"Қазақстан Pecпубликасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары жөніндегi комитетінің Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" және "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары жөнiндегі комитетiнің Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2003 жылғы 24 ақпан N 189
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары жөнiндегi комитетінің Оңтүстiк Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" және "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары жөнiндегi комитетінiң Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" республикалық мемлекеттік кәсіпорындары "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Оңтүстiк Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" мемлекеттiк мекемелерi (бұдан әрі - Мекемелер) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Мекемелер қызметiнің негiзгі мәнi болып мыналар белгiленсiн:
1) суармалы жерлерде байқаулар, инженерлiк және топырақ-мелиоративтік iздестiру мен зерттеулер жүргiзу;
2) суармалы жерлердiң мелиоративтік жай-күйiн бағалау және оларды жақсарту мен ұтымды пайдалану жөнінде ұсынымдар әзiрлеу.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Мекемелер жарғыларының бекiтілуін және олардың әділет органдарында мемлекеттiк тiркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Оңтүстiк Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 11 маусымдағы N 722  қаулысы 5-тармағының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 26, 246-құжат) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реорганизации Республиканских государственных предприятий "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и "Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2003 года N 189
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканские государственные предприятия "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и "Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" путем преобразования в государственные учреждения "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и "Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (далее - Учреждения).
2. Определить основным предметом деятельности Учреждений:
1) проведение наблюдений, инженерных и почвенно-мелиоративных изысканий и обследований на орошаемых землях;
2) оценка мелиоративного состояния орошаемых земель и разработка рекомендаций по их улучшению и рациональному использованию.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение уставов Учреждений и их государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
5. Пункт 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 июня 1999 года N 722 "О создании Республиканских государственных предприятий "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и "Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 26, ст. 246) признать утратившим силу.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан