Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялаудың 2003 жылға арналған ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2003 жылғы 6 ақпан N 137. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.01.29. N 99 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлік бағдарламасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын cубcидиялаудың 2003 жылға арналған ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi А.С. Есiмовке жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 6 ақпандағы
N 137 қаулысымен
бекiтiлген
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су жеткiзу жөнiнде
көрсетiлетiн қызметтердің құнын субсидиялаудың 2003 жылға
арналған ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже 2003 жылға арналған республикалық бюджетте 713 "Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметкердiң құнын субсидиялау" бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгіне (бұдан әрi - Ауылшарминi) көзделген қаражаттың есебiнен және шегінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілергe (бұдан әрi - Су пайдаланушылар) cу жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялаудың тәртібi мен шарттарын айқындайды.
2. Субсидиялар бұл қызметтердi жүзеге асыратын кәсiпорындарға (бұдан әрi - Су берушiлер) су жеткiзу жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын (шығындарын) iшiнара өтеуге (арзандатуға) арналады.
3. Субсидиялар Су берушiлерге Су пайдаланушыларға белгiленген суды пайдалану лимитi шегiнде арзандатылған құны бойынша бөлiнген жердегi нүктеге су жеткiзу жөнiндегi нақты көрсетiлген қызметке және 2003 жылға арналған республикалық бюджетте ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi субсидиялауға көзделген қаражат мөлшерi ескеріле отырып, төленедi.
4. Жеткiзiлген 1 текше метр суға бөлiнетiн субсидияның мөлшерiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Су ресурстары жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Комитет) табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегі уәкілеттi мемлекеттік орган бекiткен су беру жөнiндегi көрсетiлген қызметтер үшiн тарифтің 40 %-ы мөлшерiнде белгілейдi.

Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям на 2003 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2003 года N 137. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 января 2004 г. N 99 (P040099).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2004 № 99.
В целях реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям на 2003 год.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Есимова А.С.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2003 года N 137
Правила
субсидирования стоимости услуг по доставке воды
сельскохозяйственным товаропроизводителям на 2003 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия субсидирования стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - Водопользователи) за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2003 год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) по программе 713 "Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельхозтоваропроизводителям".
2. Субсидии предназначаются для частичного возмещения (удешевления) стоимости услуг (затрат) по доставке воды для орошения предприятиям, осуществляющим эти услуги (далее - Вододатель).
3. Субсидии выплачиваются Вододателям за фактически оказанные услуги по доставке воды в точки выдела по удешевленной стоимости в пределах установленного для Водопользователей лимита водопотребления и с учетом размера средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2003 год на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям.
4. Размер, выделяемых субсидий на 1 (один) кубометр доставленной воды, устанавливается Комитетом по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Комитет) в размере 40% от тарифов за услуги по подаче воды, утвержденных уполномоченным государственным органом по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.

5. Субсидияланған (субсидия мөлшерiне кемiтiлген) тарифтер бойынша су жеткiзу Ауылшарминi аумақтық органы, Су беруші және Су пайдаланушы арасындағы шарт негiзiнде жүзеге асырылады.
2. Субсидиялар төлеудің тәртiбi және ауыл шаруашылығы
тауарын өндірушiлерге су жеткiзу жөнiнде көрсетілетін
қызметтердiң құнын мемлекеттiк субсидиялаудың шарттары
6. Қызметi ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiру үшiн суармалы жерлердi пайдаланумен байланысты Су пайдаланушыларға Су берушi су жеткiзудi субсидияланған тарифтер бойынша жүзеге асырады.
7. Субсидияланған тарифтер бойынша су алуға тiлек бiлдiрген Су пайдаланушылар Су берушiге мынадай құжаттарды ұсынады:
су пайдалануға өтiнiмдi;
жер пайдалану құқығына актіні (нотариалды түрде куәландырылған көшiрмесiн).
8. Су берушi 20 наурызға дейiн алдағы суғару маусымына осы Ереженiң 3, 4, 5, 7-тармақтарына сәйкес субсидияланған тарифтер бойынша су жеткiзуге Ауылшарминi облыстық аумақтық органымен және Су пайдаланушылармен шарттар жасасады. Егер Су пайдаланушылар вегетацияаралық (ылғалмен себезгiлеу және сумен шаю) суғаруын жүзеге асыратын болса, онда шарт бұл жұмыстарды орындау басталғанға дейiн жасалуы тиiс.
Шарт уақтылы ресiмделмеген жағдайда Су пайдаланушылар табиғи монополияларды peттеу және бәсекелестіктi қорғау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган бекiткен тариф бойынша толық құнын төлеуді жүзеге асырады.
9. Су беруші берiлетiн судың көлемiн, көрсетiлетiн қызметтердің құнын әрi су беру бойынша бекiтiлген тарифтi көрсетiп, субсидияланған тарифтер бойынша суғару үшiн су алатын Су пайдаланушылар тiзбесiн облыс әкiмiнiң ауыл шаруашылығы департаментiмен (басқармасымен) және Ауылшарминi облыстық аумақтық органымен келiседi және оны Комитетке ұсынады.
Комитет Су берушiге және Ауылшарминi облыстық аумақтық органына жiберiлетiн, көрсетiлген тiзбенi қарайды әрi бекiтедi.
10. Су берушi су жеткiзу жөнiнде көрсеткен қызметтерiне субсидия алу үшiн:
ай сайын төрт данада - Су берушiге, Су пайдаланушыға, Ауылшарминi облыстық аумақтық органына және Комитетке Су берушiнің Су пайдаланушыға су жеткiзу жөнiнде қызмет көрсету актiсiн ресiмдейдi;
төлем құжаттарының нөмiрлерi мен төлем жүргiзiлген күнiн белгiлеп, су жеткiзу жөнiндегi ақы төленетін қызметтер бойынша Су пайдаланушымен салыстыру актісін ұсынады.
Бұл актілер негiзiнде Су пайдаланушылар бөлiнiсiнде субсидияланған тарифтер бойынша су жеткiзу жөнiнде көрсетiлген қызметтер көлемінің жиынтық тiзiлiмi жасалып, ол Ауылшарминi аудандық аумақтық органымен келiсiледi және Ауылшарминi облыстық аумақтық органына бекiтуге жiберiледi.
Ауылшарминi облыстық аумақтық органы ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексередi және оларды бекiтедi.

5. Доставка воды по субсидированным тарифам (уменьшенным на размер субсидий) осуществляется на основе договора между территориальным органом Минсельхоза, Вододателем и Водопользователем.
2. Порядок выплаты субсидий и условия государственного
субсидирования стоимости услуг по доставке воды
сельскохозяйственным товаропроизводителям
6. Доставка воды осуществляется Вододателем по субсидированным тарифам Водопользователям, деятельность которых связана с использованием орошаемых земель для производства сельскохозяйственной продукции.
7. Водопользователи, желающие получать воду по субсидированным тарифам, предоставляют Вододателю следующие документы:
заявку на водопотребление;
акт на право землепользования (нотариально заверенная копия).
8. Вододатель до 20 марта заключает договора на предстоящий поливной сезон с областным территориальным органом Минсельхоза и Водопользователями на доставку воды по субсидированным тарифам согласно пунктам 3, 4, 5, 7 настоящих Правил. Если Водопользователи осуществляют межвегетационные поливы (влагозарядковые и промывные), то договор должен быть заключен до начала выполнения этих работ.
В случае несвоевременного оформления договора Водопользователи осуществляют оплату по полной стоимости тарифа, утвержденного уполномоченным государственным органом по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
9. Вододатель согласовывает с департаментом (управлением) сельского хозяйства акима области и областным территориальным органом Минсельхоза перечень Водопользователей, получающих воду для полива по субсидированным тарифам, с указанием объема подаваемой воды, стоимости объемов услуг и утвержденного тарифа по подаче воды и представляют их в Комитет.
Комитет рассматривает и утверждает указанный перечень, который направляется Вододателю и областному территориальному органу Минсельхоза.
10. Вододатель для получения субсидий за услуги по доставке воды:
ежемесячно оформляет акт оказания услуг Вододателем по доставке воды Водопользователю в четырех экземплярах - для Вододателя, Водопользователя, областного территориального органа Минсельхоза и Комитета;
представляет акт сверки с Водопользователем по оплачиваемым услугам по доставке воды с отметкой номеров платежных документов и даты проведения их оплаты.
На основе этих актов составляется сводный реестр по объему оказанных услуг по доставке воды по субсидированным тарифам в разрезе Водопользователей, который согласовывается районным территориальным органом Минсельхоза, и направляется на утверждение в областной территориальный орган Минсельхоза.
Областной территориальный орган Минсельхоза проверяет правильность представленных документов и утверждает их.

11. Ауылшарминi облыстық аумақтық органы айдың есепті кезеңiнен кейiнгi 15-күнге ай сайын осы Ереженің 10-тармағына сәйкес жасалып, бекiтiлген жиынтық тiзiлiмдер мен актілердiң түпнұсқаларын Комитетке ұсынады.
Комитет ұсынылған құжаттарды тексередi және белгiленген тәртiппен есептi айдан кейiнгi 25-күнге дейiн республикалық бюджеттен қаражаттың түсуiне қарай субсидиялардың тиесiлi сомаларын Су берушiлердің есеп айырысу шоттарына аударады.
12. Комитеттiң бұйрығымен мыналар бекiтiледi: ұсынылатын үш жақты шарттың нысандары, субсидияланған тарифтер бойынша су тұтынуға өтiнiмдер, Су пайдаланушылардың тiзбесi, суғару суын қабылдау-берудiң ай сайынғы актiсi және Су пайдаланушылар бөлiнiсiнде су жеткiзу жөнiндегi iс жүзiнде көрсетiлген қызметтердiң жиынтық тізiлiмі.

11. Областной территориальный орган Минсельхоза ежемесячно к 15 числу следующего за отчетным периодом месяца представляет в Комитет утвержденные сводные реестры, составленные в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил, и подлинники актов.
Комитет проверяет представленные документы и в установленном порядке до 25 числа следующего за отчетным месяцем, по мере поступления средств из республиканского бюджета перечисляет причитающиеся суммы субсидий на расчетные счета Вододателей.
12. Приказом Комитета утверждаются: формы рекомендуемого трехстороннего договора, заявки на водопотребление, перечень Водопользователей, ежемесячный акт приема-передачи поливной воды и сводный реестр фактического оказания услуг по доставке воды в разрезе Водопользователей.