Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Германия Федеративтік Республикасына 2001 жылғы 1-3 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 27 ақпан N 253
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Германия Федеративтік Республикасына 2001 жылғы 1-3 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-герман ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Германия Федеративтік Республикасына 2001 жылғы 1-3 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Жоспарда
көзделген іс-шараларды орындау жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде
тоқсанына бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 27 ақпандағы
N 253 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
Германия Федеративтік Республикасына 2001 жылғы 1-3 қазандағы ресми
сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске
асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
________________________________________________________________________
Р/с!         Іс-шара              ! Орындау !     Орындалуына жауаптылар
N !                              ! мерзімі !
________________________________________________________________________
1  Мынадай құжаттардың:
Қазақстан Республикасының      2002      Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Германия Федера.    жылдың    Қаржы полициясы агенттігі,
тивтік Республикасының Үкіметі  ішінде    Қазақстан Республикасының
арасында экономикалық қылмыс              Мемлекеттік кіріс министрлігі
пен салық заңнамаларын бұзу.
шылыққа қарсы күрес саласын.
дағы ынтымақтастық пен ақпарат
алмасу туралы келісім;
Қазақстан Республикасының       2002      Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Германия Федера.    жылдың    Білім және ғылым министрлігі
тивтік Республикасының Үкіметі  ішінде
арасында Қазақстанда бастауыш
кәсіптік білім беру жүйесін
реформалауға көмек көрсету
және жұмыс тәжірибесін алмасу
жөніндегі ынтымақтастық туралы
келісім;
Қазақстан Республикасының       2002       Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Германия Федера.    жылдың     Білім және ғылым министрлігі
тивтік Республикасы Үкіметінің  ішінде
арасындағы ғылыми-техникалық
ынтымақтастық туралы келісім;
Қазақстан Республикасының      2002       Қазақстан Республикасының
Германия Федеративтік Респуб.   жылдың     Мемлекеттік құпияларды
ликасы Үкіметінің арасында      ішінде     қорғау жөніндегі агенттігі
құпия құжаттарды сақтауды
өзара қамтамасыз ету туралы
келісім;
Қазақстан Республикасының      2002       Қазақстан Республикасының
Статистика жөніндегі агенттігі  жылдың     Статистика жөніндегі
мен Германия Федеративтік       ішінде     агенттігі
Республикасының Федералдық
Статистика басқармасы арасында
статистика саласындағы ынты.
мақтастық туралы келісім
жобаларын қол қоюға дайындау
2  Қазақстан-германия Сауда-       2002       Қазақстан Республикасының
экономикалық ынтымақтастық      жылдың     Экономика және сауда
жөніндегі үкіметаралық жұмыс    1 тоқсаны  министрлігі (шақыру),
тобына қазақстандық тараптың:              Қазақстан Республикасының
мұнай-газ және тау-кен сала.               Энергетика және минералдық
лары үшін машина жасау, ауыл               ресурстар министрлігі,
шаруашылығы, құрылыс пен                   Қазақстан Республикасының
инфрақұрылыс (жолдар) және                 Көлік және коммуникациялар
фармацевтика салаларындағы                 министрлігі,
Ынтымақтастықтың кешенді                   Қазақстан Республикасының
бағдарламасын әзірлеу                      Ауыл шаруашылығы министрлігі,
жөніндегі ұсынысын беру                    Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
3  "Г.Паппенбург" неміс компания.  2002       Қазақстан Республикасының
сымен автожол инфрақұрылымын    жылдың     Көлік және коммуникациялар
дамыту жөніндегі қазақстан-     1 тоқсаны  министрлігі
герман бірлескен компаниясымен
құру мәселесін пысықтау
4  Қазақстанда немістердің тығыз   2002       Қазақстан Республикасының
тұратын жерлерінде іске асыру   жылдың     Табиғи монополияларды
үшін шағын бизнес саласында     1 тоқсаны  реттеу, бәсекелестікті қорғау
бірнеше пилоттық жобалар                   және шағын бизнесті қолдау
әзірлеу                                    жөніндегі агенттігі (шақыру),
Қазақстан Республикасының
Экономика және сауда
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі,
Қазақстан Республикасының
тиісті облыстары мен
қалаларының әкімшіліктері
5  Герман тарапына шағын бизнес   2002        Қазақстан Республикасының
саласында Қазақстан Республи.  жылдың      Табиғи монополияларды
касының заңнамасында бар       1 тоқсаны   реттеу, бәсекелестік қорғау
жеңілдіктер мен преференция.               және шағын бизнесті қолдау
лар туралы толық ақпарат беру              жөніндегі агенттігі,
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кіріс министрлі.
гі, Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
6  Астана қаласының әкімі мен     2002        Астана қаласының әкімі
Берлин қаласының Басқарушы     жылдың      (шақыру), Қазақстан
бургомистрінің ынтымақтас.     1 тоқсаны   Республикасының Мәдениет,
тық туралы қол қойылған                    ақпарат және қоғамдық
Бірлескен мәлімдемесі                      келісім министрлігі,
негізінде герман тарапы                    Қазақстан Республикасының
үшін Астана қаласының                      Білім және ғылым министрлігі
объектілерін, оның ішінде
мәдени-сауықтыру мақсатындағы
объектілерді дамыту жөніндегі
нақты инвестициялық жобалар
әзірлеу
7  Өзара да қолайлы шешімдер      2002        Қазақстан Республикасының
негізінде "Қазгермұнай"        жылдың      Энергетика және минералдық
біріккен кәсіпорын қызметі.    1 тоқсаны   ресурстар министрлігі
нің барлық аспектілерін                    (шақыру), Қазақстан
қарауды және келісуді                      Республикасының Қаржы
аяқтау                                     министрлігі, "ҚазМұнайГаз"
ұлттық компаниясы" жабық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
8  Мыналарды:                     2002        Қазақстан Республикасының
Қазақстанда тұратын неміс.   жылдың      Мәдениет, ақпарат және қоғам.
терді қолдау бойынша, олар.    1 тоқсаны   дық келісім министрлігі
дың әлеуметтік-экономика.                  (шақыру), Қазақстан Республи.
лық және мәдени-гуманитар.                 касының Экономика және сауда
лық салаларда дамуына                      министрлігі, Қазақстан
жәрдемдесуге бағытталған                   Республикасының Еңбек
іс-шаралар жоспарын;                       және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
Мәдени ынтымақтастық мәсе.     2002        Қазақстан Республикасының
лелері бойынша қазақстан-      жылдың      Мәдениет, ақпарат және
герман аралас комиссиясы.      1 тоқсаны   қоғамдық келісім министрлігі
ның үшінші мәжілісі барысын.
да қол жеткізілген уағда.
ластықтарды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспарын;
Қазақстан-Герман сауда-эко.    2002        Қазақстан Республикасының
номикалық ынтымақтастығы       жылдың      Экономика және сауда
жөніндегі үкіметаралық жұмыс   1 тоқсаны   министрлігі
тобының төртінші мәжілісі
барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспарын
жеделдете қабылдау
9  Мыналарды:
Қазақстан Республикасының және  тұрақты    Қазақстан Республикасының
Германия Федеративтік Респуб.              Қорғаныс министрлігі,
ликасының Қорғаныс министрлік.             Қазақстан Республикасының
тері арасында Әскери саладағы              Сыртқы істер министрлігі
ынтымақтастық туралы келісімнің
ережелерін іске асыруды;
Германия Федеративтік
Республикасының Қорғаныс министр.
лігімен және Сыртқы істер министр.
лігімен, қазақстан офицерлерін
Германия Федеративтік Республика.
сында тағылымдамадан өткізу
үшін квотаны кеңейту туралы
мәселені пысықтауды;
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі мен неміс "ЕАДС"
концерні арасындағы әуе шабуылына
қарсы қорғаныс жүйесін, авиатехни.
ка мен қарапайым қару жарақтарды
сатып алу мәселелері бойынша
келіссөздерге жәрдемдесуді;
Германия Федеративтік Респуб.
ликасы Қорғаныс министрлігінің
көмегімен Қазақстанда тауда-
атқыштар бөлімшелерін даярлау
жөніндегі оқу орталықтарын құру
туралы мәселені жылжытуды
қамтамасыз ету
_________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Федеративную Республику Германия 1-3 октября 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2002 года N 253.
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Федеративную Республику Германия 1-3 октября 2001 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-германского сотрудничества, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Федеративную Республику Германия 1-3 октября 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2002 года N 253
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
официального визита Президента Республики Казахстан
Назарбаева Н.А. в ФРГ 1-3 октября 2001 года
__________________________________________________________________________
N !            Мероприятие           !Срок исполнения!Ответственные за  !
п/п!                                  !               !   исполнение     !
-------------------------------------------------------------------------!
1 !                2                 !       3       !         4        !
-------------------------------------------------------------------------!
1  Подготовить к подписанию проекты
следующих документов:
Соглашение между Правительством  в течение 2002  Агентство финансовой
Республики Казахстан и                  года       полиции Республики
Правительством Федеративной                        Казахстан,
Республики Германия о                              Министерство
сотрудничестве и обмене                            государственных
информацией в области борьбы                       доходов Республики
с экономическими преступлениями и                  Казахстан
нарушениями налогового
законодательства;
Соглашение между Правительствами в течение 2002  Министерство
Республики Казахстан и Федеративной     года       образования и науки
Республики Германия о                              Республики Казахстан
сотрудничестве по обмену опытом
работы и оказанию помощи в
реформировании системы начального
профессионального образования в
Казахстане;
Соглашение между Правительством  в течение 2002  Министерство
Республики Казахстан и                  года       образования и науки
Правительством Федеративной                        Республики Казахстан
Республики Германия о
научно-техническом сотрудничестве;
Соглашение между Правительством  в течение 2002  Агентство Республики
Республики Казахстан и                  года       Казахстан по защите
Правительством Федеративной                        государственных
Республики Германия о Взаимном                     секретов
обеспечении сохранности Секретных
документов;
Соглашение между Агентством      в течение 2002  Агентство Республики
Республики Казахстан по                 года       Казахстан по
статистике и Федеральным                           статистике
Статистическим управлением
Федеративной Республики Германия
о сотрудничестве в области
статистики
---------------------------------------------------------------------------
2  Представить казахстанско-          1 квартал 2002  Министерство
германской Межправительственной         года       экономики и торговли
рабочей группе по торгово-                         Республики Казахстан
экономическому сотрудничеству                      (созыв),
предложения казахстанской                          Министерство
стороны по разработке                              энергетики и
Комплексной программы                              минеральных ресурсов
сотрудничества в следующих                         Республики
областях: машиностроение для                       Казахстан,
нефтегазовой и горнодобывающей                     Министерство
отраслей, сельское хозяйство,                      транспорта и
строительство и инфраструктура                     коммуникаций
(дороги) и фармацевтика                            Республики
Казахстан,
Министерство
сельского хозяйства
Республики
Казахстан,
Министерство
здравоохранения
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
3  Проработать с немецкой компанией   1 квартал 2002  Министерство
"Г.Паппенбург" вопрос создания          года       транспорта и
совместной казахстанско-                           коммуникаций
германской компании по развитию                    Республики Казахстан
автодорожной инфраструктуры
---------------------------------------------------------------------------
4  Разработать несколько пилотных     1 квартал 2002  Агентство Республики
проектов в области малого              года        Казахстан по
бизнеса для реализации в местах                    регулированию
компактного проживания немцев в                    естественных
Казахстане                                         монополий, защите
конкуренции и защите
малого бизнеса
(созыв),
Министерство
экономики и
торговли Республики
Казахстан,
Министерство
культуры,
информации и
общественного
согласия Республики
Казахстан,
Министерство
сельского хозяйства
Республики
Казахстан,
Администрации
соответствующих
областей и городов
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
5  Представить германской стороне     1 квартал 2002  Агентство Республики
подробную информацию о имеющихся       года        Казахстан по
в законодательстве Республики                      регулированию
Казахстан льготах и преференциях                   естественных
в области малого бизнеса                           монополий, защите
конкуренции и защите
малого бизнеса,
Министерство
государственных
доходов Республики
Казахстан,
Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
6  Подготовить для германской         1 квартал 2002  Аким города Астаны
стороны конкретные инвестиционные      года        (созыв),
проекты по развитию объектов                       Министерство
города Астаны, в том числе                         образования и науки
культурно-образовательного                         Республики
назначения, на основе подписанного                 Казахстан,
Совместного заявления акима города                 Министерство
Астаны и Правящего бургомистра                     культуры, информации
города Берлин о сотрудничестве                     и общественного
согласия Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7  Завершить рассмотрение и согласо-   1 квартал 2002 Министерство
вание всех аспектов деятельности         года      энергетики и
совместного предприятия                            минеральных ресурсов
"Казгермунай" на основе                            Республики Казахстан
взаимоприемлемых решений                           (созыв),
Министерство
финансов Республики
Казахстан, Закрытое
акционерное общество
"Национальная
компания
"КазМунайГаз" (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
8  Ускорить принятие:                  1 квартал 2002 Министерство
Плана мероприятий по поддержке        года       культуры, информации
немцев, проживающих в Казахстане,                  и общественного
направленных на содействие их                      согласия Республики
развитию в социально-                              Казахстан (созыв),
экономической и культурно-                         Министерство
гуманитарной областях;                             экономики и торговли
Республики
Казахстан,
Министерство труда и
социальной защиты
населения
Республики Казахстан
Плана мероприятий по реализации   1 квартал 2002 Министерство
договоренностей, достигнутых в          года       культуры, информации
ходе третьего заседания                            и общественного
казахстанско-германской Смешанной                  согласия Республики
комиссии по вопросам культурного                   Казахстан
сотрудничества;
Плана мероприятий по реализации   1 квартал 2002 Министерство
договоренностей, достигнутых в          года       экономики и торговли
ходе четвертого заседания                          Республики Казахстан
казахстанско-германской
Межправительственной рабочей
группы по торгово-экономическому
сотрудничеству
--------------------------------------------------------------------------
9  Обеспечить реализацию положений     постоянно      Министерство
Соглашения о сотрудничестве в                      обороны Республики
военной области между                              Казахстан,
Министерствами обороны Республики                  Министерство
Казахстан и Федеративной                           иностранных дел
Республикой Германия:                              Республики Казахстан
проработка вопроса с
Министерством обороны и
Министерством иностранных дел
Федеративной Республики Германия о
расширении квот для стажировок
казахстанских офицеров в
Федеративной Республике Германия;
содействие переговорам между
Министерством обороны Казахстана
немецким концерном ЕАДС по
вопросам приобретения систем
противовоздушной обороны,
авиатехники и обычных вооружений;
продвижение вопроса о создании
с помощью Министерства обороны
Федеративной Республики Германия
учебных центров в Казахстане по
подготовке горно-стрелковых
подразделений
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)