"Демеу" ашық акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 қазандағы N 1089 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2012 жылғы 30 маусымдағы № 892 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.30 № 892 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Жарғылық капиталына мемлекеттің 100 пайыз қатысуымен "Демеу" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметiнің негiзгі мәнi жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң құрылысын, сондай-ақ оларды күрделi және ағымдағы жөндеуді жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгімен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртіппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттік тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қоғамның жарғылық капиталына Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгінің таратылған "Қapу-(Арсенал)-2" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (шаруашылық жүргiзу құқығындағы) кредиторларының талаптары қанағаттандырылғаннан кейiн қалған мүлiктi берсiн;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серiктестіктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-32-жолмен толықтырылсын:
"21-32 "Демеу" AAҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесi:
мынадай мазмұндағы бөлiммен және реттiк нөмiрi 266-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне
266 "Демеу" ААҚ".
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании открытого акционерного общества "Демеу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2002 года № 1089. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2012 года № 892
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2012 № 892.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать открытое акционерное общество "Демеу" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности Общества осуществление строительства, а также капитальный и текущий ремонт объектов недвижимости.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Общества и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передать в уставный капитал Общества имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов ликвидированного Республиканского государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения) "Кару-(Арсенал)-2" Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-32, следующего содержания:
"21-32 ОАО "Демеу";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
перечень государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
дополнить разделом и строкой, порядковый номер 266, следующего содержания:
"Министерству внутренних дел Республики Казахстан
266 ОАО "Демеу".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан