"Қозы Көрпеш - Баян сұлу" эпосының 1500 жылдығын мерекелеуге дайындық туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 наурыз N 288.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мен Шығыс Қазақстан облысы әкімінің Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігімен келісілген 2002 жылы "Қозы Көрпеш - Баян сұлу" эпосының 1500 жылдығын мерекелеу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қосымшаға сәйкес құрамда "Қозы Көрпеш - Баян сұлу" эпосының 1500 жылдығына дайындық және оны өткізу жөніндегі республикалық комиссия құрылсын.
3. Қоса беріліп отырған "Қозы Көрпеш - Баян сұлу" эпосының 1500 жылдығына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
4. "2001-2002 жылдарда республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 157 P010157_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 4-5, 48-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 2001-2002 жылдар кезеңінде
республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің
тізбесінде:
реттік нөмірі 2-жолдағы "Орындалу мерзімі" деген бағандағы "2001"
деген сан "2002" деген санмен ауыстырылсын.
5. Шығыс Қазақстан облысының әкіміне 2002 жылға арналған жергілікті
бюджетте жоғарыда аталған іс-шараны өткізуге қажетті қаражатты көздеу
ұсынылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 наурыздағы
N 288 қаулысына
қосымша
"Қозы Көрпеш - Баян сұлу" эпосының 1500 жылдығына
дайындық және оны өткізу жөніндегі
республикалық комиссияның
Құрамы
Беркімбаева                  - Қазақстан Республикасының
Шәмша Көпбайқызы               Білім және ғылым министрі,
төрайым
Құл-Мұхаммед                 - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім министрі,
төрайымның орынбасары
Қасқабасов                   - Қазақстан Республикасының
Сейіт Асқарұлы                 Білім және ғылым министрлігі
М. Әуезов атындағы Әдебиет
және өнер институтының директоры
Ахметов Зәки                 - Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғылым академиясының
академигі (келісім бойынша)
Жолдасбеков                  - Қазақстан Республикасының
Мырзатай                       Білім және ғылым министрлігі
Л. Гумилев атындағы Еуразия
ұлттық университетінің ректоры
Сыздықова                    - Қазақстан Республикасы
Рабиға                         Ұлттық ғылым академиясының
корреспондент-мүшесі
(келісім бойынша)
Метте                        - Шығыс Қазақстан облысының
Виталий Леонидович             әкімі
Тілеухан                     - Қазақстан Республикасының
Бекболат Қанайұлы              Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім министрлігі
Мәдениет комитетінің төрағасы
Есдәулет                     - Қазақстан Республикасының
Ұлықбек Оразбайұлы             Премьер-Министрі Кеңсесінің
Әлеуметтік-мәдени даму
бөлімінің сектор меңгерушісі
Әзібаева                     - Қазақстан Республикасының
Бақытжан Уәлиқызы              Білім және ғылым министрлігі
М. Әуезов атындағы Әдебиет
және өнер институты қолжазбалар
және текстология орталығының
жетекшісі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 наурыздағы
N 288 қаулысымен
бекітілген
"Қозы Көрпеш - Баян сұлу" эпосының 1500 жылдығына
дайындық және оны өткізу жөніндегі
іс-шаралардың
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
р/с!           Іс-шара            !  Орындау  !   Орындауға жауаптылар
N !                              !  мерзімі  !
---------------------------------------------------------------------------

О подготовке празднования 1500-летия эпоса "Козы Корпеш - Баян сулу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 288
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложения Министерства образования и науки Республики Казахстан и акима Восточно-Казахстанской области, согласованные с Министерством культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан, о праздновании в 2002 году 1500-летия эпоса "Козы Корпеш - Баян сулу".
2. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 1500-летия эпоса "Козы Корпеш - Баян сулу" в составе согласно приложению.
3. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 1500-летия эпоса "Козы Корпеш - Баян сулу".
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 157 P010157_ "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2001-2002 годах" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 4-5, ст. 48) следующее изменение:
в Перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в период с 2001 по 2002 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе "Срок исполнения" строки, порядковый номер 2, цифру "2001" заменить цифрой "2002".
5. Рекомендовать акиму Восточно-Казахстанской области предусмотреть в местном бюджете на 2002 год необходимые средства по проведению вышеназванного мероприятия.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2002 года N 288
Состав
Республиканской комиссии
по подготовке и проведению 1500-летия эпоса
"Козы Корпеш - Баян Сулу"
Беркимбаева               -  Министр образования и науки
Шамша Копбаевна              Республики Казахстан, председатель
Кул-Мухаммед              -  Министр культуры, информации
Мухтар Абрарович             и общественного согласия Республики
Казахстан, заместитель председателя
Каскабасов                -  директор Института литературы
Сеит Аскарович               и искусства имени М.Ауэзова Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Ахметов                   -  академик Национальной академии наук
Заки                         Республики Казахстан (по согласованию)
Жолдасбеков               -  ректор Евразийского национального
Мырзатай                     университета имени Л. Гумилева
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Сыздыкова                 -  член-корреспондент Национальной академии
Рабига                       наук Республики Казахстан (по
согласованию)
Метте                     -  аким Восточно-Казахстанской области
Виталий Леонидович
Тлеухан                   -  Председатель Комитета культуры
Бекболат Канаевич            Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
Есдаулет                  -  заведующий сектором Отдела
Улыкбек Оразбаевич           социально-культурного развития
Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
Азибаева                  -  руководитель центра рукописи и
Бакытжан Уалиевна            текстологии Института литературы и
искусства имени М. Ауэзова Министерства
образования и науки Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2002 года N 288
План
мероприятий по подготовке и проведению 1500-
летия эпоса "Козы Корпеш - Баян Сулу"
__________________________________________________________________________
N  |         Мероприятие           |  Срок    |Ответственные за исполнение
п/п|                               |исполнения|
___|_______________________________|__________|___________________________

1   Эпостың академиялық басылымын    2002 ж.   Қазақстан Республикасының
және ғылыми зерттеулер                     Мәдениет, ақпарат және
жинағын шығару                             қоғамдық келісім министрлігі
2   Мерейтойлық іс-шараларды         2002 ж.   Қазақстан Республикасының
бұқаралық ақпарат құралдарында             Мәдениет, ақпарат және
кеңінен жариялау                           қоғамдық келісім министрлігі
3   "Қозы Көрпеш - Баян сұлу және    2002 ж.   Қазақстан Республикасының
түркі әлемі" республикалық                 Білім және ғылым министрлігі
конференциясын өткізу
4   Оқу орындарында, кітапханаларда  2002 ж.   Қазақстан Республикасының
эпостың 1500 жылдығына арналған            Білім және ғылым
ғылыми-практикалық конференция.            министрлігі, Мәдениет,
лар, тақырыптық кештер әзірлеу             ақпарат және қоғамдық
және ұйымдастыру                           келісім министрлігі
5   Эпостың 1500 жылдығына арналған  2002 ж.   Шығыс Қазақстан облысының
мерейтойлық салтанаттар өткізу             әкімі
6   Тарлаулы ауылында "Қозы Көрпеш   2002 ж.   Шығыс Қазақстан облысының
- Баян Сұлу" ескерткішін                   әкімі
қалпына келтіру жөніндегі
жаңғырту жұмыстарын жүргізу
7   Таңсық станциясынан "Қозы Көрпеш 2002 ж.   Шығыс Қазақстан облысының
- Баян Сұлу" ескерткішіне                  әкімі
дейін асфальт жол салу
8   Тарлаулы ауылында қонақ үй,      2002 ж.   Шығыс Қазақстан облысының
көпір салу және электро-                   әкімі
коммуникация жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

1 |Выпуск академического издания  | 2002 г.  |Министерство культуры,
|эпоса и сборника научных       |          |информации и общественного
|исследований                   |          |согласия Республики
|                               |          |Казахстан
___|_______________________________|__________|___________________________
2 |Широкое освещение юбилейных    | 2002 г.  |Министерство культуры,
|мероприятий в средствах        |          |информации и общественного
|массовой информации            |          |согласия Республики
|                               |          |Казахстан
___|_______________________________|__________|___________________________
3 |Проведение республиканской     | 2002 г.  |Министерство образования и
|конференции "Козы Корпеш -     |          |науки Республики Казахстан
|Баян Сулу и тюркский мир"      |          |
___|_______________________________|__________|___________________________
4 |Подготовка и организация в     | 2002 г.  |Министерство образования и
|учебных заведениях, библиотеках|          |науки, Министерство
|научно-практических конферен-  |          |культуры, информации и
|ций, тематических вечеров,     |          |общественного согласия
|посвященных 1500-летию эпоса   |          |Республики Казахстан
___|_______________________________|__________|___________________________
5 |Проведение юбилейных торжеств, | 2002 г.  |аким Восточно-Казахстанской
|посвященных 1500-летию эпоса   |          |области
___|_______________________________|__________|___________________________
6 |Проведение реставрационных     | 2002 г.  |аким Восточно-Казахстанской
|работ по восстановлению памят- |          |области
|ника "Козы Корпеш - Баян Сулу" |          |
|в ауле Тарлаулы                |          |
___|_______________________________|__________|___________________________
7 |Прокладка асфальтной дороги от | 2002 г.  |аким Восточно-Казахстанской
|станции Тансык до памятника    |          |области
|"Козы Корпеш - Баян Сулу"      |          |
___|_______________________________|__________|___________________________
8 |Строительство гостевого дома,  | 2002 г.  |аким Восточно-Казахстанской
|моста и проведение электроком- |          |области
|муникации в ауле Тарлаулы      |          |
___|_______________________________|__________|___________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)