Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Лениногор қаласындағы спорттағы дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 19 маусым N 673
Спорттағы дарынды балалардың жеке ерекшелiктерiн дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Лениногор қаласындағы спорттағы дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Мекеме) құрылсын.
2. Мекеме қызметiнiң негiзгi мәнi мыналар болып белгiленсiн:
1) қысқы спорт түрлерi бойынша спорттық резервтi және Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командаларын даярлау;
2) оқушылардың спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету.
3. Мекеменi қаржыландыру тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiне көзделетiн қаражат шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
4. Шығыс Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң Лениногор қаласы, Лесное селосы мекен-жайы бойынша орналасқан "Лениногор" санаторийiн кейiннен Мекемеге беру үшiн Шығыс Қазақстан облысының коммуналдық меншiгiнен республикалық меншiкке беру туралы ұсынысы қабылдансын.
5. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi:
1) Мекеменiң жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен "Лениногор" санаторийiн республикалық меншiкке қабылдауды және оны Мекемеге берудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекітілсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 19 маусымдағы
N 673 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. <*>
Ескерту. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.29. N 1130  қаулысымен .
2. <*>
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.06.01. N 604   қаулысына .
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
4. "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"IV. Шығындар" бөлiмiнде:
4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Жалпы бастауыш, жалпы негiзгi, жалпы орта бiлiм беру" iшкi функциясында:
613 "Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi" әкiмшiсi бойынша:
031 "Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау" бағдарламасында:
032 "Өскемен қаласындағы спорттағы дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат" кiшi бағдарламасында "Өскемен" деген сөз "Лениногор" деген сөзбен ауыстырылсын.

О создании государственного учреждения "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в городе Лениногорске" Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2002 года N 673
В целях развития индивидуальных особенностей одаренных в спорте детей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в городе Лениногорске" Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту (далее - Учреждение).
2. Определить основным предметом деятельности Учреждения:
1) подготовку спортивного резерва и национальных сборных команд Республики Казахстан по зимним видам спорта;
2) обеспечение участия учащихся в спортивных соревнованиях.
3. Определить, что финансирование Учреждения осуществляется в пределах средств, предусматриваемых Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
4. Принять предложение акимата Восточно-Казахстанской области о передаче санатория "Лениногорский", расположенного по адресу: город Лениногорск, село Лесное, из коммунальной собственности Восточно-Казахстанской области в республиканскую собственность для последующей передачи Учреждению.
5. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту:
1) утвердить устав Учреждения и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке прием санатория "Лениногорский" в республиканскую собственность и передачу его Учреждению;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 июня 2002 года N 673
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 октября 2004 г. N 1130 )
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 1 июня 2004 г. N 604 )
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715  P011715_   "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "IV. Затраты":
в функциональной группе 4 "Образование":
в подфункции 2 "Начальное общее, основное общее, среднее общее образование":
по администратору 613 "Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту":
в программе 031 "Государственная поддержка одаренных детей":
в подпрограмме 032 "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в г. Усть-Каменогорске" слово "Усть-Каменогорске" заменить словом "Лениногорске".

5. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 қаңтардағы N 77  қаулысына :
көрсетiлген қаулыға 5-қосымшада:
2, 6-тармақтардағы "Өскемен" деген сөз "Лениногор" деген сөзбен ауыстырылсын.

5. В постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2002 года N 77  P020077_   "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2002 год Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту":
в приложении 5 к указанному постановлению:
в пунктах 2, 6 слово "Усть-Каменогорске" заменить словом "Лениногорске".