Қытай Халық Республикасы Мемлекеттiк Кеңесiнiң Премьерi Чжу Жунцзидiң Қазақстан Республикасына 2001 жылғы 12-13 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 26 қаңтар N 117
Қытай Халық Республикасы Мемлекеттiк Кеңесiнiң Премьерi Чжу Жунцзидiң Қазақстан Республикасына 2001 жылғы 12-13 қыркүйектегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-қытай ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қытай Халық Республикасы Мемлекеттiк Кеңесiнiң Премьерi Чжу Жунцзидiң Қазақстан Республикасына 2001 жылғы 12-13 қыркүйектегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың орындалуы жөнiндегi нақты шараларды қабылдасын.
3. Жоспардың iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгiне жүктелсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жарты жылда
кемiнде бiр рет Қазақстан Республикасының Yкiметiн Жоспардың орындалу
барысы туралы хабардар етсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 117 қаулысымен
бекiтiлген
Қытай Халық Республикасының Мемлекеттiк Кеңесiнің Премьерi Чжу
Жунцзидiң Қазақстан Республикасына 2001 жылғы 12-13 қыркүйектегі
ресми сапары барысында қол жеткiзiлген
уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
ЖОСПАРЫ
__________________________________________________________________________
Р/с!          Iс-шара              ! Орындау  ! Орындауға жауаптылар
N  !                               ! мерзiмi  !
__________________________________________________________________________
1              2                        3                4
__________________________________________________________________________
1   Мынадай Келiсiмдердi күшiне
енгiзу жөнiнде мемлекетiшiлiк
қажеттi рәсiмдердi жүргiзу:
1) Қазақстан Республикасының    2002       Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Қытай Халық Рес.   жылдың ІІ   Қаржы министрлiгi, Қазақстан
публикасының Үкiметi арасын.    жарты-     Республикасының Мемлекеттік
дағы қосарланған салық салуды  жылдығы     кiрiс министрлiгi, Қазақстан
болдырмау және табысқа салы.               Республикасының Сыртқы iстер
натын салықтарға қатысты са.               министрлiгi
лық салудан жалтарудың алдын
алу туралы келiсiм

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьера Госсовета Китайской Народной Республики Чжу Жунцзи в Республику Казахстан 12-13 сентября 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 117
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьера Госсовета Китайской Народной Республики Чжу Жунцзи в Республику Казахстан 12-13 сентября 2001 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-китайского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьера Госсовета Китайской Народной Республики Чжу Жунцзи в Республику Казахстан 12-13 сентября 2001 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за реализацией Плана возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 117
План
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Премьера
Госсовета Китайской Народной Республики Чжу Жунцзи
в Республику Казахстан 12-13 сентября 2001 года
---------------------------------------------------------------------------
N !           Мероприятия          !  Срок    !Ответственные за исполнение
п/п!                                !исполнения!
---!--------------------------------!----------!---------------------------
1 !                 2              !     3    !              4
---!--------------------------------!----------!---------------------------
1   Провести необходимые внутригосу-
дарственные процедуры по
вступлению в силу следующих
Соглашений:
1) Соглашение между             II полугодие  Министерство финансов
Правительством Республики        2002 года    Республики Казахстан,
Казахстан и Правительством                    Министерство
Китайской Народной Республики                 государственных доходов
об избежании двойного налого-                 Республики Казахстан,
обложения и предотвращении                    Министерство иностранных
уклонения от налогообложения в                дел Республики Казахстан
отношении налогов на доход

2) Қазақстан Республикасының    2002       Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Қытай Халық Рес.   жылдың ІІ   Табиғи ресурстар және қор.
публикасының Үкiметi арасында   жарты-     шаған ортаны қорғау министр.
трансшекаралық өзендердi пай.  жылдығы     лігі, Қазақстан Республика.
далану және қорғау саласындағы             сының Сыртқы істер министр.
ынтымақтастық туралы келiсiм               лігі
2   Қазақстан Республикасының      тұрақты     Қазақстан Республикасының
Бiлiм және ғылым министрлiгi   негізде     Білім және ғылым министрлігі
мен Қытай Халық Республикасы.
ның Қытай Сейсмологиялық
Бюросы арасындағы жер сiлкi.
нiстерiн зерттеу саласындағы
ғылыми-техникалық ынтымақтастық
туралы келiсiмнiң ережелерiн
iске асыру жөнiндегi шараларды
қабылдау
3   Қазақстан Республикасының       тұрақты   Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi  негізде   Денсаулық сақтау
агенттiгi мен Қытай Халық Рес.            министрлігі
публикасының Денсаулық сақтау
министрлігі арасындағы Денсау.
лық сақтау және медициналық
ғылым саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiмнiң ережелерiн
iске асыру жөнiндегі шараларды
қабылдау
4   Қытай Халық Республикасы Үкiме.   2002     Қазақстан Республикасының
тінiң Қазақстан Республикасының  жылдың І  Экономика және сауда
Үкiметiне өтеусiз көмек ретiнде  жарты-    министрлiгi (шақыру),
берген он миллион юаньдi пайда. жылдығы    Қазақстан Республикасының
лану жөнiнде Қазақстан Респуб.             министрлiктерi мен агенттiк.
ликасының Үкiметiне ұсыныстар              тері, облыстардың әкiмдерi,
енгiзу                                     Астана және Алматы
қалаларының әкiмдерi
5   1) "Дружба" станциясының аума.   2002      Қазақстан Республикасының
ғында шекаралық және кедендiк   жылдың І   Көлiк және коммуникациялар
тексеру өткiзуге арналған қо.   жарты-     министрлiгi, Қазақстан
сымша темiржол кеден терминал.  жылдығы    Республикасының Қаржы
дары мен орнықты парктер салуды            министрлiгi, "Қазақстан
және оларды дамытуды қаржыландыру          темір жолы" Республикалық
мәселелерiн 2003 жылға арналған            мемлекеттiк кәсiпорны (келi.
республикалық бюджеттi қалыптас.           сім бойынша), Қазақстан
тыру кезiнде Бюджеттiк комиссия.           Республикасы Ұлттық қауiп.
ның қарауына енгiзу                        сіздік комитетiнiң Шекара
қызметi (келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасының
Кiрiс министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi

2) Соглашение между             II полугодие  Министерство природных
Правительством Республики         2002 года   ресурсов и охраны
Казахстан и Правительством                    окружающей среды
Китайской Народной Республики о               Республики Казахстан,
сотрудничестве в сфере                        Министерство иностранных
использования и охраны                        дел Республики Казахстан
трансграничных рек
2   Принять меры по реализации      на постоянной Министерство образования
положений Соглашения между          основе    и науки Республики
Министерством образования и                   Казахстан
науки Республики Казахстан и
Государственным Сейсмоло-
гическим Бюро Китайской
Народной Республики о
научно-техническом
сотрудничестве в области
изучения землетрясений
3   Принять меры по реализации      на постоянной Министерство здравоохра-
положений Соглашения между          основе    нения Республики
Агентством Республики                         Казахстан
Казахстан по делам
здравоохранения и
Министерством здравоохранения
Китайской Народной Республики
о сотрудничестве в области
здравоохранения и медицинской
науки
4   Внести предложение в            I полугодие   Министерство экономики
Правительство Республики         2002 года    Республики Казахстан
Казахстан по использованию                    (созыв) Министерства и
десяти миллионов юаней,                       агентства Республики
предоставленных Правительству                 Казахстан, Акимы
Республики Казахстан                          областей, Акимы городов
Правительством Китайской                      Астаны и Алматы
Народной Республики в качестве
безвозмездной помощи
5   1)внести на рассмотрение        I полугодие   Министерство транспорта и
Бюджетной комиссии при           2002 года    коммуникаций, Министер-
формировании Республиканского                 ство финансов Республики
бюджета на 2003 год вопросы                   Казахстан, Республикан-
финансирования строительства и                ское государственное
развития дополнительных железно-              предприятие "Казакстан
дорожных таможенных терминалов и              темiр жолы" (по
отстойных парков для производства             согласованию), Погранич-
пограничного и таможенного                    ная служба Комитета
досмотра на территории станции                национальной безопасности
"Дружба"                                      Республики Казахстан (по
согласованию),
Министерство государст-
венных доходов
Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан

2) үкiметаралық деңгейде қытай  тұрақты    Қазақстан Республикасының
тарапымен Алашанькоу станциясы. негізде    Көлiк және коммуникациялар
ның өткiзу қабiлетiн арттыру              министрлiгi, "Қазақстан темiр
мәселесiн пысықтау                         жолы" Республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны
(келiсiм бойынша), Қазақстан
Республикасы Ұлттық қауіп.
сіздік комитетiнiң Шекара
қызметi (келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс министр.
лігі, Қазақстан Республи.
касының Сыртқы iстер
министрлiгi
6  1) шекара маңындағы сауданы       2002      Қазақстан Республикасының
дамыту жөнiндегi айқындаманы      жыл       Экономика және сауда ми.
қалыптастыру мақсатында бiр.                нистрлігі, Қазақстан Респуб.
лескен жұмыс тобын құру                     ликасының Энергетика және
минералды ресурстар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрлiгі,
Қазақстан Республикасының
Iшкi iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетiнiң Шекара қызметi
(келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгiнің Кеден
комитетi, Алматы облысының
әкiмi, Шығыс Қазақстан
облысының әкiмi
2) Қазақстан Республикасы мен    тұрақты    Қазақстан Республикасының
Қытай Халық Республикасының      негізде    Мемлекеттік кіріс министр.
Орталық кеден ұйымдары арасында             лігі
мәлiметтер алмасуды жүргiзу
7  1) Қазақстан-Қытай мұнай         2002       Қазақстан Республикасының
құбырының құрылысы жобасын       жыл        Энергетика және минералды
жылжыту жөнiндегi жұмысты                   ресурстар министрлiгi,
жалғастыру                                  "Мұнай және газ көлiгi"
ұлттық компаниясы" жабық
акционерлiк қоғамы (келiсiм
бойынша), Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер
министрлiгі
2) Қазақстан-Ресей-Қытай         2002       Қазақстан Республикасының
құбыр тораптарының жалпы         жыл        Энергетика және минералды
жүйелерiн құру мәселесiн қарау              ресурстар министрлiгi,
және осы мәселе бойынша                     "Мұнай және газ көлiгi"
негiзделген ұсыныстарды                     ұлттық компаниясы" жабық
Қазақстан Республикасының                   акционерлiк қоғамы (келiсiм
Үкiметiне енгiзу                            бойынша), Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер
министрлігі
8  Екi мемлекет арасында           тұрақты     Қазақстан Республикасының
жанармай энергетикалық          негізде     Энергетика және минералды
кешенiндегi ынтымақтастықты                 ресурстар министрлігі,
кеңейту және Қазақстанның                   Қазақстан Республикасының
мұнайгаз саласындағы кәсiп.                 Сыртқы істер министрлігі
орындарына инвестициялар тарту
мәселелерiнде қытай тарапына
жәрдем көрсету
9  Қазақстанға тұрақты тұруға      тұрақты     Қазақстан Республикасының
ынта бiлдiрушi қазақ ұлты адам. негізде     Сыртқы істер министрлігі,
дарының кету құжаттарын рәсiм.              Қазақстан Республикасының
деудi жеңiлдету мақсатында қытай            Көші-қон және демография
тарапымен келiссөз процестерiн              жөніндегі комитеті
жалғастыру
__________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

2) проработать с китайской     на постоянной  Министерство транспорта
стороной на межправительс-        основе      и коммуникаций Республики
твенном уровне вопрос                         Казахстан, Республикан-
увеличения пропускной                         ское государственное
способности грузов станции                    предприятие "Казакстан
Алашанькоу                                    темiр жолы" (по
согласованию),
Пограничная служба
Комитета национальной
безопасности Республики
Казахстан (по
согласованию),
Министерство государс-
твенных доходов
Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики  Казахстан
6   1) создать совместную           2002 год      Министерство экономики и
рабочую группу в целях                        торговли, Министерство
выработки позиции по развитию                 энергетики и минеральных
приграничной торговли                         ресурсов, Министерство
иностранных дел,
Министерство транспорта
и коммуникаций,
Министерство внутренних
дел Республики Казахстан,
Пограничная служба
Комитета национальной
безопасности Республики
Казахстан (по
согласованию), Таможенный
комитет Министерства
государственных доходов
Республики Казахстан,
аким Алматинской
области, аким
Восточно-Казахстанской
области
2) проводить обмен данными     на постоянной  Министерство государст-
между Центральными                основе      венных доходов Республики
таможенными органами                          Казахстан
Республики Казахстан и
Китайской Народной Республикой
7   1) продолжить работу по           2002 год    Министерство энергетики и
продвижению проекта                           минеральных ресурсов
строительства нефтепровода                    Республики Казахстан,
Казахстан-Китай                               закрытое акционерное
общество "Национальная
компания "Транспорт
нефти и газа" (по
согласованию),
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
2) рассмотреть вопрос создания    2002 год    Министерство энергетики
общей системы трубопроводных                  и минеральных ресурсов
сетей Казахстан-Россия-Китай и                Республики Казахстан,
внести в Правительство Республики             закрытое акционерное
Казахстан обоснованные                        общество "Национальная
предложения по данному вопросу                компания "Транспорт
нефти и газа" (по
согласованию),
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
8   Расширить сотрудничество       на постоянной  Министерство энергетики и
в топливно-энергетическом         основе      минеральных ресурсов
комплексе между двумя                         Республики Казахстан,
государствами и оказать                       Министерство иностранных
содействие китайской                          дел Республики Казахстан
стороне в вопросах
привлечения инвестиций в
предприятия нефтегазовой
отрасли Казахстана
9   Продолжить переговорный        на постоянной  Министерство иностранных
процесс с китайской стороной       основе     дел Республики Казахстан,
с целью упрощения процедур                    Агентство Республики
оформления выездных документов                Казахстан по миграции и
лицам казахской национальности,               демографии
желающим выехать в Казахстан
на постоянное место жительства
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)