Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы 2001-2005 жылдарға арналған экономикалық ынтымақтастық бағдарламасына 2002-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарының жобасын мақұлдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 9 шілде N 750
2001 жылғы 24 шiлдеде Бiшкек қаласында жасалған Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы 2001-2005 жылдарға арналған экономикалық ынтымақтастық туралы шарттың U020753_ ажырамас бөлiгі болып табылатын Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы 2001-2005 жылдарға арналған экономикалық ынтымақтастық бағдарламасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы мен Қырғыз
Республикасы арасындағы 2001-2005 жылдарға арналған экономикалық
ынтымақтастық бағдарламасына 2002-2005 жылдарға арналған iс-шаралар
жоспарының жобасы мақұлдансын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 9 шiлдедегi
N 750 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасы арасындағы 2001-2005
жылдарға арналған экономикалық ынтымақтастық бағдарламасына 2002-2005
жылдарға арналған iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!             Іс-шаралар            !  Орындау  !  Орындаушылар
N !                                   !  мерзімі  !
---------------------------------------------------------------------------
1.      Мыналар жөнiнде ұсыныстар
дайындау:
1.1.    Мына салада қаржы жүйелерiнiң
өзара iс-қимылы және ұлттық
заңнамаларды үйлестiру:
1.1.1.  Валюталық реттеу және қаржы,      2002-2005  Ұлттық Банк
несие мекемелерiнiң қызметiн       жылдар    (келiсiм бойынша)
реттеу
1.1.2.  Бағалы қағаздар рыногын реттеу    2002-2005  Ұлттық Банк
жылдар    (келiсiм бойынша)
1.2.    Шетел инвестицияларын тартуға     2002-2005  Сыртқы істер
жәрдемдесу жөнiнде аймақтық        жылдар    министрлігінің
ақпарат желiсiн құру                         Инвестициялар
бағдарламасын әзiрлеу                        жөніндегі комитеті
1.3.    Бiрлескен инвестициялық           2002-2005  Сыртқы iстер
жобаларды әзiрлеу және iске        жылдар    министрлiгiнiң
асыру                                        Инвестициялар
жөнiндегi комитетi
(шақыру), Энергетика
және минералдық
ресурстар министрлiгi,
Экономика және сауда
министрлiгi, Көлiк
және коммуникациялар
министрлiгi, Ауыл
шаруашылығы
министрлiгi
1.3.1.  Тiкелей инвестицияларды           2002-2005  Сыртқы істер
тиiмдi тарту, сондай-ақ            жылдар    министрлігінің
инвестициялық заңнама                        Инвестициялар
бойынша мейлiнше толық                       жөніндегі комитеті
ақпарат алу мақсатында
Қырғыз Республикасында
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлігі
Инвестициялар жөнiндегі
комитетінің және Қазақстан
Республикасында Қырғыз
Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару және тiкелей
инвестициялар тарту жөнiндегi
мемкомитетiнiң өкiлдiктерiн
құру

Об одобрении проекта Плана мероприятий на 2002-2005 годы к Программе экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой на 2001-2005 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2002 года N 750
В целях реализации Программы экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой на 2001-2005 годы, являющейся неотъемлемой частью U020753_ Договора между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой об экономическом сотрудничестве на 2001-2005 годы, совершенного 24 июля 2001 года в городе Бишкеке, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прилагаемый проект Плана мероприятий на 2002-2005 годы к Программе экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой на 2001-2005 годы.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2002 года N 750
Проект
План мероприятий на 2002-2005 годы
к Программе экономического сотрудничества между
Республикой Казахстан и Кыргызской Республикой
на 2001-2005 годы
___________________________________________________________________________
N  !       Мероприятия          !   Сроки     !   Исполнители
п/п  !                            ! исполнения  !
___________________________________________________________________________
1.   Подготовка предложений по:
1.1.   Взаимодействию финансовых
систем и гармонизации
национальных законодательств
в сфере:
1.1.1. Валютного регулирования      2002-2005     Национальный Банк
и регулирования              годы          (по согласованию)
деятельности финансовых
и кредитных учреждений
1.1.2. Регулирования рынка ценных   2002-2005     Национальный Банк
бумаг                        годы          (по согласованию)
1.2.   Разработке программы         2002-2005     Комитет по инвестициям
создания региональной        годы          Министерства
информационной сети по                     иностранных дел
содействию привлечения
иностранных инвестиций
1.3.   Разработке и реализации      2002-2005     Комитет по инвестициям
совместных инвестиционных    годы          Министерства
проектов                                   иностранных дел (созыв),
Министерство энергетики
и минеральных ресурсов,
Министерство экономики
и торговли,
Министерство транспорта
и коммуникаций,
Министерство сельского
хозяйства
1.3.1. Созданию представительств    2002-2005     Комитет по инвестициям
Комитета по инвестициям      годы          Министерства
Министерства иностранных                   иностранных дел
дел Республики Казахстан
в Кыргызской Республике
и Госкомитета Кыргызской
Республики по управлению
государственным имуществом
и привлечению прямых
инвестиций в Республике
Казахстан с целью
эффективного привлечения
прямых инвестиций,
а также более полного
обмена информацией по
инвестиционному законо-
дательству

1.4.    Бiрлескен инновациялық           2002-2005   Білім және ғылым
жобаларды әзiрлеу және iске       жылдар     министрлiгі,
асыру                                        Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгі,
Экономика және сауда
министрлігі
1.5.    Тауарлар, қызметтер көрсету      2002-2003   Экономика және сауда
және еңбек рыноктарының           жылдар     министрлігі (шақыру),
жай-күйi туралы ақпарат алмасу               Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгі, Еңбек
және халықты
әлеуметтiк қорғау
министрлiгі, Ұлттық
банк (келiсiм
бойынша), Табиғи
монополияларды реттеу,
бәсекелестiктi қорғау
және шағын бизнестi
қолдау жөнiндегi
агенттік, Статистика
жөнiндегi агенттік,
Ауыл шаруашылығы
министрлiгi,
Денсаулық сақтау
министрлiгі, Туризм
және спорт жөнiндегі
агенттiк, Көшi-қон
және демография
жөнiндегі агенттiк,
"Қазақтелеком" ААҚ
(келiсiм бойынша),
Көлiк және
коммуникациялар
министрлiгі, "Ұлттық
ақпараттық
технологиялар" ЖАҚ
(келiсiм бойынша)
1.6.    Бағаларды (тарифтердi)           2002-2005   Табиғи монополияларды
мемлекетiшiлiк реттеу жүзеге      жылдар     реттеу,
асырылатын өнiмдер (қызметтер                бәсекелестiктi
көрсету) тiзбесi бойынша                     қорғау және шағын
өзара ақпарат алмасу                         бизнестi қолдау
жөнiндегi агенттiк,
Көлік және
коммуникациялар
министрлігі
1.7.    Шағын бизнес саласындағы         2002-2005   Табиғи монополияларды
ынтымақтастық. Экономиканың       жылдар     реттеу,
әртүрлi салаларында бiрлескен                бәсекелестiктi
кәсiпорындар құру. Шағын                     қорғау және шағын
кәсiпкерлiк саласындағы                      бизнестi қолдау
нормативтiк құқықтық кесiмдер                жөнiндегi агенттiк,
жөнiнде өзара ақпарат алмасу                 Энергетика және
және кәсiпкерлiктi қолдау                    минералдық ресурстар
мемлекеттiк және қоғамдық                    министрлігі, Экономика
құрылымдары жүргiзетiн жұмыс                 және сауда
туралы мәлiметтер алмасу                     министрлігі,
облыстардың, Астана
және Алматы
қалаларының әкімдіктері
(келісім бойынша)
1.8.    Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз     2002-2005   Экономика және сауда
ету, шама бiрлiктерiнiң           жылдар     министрлігінің
бастапқы эталондарын салыстыру               Стандарттау,
және (немесе) тексеру саласында              метрология және
жұмыстар жүргізу                             сертификаттау
жөніндегі комитеті
2.      Халықаралық шарттардың жобаларын дайындау:
2.1.    Заңсыз көшi-қонға қарсы күрес    2002 жыл    Ішкі істер
туралы келiсiм                               министрлігі, Көші-қон
және демография
жөнiндегi агенттiк,
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi (келiсiм
бойынша)

1.4.   Разработке и реализации       2002-2005    Министерство образования
совместных инновационных      годы         и науки, Министерство
проектов                                   энергетики и минеральных
ресурсов, Министерство
экономики и торговли
1.5.   Обмену информацией о          2002-2003    Министерство экономики и
состоянии рынков              годы         торговли (созыв),
товаров, услуг и труда                     Министерство энергетики
и минеральных ресурсов,
Министерство труда и
социальной защиты
населения, Национальный
банк (по согласованию),
Агентство по
регулированию
естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса,
Агентство по статистике,
Министерство сельского
хозяйства, Министерство
здравоохранения,
Агентство по туризму и
спорту, Агентство по
миграции и демографии,
ОАО "Казахтелеком"
(по согласованию),
Министерство транспорта и
коммуникаций, ЗАО
"Национальные
информационные
технологии"
(по согласованию)
1.6.   Взаимному обмену              2002-2005    Агентство по
информацией по перечню        годы         регулированию
продукции (услуг), по                      естественных монополий,
которому осуществляется                    защите конкуренции и
внутригосударственное                      поддержке малого бизнеса,
регулирование цен (тарифов)                Министерство транспорта
и коммуникаций
1.7.   Сотрудничеству в сфере        2002-2005    Агентство по
малого бизнеса. Созданию      годы         регулированию
совместных предприятий                     естественных монополий,
в различных сферах                         защите конкуренции и
экономики. Взаимному                       поддержке малого бизнеса,
обмену информацией по                      Министерство энергетики
нормативным правовым                       и минеральных ресурсов,
актам в области малого                     Министерство экономики
предпринимательства и                      и торговли, акиматы
сведениями о проводимой                    областей и городов
работе государственными                    Астаны и Алматы
и общественными
структурами поддержки
предпринимательства
1.8.   Проведению работ              2002-2005    Комитет по
в области обеспечения         годы         стандартизации,
единства измерений,                        метрологии и сертификации
сличению и (или) поверке                   Министерства экономики
исходных эталонов единиц                   и торговли
величин
2.    Подготовка проектов
международных договоров:
2.1.   Соглашение о борьбе с         2002 год     Министерство внутренних
незаконной миграцией                       дел, Агентство по
миграции и демографии,
Комитет национальной
безопасности
(по согласованию)

2.2.    Қазақстан Республикасының        2002 жыл    Еңбек және халықты
Үкiметi мен Қырғыз                           әлеуметтiк қорғау
Республикасының Үкiметi                      министрлігі (шақыру),
арасындағы Еңбек қызметі және                Көшi-қон және
еңбекшi-көшiп келушiлердi                    демография жөнiндегi
әлеуметтiк қорғау туралы                     агенттiк
келiсiм
3.      Экономиканың жекелеген салаларындағы ынтымақтастық
3.1.    Химия өнеркәсiбi саласында:
3.1.1.  Қырғыз Республикасына            2002-2003   Энергетика және
минералдық тыңайтқыштар,          жылдар     минералдық ресурстар
резеңке техникалық бұйымдар                  министрлігі
(көлiк таспалары, текстроп
белдiктерi, резеңке маталы
қысымдық жеңдер, автотрактор
техникасы үшiн пневматикалық
шиналар және басқалары)
3.2.    Көлiк және коммуникациялар
саласында:
3.2.1.  Тең негiзде екi мемлекеттiң      2002-2005   Көлiк және
аумақтары бойынша үшiншi бiр      жылдар     коммуникациялар
елге/ден транзиттiк жүруге және              министрлігі
тасымалдауға арналған рұқсат
бланкiлерiмен алмасу
3.2.2.  Мына ұйымдар үшiн байланыс       2002-2005   Көлiк және
инфрақұрылымын одан әрi           жылдар     коммуникациялар
кеңейту:                                     министрлiгi,
Телефон арналары;                            "Қазақтелеком" ААҚ
Сандық теледидар және                        (келiсiм бойынша),
радиохабарын тарату деректерiн               "Қазақтелерадио" ААҚ
беру;                                        (келiсiм бойынша)
Бейне конференциялар;
Қашықтықтан оқыту
3.2.3.  Құрылған ТАЕ халықаралық         2002-2003   Көлiк және
талшықты-оптикалық байланыс       жылдар     коммуникациялар
желiсiн өзара қолайлы және                   министрлiгi,
тиiмдi пайдалануды қолдау                    "Қазақтелеком" ААҚ
шаралары жүйесiн құру                        (келiсiм бойынша)
3.2.4.  Байланыс ұйымдастыру үшiн,       2002-2005   Көлiк және
сондай-ақ ТАЕ жүйесiн резервке    жылдар     коммуникациялар
алу үшiн республикалар арасында              министрлiгi,
қазiргi бар және жоспарланған                "Қазақтелеком" ААҚ
радиорелелiк байланыс желiлерiн              (келiсiм бойынша)
пайдалану
3.2.5.  Таяу және алыс шет елдерге       2002-2005   Көлік және
транзит өткiзу үшiн өзара         жылдар     коммуникациялар
қолайлы негізде сандық байланыс              министрлiгi,
арналарын пайдалану                          "Қазақтелеком" ААҚ
(келiсiм бойынша)
3.2.6.  Спутниктiк байланыс жүйелерiн    2002-2005   Көлік және
бiрлесiп пайдалану                жылдар     коммуникациялар
министрлiгi,
"Қазақтелеком" ААҚ
(келiсiм бойынша)

2.2.   Соглашение между              2002 год     Министерство труда и
Правительством Республики                  социальной защиты
Казахстан и Правительством                 населения (созыв),
Кыргызской Республики о                    Агентство по миграции
трудовой деятельности и                    и демографии
социальной защите
трудящихся-мигрантов
3.     Сотрудничество в отдельных
областях экономики
3.1.   В области химической
промышленности:
3.1.1. Поставка в Кыргызскую         2002-2003    Министерство энергетики
Республику минеральных        годы         и минеральных ресурсов
удобрений, резинотехнических
изделий (транспортные ленты,
текстропные ремни, рукава
напорные резинотканевые,
шины пневматические для
автотракторной техники и
др.)
3.2.   в области транспорта
и коммуникаций:
3.2.1. Обмен бланками разрешений     2002-2005    Министерство транспорта
на транзитный проезд и на     годы         и коммуникаций
перевозки из/в третьи
страны по территориям обоих
государств производить на
паритетной основе
3.2.2. Дальнейшее расширение         2002-2005    Министерство транспорта
инфраструктуры связи для      годы         и коммуникаций, ОАО
организации:                               "Казахтелеком"
Телефонных каналов;                        (по согласованию),
Передачи данных цифрового                  ОАО "Казахтелерадио"
телевидения и радиовещания;                (по согласованию)
Видеоконференций;
Дистанционного обучения
3.2.3. Создание системы мер          2002-2003    Министерство транспорта
поддержки взаимовыгодного     годы         и коммуникаций, ОАО
и эффективного использо-                   "Казахтелеком"
вания созданной                            (по согласованию)
международной волоконно-
оптической линии
связи ТАЕ
3.2.4. Использование существующих    2002-2005    Министерство транспорта
и планируемых радиорелейных   годы         и коммуникаций, ОАО
линий связи между                          "Казахтелеком"
республиками для организации               (по согласованию)
связи, а также для
резервирования системы ТАЕ
3.2.5. Использование цифровых        2002-2005    Министерство транспорта
каналов связи на              годы         и коммуникаций, ОАО
взаимовыгодной основе для                  "Казахтелеком"
пропуска транзита на страны                (по согласованию)
ближнего и дальнего зарубежья
3.2.6. Совместное использование      2002-2005    Министерство транспорта
спутниковых систем связи      годы         и коммуникаций, ОАО
"Казахтелеком"
(по согласованию)

3.3.    Қырғыз жотасының Қазақстанмен    2002-2005   Энергетика және
шекаралас бөлігі (Қырғыз          жылдар     минералдық ресурстар
жотасының батыс бөлігінiң                    министрлігі
геологиясы және металлогениясы)
шегiнде геологиялық зерттеулер
Мақпал тау жынысы қыртысының
алмас кенi және тау кенi
шикiзаты объектiлерi (абразивтер,
жылу және электр өткiзбейтiн
материалдар) перспективаларын
зерделеудi жүргiзу
3.4.    Ачикташ (қоры 8,6 млн. тонна     2002-2005   Энергетика және
күкiрт кенiмен), Мақпал           жылдар     минералдық ресурстар
(зергерлiк гранат, мусковит -                министрлігі
техникалық мақсаттар үшiн) кен
орындарын, Қырғыз жотасының және
Ичкелетау тауларының оңтүстiк
бөктерлерiн (гранит, мәрмәр)
игерудегi ынтымақтастық
3.5.    Өсу кезеңiнде Қазақстан          2002-2005   Табиғи ресурстар
Республикасының оңтүстiк          жылдар     және қоршаған ортаны
аймақтары ауыл шаруашылығы                   қорғау министрлігі,
тауар өндiрушiлерiнiң мұқтаждары             Ауыл шаруашылығы
үшiн суармамен қамтамасыз ету                министрлігі
мәселелерін бірлесіп шешу
3.5.1.  Шу және Талас өзендерiнде        2002 жыл    Табиғи ресурстар және
мемлекетаралық пайдаланылатын су             қоршаған ортаны
шаруашылығы құрылғыларының                   қорғау министрлігі,
қауiпсiз және сенiмдi жұмысын                Ауыл шаруашылығы
қамтамасыз ету үшiн                          министрлігі, Жамбыл
гидротехникалық объектiлердiң                облысының әкімдігі
жұмыс режимiн белгiлеу және
пайдалануға, техникалық қызмет
көрсетуге қажеттi шығындар
көлемдерiн айқындау жөнiнде
тұрақты жұмыс iстейтiн комиссиялар
құру
3.5.2.  Халықаралық су-энергетикалық     2003-2004   Табиғи ресурстар және
консорциум (ХСЭК) құру            жылдар     қоршаған ортаны қорғау
министрлiгі (шақыру),
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгі, Ауыл
шаруашылығы
министрлiгі, Сыртқы
iстер министрлігі
3.6.    Қазақстан Республикасының        2002-2003   Энергетика және
ұлттық электр желiсi бойынша      жылдар     минералдық ресурстар
қырғыз электр энергиясын беру                министрлiгі, Табиғи
ақысы мәселесiн бiрлесiп шешу                монополияларды реттеу,
бәсекелестiктi қорғау
және шағын бизнестi
қолдау жөнiндегi
агенттiк, "KEGOC" ААҚ
(келiсiм бойынша)
3.7.    Қазақстан Республикасының        2002-2005   Сауда-өнеркәсiп
Сауда-өнеркәсiп палаталары        жылдар     палаталары одағы
одағы мен Қырғыз                             (келiсiм бойынша)
Республикасының Сауда-өнеркәсiп
палатасы арасында кәсiпкерлiк
үшiн ақпарат алмасу және
әрiптестер iздестiру жөнiнде
ынтымақтастықты жандандыру

3.3.   Проведение геологических      2002-2005    Министерство энергетики
исследований в пределах       годы         и минеральных ресурсов
приграничной с Казахстаном
части Кыргызского хребта
(геология и металлогения
западной части Кыргызского
хребта), изучений перспектив
алмазоностности Макбальского
антиклинория и объектов
горнорудного сырья (абразивы,
тепло- и электроизоляционные
материалы)
3.4.   Сотрудничество в освоении     2002-2005    Министерство энергетики
месторождений Ачикташ         годы         и минеральных ресурсов
(серного колчедана с запасами
8,6 млн. тн), Макбал
(ювелирного граната,
мусковита - для технических
целей), южного склона
Киргизского хребта и гор
Ичкелетау (гранита, мрамора)
3.5.   Совместное решение вопросов   2002-2005    Министерство природных
водообеспечения поливной      годы         ресурсов и охраны
водой для нужд сельских                    окружающей среды,
товаропроизводителей южных                 Министерство сельского
регионов Республики Казахстан              хозяйства
в вегетационный период
3.5.1. Создать постоянно действующие   2002 год   Министерство природных
комиссии по установлению                   ресурсов и охраны
режима работы и определению                окружающей среды,
объемов необходимых затрат                 Министерство сельского
на эксплуатацию и техническое              хозяйства, акимат
обслуживание гидротехнических              Жамбылской области
объектов для обеспечения
безопасной и надежной работы
водохозяйственных сооружений
межгосударственного
пользования на реках Чу и
Талас
3.5.2. Создать Международный         2003-2004    Министерство природных
водно-энергетический          годы         ресурсов и охраны
консорциум (МВЭК)                          окружающей среды (созыв),
Министерство энергетики
и минеральных ресурсов,
Министерство сельского
хозяйства, Министерство
иностранных дел
3.6.   Совместное решение вопроса    2002-2003    Министерство энергетики
оплаты передачи кыргызской    годы         и минеральных ресурсов,
электроэнергии по                          Агентство РК по
Национальной электрической                 регулированию
сети Республики Казахстан                  естественных монополий,
защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса
ОАО "КЕGОС"
(по согласованию)
3.7.   Активизация сотрудничества    2002-2005    Союз Торгово-
между Союзом торгово-         годы         промышленных палат
промышленных палат                         (по согласованию)
Республики Казахстан
и Торгово-промышленной
палатой Кыргызской
Республики по информационному
обмену и поиску партнеров для
предпринимательства

3.8.    Почта жөнелтiмдерiнiң өту        2002-2005   Көлiк және
рәсiмiн жеделдету және оңайлату   жылдар     коммуникациялар
жөнiнде бiрлескен iс-шаралар                 министрлігі,
әзiрлеу, почта жөнелтiмдерiнiң               "Қазпочта" ААҚ
сақталуын қамтамасыз ету                     (келiсiм бойынша)
3.9.    Өзара қолайлы жағдайларда        2002-2003   Білім және ғылым
бәсекеге қабiлеттi тауарлар,      жылдар     министрлігі
өнiмдер өндiру бойынша жаңа
технологиялар әзiрлеу және
пайдалану, ғылыми-зерттеу
мекемелерi мен мүдделi
құрылымдар арасында байланыстар
орнату және дамыту
3.10.   Қазақстан Республикасының        2002-2005   Қорғаныс министрлігі
Қорғаныс министрлiгi үшiн "БМЗ"   жылдар
акционерлiк қоғамында және "БШЗ"
мемлекеттiк кәсiпорнында
өндiрiлген арнайы бұйымдар
сатып алу (алу) жөнiндегi
мүмкiндiктердi зерделеу
3.11.   Мына объектiлерге меншiк         2002-2003   Қаржы министрлігінің
құқықтарын реттеу:                жылдар     Мемлекеттік мүлік және
1) Қырғыз Республикасының                    жекешелендіру
Ыстық көл көлiнде орналасқан:                комитеті, Сыртқы
"Қазақстан автомобилшiсi"                 істер министрлігі,
демалыс үйi" мемлекеттiк                  Білім және ғылым
кәсiпорны,                                министрлігі,
Қорумду селосы;                           Энергетика және
Қазақ ұлттық ғылым                        минералдық ресурстар
академиясының "Самал"                     министрлігі,
демалыс үйi, Бостери                      Президенттің Іс
селосы;                                   Басқармасы (келісім
Қазақ мемуниверситетiнiң                  бойынша)
спорттық сауықтыру қосыны,
Бостери селосы;
"Курулусты" пансионаты,
"Дружба-Достук" акционерлiк
қоғамы, Бостери селосы;
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Іс Басқармасы
Медицина орталығының Ыстық
көл көлдегі (Бостери селосы)
"Қазақстан" санаторийi;
2) Екi елдiң аумағындағы
"Қырғызстан Ұлттық электр желiсi"
ашық акционерлiк қоғамы (кернеуi
35-500 кВ электр беру әуе
желiлерi)
4.      Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы ынтымақтастық
4.1.    Қоршаған ортаны қорғау саласында   2002-2004 Табиғи ресурстар және
нормативтiк-әдiстемелiк құжаттама   жылдар   қоршаған ортаны қорғау
жүйесiн құру және қабылдау                   министрлiгі, Экономика
(техникалық экологиялық                      және сауда
санитарлық-гигиеналық және өзге              министрлiгiнiң
стандарттар, нормативтер және                Стандарттау,
ережелер)                                    метрология және
сертификаттау
жөнiндегi комитетi,
Денсаулық сақтау
министрлігі

3.8.   Разработка совместных         2002-2005    Министерство транспорта
мероприятий по ускорению и    годы         и коммуникаций,
облегчению процедуры                       ОАО "Казпочта"
прохождения почтовых                       (по согласованию)
отправлений, обеспечение
сохранности почтовых
отправлений
3.9.   Установление и развитие       2002-2003    Министерство
связей между научно-          годы         образования и науки
исследовательскими
учреждениями и заинтересо-
ванными структурами для
разработки и использования
новых технологий по
производству конкуренто-
способных товаров, продукций
на взаимовыгодных условиях
3.10.  Изучение возможностей по      2002-2005    Министерство обороны
приобретению (получению)      годы
специзделий, произведенных
на Акционерном Обществе
"БМЗ" и Государственном
Предприятии "БШЗ" для
Министерства обороны
Республики Казахстан
3.11.  Урегулирование прав           2002-2003    Комитет государственного
собственности на              годы         имущества и приватизации
объекты:                                   Министерства финансов,
1) Расположенные на озере                  Министерство иностранных
Иссык-Куль Кыргызской                      дел, Министерство
Республики:                                образования и науки,
Государственное                            Министерство энергетики
предприятие "Дом отдыха                    и минеральных ресурсов,
"Автомобилист Казахстана",                 Управление Делами
с. Корумду;                                Президента
дом отдыха "Самал" Казахской               (по согласованию)
национальной академии наук,
с. Бостери;
спортивно-оздоровительный
лагерь Казахского
госуниверситета, с. Бостери;
пансионат "Курулусты",
акционерное общество
"Дружба-Достук", с. Бостери;
санаторий  "Казахстан"
на озере Иссык-Куль (с.Бостери)
Медицинского Центра Управления
Делами Президента Республики
Казахстан;
2) открытое акционерное
общество "Национальная
электрическая сеть Кыргызстана",
находящихся на территории двух
стран (воздушных линий
электропередачи напряжением
35-500 кВ)
4.     Сотрудничество в области
охраны окружающей среды
4.1.   Создание и принятие системы   2002-2004    Министерство природных
нормативно-методической       годы         ресурсов и охраны
документации в области охраны              окружающей среды,
окружающей среды (технические,             Комитет по стандартиза-
экологические, санитарно-                  ции, метрологии и
гигиенические и иные                       сертификации Министерства
стандарты, нормативы и                     экономики и торговли,
правила)                                   Министерство
здравоохранения

4.2.    Қоршаған ортаны қорғау саласында  2002-2005  Табиғи ресурстар және
ақпарат алмасу                     жылдар    қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi
4.3.    Белгiленген шаруашылық            2002-2005  Табиғи ресурстар және
қызметтiң бiрлескен экологиялық    жылдар    қоршаған ортаны қорғау
сараптамасын жүргiзу                         министрлiгi
4.4.    Айрықша қорғалатын табиғи         2002-2005  Табиғи ресурстар және
аумақтардың ұтымды және            жылдар    қоршаған ортаны қорғау
бiрлескен жүйесiн құру                       министрлiгі, Бiлiм
және ғылым министрлігі
4.5.    Қауiптi қалдықтарды               2002-2005  Табиғи ресурстар және
трансшекаралық тасымалдауда        жылдар    қоршаған ортаны қорғау
және оларды аластауда                        министрлігі
мемлекеттiк бақылау
органдарының өзара iс-қимылы
4.6.    Шектес аумақтарда орналасқан      2002-2005  Табиғи ресурстар және
және трансшекаралық әсер           жылдар    қоршаған ортаны қорғау
ететiн тау-кен кәсiпорындарының              министрлігі,
үйiндiлерiнде және қалдық                    Энергетика және
қоймаларында қопсыту жұмыстарын              минералдық ресурстар
жүргiзуде бақылауды жүзеге                   министрлігі
асыру кезiнде кәсiпорындарға
қойылатын талаптарды арттыру
5.      Кадрлар даярлау, семинарлар
өткiзу, жинақтар шығару
5.1.    Шекара қызметтерi үшiн ұлттық     2002-2003  Ұлттық қауіпсіздік
кадрлар даярлау және қайта         жылдар    комитеті
даярлау жөнiнде негізгi оқу                  (келісім бойынша)
орындарын айқындау
5.2.    Көшi-қон мәселелерi бойынша        Тұрақты   Көші-қон және
халықаралық сарапшыларды шақыра              демография жөніндегі
отырып, аймақтық семинарлар,                 агенттік
ғылыми-практикалық
конференциялар өткiзу
5.3.    Көшi-қон және шекара маңын        2002-2003  Сыртқы iстер
бақылау аймақтық жүйесiн           жылдар    министрлігі, Ұлттық
талқылау және әзiрлеу, көшi-қон              қауiпсiздiк
туралы ақпарат деректерiнiң                  комитетiнiң Шекара
бiртұтас банкiн қалыптастыру                 қызметі (келiсiм
жөнiнде консультативтiк                      бойынша), Iшкi iстер
кездесулер өткiзу                            министрлiгі, Көшi-қон
және демография
жөнiндегi агенттік
5.4.    Екi елдiң аумағына тарату         2002-2005  "Қазпочта" ААҚ
үшiн мерзiмдi баспасөзге           жылдар    (келiсiм бойынша)
халық сұранысын қанағаттандыру
жөнiндегi өзара iс-қимылдарды
одан әрi кеңейту
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Жұманазарова А.

4.2.   Обмен информацией в области   2002-2005    Министерство природных
охраны окружающей среды       годы         ресурсов и охраны
окружающей среды
4.3.   Проведение совместной         2002-2005    Министерство природных
экологической экспертизы      годы         ресурсов и охраны
намечаемой хозяйственной                   окружающей среды
деятельности
4.4.   Создание системы              2002-2005    Министерство природных
рациональных и совместных     годы         ресурсов и охраны
особо охраняемых природных                 окружающей среды,
территорий                                 Министерство образования
и науки
4.5.   Взаимодействие органов        2002-2005    Министерство природных
государственного контроля     годы         ресурсов и охраны
за трансграничной перевозкой               окружающей среды
опасных отходов и их удаления
4.6.   Повышение требовательности    2002-2005    Министерство природных
к предприятиям при            годы         ресурсов и охраны
осуществлении контроля над                 окружающей среды,
проведением рекультивационных              Министерство энергетики
работ на отвалах и хвосто-                 и минеральных ресурсов
хранилищах горных предприятий,
расположенных на сопредельных
территориях и оказывающих
трансграничное воздействие
5.    Подготовка кадров, проведение
семинаров, издание сборников
5.1.   Определение базовых учебных   2002-2003    Комитет национальной
заведений по подготовке и     годы         безопасности
переподготовке национальных                (по согласованию)
кадров для пограничных служб
5.2.   Проведение региональных       Постоянно    Агентство по миграции
семинаров, научно-                         и демографии
практических конференций
с приглашением международных
экспертов по вопросам
миграции
5.3.   Проведение консультативных    2002-2003    Министерство иностранных
встреч по обсуждению и        годы         дел, Пограничная служба
разработке региональной                    Комитета национальной
системы миграционного и                    безопасности
приграничного контроля,                    (по согласованию),
формированию единого банка                 Министерство внутренних
информационных данных                      дел, Агентство по
о миграции                                 миграции и демографии
5.4.   Дальнейшее расширение         2002-2005    ОАО "Казпочта"
взаимодействий по             годы         (по согласованию)
удовлетворению спроса
населения на периодическую
печать для распространения
на территориях обеих стран
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)