Қазақстан Республикасы Yкіметінiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 27 маусым N 699. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 602 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 602 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Кейбiр акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметiн тиiмдi басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 P010290_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 8, 85-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) қоғамның директорлар кеңесi төрағасының (уәкiлеттi органның - РМК үшiн) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бекiткен нысандар бойынша ұйымның қаржы-шаруашылық қызметi туралы ұйым, оның еншiлес және/немесе тәуелдi акционерлiк қоғамдары бөлiгiнде - жеке, сондай-ақ өспелi қорытындысымен - бiрiктiрiлген ақпаратты мынадай мерзiмдерде ұсынуын:
1-тоқсанның, жарты жылдықтың және 9 айдың қорытындылары бойынша - есептi кезеңнен кейiнгi екiншi айдың 1-күнiнен кешiктiрмей;
жылдықты - есептi кезеңнен кейiнгi төртiншi айдың 1-күнiнен кешiктiрмей;";
мынадай мазмұндағы 10), 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) ұйымның бiрiншi басшысының қоғамның директорлар кеңесi (уәкiлеттi орган алдында - РМК үшiн) алдында еншiлес және/немесе тәуелдi акционерлiк қоғамдарды, сондай-ақ оған жарғылық капиталға мемлекеттің салымы ретiнде берiлген активтердi басқару туралы, ұйымның өз қызметiнiң көрсеткiштерiне еншiлес және/немесе тәуелдi акционерлiк қоғамдардың қаржы-шаруашылық қызметi нәтижелерiнiң ықпалы туралы жарты жылдық есептер берудi жүзеге асыруын;
11) ұйымның бiрiншi басшысының қоғамның директорлар кеңесi (уәкiлеттi орган алдында - РМК үшiн) алдында ұйымның жыл сайынғы және орта мерзiмдiк даму жоспарларының iске асырылуы туралы жыл сайын есеп берудi жүзеге асыруын қамтамасыз ететiн көрсетiлген ұйымдардың жарғыларына өзгерiстер мен/немесе толықтырулардың 2001 жылғы 31 наурызға дейiн енгiзiлуiн қамтамасыз етсiн.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi 1-тармақтың 9) тармақшасында көрсетiлген ақпаратты Қазақстан Республикасының Yкiметiне берудi:
1-тоқсанның, жарты жылдықтың және 9 айдың қорытындылары бойынша -
есептi кезеңнен кейiнгi екiншi айдың 10-күнiнен кешiктiрмей;
жылдықты - есептi кезеңнен кейiнгi төртiншi айдың 15-күнiнен
кешiктiрмей қамтамасыз етсiн.";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2002 года N 699. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 602.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 602.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290 P010290_ "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 8, ст. 85) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) предоставление председателем совета директоров общества (уполномоченным органом - для РГП) в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан информации о финансово-хозяйственной деятельности организации по формам, утвержденным Министерством финансов Республики Казахстан, отдельно в разрезе организации, ее дочерних и/или зависимых акционерных обществ, а также консолидированной с нарастающим итогом в срок:
по итогам 1 квартала, полугодия и за 9 месяцев - не позднее 1 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом;
годовую - не позднее 1 числа четвертого месяца, следующего за отчетным периодом;";
дополнить подпунктами 10), 11) следующего содержания:
"10) осуществление полугодовых отчетов первого руководителя организации перед советом директоров общества (уполномоченным органом - для РГП) об управлении дочерними и/или зависимыми акционерными обществами, а также активами, переданными ей в качестве вклада государства в уставный капитал, о влиянии результатов финансово-хозяйственной деятельности дочерних и/или зависимых акционерных обществ на показатели деятельности самой организации;
11) осуществление ежегодного отчета первого руководителя организации перед советом директоров общества (уполномоченным органом - для РГП) о реализации ежегодного и среднесрочного планов развития организации.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан информации, указанной в подпункте 9) пункта 1, в срок:
по итогам 1 квартала, полугодия и за 9 месяцев не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом;
годовую - не позднее 15 числа четвертого месяца, следующего за отчетным периодом.";

мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi
уәкiлеттi органдармен бiрлесiп, осы қаулыға 1-қосымшада көрсетiлген
ұйымдардың даму жоспарлары мен бизнес жоспарларының құрылымына және
мазмұнына бiрыңғай талаптарды әзiрлесiн әрi заңнамада белгiленген тәртiппен
бекiтсiн.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан совместно с уполномоченными органами разработать и утвердить в установленном законодательством порядке единые требования к структуре и содержанию планов развития и бизнес-планов организаций, указанных в приложении 1 к настоящему постановлению".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)