Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2003 жылғы 21 ақпан N 186. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 51, 504-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Білiм және ғылым министрлiгi туралы ережеде:
1) 6-тармақтағы "Кенесары көшесi, 83" деген сөздер "Республика даңғылы, 60" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 11-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5-1), 5-2), 5-3), 11-1), 11-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"5-1) жоғары кәсiптiк және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк білiм беру бағдарламаларын iске асыратын білiм беру ұйымдарын мемлекеттiк аккредиттеудi ұйымдастырады және жүргізеді;
5-2) ғылыми ұйымдарды аттестаттауды және мемлекеттiк емес ғылыми ұйымдарды аккредиттеудi жүргiзедi;
5-3) мiндеттi мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптама өткізуді ұйымдастырады;
11-1) Қазақстан Республикасынан тыс жерлердi қоса алғанда, мемлекеттiк мерзiмдi ғылыми-техникалық басылымдардың және басқа да баспа өнiмдерiнiң орындылығын анықтайды;
11-2) мемлекеттiк бюджет есебiнен жүргiзiлетiн ғылыми-зерттеу жұмыстарының, iргелi және қолданбалы зерттеулердiң аяқталған тақырыптары мен бағдарламаларының, қорғалған диссертациялардың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етедi;";
3) 12-тармақта:
5) тармақшадағы ", олардың жарғыларын бекiтуге" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң жарғыларын бекітуге;";
6) тармақшадағы "республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар мен" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9-2), 9-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"9-2) ведомстволық статистикалық байқауларды жүргiзуге;
9-3) ведомстволық статистикалық байқаулардың бағдарламаларын әзiрлеуге;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2003 года N 186. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 (P041111).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.10.2004 № 1111.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 51, ст. 504) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
1) в пункте 6 слова "улица Кенесары, 83" заменить словами "проспект Республики, 60";
2) пункт 11:
дополнить подпунктами 5-1), 5-2), 5-3), 11-1), 11-2) следующего содержания:
"5-1) организует и проводит государственную аккредитацию организаций образования, реализующих программы высшего профессионального и послевузовского профессионального образования;
5-2) проводит аттестацию научных организаций и аккредитацию негосударственных научных организаций;
5-3) организует проведение обязательной государственной научно-технической экспертизы;
11-1) определяет целесообразность государственных периодических научно-технических изданий и другой печатной продукции, в том числе за пределами Республики Казахстан;
11-2) обеспечивает государственную регистрацию научно-исследовательских работ, проводимых за счет государственного бюджета, законченных тем и программ фундаментальных и прикладных исследований, защищенных диссертаций;";
3) в пункте 12:
в подпункте 5) слова ", утверждать их уставы" исключить;
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) утверждать уставы подведомственных государственных учреждений;";
в подпункте 6) слова "республиканских государственных предприятий и" исключить;
дополнить подпунктами 9-2), 9-3) следующего содержания:
"9-2) проводить ведомственные статистические наблюдения;
9-3) разрабатывать программы ведомственных статистических наблюдений;".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан