Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 және 2000 жылғы 5 маусымдағы N 841 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 9 қаңтардағы N 13 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 578 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.06.12.
N 578  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасына тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1997 жылғы 30 маусымдағы  N 1037  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1997 ж., N 29, 266-құжат):
Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялаудың тәртiбiнде:
5-тармақта:
в) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"егер өтiнiм берушi ретiнде делдал қатысса, тауарды экспорттаушы және өндiрушi немесе импорттаушы және тұтынушы арасындағы шартты";
мынадай мазмұндағы к) тармақшасымен толықтырылсын:
"к) ұсынылатын құжаттардың тiзiмдемесiн";
он үшiншi абзацтағы "г", "е" деген сөздердiң алдынан "в", "д" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын;
"Өтiнiш Лицензиардың деректер банкiнде тiркеуге жатады.
Лицензия немесе лицензия беруден бас тарту туралы дәлелдi шешiм барлық қажеттi құжаттармен бiрге өтiнiш берiлген күннен бастап бiр ай мерзiмде, ал шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн он күн мерзiмнен кешiктiрiлмей берiледi.";
7-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "алты" деген сөз "тоғыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшіншi абзацта:
"ұзартылуы мүмкiн" деген сөздердiң алдынан ", бiрақ, бiр күнтiзбелiк жылдан асырылмай" деген сөздермен толықтырылсын;
"жолдайды" деген сөз "ұсынады" деген сөзбен ауыстырылсын;
"өтiнiш" деген сөз "өтiніштi, бiрақ, лицензияның қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн 10 күннен кешiктiрмей" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16-тармақпен толықтырылсын:
"16. Лицензия жоғалған кезде лицензиаттың телнұсқаны алуға құқығы бар. Лицензиар лицензиаттың жазбаша өтiнiшi бойынша он күн iшiнде лицензияның телнұсқасын берудi жүргiзедi. Бұл ретте лицензиат қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына алым төлейдi.";
2)  күші жойылды - ҚР Үкіметініің 2006.08.14.  N 765  қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi белгiленген тәртiппен Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы және Тәжiкстан Республикасының Интеграциялық комитетiн сыртқы сауда қызметiн реттеу жөнінде қазақстан тарабы қабылдайтын шаралар туралы хабардар етсiн.

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 и от 5 июня 2000 года N 841
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2002 года N 13. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года N 578.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.06.2008  N 578  (порядок введения в действие см.  п.3 ).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года  N 1037    "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 29, ст. 266):
в Правилах лицензирования экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан:
в пункте 5:
подпункт в) изложить в следующей редакции:
"договор между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, если в качестве заявителя выступает посредник.";
дополнить подпунктом к) следующего содержания:
"к) опись представляемых документов";
в абзаце тринадцатом после слов "в подпунктах" дополнить словами "в", "д";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"Заявление подлежит регистрации в банке данных Лицензиара.
Лицензия или мотивированный отказ в выдаче лицензии выдается не позднее месячного срока, а для субъектов малого предпринимательства - не позднее десятидневного срока со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами.";
в пункте 7:
в абзаце первом слово "шести" заменить словом "девяти";
в абзаце третьем:
после слова "обязательств" дополнить словами "но не более, чем на один календарный год";
слово "направляет" заменить словом "представляет";
после слова "просьбу" дополнить словами "но не позднее 10 дней до окончания срока действия лицензии";
дополнить пунктом 16 следующего содержания:
"16. При утере лицензии лицензиат имеет право на получение дубликата. Лицензиар в течение десяти дней производит выдачу дубликата лицензии по письменному заявлению лицензиата. При этом лицензиат уплачивает сбор за право занятия отдельными видами деятельности.";
2) (утратил силу - от 14 августа 2006 года N  765  (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный комитет Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан о принимаемых казахстанской стороной мерах по регулированию внешнеторговой деятельности.

3. Жарияланған күнiнен 30 күн өткеннен кейiн күшiне енетін осы қаулының 1-тармағы 2) тармақшасынан басқасы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования, кроме подпункта 2) пункта 1 настоящего постановления, который вступает в силу по истечению 30 дней после опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан