Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы" Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы келiсiмге хаттамаға қол қою туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 24 ақпан N 194
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы келiсiмге хаттамаға қол қою туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы "Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шeктeу туралы" Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы келiсiмге хаттамаға қол қою туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. "Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы" Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы келiсiмге Хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер бiрiншi вице-министрi Қайрат Қуатұлы Әбусейiтовке оған қағидатты сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат ете отырып, Қазақстан Республикасы атынан "Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы" Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы келiсiмге хаттамаға қол қоюға өкiлеттік берiлсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
жоба
Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы келiсiмге
хаттама
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы,
Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасының арасындағы 2001 жылғы 29 қарашадағы келiсiмдi (бұдан әрi - Келiсiм) негізге ала отырып,
Каспий теңiзi түбiнiң учаскелерi мен жер қойнауын межелеп бөлу орта сызығының географиялық координаттарын анықтау мақсатында,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Осы Хаттамамен Тараптар Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң учаскелерi мен жер қойнауын межелеп бөлудiң жағалық сызықтағы және аралдардағы бастапқы базалық нүктелерiнен бiрдей алыстау негiзiнде құрылған (бастапқы базалық нүктелердiң географиялық координаттарының Каталогы - 2 қосымша) орта сызық өтуiнiң географиялық координаттарын белгiлейдi (орта сызықтың географиялық координаттарының Каталогы - 1 қосымша).

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Протокола к Соглашению между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой о разграничении дна Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2003 года N 194
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Протокола к Соглашению между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой о разграничении дна Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан О подписании Протокола к Соглашению между
Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой
о разграничении дна Каспийского моря между
Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой
Постановляю:
1. Одобрить проект Протокола к Соглашению между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой о разграничении дна Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой.
2. Уполномочить Абусеитова Кайрата Хуатовича - Первого Вице-Министра иностранных дел Республики Казахстан подписать от имени Республики Казахстан Протокол к Соглашению между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой о разграничении дна Каспийского моря, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Проект
Протокол к Соглашению
между Республикой Казахстан и Азербайджанской
Республикой о разграничении дна Каспийского моря
между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой
Республика Казахстан и Азербайджанская Республика, далее именуемые Сторонами,
основываясь на Соглашении между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой о разграничении дна Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой от 29 ноября 2001 года (далее "Соглашение"),
в целях определения географических координат срединной линии разграничения участков дна и недр Каспийского моря, согласились о нижеследующем:
Статья 1
Настоящим Протоколом Стороны устанавливают географические координаты прохождения срединной линии разграничения участков дна и недр Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой (Каталог географических координат срединной линии - Приложение 1), которая строится на основе равного удаления от исходных базовых точек на береговой линии и островах (Каталог географических координат исходных базовых точек - Приложение 2).

2-бап
Солтүстiк ендiктiң 42 о 33',6 және шығыс бойлықтың 49 о 53',3 координаттары бар Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң учаскелерi мен жер қойнауын межелеп бөлу сызығының түйiсу нүктесi орта сызықтың бастапқы нүктесi болып табылады.
Солтүстiк ендiктiң 41 о 32',4 және шығыс бойлықтың 50 о 56',6 координаттары бар нүкте межелеп бөлудiң соңғы нүктесi болып табылады, ол Қазақстан Республикасы, Әзiрбайжан Республикасы және Түркiменстан арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң учаскелерi мен жер қойнауын межелеп бөлудiң түйiсу нүктесi ретiнде қабылдануы мүмкiн, мұның өзi олардың арасындағы үш жақты келiсiмде белгiленетiн болады.
3-бап
Межелеп бөлудiң орта сызығы Тараптар келiскен Қазақстан Республикасы мен Әзiрбайжан Республикасы арасындағы Каспий теңiзi түбiнiң учаскелерi мен жер қойнауын межелеп бөлу схемасына енгiзiлген (3-қосымша).
4-бап
Осы Хаттама Келiсiмнiң 7-бабында көзделген тәртiппен күшiне енедi және оның ажырамас бөлiгi болып табылады.
___________ қаласында _______ жылғы "___" _________ әрқайсысы қазақ, әзiрбайжан және орыс тiлдерiнде екi түпнұсқа дана болып жасалды және де барлық мәтiндердiң күшi бiрдей. Негiзгі Хаттаманың ережелерiн түсiндiру мақсатында Тараптар орыс тiлiндегi мәтiнге жүгiнедi.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ             ӘЗIРБАЙЖАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ҮШIН                                ҮШIH
Қазақстан Республикасы мен
Әзiрбайжан Республикасы арасындағы
Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы
Қазақстан Республикасы мен
Әзiрбайжан Республикасының
арасындағы келiсiм хаттамасына
1 қосымша
Орта сызықтың географиялық координаттарының
КАТАЛОГЫ
__________________________________________________________________
Орта сызықтың      |      Солтүстік   |    Шығыс бойлық
бұрылыс         |        ендік     |
нүктелерiнiң       |                  |
нөмiрлері        |                  |
__________________________________________________________________
ҚР,ӘР,РФ үш       |    42 о 33',6      |      49 о 53',3
мемлекеттiң түйiсу   |                  |
нүктесi          |                  |
__________________________________________________________________
1                  42 о 25',8              50 о 00',3
2                  42 о 24',5              50 о 01',7
3                  42 о 22',3              50 о 03',8
4                  42 о 20',9              50 о 05',4
5                  42 о 20',2              50 о 06',4
6                  42 о 20',7              50 о 06',9
7                  42 о 17',0              50 о 10',1
8                  42 о 16',4              50 о 10',8

Статья 2
Начальной точкой срединной линии является точка стыка линий разграничения участков дна и недр Каспийского моря между Республикой Казахстан, Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией с координатами 42 о 33',6 северной широты и 49 о 53',3 восточной долготы.
Конечной точкой разграничения является точка с координатами 41 о 32',4 северной широты и 50 о 56',6 восточной долготы, которая может быть принята в качестве точки стыка линий разграничения участков дна и недр Каспийского моря между Республикой Казахстан, Азербайджанской Республикой и Туркменистаном, что должно быть зафиксировано в трехстороннем соглашении между ними.
Статья 3
Срединная линия разграничения нанесена на согласованную Сторонами схему разграничения участков дна и недр Каспийского моря между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой (Приложение 3).
Статья 4
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статей 7 Соглашения, неотъемлемой частью которого он является.
Совершено в городе _________ "__" _______ 2003 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, азербайджанском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу. В целях толкования положений настоящего Протокола Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Республику            За Азербайджанскую
Казахстан                  Республику
Приложение 1
к Протоколу к Соглашению между
Республикой Казахстан и
Азербайджанской Республикой о
разграничении дна
Каспийского моря между
Республикой Казахстан и
Азербайджанской Республикой
Каталог
географических координат серединной линии
-------------------------------------------------------------------
Номера поворотных   ! Северная широта !   Восточная долгота
точек серединой линии !                 !
-------------------------------------------------------------------
Точка стыка трех           42 о 33',6            49 о 53',3
государств РК, АР, РФ
-------------------------------------------------------------------
1                  42 о 25',8            50 о 00',3
2                  42 о 24',5            50 о 00',7
3                  42 о 22',3            50 о 03',8
4                  42 о 20',9            50 о 05',4
5                  42 о 20',2            50 о 06',4
6                  42 о 19',7            50 о 06',9
7                  42 о 17',0            50 о 10',1
8                  42 о 16',4            50 о 10',8

9                  42 о 11',1              50 о 17',5
10                 42 о 10',4              50 о 18',5
11                 42 о 06',5              50 о 23',6
12                 42 о 05',2              50 о 25',4
13                 41 о 57',9              50 о 36',0
14                 41 о 57',4              50 о 36',8
15                 41 о 56',6              50 о 38',0
16                 41 о 55',8              50 о 38',7
17                 41 о 53',2              50 о 41',2
18                 41 о 51',3              50 о 41',9
19                 41 о 50',6              50 о 42',2
20                 41 о 47',8              50 о 43',1
21                 41 о 39',1              50 о 50',4
22                 41 о 37',0              50 о 52',3
23                 41 о 35',3              50 о 53',8
24                 41 о 33',4              50 о 55',5
___________________________________________________________________
25 нүкте (соңғы)          41 о 32',4              50 о 56',6
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы мен
Әзiрбайжан Республикасы арасындағы
Каспий теңiзi түбiн шектеу туралы
Қазақстан Республикасы мен
Әзiрбайжан Республикасының
арасындағы келiсiм хаттамасына
2 қосымша
бастапқы базалық нүктелердiң географиялық координаттарының
КATAЛОГЫ Қазақстан Республикасы
___________________________________________________________________
Р/Н     |           Солтүстiк ендiк           Шығыс бойлық
NN
___________________________________________________________________
1                      43 о 09',1                51о16',2
2                      43 о 09',1                51 о 16',6
3                      42 о 50',1                51 о 54',3
4                      42 о 05',0                52 о 25',4
5                      41 о 46',6                52 о 26',5
6                      41 о 46',1                52 о 26',7
___________________________________________________________________
Әзiрбайжан Республикасы
___________________________________________________________________
Р/Н     |           Солтүстiк ендiк     |     Шығыс бойлық
NN     |                               |
___________________________________________________________________
1                      41 о 45',6                48 о 42',4
2                      41 о 35',8                48 о 51',9
3                      41 о 32',2                48 о 55',8
4                      41 о 28',0                48 о 59',6
5                      41 о 22',7                49 о 04',4
6                      41 о 21',8                49 о 05',0

9                  42 о 11',1            50 о 17',5
10                 42 о 10',4            50 о 18',5
11                 42 о 06',5            50 о 23',6
12                 42 о 05',2            50 о 25',4
13                 41 о 57',9            50 о 36',0
14                 41 о 57',4            50 о 36',8
15                 41 о 56',6            50 о 38',0
16                 41 о 55',8            50 о 38',7
17                 41 о 53',2            50 о 41',2
18                 41 о 51',3            50 о 41',9
19                 41 о 50',6            50 о 42',2
20                 41 о 47',8            50 о 43',1
21                 41 о 39',1            50 о 50',4
22                 41 о 37',0            50 о 52',3
23                 41 о 35',3            50 о 53',8
24                 41 о 33',4            50 о 55',5
-------------------------------------------------------------------
Точка 25 (конечная)        41 о 32',4            50 о 56',6
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Протоколу к Соглашению между
Республикой Казахстан и
Азербайджанской Республикой о
разграничении дна
Каспийского моря между
Республикой Казахстан и
Азербайджанской Республикой
Каталог
географических координат исходных базовых точек
Республика Казахстан
-------------------------------------------------------------------
NN !       Северная широта      !        Восточная долгота
п/п!                            !
-------------------------------------------------------------------
1             43 о 09',1                       51 о 16',2
2             43 о 09',1                       51 о 16',6
3             42 о 50',1                       51 о 54',3
4             42 о 05',0                       52 о 25',4
5             41 о 46',6                       52 о 26',5
6             41 о 46',1                       52 о 26',7
-------------------------------------------------------------------
Азербайджанская Республика
-------------------------------------------------------------------
NN !       Северная широта      !        Восточная долгота
п/п!                            !
-------------------------------------------------------------------
1            41 о 45',6                        48 о 42',4
2            41 о 35',8                        48 о 51',9
3            41 о 32',2                        48 о 55',8
4            41 о 28',0                        48 о 59',6
5            41 о 22',7                        49 о 04',4
6            41 о 21',8                        49 о 05',0