Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 30 маусымдағы N 905 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1446. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1260 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы  N 1260 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 маусымдағы N 905  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 30-31, 288-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтілген "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасында:
мынадай мазмұндағы 1-бөлiммен толықтырылсын:
"1. Паспорт
Атауы                 "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы
Әзiрлеудiң негiзi     Ел Президентiнiң Қазақстан халқына
"Қазақстан-2030" Жолдауын iске асыру және
салауатты өмiр салтын ынталандыру жолымен
ауруды болдырмау мақсатында
Негiзгi әзiрлеушiлер  Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрлiгi
Мақсаты               Халықтың денсаулығын жақсарту
Мiндеттерi            Республика халқының салауатты өмiр салтын
қалыптастыру;
салауатты өмiр салтының артықшылығы туралы
халықтың хабардар болуын арттыру;
алғашқы медициналық-санитарлық көмек
деңгейiнде денсаулықты нығайту;
аурудың алдын алу жүйесiн нығайту
Қаржыландыру          Республикалық бюджет қаражаты есебiнен
көздері               2003 жыл - 31505,0 мың теңге
2004 жыл - 30767,0 мың теңге
2005 жыл - 30767,0 мың теңге
Iске асыру мерзiмi    Орта мерзiмдi кезең: 2003-2005 жылдар.";
"Кiрiспе" бөлiмiнiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Кiрiспе";
"2. Кiрiспе" бөлiмiнде:
бесiншi абзацта "және ұзақ мерзiмдi (2006-2010 ж.ж.)" деген сөздер алынып тасталсын;
алтыншы абзацта "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын";
"Салауатты өмiр салты: халықаралық тәжiрибе және Қазақстанның стратегиясы" деген 1-тарау алынып тасталсын;
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстандағы проблеманың жай-күйiн талдау";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бағдарламаның мақсаттары мен мiндеттерi:
Осы Бағдарламаның басты мақсаты халық денсаулығын жақсарту болып табылады.
Осы Бағдарламаны толық көлемде iске асыру үшiн мынадай мақсаттарға жету қажет:
1) халық арасында ұтымды тамақтану жөнiндегi бiлiм мен дағдының стандарттарын енгiзу және оларды сапалы тамақтандыру бойынша көмек көрсету;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1446. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года N 1260
Сноска. Постановление Правительства РК от 29 декабря 2002 года N 1446 утратило силу постановлением Правительства РК от 21 декабря 2007 г. N  1260 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 30-31, ст. 288) следующие изменения и дополнения:
в комплексной программе "Здоровый образ жизни", утвержденной указанным постановлением:
дополнить разделом 1 следующего содержания:
"1. Паспорт
Наименование      Комплексная программа "Здоровый образ жизни"
Основание         В целях реализации  Послания Президента
разработки        страны народу Казахстана "Казахстан-2030"
и предупреждения заболеваний путем
стимулирования здорового образа жизни
Основные          Министерство здравоохранения Республики
разработчики      разработчики Казахстан
Цель              Улучшение здоровья населения
Задачи            Формирование здорового образа жизни
населения республики;
повышение информированности населения о
преимуществах здорового образа жизни;
укрепление здоровья на уровне первичной
медико-санитарной помощи;
укрепление системы профилактики
заболеваний
Источники         За счет средств республиканского бюджета
финансирования    2003 год - 31505,0 тыс. тенге
2004 год - 30767,0 тыс. тенге
2005 год - 30767,0 тыс. тенге
Сроки
реализации        Среднесрочный этап: 2003-2005 годы.";
заголовок раздела "Введение" изложить в следующей редакции:
"2. Введение";
в разделе "2. Введение":
в абзаце пятом слова "и долгосрочного (2006-2010 гг.)" исключить;
в абзаце шестом слова "Министерство здравоохранения, образования и спорта РК" заменить словами "Министерство здравоохранения Республики Казахстан";
главу 1 "Здоровый образ жизни: международный опыт и стратегия Казахстана" исключить;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"3. Анализ состояния проблемы в Казахстане";
главу 3 изложить в следующей редакции:
"4. Цели и задачи Программы
Главной целью настоящей Программы является улучшение здоровья населения.
Для реализации настоящей Программы в полном объеме, необходимо достижение следующих целей:
1) внедрение стандартов знаний и навыков по рациональному питанию среди населения и оказания содействия по качественному их питанию;

2) халықтың кең тараған топтарының арасында қозғалыс белсенділiгiн кеңейту үшiн жағдай жасауға көмектесу;
3) iшiмдіктi қолдануды шектеу жөнiндегi ұлттық саясатты әзiрлеу, қабылдау және iске асыру;
4) халық арасында темекi шегудi қысқарту, балалардың, жасөспiрiмдердiң, жастардың арасында олардың, таралуының алдын алу;
5) халықтың әртүрлі топтарының арасында нашақорлықтың бастапқы алдын алуды күшейту;
6) жастар арасында жыныстық қатынас мәдениетiн насихаттау, қатерлi мiнез-құлықты халық топтарының арасында алдын алу жұмыстарын күшейту;
7) жұқпалы аурулардың бастапқы алдын алуды күшейту;
8) экологиялық сауаттылығын күшейту, қоршаған ортаны жақсарту жөнiндегi ведомствоаралық көзқарасты қамтамасыз ету;
9) салауатты өмiр салтын қалыптастыру жөнiндегi саясаттың көзқарасы тұрғысынан заңнамалық базаны жетiлдiру;
10) осы заманғы ақпараттық техниканы пайдалана отырып, Қазақстан халқын денсаулық және салауатты өмiр салты туралы қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету;
11) мектептерде, орта арнайы және жоғары оқу орындарында салауатты өмiр салтының дағдыларына үйрету;
12) салауатты өмiр салты жөнiндегi ғылыми-зерттеу жұмыстарының алдын алу бағыттарын күшейту;
13) алғашқы медициналық-санитарлық көмек жүйесіне Дүниежүзiлiк денсаулық сақтау ұйымының салауатты өмiр салты жөнiндегі бағдарламасын енгiзу және оларды салауатты өмiр салтын қалыптастыру мәселелерi жөнiндегi осы заманғы материалдармен қамтамасыз ету.
Бағдарлама мынадай мiндеттердi шешудi көздейдi:
1) Қазақстан Республикасы халқының салауатты өмiр салтын қалыптастыру;
2) салауатты өмiр салтының артықшылығы туралы халықтың хабардар болуын арттыру;
3) алғашқы медициналық-санитарлық көмек деңгейінде денсаулықты нығайту;
4) аурудың алдын алу жүйесiн нығайту.";
3.1, 3.2, 3.3., 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8-тараулар алынып тасталсын;
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiгi
Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары:
1) тиiстi құқықтық ортаны қамтамасыз етудiң негiзiнде алдын алуға үйлестiрiлген салааралық көзқарас және денсаулықты нығайту;
2) хабардар болуын арттыруға кешендi көзқарас;
3) жеке, отбасылық, жалпы адамзат және қоғамдық деңгейлерде денсаулықты сақтау және нығайту жөнiндегi халықтың қатынасын кеңейту және бiлiмiн жетілдiру;
4) халықтың салауатты ұлттық өмiр салтын қалыптастырудың стратегиясын әзірлеуде бағдарламаны ғылыми сүйемелдеу, тұжырымдама әзiрлеу, проблемаларды анықтау және басымдылықтарды таңдау;
5) аурудың алдын алудың ынталандыру жүйесiн жасау, алғашқы медициналық-санитарлық көмектiң шеңберiнде денсаулықты және салауатты өмiр салтын нығайту болып табылады.
Бағдарламаны iске асырудың негiзгі тетiгi белгіленген iс-шараларды кезең-кезеңмен орындауды көздейтiн оны iске асыру жөнiнде әзiрленген Iс-шаралар жоспары болып табылады. Іс-шаралардың кешенділігі барлық деңгейлердегi салауатты өмiр салтын қалыптастыру жөнiндегi қызметтi барынша үйлестiруге мүмкiндiк бередi.";

2) содействие созданию условий для расширения двигательной активности среди широких слоев населения;
3) разработка, принятие и реализация национальной политики по ограничению употребления алкоголя;
4) сокращение потребления табакокурения среди населения, профилактики его распространения среди детей, подростков, молодежи;
5) усиление первичной профилактики наркомании среди различных слоев населения;
6) пропаганда культуры секса среди молодежи, усиление профилактической работы среди групп населения рискованного поведения;
7) усиление первичной профилактики инфекционных заболеваний;
8) усиление экологической грамотности, обеспечение межведомственного подхода по улучшению окружающей среды;
9) совершенствование законодательной базы с точки зрения политики по формированию здорового образа жизни;
10) обеспечение населения Казахстана необходимой информацией о здоровье и здоровом образе жизни с использованием современной информационной техники;
11) обучение навыкам здорового образа жизни в школах, средних специальных и высших учебных заведениях;
12) усиление профилактического направления научно-исследовательских работ по здоровому образу жизни;
13) внедрение программ Всемирной организации здравоохранения по здоровому образу жизни в систему первичной медико-санитарной помощи и обеспечение ее современными материалами по вопросам формирования здорового образа жизни.
Программа предусматривает решение следующих задач:
1) формирование здорового образа жизни населения Республики Казахстан;
2) повышение информированности населения о преимуществах здорового образа жизни;
3) укрепление здоровья на уровне первичной медико-санитарной помощи;
4) укрепление системы профилактики заболеваний.";
главы 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8 исключить;
главу 4 изложить в следующей редакции:
"5. Основные направления и механизм реализации Программы
Основными направлениями реализации Программы являются:
1) скоординированный межотраслевой подход к профилактике и укреплению здоровья, на основе обеспечения соответствующей правовой среды;
2) комплексный подход к повышению информированности;
3) расширению коммуникации и совершенствованию образования населения по сохранению и укреплению здоровья на индивидуальном, семейном, популяционном и общественном уровнях;
4) научное сопровождение программы, разработка концепции, определение проблем и выбор приоритетов в разработке национальной стратегии формирования здорового образа жизни населения;
5) создание системы стимулирования профилактики заболеваний, укрепления здоровья и здорового образа жизни в рамках первичной медико-санитарной помощи.
Основным механизмом реализации Программы будет являться разработанный План мероприятий по ее реализации, предусматривающий поэтапное исполнение намеченных мероприятий. Комплексность мероприятий позволит максимально координировать деятельность по формированию здорового образа жизни на всех уровнях.";

4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5-тараулар алынып тасталсын;
"Бағдарламалардың сыртқы және iшкi интеграциялануы" деген 5-тарау алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6, 7-тараулармен толықтырылсын:
"6. Қажеттi ресурстар мен қаржыландыру көздерi
2003 жылы мемлекеттік бюджеттен бағдарламаны iске асыру республикалық бюджетте бекiтiлген қаражат шегiнде жүзеге асырылады.
----------------------------------------------------------------
Қаражат         2003 жыл     2004 жыл     2005 жыл
----------------------------------------------------------------
Республикалық   31505,0      30767,0      30767,0
бюджет (мың
теңгемен)
----------------------------------------------------------------
Барлығы         31505,0      30767,0      30767,0
----------------------------------------------------------------
2004, 2005 жылдары iс-шараларды iске асыру үшiн қажеттi бюджет қаражатының көлемi тиiстi қаржы жылына арналған тиiстi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеу және құру кезiнде нақтыланады.
7. Бағдарламаны (2003-2005 жылдар) iске асырудан күтiлетiн нәтижелер:
Бағдарламаны сәттi iске асыру тұтастай алғанда:
аймақтық және ұлттық ерекшелiктерiн ескере отырып, салауатты тамақтану мәдениетiн арттыруға, темiр тапшылығы анемиясы деңгейiн төмендетуге бұқаралық ақпарат құралдары арқылы халыққа ұтымды тамақтану принциптерiн кеңiнен насихаттауды қамтуға, балалардың, жасөспiрiмдер мен ересектердiң салауатты тамақтануы жөнiндегi оқыту бағдарламасын дамытуға;
салауатты жеке белсендiлiгiн түсiндiрiп таратуға, әртүрлi санаттағы халықтың қажеттi қозғалыс белсенділігін орындауға, салауатты отбасын насихаттауға;
iшкiлiкпен және маскүнемдiкпен күресудiң тиiмдi шаралары туралы әртүрлi деңгейдегi халықтың қоғамдық ой-пiкiрiн зерделеуге, алкогольдi мәдениеттi және белгiлi мөлшерде қолдану үшiн жастар ұйымдарымен ынтымақтастықты кеңейтуге;
темекi шекпей өмiр сүру салтын насихаттауға, балалар мен жастардың бойында есiрткiлер және дұрыс шешiм қабылдай бiлу туралы алынатын ақпараттың сынақтық бағалау дағдысын қалыптастыруға;
қауiпсiз жыныстық мiнез-құлық принципi жөнiндегi бұқаралық ақпаратты қамтамасыз етуге, неке мен отбасының жоғары мәртебесiн бекітуге, жыныстық жолмен берiлетiн аурулар мен ВИЧ/СПИД туралы қажетті ақпаратты алуы үшiн азаматтарды тәрбиелеуге;
жұқпалы аурулардың бастапқы және қайталама алдын алу рөлiн күшейтуге, халықтың гигиеналық мәдениетiн көтеру мүддесiне бұқаралық ақпарат құралдарын үдемелi қолдануға;
қоршаған ортаның гигиенасы жөнiнде дерекқop жасауға, "Салауатты қалалар", "Салауатты жұмыс орындары" және қоршаған ортаның гигиенасы мәселелерi бойынша балалар мен жастарды экологиялық-гигиеналық тәрбиелеудiң басқа да жобаларын енгiзуге;
ДДСҰ-ның "Денсаулықты нығайтуға ықпал ететiн мектептер", "Денсаулық университетi" және басқа да халықаралық бағдарламаларды кеңейтуге;
салауатты өмiр салтын дамытуды зерттеудiң ғылыми инфрақұрылымын, мониторингiн және бағалау жүйесiн құруға көмектесуге ықпал етуге тиiс.

главы 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5 исключить;
главу 5 "Внешняя и внутренняя интегрированность программ" исключить;
дополнить разделами 6, 7 следующего содержания:
"6. Необходимые ресурсы и источники финансирования
Реализация программы из государственного бюджета в 2003 году будет осуществляться в пределах средств, утвержденных в республиканском бюджете.
-------------------------------------------------------------------
Средства        !  2003 год  !   2004 год  !   2005 год
-------------------------------------------------------------------
Республиканский бюджет
(в тысячах тенге)          31505,0        30767,0       30767,0
-------------------------------------------------------------------
Всего                      31505,0        30767,0       30767,0
-------------------------------------------------------------------
Объем бюджетных средств, необходимый для реализации мероприятий в 2004, 2005 годах, будет уточняться при разработке и формировании проектов соответствующих бюджетов на соответствующий финансовый год.
7. Ожидаемые результаты  от реализации Программы (2003-2005 годы)
В целом успешная реализация Программы должна способствовать:
повышению культуры здорового питания с учетом региональных и национальных особенностей, снижению уровня железодефицитных анемий, широкому охвату населения пропагандой через средства массовой информации принципов рационального питания, развитию учебных программ по здоровому питанию детей, подростков и взрослого населения;
популяризации здоровой физической активности, выполнению различными категориями населения необходимого объема двигательной активности, пропаганде здоровой семьи;
изучению общественного мнения различных слоев населения об эффективных мерах борьбы с пьянством и алкоголизмом, расширению сотрудничества с молодежными организациями за культурное и умеренное потребление алкоголя;
пропаганде образа жизни без курения, формированию у детей и молодежи навыков критической оценки информации, получаемой о наркотиках и умению принимать правильное решение;
обеспечению массовой информации по принципам безопасного полового поведения, утверждению высокого статуса брака и семьи, воспитанию граждан для получения ими необходимой информации о болезнях, передаваемых половым путем и ВИЧ/СПИД;
усилению роли первичной и вторичной профилактики инфекционных болезней, интенсивному использованию средств массовой информации в интересах повышения гигиенической культуры населения;
созданию базы данных по гигиене окружающей среды, внедрению проектов "Здоровые города", "Здоровые рабочие места" и др. Эколого-гигиеническому воспитанию детей и молодежи по вопросам гигиены окружающей среды;
расширению международных программ ВОЗ "Школы, способствующие укреплению здоровья", "Университеты здоровья" и др;
созданию научной инфраструктуры исследований, мониторинга и систем оценок развития здорового образа жизни.

бағдарламаның 2003 жылдан 2005 жылға дейiнгi орта мерзiмдi кезегін iске асыру нәтижесiнде:
темекi тартудың таралуын тұтастай алғанда 5%-ға, оның iшiнде балалар мен жасөспiрiмдер арасында - 6%-ға, ересектер арасында - 2%-ға төмендету;
iшiмдiктi пайдаланудың таралуын тұтастай алғанда 3%-ға, оның iшiнде балалар мен жасөспiрiмдер арасында - 4%-ға, ересектер арасында - 2%-ға төмендету;
туберкулезбен аурушаңдықты 3%-ға төмендету өткiр iшек жұқпалы ауруларының себебi бойынша нәрестелердiң өлiм-жiтiмiн 15%-ға, өткiр вирустық-респираторлық жұқпалы ауруларды 5%-ға төмендету жоспарланып отыр.";
мынадай мазмұндағы 8-бөлiммен толықтырылсын:
"осы қаулыға қосымшаға сәйкес "8. "Салауатты өмiр салты" 2003-2005 жылдарға арналған кешендi бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1446 қаулысына қосымша
8. 2003-2005 жылдарға арналған "Салауатты өмір салты" кешенді бағдарламасын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
-------------------------------------------------------------------
!    Іс-шаралар    !Аяқталу   !Орын. !Орында.!Болжам.!Қар.
!                  !нысаны    !дауға !лу     !ды     !жылан.
!                  !          !(іске !мерзімі!шығын. !дыру
!                  !          !асыру.!       !дар    !көзі
!                  !          !ға)   !       !(мың.  !
!                  !          !жауап.!       !теңге) !
!                  !          !тылар !       !       !
!                  !          !      !       !       !
-------------------------------------------------------------------
1  !         2        !     3    !   4  !   5   !    6  !  7
-------------------------------------------------------------------
1. Сапалы және тиімді тамақтануға көмектесу
-------------------------------------------------------------------
1.1    Темiр тапшылығы    Басылымды    ДСМ   2003-  2003ж.- Респуб.
жағдайының алдын   шығару,            2005   900,0   лика.
алу жөнiндегі,     көбейту,          жылдар, 2004ж.- лық
ұтымды тамақтану,  аймақтарға       1-тоқсан 400,0   бюджет
емшекпен емiзу     жiберу                    2005ж.-
жөнiндегi буклет.                            300,0
тер, лифлеттердi,
ұтымды тамақтану
жөнiндегi плакатты
әзірлеу
1.2    Йод тапшылығы      Басылымды    ДСМ   2003   2003ж.- Респуб.
бұзылуларының және шығару,             жыл   350,0   лика.
оның Қазақстан     көбейту,         2-тоқсан         лық
Республикасы хал.  аймақтарға                        бюджет
қының арасындағы   жiберу
салдарының
алдын алу жөнін.
дегi материалдарды
дайындау
1.3    Баспа бұқаралық    "СӨС-ның     ДСМ,   2003,  2003ж.- Респуб.
ақпарат құралдары  көкейкестi   МАҚКМ  2005   304,0   лика.
(БАҚ) үшiн ұтымды  мәселелерi,        жылдар, 2005ж.- лық
тамақтану принцип. аурулардың        3-тоқсан 50,0    бюджет
терi жөнiндегi     алдын алу
материалдарды      және
дайындау           денсаулықты
нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау және
радиодан
хабарлар
дайындау
1.4    Емшекпен тамақтан.   Бұйрық     ДСМ    2005   2005ж.- Респуб.
дыруды насихаттау                      жыл,   350,0   лика.
жөнiндегi iс-шара.                   4-тоқсан         лық
ларды өткiзу                                          бюджет
1.5    Құнарлы тамақтану    Бұйрық     ДСМ    2004   2004ж.- Респуб.
мәселелері бойынша                     жыл,   300,0   лика.
ҚР халқы арасында                    2-тоқсан         лық
кеңейтілген зерттеу                                   бюджет
жүргізу
1.6    Ұтымды тамақтану     Бұйрық     ДСМ,   2003-  2003ж.- Респуб.
мәселесi бойынша,               БҒМ    2005   250,0   лика.
АМСК мейiрбикелерi                    жылдар  2004ж.- лық
мен құнарлы тамақ.                    1-тоқ.  300,0   бюджет
тану жөнiндегi                          сан   2005ж.-

В результате реализации среднесрочного этапа с 2003 по 2005 годы программы планируется:
снизить распространенность табакокурения в целом на 5%, в том числе среди детей и подростков - на 6%, среди взрослых - на 2%;
снизить распространенность употребления алкоголя в целом на 3%, в том числе среди детей и подростков - на 4%, среди взрослых - на 2%;
снизить заболеваемость туберкулезом на 3%;
снизить младенческую смертность по причине острых кишечных инфекций на 15%, по причине острых вирусно-респираторных инфекций на - 5%.";
дополнить разделом 8 следующего содержания:
"8. План мероприятий по реализации Комплексной программы "Здоровый образ жизни" на 2003-2005 годы" согласно приложению к настоящему постановлению.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1446
8. План мероприятий
по реализации Комплексной программы
"Здоровый образ жизни"
на 2003-2005 годы
-------------------------------------------------------------------
!    Мероприятие   !Форма за- !Ответ-! Сроки !Предпо-!Ис-
!                  !вершения  !ствен-! испол-!лагае- !точ-
!                  !          !ные за! нения !мые    !ник
!                  !          !испол-!       !расходы!фи-
!                  !          !нение !       !(тыс.  !нан-
!                  !          !(реа- !       !тенге) !сиро-
!                  !          !лиза- !       !       !вания
!                  !          !цию)  !       !       !
-------------------------------------------------------------------
1  !         2        !     3    !   4  !   5   !    6  !  7
-------------------------------------------------------------------
1. Содействие качественному и рациональному питанию
1.1.   Разработать        Выпуск     МЗ     1 квар- 2003 г. Респуб-
буклеты, лифлеты   изданий,          тал     - 900,0 ликан-
по профилактике    тиражиро-         2003-   2004 г. ский
железодефицитных   вание,            2005    - 400,0 бюджет
состояний, по      рассылка в        гг.     2005 г.
рациональному      регионы                   - 300,0
питанию, грудному
вскармливанию,
плакат по
рациональному
питанию
1.2    Разработать        Выпуск     МЗ     2 квар- 2003 г. Респуб-
материалы по       изданий,          тал     - 350,0 ликан-
профилактике       тиражиро-         2003 г.         ский
йододефицитных     вание,                            бюджет
расстройств и их   рассылка
последствий среди  в регионы
населения
Республики
Казахстан
1.3    Разработать        Публикация МЗ,    3 квар- 2003 г. Респуб-
материалы по       в журналах МКИОС  тал     - 300,0 ликан-
принципам          "Актуаль-         2003,   2005 г. ский
рационального      ные вопро-        2005    - 50,0  бюджет
питания для        сы ЗОЖ,           гг.
печатных средств   профилак-
массовой           тики забо-
информации (СМИ)   леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др. и
выступле-
ния по
радио
1.4    Провести           Приказ     МЗ     4 квар- 2005 г. Респуб-
мероприятия по                       тал     - 350,0 ликан-
пропаганде                           2005            ский
грудного                             г.              бюджет
вскармливания
1.5    Провести зондовые  Приказ     МЗ     2 квар- 2004 г. Респуб-
исследования                         тал     - 300,0 ликан-
среди населения                      2004            ский
Республики                           г.              бюджет
Казахстан по
вопросам здорового
питания
1.6    Провести круглый   Приказ     МЗ,    1 квар- 2003 г. Респуб-
стол по вопросам              МОН    тал     - 250,0 ликан-
рационального                        2003-   2004 г. ский
питания, семинар                     2005    - 300,0 бюджет
для медсестер                        г.      2005 г.

мектептерге арнал.                            200,0
ған дөңгелек үстел
өткiзу
-------------------------------------------------------------------
2. Дене шынықтыру мен спортты дамыту
-------------------------------------------------------------------
2.1    "Дене белсенділiгi -  Басылымды  ДСМ   2003-  2003ж.- Респуб.
денсаулық кепiлi",    шығару,          2005   400,0   лика.
"Шынығу және спорт",  көбейту,        жылдар, 2004ж.- лық
"Қозғалыс белсенділі. аймақтарға     2-тоқсан 400,0   бюджет
гі" атты плакат,      жiберу                  2005ж.-
буклет, брошюра                               300,0
әзiрлеу
2.2    Медициналық қызмет.   Басылымды  ДСМ,  2003-  2003ж.- Респуб.
керлер арасында       шығару,   ТУРСА, 2005   400,0   лика.
"Анам, әкем және мен  көбейту,   БҒМ  жылдар, 2004ж.- лық
- салауатты отбасы"   аймақтарға     2-тоқсан 400,0   бюджет
атты республикалық    жiберу                  2005ж.-
спартакиаданы және                            500,0
велосипед жарысын
ұйымдастыру және
өткізу
-------------------------------------------------------------------
3. Ішкілікпен және маскүнемдікпен күрес
-------------------------------------------------------------------
3.1    Маскүнемдiктің алдын  Бұйрық    ДСМ,   2003  2003ж.- Респуб.
алу жөнiндегi жастар            МАҚКМ  жыл,  650,0   лика.
қозғалысы көшбасшыла.                1-тоқсан        лық
ры үшiн үйрету тре.                                  бюджет
нингiн өткiзу
3.2    Алкогольдi тұтыну     Бұйрық    ДСМ,   2003- 2003ж.- Респуб.
проблемаларын БАҚ-та            МАҚКМ, 2005  400,0   лика.
жариялау мәселелерi             БҒМ  жылдар, 2004ж.- лық
бойынша журналистер                 2-тоқсан 400,0   бюджет
үшiн, маскүнемдiктiң                         2005ж.-
алдын алу бойынша                            800,0
мектеп-интернаттардың,
балалар үйлерiнiң
тәрбиешiлерi, ата-
аналар үшiн үйрету
семинарын өткiзу
3.3    Маскүнемдiктiң және   Бұйрық    ДСМ,   2003- 2003ж.- Респуб.
iшкiлiктiң алдын алу            БҒМ,   2005  200,0   лика.
мәселелерi бойынша             МАҚКМ  жылдар,2004ж.- лық
Дөңгелек үстел                      1-тоқсан 200,0   бюджет
өткізу                                       2005ж.-
200,0
3.4    Қазақстан Республика. Қазақстан ДСМ    2003- 2003ж.- Респуб.
сында алкогольды      Республи.        2005  200,0   лика.
тұтынуды шектеу       касының         жылдар,2005ж.- лық
мәселесi жөнiндегі,   Yкiметiне       3-тоқ. 100,0   бюджет
жастар арасында       ақпарат          сан
Салауатты өмiр
салты (СӨС) проблемасы
жөнiнде кеңейтiлген
зерттеу
жүргiзу туралы баспасөз
конфeренциясын өткiзу
3.5    Ақпараттық-бiлiм беру Басылымды  ДСМ   2003-  2003ж.- Респуб.
материалын: маскүнем. шығару,          2005   500,0   лика.
діктің алдын алу      көбейту,        жылдар, 2004ж.- лық
мәселелерi бойынша    аймақтарға     1-4 тоқ. 600,0   бюджет
жастарға арналған     жiберу           сан    2005ж.-

первичной медико-                            - 200,0
санитарной помощи
(ПМСП) и школ по
здоровому питанию
2. Развитие физической культуры и спорта
2.1    Разработать        Выпуск     МЗ     2 квар- 2003 г. Респуб-
плакат, буклет,    изданий,          тал     - 400,0 ликан-
брошюры            тиражиро-         2003-   2004 г. ский
"Физическая        вание,            2005    - 400,0 бюджет
активность - залог рассылка          г.г.    2005 г.
здоровья",         в регионы                 - 300,0
"Закаливание и
спорт",
"Двигательная
активность"
2.2    Организовать и     Приказ     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
провести                      АТУРС, тал     - 400,0 ликан-
Республиканскую               МОН    2003-   2004 г. ский
спартакиаду                          2005    - 400,0 бюджет
"Мама, папа и я                      г.г.    2005 г.
- здоровая семья"                            - 500,0
и спартакиаду
среди
медработников,
велосипедный
заезд
3. Борьба с пьянством и алкоголизмом
3.1    Провести           Приказ     МЗ,    1 квар- 2003 г. Респуб-
обучающий тренинг             МКИОС  тал     - 650,0 ликан-
для лидеров                          2003 г.         ский
молодежных                                           бюджет
движений по
профилактике
алкоголизма
3.2    Провести           Приказ     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
обучающий                     МКИОС, тал     - 400,0 ликан-
семинар для                   МОН    2003-   2004 г. ский
журналистов по                       2005    - 400,0 бюджет
вопросам освещения                   г.г.    2005 г.
в СМИ проблем                                - 800,0
потребления
алкоголя, для
воспитателей школ-
интернатов,
детских домов, для
родителей - по
профилактике
алкоголизма
3.3    Провести Круглый   Приказ     МЗ,    1 квар- 2003 г. Респуб-
стол по вопросам              МОН,   тал     - 200,0 ликан-
профилактики                  МКИОС  2003-   2004 г. ский
пьянства и                           2005    - 200,0 бюджет
алкоголизма                          г.г.    2005 г.
- 200,0
3.4    Провести пресс-    Информация МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
конференции по     Правитель-        тал     - 200,0 ликан-
вопросам           ству              2003,   2005 г. ский
ограничения        Республики        2005    - 100,0 бюджет
потребления        Казахстан         г.г.
алкоголя в
Республике
Казахстан, о
проведении
зондовых
исследований среди
молодежи по
проблемам
здорового образа
жизни (ЗОЖ)
3.5    Разработать        Выпуск     МЗ     Еже-    2003 г. Респуб-
информационно-     изданий,          квар-   - 500,0 ликан-
образовательный    тиражиро-         тально  2004 г. ский
материал: буклет   вание,            2003-   - 600,0 бюджет
для молодежи по    рассылка          2005    2005 г.

және               сан     200,0
денсаулықты        сайын
нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау
4.6   "Темекiнi таста да  Бұйрық       ДСМ,   2004-  2003ж.- Респуб.
жеңiп ал - 2004"                 БҒМ,   2-3-   400,0   лика.
халықаралық науқанын            МАҚКМ   тоқ.           лық
ұйымдастыру және                        сан            бюджет
өткізу
4.7   Дүниежүзiлiк темекi  Бұйрық      ДСМ,   2003,  2003ж.- Респуб.
шегумен күрес күнін              БҒМ,   2005   250,0   лика.
ұйымдастыру және                МАҚКМ, жылдар, 2005ж.- лық
өткізу                          ЕХӘҚМ 31 мамыр 400,0   бюджет
4.8   Қазақсан Республика. Бұйрық      ДСМ    2003,  2003ж.- Респуб.
сының аймақтарында                      2005   300,0   лика.
"Темекi шегудi                         жылдар, 2005ж.- лық
таста да жеңiп ал"                    4-тоқсан 300,0   бюджет
конкурсын өткiзу
4.9   Темекі шегу мәселе.  Қазақстан   ДСМ    2003,  2003ж.- Респуб.
леріне арналған      Республи.          2005   300,0   лика.
дөңгелек үстел       касының           жылдар, 2005ж.- лық
өткізу               Үкіметіне        4-тоқсан 300,0   бюджет
ақпарат
-------------------------------------------------------------------
5. Есірткілерді қолдануды қысқартуға көмектесу
-------------------------------------------------------------------
5.1   Есiрткiлердi тұтыну.  Бұйрық    ДСМ,   2003, 2003ж.- Респуб.
ды төмендету мәселе.            БҒМ    2004  200,0   лика.
лерi бойынша ерiктi                   жылдар 2004ж.- лық
ниет білдірушiлермен,                 1-тоқ. 322,0   бюджет
оқытушы-психологтармен                  сан
тренинг өткiзу
5.2.  Ата-аналарға арналған  Бұйрық   ДСМ,  2003,  2003ж.- Респуб.
үйрету семинарын өткізу         БҒМ   2005   308,0   лика.
(Денсаулықты нығайтуға                 жылдар 2004ж.- лық
көмектесетiн мектептерi               1-тоқ. 350,0   бюджет
сан    2005ж.-
422,0
5.3.  Ақпараттық-оқыту мате-   Басылым. ДСМ, 2003,  2003ж.-  Респуб.
риалын: есiрткi зат-     ды шыға. БҒМ, 2005   300,0    лика.
тарды қолданудың зияны   ру, көб. МАҚКМ жылдар 2004ж.- лық
туралы буклет, плакат,   ейту,ай.       2-3-   400,0   бюджет
стикер, ата-аналар үшiн  мақтарға      тоқсан  2005ж.-
психикалық белсендi зат- жіберу                450,0
тарды қолданудың бiрiншi
белгiлерi туралы сенім
телефондары және нарко-
логиялық орталықтардың
мекен жайы көрсетiлген
жаднамалар басып шығару
5.4. "Нашақорлықпен және есiрт- Бұйрық  ДСМ, 2003,  2003ж.-  Респуб.
кiлepдің заңсыз айналымы-          ІІМ, 2005   200,0    лика.
мен күрестiң халықаралық          МАҚКМ жылдар 2004ж.-  лық
күнiн" өткiзу                            26    250,0    бюджет
маусым 2005ж.-
450,0
5.5. Нашақорлықтың алдын алуды  Бұйрық  ДСМ, 2003,  2003ж.-  Респуб.
насихаттау айлығын белсен-              2-тоқ. 200,0    ликалық
дi түрде өткiзу                         сан             бюджет
5.6. Психологтарды, әлеуметтiк  Бұйрық  БҒМ, 2003,  2003ж.-  Респуб.
сала қызметкерлерiн, сынып         ДСМ, 2004   150,0    ликалық
жетекшiлерiн, тәрбие жұмысы       МАҚКМ жылдар,2004ж.-  бюджет
жөнiндегi меңгерушiлерді,               3-тоқ. 200,0
мектеп дәрiгерлерiн тарта               сан
отырып дөңгелек стол өткiзу
5.7. Жасөспiрiмнiң әлеуметтiк   Бұйрық  ДСМ  2003ж. 2003ж.-  Респуб.
мәртебесiн айқындау үшiн                1,2,3- 200,0    ликалық
жасөспiрiмдер арасында                  тоқ.            бюджет
кеңейтiлген зерттеулер                  сан
өткізу
5.8. "Жастар зиянды заттарды    Бұйрық  ДСМ, 2003, 2003ж.-  Респуб.
қолдануға қарсы" атты             МАҚКМ,2005  200,0    ликалық
Форумды ұйымдастыру және           БҒМ, жылдар         бюджет
өткізу                            ЕХӘҚМ 2-тоқ.
сан
5.9. Нашақорлық мәселелерi      Бұйрық, ДСМ, 2003-  2003ж.- Респуб.
бойынша баспасөз кон-      "СӨС-ң МАҚКМ,2005   150,0   ликалық
ференциясын өткiзу, бас-   көкей-  БҒМ, жылдар 2004ж.- бюджет
па БАҚ үшiн мақалаларды    кесті  ЕХӘҚМ 4-тоқ. 100,0
басуға материалдар         мәселе.      сан    2005ж.-
дайындау                   лері, ау-           150,0
рулардың
алдын алу
және ден-
саулықты
нығайту",
"Денсаулық"
журналдарын-
да және басқа
басылымдарда
жариялау.
-------------------------------------------------------------------
6. Өсiмпаздың денсаулықты сақтауға, қауіпсіз жыныстық
мінез-құлыққа және жыныстық жолдармен берілетін ауру және
АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын алуға көмектесу
-------------------------------------------------------------------
6.1. Жыныстық жолмен берiлетiн   Бұйрық, ДСМ, 2003,  2003ж.- Респуб.
жұқпалардың(ЖЖБЖ), АҚТҚ/ЖҚТБ-       БҒМ, 2005   300,0   ликалық
ның алдын алу жөнiндегi инъек-      ІІМ  жылдар,2005ж.  бюджет
циялық есiрткiлердi қолдану-             1-2    310,0
шылар, коммерциялық секстiң              тоқ.
ерiктi ниет бiлдiрушi-қызмет-            сан
керлерi үшiн, мектеп-интернат,
балалар үйлерiнiң оқушылары
үшiн "Теңге тең" қағидаты
бойынша үйрену тренингiн
өткiзу
6.2. Қауiпсiз жыныстық мiнез-   Бұйрық  ДСМ, 2004,  2004ж.- Респуб.
құлықты қалыптастыру               ІІМ, 2005   200,0   ликалық
проблемалары бойынша Дөңге-        БҒМ, жылдар 2005ж.  бюджет
лек үстел өткiзу                  МАҚКМ 1-тоқ. 100,0
сан
6.3. Педагогтар, тәрбиешiлер    Бұйрық  ДСМ, 2003-  2003ж.- Респуб.
үшiн жыныстық жолмен берi-         БҒМ  2005   100,0   ликалық
летiн жұқпалардың(ЖЖБЖ),                жылдар 2004ж.  бюджет
АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын алу                 2-тоқ. 200,0
жөнiндегі үйрету семинарын              сан    2005ж.

"Международный                МВД,   июня    - 200,0 ликан-
День борьбы с                 МКИОС  2003-   2004 г. ский
наркоманией и                        2005    - 250,0 бюджет
незаконным                           гг.     2005 г.
оборотом                                     - 450,0
наркотиков"
5.5.   Провести месячник  Приказ     МЗ     2 квар- 2003 г. Респуб-
по активизации                       тал     - 200,0 ликан-
пропаганды мер                       2003            ский
предупреждения                       г.              бюджет
наркомании
5.6.   Провести Круглые   Приказ     МЗ,    3 квар- 2003 г. Респуб-
столы с                       МОН,   тал     - 150,0 ликан-
привлечением                  МКИОС  2003,   2004 г. ский
психологов,                          2004    - 200,0 бюджет
социальных                           г.г.
работников,
классных
руководителей,
завучей по
воспитательной
работе, школьных
врачей, средств
массовой
информации
5.7.   Провести зондовые  Приказ     МЗ     1,2,3   2003 г. Респуб-
исследования                         квартал - 200,0 ликан-
среди подростков                     2003 г.         ский
по выявлению                                         бюджет
социального
статуса подростка
5.8.   Организовать и     Приказ     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
провести Форум                МКИОС, тал     - 200,0 ликан-
"Молодежь против              МОН,   2003,   2005 г. ский
употребления                  МТСЗ   2005    - 550,0 бюджет
вредных веществ"                     г.г.
5.9.   Провести пресс-    Приказ,    МЗ,    4 квар- 2003 г. Респуб-
конференцию по     публикация МКИОС, тал     - 150,0 ликан-
вопросам           в журналах МОН,   2003-   2004 г. ский
наркомании,        "Актуаль-  МТСЗ   2005    - 100,0 бюджет
подготовить        ные воп-          г.г.    2005 г.
материалы          росы ЗОЖ,                 - 150,0
к публикации       профилак-
статей для         тики за-
печатных средств   болеваний
массовой           и укреп-
информации (СМИ)   ления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
6. Содействие охране репродуктивного здоровья,
безопасному половому поведению и профилактике болезней,
передаваемых половым путем и ВИЧ/СПИД
6.1.   Провести           Приказ     МЗ,    1-2     2003 г. Респуб-
обучающий тренинг             МОН,   квар-   - 300,0 ликан-
по принципу                   МВД    тал     2005 г. ский
"Равный равному"                     2003,   - 310,0 бюджет
для волонтеров -                     2005
работников                           г.г.
коммерческого
секса,
потребителей
инъекционных
наркотиков по
профилактике
инфекций
передаваемых
половым путем
(ИППП), ВИЧ/СПИД,
для учащихся
школ-интернатов,
детских домов
6.2.   Провести Круглый   Приказ     МЗ,    1 квар- 2004 г. Респуб-
стол по проблемам             МВД,   тал     - 200,0 ликан-
формирования                  МОН,   2004,   2005 г. ский
безопасного                   МКИОС  2005    - 100,0 бюджет
полового                             г.г.
поведения
6.3    Провести обучающий Приказ     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
семинар для                   МОН    тал     - 100,0 ликан-
педагогов -                          2003-   2004 г. ский
воспитателей по                      2005    - 200,0 бюджет
профилактике                         г.г.    2005 г.

өткiзу                                         400,0
6.4  ЖЖБЖ, АҚТҚ/ЖҚТБ мәселелерi Бұйрық  ДСМ, 2003-  2003ж.- Респуб.
бойынша баспасөз конферен-        МАҚКМ 2005   100,0   ликалық
циясын өткiзу                           жылдар,2004ж.  бюджет
3-тоқ. 100,0
сан    2005ж.
120,0
6.5. Ақпараттық-оқыту материал- Басылым- ДМ,   2003- 2003ж.-Респуб.
дарын: ЖЖБЖ-ның, АҚТҚ/ЖҚТБ ды шыға- МАҚКМ 2005  400,0  ликалық
-ның алдын алу мәселелерi  ру,көбейту,   жылдар 2004ж.- бюджет
бойынша буклеттер, Дүние-  Қазақстан      2-тоқ.450,0
жүзілiк ЖҚТБ-мен күрес кү- Республика-     сан  2005ж.-
нiне арналған плакат, лис- сының теле-          450,0
товкалар,БЖ-ның, АҚТҚ/ЖҚТБ-дидар арна-
ның алдын алу мәселелерi   лары бойынша
жөнiндегi бейнеролик,      әлеуметтік
брошюралар, үйрету мате-   бейнероликтің
риалдарын әзiрлеу және     прокатын көбейту
басып шығару
6.6. Халықтың осал топтарының   Бұйрық   ДСМ  2004  2004ж.- Респуб.
жыныстық мiнез-құлқын зерт-              жыл   250,0   ликалық
теу жөнiндегi әлеуметтiк                 2-3-          бюджет
зерттеу өткiзу                          тоқсан
6.7  3 айда 1 рет басылымдық  "СӨС-ның   ДСМ,  2003-  2003ж.-Респуб.
БАҚ-на мақалалар үшiн    көкейкесті МАҚКМ 2005   100,0  ликалық
материалдар дайындау     мәселелері,      жылдар,2004ж.-бюджет
аурулардың       тоқсан 100,0
алдын алу        сайын  2005ж.-
және денсау-            70,0
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
6.8. Дүниежүзiлiк ЖҚТБ-мен     Бұйрық   ДСМ, 2003-  2003ж.- Респуб.
(жүре қалыптасқан иммунитет         БҒМ, 2005   100,0   ликалық
тапшылығы белгiсi) күрес           МАҚКМ жылдар,2004ж.- бюджет
күнiн және соған ұштасқан                жел-   100,0
айлықты ұйымдастыру және                 тоқсан 2005ж.-
өткiзу                                          200,0
--------------------------------------------------------------------
6.9.  Ұрпақ жаңғырту денсаулығын
қорғау
--------------------------------------------------------------------
6.9.1. Жасөспiрім қыздардың    Басылымды  ДМ  2005  2005ж.- Респуб.
ұрпақ жаңғырту денсаулығы  шығару,кө-     жыл   50,0    ликалық
мәселелерi бойынша аналар  бейту, аймақ-  1-2           бюджет
үшін әдiстемелік басшылық  тарға          тоқсан
әзiрлеу                    жіберу
6.9.2. Дүниежүзiлiк отбасы кү- Бұйрық   ДСМ,  2003-  2003ж.-Респуб.
нiн өткiзу                         МАҚКМ, 2005   100,0  ликалық                                         ҚСТА  жылдар 2004ж.-бюджет
15 ма- 100,0
мыр    2005ж.-

инфекций,                                    - 400,0
передаваемых
половым путем,
ВИЧ/СПИД
6.4.   Провести пресс-    Приказ     МЗ,    3 квар- 2003 г. Респуб-
конференцию по                МКИОС  тал     - 100,0 ликан-
вопросам инфекций,                   2003-   2004 г. ский
передаваемых                         2005    - 100,0 бюджет
половым путем,                       г.г.    2005 г.
ВИЧ/СПИД                                     - 120,0
6.5.   Разработать и      Выпуск     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
выпустить          издания,   МКИОС  тал     - 400,0 ликан-
информационно-     тиражиро-         2003-   2004 г. ский
образовательные    вание             2005    - 450,0 бюджет
материалы:         Прокат            г.г.    2005 г.
буклеты по         социаль-                  - 450,0
вопросам           ного
профилактики ИППП, видеоро-
ВИЧ/СПИД, плакат,  лика по
листовки ко        телеви-
Всемирному Дню     зионным
борьбы со СПИД,    каналам
видеоролик,        Республики
брошюры, обучающий Казахстан
видеоматериал по
профилактике
инфекций,
передаваемых
половым путем,
ВИЧ/СПИД
6.6.   Провести           Приказ     МЗ     2-3     2004 г. Респуб-
социологические                      квартал - 250,0 ликан-
исследования по                      2004 г.         ский
изучению полового                                    бюджет
поведения уязвимых
групп населения
6.7.   Подготовить        Публикация МЗ,    Еже-    2003 г. Респуб-
материалы для      в журналах МКИОС  квар-   - 100,0 ликан-
статей в печатные  "Актуаль-         тально  2004 г. ский
СМИ один раз       ные вопро-        2003-   - 100,0 бюджет
в 3 месяца         сы ЗОЖ,           2005    2005 г.
профилак-         г.г.    - 70,0
тики забо-
леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
6.8.   Организовать и     Приказ     МЗ,    декабрь 2003 г. Респуб-
провести Всемирный            МОН,   2003-   - 100,0 ликан-
День борьбы со                МКИОС  2005    2004 г. ский
СПИД (синдром                        г.г.    - 100,0 бюджет
приобретенного                               2005 г.
иммунодефицита) и                            - 200,0
приуроченный
месячник
6.9.   Охрана
репродуктивного
здоровья
6.9.1. Разработать        Выпуск,    МЗ     1-2     2005 г. Респуб-
методическое       тиражиро-         квартал - 50,0  ликан-
руководство для    вание,            2005 г.         ский
матерей по         рассылка                          бюджет
вопросам           в регионы
репродуктивного
здоровья девочек-
подростков
6.9.2. Провести           Приказ     МЗ,    15 мая  2003 г. Респуб-
Всемирный День                МКИОС, 2003-   - 100,0 ликан-
семьи                         АТУРС  2005    2004 г. ский
г.г.    - 100,0 бюджет
2005 г.

100,0
6.9.3.Халықаралық балаларды   Бұйрық   ДСМ,  2003-  2003ж.- Респуб.
қорғау күнiн өткiзу               МАҚКМ, 2005   100,0  ликалық
жылдар 2004ж.-бюджет
1 мау. 100,0
сым   2005ж.
150,0
6.9.4.Бала туу жасындағы әйел-  Бұйрық  ДСМ   2003,  2003ж.- Респуб.
дердiң ұрпақ жаңғырту ден-                2004   100,0   ликалық
саулығын сақтау жөнiндегi                 жылдар 2004ж.- бюджет
бiлiм деңгейiн анықтау                     1-2   200,0
бойынша кеңейтiлген зерттеу               тоқсан
жүргiзу және алынған мәлi-
меттердi өңдеу
6.9.5.Ұрпақ жаңғырту денсаулығы  Бұйрық  БҒМ,  2003-  2003ж.-Респуб.
проблемалары бойынша мектеп-        МАҚКМ, 2005   200,0  ликалық
тердің тәрбие жұмысы жөнiндегі       ДСМ   жылдар 2004ж.-бюджет
меңгерушілерi, журналистер,                2-тоқ. 200,0
ерiктi ниет бiлдiрушiлер үшiн              сан    2005ж.-
семинарлар өткiзу                                 250,0
6.9.6."Ұрпақ жаңғырту денсаулығы" Бұйрық  ДСМ  2004   2004ж.-Респуб.
бағдарламасын iске асыру мони-              жыл,  100,0  ликалық
торингiн әзiрлеу және енгiзу              4 тоқсан       бюджет
6.9.7. "Денi сау әйел - денi сау   Бұйрық  ДСМ  2003  2003ж.-Респуб.
қоғам" атты дөңгелек стол                   жыл   100,0 ликалық
дайындау және өткiзу                      1 тоқсан      бюджет
6.9.8. Контрацепцияны,ұрпақ жаң- Басылымды ДСМ  2003- 2003ж.-Респуб.
ғырту денсаулығын сақтау     шығару,        2005  200,0  ликалық
жөніндегi плакаттар, буклет- көбейту,      жылдар,2004ж.-бюджет
тер, листовкалар әзiрлеу     аймақтарға    тоқсан 100,0
жіберу        сайын  2005ж.-
250,0
6.9.9. Оқушылар арасында ұрпақ   Бұйрық   ДСМ, 2005  2005ж.-Респуб.
жаңғырту денсаулығы мәселелерi        БҒМ   3-4  150,0  ликалық
жөніндегi кoнкурс өткiзу                   тоқсан       бюджет
6.9.10. Ұрпақ жаңғырту денсау-  "Астаналық ДСМ 2003- 2003ж.-Респуб.
лығын сақтау жөнiндегi мақа. білім","Ден-  2005  100,0  ликалық
ла үшiн материал дайындау   саулық","СӨСҚ- жылдар2004ж.-бюджет
дың көкейкес-  тоқсан 100,0
ті мәселелері" сайын 2005ж.-
журналдарында         50,0
ақпараттар беру
--------------------------------------------------------------------        7. Вирустық гепатиттерге, жітi ішек жұқпаларына,
туберкулезге шалдығуды төмендету және алдын алу
--------------------------------------------------------------

- 100,0
6.9.3. Провести           Приказ     МЗ,    1 июня  2003 г. Респуб-
Международный                 МКИОС  2003-   - 100,0 ликан-
день защиты детей                    2005    2004 г. ский
г.г.    - 100,0 бюджет
2005 г.
- 150,0
6.9.4. Провести зондовые  Приказ     МЗ     1-2     2003 г. Респуб-
исследования по                      квартал - 100,0 ликан-
выявлению уровня                     2003,   2004 г. ский
знаний женщин                        2004    - 200,0 бюджет
фертильного                          г.г.
возраста по охране
репродуктивного
здоровья, ввести и
обработать
полученные данные
6.9.5. Провести семинары  Приказ     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
для завучей по                МОН,   тал     - 200,0 ликан-
воспитательной                МКИОС  2003-   2004 г. ский
работе школ,                         2005    - 200,0 бюджет
журналистов,                         г.г.    2005 г.
волонтеров по                                - 250,0
проблемам
репродуктивного
здоровья
6.9.6. Разработать и      Приказ     МЗ     4 квар- 2004 г. Респуб-
внедрить                             тал     - 100,0 ликан-
мониторинг                           2004 г.         ский
реализации                                           бюджет
программы
"Репродуктивное
здоровье"
6.9.7. Подготовить и      Приказ     МЗ     1 квар- 2003 г. Респуб-
провести круглый                     тал     - 100,0 ликан-
стол "Здоровая                       2003 г.         ский
женщина - здоровое                                   бюджет
общество"
6.9.8. Разработать        Выпуск,    МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
плакаты, буклеты,  тиражиро-         квар-   - 200,0 ликан-
листовки по        вание,            тально  2004 г. ский
сохранению         рассылка          2003-   - 100,0 бюджет
репродуктивного    по                2005    2005 г.
здоровья,          регионам          гг.     - 250,0
контрацепции
6.9.9. Провести конкурс   Приказ     МЗ,    3-4     2005 г. Респуб-
среди школьников              МОН    квартал - 150,0 ликан-
по вопросам                          2005 г.         ский
репродуктивного                                      бюджет
здоровья
6.9.10 Подготовить        Информация МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
материалы для      в журналы         квар-   - 100,0 ликан-
статей по          "Столичное        тально  2004 г. ский
сохранению         образова-         2003-   - 100,0 бюджет
репродуктивного    ние",             2005    2005 г.
здоровья           "Здоро-           г.г.    - 50,0
вье", "Ак-
туальные
вопросы
ФЗОЖ"
7. Профилактика и снижение заболеваемости вирусными
гепатитами, острыми кишечными инфекциями и туберкулезом

7.1. ҚР облыстарындағы, Алматы, Бұйрық   ДСМ  2003-  2003ж.-Респуб.
Астана қалаларындағы вирус-              2005   50,0   ликалық
тық гепатиттердің, жедел                жылдар  2004ж.-бюджет
iшек жұқпаларының және                  2-3 тоқ.270,0
туберкулездің алдын алу                  сан    2005ж.-
жөніндегi аймақтық кешенді                      420,0
бағдарламаларының тиiмдiлiгiне
талдау жүргiзу және алынған
мәліметтердің негізінде
бағдарламаға түзету енгiзу,
тиімділік мониторингін
әзірлеу, енгізу
7.2. Дүниежүзілік туберкулезбен  Бұйрық  ДСМ  2003-  2003ж.-Респуб.
күрес күнін өткізу                       2005ж.ж.100,0 ликалық
24 нау-2004ж.-бюджет
рыз    200,0
2005ж.-
400,0
7.3. Туберкулез проблемалары    Бұйрық   ДСМ, 2003  2003ж.-Респуб.
бойынша баспасөз конфeрен-         МАҚКМ  жыл  100,0  ликалық
циясын өткiзу                           1-тоқсан      бюджет
7.4. Туберкулез проблемалары   Басылымды ДСМ  2003, 2003ж.- Респуб.
бойынша жасөспiрімдермен  шығару, кө.    2004  100,0   ликалық
жұмыс iстейтін мамандар   бейту, ай.     жыл-р,2004ж.- бюджет
үшін әдістемелiк ұсыныс.  мақтарға      4-тоқ. 100,0
тар дайындау              жіберу         сан
7.5. Туберқулез проблемаларын  Бұйрық  МАҚКМ, 2003,  2003ж.-Респуб.
БАҚ-да жариялау жөнiнде            ДСМ   2004   200,0  ликалық
журналистер үшін, жұқпалы                жылдар 2004ж.-бюджет
аурулардың алдын алу                     2-тоқ. 200,0
жөнiнде мектеп медбикелерi                сан
үшiн семинар өткiзу
7.6. Жұқпалы аурулардың алдын Басылымды  ДСМ, 2003- 2003ж.- Респуб.
алу жөнiнде жаднамалар,  шығару, кө. МА. 2005  500,0   ликалық
плакаттар, парақшалар,   бейту, ай.  Қ.  жыл-р,2004ж.- бюджет
буклеттер, бейнероликтер мақтарға    КМ  2-3   750,0
дайындау                 жіберу         тоқсан 2005ж.-
600,0
7.7. Туберкулездiң, вирустық   "СӨС-ның    ДСМ,  2003-2003ж.-Респуб.
гепатиттiң, өткiр iшек-    көкейкесті МАҚКМ 2005 200,0  ликалық
жұқпалы ауруларының алдын  мәселелері,     жылдар,2004ж.-бюджет
алу проблемалары жөнiндегi аурулардың      тоқсан 150,0
мақалалар үшін материал-   алдын алу       сайын  2005ж.-
даp дайындау               және денсау-           200,0
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.

7.1.   Разработать,       Приказ     МЗ     2-3     2003 г. Респуб-
внедрить                             квартал - 50,0  ликан-
мониторинг                           2003-   2004 г. ский
эффективности,                       2005    - 270,0 бюджет
провести анализ                      г.г.    2005 г.
эффективности                                - 420,0
внедрения
комплексных
региональных
программ по
профилактике
вирусного
гепатита, острых
кишечных инфекций
и туберкулеза в
областях
Республики
Казахстан,
гг. Алматы,
Астана и внести
коррективы в
программы на
основании
полученных
данных
7.2.   Провести           Приказ     МЗ     24      2003 г. Респуб-
Всемирный день                       марта   - 100,0 ликан-
борьбы с                             2003-   2004 г. ский
туберкулезом                         2005    - 200,0 бюджет
г.г.    2005 г.
- 400,0
7.3.   Провести пресс-    Приказ     МЗ,    1 квар- 2003 г. Респуб-
конференцию по                МКИОС  тал     - 100,0 ликан-
проблемам                            2003 г.         ский
туберкулеза                                          бюджет
7.4.   Подготовить        Выпуск,    МЗ     4 квар- 2003 г. Респуб-
методические       тиражиро-         тал     - 100,0 ликан-
рекомендации для   вание,            2003,   2004 г. ский
специалистов по    рассылка          2004    - 100,0 бюджет
работе с           в регионы         г.г.
подростками по
проблемам
туберкулеза
7.5.   Провести семинар   Приказ     МКИОС, 2 квар- 2003 г. Респуб-
для журналистов               МЗ     тал     - 200,0 ликан-
по освещению                         2003,   2004 г. ский
проблем                              2004    - 200,0 бюджет
туберкулеза в СМИ,                   г.г.
для медсестер школ
по профилактике
инфекционных
болезней
7.6.   Подготовить        Выпуск     МЗ,    2-3     2003 г. Респуб-
памятки, плакаты,  изданий,   МКИОС  квартал - 500,0 ликан-
листовки, буклеты, тиражиро-         2003-   2004 г. ский
видеоролики по     вание,            2005    - 750,0 бюджет
профилактике       рассылка          г.г.    2005 г.
инфекционных       в регионы                 - 600,0
болезней
7.7.   Подготовить        Публикация МЗ,    еже-    2003 г. Респуб-
материалы для      в журналах МКИОС  квар-   - 200,0 ликан-
статей по          "Актуаль-         тально  2004 г. ский
проблемам          ные вопро-        2003-   - 150,0 бюджет
профилактики       сы ЗОЖ,           2005    2005 г.
туберкулеза,       профилак-         г.г.    - 200,0
вирусного          тики забо-
гепатита, острых   леваний и
кишечных инфекций  укрепления
здоровья",
"Здоровье"

7.8. Туберкулездің алдын алу    Бұйрық  ДСМ, 2003,  2003ж.- Респуб.
айлығын, iшек инфекцияла-          БҒМ  2004   200,0   ликалық
рының алдын алу мәселелерi              жылдар 2004ж.- бюджет
бойынша мектеп мұғалімдерi             1-тоқсан 150,0
арасында Республикалық
диктант конкурсын өткiзу
7.9. Вирусты гепатиттер мен     Бұйрық  ДСМ  2003-  2003ж.- Респуб.
өткiр iшек жұқпалы аурулар-             2005   200,0   ликалық
ының алдын алудың онкүндiгiн            жылдар,2004ж.- бюджет
өткiзу                                   2-3   100,0
тоқсандар2005ж.-
300,0
7.10. Жұқпалы аурулардың алдын  Бұйрық  ДСМ  2003-  2003ж.- Респуб.
алу жөнінде дөңгелек стол-              2005   100,0   ликалық
дар өткiзу                              жылдар,2004ж.- бюджет
3 тоқсан 100,0
2005ж.-
200,0
7.11. Халықтың жұқпалы аурулар- Бұйрық  ДСМ  2003,  2003ж.- Респуб.
дың алдын алу жөніндегi                 2004   100,0   ликалық
білім деңгейін анықтау                  жылдар,2004ж.- бюджет
үшiн кеңейтiлген зерт-              2-3 тоқсан 100,0
тeулер өткiзу
------------------------------------------------------------------
8. Денсаулық және қоршаған орта
------------------------------------------------------------------
8.1.  ДДҰ-ның "Салауатты қалалар"
жобасы
8.1.1. Жобаны үйлестiрушiлер   Бұйрық  ДСМ  2003-  2003ж.- Респуб.
үшін үйрету семинар-тре-              2005   150,0   ликалық
нингiн өткiзу                         жылдар,2004ж.- бюджет
4 тоқсан 149,0
2005ж.-
465,0
8.1.2. "Салауатты қалалар"   Басылымды  ДСМ 2003   2003ж.- Респуб.
әдiстемелiк ұсыныстар  шығару, кө-     жыл   300,0   ликалық
мен плакатын әзiрлеу   бейту,аймақ-   3-тоқ.         бюджет
тарға жіберу   сан
8.1.3. Қоршаған орта жағ-     Бұйрық  ДСМ  2004   2004ж.- Респуб.
дайының адамның ден-                  жыл   100,0   ликалық
саулығына әсері мәсе-               3-4 тоқ.        бюджет
лелері жөнінде қала                   сан
тұрғындарына сұрау салу
өткізу
8.1.4. БАҚ басылымдарында      "СӨС-ның    ДСМ, 2004, 2004ж.-Респуб.
жылына 2 рет жариялау    көкейкесті МАҚКМ 2005  100,0  ликалық
үшiн "Салауатты қалалар" мәселелері,     жылдар,2005ж.-бюджет
жобасының барысы туралы  аурулардың      2,4-тоқ 100,0
мақалаларға материалдар  алдын алу         сан
дайындау                 және денсау-
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.

7.8.   Провести месячник  Приказ     МЗ,    1 квар- 2003 г. Респуб-
по профилактике               МОН    тал     - 200,0 ликан-
туберкулеза,                         2003,   2004 г. ский
Республиканский                      2004    - 150,0 бюджет
конкурс диктантов                    г.г.
среди педагогов
школ по вопросам
профилактики
кишечных инфекций
7.9.   Провести           Приказ     МЗ     2-3     2003 г. Респуб-
Республиканские                      квартал - 200,0 ликан-
декадники по                         2003-   2004 г. ский
профилактике                         2005    - 100,0 бюджет
вирусных гепатитов                   г.г.    2005 г.
и острых кишечных                            - 300,0
инфекций
7.10.  Провести Круглые   Приказ     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
столы по                             тал     - 100,0 ликан-
профилактике                         2003-   2004 г. ский
инфекционных                         2005    - 100,0 бюджет
болезней                             г.г.    2005 г.
- 200,0
7.11.  Провести зондовые  Приказ     МЗ     2-3     2003 г. Респуб-
исследования по                      квартал - 100,0 ликан-
выявлению уровня                     2003,   2004 г. ский
знаний у населения                   2004    - 100,0 бюджет
по профилактике                      г.г.
инфекционных
болезней
8. Здоровье и окружающая среда
8.1.   Проект Всемирной
организации
здравоохранения
(ВОЗ) "Здоровые
города"
8.1.1. Провести обучающий Приказ МЗ  МЗ     4 квар- 2003 г. Респуб-
семинар-тренинг                      тал     - 150,0 ликан-
для координаторов                    2003-   2004 г. ский
проекта                              2005    - 149,0 бюджет
г.г.    2005 г.
- 465,0
8.1.2  Разработать        Выпуск     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
методические       изданий,          тал     - 300,0 ликан-
рекомендации и     тиражиро-         2003 г.         ский
плакат "Здоровые   вание,                            бюджет
города"            рассылка
в регионы
8.1.3. Провести           Приказ     МЗ     3-4     2004 г. Респуб-
социологический                      квартал - 100,0 ликан-
опрос городского                     2004 г.         ский
населения по                                         бюджет
вопросам влияния
состояния
окружающей среды
на здоровье
человека
8.1.4  Подготовить        Публикация МЗ,    2,4     2004 г. Респуб-
материалы о ходе   в журналах МКИОС  квартал - 100,0 ликан-
проекта "Здоровые  "Актуаль-         2004,   2005 г. ский
города" для        ные вопро-        2005    - 100,0 бюджет
печатных СМИ 2     сы ЗОЖ,           г.г.
раза в год         профилак-
тики забо-
леваний и
укрепление
здоровья",
"Здоровье"
и др.

8.2.  ДДҰ-ның   "Салауатты жұмыс
орындары"   жобасы
8.2.1. ДДҰ жобасының "Салауат-  Бұйрық  ДСМ, 2003-  2003ж.- Респуб.
ты жұмыс орындары" жүйесiн        ЕХӘҚМ 2005   200,0   ликалық
кеңейту                                 жылдар 2004ж.- бюджет
3-4-тоқ.200,0
сан    2005ж.-
250,0
8.2.2. Жобаны үйлестірушілер    Бұйрық  ДСМ, 2003-  2003ж.- Респуб.
кәсiпорындарда үйрету             ЕХӘҚМ 2005   150,0   ликалық
семинар-тренингін өткiзу                жылдар 2004ж.- бюджет
1-тоқ. 150,0
сан    2005ж.-
450,0
8.2.3. ДДҰ-ның "Салауатты жұ-  Басылымды  ДМ  2003- 2003ж.- Респуб.
мыс орындары" жобасы бо-  шығару, кө-    2005  150,0   ликалық
йынша плакаттар, буклет-  бейту,аймақ-   жыл-р,2004ж.- бюджет
тер әзiрлеу және шығару   тарға жіберу   3 тоқ-450,0
сан  2005ж.-
250,0
8.2.4. "Салауатты жұмыс орын- Басылымды  ДСМ, 2003, 2003ж.- Респуб.
дары" жобасы бойынша     шығару, кө-ЕХ.  2005  300,0   ликалық
әдiстемелік ұсыныстар    бейту, ай. ӘҚМ, жыл-р,2005ж.- бюджет
әзiрлеу, өндiрiс орын-   мақтарға   ҚОҚМ 3-тоқ-250,0
дарында жұмысшылардың    жіберу          сан
денсаулығын және қауіп-
сiз еңбекті қорғауды
басқарудың стандарттық
әдiстемелік негiздерiн
әзiрлеу
8.2.5. ДДҰ-ның "Салауатты      "СӨС-ның    ДСМ, 2003- 2003ж.-Респуб.
жұмыс орындары" жобасы-   көкейкесті МАҚКМ 2005  150,0  ликалық
ның барысы туралы жылына  мәселелері,     жылдар,2004ж.-бюджет
2 рет БАҚ-та жариялау     аурулардың      1,3-тоқ 150,0
үшiн материалдар дайын-   алдын алу         сан  2005ж.-
дау                       және денсау-           100,0
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
8.2.6. Оқушы жастарды эколо-   Әдістемелік ДСМ, 2003, 2003ж.-Респуб.
гиялық-гигиеналық пробле-  нұсқаулық-  БҒМ  2005  150,0  ликалық
малары бойынша оқыту бағ-  тар, басып      жылдар,2005ж.-бюджет
дарламасын және жоспарын   шығару, кө-     4-тоқ- 150,0
әзiрлеу                    бейту            сан
8.2.7. Қоршаған орта объекті-  Бұйрық  ДСМ  2003-  2003ж.- Респуб.
лерiнің денсаулыққа қатыс-              2005   150,0   ликалық
ты жағдай туралы деректер               жылдар,2004ж.- бюджет
банкiнің құрылымын әзiрлеу,             3-4-   200,0
Қазақстан Республикасы хал-             тоқ.   2005ж.-
қының денсаулығына ықпал                сан    350,0
етушi факторлар туралы ма-
териалдарды жинау және
кеңeйту.

8.2.   Проект ВОЗ
"Здоровые рабочие
места"
8.2.1. Расширить сеть     Приказ     МЗ,    3-4     2003 г. Респуб-
проекта ВОЗ                   МТСЗ   квартал - 200,0 ликан-
"Здоровые рабочие                    2003-   2004 г. ский
места"                               2005    - 200,0 бюджет
г.г.    2005 г.
- 250,0
8.2.2. Провести обучающий Приказ     МЗ,    1 квар- 2003 г. Респуб-
семинар-тренинг               МТСЗ   тал     - 150,0 ликан-
для координаторов                    2003-   2004 г. ский
проекта на                           2005    - 150,0 бюджет
предприятиях                         г.г.    2005 г.
- 450,0
8.2.3. Разработать и      Выпуск     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
выпустить плакаты, изданий,          тал     - 150,0 ликан-
буклеты по проекту тиражиро-         2003-   2004 г. ский
ВОЗ "Здоровые      вание,            2005    - 450,0 бюджет
рабочие места"     рассылка          г.г.    2005 г.
в регионы                 - 250,0
8.2.4. Разработать        Выпуск     МЗ,    2-3     2003 г. Респуб-
методические       изданий,   МТСЗН, квартал - 300,0 ликан-
рекомендации по    тиражиро-  МООС   2003-   2005 г. ский
проекту "Здоровые  вание,            2005    - 250,0 бюджет
рабочие места",    рассылка          г.г.
разработать        в регионы
методические
основы стандар-
тизированных
подходов к
управлению
безопасностью
охраны труда и
здоровьем рабочих
на промышленных
предприятиях
8.2.5. Подготовить        Публикация МЗ,    1, 3    2003 г. Респуб-
материалы о ходе   в журналах МКИОС  квартал - 150,0 ликан-
проекта ВОЗ        "Актуаль-         2003-   2004 г. ский
"Здоровые рабочие  ные вопро-        2005    - 150,0 бюджет
места" для         сы ЗОЖ,           г.г.    2005 г.
печатных СМИ 2     профилак-                 - 100,0
раза в год         тики забо-
леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
8.2.6. Разработать план   Методичес- МЗ,    4 квар- 2003 г. Респуб-
и программу        кие реко-  МОН    тал     - 150,0 ликан-
обучения учащейся  мендации,         2003,   2005 г. ский
молодежи по        выпуск,           2005    - 150,0 бюджет
эколого-           тиражиро-         г.г.
гигиеническим      вание
проблемам
8.2.7. Разработать        Приказ     МЗ     3-4     2003 г. Респуб-
структуру банка                      квартал - 150,0 ликан-
данных о состоянии                   2003-   2004 г. ский
объектов                             2005    - 200,0 бюджет
окружающей среды                     г.г.    2005 г.
во взаимосвязи                               - 350,0
со здоровьем,
собрать данные и
обобщить материалы
о факторах,
влияющих на
здоровье населения
Республики
Казахстан

8.2.8. Мұнай өндiретiн аудан-  Басып  ДСМ   2003  2003ж.- Респуб.
дардағы қоршаған ортаның    шығару,      жыл   150,0   ликалық
әсерiн зерттеу бойынша ғы-  БАҚ-қа       4-тоқ.        бюджет
лыми шолу дайындау          ақпарат      сан
беру
8.2.9. Стандарттандырылған     Бұйрық  ДСМ, 2004   2004ж.- Респуб.
тәсiл бойынша жұмыс орында-        ЕХӘҚМ  жыл   100,0  ликалық
рында қауіпсiз басқару ту-               2-тоқ.        бюджет
ралы дөңгелек стол өткiзу                 сан
8.2.10. Мектептегі экология-   Бұйрық  ДСМ, 2004  2004ж.- Респуб.
лық-гигиеналық мәселелер            БҒМ  жыл   200,0   ликалық
бойынша семинар өткiзу                   2-тоқ.        бюджет
сан
-------------------------------------------------------------------       9. Салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін құқықтық орта
қамтамасыз ету
-------------------------------------------------------------
9.1. Қазақстан Республика-  Қазақстан  ДСМ, 2003  2003ж.- Респуб.
сының тұрғындарының са- Респуб-ның  БҒМ, жыл   136,0   ликалық
лауатты өмiр салты заң-  Үкіметіне МАҚКМ 3-тоқ.        бюджет
дылықтарын қалыптастыру  ақпарат         сан
үшін күн тәртібiнде
дөңгелек стол өткiзу
-------------------------------------------------------------------
10. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру саласында ақпараттың,
коммуникациялардың және білім берудің ролі
-------------------------------------------------------------------
10.1. Салауатты өмiр салты-   Бұйрық  ДСМ, 2003- 2003ж.-  Респуб.
ның аспектілерiн жария-          МАҚКМ 2005  270,0    ликалық
лайтын журналистер үшін                жыл-р,2004ж.-  бюджет
үйрету семинарларын, бас-              2-4   300,0
пасөз конфeренцияларын                 тоқ-  2005ж.-
өткiзу                                 сан   249,0
10.2. Салауатты өмiр салты   "СӨС-ның    ДСМ  2003- 2003ж.- Респуб.
жөнiнде ақпарат дайын-   көкейкесті       2005  180,0   ликалық
дау                      мәселелері,     жылдар,2004ж.- бюджет
аурулардың    1,2,3,4- 200,0
алдын алу      тоқсан  2005ж.-
және денсау-           200,0
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
10.3. "Денсаулық фестивалі"  Бұйрық  ДСМ  2003- 2003ж.- Респуб.
кең ауқымды акциясын да-              2005  180,0   ликалық
йындау                                жыл-р,2004ж.- бюджет
3-тоқ- 200,0
сан   2005ж.-
200,0
10.4. "Денсаулық жолы" меди-  Бұйрық  ДСМ  2003- 2003ж.- Респуб.
цина қызметкерлерi сала-               2005  180,0   ликалық
уатты өмiр салты үшiн                  жыл-р,2004ж.- бюджет
акциясын ұйымдастыру                   3-тоқ- 200,0
сан   2005ж.-
200,0
10.5. Көрнекi және ақпарат-  Бұйрық  ДСМ  2003- 2003ж.- Респуб.
тық-оқыту материалдарын                2005  380,0   ликалық
әзiрлеу және басып шығару              жыл-р,2004ж.- бюджет
жөнiнде салауатты өмiр                 2-3-  300,0
салты (СӨС) қызметiнің                тоқсан 2005ж.-

8.2.8. Подготовить        Выпуск     МЗ     4 квар- 2003 г. Респуб-
научный обзор по   издания,          тал     - 150,0 ликан-
изучению           информация        2003 г.         ский
воздействия        в СМИ                             бюджет
окружающей среды
в районах
нефтедобычи
8.2.9. Провести Круглый   Приказ     МЗ,    2 квар- 2004 г. Респуб-
стол по стандар-              МТСЗ   тал     - 100,0 ликан-
тизированному                        2004 г.         ский
подходу к                                            бюджет
управлению
безопасности на
рабочих местах
8.2.10 Провести семинар   Приказ     МЗ,    2 квар- 2004 г. Респуб-
по вопросам                   МОН    тал     - 200,0 ликан-
преподавания                         2004 г.         ский
эколого-                                             бюджет
гигиенических
проблем в школе
9. Обеспечения правовой среды для формирования
здорового образа жизни
9.1.   Провести Круглый   Информация МЗ,    3 квар- 2003 г. Респуб-
стол по            Прави-     МОН,   тал     - 136,0 ликан-
совершенствованию  тельству   МКИОС  2003 г.         ский
действующей        Республики                        бюджет
законодательной    Казахстан
базы в вопросах
стимулирования
здорового образа
жизни населения
Республики
Казахстан
10. Роль информации, коммуникации и образования в области
формирования здорового образа жизни
10.1   Провести обучающие Приказ     МЗ,    2-4     2003 г. Респуб-
семинары для                  МКИОС  квартал - 270,0 ликан-
журналистов,                         2003-   2004 г. ский
освещающих аспекты                   2005    - 300,0 бюджет
здорового образа                     г.г.    2005 г.
жизни, пресс-                                - 249,0
конференции
10.2   Подготовить        Публикация МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
информацию по      в журналах        квар-   - 180,0 ликан-
вопросам здорового "Актуаль-         тально  2004 г. ский
образа жизни       ные вопро-        2003-   - 200,0 бюджет
сы ЗОЖ,           2005    2005 г.
профилак-         г.г.    - 200,0
тики забо-
леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
10.3   Провести           Приказ     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
широкомасштабную                     тал     - 180,0 ликан-
акцию "Фестиваль                     2003-   2004 г. ский
здоровья"                            2005    - 200,0 бюджет
г.г.    2005 г.
- 200,0
10.4   Провести акцию     Приказ     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
"Денсаулык жолы"                     тал     - 180,0 ликан-
- медицинские                        2003-   2004 г. ский
работники за                         2005    - 200,0 бюджет
здоровый образ                       г.г.    2005 г.
жизни                                        - 200,0
10.5   Провести           Приказ     МЗ     2-3     2003 г. Респуб-
обучающие семинары                   квартал - 380,0 ликан-
для сотрудников                      2003-   2004 г. ский
службы здорового                     2005    - 300,0 бюджет
образа жизни                         г.г.    2005 г.

мамандарына арналған                         400,0
үйрету семинарларын өткiзу
10.6. Осы заманға ақпараттық  Бұйрық  ДСМ  2003- 2003ж.- Респуб.
техниканы (интернет, элек-              2005  180,0   ликалық
тронды байланыс, мультиме-              жыл-р,2004ж.- бюджет
диялық аппаратура және басқа)          тоқсан 250,0
пайдалану                              сайын  2005ж.-
200,0
10.7. СӨСҚПҰО-ғы салауатты    Бұйрық  ДСМ  2003- 2003ж.- Респуб.
өмiр салты жөнінде дайын-               2005  430,0   ликалық
даған Вебсайттарды қолдану              жыл-р,2004ж.- бюджет
тоқсан 415,0
сайын  2005ж.-
600,0
--------------------------------------------------------------------
11. Салауатты өмiр салтын қалыптастыруда білімінің рөлін
күшейту
--------------------------------------------------------------
11.1.  ДДҰ-ның "Денсаулықты
нығайтуға ықпал ететiн
мектептер" жобасы
--------------------------------------------------------------
11.1.1. ДДҰ-ның "Денсаулықты   Бұйрық  ДСМ,  2003- 2003ж.- Респуб.
нығайтуға ықпал ететiн мек-         БҒМ   2005  300,0   ликалық
тептер" жобасының жүйесiн                 жыл-р,2004ж.- бюджет
кеңeйту                                  тоқсан 300,0
сайын  2005ж.-
250,0
11.1.2. Жобаның аймақтық үй-   Бұйрық  ДСМ   2003- 2003ж.- Респуб.
лестiрушiлерi үшiн үйрету                 2005  300,0   ликалық
семинар-тренингін өткiзу                  жыл-р,2004ж.- бюджет
3-тоқсан 400,0
2005ж.-
450,0
11.1.3. ДДҰ-ның "Денсаулықты  Басылым- ДСМ   2003, 2003ж.-  Респуб.
нығайтуға ықпал ететiн мек- ды шыға-      2005  300,0    ликалық
тептер" жобасын іске асыру ру, көбейту,   жыл-р, 2005ж.- бюджет
тәжірибесінің әдістемелік  аймақтар-   3-тоқсан  150,0
ұсыныстарын әзірлеу        ға жіберу
11.1.4. "Денсаулықты нығайту- Басылым- ДСМ   2003, 2003ж.- Респуб.
ға ықпал ететiн мектептер" ды шыға-       жыл   300,0   ликалық
жобасы бойынша плакат      ру, кө.      1-тоқсан        бюджет
әзiрлеу                    бейту,
аймақтарға
жіберу
11.1.5. "Денсаулықты нығай-   "СӨС-ның    ДСМ, 2003- 2003ж.- Респуб.
туға ықпал ететiн мектеп-  көкейкесті МАҚКМ 2005  150,0   ликалық
тер" ДДҰ-ның жобасы бой-   мәселелері,     жылдар,2004ж.- бюджет
ынша БАҚ-ның басылымда-    аурулардың       2,4-  300,0
рында жылына 2 рет жария-  алдын алу      тоқсан  2005ж.-

(ЗОЖ) по                                     - 400,0
разработке и
выпуску наглядных
и информационно-
образовательных
материалов
10.6   Активизировать     Приказ     МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
пропаганду                           квар-   - 180,0 ликан-
здорового образа                     тально  2004 г. ский
жизни с                              2003-   - 250,0 бюджет
использованием                       2005    2005 г.
современной                          г.г.    - 200,0
информационной
техники (Интернет,
электронная связь,
мультимедийная
аппаратура и др.)
10.7   Поддержать         Приказ     МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
Веб-сайты по                         квар-   - 430,0 ликан-
здоровому образу                     тально  2004 г. ский
жизни,                               2003-   - 415,0 бюджет
разработанных                        2005    2005 г.
национальным                         г.г.    - 600,0
Центром проблем
формирования
здорового образа
жизни
11. Усиление роли образования в формировании
здорового образа жизни
11.1.  Проект ВОЗ
"Школы,
способствующие
укреплению
здоровья"
11.1.1 Расширить сеть     Приказ     МЗ,    еже-    2003 г. Респуб-
проекта ВОЗ                   МОН    квар-   - 300,0 ликан-
"Школы,                              тально  2004 г. ский
способствующие                       2003-   - 300,0 бюджет
укреплению                           2005    2005 г.
здоровья"                            г.г.    - 250,0
11.1.2 Провести           Приказ     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
обучающий                            тал     - 300,0 ликан-
семинар-тренинг                      2003-   2004 г. ский
для региональных                     2005    - 400,0 бюджет
координаторов                        г.г.    2005 г.
проекта                                      - 450,0
11.1.3 Разработать        Выпуск     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
методические       изданий,          тал     - 300,0 ликан-
рекомендации "Опыт тиражиро-         2003,   2005 г. ский
внедрения проекта  вание,            2005    - 150,0 бюджет
ВОЗ "Школы,        рассылка          г.г.
способствующие     в регионы
укреплению
здоровья"
11.1.4 Разработать плакат Выпуск,    МЗ     1 квар- 2003 г. Респуб-
по проекту ВОЗ     тиражиро-         тал     - 300,0 ликан-
"Школы,            вание,            2003 г.         ский
способствующие     рассылка                          бюджет
укреплению         в регионы
здоровья"
11.1.5 Разработать        Публикация МЗ,    2, 4    2003 г. Респуб-
материалы по       в журналах МКИОС  квартал - 150,0 ликан-
проекту ВОЗ        "Актуаль-         2003-   2004 г. ский
"Школы,            ные вопро-        2005    - 300,0 бюджет
способствующие     сы ЗОЖ,           г.г.    2005 г.

ланатын мақалалар үшiн     және денсау-           50,0
материалдар әзiрлеу        лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
--------------------------------------------------------------------
11.2.  ДДҰ-ның "Салауатты
университеттер" жобасы
--------------------------------------------------------------------
11.2.1. ДДҰ-ның "Салауатты  Бұйрық  ДСМ,   2003- 2003ж.- Респуб.
университтер" жобасының          БҒМ    2005  300,0   ликалық
Ұлттық жүйесiн құру                    жылдар,2004ж.- бюджет
тоқсан 300,0
сайын  2005ж.-
200,0
11.2.2. Жобаның аймақтық    Бұйрық  ДСМ,   2003- 2003ж.- Респуб.
үйлестiрушiлерi, облыс           БҒМ    2005  300,0   ликалық
басқармаларының (бiлiм                 жылдар,2004ж.- бюджет
департаменттерiнің)                   3-тоқсан 300,0
өкілдері үшін үйрету                          2005ж.-
семинар-тренингiн өткiзу                      550,0
11.2.3. Оқушылар континген- Бұйрық  ДСМ,   2003, 2003ж.- Респуб.
тi арасында салауатты            БҒМ    2004  300,0   ликалық
өмiр салтын қалыптастыру               жылдар,2004ж.- бюджет
(СӨСҚ) мәселелерi бойынша             3-тоқсан 300,0
бiлiм және дағдылар дең-
гейiн білу үшiн әлеуметтiк
зерттеулер өткiзу
11.2.4. ДДҰ-ның "Салауатты  "СӨС-ның    ДСМ, 2003  2003ж.- Респуб.
университеттер" жобасы   көкейкесті МАҚКМ  жыл  150,0   ликалық
бойынша БАҚ-ның басылым- мәселелері,                    бюджет
дарында жылына 2 рет     аурулардың
жарияланатын мақалалар   және денсау-
үшін материалдар әзiрлеу лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
11.2.5. Үзіліссiз бiлiм бе- Бұйрық  ДСМ,   2003, 2003ж.- Респуб.
ру жүйесінде салауатты           БҒМ    2004  150,0   ликалық
өмiр салты жөнiндегi оқы-              жылдар,2004ж.- бюджет
ту бағдарламаларының мо-              2-тоқсан 300,0
ниторингі, Валеологияны
үзiлiссiз бiлiм беру жүйе-
сiне енгiзу
11.2.6. Валеологияны оқыту   Бұйрық  ДСМ,   2003, 2003ж.- Респуб.
жүйесiнің ғылыми негiзiн          БҒМ    2005  300,0   ликалық
қазiргi заманға сай жетіл-              жылдар,2005ж.- бюджет
діру, салауатты өмiр салты              тоқсан  50,0
бойынша бағдарламаларды                 сайын
талдау және қайта қарау
11.2.7. ДДҰ-ның "Салауатты  Басылымды ДСМ, 2005  2005ж.-  Респуб.
университтер" жобасын    шығару,   БҒМ  жыл   100,0    ликалық
жүзеге асыру тәжiрибесi  көбейту,     3-тоқсан         бюджет
жөнiнде әдiстемелік ұсы- аймақтарға
ныстар әзiрлеу           жіберу
11.2.8. Үзіліссіз білім    Қазақстан  ДСМ, 2004  2004ж.-  Респуб.

укреплению         профилак-                 - 50,0
здоровья" для      тики забо-
статей в печатных  леваний и
СМИ 2 раза в год   укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
11.2.  Проект ВОЗ
"Здоровые
университеты"
11.2.1 Создать            Приказ    МЗ,     еже-    2003 г. Респуб-
Национальную сеть            МОН     квар-   - 300,0 ликан-
проекта ВОЗ                          тально  2004 г. ский
"Здоровые                            2003-   - 300,0 бюджет
университеты"                        2005    2005 г.
г.г.    - 200,0
11.2.2 Провести обучающий Приказ    МЗ,     3 квар- 2003 г. Респуб-
семинар-тренинг              МОН     тал     - 300,0 ликан-
для региональных                     2003-   2004 г. ский
координаторов                        2005    - 300,0 бюджет
проекта,                             г.г.    2005 г.
представителей                               - 550,0
областных
управлений
(департаментов
образования)
11.2.3 Провести           Приказ     МЗ,    3 квар- 2003 г. Респуб-
социологические               МОН    тал     - 300,0 ликан-
исследования по                      2003,   2004 г. ский
изучению уровня                      2004    - 300,0 бюджет
знаний и навыков                     г.г.
по вопросам
формирования
здорового образа
жизни (ФЗОЖ)
среди школьного
контингента
11.2.4 Разработать        Публикация МЗ,    1,3     2003 г. Респуб-
материалы по       в журналах МКИОС  квартал - 150,0 ликан-
проекту ВОЗ        "Актуаль-         2003 г.         ский
"Здоровые          ные вопро-                        бюджет
университеты"      сы ЗОЖ,
для статей в       профилак-
печатных СМИ 2     тики забо-
раза в год         леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
11.2.5 Мониторинг         Приказ     МЗ,    2 квар- 2003 г. Респуб-
образовательных               МОН    тал     - 150,0 ликан-
программ по                          2003,   2004 г. ский
здоровому образу                     2004    - 300,0 бюджет
жизни в системе                      г.г.
непрерывного
образования,
внедрить
валеологию в
систему
непрерывного
образования
11.2.6 Совершенствовать   Приказ     МЗ,    еже-    2003 г. Респуб-
научно                        МОН    квар-   - 300,0 ликан-
обоснованную                         тально  2005 г. ский
современную                          2003,   - 50,0  бюджет
систему                              2005
преподавания                         г.г.
валеологии,
провести анализ и
пересмотреть
образовательные
программы по
здоровому образу
жизни
11.2.7 Разработать        Выпуск,    МЗ,    3 квар- 2005 г. Респуб-
методические       тиражиро-  МОН    тал     - 100,0 ликан-
рекомендации по    вание,            2005 г.         ский
опыту внедрения    рассылка                          бюджет
проекта ВОЗ        в регионы
"Здоровые
университеты"
11.2.8 Провести Круглый   Информация МЗ,    1 квар- 2004 г. Респуб-

беру жүйесінде салау-  Республ-ның БҒМ  жыл,  300,0    ликалық
атты өмір салты жө-      Үкіметіне     1-тоқ-          бюджет
нінде оқу бағдарлама-    ақпарат        сан
лары бойынша дөңгелек
столын өткізу
-------------------------------------------------------------------
12. Салауатты өмір салтын қалыптастырудағы қолданбалы
зерттеулер
-------------------------------------------------------------
12.1. Халықтың түрлi бөлi- Бұйрық  ДСМ    2004,   030      Респуб.
гiн "П.К.Ивановтың                     2005 "Денсаулық" ликалық
"Қарғам" жүйесi бойынша               жылдар, сақтау    бюджет
сауықтырудың әдiстерiн                тоқсан саласын-
енгізу жөніндегi ғылыми-              сайын  дағы қол-
зерттеу жұмысын олардың                      данбалы
тиiмдiлігiн бағалай отырып                   ғылыми
жалғастыру                                   зерттеу"
бағдарламасы
бойынша
қаржыландыру
шегінде
2004ж.-3000,0
2005ж.-3000,0
12.2. Қазақстанның ауыл    Бұйрық  ДСМ    2004,   030      Респуб.
тұрғындары арасында                    2005 "Денсаулық" ликалық
салауатты өмiр салтын                 жылдар, сақтау    бюджет
қалыптастырудың жаңа                  тоқсан саласын-
технологияларын әзiрлеу,               сайын  дағы қол-
ғылыми негiздеу және енгiзу                  данбалы
ғылыми
зерттеу"
бағдарламасы
бойынша
қаржыландыру
шегінде
2004ж.-7653,5
2005ж.-7653,0
12.3. "Денсаулық сақтау    Бұйрық  ДСМ    2003    030      Респуб.
жүйесiндегі реформаларды               жыл  "Денсаулық" ликалық
тереңдету жағдайында                   тоқсан сақтау    бюджет
Қазақстанда салауатты                  сайын  саласын-
өмiр салтын қалыптастыру                     дағы қол-
рәсiмiнің мониторингін және                   данбалы
басқаруды жетiлдiрудiң                        ғылыми
ғылыми негіздері" атты                        зерттеу"
ғылыми-зерттеу жұмысын                      бағдарламасы
(ҒЗЖ) орындау                                  бойынша
қаржыландыру
шегінде
2003ж.-6667,5
12.4. "П.Ивановтың "Қарғам" Бұйрық  ДСМ   2003    030      Респуб.
әдiсiнің, басқа табиғи                 жыл  "Денсаулық" ликалық
факторлардың ғылыми                   тоқсан  сақтау    бюджет
негiздерi және оларды                 сайын  саласын-
ҚP халқын caуықтыру үшін                     дағы қол-
пайдалану" атты ғылыми                        данбалы
-зерттеу жұмысын орындау                       ғылыми
зерттеу"
бағдарламасы
бойынша
қаржыландыру
шегінде
2003ж.-3985,5
--------------------------------------------------------------------
13. Алғашқы медициналық-саннитарлық көмек шеңберінде
салауатты өмір салтын қалыптастыру
--------------------------------------------------------------------
13.1. Аудандық денсаулықты   Бұйрық  ДСМ    2003  2003ж.- Респуб.
нығайту орталықтарының                2-тоқсан 150,0   ликалық
қызметкерлері үшін үйрету                              бюджет
семинарын өткізу
13.2. Денсаулықты нығайту    Бұйрық  ДСМ    2003-  2003ж.- Респуб.
орталықтарының қызметi                   2005   150,0   ликалық
нәтижелігінің өлшемдерiн                жылдар  2004ж.- бюджет
әзiрлеу, таралу желiсiн                 2-тоқсан 250,0
және олардың қызметінің                         2005ж.-
мониторингiн кeңейту                            250,0
13.3. Облыстық денсаулық     Бұйрық  ДСМ    2003,  2003ж.- Респуб.
сақтау басқармаларының                   2004   150,0   ликалық
(департаменттерінің) өкiл-              жылдар  2004ж.- бюджет
дерi үшiн созылмалы жұқ-               2-тоқсан 200,0
палы емес факторлық алдын
алу мониторингi мәселелерi
бойынша семинар өткiзу
13.4. Салауатты өмiр салтын  Бұйрық  ДСМ    2003-  2003ж.- Респуб.
қалыптастыру бойынша АМСК                2005   150,0   ликалық
деңгейiндегi алдын алу                   жылдар 2004ж.- бюджет
кафедрасының негiзінде                   тоқсан 108,0
мамандар даярлау                         сайын  2005ж.-
350,0
13.5. Халықпен жұмысты осы  Басылым. ДСМ,   2003,  2003ж.- Респуб.
заманға сай әдiстеме бо- ды шыға. МАҚКМ  2004   150,0   ликалық
йынша жүргiзудiң ұсыныс- ру, кө.        жылдар  2004ж.- бюджет
тарын әзiрлеу            бейту,       1-2-тоқсан 250,0
аймақтарға
жіберу
13.6. Халыққа арналған      Басылымды  ДСМ  2003,  2003ж.- Респуб.
ақпараттық-оқыту матер-  шығару,кө-      2005   150,0   ликалық
иалдарын: темекi шегу    бейту,аймақ-   жылдар, 2005ж.- бюджет
жөнiнде, алкоголь жөнiнде, тарға      3-4 тоқсан 238,0
дененің артық салмағы жө- жіберу
нiнде, дене шынықтыру
белсендiлiгi жөнiнде,
артериялық гипертония
жөнiнде брошюралар әзiр-
леу және басып шығару
13.7. Халықты салауатты өмiр Бұйрық  ДСМ    2004   2004ж.- Респуб.
салтын қалыптастыру бо-                  жыл,   150,0   ликалық
йынша кеңейтiлген сұрау                3-тоқсан         бюджет
салу өткiзу
13.8. Нормативтік-құқықтық  "СӨС-ның    ДСМ, 2004  2004ж.- Респуб.

стол по            Прави-     МОН    тал     - 300,0 ликан-
образовательным    тельству                          ский
программам по      Республики                        бюджет
здоровому образу   Казахстан
жизни в системе
непрерывного
образования
12. Прикладные исследования в формировании
здорового образа жизни
12.1   Продолжить         Приказ     МЗ     еже-    В пре-  Респуб-
научно-                              квар-   делах   ликан-
исследовательскую                    тально  средств ский
работу по                            2004,   по про- бюджет
внедрению методов                    2005    грамме
оздоровления                         г.г.    030
различных слоев                              "Прик-
населения по                                 ладные
системе                                      научные
П.К. Иванова                                 иссле-
"Детка" с оценкой                            дования
их эффективности                             в об-
ласти
здраво-
охране-
ния"
2004 г.
-3000,0
2005 г.
-3000,0
12.2   Выполнить научно-  Приказ     МЗ     еже-    В пре-  Респуб-
исследовательскую                    квар-   делах   ликан-
работу:                              тально  средств ский
"Разработка,                         2004,   по про- бюджет
научное                              2005    грамме
обоснование и                        г.г.    030
внедрение новых                              "Прик-
технологий                                   ладные
формирования                                 научные
здорового образа                             иссле-
жизни среди                                  дования
сельского                                    в об-
населения                                    ласти
Казахстана"                                  здраво-
охране-
ния"
2004 г.
-7653,0
2005 г.
-7653,0
12.3   Выполнить научно-  Приказ     МЗ     еже-    В пре-  Респуб-
исследовательскую                    квар-   делах   ликан-
работу:                              тально  средств ский
"Научные основы                      2003    по про- бюджет
совершенствования                    г.г.    грамме
управления и                                 030
мониторинга                                  "Прик-
процесса                                     ладные
формирования                                 научные
здорового образа                             иссле-
жизни в Казахстане                           дования
в условиях                                   в об-
углубления реформы                           ласти
в системе                                    здраво-
здравоохранения"                             охране-
ния"
2003 г.
-6667,5
12.4   Выполнить научно-  Приказ     МЗ     еже-    В пре-  Респуб-
исследовательскую                    квар-   делах   ликан-
работу:                              тально  средств ский
"Научные основы                      2003    по про- бюджет
метода П.К.Иванова                   г.      грамме
"Детка" и других                             030
природных факторов                           "Прик-
и их использование                           ладные
для оздоровления                             научные
населения                                    иссле-
Республики                                   дования
Казахстан"                                   в об-
ласти
здраво-
охране-
ния"
2003 г.
-3985,5
13. Формирование здорового образа жизни в рамках
первичной медико-санитарной помощи
13.1   Провести           Приказ     МЗ     2 квар- 2003 г. Респуб-
обучающий семинар                    тал     - 150,0 ликан-
для работников                       2003 г.         ский
районных Центров                                     бюджет
укрепления
здоровья
13.2   Разработать        Приказ     МЗ     2 квар- 2003 г. Респуб-
критерии                             тал     - 150,0 ликан-
эффективности                        2003-   2004 г. ский
деятельности                         2005    - 250,0 бюджет
Центров укрепления                   г.г.    2005 г.
здоровья,                                    - 350,0
расширить их сеть
и мониторинг их
деятельности
13.3   Провести семинар   Приказ     МЗ     2 квар- 2003 г. Респуб-
для областных                        тал     - 150,0 ликан-
управлений                           2003,   2004 г. ский
(департаментов)                      2004    - 200,0 бюджет
здравоохранения                      г.г.
по вопросам
мониторинга
факторной
профилактики
хронических
неинфекционных
заболеваний
13.4   Подготовить        Приказ     МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
специалистов                         квар-   - 150,0 ликан-
уровня первичной                     тально  2004 г. ский
медико-санитарной                    2003-   - 108,0 бюджет
помощи (ПМСП) по                     2005    2005 г.
вопросам                             г.г.    - 450,0
формирования
здорового образа
жизни на базе
кафедр
профилактики
13.5   Разработать        Выпуск,    МЗ,    1-2     2003 г. Респуб-
методические       тиражиро-  МКИОС  квартал - 150,0 ликан-
рекомендации по    вание,            2003,   2004 г. ский
современным        рассылка          2004    - 250,0 бюджет
методикам работы   в регионы         г.г.
с населением
13.6   Разработать        Выпуск,    МЗ     3-4     2003 г. Респуб-
информационно-     изданий,          квартал - 150,0 ликан-
образовательные    тиражиро-         2003,   2004 г. ский
материалы для      вание,            2005    - 238,0 бюджет
населения:         рассылка          г.г.
брошюры по         в регионы
табакокурению, по
алкоголю, по
избыточной массе
тела, по
физической
активности, по
артериальной
гипертонии,
буклеты
13.7   Провести зондовое  Приказ     МЗ     3 квар- 2004 г. Респуб-
анкетирование                        тал     - 150,0 ликан-
населения по                         2004 г.         ский
вопросам                                             бюджет
формирования
здорового образа
жизни (ЗОЖ)
13.8   Подготовить        Публикация МЗ,    1, 3    2004 г. Респуб-

базаны талдау және АМСК  көкейкесті МАҚКМ  жыл  100,0   ликалық
деңгейiнде алдын алуды   мәселелері,                    бюджет
күшейту жөнiнде ұсыныстар аурулардың
енгiзу                   алдын алу
және денсау-
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
13.9. БАҚ-та салауатты өмiр  "СӨС-ның    ДСМ, 2004  2004ж.- Респуб.
салтын қалыптастыру бо-   көкейкесті МАҚКМ  жыл  100,0   ликалық
йынша мақалалар жариялау  мәселелері,                    бюджет
үшiн материалдар дайындау аурулардың
алдын алу
және денсау-
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
13.10. Алматы қаласының үл-  Бұйрық  ДСМ    2003   2003ж.- Респуб.
гiсi бойынша алдын алу                   жыл    150,0   ликалық
жұмысына кiрiсу тиімдiлi-              3-4-тоқсан       бюджет
гiн бағалау және монито-
ринг өткiзу
ДДҰ-ның "Ауруханалар -
салауатты өмiр салты үшiн"
жобасы
13.11. ДДҰ-ның "Ауруханалар   Бұйрық  ДСМ   2003-  2003ж.- Респуб.
салауатты өмiр салты үшiн"               2005   150,0   ликалық
жобасының желiсiн кеңейту               жылдар, 2004ж.- бюджет
тоқсан  250,0
сайын   2005ж.-
220,0
13.12. ДДҰ-ның "Ауруханалар   Бұйрық  ДСМ   2005   2005ж.- Респуб.
салауатты өмiр салты үшін"                жыл   250,0   ликалық
жобасы тиiмдiлiгiнiң                   3-тоқсан         бюджет
мониторингі
13.13. Жобаның аймақтық үй-   Бұйрық  ДСМ   2003   2003ж.- Респуб.
лестiрушiлерi үшiн үйрету                 жыл   150,0   ликалық
семинар-тренингін өткiзу               1-тоқсан         бюджет
13.14. Ауруханалардың қызмет- Бұйрық  ДСМ   2003   2003ж.- Респуб.
керлерi арасында ДДҰ-ның                  жыл   150,0   ликалық
"Аураханалар-салауатты                 3-тоқсан 2004ж.- бюджет
өмiр салты үшiн" жобасы                         100,0
бойынша СӨСҚ мәселелерiне
қатысты бiлiм және дағдылар
деңгейiн білу үшiн әлеумет-
тiк зерттeулер өткiзу
13.15. БАҚ басылымдарында     "СӨС-ның    ДСМ, 2003, 2003ж.-Респуб.
ДДҰ-ның жобасы бойынша жы- көкейкесті МАҚКМ 2004  150,0  ликалық
лына 2 рет жарияланатын    мәселелері,      жыл-р,2004ж.-бюджет
мақалалар үшiн материалдар аурулардың       1,3-  100,0
дайындау                   алдын алу        тоқ-
және денсау-     сан
лықты нығайту",
"Денсаулық"
журналдарында
және басқа
басылымдарда
жариялау.
13.16. ДҰҰ-ның "Ауруханалар   Басылымды  ДСМ  2004  2004ж.- Респуб.
- салауатты өмір салты     шығару,         жыл   200,0   ликалық
үшін" жобасы бойынша әдіс- көбейту,       3-тоқ.         бюджет
темелік ұсыныстарды        аймақтарға      сан
әзірлеу                    жіберу
13.17. Денсаулық сақтаудың    Бұйрық  ДСМ   2003   2003ж.- Респуб.

материалы по       в журналах МКИОС  квартал - 100,0 ликан-
формированию ЗОЖ   "Актуаль-         2004 г.         ский
в рамках первичной ные вопро-                        бюджет
медико-санитарной  сы ЗОЖ,
помощи             профилак-
тики забо-
леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
13.9.  Провести           Приказ     МЗ     3-4     2003 г. Респуб-
мониторинг и                         квартал - 150,0 ликан-
оценить                              2003 г.         ский
эффективность                                        бюджет
работы по
внедрению
здорового
образа жизни
среди населения
на примере
г. Алматы
Проект ВОЗ
"Больницы - за
здоровый образ
жизни"
13.11  Расширить сеть     Приказ     МЗ     еже-    2003 г. Респуб-
проекта ВОЗ                          квар-   - 150,0 ликан-
"Больницы - за                       тально  2004 г. ский
здоровый образ                       2003-   - 250,0 бюджет
жизни"                               2005    2005 г.
г.г.    - 220,0
13.12  Мониторинг         Приказ     МЗ     3 квар- 2005 г. Респуб-
эффективности                        тал     - 250,0 ликан-
проекта ВОЗ                          2005 г.         ский
"Больницы - за                                       бюджет
здоровый образ
жизни"
13.13  Провести           Приказ     МЗ     1 квар- 2003 г. Респуб-
обучающий семинар-                   тал     - 150,0 ликан-
тренинг для                          2003 г.         ский
региональных                                         бюджет
координаторов
проекта
13.14  Провести           Приказ     МЗ     3 квар- 2003 г. Респуб-
социологические                      тал     - 150,0 ликан-
исследования по                      2003,   2004 г. ский
изучению уровня                      2004    - 100,0 бюджет
знаний и навыков                     г.г.
персонала больниц
проекта ВОЗ
"Больницы - за
здоровый образ
жизни" по вопросам
ФЗОЖ, анализ
проведенного
исследования
13.15  Разработать        Публикация МЗ,    1, 3    2003 г. Респуб-
материалы по       в журналах МКИОС  квартал - 150,0 ликан-
проекту ВОЗ для    "Актуаль-         2003,   2005 г. ский
статей в печатных  ные вопро-        2004    - 100,0 бюджет
СМИ 2 раза в год   сы ЗОЖ,           г.г.
профилак-
тики забо-
леваний и
укрепления
здоровья",
"Здоровье"
и др.
13.16  Разработать        Выпуск,    МЗ     3 квар- 2004 г. Респуб-
методические       тиражиро-         тал     - 200,0 ликан-
рекомендации по    вание,            2004 г.         ский
проекту ВОЗ        рассылка                          бюджет
"Больницы - за     в регионы
здоровый образ
жизни"
13.17  Провести конкурс   Приказ     МЗ     4 квар- 2003 г. Респуб-

бастауыш буыны медциналық                жыл,   150,0   ликалық
ұйымдары арасында "АМСК -              4-тоқсан         бюджет
салауатты өмір салты үшін"
конкурсын өткізу
БАРЛЫҒЫ:                                       93039,0 Респуб.
2003ж.- ликалық
31505,0 бюджет
2004ж.-
30767,0
2005ж.-
30767,0
------------------------------------------------------------------

"ПМСП - за                           тал     - 150,0 ликан-
здоровый образ                       2003 г.         ский
жизни" среди                                         бюджет
медицинских
организаций
первичного звена
здравоохранения
-------------------------------------------------------------------
Итого                                        93039,0 Респуб-
2003 г. ликан-
-       ский
31505,0 бюджет
2004 г.
-
30767,0
2005 г.
-
30767,0