Өзбекстан Республикасының Президентi Ислам Әбдiғаниұлы Кәрiмовтiң 2002 жылғы 9 қыркүйектегi Қазақстан Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi ic-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 26 қараша N 1259
Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы екi жақты ынтымақтастықты одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Өзбекстан Республикасының Президентi Ислам Әбдiғаниұлы Кәрiмовтiң 2002 жылғы 9 қыркүйектегі Қазақстан Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) мен мүдделi ұйымдар Жоспарда көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметіне кемiнде тоқсан сайын бiр рет хабарлап отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қарашадағы
N 1259 қаулысымен
бекiтілген
Өзбекстан Республикасының Президентi Ислам Әбдiғаниұлы
Кәрiмовтiң 2002 жылғы 9 қыркүйектегi Қазақстан
Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген
уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi ic-шаралар
жоспары
-------------------------------------------------------------------
N !          Іс-шара         ! Орындау !   Жауапты орындаушылар
р/с!                          ! мерзімі !
-------------------------------------------------------------------
1 !             2            !    3    !            4
-------------------------------------------------------------------
1   Қазақстан Республикасы мен  2002     Қазақстан Республикасының
Өзбекстан Республикасы      жылдың   Сыртқы істер министрлігі
арасындағы Қазақстан-       IV
Өзбекстан мемлекеттiк       тоқсаны -
шекарасы туралы шарттың     2003
күшiне енуi жөнінде         жылдың
қажетті мемлекетiшiлiк      І тоқсаны
рәсiмдерді жүргізу
2   Қазақстан Республикасы мен  2002     Қазақстан Республикасының
Өзбекстан Республикасының   жылдың   Сыртқы істер министрлігі
арасындағы Қазақстан-       IV
Өзбекстан мемлекеттік       тоқсаны -
шекарасының жекелеген       2003
учаскелерi туралы шарттың   жылдың
күшіне енуі жөнінде         І тоқсаны
қажеттi мемлекетiшiлiк
рәсiмдерді жүргiзу
3   Екi ел арасындағы сауда-    2002     Қазақстан Республикасының
экономикалык және инвести.  жылдың   Индустрия және сауда
циялық ынтымақтастықты      аяғына   министрлігі, Қазақстан
кеңейтудiң нақты бағыттары  дейін    Республикасының Экономика
жөнiнде Қазақстан                    және бюджеттік жоспарлау
Республикасының Үкiметiне            министрлігі, Қазақстан
ұсыныстар енгізу                     Республикасының Энергетика
және минералдық ресурстар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Қоршаған
ортаны қорғау министрлiгі,
Қазақстан Pecпубликасының
Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
4   Екi ел арасындағы ғылыми-   2002     Қазақстан Республикасының
техникалық және мәдени-     жылдың   Білім және ғылым
гуманитарлық ынтымақтас.    аяғына   министрлігі, Қазақстан
тықты кеңейтудiң нақты      дейін    Республикасының Мәдениет,
бағыттары жөнiнде Қазақстан          ақпарат және қоғамдық
Республикасының Yкiметіне            келісім министрлігі,
ұсыныстар енгiзу                     Қазақстан Республикасының
Ұлттық ғылым академиясы
5   Өзбек тарапымен Екi жақты   2002     Қазақстан Республикасының
ынтымақтастық жөнiндегі     жылдың   Сыртқы iстер министрлiгi,
үкiметаралық комиссияның    IV       Қазақстан Республикасының
кезекті отырысын өткiзу     тоқсаны  Индустрия және сауда
туралы мәселенi пысықтау             министрлігі
6   Өзбекстан Республикасына    2002     Қазақстан Республикасының
азық-түлiктiк бидай         жылдың   Ауыл шаруашылығы
жеткiзiлiмiне келiсiм-      IV       министрлігі, "Азық-түлік
шарттар жасасу мүмкiндік.   тоқсаны  келісім-шарт корпорациясы"
терiн қарау                          жабық акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
7   "Шеңгелдi-Сарыағаш",        2003     Қазақстан Республикасының
"Бейнеу-Оазис" және         жылдың   Көлік және коммуникациялар
"Мақтаарал-Жетiсай" темiр   аяғына   министрлігі, "Қазақстан
жол учаскелерiн             дейін    темір жолы" ұлттық
қазақстандық тараптың                компаниясы" жабық
балансына беру процесiн              акционерлік қоғамы
аяқтау                               (келісім бойынша)
8   Қазақстан Республикасы,     2003     Қазақстан Республикасының
Қырғыз Республикасы,        жылдың   Сыртқы істер министрлігі,
Тәжiкстан Республикасы      І        Қазақстан Республикасының
және Өзбекстан              тоқсаны  Ауыл шаруашылығы
Республикасы арасында                министрлігі, Қазақстан
Халықаралық су-энергетика            Республикасының Энергетика
консорциумын құру туралы             және минералдық ресурстар
келiсiмнiң жобасын дайындау          министрлігі
9   "Қоңырат-Бейнеу-Ақтау"      2002     Қазақстан Республикасының
автомобиль жолы учаскесінің жылдың   Көлiк және кoммуникациялар
құрылысын жеделдету         аяғына   министрлiгi
мүмкiндiгiн зерделеу        дейiн
10  Ақтау теңiз сауда порты     2002     Қазақстан Республикасының
арқылы сыртқы рыноктарға    жылдың   Көлік және коммуникациялар
өзбек жүктерiн жөнелтудi    аяғына   министрлігі, "Ақтау теңіз
кеңейтудiң мүмкiндiгiн      дейін    сауда порты" республикалық
зерделеу                             мемлекеттік кәсіпорны
(келісім бойынша)
11  Қазақстан Республикасы мен  жасалған Қазақстан Республикасының
Өзбекстан Республикасы      келісім. Ұлттық қауіпсіздік комитеті
арасындағы терроризмге      дердің   (келісім бойынша),
қарсы күрес, сондай-ақ      шартта.  Қазақстан Республикасының
көші-қон процестерiн        рына     Ішкі істер министрлігі,
реттеу жөнiндегi бiрлескен  сәйкес   Қазақстан Республикасының
iс-қимылдарды үйлестіру              Қорғаныс министрлігі,
мәселелерi жөнiнде                   Қазақстан Республикасының
Өзбекстан Республикасының            Көші-қон және демография
тиiстi құрылымдарымен                жөніндегі агенттігі
тұрақты өзара iс-қимылды
ұйымдастыру
12  Қазақстан Республикасының   2003 жыл Қазақстан Республикасының
Өзбекстан Республикасындағы  ішінде  Сыртқы iстер министрлігі,
әскери атташесiн тiркеу              Қазақстан Республикасының
мәселесi жөнiндегі жұмысты           Қорғаныс министрлiгi
жалғастыру
13  Возрождение аралын оңалту   2003     Қазақстан Республикасының
жөнiнде қазақстандық және   жылдың   Денсаулық сақтау
өзбектiк тараптардың       I тоқсаны министрлiгi, Қазақстан
бiрлескен шаралары туралы            Республикасының Қоршаған
ұсыныстар даярлау және               ортаны қорғау министрлігі,
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
Үкiметiне енгiзу                     Қорғаныс министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
(келiсiм бойынша),
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгі,
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
14  Қазақстанның Өзбекстандағы  2002     Қазақстан Республикасының
және Өзбекстанның           жылдың   Мәдениет, ақпарат және
Қазақстандағы ғылым,        аяғына   қоғамдық келiсiм
мәдениет және өнер          дейiн    министрлiгі, Қазақстан
қайраткерлерінің кездесуi            Республикасының Бiлiм және
мен қазақ және өзбек                 ғылым министрлігі
халықтарының достық әрi
бауырластық қарым-
қатынастарын дамытуға
арналған ғылыми-практикалық
конференция өткiзу туралы
мәселенi пысықтау
15  "Хабар", "Ел арна",          2002     Қазақстан Республикасының
"Қазақстан-ТВ" бағдарлама.   жылдың   Мәдениет, ақпарат және
ларын қабылдауды ұйымдастыру IV       қоғамдық келiсiм
үшiн "Кателко" немесе        тоқсаны  министрлiгі, Қазақстан
"Кателко плюс" жүйесiнiң              Республикасының Көлiк
қабылдаушы спутник                    және коммуникациялар
станцияларын сатып алу мен            министрлiгi
орнату мүмкiндігiн және
Өзбекстан Республикасының
аумағында қазақтар тығыз
тұратын жерлерде
қазақстандық баспасөз
бұқаралық ақпарат
құралдарын тарату
мүмкiндігiн зерделеу
------------------------------------------------------------------

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Узбекистан Каримова Ислама Абдуганиевича в Республику Казахстан 9 сентября 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 1259
В целях дальнейшего развития двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Узбекистан Каримова Ислама Абдуганиевича в Республику Казахстан 9 сентября 2002 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2002 года N 1259
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Узбекистан Каримова Ислама Абдуганиевича в Республику Казахстан 9 сентября 2002 года
__________________________________________________________________
N  !      Мероприятие             ! Срок      ! Ответственные    !
п/п !                              ! исполнения! за исполнение    !
------------------------------------------------------------------!
1  !             2                !      3    !         4        !
------------------------------------------------------------------!
1   Проведение необходимых         IV квартал   Министерство
внутригосударственных          2002 года-   иностранных дел
процедур по вступлению         I квартал    Республики
в силу Договора между          2003 года    Казахстан
Республикой Казахстан и
Республикой Узбекистан
о казахстанско-узбекской
государственной границе
2   Проведение необходимых         IV  квартал  Министерство
внутригосударственных          2002 года-   иностранных дел
процедур по вступлению         I квартал    Республики
в силу Договора между          2003 года    Казахстан
Республикой Казахстан и
Республикой Узбекистан
об отдельных участках
казахстанско-узбекской
государственной границы
3   Внести в Правительство         до конца     Министерство
Республики Казахстан           2002 года    индустрии и
предложения по конкретным                   торговли
направлениям расширения                     Республики
торгово-экономического                      Казахстан,
и инвестиционного                           Министерство
сотрудничества между                        экономики и
двумя странами                              бюджетного
планирования
Республики
Казахстан,
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
Министерство
охраны
окружающей среды
Республики
Казахстан,
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
4   Внести в Правительство         до конца     Министерство
Республики Казахстан           2002 года    образования
предложения по конкретным                   и науки
направлениям расширения                     Республики
научно-технического и                       Казахстан,
культурно-гуманитарного                     Министерство
сотрудничества между                        культуры,
двумя странами                              информации и
общественного
согласия
Республики
Казахстан,
Национальная
Академия наук
Республики
Казахстан
5   Проработать вопрос с           IV квартал   Министерство
узбекской стороной о           2002 года    иностранных дел
проведении очередного                       Республики
заседания Межправитель-                     Казахстан,
ственной комиссии по                        Министерство
двустороннему                               индустрии и
сотрудничеству                              торговли
Республики
Казахстан
6   Рассмотреть возможность        IV квартал   Министерство
заключения контрактов          2002 года    сельского
на поставку продовольст-                    хозяйства
венного зерна в Республику                  Республики
Узбекистан                                  Казахстан,
закрытое
акционерное
общество
"Продовольствен-
ная контрактная
корпорация"
(по согласова-
нию)
7   Завершить процесс               до конца    Министерство
передачи участков железных      2003 года   транспорта и
дорог "Шенгельды-Сарыагаш",                 коммуникаций
"Бейнеу-Оазис" и "Пахтаарал-                Республики
Жетысай" на баланс                          Казахстан,
казахстанской стороны                       закрытое акцио-
нерное общество
"Национальная
компания
"Казакстан
темiр жолы"
(по согласова-
нию)
8   Подготовить проект              I квартал   Министерство
Соглашения между Республикой    2003 года   иностранных дел
Казахстан, Кыргызской                       Республики
Республикой, Республикой                    Казахстан,
Таджикистан и Республикой                   Министерство
Узбекистан о создании                       сельского
Международного водно-                       хозяйства
энергетического консорциума                 Республики
Казахстан,
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
9   Изучить возможность              до конца   Министерство
ускорения строительства          2002 года  транспорта и
участка автомобильной                       коммуникаций
дороги "Кунград-Бейнеу-                     Республики
Актау"                                      Казахстан
10   Изучить возможность              до конца   Министерство
расширения грузопотока           2002 года  транспорта и
узбекских грузов на внешние                 коммуникаций
рынки через Актауский                       Республики
морской торговый порт                       Казахстан,
республиканское
государственное
предприятие
"Актауский
морской торговый
порт" (по
согласованию)
11   Организовать регулярное          в соответ- Комитет нацио-
взаимодействие с соответ-        ствии с    нальной безо-
ствующими структурами            условиями  пасности
Республики Узбекистан по         заключен-  Республики
вопросам координации             ных согла- Казахстан (по
совместных действий по           шений      согласованию),
борьбе с терроризмом,                       Министерство
а также регулированию                       внутренних дел
миграционных процессов                      Республики
между Республикой                           Казахстан,
Казахстан и Республикой                     Министерство
Узбекистан                                  обороны
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
миграции и
демографии
12   Продолжить работу по             в течение  Министерство
вопросу аккредитации             2003 года  иностранных дел
военного атташе                             Республики
Республики Казахстан                        Казахстан,
в Республике Узбекистан                     Министерство
обороны
Республики
Казахстан
13   Подготовить и внести             I квартал  Министерство
в Правительство                  2003 года  здравоохранения
Республики Казахстан                        Республики
предложения о совместных                    Казахстан,
мерах казахстанской и                       Министерство
узбекской сторон по                         охраны
реабилитации острова                        окружающей среды
Возрождение                                 Республики
Казахстан,
Министерство
обороны
Республики
Казахстан,
Комитет
национальной
безопасности
Республики
Казахстан (по
согласованию),
Министерство
иностранных дел
Республики
Казахстан,
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
14   Проработать вопрос               до конца   Министерство
о проведении встречи             2002 года  культуры,
деятелей науки, культуры                    информации и
и искусства Казахстана                      общественного
в Узбекистане и                             согласия
Узбекистана в Казахстане                    Республики
и научно-практической                       Казахстан,
конференции, посвященных                    Министерство
развитию дружественных                      образования и
и братских отношений                        науки
казахских и узбекских                       Республики
народов                                     Казахстан
15   Изучить возможность              IV квартал Министерство
приобретения и установки         2002 года  культуры,
приемных спутниковых                        информации и
станций системы "Кателко"                   общественного
или "Кателко плюс" для                      согласия
организации приема программ                 Республики
"Хабар", "Ел арна",                         Казахстан,
"Казахстан-ТВ" и возможность                Министерство
распространения казахстанских               транспорта и
печатных СМИ в местах                       коммуникаций
компактного проживания                      Республики
казахов на территории                       Казахстан
Республики Узбекистан