Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 13 желтоқсан N 1309
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындары қосу жолымен 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорындары болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қайта құру жолымен:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қостанай ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Солтүстiк-батыс ауыл шаруашылығы ғылыми-өндiрiстiк орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны болып;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қазақ балық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Балық шаруашылығы ғылыми-өндiрiстiк орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны болып;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қазақ экономика және агроөнеркәсiп кешенiн ұйымдастыру ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Агроөнеркәсiп кешенi экономикасы және ауылдық аумақтарды дамыту ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны болып қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi құрылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен құрылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың жарғыларын бекiтсiн.
5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) құрылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. 2-қосымшаға сәйкес құрылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындар құруға рұқсат етiлсiн.

Вопросы некоторых республиканских государственных предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1309
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать республиканские государственные казенные предприятия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан путем слияния в республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 1.
2. Реорганизовать путем преобразования:
республиканское государственное казенное предприятие "Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
республиканское государственное казенное предприятие "Казахский научно-исследовательский институт рыбного хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр рыбного хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
республиканское государственное казенное предприятие "Казахский научно-исследовательский институт экономики и организации агропромышленного комплекса" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт экономики агропромышленного комплекса и развития сельских территорий" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Определить Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан органом государственного управления создаваемых республиканских государственных предприятий.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке утвердить уставы создаваемых республиканских государственных предприятий.
5. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию создаваемых республиканских государственных предприятий в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Разрешить создаваемым республиканским государственным предприятиям создание дочерних государственных предприятий согласно приложению 2.

7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 13 желтоқсандағы
N 1309 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк
кәсiпорындары болып қосу жолымен қайта ұйымдастырылатын
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарының тiзбесi
------------------------------------------------------------------
Р/с!                   1                   !           2
N !                                       !
------------------------------------------------------------------
2-бағанда көрсетiлген, шаруашылық       Құрылатын шаруашылық
жүргiзу құқығындағы кәсiпорындар        жүргізу құқығындағы
болып қайта ұйымдастырылатын            республикалық
республикалық мемлекеттiк қазыналық     мемлекеттiк
кәсiпорындардың атауы                   кәсiпорындардың атауы,
орналасқан жерi
------------------------------------------------------------------
1   "Еңбек Қызыл Ту ордендi А.И.Бараев      "А.И.Бараев атындағы
атындағы Қазақ астық шаруашылығы        астық шаруашылығы
ғылыми-зерттеу институты" республикалық ғылыми-өндiрiстiк
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны         орталығы" шаруашылық
"Ө.Ө.Оспанов атындағы топырақтану     жүргiзу құқығындағы
институты" республикалық мемлекеттiк    республикалық
қазыналық кәсiпорны                     мемлекеттiк кәсiпорны,
"Павлодар ауыл шаруашылығы            Ақмола облысы,
ғылыми-зерттеу институты" республикалық Шортанды ауданы,
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны         Научный кентi
"Қазақ астық және оның қайта өңдеу
өнiмдерi ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны
2   "Қазақ мал азығын өндiру және жайылым   "Мал шаруашылығы және
ғылыми-зерттеу институты" республикалық ветеринария ғылыми-
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны         өндiрiстiк орталығы"
"Қазақ мал шаруашылығы                шаруашылық жүргiзу
технологиялық ғылыми-зерттеу            құқығындағы
институты" республикалық                республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны         мемлекеттiк кәсiпорны,
"Қазақ қой шаруашылығы технологиялық    Алматы қаласы,
ғылыми-зерттеу институты" республикалық Жандосов көшесi, 51.
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
"Қазақ құс шаруашылығы ғылыми-
зерттеу институты" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
"Қазақ ветеринария ғылыми-зерттеу
институты" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсіпорны
"Солтүстiк мал шаруашылығы және
ветеринария ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсіпорны
"К.И.Скрябин атындағы Жамбыл
ветеринария ғылыми-зерттеу станциясы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны
"Батыс Қазақстан ветеринария
ғылыми-зерттеу станциясы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны
"Қостанай ғылыми-зерттеу
ветеринария станциясы"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
"Оңтүстiк Қазақстан ветеринария
ғылыми-зерттеу станциясы"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
3   "Қазақ тамақ өнеркәсiбi ғылыми-зерттеу  "Қайта өңдеу және тамақ
институты" республикалық мемлекеттiк    өнеркәсiбi ғылыми-
қазыналық кәсiпорны                     өндiрiстiк орталығы"
"Қазақ жемiс-жидек және жүзiм         шаруашылық жүргізу
шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты"   құқығындағы
республикалық мемлекеттiк қазыналық     республикалық
кәсiпорны                               мемлекеттiк кәсiпорны,
"Қазақ ет және сүт өнеркәсiбi         Алматы қаласы,
ғылыми-зерттеу және конструкторлық      Абылай хан даңғылы, 79.
институты" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
4   "Қазақ қаракөл шаруашылығы              "Оңтүстiк-Батыс ауыл
ғылыми-зерттеу институты"               шаруашылығы ғылыми-
республикалық мемлекеттiк               өндiрiстiк орталығы"
қазыналық кәсiпорны                     шаруашылық жүргiзу
"Оңтүстiк Қазақстан ауыл              құқығындағы
шаруашылығы ғылымы-зерттеу              республикалық
институты" республикалық мемлекеттiк    мемлекеттiк кәсiпорны,
қазыналық кәсiпорны                     Шымкент қаласы,
"Атырау ауыл шаруашылығы                Әл-Фараби алаңы, 3.
ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
"Арал өңiрi агроэкология және
ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
"Қазақ су шаруашылығы
ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
"Н.И.Вавилов атындағы Арал
өңiрi өсiмдiктердiң генетикалық
ресурстары тәжiрибе станциясы"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
5     "В.Р.Вильямс атындағы Қазақ          "Егiншiлiк және өсiмдiк
егiншiлiк ғылыми-зерттеу               шаруашылығы ғылыми-
институты" республикалық               өндiрiстiк орталығы"
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны        шаруашылық жүргiзу
"Қазақ картоп және көкөнiс           құқығындағы
шаруашылығы ғылыми-зерттеу             республикалық
институты" республикалық               мемлекеттiк кәсiпорны,
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны        Алматы облысы, Қарасай
"Қазақ өсiмдiктердi қорғау           ауданы, Алмалыбақ кентi.
ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
"Шығыс Қазақстан ауыл
шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
6     "Қазақ ауыл шаруашылығын             "Ауыл шаруашылығын
механикаландыру және электрлендiру     механикаландыру ғылыми-
ғылыми-зерттеу институты"              өндiрiстiк орталығы"
республикалық мемлекеттiк              шаруашылық жүргiзу
қазыналық кәсiпорны                    құқығындағы республикалық
"Қазақ ауыл шаруашылығы техникасын   мемлекеттiк кәсiпорны
пайдалану және жөндеу технологиялық    Алматы қаласы,
ғылыми-зерттеу институты"              Райымбек даңғылы, 312.
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны
"Тың ауыл шаруашылығын
механикаландыру және электрлендiру
ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
7     "Қазақ орман шаруашылығы және        "Орман шаруашылығы
агроорман мелиорациясы ғылыми-зерттеу  ғылыми-өндiрiстiк
институты филиалдарымен"               орталығы" шаруашылық
республикалық мемлекеттiк қазыналық    жүргiзу құқығындағы
кәсiпорны                              республикалық мемлекеттiк
"Алматы орман тәжiрибе станциясы"    қазыналық кәсiпорны,
республикалық мемлекеттiк қазыналық    Ақмола облысы, Щучинск
кәсiпорны                              қаласы, Киров көшесi, 58.
"Алтай орман тәжiрибе станциясы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны
------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 13 желтоқсандағы
N 1309 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
жаңадан құрылатын шаруашылық жүргiзу құқығындағы
республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының құруына рұқсат
етiлген еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындардың
тiзбесi
------------------------------------------------------------------
Р/с!          1           !                   2
N !                      !
------------------------------------------------------------------
Құрылатын негiзгi       1-бағанда көрсетiлген республикалық
республикалық           мемлекеттiк кәсiпорындардың құруына
мемлекеттiк             рұқсат етiлген еншiлес мемлекеттiк
кәсіпорындардың атауы   кәсiпорындардың атауы
------------------------------------------------------------------
1   "А.И.Бараев атындағы    "Павлодар ауыл шаруашылығы
астық шаруашылығы       ғылыми-зерттеу институты" еншiлес
ғылыми-өндiрiстiк       мемлекеттiк кәсiпорны
орталығы"               "Астық және оның қайта өңдеу өнiмдерi
республикалық           ғылыми-зерттеу институты"
мемлекеттiк кәсiпорны   еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
2   "Мал шаруашылығы және   "Ветеринария ғылыми-зерттеу институты"
ветеринария ғылыми-     еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
өндiрiстiк орталығы"    "Солтүстiк Қазақстан мал шаруашылығы
республикалық           және ветеринария ғылыми-зерттеу
мемлекеттiк кәсiпорны   институты" еншiлес мемлекеттiк
кәсiпорны
3   "Оңтүстiк-Батыс ауыл    "Арал өңiрi агроэкология және
шаруашылығы ғылыми-     ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
өндiрiстiк орталығы"    институты" еншiлес мемлекеттiк
республикалық           кәсiпорны
мемлекеттiк кәсiпорны   "Су шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты" еншiлес мемлекеттiк
кәсiпорны
4   "Егiншiлiк және өсiмдiк "Өсiмдiктердi қорғау ғылыми-зерттеу
шаруашылығы ғылыми-     институты" еншiлес мемлекеттiк
өндiрiстiк орталығы"    кәсiпорны
республикалық           "Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылығы
мемлекеттiк кәсiпорны   ғылыми-зерттеу институты" еншiлес
мемлекеттiк кәсiпорны
5   "Ауыл шаруашылығын      "Тың ауыл шаруашылығын
механикаландыру ғылыми- механикаландыру және электрлендiру
өндiрiстiк орталығы"    ғылыми-зерттеу институты"
республикалық           еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
мемлекеттiк кәсiпорны
------------------------------------------------------------------

7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 1309
Перечень республиканских государственных казенных
предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, реорганизуемых путем слияния в республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
___________________________________________________________
N !                               !
п/п!               1                 !              2
-----------------------------------------------------------------
Наименование республиканских       Наименование создаваемых
государственных казенных           республиканских государствен-
предприятий, реорганизуемых        ных предприятий на праве
в предприятия на праве хозяйст-    хозяйственного ведения,
венного ведения, указанные в       местонахождение
графе 2
------------------------------------------------------------------
1    Республиканское государственное  Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
ордена Трудового Красного Знамени  хозяйственного ведения
научно-исследовательский институт  "Научно-производственный
зернового хозяйства им.            центр зернового хозяйства
А.И.Бараева"                       имени А.И.Бараева",
Республиканское государственное  Акмолинская область,
казенное предприятие "Институт     Шортандинский район,
почвоведения им. У.У.Успанова"     поселок Научный
Республиканское государственное
казенное предприятие "Павлодарский
научно-исследовательский институт
сельского хозяйства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский институт
зерна и продуктов его переработки"
2    Республиканское государственное    Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
научно-исследовательский институт  хозяйственного ведения
кормопроизводства и пастбищ"       "Научно-производственный
Республиканское государственное  центр животноводства и
казенное предприятие "Казахский    ветеринарии", город Алматы,
научно-исследовательский техно-    ул. Жандосова, 51
логический институт животновод-
ства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский техно-
логический институт овцеводства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский институт
птицеводства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский ветери-
нарный институт"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Северный
научно-исследовательский институт
животноводства и ветеринарии"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Жамбылская
научно-исследовательская ветери-
нарная станция имени К.И.Скрябина"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Западно-
Казахстанская научно-исследова-
тельская ветеринарная станция"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Костанайская
научно-исследовательская ветери-
нарная станция"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Южно-
Казахстанская научно-исследова-
тельская ветеринарная станция"
3    Республиканское государственное    Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
научно-исследовательский институт  хозяйственного ведения
пищевой промышленности"            "Научно-производственный
Республиканское государственное  центр перерабатывающей и
казенное предприятие "Казахский    пищевой промышленности",
научно-исследовательский институт  город Алматы, пр. Абылай-
плодоводства и виноградарства"     хана, 79
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский и
конструкторский институт мясной и
молочной промышленности"
4    Республиканское государственное    Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
научно-исследовательский институт  хозяйственного ведения "Юго-
каракулеводства"                   Западный научно-производст-
Республиканское государственное  венный центр сельского
казенное предприятие "Южно-        хозяйства", город Шымкент,
Казахстанский научно-исследова-    пл. Аль-Фараби, 3.
тельский институт сельского
хозяйства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Атырауский
научно-исследовательский институт
сельского хозяйства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Приаральский
научно-исследовательский институт
агроэкологии и сельского
хозяйства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский институт
водного хозяйства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Приаральская
опытная станция генетических
ресурсов растений
им. Н.И.Вавилова"
5    Республиканское государственное  Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
научно-исследовательский институт  хозяйственного ведения
земледелия им. В.Р.Вильямса"       "Научно-производственный
Республиканское государственное  центр земледелия и растение-
казенное предприятие "Казахский    водства", Алматинская
научно-исследовательский институт  область, Карасайский район,
картофельного и овощного           поселок Алмалыбак.
хозяйства"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахский
научно-исследовательский институт
защиты растений"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Восточно-
Казахстанский научно-исследователь-
ский институт сельского
хозяйства"
6    Республиканское государственное    Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
научно-исследовательский институт  хозяйственного ведения
механизации и электрификации       "Научно-производственный
сельского хозяйства"               центр механизации сельского
Республиканское государственное  хозяйства", город Алматы,
казенное предприятие "Казахский    пр. Райымбека, 312.
научно-исследовательский технологи-
ческий институт эксплуатации и
ремонта сельскохозяйственной
техники"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Целинный
научно-исследовательский институт
механизации и электрификации
сельского хозяйства"
7    Республиканское государственное    Республиканское государст-
казенное предприятие "Казахский    венное предприятие на праве
научно-исследовательский институт  хозяйственного ведения
лесного хозяйства и агролесо-      "Научно-производственный
мелиорации с филиалами"            центр лесного хозяйства",
Республиканское государственное  Акмолинская область, город
казенное предприятие "Алматинская  Щучинск, ул. Кирова, 58.
лесная опытная станция"
Республиканское государственное
казенное предприятие "Алтайская
лесная опытная станция"
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 1309
Перечень дочерних государственных предприятий,
разрешенных к созданию вновь создаваемыми республиканскими
государственными предприятиями на праве хозяйственного
ведения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
____________________________________________________________________
N  !                             !
п/п!            1                !               2
--------------------------------------------------------------------
Наименование создаваемых      Наименование разрешенных к
основных республиканских      созданию республиканскими
государственных предприятий   государственными предприятиями,
указанными в графе 1, дочерних
государственных предприятий
--------------------------------------------------------------------
1   Республиканское государст-      дочернее государственное
венное предприятие "Научно-   предприятие "Павлодарский
производственный центр        научно-исследовательский
зернового хозяйства имени     институт сельского хозяйства"
А.И. Бараева"                   дочернее государственное
предприятие "Научно-исследова-
тельский институт зерна и
продуктов его переработки"
2   Республиканское государст-      дочернее государственное
венное предприятие "Научно-   предприятие "Научно-исследова-
производственный центр        тельский ветеринарный институт"
животноводства и                дочернее государственное
ветеринарии"                  предприятие "Северо-Казахстан-
ский научно-исследовательский
институт животноводства и
ветеринарии"
3   Республиканское государст-      дочернее государственное
венное предприятие "Юго-      предприятие "Приаральский научно-
Западный научно-производст-   исследовательский институт
венный центр сельского        агроэкологии и сельского
хозяйства"                    хозяйства"
дочернее государственное
предприятие предприятие "Научно-
исследовательский институт
водного хозяйства"
4   Республиканское государст-      дочернее государственное
венное предприятие "Научно-   предприятие "Научно-исследова-
производственный центр земле- тельский институт защиты
делия и растениеводства"      растений"
дочернее государственное
предприятие "Восточно-
Казахстанский научно-исследова-
тельский институт сельского
хозяйства"
5   Республиканское государст-      дочернее государственное
венное предприятие "Научно-   предприятие "Целинный научно-
производственный центр меха-  исследовательский институт
низации сельского хозяйства"  механизации и электрофикации
сельского хозяйства"
--------------------------------------------------------------------