Мемлекеттік меншікті басқарудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 23 мамыр N 559
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және оны пайдалану құқығын "Хабар" агенттігі" жабық акционерлік қоғамына беру туралы шартты бұзсын;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген шарт бұзылғаннан кейін "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және оны пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне берсін;
3) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 P990405_ қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 2-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірі
21-28-жолмен толықтырылсын:
"21-28                       "Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясы" ЖАҚ".
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік
пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі
құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27
мамырдағы N 659
P990659_
қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі" бөлімі
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 224-16-жолмен толықтырылсын:
"224-16 СТЛ - 000337         "Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясы" ЖАҚ".
4. "Мемлекеттік теледидар мен радионы дамытудың кейбір мәселелері
туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 2 тамыздағы N 1018
P011018_
қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 29,
361-құжат) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы, осы қаулының 1-тармағының 1) тармақшасы орындалғаннан
кейін күшіне енетін 2 және 3-тармақтарды қоспағанда, қол қойылған күнінен
бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О некоторых вопросах управления государственной собственностью
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2002 года N 559
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) расторгнуть договор о передаче права владения и пользования государственным пакетом акций закрытого акционерного общества "Республиканская корпорация "Телевидение и радио Казахстана" закрытому акционерному обществу "Агентство "Хабар";
2) после расторжения договора, указанного в подпункте 1) настоящего пункта, передать право владения и пользования государственным пакетом акций закрытого акционерного общества "Республиканская корпорация "Телевидение и радио Казахстана" Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" следующее дополнение:
приложение 2 к указанному постановлению дополнить строкой, порядковый номер 21-28, следующего содержания:
"21-28 ЗАО "Республиканская корпорация "Телевидение
и радио Казахстана".
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" следующее дополнение:
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"
дополнить строкой, порядковый номер 224-16, следующего содержания:
"224-16 СТЛ - 000337 ЗАО "Республиканская корпорация
"Телевидение и радио Казахстана".
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2001 года N 1018 P011018_ "О некоторых вопросах развития государственного телевидения и радио" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 29, ст. 361).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания, кроме пунктов 2 и 3, которые вступают в силу после исполнения подпункта 1) пункта 1 настоящего постановления.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)