Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысына толықтыру мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 1 қарашадағы N 1160 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.12.30 № 1456 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын
берудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысына (Қазақстан Республикасының
ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 3, 39-құжат) мынадай толықтыру мен өзгерiстер
енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жер қойнауын пайдалану құқығын
берудiң тәртiбiнде:
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Барлаумен және (немесе) Өндiрумен байланысты емес жер
асты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға Келiсiм-шарт
жасасу үшін тiкелей келiссөздерге қатысуға өтiнiм, сондай-ақ
мыналарды қамтуы тиiс:
1) зиянды, улы заттарды, қатты және сұйық қалдықтарды көму,
ағын және өнеркәсiптiк суларды ағызу орындары объектiлерiнiң жалпы
сипаттамасы (объектiнiң орналасқан жерi, пайдалану мерзiмi, ұстауға
арналған шығындар, жер асты сулары, қоршаған орта және жер қойнауы
мониторингi қадағалау желiсiнiң болуы және орналасуы);
2) объектiлердiң физикалық сипаттамасы-оқшаулану сипаттамасы,
тау жыныстарының түрлерi, коллекторлық қабаттың орналасу тереңдiгi
және тиiмдi қуаты, оның алаңы, кеуектену коэффициентi, астыңғы және
үстiңгi су ұстағыштардың сипаттамасы, жер асты сулары табиғи
ағынының жылдамдығы, сандық және сапалық көрсеткiштер, тау-кендiк,
арнайы инженерлiк-геологиялық, гидрогеологиялық және экологиялық
көму, қоймаға салу және ағызу шарттары;
3) қызметi зиянды, улы заттардың, қатты және сұйық
қалдықтардың, ағын және өнеркәсiптiк сулардың пайда болуына әкеп
соғатын ұйымдар туралы мәлiметтер (орналасқан жерi және
ведомстволық тәуелдiлiгi);
4) зиянды, улы заттардың, қатты және сұйық қалдықтардың, ағын
және өнеркәсiптiк сулардың сипаттамасы (өнiмнiң атауы, нәтижесінде
өнiм пайда болатын техникалық өндiрiс немесе процесс, олардың
физикалық сипаттамасы, толық химиялық құрамы, улы компоненттердiң
болуы, өрт-жарылғыш қауiптiлiгі, ерiгiштiгі, сақталған кездегi
басқа заттармен сыйымдылығы, ластандыратын негiзгi радионуклидтер,
олардың белсендiлiгі, тасымалдау жүйелерiнiң сипаттамасы);

О внесении дополнения и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2002 года N 1160. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1456.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.12.2010 № 1456 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N№108 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г.,№N 3, ст. 39) следующие дополнение и изменения:
в Правилах предоставления права недропользования, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Заявка на участие в прямых переговорах для заключения Контракта на Строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с Разведкой и (или) Добычей должна также содержать:
1) общую характеристику объектов захоронения вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, места сброса сточных и промышленных вод (местоположение объекта, период эксплуатации, затраты на содержание, наличие и расположение наблюдательной сети мониторинга подземных вод, окружающей среды и недр);
2) физическую характеристику объектов - характеристику изоляции, тип горных пород, глубину залегания и эффективную мощность пласта коллектора, его площадь, коэффициент пористости, характеристику подстилающего и перекрывающего водоупора, скорость естественного потока подземных вод, качественные и количественные показатели, горнотехнические, специальные инженерно-геологические, гидрогеологические и экологические условия захоронения, складирования и сброса;
3) сведения об организациях, деятельность которых влечет образование вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, сточных и промышленных вод (местонахождение и ведомственная принадлежность);
4) характеристику вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, сточных и промышленных вод (наименование продукта, техническое производство или процесс, в результате которого образуется продукт, их физическая характеристика, полный химический состав, содержание токсичных компонентов, пожаро-взрывоопасность, растворимость, совместимость с другими веществами при хранении, основные загрязняющие радионуклиды, их активность, характеристика системы транспортировки;

5) геологиялық ақпараттың мемлекеттiк сараптамасының
қорытындысы;
6) мемлекеттiк экологиялық сараптаманың қорытындысы.";
28 және 29-тармақтардағы "және сауда" деген сөздер "және
бюджеттiк жоспарлау" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақта:
1) тармақшадағы "Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау
министрлігімен" деген сөздер "Қоршаған ортаны қорғау министрлігімен"
деген сөздермен ауыстырылсын";
2) тармақшадағы "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
iсi жөнiндегi агенттiгімен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
40-тармақта:
"Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгіне"
деген сөздер "Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне" деген сөздермен
ауыстырылсын;
"және Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне" деген сөздер алынып
тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

5) заключение государственной экспертизы геологической информации;
6) заключение государственной экологической экспертизы.";
в пунктах 28 и 29 слова«"и торговли"»заменить словами "и бюджетного планирования";
в пункте 30:
в подпункте 1) слова "Министерством природных ресурсов и охраны окружающей среды"»заменить словами "Министерством охраны окружающей среды";
в подпункте 2) слова "Агентством Республики Казахстан по делам здравоохранения" заменить словами "Министерством здравоохранения";
в пункте 40:
слова "Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды" заменить словами "Министерство охраны окружающей среды";
слова "и Министерство государственных доходов" исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан