Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 20 қыркүйек N 1038 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 597 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.07.2015 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 тамыздағы N 983  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 33, 311-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта "сыйлығы" деген сөз "сыйлығын беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы туралы ережеде:
1-тармақта:
"қоғамдық, кәсіби жағынан танылған" деген сөздер алынып тасталсын;
"беріледі." деген сөзден кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Сыйлық талантты жастарды ынталандыру және олардың айрықша сіңірген еңбегін тану мақсатында беріледі.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Сыйлық мынадай (саны 10): ғылым, әдебиет, журналистика, спорт, халық шығармашылығы, дизайн және бейнелеу өнері, эстрада, театр және кино, классикалық музыка, қоғамдық қызмет атаулары бойынша екі жылда бір рет беріледі.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Сыйлық беруге қызметі инновациялық болып табылатын және тиісті саланы және тұтастай алғанда қоғамды дамытуға ықпал ететін кандидаттар ұсынылады.";
екінші абзацта:
"жұмысты" деген сөз "кандидатураны" деген сөзбен ауыстырылсын;
", сондай-ақ еңбектерінің жиынтығы бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақтың бірінші абзацында:
"Шығармалар мен еңбектерді ұсыну, оларды", "сараптау және" деген сөздер алынып тасталсын;
"қабылдау" деген сөздің алдында "Конкурстық құжаттарды" деген сөздермен толықтырылсын;
"сыйлығы" деген сөз "сыйлығын беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Кандидатураларды сыйлыққа ұсыну тәртібі мен мерзімі туралы хабарландыру, сондай-ақ жекелеген атаулар бойынша Комиссияның қарауына берілетін қажетті конкурстық материалдардың тізбесі осы Ереженің 13-тармағына сәйкес сыйлық ресми тапсырылғанға дейін төрт айдан кешіктірмей баспасөзде жарияланады.
Конкурсқа қатысатын кандидатуралар тізімі мен оларды ұсынған ұйымдарда да баспасөзде жарияланады.";
7-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Кандидатураларды сыйлыққа орталық, жергілікті және өзге де мемлекеттік органдар, шығармашылық және кәсіби одақтар, қоғамдық жастар бірлестіктері және өзге де ұйымдар ұсынады.";
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Ғылым" атауы бойынша үміткерлерге міндетті мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманың қорытындысы қосымша беріледі.";
8-тармақта:
"қатысатын жұмыстар" деген сөздер "қатысушы кандидаттардың қызметі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"көпшілік алдында көрсетілуі және" деген сөздер алынып тасталсын;
9-тармақтағы "басқа да жұмыстарымен" деген сөздер "қызметімен" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақ алынып тасталсын;
12-тармақтағы "өзара" деген сөз "олардың мүшелері арасында" деген сөздермен ауыстырылсын;

Некоторые вопросы Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2002 года N 1038. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 597
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.07.2015 № 597 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года N 983 "О Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 33, ст. 311) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1 после слов "Комиссии по" дополнить словом "присуждению";
2) в Положении о Государственной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
слова "молодым", ", получившую общественное, профессиональное признание" исключить;
после слова "деятельность." дополнить предложением следующего содержания:
"Премия присуждается в целях стимулирования и признания особых заслуг талантливой молодежи.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Премия присуждается один раз в два года (в количестве 10) по следующим номинациям: наука, литература, журналистика, спорт, народное творчество, дизайн и изобразительное искусство, эстрада, театр и кино, классическая музыка, общественная деятельность.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"На соискание Премии выдвигаются кандидаты, деятельность которых является инновационной и способствует развитию соответствующей отрасли и общества в целом.";
в абзаце втором:
слово "работ" заменить словом "кандидатур";
слова ", а равно по совокупности работ" исключить;
в абзаце первом пункта 5:
слова "Порядок выдвижения произведений и работ, их", "экспертизу и" исключить;
после слова "отбор," дополнить словами "конкурсных документов";
после слов "Комиссия по" дополнить словом "присуждению";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"Объявление о порядке и сроках выдвижения кандидатур на соискание, а также перечень необходимых конкурсных материалов, предоставляемых на рассмотрение Комиссии по отдельным номинациям, публикуется в печати не позднее, чем за четыре месяца до официального вручения Премии в соответствии с пунктом 13 настоящего Положения.
Список участвующих в конкурсе кандидатур и выдвинувших их организаций также публикуется в печати.";
в пункте 7:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Представление кандидатур на соискание премии производится центральными, местными и иными государственными органами, творческими и профессиональными союзами, молодежными общественными объединениями и иными организациями.";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"На соискателей по номинации "Наука" дополнительно представляется заключение обязательной государственной научно-технической экспертизы.";
в пункте 8:
слова "Работы, участвующие" заменить словами "Деятельность кандидатов, принимающих участие";
слова "подлежат демонстрации и" заменить словом "подлежит";
в пункте 9 слова "другими работами" заменить словом "деятельностью";
пункт 10 исключить;
в пункте 12 слово "ними" заменить словами "его членами";

3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы жөніндегі Комиссиясы туралы ережеде:
тақырыбында "сыйлығы" деген сөз "сыйлығын беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Комиссия қызметінің ұйымдық, материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі жүзеге асырады.";
2-тармақтың үшінші абзацындағы "25" деген сан "17" деген санмен ауыстырылсын;
3-тармақта:
екінші абзацтағы "жұмыстарды" деген сөз "кандидатуралардың конкурстық құжаттарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта:
"жұмыстарды" деген сөз "кандидатураларды" деген сөзбен ауыстырылсын;
"авторлар мен" деген сөздер алынып тасталсын;
төртінші абзацта:
"жұмыстардың" деген сөз "кандидатуралардың қызметін" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"жұмыстарды" деген сөз "кандидатураларды" деген сөзбен ауыстырылсын;
"үшін, олар жөнінде қорытындылар мен ұсыныстар әзірлеу" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақтың бірінші және екінші абзацтарындағы "жұмыстарды" деген сөз "кандидатураларды" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "жұмысы" деген сөз "кандидатурасы" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.08.26. N 897   қаулысымен .
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы жөніндегі комиссиясының құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 шілдедегі N 1074  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 29, 365-құжат) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3) в Положении о Комиссии по Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке после слов "Комиссии по" дополнить словом "присуждению";
пункт 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Организационное, материально-техническое обеспечение деятельности Комиссии осуществляется Министерством культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан.";
в абзаце третьем пункта 2 цифру "25" заменить цифрой "17";
в пункте 3:
в абзаце втором слово "работ" заменить словами "конкурсных документов кандидатур";
в абзаце третьем:
слово "работ" заменить словом "кандидатур";
слова "авторов и" исключить;
в абзаце четвертом:
после слова "обсуждение" дополнить словом "деятельности";
слово "работ" заменить словом "кандидатур";
в пункте 4:
слово "работ" заменить словом "кандидатур";
слова ", подготовки заключений и рекомендаций по ним" исключить;
в абзацах первом и втором пункта 5 слово "работы" заменить словом "кандидатуры";
в пункте 6 слово "работы" заменить словом "кандидатуры".
2. (Пункт утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 августа 2004 года N 897).
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2000 года N 1074 "О составе Комиссии по Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 29, ст. 365).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 сентября 2002 года N 1038
Состав
Комиссии по присуждению Государственной
молодежной премии "Дарын" Правительства
Республики Казахстан
Сноска. Состав утратил силу постановлением Правительства РК от 26 августа 2004 года N 897.