"Қазақстан Республикасының теңізі мен ішкі су айдындарында мұнай операцияларының қауіпсіз жүргізілуін қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекция" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 12 сәуір N 425
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жою, Қазақстан Республикасының теңізі мен ішкі су айдындарында мұнай операцияларының қауіпсіз жүргізілуін қадағалау жөніндегі жұмысты жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің "Қазақстан Республикасының теңізі мен ішкі су айдындарында мұнай операцияларының қауіпсіз жүргізілуін қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекция" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Мекеме) құрылсын.
2. Мекеменің негізгі міндеттері:
Қазақстан Республикасының теңізі мен ішкі су айдындарында мұнай операцияларының қауіпсіз жүргізілуін мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру;
авариялар мен жазатайым оқиғалардың себептерін тексеру, Қазақстан Республикасының теңізі мен ішкі су айдындарында мұнай операцияларын жүргізу кезінде техникалық қауіпсіздіктің қамтамасыз етілуін реттейтін нормативтік кесімдерді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу болып айқындалсын.
3. Мекемені қаржыландыру Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігіне республикалық бюджетте көзделген қаражаттың есебінен және шегінде жүргізіледі деп айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі
аумақтық органдарының штат саны лимиті шегінде Мекеменің штат санының
лимиті 10 (он) бірлік санында бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі
заңнамада белгіленген тәртіппен:
Мекеме туралы ережені бекітсін және оның әділет органдарында
мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О создании государственного учреждения "Государственная инспекция по надзору за безопасным ведением нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2002 года N 425
В целях совершенствования работы по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, надзору за безопасным ведением нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Государственная инспекция по надзору за безопасным ведением нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям (далее - Учреждение).
2. Основными задачами Учреждения определить:
осуществление государственного надзора за безопасным ведением нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан;
расследование причин аварий и несчастных случаев, внесение предложений по совершенствованию нормативных актов, регулирующих обеспечение технической безопасности при ведении нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан.
3. Определить, что финансирование Учреждения производится за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
4. Утвердить в пределах лимита штатной численности территориальных органов Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям лимит штатной численности Учреждения в количестве 10 (десять) единиц.
5. Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям в установленном законодательством порядке:
утвердить Положение об Учреждении и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Абрамова Т.М.,
Умбетова А.М.)