Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 маусымдағы N 731 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 желтоқсандағы N 1278 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1339 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.28.  N 1339  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды жұмыс берушiлердiң қаражаты есебiнен тағайындаудың және төлеудiң тәртiбi туралы" нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 маусымдағы N 731  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 27, 249-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Әлеуметтiк қамсыздандыру жөнiндегi жәрдемақыларды жұмыс берушiлердiң қаражаты есебiнен тағайындаудың және төлеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әлеуметтік жәрдемақылар қызметкерге оның жұмыс iстейтiн орны бойынша тағайындалады және төленедi";
7-тармақтың бiрiншi абзацындағы "орташа айлық жалақысы" деген сөздер "заңнамаға сәйкес есептелген орташа жалақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қызметкер жыл сайынғы ақы төленетiн еңбек демалысында болған кезiнде жұмысқа уақытша жарамсыздығы жағдайында жұмысқа уақытша жарамсыздығы бойынша әлеуметтiк жәрдемақы еңбек демалысына дәл келген күндер үшiн есептелмейдi. Егер қызметкердiң жұмысқа уақытша жарамсыздығы демалыс аяқталғаннан кейiн де жалғасса, онда жәрдемақы қызметкер жұмысқа кiрiсуге тиiстi күннен бастап есептеледі.";
9-тармақ "соғысы" деген сөз "соғысының қатысушыларына," деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтағы "толық жалақысы мөлшерiнде, бiрақ айлық есептік көрсеткіштің он еселенген мөлшерiнен артық емес мөлшерде" деген сөздер "заңнамаға сәйкес есептелген орташа жалақысы мөлшерiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ядролық сынақтардың әсерiне ұшыраған аумақтарда тұратын әйелдерге жүктiлiгi және босануы бойынша әлеуметтiк жәрдемақылар қалыпты босанғанда 170 күнтiзбелiк күн үшiн, ал босануы ауыр болғанда немесе екi және одан да көп бала туғанда 184 күнтiзбелiк күн үшiн төленедi";
22-тармақтағы "үш жасқа" деген сөздер "бiр жарым жасқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-тармақта:
"орташа айлық жалақысы" деген сөздер "заңнамаға сәйкес есептелген орташа жалақысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Маусымдық жұмыс iстейтiн қызметкерлерге, үй шаруасымен айналысатындар мен үйге жұмыс алып iстейтiн қызметкерлерге жұмысқа уақытша жарамсыздығы бойынша әлеуметтiк жәрдемақы, егер жеке еңбек шартында өзгеше айтылмаса, осы нұсқаулыққа сәйкес тағайындалады және төленеді".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 1999 года N 731
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года N 1278. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28 декабря 2007 года N 1339.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года N 1278 утратило силу постановлением Правительства РК от 28 декабря 2007 года  N 1339  (вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит официальному опубликованию).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 1999 года N 731 "Об утверждении Инструкции "О порядке назначения и выплаты пособий по социальному обеспечению за счет средств работодателя" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 27, ст. 249) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции "О порядке назначения и выплаты пособий по социальному обеспечению за счет средств работодателя", утвержденной указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Социальные пособия назначаются и выплачиваются работнику по месту его работы";
в абзаце первом пункта 7 слова "среднемесячной заработной платы" заменить словами "средней заработной платы, исчисленной в соответствии с законодательством";
абзац первый пункта 8 изложить в следующей редакции:
"При временной нетрудоспособности работника во время пребывания в ежегодном оплачиваемом трудовом отпуске социальное пособие по временной нетрудоспособности за дни, приходящиеся на трудовой отпуск, не начисляется. Если временная нетрудоспособность работника продолжается и после окончания отпуска, то пособие начисляется со дня, когда работник должен был приступить к работе";
пункт 9 после слова "работающим", дополнить словом "участникам,";
в пункте 20 слова "среднемесячной заработной платы, но не более десятикратной величины месячного расчетного показателя" заменить словами "средней заработной платы, исчисленной в соответствии с законодательством";
пункт 21 дополнить абзацем следующего содержания:
"Женщинам, проживающим на территориях, подвергшихся воздействию ядерных испытаний, социальные пособия по беременности и родам выплачиваются за 170 календарных дней при нормальных родах и 184 дня в случаях осложненных родов или при рождении двух и более детей";
в пункте 22 слова "трех лет" заменить словами "полутора лет";
в пункте 26:
слова "среднемесячной заработной платы" заменить словами "средней заработной платы, исчисленной в соответствии с законодательством";
дополнить абзацем следующего содержания:
"работникам, занятым на сезонных работах, домашним и надомным работникам социальное пособие по временной нетрудоспособности назначается и выплачивается в соответствии с настоящей инструкцией, если иное не оговорено индивидуальным трудовым договором".

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан