Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Қырғыз Республикасына 2001 жылғы 23-24 шiлдедегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 9 қараша N 1427
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Қырғыз Республикасына 2001 жылғы 23-24 шiлдедегi ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен өзге де
мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың
орындалуы жөнiнде нақты шаралар қабылдасын және тоқсан сайын Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне олардың орындалуы жөнiнде
ақпарат берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi тоқсан сайын
Қазақстан Республикасының Yкiметiн осы қаулының орындалу барысы туралы
хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 9 қарашадағы
N 1427 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Қырғыз
Республикасына 2001 жылғы 23-24 шiлдедегi ресми сапары барысында
қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөніндегi iс-шаралардың
ЖОСПАРЫ
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!           Iс-шара             !  Орындалу  !    Орындалуы үшiн
N !                               !  мерзімі   !      жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2                !      3     !           4
---------------------------------------------------------------------------
І.  Мынадай құжаттардың күшiне енуi
жөніндегi қажеттi мемлекет.
iшiлiк рәсiмдердi жүргiзу:
1  Қазақстан Республикасы мен      2002 жылдың  Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасының          II тоқсаны   Экономика және сауда
арасындағы Экономикалық                      министрлігі
ынтымақтастық туралы 2001-
2005 жылдарға арналған шарт
2  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Қырғыз Республика.  IV тоқсаны   Табиғи ресурстар және
сының Үкiметi арасындағы Шу                  қоршаған ортаны қорғау
және Талас өзендерiндегi су                  министрлiгi
шаруашылығы құрылыстарын
мемлекетаралық пайдалану
туралы келiсiм
ІІ. Мынадай құжаттарды қол
қоюға дайындау:
1  Қазақстан Республикасы мен      2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасы             IV тоқсаны   Сыртқы iстер министрлiгi
арасындағы Мемлекеттiк
шекараны делимитациялау
туралы шарт
2  Қазақстан Республикасы мен      2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасы             IV тоқсаны   Сыртқы iстер министрлiгi,
арасындағы Шекара ауданындағы                Қазақстан Республикасының
сенім шаралары жөніндегі                     Қорғаныс министрлігі,
келiсiм                                      Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi (келiсiм бойынша)
3  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Қырғыз              IV тоқсаны   Ұлттық қауiпсiздiк
Республикасының Үкiметi                      комитетi (келiсiм бойынша)
арасындағы Шекаралық
өкілдердің қызметi туралы
келiсiм
4  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетi     IV тоқсаны   Ұлттық қауiпсiздiк
мен Қырғыз Республикасының                   комитетi (келiсiм бойынша)
Қорғаныс министрлігі
арасындағы Шекара мәселелері
бойынша ынтымақтастық туралы
келісім
5  Қазақстан Республикасының       2002 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Қырғыз              ІІ тоқсаны   Еңбек және халықты
Республикасының Үкiметi                      әлеуметтік қорғау
арасындағы Еңбекшi мигрант.                  министрлігі
тардың еңбек қызметi және
оларды әлеуметтiк қорғау
туралы келiсiм
6  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Қырғыз              IV тоқсаны   Сыртқы істер министрлігі
Республикасының Үкiметi
арасындағы Қазақстан
Республикасы мен Қырғыз
Республикасы азаматтары
өзара сапарларының шарттарын
тәртiпке келтiру туралы
келiсiм
7  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлiгi мен        IV тоқсаны   Қорғаныс министрлігі
Қырғыз Республикасы Қорғаныс
министрлiгiнiң арасындағы
Әскери бiлiм беру саласындағы
ынтымақтастық туралы келiсiм
8  Су-энергетикалық ресурстарын    2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
бiрлесiп ұтымды пайдаланудың    IV тоқсаны   Энергетика және минералдық
ұзақ мерзiмдi тетiгi мен                     ресурстар министрлiгi,
стратегиясының тұжырымдамасы,                Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының                    Табиғи ресурстар және
Үкiметi мен Қырғыз Республикасы              қоршаған ортаны қорғау
Үкiметiнiң арасындағы                        министрлігі
қазақстан-қырғыз екiжақты
су-энергетикалық консорциумын
құру туралы келiсiм, сондай-ақ
аталған құжаттарды дайындау
жөнiндегi тиiстi жұмыс тобын
құру
9  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Қырғыз Республикасы IV тоқсаны   Көлiк және коммуникациялар
Үкiметiнiң арасындағы қазақстан-             министрлігі, Қазақстан
қырғыз екіжақты көлік                        Республикасының Ішкі
консорциумын құру туралы                     істер министрлігі,
келiсiм, сондай-ақ тиiстi жұмыс              Қазақстан Республикасының
комиссиясын құру                             Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгiнiң Кеден
комитетi,
Қазақстан Республикасының
Табиғи ресурстар және
қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгі,
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
10  Қазақстан Республикасының      2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
Yкiметi мен Қырғыз             II тоқсаны    Экономика және сауда
Республикасы Үкiметiнiң                      министрлігі,
арасындағы қазақстан-қырғыз                  Қазақстан Республикасының
екiжақты азық-түлiк                          Ауыл шаруашылығы
консорциумын құру туралы                     министрлiгi, "Қазақстанның
келiсiм, сондай-ақ тиiстi                    тамақ өнiмдерiн
жұмыс комиссиясын құру                       өндiрушiлер одағы"
(келiсiм бойынша)
ІІІ. Сауда-экономикалық
ынтымақтастық:
1  Қолданыстағы мемлекетiшiлiк    2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
нормаларға сәйкес Алматы       IV тоқсаны    Еңбек және халықты
облысындағы Қырғыз                           әлеуметтiк қорғау
Республикасының темекi егушi                 министрлiгi, Қазақстан
азаматтарының проблемасын                    Республикасының Iшкi
реттеу жөнiнде шаралар                       істер министрлiгi,
қабылдау                                     Қазақстан Республикасы
Алматы облысының әкiмi,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
2  Қазақстан Республикасымен      2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасының         IV тоқсаны    Iшкi iстер министрлiгi,
аумақтарына үшiншi                           Қазақстан Республикасының
мемлекеттер азаматтарының                    Сыртқы iстер министрлiгi
заңсыз көшi-қонын болдырмау
жөнiнде келiсiлген шаралар
қабылдау
3  Қазақстан Республикасынан      2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасына астық    IV тоқсаны    Ауыл шаруашылығы
жеткiзу мүмкiндiгiн қарастыру                министрлiгi, "Азық-түлiк
және Қырғызстан Республика.                  корпорациясы" ЖАҚ (келiсiм
сынан Қазақстан Республикасына               бойынша), "Қазақстанның
жүгерi мен қант қызылшасын алу               тамақ өнiмдерiн
қажеттiлiктерiн анықтау                      тұтынушылар одағы"
(келiсiм бойынша)
4  Қазақстан Республикасының      2002 жылдың   "Қазақстанэнерго" ҰЭЖ" РМК
энергетикалық мекемелерiнiң    ІІ тоқсаны    (келісім бойынша),
17,8 млн. АҚШ доллары                        Қазақстан Республикасының

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Кыргызскую Республику 23-24 июля 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2001 года N 1427
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Кыргызскую Республику 23-24 июля 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом, и ежеквартально представлять Министерству иностранных дел Республики Казахстан информацию по их выполнению.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2001 года N 1427
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики Казахстан
Назарбаева Н.А. в Кыргызскую Республику 23-24 июля 2001 года
___________________________________________________________________________
N  !            Мероприятие           !   Срок     !   Ответственные
п/п !                                  ! исполнения !   за исполнение
___________________________________________________________________________
1  !               2                  !      3     !         4
___________________________________________________________________________
I. Проведение необходимых
внутригосударственных процедур
по вступлению в силу следующих
документов:
1 Договор между Республикой             II квартал   Министерство
Казахстан и Кыргызской Республикой       2002 г.   экономики и торговли
об экономическом сотрудничестве                    Республики Казахстан
на 2001-2005 годы
2 Соглашение между Правительством       IV квартал   Министерство
Республики Казахстан и                   2001 г.   природных ресурсов
Правительством Кыргызской                          и охраны окружающей
Республики об использовании                        среды Республики
водохозяйственных сооружений                       Казахстан
межгосударственного пользования
на реках Чу и Талас
II. Подготовка к подписанию
следующих документов:
1 Договор между Республикой             IV квартал   Министерство
Казахстан и Кыргызской Республикой       2001 г.   иностранных дел
о делимитации государственной                      Республики Казахстан
границы
2 Соглашение между Республикой          IV квартал   Министерство
Казахстан и Кыргызской                   2001 г.   иностранных дел
Республикой по мерам доверия                       Республики
в районе границы                                   Казахстан,
Министерство обороны
Республики Казах-
стан, Комитет
национальной
безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию)
3 Соглашение между Правительством       IV квартал   Комитет
Республики Казахстан и                   2001 г.   национальной
Правительством Кыргызской                          безопасности
Республики о деятельности                          Республики Казахстан
пограничных представителей                         (по согласованию)
4 Соглашение между Комитетом            IV квартал   Комитет
национальной безопасности                2001 г.   национальной
Республики Казахстан и                             безопасности
Министерством обороны Кыргызской                   Республики Казахстан
Республики о сотрудничестве по                     (по согласованию)
пограничным вопросам
5 Соглашение между Правительством       II квартал   Министерство труда
Республики Казахстан и Правительством    2002 г.   и социальной защиты
Кыргызской Республики о трудовой                   населения Республики
деятельности и социальной защите                   Казахстан
трудящихся-мигрантов
6 Соглашение между Правительством       IV квартал   Министерство
Республики Казахстан и                   2001 г.   иностранных дел
Правительством Кыргызской                          Республики Казахстан
Республики об упорядочении
условий взаимных поездок граждан
Республики Казахстан и Кыргызской
Республики
7 Соглашение между Министерством        IV квартал   Министерство обороны
обороны Республики Казахстан и           2001 г.   Республики
Министерством обороны Кыргызской                   Казахстан
Республики о сотрудничестве
в области военного образования
8 Концепция долгосрочного механизма     IV квартал   Министерство
и стратегии совместного                  2001 г.   энергетики и
рационального использования                        минеральных ресурсов
водно-энергетических ресурсов,                     Республики
Соглашение между Правительством                    Казахстан,
Республики Казахстан и                             Министерство
Правительством Кыргызской                          природных ресурсов
Республики о создании двустороннего                и охраны окружающей
казахстанско-кыргызского водно-                    среды Республики
энергетического консорциума,                       Казахстан
а также создание соответствующей
рабочей группы по подготовке
упомянутых документов
9 Соглашение между Правительством       IV квартал   Министерство
Республики Казахстан и                   2001 г.   транспорта и
Правительством Кыргызской                          коммуникаций
Республики о создании                              Республики
двустороннего казахстанско-                        Казахстан,
кыргызского транспортного                          Министерство
консорциума, а также образование                   внутренних дел
соответствующей рабочей комиссии                   Республики
Казахстан,
Таможенный комитет
Министерства
государственных
доходов Республики
Казахстан,
Министерство
природных ресурсов
и охраны окружающей
среды Республики
Казахстан,
Министерство
сельского хозяйства
Республики
Казахстан,
Министерство юстиции
Республики
Казахстан,
Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
10 Соглашение между Правительством       II квартал   Министерство
Республики Казахстан и                   2002 г.   экономики и торговли
Правительством Кыргызской                          Республики
Республики о создании                              Казахстан,
двустороннего казахстанско-                        Министерство
кыргызского продовольственного                     сельского хозяйства
консорциума, а также образование                   Республики
соответствующей рабочей комиссии                   Казахстан, "Союз
производителей
продуктов питания
Казахстана"
(по согласованию)
III. Торгово-экономическое
сотрудничество:
1  В соответствии с действующими        IV квартал   Министерство труда
внутригосударственными нормами          2001 г.   и социальной защиты
принять меры по урегулированию                    населения Республики
проблемы табаководов-граждан                      Казахстан,
Кыргызской Республики в                           Министерство
Алматинской области                               внутренних дел
Республики
Казахстан, аким
Алматинской области
Республики
Казахстан,
Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
2  Принять согласованные меры по        IV квартал   Министерство
предотвращению нелегальной              2001 г.   внутренних дел
миграции иностранных граждан                      Республики
третьих государств на территорию                  Казахстан,
Республики Казахстан и                            Министерство
Кыргызской Республики                             иностранных дел
Республики Казахстан
3  Рассмотреть возможность поставок     IV квартал   Министерство
зерна из Республики Казахстан           2001 г.   сельского хозяйства
в Кыргызскую Республику и                         Республики
определить потребность Республики                 Казахстан, ЗАО
Казахстан в получении из                          "Продкорпорация"
Кыргызской Республики кукурузы                    (по согласованию),
и сахарной свеклы                                 "Союз потребителей
продуктов питания
Казахстана"
(по согласованию)
4  Обеспечить погашение долга           II квартал   РГП "НЭС
энергетических организаций              2002 г.   "Казахстанэнерго"
Республики Казахстан перед АО                     (по согласованию),
"Кыргызэнерго" за полученную                      Министерство

сомасындағы 1995-1997 жылдары                Энергетика және минералдық
алынған электр энергиясы үшiн                ресурстар министрлігі
"Қырғызэнерго" АҚ алдындағы
қарыздардың өтелуiн қамтамасыз
ету
5  Орталық Азия Ынтымақтастық     2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
және даму банкiнiң Бiшкек      IV тоқсаны    Ұлттық Банкі (келісім
бөлiмшесiн Еншiлес банк етiп                 бойынша), Қазақстан
қайта құру процесiн жеделдету                Республикасының Қаржы
министрлігі
IV. Мәдени-гуманитарлық
ынтымақтастық:
1  Қырғызстанда Қазақстанның      2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
мәдениет күндерiн өткiзу       І тоқсаны     Мәдениет, ақпарат және
мүмкiндiгiн қарастыру                        қоғамдық келісім
министрлігі
2  Бiшкек қаласында қазақ         2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
мектебiнiң ашылуына            IV тоқсаны-   Білім және ғылым
жәрдемдесу және оны            2002 жылдың   министрлігі
оқулық-әдiстемелiк             І тоқсаны
құралдармен қамтамасыз ету
V. Астана қаласында Қазақстан-     2001 жылғы    Қазақстан Республикасының
қырғыз сауда-экономикалық,      қараша-       Сыртқы істер министрлігі
ғылыми-техникалық және мәдени   желтоқсан
ынтымақтастық жөніндегi
бiрлескен үкiметаралық
комиссиясының үшiншi мәжiлiсiн
өткiзу
VI. Қырғыз тарабымен Қырғыз        2001 жылғы    Қазақстан Республикасының
Республикасының Президентi     IV тоқсаны    Сыртқы iстер министрлiгi
А. Ақаевтың Қазақстан
Республикасына ресми сапарының
мерзiмiн келiсу (шамамен
2001 жылғы қараша)
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

электроэнергию в 1995-1997 годах                  энергетики и
в сумме 17,8 млн. долларов США                    минеральных ресурсов
Республики Казахстан
5  Ускорить процесс преобразования      IV квартал   Национальный Банк
Бишкекского филиала Центрально-         2001 г.   Республики Казахстан
азиатского Банка сотрудничества                   (по согласованию),
и развития в Дочерний Банк                        Министерство
финансов Республики
Казахстан
IV.  Культурно-гуманитарное сотрудничество:
1  Рассмотреть возможность              I квартал    Министерство
проведения Дней культуры               2002 г.    культуры, информации
Казахстана в Кыргызстане                          и общественного
согласия Республики
Казахстан
2  Оказать содействие в открытии        IV квартал   Министерство
казахской школы в городе Бишкеке        2001 г.-  образования и науки
и обеспечить ее учебно-               I квартал   Республики Казахстан
методическими пособиями                 2002 г.
V.   Провести третье заседание               ноябрь-   Министерство
казахстанско-кыргызской                 декабрь   иностранных дел
совместной межправительственной         2001 г.   Республики Казахстан
комиссии по торгово-экономическому,
научно-техническому и культурному
сотрудничеству в г. Астане
VI.  Согласовать с кыргызской стороной    IV квартал   Министерство
сроки официального визита               2001 г.   иностранных дел
Президента Кыргызской Республики                  Республики Казахстан
А. Акаева в Республику Казахстан
(ориентировочно ноябрь 2001 года)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)