Кеден одағы және Бiртұтас экономикалық кеңiстiк туралы 1999 жылғы 26 ақпандағы шартқа қатысушы мемлекеттердiң экономикасына құрылымдық қайта құру жүргiзудiң 2000-2005 жылдарға арналған негiзгi бағыттарын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 20 маусым N 681
"Кеден одағы және Бiртұтас экономикалық кеңiстiк туралы 1999 жылғы 26 ақпандағы шартқа қатысушы мемлекеттердiң экономикасына құрылымдық қайта құру жүргiзудiң 2000-2005 жылдарға арналған негiзгi, бағыттары туралы" Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы және Тәжiкстан Республикасы Мемлекетаралық Кеңесiнiң 2000 жылғы 10 қазандағы N 81 шешiмiн iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Кеден одағы және Біртұтас экономикалық кеңiстiк туралы 1999 жылғы 26 ақпандағы шартқа қатысушы мемлекеттердiң экономикасына құрылымдық қайта құру жүргiзудiң 2000-2005 жылдарға арналған негiзгi бағыттарын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 20 маусымдағы
N 681 қаулысымен
бекітілген
Кеден одағы және бiртұтас экономикалық кеңiстiк туралы 1999 жылғы
26 ақпандағы шартқа қатысушы мемлекеттердiң экономикасына
құрылымдық қайта құру жүргiзудiң 2000-2005 жылдарға арналған
негiзгi бағыттарын iске асыру  жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 357 қаулысымен .
р/с      Iс-шаралардың атауы          Жауапты орындаушылар     Орындалу
N                                                              мерзімі
___________________________________________________________________________
1               2                             3                   4
1. Макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету
___________________________________________________________________________
1.1. Кеден одағы және Бiртұтас      Қазақстан Республикасының    2002 жыл
экономикалық кеңістiк туралы   Экономика және сауда
1999 жылғы 26 ақпандағы        министрлiгі, Қаржы
шартқа (бұдан әрi - Шарт)      министрлiгi, Кедендік
қатысушы мемлекеттердiң        бақылау агенттігі,
экономикасын макроэкономи.     Қазақстан Республикасының
калық тұрақтандыру мен         Ұлттық Банкi (келiсiм
жақындастыру жөнiндегi         бойынша)
бiрлескен шаралар туралы
хаттама жобасын әзiрлеуге
қатысу

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Основных направлений проведения структурной перестройки экономик на 2000-2005 годы государств-участников Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2002 года N 681
В целях реализации решения Межгосударственного Совета Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан от 10 октября 2000 года N 81 "Об Основных направлениях проведения структурной перестройки экономик на 2000-2005 годы государств-участников Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить План мероприятий по реализации Основных направлений проведения структурной перестройки экономик на 2000-2005 годы государств-участников Договора о Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве от 26 февраля 1999 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 июня 2002 года N 681
План мероприятий
по реализации Основных направлений проведения
структурной перестройки экономик на 2000-2005
годы государств-участников Договора о Таможенном
союзе и Едином экономическом пространстве
от 26 февраля 1999 года <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 357 .
N п/п!   Наименование мероприятий   ! Ответственные исполнители !   Срок
!                              !                           !исполнения
_____!______________________________!___________________________!__________
1   !              2               !            3              !     4
_____!______________________________!___________________________!__________
Обеспечение макроэкономической стабильности
___________________________________________________________________________
1.1.  Принять участие в разработке    Министерство экономики и     2002 год
проекта Протокола о совместных  торговли, Министерство
мерах по макроэкономической     финансов, Агентство та-
стабилизации и сближению эко-   моженного контроля Рес-
номик государств-участников     публики Казахстан, Нацио-
Z990403_   Договора о Таможен-    нальный Банк Республики
ном союзе и Едином экономи-     Казахстан (по согласова-
ческом пространстве от 26       нию)
февраля 1999 года (далее -
Договора)

1.2. Шартқа қатысушы мемлекет.      Қазақстан Республикасының    2002 жыл
тердiң экономикасын            Экономика және сауда
дамытудың негiзгi макроэко.    министрлiгi, Қаржы
номикалық көрсеткiштерiнiң     министрлiгi, Кедендік
тiзбесiне келiсу жүргiзу       бақылау агенттігі,
Қазақстан Республикасының
Статистика жөнiндегi
агенттiгi, Қазақстан
Республикасының Ұлттық
Банкi (келiсiм бойынша)
1.3. Шартқа қатысушы мемлекет.      Қазақстан Республикасының    жыл сайын
тердiң экономикасын            Экономика және сауда
дамытудың макроэкономикалық    министрлігі, Қаржы
көрсеткiштерiнiң               министрлiгi, Кедендік
мониторингiн жүргiзу           бақылау агенттігі, Қазақстан
Республикасының Статистика
жөнiндегi агенттігі,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі (келiсiм
бойынша)
1.4. Кеден одағы елдерiнiң ұлттық   Қазақстан Республикасының    тоқсан
экономикасы дамуының           Экономика және сауда         сайын
жай-күйi, жүргiзiлiп жатқан    министрлігі, Қаржы
құрылымдық қайта құру және     министрлігі, Кедендік
макроэкономикалық көрсеткіш.   бақылау агенттігі,
тердің болжамды деңгейi        Қазақстан Республикасының
туралы жедел ақпарат           Статистика жөнiндегi
дайындауға қатысу              агенттігi, Қазақстан
Республикасының Ұлттық
Банкi (келiсiм бойынша)
___________________________________________________________________________
2. Валюта-қаржы жүйесін дамыту
___________________________________________________________________________
2.1. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002 жыл
мемлекеттердiң Валюталық       Ұлттық Банкi (келiсiм
ықпалдастық тұжырымдамасының   бойынша), Қазақстан
және Жалпы төлем жүйесiн       Республикасының Қаржы
құрудың негiзгi бағыттары      министрлігі
туралы келiсiмнiң жобаларын
әзiрлеуге қатысу
2.2. Шартқа қатысушы мемлекеттер.   Қазақстан Республикасының    2002-2003
дiң шаруашылық жүргiзушi       Ұлттық Банкi (келiсiм        жылдар
субъектiлерi арасындағы        бойынша), Қазақстан
төленбеген төлемдер            Республикасының Қаржы
проблемаларын шешу жөнiнде     министрлiгі, Экономика және
ұсыныстарды дайындауға қатысу  сауда министрлiгі, Сыртқы
iстер министрлiгi,
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi,
Көлiк және коммуникациялар
министрлігі
2.3. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002 жыл
мемлекеттердiң бухгалтерлiк    Қаржы министрлігі, Қазақстан
есеп және есептiлiк жүйелерін  Республикасының Ұлттық Банкi
халықаралық стандарттар        (келiсiм бойынша)
негiзiнде сәйкестендiру
жөнiнде шаралар қабылдау
2.4. Шартқа қатысушы мемлекеттер    Қазақстан Республикасының    2002 жыл
капиталының ортақ рыногын      Ұлттық Банкі (келiсiм
қалыптастыру тұжырымдамасының  бойынша), Қазақстан
жобасын дайындауға қатысу      Республикасының Қаржы
министрлігі, Экономика және
сауда министрлігі, Сыртқы
істер министрлігі

1.2.  Провести согласование перечня   Министерство экономики и     2002 год
основных макроэкономических     торговли, Министерство
показателей развития экономики  финансов, Агентство та-
государств-участников Договора  моженного контроля Рес-
публики Казахстан, Агент-
ство Республики Казахстан
по статистике, Националь-
ный Банк Республики Казах-
стан (по согласованию)
1.3.  Проводить мониторинг макроэко-  Министерство экономики и    ежегодно
номических показателей разви-   торговли, Министерство
тия экономики государств-       финансов, Агентство та-
участников Договора             моженного контроля Рес-
публики Казахстан, Агент-
ство Республики Казахстан
по статистике, Националь-
ный Банк Республики Казах-
стан (по согласованию)
1.4.  Принимать участие в подготов-   Министерство экономики и   ежеквар-
ке экспресс-информации о сос-   торговли, Министерство     тально
тоянии развития национальных    финансов, Агентство та-
экономик стран Таможенного      моженного контроля Рес-
союза, проводимых структурных   публики Казахстан, Агент-
преобразованиях и прогнози-     ство Республики Казахстан
руемых уровнях макроэкономи-    по статистике, Националь-
ческих показателей              ный Банк Республики Казах-
стан (по согласованию)
2. Развитие валютно-финансовых систем
2.1.  Принять участие в разработке    Национальный Банк Респуб-    2002 год
проектов Концепции валютной     лики Казахстан (по согла-
интеграции и Соглашения об      сованию), Министерство
основных направлениях созда-    финансов Республики
ния общей платежной системы     Казахстан
государств-участников Тамо-
женного союза
2.2.  Принимать участие в подготов-   Национальный Банк Респуб-  2002-2003
ке предложений по решению       лики Казахстан (по согла-  годы
проблем неплатежей между хо-    сованию), Министерство
зяйствующими субъектами госу-   финансов, Министерство
дарств-участников Договора      экономики и торговли,
Министерство иностранных
дел, Министерство энерге-
тики и минеральных ресур-
сов, Министерство транс-
порта и коммуникаций
Республики Казахстан
2.3.  Принимать меры по унификации    Министерство финансов        2002 год
систем бухгалтерского учета     Республики Казахстан,
и отчетности государств-        Национальный Банк
участников Таможенного союза    Республики Казахстан
на основе международных стан-   (по согласованию)
дартов
2.4.  Принимать участие в подготов-   Национальный Банк Респуб-    2002 год
ке проекта Концепции формиро-   лики Казахстан (по согла-
вания общего рынка капитала     сованию), Министерство
государств-участников Договора  финансов, Министерство
экономики и торговли,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан

2.5. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002 жыл
мемлекеттердiң сақтандыру      Ұлттық Банкi (келiсiм
заңнамасына талдау жүргiзу     бойынша), Қазақстан
және ортақ сақтандыру рыногын  Республикасының Қаржы
құру жөнiндегi құжат жобасын   министрлігі, Әділет
дайындауға қатысу              министрлігі
___________________________________________________________________________
3. Экономиканың өзара бірін-бiрi толықтыратын салаларын дамыту
___________________________________________________________________________
3.1. Кеден одағы елдерiнде тұтыну   Қазақстан Республикасының    2002 жыл
тауарлары рыногы дамуының      Экономика және сауда
жай-күйiне талдау жүргiзу және министрлiгi, Қазақстан
импорт алмастыру өндiрiсiнiң   Республикасының Табиғи
дамуы жөнiнде ұсыныстар        монополияларды реттеу,
әзiрлеуге қатысу               бәсекелестiктi қорғау
және шағын бизнестi қолдау
жөнiндегi агенттiгi
3.2. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002 жыл
мемлекеттер экономикасының     Экономика және сауда
өзара бiрiн-бiрi толықтыратын  министрлiгі, Қаржы
салаларын дамыту жөнiндегi     министрлiгi, Ауыл шаруашы.
бiрлескен мақсатты бағдарлама. лығы министрлiгi,
ларға қатысушылардың мүлiктiк  Энергетика және минералдық
мүдделерiн сақтандыру қорғаны. ресурстар министрлiгі,
сының амалдарын жасауды        Сыртқы iстер министрлiгi,
ескере отырып, осы бағдарлама. Қазақстан Республикасының
ларды қаржыландырудың жалпы    Ұлттық Банкi (келісiм
тәсілдерiн әзiрлеуге қатысу    бойынша)
3.3. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    2004-2005
кiрiктiрiлген өндiрiстiк-      Экономика және сауда           жылдар
қаржылық құрылымдарының        министрлiгi, Әдiлет
(қаржы-өнеркәсiп топтары,      министрлігі, Энергетика
корпорациялар мен бiрлестiк.   және минералдық ресурстар
тердiң басқа да нысандары)     министрлігі, Қаржы
қалыптасуы және жұмыс істеуі   министрлiгі, Қазақстан
үшін құқықтық жағдайлар жасау  Республикасының ҰлттықБанкi
мақсатында Тараптардың ұлттық  (келiсiм бойынша)
заңнамаларын үйлестіру
жөнiнде жұмыс жүргізу
___________________________________________________________________________
4. Инвестициялар үшiн қолайлы жағдайлар жасау
___________________________________________________________________________
4.1. Кеден одағы елдерiнiң ұлттық   Қазақстан Республикасының    2002-2003
заңнамалық және өзге де        Ұлттық Банкi (келiсiм          жылдар
нормативтiк құқықтық кесiмде.  бойынша), Қазақстан
рiн халықтың қаржы ұйымдарын.  Республикасының Әдiлет
дағы салымдарын қорғау және    министрлiгi, Қаржы
оларды инвестициялық салада    министрлiгi, Экономика және
пайдалануды кеңейту бөлiгiнде  сауда министрлiгi, Сыртқы
жақындастыру жөнінде           iстер министрлiгi
салыстырмалы-құқықтық талдау
жүргізу

2.5.  Проводить анализ страхового     Национальный Банк Респуб-    2002 год
законодательства и принять      лики Казахстан (по согла-
участие в подготовке проекта    сованию), Министерство
документа по созданию общего    финансов, Министерство
страхового рынка государств-    юстиции Республики
участников Таможенного союза    Казахстан
3. Развитие взаимодополняемых отраслей экономики
3.1.  Проводить анализ состояния      Министерство экономики и     2002 год
развития рынка потребительских  торговли Республики
товаров в странах Таможенного   Казахстан, Агентство Рес-
союза и принять участия в раз-  публики Казахстан по ре-
работке предложений по разви-   гулированию естественных
тию импортозамещающих произ-    монополий, защите конку-
водств                          ренции и поддержке мало-
го бизнеса
3.2.  Принимать участие в выработке   Министерство экономики и     2002 год
общих подходов к финансирова-   торговли, Министерство
нию совместных целевых прог-    финансов, Министерство
рамм по развитию взаимодопол-   сельского хозяйства,
няемых отраслей экономики       Министерство энергетики
государств-участников Тамо-     и минеральных ресурсов,
женного союза с учетом соз-     Министерство иностранных
дания механизмов страховой      дел Республики Казахстан,
защиты имущественных интере-    Национальный Банк Респуб-
сов участников данных прог-     лики Казахстан (по согла-
рамм                            сованию)
3.3.  Проводить работу по гармони-    Министерство экономики и   2004-2005
зации национальных законода-    торговли, Министерство       годы
тельств Сторон с целью созда-   юстиции, Министерство
ния правовых условий для фор-   энергетики и минеральных
мирования и функционирования    ресурсов, Министерство
интегрированных производст-     финансов Республики
венно-финансовых структур       Казахстан, Национальный
(финансово-промышленных         Банк Республики Казах-
групп, корпораций и других      стан (по согласованию)
форм объединений) стран Та-
моженного союза
4. Создание благоприятных условий для инвестиций
4.1.  Проводить сравнительно-право-   Национальный Банк Рес-     2002-2003
вой анализ по сближению на-     публики Казахстан (по        годы
циональных законодательных и    согласованию, Минис-
иных нормативных правовых ак-   терство юстиции, Минис-
тов стран Таможенного союза в   терство финансов,
части защиты сбережений насе-   Министерство экономики
ления в финансовых организа-    и торговли, Министерст-
циях и расширения их исполь-    во иностранных дел
зования в инвестиционной        Республики Казахстан
сфере

4.2. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    2002-2003
инвестициялық ұлттық заңнама.  Сыртқы істер министрлігі,      жылдар
ларын үйлестiру жөнiнде жұмыс  Әділет министрлігі,
жүргiзу                        Экономика және сауда
министрлігі
4.3. Кеден одағы елдерiнiң бағалы   Қазақстан Республикасының    2002-2004
қағаздар рыногын реттеу        Ұлттық Банкi (келiсiм          жылдар
саласындағы ұлттық заңнама.    бойынша), Қазақстан
ларын үйлестiру жөнiнде        Республикасының Әдiлет
шаралар қабылдау, бағалы       министрлiгi, Қаржы
қағаздардың эмиссиясы және     министрлігі
оларды орналастыру тәртібiн,
бағалы қағаздармен мәмiлелер
жасау ережелерiн сәйкестендіру
4.4. Шартқа қатысушы мемлекеттер    Қазақстан Республикасының    2004-2005
бағалы қағаздарының ұлттық     Ұлттық Банкi (келiсiм          жылдар
рыноктарына Кеден одағы елдерi бойынша), Қазақстан
субъектiлерiнiң енуi үшiн      Республикасының Қаржы
бiрдей жағдайлар жасау         министрлiгi, Сыртқы істер
жөнiнде шаралар қабылдау       министрлігі
4.5. Кеден одағы елдерi инвестор.   Қазақстан Республикасының    2002 жыл
ларының мүдделерiн сақтандыру  Экономика және сауда
қорғанысының жалпы жүйесiн     министрлігі, Қаржы
қалыптастыру жөнiндегi         министрлiгi, Сыртқы iстер
құжаттың жобасын дайындауға    министрлiгi, Қазақстан
қатысу                         Республикасының Ұлттық
Банкi (келiсiм бойынша)
4.6. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002 жыл
мемлекеттер арасында           Сыртқы iстер министрлiгі,
инвестициялық қызметтi дамыту  Экономика және сауда
туралы келiсiмнiң жобасын      министрлiгi, Қаржы
әзiрлеуге қатысу               министрлігі
4.7. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002 жыл
мемлекеттердің өндiрiстiк-     Экономика және сауда
техникалық базасын жаңғырту    министрлiгі, Бiлiм және
мақсатында инновациялық        ғылым министрлiгі,
саясат жүргiзудiң және         Энергетика және минералдық
технологиялық әзiрленiмдердi   ресурстар министрлiгi
ынталандырудың келiсiлген
бағыттарын әзiрлеуге қатысу
4.8. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    2002 жыл
лизингтiк қызметтерiн          Экономика және сауда
бiрлесiп дамыту жөнiндегi      министрлiгi, Ауыл шаруашылығы
құжат жобасын әзiрлеуге        министрлiгі, Көлiк және
қатысу                         коммуникациялар министрлiгi,
Қаржы министрлігі, Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкi
(келiсiм бойынша)
___________________________________________________________________________
5. Шаруашылық жүргiзуші субъектілердiң қызметi үшiн тең жағдайлар жасау
___________________________________________________________________________

4.2.  Проводить работу по гармони-    Министерство иностран-     2002-2003
зации инвестиционных нацио-     ных дел, Министерство        годы
нальных законодательств         юстиции, Министерство
стран Таможенного союза         экономики и торговли
Республики Казахстан
4.3.  Принимать меры по гармониза-    Национальный Банк Рес-     2002-2004
ции национальных законода-      публики Казахстан (по        годы
тельств стран Таможенного       согласованию), Минис-
союза в области регулирования   терство юстиции,
рынка ценных бумаг, унифика-    Министерство финансов
ция порядка эмиссии и разме-    Республики Казахстан
щения ценных бумаг, правил
совершения сделок с ценными
бумагами
4.4.  Принимать меры по созданию      Национальный Банк Рес-     2002-2005
равных условий доступа субъек-  публики Казахстан (по-       годы
тов стран Таможенного союза     согласованию), Минис-
на национальные рынки ценных    терство финансов,
бумаг государств-участников     Министерство иностран-
Договора                        ных дел Республики
Казахстан
4.5.  Принять участие в подготовке    Министерство экономики и     2002 год
проекта документа по формиро-   торговли, Министерство
ванию общей системы страховой   финансов, Министерство
защиты интересов инвесторов     иностранных дел Республи-
стран Таможенного союза         ки Казахстан, Националь-
ный Банк Республики Ка-
захстан (по согласованию)
4.6.  Принимать участие в разработ-   Министерство иностранных     2002 год
ке проекта Соглашения о раз-    дел, Министерство эконо-
витии инвестиционной деятель-   мики и торговли, Минис-
ности между государствами-      терство финансов Респуб-
участниками Таможенного союза   лики Казахстан
4.7.  Принять участие в разработке    Министерство экономики и     2002 год
согласованных направлений про-  торговли, Министерство
ведения инновационной политики  образования и науки,
и стимулирования технологичес-  Министерство энергетики и
ких разработок в целях модер-   минеральных ресурсов Рес-
низации производственно-техни-  публики Казахстан
ческой базы государств-участ-
ников Таможенного союза
4.8.  Принимать участие в разработке  Министерство экономики и     2002 год
проекта документа по совмест-   торговли, Министерство
ному развитию лизинговых услуг  сельского хозяйства,
стран Таможенного союза         Министерство транспорта и
коммуникаций, Министерст-
во финансов Республики
Казахстан, Национальный
Банк Республики Казахстан
(по согласованию)
5. Создание равных условий для деятельности
хозяйствующих субъектов

5.1. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    2003-2005
резиденттерi мен бейрезидент.  Әдiлет министрлiгі,            жылдар
терiнiң азаматтық құқықтық     Сыртқы iстер министрлiгi
қатынастардағы құқықтық
жағдайының ерекшелiктерiн қоса
алғанда азаматтық құқықтар
субъектiлерiнiң құқықтық
мәртебесiн реттеу бөлiгiнде
азаматтық заңнаманы үйлестiру
жөнiнде жұмыс жүргiзу
5.2. Табиғи монополиялар өнiмдерi.  Қазақстан Республикасының    тұрақты
нiң (қызметтер көрсетуiнiң)    Экономика және сауда
бiрыңғай тiзбесi бойынша       министрлiгi, Қазақстан
бағалар мен тарифтердi         Республикасының Табиғи
мемлекеттiк бақылауды жүзеге   монополияларды реттеу,
асыру жөнiнде шаралар қабылдау бәсекелестiктi қорғау және
шағын бизнестi қолдау жөнiн.
дегi агенттiгі, Қазақстан
Республикасының Энергетика
және минералдық ресурстар
министрлiгі, Көлiк және
коммуникациялар министрлiгі,
Қазақстан Республикасының
Статистика жөнiндегi
агенттiгi
5.3. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002-2003
мемлекеттердiң монополияға     Табиғи монополияларды          жылдар
қарсы заңнама және тұтынушы.   реттеу, бәсекелестiктi
лар құқықтарын қорғау          қорғау және шағын бизнестi
саласындағы нормативтiк        қолдау жөнiндегi агенттiгі,
құқықтық базасын жақындату     Қазақстан Республикасының
мен үйлестіру жөнiнде жұмыс    Әдiлет министрлiгi,
жүргiзу                        Экономика және сауда
министрлiгi
5.4. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002-2005
мемлекеттердiң шаруашылық      Экономика және сауда           жылдар
жүргiзушi субъектiлерiне iшкi  министрлiгі, Қазақстан
рынокта келiсiлген қызмет      Республикасының Табиғи
түрлерi бойынша жұмыс          монополияларды реттеу,
iстеудiң ұлттық режимiн        бәсекелестiктi қорғау және
берудiң ұйымдастырушылық-      шағын бизнестi қолдау
құқықтық жағдайларын жасау     жөнiндегi агенттiгі,
жөнiнде шаралар қабылдау       Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлігі,
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгі,
Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
___________________________________________________________________________
6. Өндiрiлетiн өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
___________________________________________________________________________
6.1. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002-2004
мемлекеттердiң тауарлар мен    Экономика және сауда           жылдар
қызметтер көрсетудi            министрлiгi, Әділет
стандарттау, метрология,       министрлiгi, Энергетика
сертификаттау және тiркеу,     және минералдық ресурстар
техникалық-экономикалық және   министрлігі
әлеуметтік ақпараттарды
сыныптау мен кодтау,
халықаралық нормаларды ескере
отырып, өнiмдердi каталогтау
саласындағы ұлттық заңнамала.
рын үйлестiру жөнiнде жұмыс
жүргiзу

5.1.  Проводить работу по гармониза-  Министерство юстиции,      2003-2005
ции гражданского законодатель-  Министерство иностранных     годы
ства в части регулирования      дел Республики Казахстан
правового статуса субъектов
гражданских прав, включая осо-
бенности правового положения в
гражданских правоотношениях
резидентов и нерезидентов
стран Таможенного союза
5.2.  Принимать меры по осуществле-   Министерство экономики и   постоянно
нию государственного контроля   торговли Республики
цен и тарифов по единому пе-    Казахстан, Агентство Рес-
речню продукции (услуг)         публики Казахстан по ре-
естественных монополий          гулированию естественных
монополий, защите конку-
ренции и поддержке малого
бизнеса, Министерство
энергетики и минеральных
ресурсов, Министерство
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Агентство Республики Ка-
захстан по статистике
5.3.  Проводить работу по сближе-     Агентство Республики Ка-   2002-2003
нию и гармонизации норматив-    захстан по регулированию     годы
ной правовой базы в области     естественных монополий,
антимонопольного законода-      защите конкуренции и
тельства и защиты прав пот-     поддержке малого бизнеса,
ребителей государств-участ-     Министерство юстиции,
ников Таможенного союза         Министерство экономики и
торговли Республики Казах-
стан
5.4.  Принимать меры по созданию      Министерство экономики и   2002-2005
организационно-правовых усло-   торговли Республики Казах-   годы
вий предоставления хозяйствую-  стан, Агентство Республики
щим субъектам государств-       Казахстан по регулированию
участников Таможенного союза    естественных монополий, за-
национального режима функцио-   щите конкуренции и поддерж-
нирования на внутреннем рынке   ке малого бизнеса, Минис-
по согласованным видам дея-     терство иностранных дел,
тельности                       Министерство энергетики и
минеральных ресурсов,
Министерство транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан
6. Повышение конкурентоспособности производимой продукции
6.1.  Проводить работу по гармони-    Министерство экономики и   2002-2004
зации национальных законода-    торговли, Министерство       годы
тельств государств-участников   юстиции, Министерство
Таможенного союза в области     энергетики и минеральных
стандартизации, метрологии,     ресурсов Республики
сертификации и аккредитации     Казахстан
товаров и услуг, классифика-
ции и кодирования технико-
экономической и социальной
информации, каталогизации
продукции с учетом международ-
ных норм

6.2. Кеден одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2002-2003
мемлекеттердің арасында        Экономика және сауда           жылдар
тiркеу, стандарттау,           министрлігі, Сыртқы iстер
метрология, сертификаттау      министрлігі
және тауарлар мен қызметтер
көрсетуге қойылатын заңнамалық
талаптардың iске асырылуын,
өлшеу құралдарын мемлекеттiк
қадағалау және бақылау
саласында ақпарат алмасуды
ұйымдастыру жөнiнде шаралар
қабылдау
6.3. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    2003-2004
тауарларын үшiншi елдердiң     Экономика және сауда           жылдар
рыноктарына кiргiзуге          министрлiгі, Ауыл шаруашы.
жәрдемдесу жөнiнде ұсыныстар   лығы министрлiгi,
әзiрлеуге қатысу               Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгі,
Сыртқы iстер министрлiгi
___________________________________________________________________________
7. Энергетикалық тәуелсiздiктi қамтамасыз ету
___________________________________________________________________________
7.1. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    2002 жыл
энергетика рыногын қалыптас.   Энергетика және минералдық
тыру және дамыту тұжырымдама.  ресурстар министрлiгi
сының жобасын әзiрлеуге
қатысу
___________________________________________________________________________
8. Азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
___________________________________________________________________________
8.1. Кеден одағы елдерiнiң азық-    Қазақстан Республикасының    2002-2003
түлiк қауiпсiздiгiн            Экономика және сауда           жылдар
қамтамасыз ету жөнiндегi       министрлiгі, Ауыл шаруашы.
тұжырымдаманың жобасын         лығы министрлiгі,
әзiрлеуге қатысу               "Азық-түлік келiсiм-шарт
корпорациясы" ЖАҚ (келiсiм
бойынша)
8.2. Кеден одағы елдерiнде ауыл     Қазақстан Республикасының    2002 жыл
шаруашылығы өнiмдерiнiң        Экономика және сауда
негiзгi түрлерiн өндiрудiң     министрлiгі, Ауыл
жай-күйiн талдау жүргiзуге     шаруашылығы министрлігі,
қатысу                         "Азық-түлік келiсiм-шарт
корпорациясы" ЖАҚ (келiсiм
бойынша)
8.3. Кеден одағы елдерiнiң          Қазақстан Республикасының    жыл сайын
азық-түлiк рыногын дамытудың   Экономика және сауда
негiзгi экономикалық           министрлігі, Ауыл
көрсеткiштерiнiң мониторингiн  шаруашылығы министрлiгi
жүргiзуге қатысу
___________________________________________________________________________
9. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердiң көлiк саласындағы нарықтық
инфрақұрылымын дамыту
___________________________________________________________________________

6.2.  Принимать меры по организации   Министерство экономики и   2002-2003
обмена информацией в области    торговли, Министерство       годы
аккредитации, стандартизации,   иностранных дел Республики
метрологии, сертификации и      Казахстан
государственного надзора и
контроля за реализацией зако-
нодательных требований к то-
варам и услугам, за средствами
измерения между государствами-
участниками Таможенного союза
6.3.  Принимать участие в разработке  Министерство экономики и   2003-2004
предложений по содействию в     торговли, Министерство       годы
продвижении товаров стран Та-   сельского хозяйства,
моженного союза на рынки        Министерство энергетики и
третьих стран                   минеральных ресурсов,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
7. Обеспечение энергетической независимости
7.1.  Принимать участие в разработке  Министерство энергетики и    2002 год
проекта Концепции формирования  минеральных ресурсов
и развития энергетического      Республики Казахстан
рынка стран Таможенного союза
8. Обеспечение продовольственной безопасности
8.1.  Принимать участие в разработке  Министерство экономики и   2002-2003
проекта Концепции по обеспече-  торговли, Министерство       годы
нию продовольственной безопас-  сельского хозяйства Рес-
ности стран Таможенного союза   публики Казахстан, ЗАО
"Продкорпорация" (по
согласованию)
8.2.  Принимать участие в проведении  Министерство экономики и     2002 год
анализа состояния производства  торговли, Министерство
основных видов сельскохозяйст-  сельского хозяйства Рес-
венной продукции в странах      публики Казахстан, ЗАО
Таможенного союза               "Продкорпорация" (по
согласованию)
8.3.  Принимать участие в проведении  Министерство экономики и   ежегодно
мониторинга основных экономи-   торговли, Министерство
ческих показателей развития     сельского хозяйства Рес-
рынка продовольствия стран      публики Казахстан
Таможенного союза
9. Развитие рыночной инфраструктуры в области транспорта
государств-участников Таможенного союза

9.1. Жалпы аймақтық маңызы бар      Қазақстан Республикасының    2002-2005
автомобиль және темiр жол      Көлiк және коммуникациялар     жылдар
магистральдарын дамыту         министрлiгі, Сыртқы істер
жөнінде ұсыныстар дайындауға   министрлігі
қатысу
9.2. Көлiк одағын құру туралы       Қазақстан Республикасының    2002 жыл
келiсiмге қатысушы             Көлiк және коммуникациялар
мемлекеттер арасында жүк       министрлiгі, Энергетика
тасымалдарына көлiк тарифтерін және минералдық ресурстар
қалыптастырудың бірыңғай       министрлігі, Қазақстан
тәсілдерін келісу жөнінде      Республикасының Табиғи
шаралар қабылдау               монополияларды реттеу,
бәсекелестікті қорғау және
шағын бизнесті қолдау
жөніндегі агенттігі,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
9.3. Көлік одағына қатысушы         Қазақстан Республикасының    2003-2005
мемлекеттерде көлік құралда.   Көлік және коммуникациялар     жылдар
рын сертификаттау жөнінде      министрлігі, Сыртқы істер
қолданылып жүрген нормалар     министрлігі
мен техникалық талаптарды
сәйкестендіру жөнінде жұмыс
жүргізу
___________________________________________________________________________

9.1.  Принимать участие в подготовке  Министерство транспорта и  2002-2005
предложений по развитию авто-   коммуникаций, Министерство   годы
мобильных и железнодорожных     иностранных дел Республики
магистралей, имеющих обще-      Казахстан
региональное значение
9.2.  Принимать меры по согласованию  Министерство транспорта и   2002 год
единых подходов к формированию  коммуникаций, Министерство
транспортных тарифов на пере-   энергетики и минеральных
возки грузов между государст-   ресурсов Республики Казах-
вами-участниками Соглашения о   стан, Агентство по регули-
формировании Транспортного      рованию естественных моно-
союза                           полий, защите конкуренции
и поддержке малого бизне-
са, Министерство иностран-
ных дел Республики Казах-
стан
9.3.  Проводить работу по унификации  Министерство транспорта и  2003-2005
действующих в государствах-     коммуникаций, Министерство   годы
участниках Транспортного союза  иностранных дел Республики
норм и технических требований   Казахстан
по сертификации транспортных
средств