"Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық өкiлдiктермен жұмыс жөнiндегi департаменті" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 8 қараша N 1419
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгінiң Дипломатиялық өкiлдiктермен жұмыс жөнiндегі департаменті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны оны жарғылық капиталына мемлекеттiң 100 пайыз қатысуымен "Дипломатиялық корпусқа қызмет көрсету жөнiндегі басқарма" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитеті заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiту кезiнде қызметiнiң негізгі мәнi:
Қазақстан Республикасында тiркелген дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкiлдiктерге (бұдан әрi - дипөкiлдiк) қызмет көрсету;
дипөкiлдiктердi және олардың қызметкерлерiн қызметтік және тұрғын үй-жайлармен қамтамасыз ету деп белгілесiн;
2) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгіне Қоғам акциясының мемлекеттік пакетiне иелiк ету және оны пайдалану құқығын берсiн;
4) осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса берiлiп отырған:
1) Қоғамның Директорлар кеңесiнiң құрамы;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар;
3) жарғылық қызметiн орындау үшiн Қоғамға берiлетiн жылжымайтын объектiлердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2001 жылғы 8 қарашадағы
N 1419 қаулысымен
бекiтiлген
"Дипломатиялық корпусқа қызмет көрсету жөнiндегi басқарма" жабық акционерлiк қоғамы Директорлар кеңесiнiң құрамы
Тiлеубердин Алтай Абылайұлы        - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Басшысы
Смирнов Анатолий Владимирович      - Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер вице-министрi
Өтепов Эдуард Карлұлы              - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгінiң Мемлекеттiк
мүлiк және жекешелендiру
комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Нәдiров Бақыт Шайкенұлы            - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң кеңесшiсi,
Төтенше және Өкiлеттi Уәкiл
Бозжiгiтов Айымдос Ерсайынұлы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2001 жылғы 8 қарашадағы
N 1419 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Департамент по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2001 года N 1419
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Департамент по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан" путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Управление по обслуживанию дипломатического корпуса" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) при утверждении устава Общества основным предметом деятельности определить:
обслуживание дипломатических и приравненных к ним представительств, аккредитованных в Республике Казахстан (далее - диппредставительства);
обеспечение диппредставительств и их сотрудников служебными и жилыми помещениями;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества;
3) передать Министерству иностранных дел Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые:
1) состав Совета директоров Общества;
2) изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан;
3) перечень объектов недвижимости, передаваемых Обществу для выполнения уставной деятельности.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 ноября 2001 года N 1419
Состав Совета директоров закрытого акционерного общества
"Управление по обслуживанию дипломатического корпуса"
Тлеубердин Алтай Аблаевич        -  Руководитель Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Смирнов Анатолий Владимирович    -  вице-Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Утепов Эдуард Карлович           -  первый заместитель Председателя
Комитета государственного имущества
и приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан
Надиров Бахыт Шайкенович         -  советник Премьер-Министра Республики
Казахстан
Чрезвычайный и Полномочный посланник
Бозжигитов Аимдос Ерсаинович
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 ноября 2001 года N 1419
Изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан

1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Алматы қаласының аумағында орналасқан ұйымдар мен объектілерге қатысты мемлекеттiк меншiк түрлерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 қарашадағы N 1141 қаулысына(Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 41, 371-құжат):
Мемлекеттік үлестерi мен акцияларының пакеттерi мемлекеттік республикалық меншiктегі шаруашылық серiктестiктерi мен акционерлiк қоғамдардың тiзбесi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 129-жолмен толықтырылсын:
"129. Дипломатиялық корпусқа
қызмет көрсету жөнiндегі басқарма Төле би атын. көше, 67-үй".
3. "Акциялардың мемлекеттік пакеттерiне мемлекеттiк меншiктің түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Алматы қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-56-жолмен толықтырылсын:
"123-56. "Дипломатиялық корпусқа қызмет көрсету жөнiндегi басқарма" ЖАҚ".
4. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 239-1-жолмен толықтырылсын:
"239-1. "Дипломатиялық корпусқа қызмет көрсету жөніндегі басқарма" ЖАҚ".
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2001 жылғы 8 қарашадағы
N 1419 қаулысымен
бекiтiлген
Жарғылық қызметтi орындау үшiн "Дипломатиялық корпусқа қызмет көрсету жөнiндегi басқарма" ЖАҚ-на берiлетiн жылжымайтын объектiлердiң
ТIЗБЕСI
-------------------------------------------------------------------
Қызметтiк ғимарат, тұрғын үй мекен-жайы  ! Ғимарат, үй-жәй қызметi
-------------------------------------------------------------------
Алматы қаласы
1. "Ақсай-3б" шағын ауданы, 38 үй           34 пәтерлiк тұрғын үй
2. Әйтеке би көшесi, 78                     Дипломаттар клубы
3. Амангелдi көшесi, 68 а                   Қырғыз консулдығы
4. Желтоқсан көшесi, 111 а                  Дипломатиялық корпусқа
қызмет көрсету
жөніндегі басқарма
5. Желтоқсан көшесi, 87                     Израиль Елшілігі
6. Зеньков көшесi, 59                       Египет Елшілігі
7. Қабанбай батыр көшесi, 119               Иран Елшілігі
8. Қазыбек би көшесi, 18                    Дипломатиялық корпусқа
қызмет көрсету
жөніндегі басқарма
9. Қарасай батыр көшесi, 34                 Канада Елшілігі
10. Мақатаев көшесi, 13 а                   Болгария Елшілігі
11. Мәуленов көшесi, 71                     Үндістан Елшілігі
12. Пушкин көшесi, 97                       Румыния Елшілігі
13. Райымбек көшесi, 189                    Автошаруашылық
14. Төлебаев көшесi, 25                     Пакистан Елшілігі
15. Фурманов көшесi, 99                     АҚШ Елшілігі
16. Фурманов көшесi, 173                    Германия Федеративтік
Республикасының Елшілігі
17. Чайковский көшесi, 208                  Украина Бас консулдығы
18. Әйтеке би көшесi, 65                    ҚР Сыртқыісмині Өкілдігі
19. Бәрібаев көшесi, 36                     Өзбекстан Елшілігі
20. Төле би көшесi, 29                      Түркия Елшілігі
21. Фурманов көшесi, 137                    Қытай Халық
Республикасының Елшілігі
Астана қаласы
22. Бөкейхан көшесi, 38                     БҰҰ Өкілдігі
23. Жангелдин көшесi, 40                    Дипломатиялық корпусқа
қызмет көрсету
жөнiндегi басқарма
24. "Молодежный" шағын ауданы,              Тұрғын үй-жай

1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 1998 года N 1141 P981141_ "О видах государственной собственности в отношении организаций и объектов, расположенных на территории города Алматы" (САПП Республики Казахстан, 1998 год, N 41, ст. 371):
Перечень хозяйственных товариществ и акционерных обществ, государственные доли и пакеты акций которых находятся в государственной республиканской собственности, дополнить строкой, порядковый номер 129, следующего содержания:
"129. Управление по обслуживанию
дипломатического корпуса ул. им. Толе би, д. 67".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-56, следующего содержания:
"123-56. ЗАО "Управление по обслуживанию дипломатического корпуса".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству иностранных дел Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 239-1, следующего содержания:
"239-1. ЗАО "Управление по обслуживанию дипломатического корпуса".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 ноября 2001 года N 1419
Перечень
объектов недвижимости, передаваемых
ЗАО "Управление по обслуживанию дипломатического корпуса"
для выполнения уставной деятельности
___________________________________________________________________________
Адрес служебного здания,     !  Назначение здания, помещения
помещения              !
__________________________________!________________________________________
г. Алматы
1   м-н "Аксай-3б", д. 38             Жилой дом, 34 квартиры
2   ул. Айтеке би, 78                 Клуб дипломатов
3   ул. Амангельды, 68а               Консульство Киргизии
4   ул. Желтоксан, 111а               Управление по обслуживанию
дипломатического корпуса
5   ул. Желтоксан, 87                 Посольство Израиля
6   ул. Зенкова, 59                   Посольство Египта
7   ул. Кабанбай батыра, 119          Посольства Ирана
8   ул. Казыбек би, 18                Управление по обслуживанию
дипломатического корпуса
9   ул. Карасай батыра, 34            Посольство Канады
10   ул. Макатаева, 13а                Посольство Болгарии
11   ул. Мауленова, 71                 Посольство Индии
12   ул. Пушкина, 97                   Посольство Румынии
13   ул. Райымбека, 189                Автохозяйство
14   ул. Тулебаева, 25                 Посольство Пакистана
15   ул. Фурманова, 99                 Посольство США
16   ул. Фурманова, 173                Посольство Федеративной Республики
Германия
17   ул. Чайковского, 208              Генеральное Консульство Украины
18   ул. Айтеке би, 65                 Представительство МИД РК
19   ул. Барибаева, 36                 Посольство Узбекистана
20   ул. Толе би, 29                   Посольство Турции
21   ул. Фурманова, 137                Посольство Китайской Народной
Республики
г. Астана
22   ул. Букейхана, 38                 Представительство ООН
23   ул. Джангильдина, 40              Управление по обслуживанию
дипломатического корпуса
24   м-н "Молодежный",

14 үй, 23 а пәтер
25. Көкшетау көшесі, 80                     Дипломатиялық корпусқа
қызмет көрсету
жөніндегі басқарма
26. Республика даңғылы, 17                  Беларусь Елшілігі
27. Сары-Арқа көшесі, 66, 6 пәтер           Тұрғын үй-жай
28. Сары-Арқа, 66, 44 пәтер                 АҚШ Өкілдігі
29. Сары-Арқа көшесі, 66, 45 пәтер          АҚШ Өкілдігі
30. Сары-Арқа көшесі, 66, 66 пәтер          Тұрғын үй-жай
-------------------------------------------------------------------

д. 14, к. 23а                     Жилое помещение
25   ул. Кокшетауская, 80              Управление по обслуживанию
дипломатического корпуса
26   пр. Республики, 17                Посольство Белоруссии
27   ул. Сары-Арка, 66 к. 6            Жилое помещение
28   ул. Сары-Арка, 66, к. 44          Представительство США
29   ул. Сары-Арка, 66 к. 45           Представительство США
30   ул. Сары-Арка, 66 к. 66           Жилое помещение
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)