Қазақстан Республикасының Yкiметi Мен "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамы арасындағы Қазақстан Республикасындағы "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамының инвестициялық қызметiне байланысты мәселелер бойынша қосымша келiсiмдер жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 257 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Осы қаулыға қоса берiлiп отырған мынадай қосымша келiсiмдердiң жобалары мақұлдансын:
1) Қазақстан Республикасы мен "Испат-Қармет" ААҚ және басқа да тараптардың арасындағы 1995 жылғы 17 қарашадағы Қарағанды металлургия комбинатын сатып алу-сату шартына;
2) "Қазақстан Республикасы экономикасының басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асыратын инвесторды мемлекеттiк қолдау және оған ынталандыру шараларын беру туралы" 2001 жылғы 26 қаңтардағы келiсiм-шартқа.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары К.Қ. Мәсiмовке Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң атынан Қазақстан Республикасы мен "Испат-Қармет" ААҚ және басқа да тараптардың арасындағы 1995 жылғы 17 қарашадағы Қарағанды металлургия комбинатын сатып алу-сату шартына және "Қазақстан Республикасы экономикасының басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асыратын инвесторды мемлекеттiк қолдау және оған ынталандыру шараларын беру туралы" 2001 жылғы 26 қаңтардағы қосымша келiсiмдерге қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
"Қазақстан Республикасы экономикасының басым
секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асыратын
инвесторды мемлекеттiк қолдау және ынталандыру шараларын
ұсыну туралы" 2001 жылғы 26 желтоқсандағы келiсiм-шартқа
ҚОСЫМША КЕЛIСIМ
Астана қ.                                    2003 жылғы 17 наурыз
Осы Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Инвестициялар жөнiндегi агенттiгi мен "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамы арасында жасалған "Қазақстан Республикасы экономикасының басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асыратын инвесторды мемлекеттiк қолдау және ынталандыру шараларын ұсыну туралы" 2001 жылғы 26 желтоқсандағы N 0322-12-2001 келiсiм-шартқа (бұдан әрi - Келiсiм-шарт) Қосымша келiсiм:
бұдан әрi "Тараптар" деп аталатын:
1) Қазақстан Республикасының Yкiметi атынан "Қазақстан Республикасының Yкiметi мен "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамы арасындағы "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамының Қазақстан Республикасындағы инвестициялық қызметiне байланысты мәселелер бойынша қосымша келiсiм-шарттар жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 17 наурыздағы N 257 қаулысына сәйкес әрекет ететiн Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Кәрiм Қажымқанұлы Мәсiмов және

О заключении дополнительных соглашений по вопросам, связанным с инвестиционной деятельностью открытого акционерного общества "Испат-Кармет" в Республике Казахстан, между Правительством Республики Казахстан и открытым акционерным обществом "Испат-Кармет"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 257
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прилагаемые к настоящему постановлению проекты дополнительных соглашений:
1) к Договору от 17 ноября 1995 года между Республикой Казахстан и ОАО "Испат-Кармет" и другими сторонами о купле-продаже Карагандинского металлургического комбината;
2) к Контракту от 26 декабря 2001 года "О государственной поддержке и предоставлении мер стимулирования инвестору, осуществляющему инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики Республики Казахстан".
2. Уполномочить Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К. подписать от имени Правительства Республики Казахстан дополнительные соглашения к Договору от 17 ноября 1995 года между Республикой Казахстан и ОАО "Испат-Кармет" и другими сторонами о купле-продаже Карагандинского металлургического комбината и к Контракту от 26 декабря 2001 года "О государственной поддержке и предоставлении мер стимулирования инвестору, осуществляющему инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики Республики Казахстан".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Дополнительное Соглашение
к контракту от 26 декабря 2001 года "О государственной
поддержке и предоставлении мер стимулирования инвестору,
осуществляющему инвестиционную деятельность в
приоритетных секторах экономики Республики Казахстан"
г. Астана                                   17 марта 2003 года
Настоящее Дополнительное соглашение к Контракту N 0322-12-2001 от 26 декабря 2001 года "О государственной поддержке и предоставлении мер стимулирования инвестору, осуществляющему инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики Республики Казахстан", заключенному между Комитетом по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан и открытым акционерным обществом "Испат-Кармет" (далее - Контракт), заключено между:
1) Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан, выступающим в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 марта N 257 "О заключении дополнительных соглашений по вопросам, связанным с инвестиционной деятельностью открытого акционерного общества "Испат-Кармет" в Республике Казахстан, между Правительством Республики Казахстан и открытым акционерным обществом "Испат-Кармет", от имени Правительства Республики Казахстан, в лице Масимова Карима Кажимкановича, и

2) "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамының атынан Жарғы негiзiнде әрекет ететiн бас директоры Н.К.Чоудхари арасында жасалды.
Тараптар мыналар жөнiнде келiстi:
1. Келiсiм-шарттың 9-тармағында айтылған шарттарды ескере отырып, Келiсiм-шарт күшiне енетiн жылдың алдындағы үш жылда (1999, 2000, 2001) ең жоғары салық салынатын табыс 2000 жылы алынғаны белгiлендi. "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамының 2000 жылға арналған корпоративтiк табыс салығы бойынша берген, салық органы растаған декларациясына сәйкес салық салынатын табыс сомасы 13 670 000 000 (он үш миллиард алты жүз жетпiс миллион) теңгенi құрады.
2. Осыған байланысты "Испат-Қармет" ашық акционерлiк қоғамының салық салынатын табысының өсiмiн 2005 жылдан бастап алу болжанып отыр, инвестор 2005-2009 жылдар кезеңiнде жыл сайын 4 100 000 000 (төрт миллиард бiр жүз миллион) теңге мөлшерiнде корпоративтiк табыс салығын төлейдi.
Осы Қосымша келiсiм "Қазақстан Республикасы экономикасының басым секторларында инвестициялық қызметтi жүзеге асыратын инвесторды мемлекеттiк қолдау және ынталандыру шараларын ұсыну туралы" 2001 жылғы 26 желтоқсандағы N 0322-12-2001 келiсiм-шарттың ажырамас бөлiгi болып табылады.
Қазақстан Республикасының         "Испат-Қармет" ашық
Yкiметi атынан:                   акционерлiк қоғамынан:
Қазақстан Республикасы            Бас директор
Премьер-Министрiнiң
орынбасары
Қазақстан Республикасы мен "Испат-Қармет" ААҚ және
басқа тараптардың арасындағы Қарағанды металлургия
комбинатын сатып алу-сату туралы 1995 жылғы
17 қарашадағы шартқа
ҚОСЫМША КЕЛIСIМ
Астана қ.                                2003 жылғы 17 наурыз
Тараптар мыналар туралы келiстi:
Салық-салу жөнiндегi мәселелердi, сондай-ақ нарық бағасының деңгейiне сәйкес тiркелген активтердi қайта бағалауды жүргiзуге арналған құқықты қоса алғанда, Сатып алу-сату шартына сәйкес "ең көп қолайлыландыру режимi" "Испат-Қармет" ААҚ-қа (бұдан әрi - Инвестор) расталсын.
Қайта бағалауды жүргiзудiң Инвесторға қажеттi екенiн және Инвестордың жоспарланған инвестициялық бағдарламаны iске асыруы корпорациялық табыс салығының түсiм көлемiн едәуiр төмендетуге әкеп соғатынын ескере отырып, тараптар уағдаласты:
Yкiмет пен Инвестор оның қаржылық нәтижесiне қарамастан, 2002 жылы 2 300 000 000 (eкi миллиард үш жүз миллион) теңге мөлшерде, 2003-2004 жылдары жыл сайын 2 500 000 000 (екi миллиард бес жүз миллион) теңге мөлшерде корпорациялық табыс салығын төлеу жөнiндегi Инвестордың алдын ала келiсiлген мiндеттемелерiн тiркейдi.

2) открытым акционерным обществом "Испат-Кармет", в лице генерального директора Чоудхари Н.К., действующего на основании Устава,
именуемыми в дальнейшем "Стороны".
Стороны согласились о следующем:
1. Установлено, что, исходя из условий, оговоренных в пункте 9 Контракта, максимальный облагаемый доход в трех предшествующих году вступления в силу Контракта годах (1999, 2000, 2001), получен в 2000 году. Согласно поданной открытым акционерным обществом "Испат-Кармет" декларации по корпоративному подоходному налогу за 2000 год, подтвержденной налоговым органом, сумма облагаемого дохода составила 13 670 000 000 (тринадцать миллиардов шестьсот семьдесят миллионов) тенге.
2. В связи с тем, что прирост облагаемого дохода открытого акционерного общества "Испат-Кармет" предполагается к получению с 2005 года, инвестор в период 2005-2009 годов уплачивает ежегодно корпоративный подоходный налог в размере 4 100 000 000 (четыре миллиарда сто миллионов) тенге.
Настоящее Дополнительное соглашение является неотъемлемой частью Контракта N 0322-12-2001 от 26 декабря 2001 года "О государственной поддержке и предоставлении мер стимулирования инвестору, осуществляющему инвестиционную деятельность в приоритетных секторах экономики Республики Казахстан".
От имени Правительства           От открытого
Республики Казахстан:            акционерного общества
Заместитель Премьер-министра     "Испат-Кармет":
Республики Казахстан             Генеральный директор
Масимов К.К.                     Чоудхари Н.К.
Проект
Дополнительное Соглашение
к Договору от 17 ноября 1995 года между Республикой
Казахстан и ОАО "Испат-Кармет" и другими сторонами
о купле-продаже Карагандинского металлургического комбината
г. Астана                                 17 марта 2003 года
Стороны согласились о следующем:
Подтвердить за ОАО "Испат-Кармет" (далее - Инвестор) в соответствии с Договором Купли-Продажи "режим наибольшего благоприятствования", включая вопросы по налогообложению, а также право на проведение переоценки фиксированных активов в соответствии с уровнем рыночных цен.
Учитывая необходимость для Инвестора проведение переоценки и, что реализация Инвестором запланированной инвестиционной программы приведут к значительному снижению объемов поступлений корпоративного подоходного налога, стороны договорились:
Правительство и Инвестор фиксируют заранее оговоренные обязательства Инвестора по уплате корпоративного подоходного налога в размере 2 300 000 000 (два миллиарда триста миллионов) тенге в 2002 году, 2 500 000 000 (два миллиарда пятьсот миллионов) тенге ежегодно в 2003 и 2004 годах, вне зависимости от его финансового результата.

Yкiмет пен Инвестор 2005-2009 жылдар кезеңiне 13 670 000 000 (он үш миллиард алты жүз жетпiс миллион) теңге мөлшерiндегi Инвестордың алдын-ала келiсiлген жыл сайынғы салық салынатын табыс мөлшерiн және тиiсiнше 4 100 000 000 (төрт миллиард бiр жүз миллион) теңге мөлшерiнде корпорациялық табыс салығын төлеу жөнiндегi жыл сайынғы мiндеттемелерiн тiркейдi. Салық салынатын табыстың жоғарыда көрсетiлген сомасынан асып түсетiн табыс инвестициялық Келiсiм-шартқа сәйкес корпорациялық табыс салығын салудан босатылады.
2005-2009 жылдар кезеңiнде Инвестор салық заңнамасына сәйкес қайта бағаланған тiркелген активтердiң құнын ескере отырып есептелген амортизациялық аударымдардың ең жоғарғы нормасын қолдануы және өткен кезеңдерде алынған шығындарды көтеруi мүмкін.
Осы уағдаластықтыққа қол жеткiзу үшiн осы Қосымша келiсiм Қазақстан Республикасы мен "Испат Қармет" ААҚ және басқа тараптар арасындағы Қарағанды металлургия комбинатын сатып алу-сату туралы 1995 жылғы 17 қарашадағы шарттың ажырамас бөлiгi болып табылады.
ЖОҒАРЫДА АЙТЫЛҒАНДАРҒA АЙҒАҚ РЕТIНДЕ:
Қазақстан Республикасы        "Испат-Қармет" ААҚ үшiн:
Yкiметiнiң атынан:
Қазақстан Республикасы        Бас директор
Премьер-Министрiнiң
орынбасары

Правительство и Инвестор в период на 2005-2009 годы фиксируют заранее оговоренные ежегодные размеры налогооблагаемого дохода Инвестора в размере 13 670 000 000 (тринадцать миллиардов шестьсот семьдесят миллионов) тенге и соответственно ежегодные обязательства по уплате корпоративного подоходного налога в размере 4 100 000 000 (четыре миллиарда сто миллионов) тенге. Доход, превышающий вышеуказанную сумму налогооблагаемого дохода, освобождается от обложения корпоративным подоходным налогом в соответствии с инвестиционным Контрактом.
В период 2005-2009 годы Инвестор может применять максимальную норму амортизационных отчислений, исчисленных исходя из стоимости переоцененных фиксированных активов, и переносить убытки, полученные за предыдущие периоды в соответствии с налоговым законодательством.
Для достижения данных договоренностей настоящее Дополнительное соглашение является неотъемлемой частью Договора от 17 ноября 1995 года между Республикой Казахстан и ОАО "Испат-Кармет" и другими сторонами о купле-продаже Карагандинского металлургического комбината.
В свидетельство вышеизложенного:
От имени Правительства           ЗАО ОАО "Испат-Кармет"
Республики Казахстан:            Генеральный директор
Заместитель Премьер-Министра     Чоудхари Н.К.
Республики Казахстан
Масимов К.К.