Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы Медициналық орталығының "Алматы" клиникалық санаторийi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 15 қараша N 1451
"Алматы" санаторийiн тиiмдi пайдалану, оның қаржы-шаруашылық қызметiн дамыту және менеджментiн жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнің Iс Басқармасы Медициналық орталығының "Алматы" клиникалық санаторийi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорны жарғылық капиталында мемлекеттiң 100 пайыздық қатысуымен "Алматы" санаторийi" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiту кезiнде оның қызметiнiң негiзгi мәнi санаторийлiк-курорттық және өзге де емдеу мен демалысты ұйымдастыру болып анықталсын;
2) Қоғамның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) негiзгi шарты инвестициялар тарту деп анықтай отырып, Қоғам жарғылық капиталының 60 пайыз мөлшерiндегi акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн инвестициялау жағдайында ашық коммерциялық тендерде сатуды жүзеге асырсын;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының оған Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иемдену және пайдалану құқығын беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
4. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2001 жылғы 15 қарашадағы
N 1451 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешімдерiне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 29 қарашадағы N 1455 P961455_ қаулысына:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшадағы "Алматы" санаторийi", Алматы облысы, Қарғалы поселкесi" деген жолы алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулыға 2-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Алматы" санаторийi" ААҚ.
3. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акциялар мен үлестердiң мемлекеттiк пакеттерi республикалық меншiкке жататын акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктерiнiң тiзбесiнде:

О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Клинический санаторий "Алматы" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2001 года N 1451
В целях эффективного использования санатория "Алматы", развития его финансово-хозяйственной деятельности и улучшения менеджмента Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Клинический санаторий "Алматы" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан путем преобразования в открытое акционерное общество "Санаторий "Алматы" (далее - Общество) со 100- процентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) при утверждении устава Общества определить основным предметом его деятельности организацию санаторно-курортного и иного лечения и отдыха;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) осуществить продажу части государственного пакета акций Общества в размере 60 процентов от уставного капитала на открытом коммерческом тендере, определив основным условием привлечение инвестиций;
4) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан о передаче ему прав владения и пользования государственным пакетом акций Общества.
4. Утвердить изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2001 года N 1451
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 года N 1455 P961455_ "Вопросы Управления Делами Президента Республики Казахстан":
в приложении 1 к указанному постановлению строку "Санаторий "Алматы" Алматинская область, пос. Каргалинка" исключить;
приложение 2 к указанному постановлению дополнить строкой следующего содержания:
"ОАО "Санаторий "Алматы".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

"Алматы қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-58-жолмен толықтырылсын:
"123-58. "Алматы" санаторийi" ААҚ.
4. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 238-3-жолмен толықтырылсын:
"238-4. "Алматы" санаторийі" ААҚ.

раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-58, следующего содержания:
"123-58. ОАО "Санаторий "Алматы".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Управление Делами Президента Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 238-3, следующего содержания:
"238-4. ОАО "Санаторий "Алматы".
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)