Жер беті су көздерінің су ресурстарын пайдалану үшін төлем ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 наурыз N 374. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.10.06. N 1006 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы  Су кодексіне  сәйкес және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  кодексін  (Салық кодексін) іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған жер беті су көздерінің су ресурстарын
пайдалану үшін төлем ставкалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының экономика салалары бойынша жер беті көздерінің су ресурстарын пайдалану үшін ақы есептеу, алу мен енгізудің тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 7 тамыздағы N 1227  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 35, 336-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 наурыздағы
N 374 қаулысымен
бекітілген
Жер беті су көздерінің су ресурстарын пайдалану үшін
төлем ставкалары
____________________________________________________________________________
\ Арнайы      !Тұрғын үй !  Жылу   ! Ауыл  !   Су   ! Су   ! Гидро- ! Су
\су пайдалану!пайдалану !энергети.!шаруа. !көздері.!көзде.!энерге. !көлігі
\ түрлері   !және ком. !касын қо.!шылығы,!нен су  !рінен !тика,   !тиын/
\          !муналдық  !са алған.!тиын/  !алуды   !балық !тиын/   !тонна.
\         !қызмет,   !да, өнер.!текше  !жүзеге  !аулай.!квт.сағ.!км
Өзен,\        !тиын/текше!кәсіп,   !метр   !асыратын!тын   !        !
көл,  \       !метр      !тиын/тек.!       !тоған   !балық !        !
теңіз  \      !          !ше метр  !       !шаруашы.!шаруа.!        !
бассейн.\     !          !         !       !лықтары,!шылы. !        !
дері     \    !          !         !       !тиын/   !ғы,   !        !
\   !          !         !       !текше   !тұты. !        !
\  !          !         !       !метр    !нушы. !        !
\ !          !         !       !        !лар,  !        !
\!          !         !       !        !теңге/!        !
!          !         !       !        !тонна !        !
!__________!_________!_______!________!______!________!______
!     1         2        3       4       5       6        7
______________!____________________________________________________________
1.!Сырдария       3,88     10,93     3,02     3,02   77,24   1,15     0,43
!өзенінің
!және Арал
!теңізінің
!бассейні
__________________________________________________________________________
2.!Балқаш және    3,45      9,49     2,73     2,59   67,74   1,01     0,29
!Алакөл өзен.
!дері мен
!көлдерінің
!бассейні
__________________________________________________________________________
3.!Ертіс өзені.   3,74     10,79     3,02     3,02   76,37   1,15     0,43
!нің
!бассейні
__________________________________________________________________________
4.!Есіл өзені.    3,60     10,07     2,88     2,88   72,35   1,01     0,29
!нің
!бассейні
__________________________________________________________________________
5.!Нұра, Сарысу,  4,03     11,51     3,31     3,16   81,69     -       -
!Кеңгір және
!басқа өзен.
!дердің
!бассейні
__________________________________________________________________________
6.!Торғай, Ырғыз, 3,60     10,36     2,88     2,88   73,64     -       -
!Тобыл және
!басқа
!өзендерінің
!бассейні
__________________________________________________________________________
7.!Каспий         4,31     12,23     3,45     3,31   86,73     -      0,43
!теңізінің
!және Орал,
!Ойыл, Сағыз,
!Ембі, Жайық,
!Үлкен және
!Кіші Өзен
!өзендерінің
!бассейні
__________________________________________________________________________
8.!Шу, Талас      4,03     11,36     3,31     3,16   81,55   1,15      -
!және Ассы
!өзендерінің
!бассейні
__________________________________________________________________________

Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 374. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 октября 2005 г. N 1006
В соответствии с K933000_  Водным кодексом Республики Казахстан от 31 марта 1993 года и в целях реализации Кодекса Республики Казахстан K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) от 12 июня 2001 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1997 года N 1227 P971227_  "Об утверждении Положения о порядке исчисления, взимания и внесения платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по отраслям экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 35, ст. 336).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2002 года N 374
Ставки платы за пользование
водными ресурсами поверхностных источников
_________________________________________________________________________
Вид специального      |Жилищно-   |Промыш-  |Сельское   |Прудовые хозяйст-
водопользования       |эксплуата- |ленность,|хозяйство, |ва, осуществляющие
|ционные и  |включая  |тиын/куб.м.|забор из водных
______________________|коммуналь- |тепло-   |           |источников, тиын/
Бассейны рек,         |ные услуги,|энергети-|           |куб.м.
озер, морей           |тиын/куб.м.|ку, тиын/|           |
|           |куб.м.   |           |
|___________|_________|___________|__________________
|     1     |    2    |     3     |        4
______________________|___________|_________|___________|__________________
1.|Бассейн реки Сыр-  |    3,88   |  10,93  |    3,02   |       3,02
|дарьи и Аральского |           |         |           |
|моря               |           |         |           |
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
2.|Бассейн рек и озер |    3,45   |   9,49  |    2,73   |       2,59
|Балхаш и Алаколь   |           |         |           |
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
3.|Бассейн реки Иртыш |    3,74   |  10,79  |    3,02   |       3,02
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
4.|Бассейн реки Ишим  |    3,60   |  10,07  |    2,88   |       2,88
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
5.|Бассейн рек Нуры,  |    4,03   |  11,51  |    3,31   |       3,16
|Сарысу, Кенгира и  |           |         |           |
|другие             |           |         |           |
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
6.|Бассейн рек Тургая,|    3,60   |  10,36  |    2,88   |       2,88
|Иргиза, Тобола и др|           |         |           |
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
7.|Бассейн рек Урала, |    4,31   |  12,23  |    3,45   |       3,31
|Уила, Сагиза, Эмбы,|           |         |           |
|Волги, Большой и   |           |         |           |
|Малой Узени и Кас- |           |         |           |
|пийского моря      |           |         |           |
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
8.|Бассейн рек Шу,    |    4,03   |  11,36  |    3,31   |       3,16
|Таласа и Ассы      |           |         |           |
__|___________________|___________|_________|___________|__________________
Продолжение таблицы
_____________________________________________
Рыбное хозяйство,    |Гидро-      |Водный    |
потребители, произ-  |энергетика, |транспорт,|
водящие отлов рыбы   |тиын/квт.час|тиын/т.км.|
на водных источниках,|            |          |
тенге/тонна          |            |          |
_____________________|____________|__________|
5           |     6      |    7     |
_____________________|____________|__________|
1.      77,24        |    1,15    |   0,43   |
_____________________|____________|__________|
2.      67,74        |    1,01    |   0,29   |
_____________________|____________|__________|
3.      76,37        |    1,15    |   0,43   |
_____________________|____________|__________|
4.      72,35        |    1,01    |   0,29   |
_____________________|____________|__________|
5.      81,69        |     -      |     -    |
_____________________|____________|__________|
6.      73,64        |     -      |     -    |
_____________________|____________|__________|
7.      86,73        |     -      |   0,43   |
_____________________|____________|__________|
8.      81,55        |    1,15    |     -    |
_____________________|____________|__________|