Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеу ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 19 желтоқсан N 1660. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 209  Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу үшiн алым төлеу ставкалары бекiтiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркеу үшiн алым төлеу тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1996 жылғы 19 қарашадағы N 1405 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 47, 457-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 19 қарашадағы N 1405 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 19 тамыздағы N 1264 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1997 ж., N 37, 360-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 қарашадағы N 1405 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 15 мамырдағы N 640 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 18, 226-құжат).
3. Осы қаулы 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 19 желтоқсандағы
N 1660 қаулысымен
бекiтiлген
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу үшiн
алым төлеу ставкалары
1. Заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiн құру мен олардың қызметiн тоқтатуды мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (соның iшiнде заңнамада көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезiнде), қайта тiркеу кезiнде заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу үшiн алым төлеу ставкалары:
1) заңды тұлғалардан, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiнен осы тармақтың 2), 3) тармақшаларында, сондай-ақ 2 және 3-тармақтарында көрсетiлгендердi қоспағанда, 7600 теңгенi құрайды;
2) шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын заңды тұлғалардан, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiнен 2280 теңгенi құрайды;
3) саяси партиялардан, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiнен 15960 теңгенi құрайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2005.12.30. N 1324 (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен .
2. Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын мекемелердi, қазыналық кәсiпорындарды және үй-жай (пәтер) иелерi кооперативтерiн, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiн мемлекеттiк тiркеу үшiн алым төлеу ставкалары:

Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию юридических лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года N 1660. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 209 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые ставки сбора за государственную регистрацию юридических лиц.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1996 года N 1405 "Об утверждении Положения о порядке уплаты сбора за государственную регистрацию юридических лиц" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 47, ст. 457);
2) постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1997 года N 1264 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1996 года N 1405" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 37, ст. 360);
3) постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2001 года N 640 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1996 года N 1405" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 18, ст. 226).
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 декабря 2001 года N 1660
Ставки сбора за государственную
регистрацию юридических лиц
1. Ставки сбора за государственную регистрацию юридических лиц при государственной (учетной) регистрации создания и прекращения деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством) юридических лиц и их филиалов и представительств, перерегистрации:
1) юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением случаев, указанных в подпунктах 2), 3) настоящего пункта, а также в пунктах 2 и 3 составляют 7600 тенге;
2) юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства, их филиалов и представительств, составляют 2280 тенге;
3) политических партий, их филиалов и представительств составляют 15960 тенге. <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2005 года N 1324 (вводится в действие с 1 января 2006 года).
2. Ставки сбора за государственную регистрацию учреждений, финансируемых из средств бюджета, казенных предприятий и кооперативов собственников помещений (квартир), их филиалов и представительств составляют:

1) құруды мемлекеттiк (есептiк) тiркеу кезiнде - алым төленген күнге қолданылатын бiр айлық есептiк көрсеткiштi;
2) мемлекеттiк қайта тiркеу (есептiк) кезiнде - осы тармақтың 1) тармақшасында белгiленген тиiстi ставканың елу пайызын;
3) қызметi тоқтатылған кезде (соның iшiнде заңнамада көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезiнде) - алым төленген күнге қолданылатын бiр айлық есептiк көрсеткiштi құрайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2005.12.30. N 1324 (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен .
3. Балалар мен жастардың қоғамдық бiрлестiктерiн, сондай-ақ мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiн, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiн, республикалық және өңiрлiк ұлттық-мәдени қоғамдық бiрлестiктер филиалдарын мемлекеттiк тiркеу үшiн алым төлеу ставкалары:
1) құруды мемлекеттiк (есептiк) тiркеу кезiнде - алым төленген күнге қолданылатын екi айлық есептiк көрсеткiштi;
2) мемлекеттiк қайта тiркеу - (есептiк) кезiнде - осы тармақтың 1) тармақшасында белгiленген тиiстi ставканың елу пайызын;
3) қызметi тоқтатылған кезде (соның iшiнде заңнамада көзделген жағдайларда қайта ұйымдастыру кезiнде) - алым төленген күнге қолданылатын бiр айлық есептiк көрсеткiштi құрайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2005.12.30. N 1324 (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен .
4. Заңды тұлғаларға, олардың филиалдары мен өкiлдiктерiне мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң телнұсқасын берген кезде заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу үшiн алым төлеу ставкасы 50 теңгенi құрайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2005.12.30. N 1324 (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен .

1) при государственной (учетной) регистрации создания - один месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) при государственной (учетной) перерегистрации - пятьдесят процентов от соответствующей ставки, установленной подпунктом 1) настоящего пункта;
3) при прекращении деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством) - один месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора. <*>
Сноска. Пункт 2 в редакции - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2005 года N 1324 (вводится в действие с 1 января 2006 года).
3. Ставки сбора за государственную регистрацию детских и молодежных общественных объединений, а также общественных объединений инвалидов, их филиалов и представительств, филиалов республиканских и региональных национально-культурных общественных объединений составляют:
1) при государственной (учетной) регистрации создания - два месячных расчетных показателя, действующего на день уплаты сбора;
2) при государственной (учетной) перерегистрации - пятьдесят процентов от соответствующей ставки, установленной подпунктом 1) настоящего пункта;
3) при прекращении деятельности (в том числе при реорганизации в случаях, предусмотренных законодательством) - один месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора. <*>
Сноска. Пункт 3 в редакции - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2005 года N 1324 (вводится в действие с 1 января 2006 года).
4. Ставка сбора за государственную регистрацию юридических лиц при выдаче юридическим лицам, их филиалам и представительствам дубликата свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) составляет 50 тенге. <*>
Сноска. Пункт 4 в редакции - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2005 года N 1324 (вводится в действие с 1 января 2006 года).