Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегі ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1391. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес туралы" 2002 жылғы 15 қарашадағы N 357  өкiмiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жариялылық және жүргiзiлiп отырған жұмыс пен Кеңесте азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша қабылданған шешімдер туралы азаматтарды кеңiнен хабардар ету қамтамасыз етілсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1391 қаулысымен
бекiтiлген
Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңестiң (бұдан әрi - Кеңес) қызметi Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес туралы" 2002 жылғы 15 қарашадағы N 357  өкiмiнiң  негiзiнде жүзеге асырылады.
2. Кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттары, Қазақстан Республикасы Yкiметiнің мүшелерi, Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң және басқа да мемлекеттік органдардың өкiлдерi, саяси партиялардың, үкiметтiк емес ұйымдардың басшылары мен өзге де өкiлдерi Кеңестiң қатысушылары болып табылады. Кеңестiң жеке құрамын Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi. Кеңес қатысушыларының ұсынысы бойынша оған жаңа мүшелер қосу жолымен оның құрамы кеңейтiлуi мүмкiн.

О постоянно действующем Совещании по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1391. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1391 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В соответствии с  распоряжением  Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2002 года N 357 "О постоянно действующем Совещании по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать постоянно действующее Совещание по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о постоянно действующем Совещании по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества.
3. Обеспечить в соответствии с законодательством Республики Казахстан гласность и широкое информирование граждан о проводимой работе и принятых на Совещании по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества решениях.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1391
Положение
о постоянно действующем Совещании
по выработке предложений по дальнейшей
демократизации и развитию гражданского общества
1. Общие положения
1. Деятельность постоянно действующего Совещания по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества (в дальнейшем - Совещание) осуществляется на основе  распоряжения  Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2002 г. N 357 "О постоянно действующем Совещании по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества".
2. Совещание в своей деятельности руководствуется  Конституцией  Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Участниками Совещания являются депутаты Парламента Республики Казахстан, члены Правительства Республики Казахстан, представители Администрации Президента Республики Казахстан и других государственных органов, руководители и иные представители политических партий, неправительственных организаций. Персональный состав Совещания утверждается Правительством Республики Казахстан. По предложению участников Совещания его состав может быть расширен путем включения в него новых членов.

4. Кеңестiң жұмысына әрбiр қатысушыдан - саяси партиядан, үкiметтiк емес ұйымнан бiр өкiлден қатысады. Кеңеске қатысушы депутаттар олардың төрағаларымен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Палаталарынан не өз саяси партияларынан өкiлдiк етедi. Парламенттiң өзге депутаттары, саяси партиялардың, үкiметтiк емес ұйымдардың өкiлдерi, Кеңес жұмысына кеңесушi дауыс құқығымен қатыса алады.
5. Кеңестi Қазақстан Республикасының Үкiметi Кеңеске қатысушылардың ұсыныстары бойынша бекiтетiн төраға басқарады. Кеңес төрағасының Кеңеске қатысушылар iшiнен сайланатын орынбасары болады. Төрағаның орынбасары Кеңестiң кезектi отырысы басталғанға дейiн өз өкiлеттiктерiн сақтайды және оған дайындық жұмысын қамтамасыз етедi. Кеңестiң төрағасы Мемлекет басшысына Кеңестiң жұмысы туралы жүйелi түрде ақпарат ұсынады.
6. Кеңестiң қызметiн ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету үшiн Кеңестiң Хатшылығы құрылуы мүмкiн. Кеңестiң қызметiн ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз етудi Кеңестiң жұмыс органы - Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi жүзеге асырады.
7. Кеңестiң жұмысы отырыстар түрiнде жүргiзiледi.
8. Кеңестiң шешiмдерi ұсынымдық сипатқа ие, ашық дауыс беру арқылы қарапайым көпшiлiк дауыспен қабылданады және, егер оларға қатысушылар жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданды деп саналады.
Оларды бiлдiрген қатысушылардың тiлегi бойынша Кеңеске қатысушылардың көпшiлiк дауысына ие болмаған пiкiрлерi жазбаша түрде ресiмделуi және Кеңестiң шешiмiне қоса берiлуi мүмкiн.
2. Кеңестiң құқықтары
9. Кеңес мыналарға құқылы:
азаматтық қоғамды одан әрi демократияландырумен және дамытумен байланысты мәселелер бойынша мемлекеттiк органдармен консультациялар жүргiзуге;
азаматтық қоғамды одан әрi демократияландырумен және дамытумен байланысты мәселелер бойынша заңдар мен өзге нормативтiк құқықтық кесiмдер қабылдау туралы ұсыныстарды әзiрлеуге және мемлекеттiк органдарға енгiзуге;
Кеңес құзыретiне енетiн жекелеген мәселелер бойынша ұсыныстар әзiрлеу үшiн жұмыс топтарын құруға;
Кеңес мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi құжаттар мен өзге де материалдарды мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардан сұратуға және алуға;
Кеңес құзыретiне енетiн мәселелер бойынша мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдардың өкiлдерiн тыңдауға;
қабылданған шешiмдердiң орындалуын бақылауды жүзеге асыруға.
3. Кеңес отырыстарын дайындау
10. Кеңес отырыстары (бұдан әрі - отырыс) қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде тоқсанына бір рет өткiзiледi.

4. В работе Совещания принимают участие по одному представителю от каждого участника - политической партии, неправительственной организации. Депутаты, участвующие в Совещании, представляют Палаты Парламента Республики Казахстан по согласованию с их председателями либо свои политические партии. Иные депутаты Парламента, представители политических партий, неправительственных организаций могут участвовать в работе Совещания с правом совещательного голоса.
5. Совещание возглавляет председатель, утверждаемый Правительством Республики Казахстан, по предложению участников Совещания. Председатель Совещания имеет заместителя, избираемого из числа участников Совещания. Заместитель председателя сохраняет свои полномочия до начала следующего заседания Совещания и обеспечивает подготовку работы к нему. Председатель Совещания систематически представляет Главе государства информацию о работе Совещания.
6. Для информационно-аналитического обеспечения деятельности Совещания может создаваться секретариат Совещания. Организационное, материально-техническое и иное обеспечение деятельности Совещания осуществляется рабочим органом Совещания - Министерством культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан.
7. Работа Совещания проходит в виде заседаний.
8. Решения Совещания носят рекомендательный характер, принимаются простым большинством голосов путем открытого голосования и считаются принятыми, если за них проголосовало большинство от общего количества участников.
Мнения участников Совещания, не получившие большинства голосов, по желанию высказавших их участников могут быть оформлены в письменном виде и приложены к решению Совещания.
2. Права Совещания
9. Совещание имеет право:
проводить с государственными органами консультации по вопросам, связанным с дальнейшей демократизацией и развитием гражданского общества;
разрабатывать и вносить в государственные органы предложения о принятии законов и иных нормативных правовых актов по вопросам, связанным с дальнейшей демократизацией и развитием гражданского общества;
создавать рабочие группы для выработки предложений по отдельным вопросам, входящим в компетенцию Совещания;
запрашивать и получать от государственных органов и иных организаций документы и иные материалы, необходимые для реализации задач Совещания;
заслушивать представителей государственных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Совещания;
осуществлять контроль за исполнением принятых решений.
3. Подготовка заседаний Совещания
10. Заседания Совещания (далее - заседание) проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.

11. Отырыстың күн тәртiбiнiң жобасын Кеңеске қатысушылар ұсыныстарының және бұрын қабылданған шешiмдердiң негiзiнде Кеңес қалыптастырады. Отырыс күн тәртiбiн қалыптастыру кезiнде әрбiр қатысушы отырыс күн тәртiбiне мәселелер енгiзу жөнiнде ұсыныстар енгiзуге құқылы. Мәселенiң бастамашысы отырыс басталғанға дейiн 30 күн бұрын Кеңестiң жұмыс органына барлық қажеттi материалдарды (анықтамаларды, шешiмдердiң жобаларын) енгiзуге тиiс. Жұмыс органы кезектi отырысқа материалдарды Кеңеске қатысушыларға жөнелтудi ол өткiзiлгенге дейiн 7 күннен кешiктiрмей жүзеге асырады.
12. Ұсынылатын отырыстың күн тәртiбi мәселелерi бойынша Кеңестiң жұмыс органына түсiндiрме жазба, отырыс шешiмiнiң (ұсынымының) жобасы, шақырылған адамдардың тiзiмi ұсынылады.
13. Кеңестiң кезектi отырысы өткiзiлетін күнiн Кеңес төрағасы Кеңеске қатысушылармен келiсiм бойынша белгiлейдi.
14. Отырысқа Кеңеске қатысушылар құрамына кiрмейтiн мемлекеттiк емес ұйымдардың өкiлдерi, ғалымдар мен мамандар, басқа да ұйымдардың өкiлдерi, тәуелсiз сарапшылар шақырылуы мүмкін.
15. Отырыстар Қазақстан Республикасының Yкiметi беретiн үй-жайларда өткiзiледi.
4. Кеңес отырыстарын өткiзудiң тәртiбi
16. Кеңес қатысушыларының жартысынан астамы болған жағдайда, отырыстар заңды болып саналады.
17. Төраға отырыста:
отырыстың күн тәртiбi мен оның жұмысының регламентi туралы хабардар етедi;
осы Ережеге сәйкес отырысты жүргiзудi қамтамасыз етедi;
ұсыныстардың түсу ретiне қарай сөз сөйлеушiлерге сөз бередi, ал қажет болған жағдайларда осындай өзгертудiң дәлелдемесiн жариялап, сөз сөйлеудiң кезегiн өзгерте алады;
отырыстың бекiтiлген регламентiн бұзған кезде сөз сөйлеушiге ескерту жасауға немесе оны сөз сөйлеуден айыруға құқылы.
18. Баяндамаларға отырыста 20 минуттан аспайтын уақыт берiледі. Отырысқа қатысушылардың әрқайсысы талқыланатын мәселе бойынша екi реттен асырмай сөз сөйлеуге құқылы. Бұл ретте негiзгi сөзi үшiн 5 минуттан аспайтын, қосымша сөзi үшiн 2 минуттан аспайтын уақыт берiледi. Қаралатын мәселенің сипатын ескере отырып, осы регламент Кеңестiң отырысқа қатысушыларының шешiмi бойынша өзгертiлуi мүмкiн.
19. Отырыстарға қатысушылар мен шақырылғандар оларға төраға сөз бергеннен кейiн ғана сөз сөйледi.
5. Отырыстар шешімдерiнiң орындалуын бақылау
20. Отырыстар шешiмдерiнiң орындалуын бақылау Кеңес төрағасына жүктеледi. Кеңес төрағасы Кеңес шешiмдерiн орындау жөнiндегi жұмыстың барысы туралы Кеңеске қатысушыларды тұрақты түрде хабардар eтeдi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1391 қаулысына
қосымша
Азаматтық қоғамды одан әрi демократияландыру мен дамыту жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн кеңестің құрамы
Мұхаметжанов                   - Қазақстан Республикасы
Бауыржан Әлiмұлы                 Премьер-Министрiнiң орынбасары,
төраға
Әбділдин                       - Қазақстан Коммунистік партиясының
Серiкболсын Әбділдаұлы           бiрiншi хатшысы, Қазақстан
Республикасының Парламентi
Мәжiлiсiнiң депутаты
(келiсiм бойынша)
Әбiлқасымов                    - "Қазақ елi" ұлттық бiрлесу
Ерасыл Әбiлқасымұлы              Партиясының төрағасы, Қазақстан
Республикасының Парламентi
Мәжiлiсiнiң депутаты
Әуезов                         - "СОРОС-Қазақстан" қорының
Мұрат Мұхтарұлы                  Президентi
Антоний                        - Орал және Гурьев архиепископы
(Москаленко Владимир)
Байкенов                       - Қазақстан Республикасы Жұмыс
Қадыр Қарқабатұлы                берушiлер Конфедерациясының
президентi
Байтасов                       - Қазақстан телерадио хабарларын
Арманжан Мерекеұлы               таратушылары ұлттық
қауымдастығының президентi
Бексұлтанов                    - "Қазақстанның болашағы үшiн"
Мәди Қазбекұлы                   республикалық қозғалысының төрағасы
Беляков                        - "Соотечественник" партиясының
Геннадий Федорович               төрағасы, Орыс және славян ұйымдары
қауымдастығының төрағасы
Волков                         - Қазақстанның өрлеу Партиясы
Анатолий Михайлович              төрағасының орынбасары
Дербiсәлi Әбсаттар қажы        - Қазақстан мұсылмандары дiни
(Бағысбайұлы)                    басқармасының төрағасы, Бас мүфтий
Ермегияев                      - "Отан" республикалық социал-
Амангелдi Дiнұлы                 демократиялық партиясы төрағасының
мiндетiн атқарушы
Ертiсбаев                      - Қазақстан Республикасы
Ермұхамет Қабиденұлы             Президентiнiң кеңесшiсi
Жовтис                         - Адам құқығы және заңдылықты
Евгений Александрович            сақтау жөнiндегi халықаралық
бюроның директоры
Жұмабаев                       - Қазақстан телерадио хабарларын
Айдар Әбiлмәжiнұлы               таратушылары қауымдастығының
президентi
Қалиев                         - "Ауыл" Шаруа социал-демократиялық
Ғани Әлiмұлы                     партиясының басшысы, Қазақстан
Республикасының Парламентi
Мәжiлiсiнiң депутаты
Қасымов                        - Қазақстан патриоттары Партиясының
Ғани Есенгелдiұлы                төрағасы, Қазақстан Республикасының
Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаты
Қасымов                        - Қазақстанның "Алаш" партиясының
Жанат Жақыпсейiтұлы              төрағасы
Коген                          - Қазақстанның бас раввинi
Ешая
Қосанов                        - Қазақстанның Республикалық
Әмiржан Сағитрахманұлы           халықтық партиясы (келiсiм бойынша)
Құл-Мұхаммед                   - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                  Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм Министрi
Мадинов                        - Қазақстан аграрлық партиясының
Ромин Ризович                    төрағасы, Қазақстан Республикасының
Парламентi Мәжiлiсiнiң депутаты
Матаев                         - Қазақстан Журналистер одағы
Сейiтқазы Бейсенғазыұлы          басқармасының төрағасы
Мұқашев                        - Қазақстан Республикасының
Сиязбек Өнербекұлы               кәсiподақтары федерациясының
төрағасы
Нәрiкбаев                      - "Құқықтық Қазақстан үшін"
Мақсұт Сұлтанұлы                 республикалық азаматтық
қозғалысының төрағасы
Нысанбаев                      - Әлеуметтiк ғылымдар академиясының
Әбдiмәлiк Нысанбайұлы            президентi, Қазақстан
Республикасының Бiлiм және ғылым
министрлiгi Философия және
саясаттану институтының директоры
Перуашев                       - Қазақстан Азаматтық партиясының
Азат Тұрлыбекұлы                 бiрiншi хатшысы
Сәрсембаева                    - Қазақстан әйелдерi Демократиялық
Раушан Бiргебайқызы              партиясының төрағасы
Своик                          - "Азамат" демократиялық партиясының
Петр Владимирович                төрағасы (келiсiм бойынша)
Сиврюкова                      - Қазақстанның үкiметтiк емес
Валентина Андреевна              ұйымдары Конфедерациясының
төрағасы
Сұлтанов                       - ҚР Парламентi Сенатының депутаты
Қуаныш Сұлтанұлы
Соломин                        - Қазақстан Республикасының еркiн
Леонид Зиновьевич                кәсiподақтары конфедерациясының
төрағасы
Терещенко                      - Қазақстан Республикасының
Сергей Александрович             Халықтарының Ассамблеясы
төрағасының орынбасары
Тоқтасынов                     - "Қазақстанның демократиялық
Төлен Мұхамедияұлы               таңдауы" республикалық қоғамдық
бiрлестiгi саяси кеңесiнiң
төрағасы, Қазақстан Республикасының
Парламентi Мәжiлiсiнiң
депутаты (келiсiм бойынша)
Томаш                          - Астана Апостолдық епископы, Рим-
Пэта                             католик шiркеуiнiң әкiмшiсi
Ескерту: Кеңестің құрамына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Мәжiлiсi Төрағасының келiсiмi бойынша Мәжiлiстiң екi депутаты және Қазақстанның "Ақ жол" демократиялық партиясының бiр өкiлi енедi.

11. Проект повестки заседания формируется Совещанием на основе предложений участников Совещания и ранее принятых решений. При формировании повестки дня заседания каждый из участников имеет право вносить предложения по включению вопросов в повестку дня заседания. Инициаторы вопроса должны за 30 дней до начала заседания внести в рабочий орган Совещания все необходимые материалы (справки, проекты решений). Рабочий орган осуществляет рассылку материалов к очередному заседанию участникам Совещания не позднее 7 дней до его проведения.
12. По вопросам предлагаемой повестки заседания в рабочий орган Совещания представляются: пояснительная записка, проект решения (рекомендации) заседания, список приглашенных лиц.
13. Дата очередного заседания Совещания определяется председателем Совещания по согласованию с участниками Совещания.
14. На заседание могут быть приглашены представители негосударственных организаций, не входящих в состав участников Совета, ученые и специалисты, представители других организаций, независимые эксперты.
15. Заседания проводятся в помещениях, предоставляемых Правительством Республики Казахстан.
4. Порядок проведения заседаний Совещания
16. Заседания считаются правомочными при наличии более половины участников Совещания.
17. Председатель на заседании:
информирует о повестке заседания и регламенте ее работы;
обеспечивает ведение заседания в соответствии с настоящим Положением;
предоставляет в порядке поступления предложений слово для выступлений, а в необходимых случаях может изменить очередность выступлений с объявлением мотивов такого изменения;
вправе предупредить выступающего или лишить его слова при нарушении утвержденного регламента заседания.
18. Для доклада на заседании предоставляется не более 20 минут. Каждый из участников заседания вправе выступить по обсуждаемому вопросу не более двух раз. При этом для основного выступления предоставляется не более 5 минут, для дополнительного выступления не более 2 минут. Исходя из характера рассматриваемого вопроса данный регламент может быть изменен по решению участников Совещания на заседании.
19. Участники заседаний и приглашенные выступают после предоставления им слова Председателем.
5. Контроль за исполнением решений заседаний
20. Контроль за исполнением решений заседаний возлагается на председателя Совещания. Председатель Совещания регулярно информирует участников Совещания о ходе работы по выполнению решений Совещания.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2003 года N 1391
Состав
постоянно действующего Совещания по выработке
предложений по дальнейшей демократизации и развитию
гражданского общества
Мухамеджанов               - Заместитель Премьер-Министра
Бауржан Алимович             Республики Казахстан,
председатель
Абдильдин                  - первый секретарь Коммунистической
Серикболсын Абдильдаевич     партии Казахстана, депутат
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Абылкасымов                - председатель Партии национального
Ерасыл Абылкасымович         объединения "Казак елi", депутат
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан
Ауэзов                     - президент фонда "СОРОС-Казахстан"
Мурат Мухтарович
Антоний                    - архиепископ Уральский и
(Москаленко Владимир)        Гурьевский
Байкенов Кадыр             - президент Конфедерации
Каркабатович                 работодателей Республики
Казахстан
Байтасов                   - президент Национальной ассоциации
Арманжан Мерекеевич          телерадиовещателей Казахстана
Бексултанов                - председатель республиканского
Мади Казбекович              движения "За будущее Казахстана"
Беляков                    - председатель партии
Геннадий Федорович           "Соотечественник", председатель
Ассоциации русских и славянских
организаций
Волков                     - заместитель председателя Партии
Анатолий Михайлович          возрождения Казахстана
Дербисали Абсаттар кажы    - председатель духовного управления
(Багисбаевич)                мусульман Казахстана,
Верховный муфтий
Ермегияев                  - исполняющий обязанности
Амангельды Динович           председателя Республиканской
социал-демократической партии
"Отан"
Ертысбаев                  - советник Президента Республики
Ермухамет Кабидинович        Казахстан
Жовтис                     - директор международного бюро по
Евгений Александрович        правам человека и соблюдению
законности
Жумабаев                   - президент Ассоциации
Айдар Абильмажинович         телерадиовещателей Казахстана
Калиев                     - лидер Крестьянской социал-
Гани Алимович                демократической партии "Ауыл",
депутат Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
Касымов                    - председатель Партии патриотов
Гани Есенгельдинович         Казахстана, депутат Мажилиса
Парламента Республики Казахстан
Касымов                    - председатель Партии Казахстана
Жанат Жакупсеитович          "Алаш"
Коген Ешая                 - главный раввин Казахстана
Косанов                    - Республиканская народная партия
Амиржан Сагидрахманович      Казахстана (по согласованию)
Кул-Мухаммед               - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарович             общественного согласия
Республики Казахстан
Мадинов                    - председатель Аграрной партии
Ромин Ризович                Казахстана, депутат Мажилиса
Парламента Республики Казахстан
Матаев                     - председатель управления Союза
Сейтказы Бейсенгазиевич      журналистов Казахстана
Мукашев                    - председатель Федерации профсоюзов
Сиязбек Онербекович          Республики Казахстан
Нарикбаев                  - председатель республиканского
Максут Султанович            гражданского движения "За
правовой Казахстан"
Нысанбаев                  - президент Академии социальных
Абдумалик Нысанбаевич        наук, директор института
философии и политологии
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Перуашев                   - первый секретарь Гражданской
Азат Турлыбекович            партии Казахстана
Сарсембаева                - председатель Демократической
Раушан Биргебаевна           партии женщин Казахстана
Своик                      - председатель Демократической
Петр Владимирович            партии "Азамат" (по согласованию)
Сиврюкова                  - председатель Конфедерации
Валентина Андреевна          неправительственных организаций
Казахстана
Султанов                   - депутат Сената Парламента РК
Куаныш Султанович
Соломин                    - председатель Конфедерации
Леонид Зиновьевич            свободных профсоюзов Республики
Казахстан
Терещенко                  - заместитель председателя
Сергей Александрович         Ассамблеи народов Республики
Казахстан
Токтасынов                 - председатель политсовета
Толен Мухамедиевич           республиканского общественного
объединения "Демократический
выбор Казахстана", депутат
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Томаш Пэта                 - епископ Астанайский Апостольский,
Администратор Римско-католической
церкви
Примечание. В состав Совещания также входят два депутата Мажилиса Парламента Республики Казахстан по согласованию с его Председателем и один представитель от Демократической партии Казахстана "Ак жол".