Әскери қызметшi (әскери мiндеттi) қаза тапқан (қайтыс болған), мүгедектігі анықталған немесе ол жарақат алған жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 18 наурыздағы N 262 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 868 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.08.2013 № 868 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 14-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Әскери қызметшi (әскери мiндеттi) қаза тапқан (қайтыс болған), мүгедектігі анықталған немесе ол жарақат алған жағдайда біржолғы өтемақы төлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми түрде жарияланғаннан кейiн он күнтізбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 18 наурыздағы
N 262 қаулысымен
бекiтiлген
Әскери қызметшi (әскери мiндеттi) қаза тапқан (қайтыс
болған), мүгедектігі анықталған немесе ол жарақат алған
жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу ережесі
Әскери қызметшi (әскери мiндеттi) қаза тапқан (қайтыс болған) мүгедектiгi анықталған немесе ол жарақат алған жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу ережесi (бұдан әрі - Ереже) "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңының (бұдан әрi - Заң) 14-бабына сәйкес әзiрлендi.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әскери қызметшiге әскери мiндеттiге немесе оны алуға құқығы бар адамдарға бiржолғы өтемақыны (бұдан әрі - өтемақы) төлеу мынадай жағдайларда жүргiзiледi:
1) әскери қызметшi немесе әскери мiндеттi қызмет (жиын) кезеңiнде не қызметiн (жиынды) өткеру кезеңiнде алған жарақат (контузия), сырқат салдарынан қызметтен босатылғаннан (жиын аяқталғаннан) кейiн қаза тапқанда (қайтыс болғанда);
2) әскери қызметшiнің (әскери мiндеттiнiң) ол әскери қызметiн (жиын) өткерiп жүрген кезеңде немесе әскери қызметтен босатылған (жиын аяқталған) күннен бастап бiр жыл өткенге дейін әскери қызметтi (жиынды) өткерумен байланысты контузияның, жарақаттың, сырқаттың нәтижесiнде болған мүгедектiгi анықталғанда;
3) әскери қызметшi, жиындарға шақырылған әскери мiндеттi әскери қызметте (әскери жиындарда) мiндеттерiн орындау кезiнде мүгедектiкке әкеп соқтырмаған ауыр жарақат (жаралану, жарақат, контузия) не жеңiл жарақат алғанда.

Об утверждении Правил выплаты единовременных компенсаций в случае гибели (смерти) военнослужащего (военнообязанного), установления инвалидности или получения им увечья
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2003 года № 262. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 868
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.08.2013 № 868 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Правила выплаты единовременных компенсаций в случае гибели (смерти) военнослужащего (военнообязанного), установления инвалидности или получения им увечья.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2003 года N 262
Правила
выплаты единовременных компенсаций в случае гибели
(смерти) военнослужащего (военнообязанного),
установления инвалидности или получения им увечья
Настоящие Правила выплаты единовременных компенсаций в случае гибели (смерти) военнослужащего (военнообязанного), установления инвалидности или получения им увечья (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" (далее - Закон).
Глава 1. Общие положения
1. Выплата единовременной компенсации (далее - компенсация) производится военнослужащему, военнообязанному или лицам, имеющим право на ее получение, в следующих случаях:
1) гибели (смерти) военнослужащего или военнообязанного в период службы (сборов), либо после увольнения со службы (окончания сборов) вследствие ранения (контузии), заболевания, полученных в период прохождения службы (сборов);
2) установления военнослужащему (военнообязанному) инвалидности в период прохождения им военной службы (сборов) или наступившей в результате контузии, увечья, заболевания, связанных с прохождением военной службы (сборов), до истечения одного года со дня увольнения с военной службы (окончания сборов);
3) получения военнослужащим, военнообязанным, призванным на сборы, при исполнении обязанностей военной службы (на военных сборах) тяжелого увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего инвалидности или легкого увечья.

2. Егер қайтыс болу себебi өз-өзіне қол жұмсауға жеткiзген жағдайды қоспағанда, өз-өзiне қол жұмсау болғаны заңнамада белгіленген тәртіппен дәлелденген болса, сондай-ақ егер қаза табу (қайтыс болу), жаралану, жарақат, зақым алу адамның заңға қайшы әрекет жасауы кезiнде немесе алкогольден, есiрткіден, уытқұмарлықтан мас болу себебiнен немесе өзiне қандай да бір зақым келтiру салдарынан немесе өтемақы алу немесе әскери қызметтен жалтару мақсатында өзiнiң денсаулығына өзге де зақым келтiрсе, тиiстi құжаттар ресiмделмейдi және өтемақы төленбейдi.
2-тарау. Әскери қызметшi (әскери мiндеттi) қаза тапқан
(қайтыс болған) жағдайда өтемақы алу үшiн қажеттi
құжаттар тiзбесi
3. Әскери қызметшi немесе әскери мiндеттi қызмет (жиын) кезеңiнде не қызметтi (жиынды) өткеру кезеңiнде алған жарақат (контузия), сырқат салдарынан қызметтен (жиыннан) босатылғаннан кейiн қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда өтемақы алуға құқығы бар адамдардың тұрғылықты жерi бойынша қорғаныс iстерi жөнiндегі басқармалар (бөлiмдер) мынадай құжаттарды ұсыну қажеттiгi туралы соңғыларын жазбаша түрде хабардар етедi:
1) өтемақы алуға өтiнiш (1-қосымша);
2) қайтыс болғандығы туралы куәлiктiң нотариалдық тәртiппен расталған көшiрмесi;
3) заңнамада белгiленген тәртiппен берiлген мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiк;
4) өтемақы алуға құқығы бар адамның жеке басын куәландыратын құжат көшiрмесi.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
4. Осы Ереженiң 3-тармағында көрсетiлген құжаттарды алғаннан кейiн қорғаныс iстерi жөнiндегі басқармалар (бөлiмдер):
1) қаза тапқан (қайтыс болған) адамның әскери қызмет өткеру кезеңiн көрсете отырып, өтемақы алуға құқық беретiн оқиға сәтiндегi ақшалай үлестiң мөлшерi туралы анықтаманы (2-қосымша), сондай-ақ әскери қызметшiнi бөлiмше тiзімiнен шығару туралы әскери бөлiм командирiнiң бұйрығынан үзіндіні; <*>
2) әскери қызметшiнiң (әскери мiндеттiнiң) қаза табуының (қайтыс болуының) себептерi мен жағдаяттарын тергеу материалдарын;
3) қызметтен (жиыннан) босатылғаннан кейiн қайтыс болған адамдарға қатысты - қайтыс болу себебi әскери қызметтi (жиынды) өткеру кезеңiнде алған жаралану, контузия, жарақат немесе сырқат болып табылатынын растайтын әскери-дәрiгерлiк комиссияның қорытындысын (қаулысын) сұратады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .

2. Соответствующие документы не оформляются, и компенсация не выплачивается, если в установленном законодательством порядке доказано, что причиной смерти явилось самоубийство, за исключением случаев доведения до самоубийства, а также, если гибель (смерть), ранение, контузия, травма, увечье наступили при совершении лицом противоправных действий или по причине алкогольного, наркотического, токсического опьянения или причинения себе какого-либо телесного повреждения (членовредительства) или иного вреда своему здоровью с целью получения компенсации или уклонения от военной службы.
Глава 2. Перечень документов, необходимых
для получения компенсации в случае гибели (смерти)
военнослужащего (военнообязанного)
3. В случае гибели (смерти) военнослужащего или военнообязанного в период службы (сборов), либо после увольнения со службы (сборов) вследствие ранения (контузии), заболевания, полученных в период прохождения службы (сборов), управления (отделы) по делам обороны по месту жительства лиц, имеющих право на получение компенсации, письменно уведомляют последних о необходимости предоставления следующих документов:
1) заявление на выплату компенсации (приложение 1);
2) копия свидетельства о смерти, заверенная в нотариальном порядке;
3) свидетельство о праве на наследство, выданное в установленном законодательством порядке;
4) копия документа, удостоверяющего личность лица, имеющего право на получение компенсации. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
4. Управления (отделы) по делам обороны, после получения документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил, запрашивают:
1) из войсковой части справку о размере денежного содержания погибшего (умершего) на момент события, дающего право на получение компенсации с указанием периода прохождения военной службы (приложение 2), а также выписку из приказа командира войсковой части об исключении военнослужащего из списков части;
2) материалы расследования причин и обстоятельств гибели (смерти) военнослужащего (военнообязанного);
3) в отношении лиц, умерших после увольнения со службы (сборов) - заключение (постановление) военно-врачебной комиссии, подтверждающее, что причиной смерти явилось ранение, контузия, увечье или заболевание, полученное в период прохождения военной службы (сборов). <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).

3-тарау. Әскери қызметшiнiң (әскери мiндеттiнiң)
мүгедектігі анықталған жағдайда өтемақы алу үшiн қажеттi
құжаттар тiзбесi
5. Әскери қызметшiнiң (әскери мiндеттiнiң) ол әскери қызметті (жиынды) өткерiп жүрген кезеңде мүгедектiгi анықталған жағдайда қызмет (жиын өту) орны бойынша мынадай құжаттар тапсырылады:
1) белгiленген нысандағы өтiнiш (1-қосымша);
2) мүгедектiк тобы анықталғаны туралы халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесi қорытындысының нотариалдық тәртіппен расталған көшiрмесi;
3) нәтижесiнде мүгедектiгi басталған контузияны, жарақатты, сырқатты қызмет (жиын) өткеру кезеңiнде алғанын растайтын әскери-дәрiгерлiк комиссия қорытындысының (қаулысының) көшiрмесi;
4) өтемақы алуға құқығы бар (2-қосымша) адамның әскери қызметтi өткерген кезеңiн көрсете отырып өтемақы алуға құқық беретiн (10-тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген адамдардан басқа), оқиға сәтiндегi ақшалай үлестiң мөлшерi туралы әскери бөлiмнiң анықтамасы. <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
6. Әскери қызметшiнiң (әскери мiндеттiнiң) әскери қызметтi (жиынды) өткеруiне байланысты оның контузиясы, жарақаты, сырқаттануы нәтижесiнде болған мүгедектігі анықталған жағдайда, әскери қызметтен босатылғаннан (жиын аяқталғаннан) кейiн бip жыл өткенге дейiн қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармаларға (бөлiмдерге) мыналар ұсынылады:
1) осы Ереженiң 5-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетiлген құжаттар;
2) әскери қызметшiлер - олардың әскери қызмет өткеру кезеңiн көрсетiп, босату күнiндегi ақшалай үлесiнiң мөлшерi туралы әскери бөлiмнiң анықтамасы (2-қосымша), сондай-ақ әскери бөлiм командирiнiң оны әскери бөлiмнiң тiзiмдерiнен шығару туралы бұйрығының үзiндiсi;
3) әскери мiндеттілер - олардың әскери жиындарды өткеру кезеңi туралы қорғаныс iстерi жөнiндегі басқармалардың (бөлiмдердiң) анықтамасы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
4-тарау. Әскери қызметшi (әскери мiндеттi) мүгедектiкке
әкеп соқтырмаған ауыр жарақат (жаралану, жарақаттану,
контузия) немесе жеңiл жарақат алған жағдайда өтемақы алу
үшiн құжаттардың тiзбесi
7. Әскери қызметшiнiң, жиындарға шақырылған әскери мiндеттiнiң әскери қызмет мiндеттерiн (әскери жиындарда) атқару кезiнде мүгедектiкке әкеп соқтырмаған ауыр жарақат (жаралану, жарақаттану, контузия) немесе жеңiл жарақат алған жағдайда, оларды әскери бөлiм командирi немесе тiкелей бастықтары қызмет орны бойынша немесе қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармаларға (бөлiмдерге) мыналарды:

Глава 3. Перечень документов, необходимых для получения
компенсации в случае установления военнослужащему
(военнообязанному) инвалидности
5. В случае установления военнослужащему (военнообязанному) инвалидности в период прохождения им военной службы (сборов) по месту службы (прохождения сборов) предоставляются следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 1);
2) копия заключения территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об установлении группы инвалидности, заверенная в нотариальном порядке;
3) копия заключения (постановления) военно-врачебной комиссии, подтверждающего, что контузия, увечье, заболевание, в результате которых наступила инвалидность, получены в период прохождения службы (сборов);
4) справка войсковой части о размере денежного содержания на момент события, дающего право на получение компенсации, с указанием периода прохождения военной службы лица (кроме лиц, указанных в подпункте 4) пункта 10), имеющего право на получение компенсации (приложение 2). <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
6. В случае установления военнослужащему (военнообязанному) инвалидности, наступившей в результате контузии, увечья, заболевания, связанных с прохождением им военной службы (сборов), до истечения одного года после увольнения с военной службы (окончания сборов) в управления (отделы) по делам обороны предоставляются:
1) документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3) пункта 5 настоящих Правил;
2) военнослужащими - справка войсковой части о размере денежного содержания на день увольнения с указанием периода прохождения им военной службы (приложение 2), а также выписка из приказа командира войсковой части об исключении его из списков части;
3) военнообязанными - справка управления (отдела) по делам обороны о периоде прохождения им военных сборов. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
Глава 4. Перечень документов для получения компенсации
в случае получения военнослужащим (военнообязанным)
тяжелого увечья (ранения, травмы, контузии), не
повлекшего инвалидности, или легкого увечья
7. В случае получения военнослужащим, военнообязанным, призванным на сборы, при исполнении обязанностей военной службы (на военных сборах) тяжелого увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего инвалидности, или легкого увечья, они письменно уведомляются командиром войсковой части или непосредственными начальниками о необходимости предоставления по месту службы или в управления (отделы) по делам обороны:

1) осы Ереженiң 5-тармағының 1), 4) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды;
2) алған жарақаттың (жаралануының, жарақаттануының, контузиясының) ауырлық (ауыр немесе жеңiл) дәрежесi туралы әскери-дәрiгерлiк комиссияның анықтамасын (3-қосымша);
3) әскери қызмет мiндеттерiн (жиындар өткеру) атқару кезiнде жарақат алу фактісiн растайтын тексеру материалдарын ұсыну қажеттiгi туралы хабардар етедi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
5-тарау. Өтемақыны төлеу тәртiбi
8. Осы Ереженiң 4, 5, 6, 7-тармақтарында көрсетiлген құжаттар қоса берілген өтемақыны алушының өтінiшiн мыналар:
1) қорғаныс iстерi жөнiндегі басқармалар (бөлiмдер) барлық қажеттi құжаттарды алған күннен бастап он күн мерзiмде қорғаныс iстерi жөнiндегi департаменттерге; <*<
2) әскери бөлiмдердiң командирлерi тiкелей өтемақы төлеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органдарға (бұдан әрi - мемлекеттiк орган) ұсынады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
9. Қорғаныс iстерi жөнiндегі департаменттер өтемақы төлеуге құжаттар түскен кезде оларды тіркеуді жүргізеді және түскен күнiнен бастап бес күн мерзiмде оларды тиiстi мемлекеттiк органға жiбередi.<*>
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
10. Мемлекеттiк орган өтемақы төлеуге құжаттарды алған күннен бастап eкі ай iшiнде оны мынадай мөлшерде әскери қызметшiлерге (әскери мiндеттiлерге), не оны алуға құқығы бар адамдарға төлеудi жүргiзедi:
1) әскери қызметшi қаза тапқан (қайтыс болған), мүгедектігi анықталған немесе ол әскери қызмет кезеңiнде мертiккен жағдайда қаза тапқан (қайтыс болған), мүгедектiгi анықталған немесе ол мертiккен күнге соңғы атқарған лауазымы бойынша ақшалай үлесiнiң жалақысынан, Заңның 14-бабында белгiленген мөлшерде;
2) әскери қызметшi әскери қызметтен босатылғаннан кейiн қызмет өткеру кезеңiнде алған мертiгуi (контузиясы), сырқаттануы салдарынан қайтыс болған жағдайда, босатылған сәтiнен бастап қайтыс болған күнгi соңғы атқарған лауазымы бойынша ақшалай үлес жалақысының өзгеруiн ескере отырып, Заңның 14-бабында белгiленген мөлшерде;
3) әскери қызметшiнiң әскери қызметті өткеруiне байланысты контузиясы, мертiгуi, сырқаттануы нәтижесiнде болған мүгедектiгі анықталған жағдайда, әскери қызметтен босатылғаннан кейiн бiр жыл өткенге дейiн мүгедектiгi анықталған күнгі босатылған сәттен бастап соңғы атқарған лауазымы бойынша ақшалай үлес жалақысының өзгеруiн ескере отырып, Заңның 14-бабында белгіленген мөлшерде;

1) документов, указанных в подпунктах 1), 4) пункта 5 настоящих Правил,
2) справки военно-врачебной комиссии о степени тяжести (тяжелого или легкого) полученного увечья (ранение, травма, контузия) (приложение 3),
3) материалов расследования, подтверждающих факт получения увечья при исполнении обязанностей военной службы (прохождении сборов). <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
Глава 5. Порядок выплаты компенсации
8. Заявление получателя компенсации с приложением документов, указанных в пунктах 4, 5, 6, 7 настоящих Правил, представляются:
1) управлениями (отделами) по делам обороны в десятидневный срок со дня получения всех необходимых документов в Департаменты по делам обороны;
2) командирами войсковых частей непосредственно в государственные органы, уполномоченные осуществлять выплаты компенсаций (далее - государственный орган). <*>
Сноска. Пункт 8 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
9. Департаменты по делам обороны при поступлении документов на выплату компенсации производят их регистрацию и в пятидневный срок со дня поступления направляют их в соответствующий государственный орган. <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
10. Государственный орган в течение двух месяцев со дня получения документов на выплату компенсации производит ее выплату военнослужащим (военнообязанным), либо лицам, имеющим право на ее получение:
1) в случаях гибели (смерти) военнослужащего, установления инвалидности или получения им увечья в период военной службы в размерах, денежного содержания, установленных статьей 14 Закона,  по последней занимаемой должности на день гибели (смерти), установления инвалидности или получения им увечья;
2) в случаях смерти военнослужащего после увольнения с военной службы вследствие ранения (контузии), заболевания, полученных в период прохождения службы, в размерах, установленных статьей 14 Закона, с учетом изменения денежного содержания по последней занимаемой должности с момента увольнения на день смерти;
3) в случае установления военнослужащему инвалидности, наступившей в результате контузии, увечья, заболевания, связанного с прохождением военной службы, до истечения одного года после увольнения с военной службы, в размерах, установленных статьей 14 Закона, с учетом изменения денежного содержания по последней занимаемой должности с момента увольнения на день установления инвалидности;

4) мерзiмдi қызметтің әскери қызметшілерiне, стипендия алатын әскери (арнаулы) оқу орындарының курсанттарына, жиындарға шақырылған әскери мiндеттілерге Ереженiң осы тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетiлген жағдайларда қаза тапқан (қайтыс болған), мүгедектiгi анықталған немесе мертiккен күнгi жыл сайын республикалық бюджетте белгіленетiн айлық есептік көрсеткiшінің есебiнен, Заңның 14-бабында белгіленген мөлшерде. <*>
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
11. Мемлекеттік орган өтемақы төлеуге құжаттарды толық көлемде алмаған жағдайда жетiспеген құжаттарға тиiстi сұрау салулар жүргізеді.
12. Заңда көзделген, олар бойынша өтемақы төленбейтiн жағдайларда мемлекеттiк органның құрылымдық бөлiмшесi өтiнiш берушiлерге өтемақы төлеуден бас тарту туралы жазбаша хабарлама жiбередi.
13. Өтемақы төлеу мемлекеттiк органның шотына түскен ақшаның көзделген лимиттерi шегiнде жүргiзiледi.
14. Алушылардың тұрғылықты жерi бойынша банк мекемелерiнде ашылған дербес шоттарға немесе карт шоттарға өтемақыны аудару қазынашылық басқармалары арқылы жүзеге асырылады.
Өтемақы төлеу және оны аудару үшiн банктiң қызмет көрсеткеніне төлеу республикалық және жергiлiктi бюджеттерде мемлекеттік органдардың осы мақсаттарға көзделген қаражаты есебiнен жүзеге асырылады. <*>
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
15. Кәмелетке толмаған алушыға өтемақы төлеу оны тұрғылықты жерi бойынша екiншi деңгейдегi банкте ашылған алушының дербес шотына аудару жолымен, бұл туралы қорғаншылық және қамқоршылық органдарын, сондай-ақ оның заңды өкiлдерiн бiр уақытта хабардар етумен құжаттар түскен сәттен бастап екi ай iшiнде жүргiзiледi.
16. Алушыға өтемақыны аударғаннан кейiн бiржолғы өтемақыны төлеуге арналған өтiнiштердi тiркеу журналында (4-қосымша) өтемақының күнi, сомасы және төлем құжатының нөмiрi көрсетiлiп, тиiсті жазба жазылады.
Ережеге
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.31. N 912 қаулысымен .
Кімге: ________________________________________
(біржолғы өтемақы төлеуді жүзеге
________________________________________
асыратын мемлекеттік органның басшысына)
________________________________________
өтініш берушінің (Т.А.Ә)
тұратын жері ___________________________
________________________________________
тел: ___________________________________
Біржолғы ақшалай өтемақы төлеуге өтініш
Сізден ______________________________________________________
(оқиғаның сипаты көрсетіледі)
байланысты маған өтемақы төлеуіңізді өтінемін.
Бұрын _______________________________________________________
(оқиғаның сипаты көрсетіледі)
байланысты біржолғы ақшалай өтемақыны алдым ____________
(ия, жоқ)
Тиісті өтемақы төлемін ______________________________________
(облысы, аудан, қала, алушының
тұрғылықты жерінің мекен-жайы)
аударуды өтінемін:
Банк мекемесінің N ________________________________________________
Филиалдың N _______________________________________________________
Дербес шоты немесе карт шоты ______________________________________
_____________________________________________________________ атына
(Т.А.Ә)
Алушының СТН N ____________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:

4) в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 3) настоящего пункта Правил, военнослужащим срочной службы, курсантам военных (специальных) учебных заведений, получающим стипендию, военнообязанным, призванным на сборы, в размерах, установленных статьей 14 Закона, из расчета месячного расчетного показателя, ежегодно устанавливаемого в республиканском бюджете, на день гибели (смерти), установления инвалидности или получения увечья. <*>
Сноска. Подпункты 1)-4) в новой редакции - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912).
11. Государственный орган в случае получения не в полном объеме документов на выплату компенсации производит соответствующие запросы недостающих документов.
12. В предусмотренных Законом случаях, компенсация по которым не выплачивается, структурное подразделение государственного органа направляет заявителям письменное уведомление об отказе в выплате компенсации.
13. Выплаты компенсаций производятся в пределах предусмотренных лимитов поступивших денег на счета государственного органа.
14. Перечисление компенсаций осуществляется через управления казначейства на лицевые счета или карт-счета получателей, открытых в учреждениях банка по месту жительства.
Выплаты компенсации и оплаты услуг банка за их зачисление осуществляются за счет средств государственных органов, предусмотренных на эти цели в республиканском и местном бюджетах. <*>
Сноска. Пункт 14 с дополнениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
15. Несовершеннолетнему получателю выплата компенсации производится в течение двух месяцев с момента поступления документов путем ее перечисления на лицевой счет получателя, открытый в банке второго уровня по месту жительства с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства, а также его законных представителей.
16. После перечисления компенсации получателю в журнале регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации (приложение 4) делается соответствующая запись с указанием даты, суммы компенсации и номера платежного документа.
Приложение 1
к Правилам <*>
Сноска. Приложение 1 с изменениями - постановлением Правительства РК от 31 августа 2004 года N 912 (порядок вступления в силу см. п.2 пост. Правительства РК от 31.08.2004г. N 912 ).
Кому: ______________________________
(руководителю государственного
_______________________________
органа, осуществляющего выплату
единовременной компенсации)
От _________________________________
(Ф.И.О заявителя)
проживающего________________________
____________________________________
тел. _______________________________
Заявление
на выплату единовременной денежной компенсации
Прошу Вас выплатить мне компенсацию в связи с _______________
___________________________________________________________________
(указывается характер события)
Ранее ________ получал единовременную денежную компенсацию
(да, нет)
в связи с ___________________________________________________
(указывается характер события)
Причитающуюся компенсационную выплату прошу перечислить:
___________________________________________________________________
(область, район, город, адрес места жительства получателя)
Учреждение банка N _________________________
N филиала___________________________________
Лицевой счет или карт-счет__________________
На имя _____________________________________
(Ф.И.О.)
РНН получателя N ____________________
К заявлению прилагаю следующие документы:

1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
______ ж. "____"___________    Өтініш беруші  ______ ______________
(жылы)    (күні)   (айы)                      (қолы)    (Т.А.Ә)
М.О.   Бастық (командир) ___________ _________________________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Ережеге
2-қосымша
"Әскери бөлімнің
бұрыштама мөртаңбасы"
АНЫҚТАМА
____________________________________________________ берілді,
(атағы, тегі, әкесінің аты)
___________________________________________________________________
(ведомствоның атауы және өтемақы төлемдерін алуға құқық беретін
___________________________________________________________________
оқиға күнгі атқарған лауазымы)
ол расында қызмет етеді (қызмет етті).
_______ ж. "___"__________ бастап ______ ж. "___"____________ дейін
(күні)                            (күні)
200__ ж. "____" ______________________________ ақшалай үлесі:
(біржолғы өтемақы алуға құқық беретін оқиға күні)
___________________________________________________________ құрады.
(сомасы жазумен)
соның ішінде:
лауазымдық жалақысы _______________________________________________
әскери атағы бойынша жалақысы _____________________________________
Босату себебі (егер босатылған болса): ____________________________
___________________________________________________________________
Анықтама әскери қызметші қаза тапқан (қайтыс болған), жарақат
алған жағдайда біржолғы ақшалай өтемақы тағайындау үшін берілді.
Командир (бастық) __________ ____________________
(қолы)         (Т.А.Ә.)
М.О.
Қаржы қызметінің   __________ ___________________
бастығы (бухгалтер)  (қолы)         (Т.А.Ә.)
Ережеге
3-қосымша
"Әскери бөлімнің
бұрыштама мөртаңбасы"
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________
(атағы, тегі, әкесінің аты)
________________________________________________________ берілді.
ол іс жүзінде әскери қызмет міндеттерін (әскери жиындарда) атқару
кезінде ___________________________________________________________
(жарақат алу жағдайы көрсетіледі)
___________________________________________________________________
_________________   _______________________________________________
(жылы, күні, айы)   (ауырлығы немесе жеңілдігі жазбаша көрсетіледі)
___________________________________________________________________
(жараның, контузияның, жарақаттың немесе зақымның сипаты және
оларды аластату көрсетіледі)
жара, контузия, жарақат немесе зақым алды,
_________________________________
(керек емесі сызылып тасталсын)
осыған байланысты 200__ ж. __________ 200__ ж. "___"_________ дейін
___________________________________________________________________
(әскери-емдеу мекемесінің атауы көрсетіледі)
___________________________________________________________________
емдеуде болды.
Анықтама әскери қызметші жарақат алған жағдайда біржолғы ақшалай өтемақы тағайындау үшін берілді.
М.О.            Әскери-дәрігерлік  __________ ________________
комиссияның төрағасы   (қолы)       (Т.А.Ә.)
Ережеге
4-қосымша
Біржолғы өтемақы төлеуге өтінімдерді тіркеу журналы
-------------------------------------------------------------------
Р/с!Әскери !  Зақым алған, !  Қаза тапқан  !Түскен!Мате.!Залалдың
N !атағы  !  қаза тапқан  !(қайтыс болған)!күні  !риал !орнын тол.
!       !(қайтыс болған)!әскери қызмет. !кір. N!қай. !тыру себе.
!       !әскери қызмет. !шінің мұрагері.!      !дан  !бі (өлімі,
!       !  шінің Т.А.Ә. !  нің Т.А.Ә.   !      !түсті!мүгедекті.
!       !               !               !      !     !гі, ауыр
!       !               !               !      !     !немесе же.
!       !               !               !      !     !ңіл жара.
!       !               !               !      !     !қаты)
-------------------------------------------------------------------

1. ___________________________________
2. ___________________________________
3. ___________________________________
4. ___________________________________
5. ___________________________________
6. ___________________________________
"______" _______ _____г.      Заявитель ________ _________
(число) (месяц) (год)                   подпись  (Ф.И.О.)
М.П.
Начальник (командир) _________  __________
подпись    (Ф.И.О.)
Приложение 2
к Правилам
"Угловой штамп
войсковой части"
Справка
Дана в том, что __________________________________________
(звание, фамилия, имя, отчество)
__________________________________  действительно служит (служил)
_________________________________________________________________
(наименование ведомства и должность, занимаемая на день события,
_________________________________________________________________
дающего право на получение компенсационной выплаты)
с "__" ________ __г.    по "__" _________ ____ г.
(дата)                   (дата)
Денежное содержание на "___" ___________ 200___ года
(дата события, дающего право на получение единовременной
компенсации)
составляло:_______________________________________________
(сумма прописью)
в том числе:
должностной оклад _________________________________________
оклад по воинскому званию _________________________________
Причина увольнения (если был уволен): _____________________
_________________________________________________________________
Справка дана для назначения единовременной денежной
компенсации в случае гибели (смерти), получения увечья
военнослужащими
Командир (начальник)  ___________   _________
(подпись)     (Ф.И.О)
М.П.        Начальник финансовой  ___________   _________
службы (бухгалтер)     (подпись)     (Ф.И.О)
Приложение 3
к Правилам
"Угловой штамп
войсковой части"
Справка
Выдана _____________________________________________________
(звание, фамилия, имя, отчество)
__________________________________________________________________
в том, что он действительно при исполнении обязанностей военной
службы (на военных сборах) _______________________________________
__________________________________________________________________
(указываются обстоятельства получения травмы)
___________________получил________________________________________
(число, месяц, год)       (тяжелое или легкое указывается прописью)
ранение, контузию, травму или увечье _____________________________
(ненужное зачеркнуть)    (указывается характер и локализация
__________________________________________________________________
ранения, контузии, травмы или увечья)
в связи с чем с "__"_______20_г. по "__"________20__г.
находился на лечении в ___________________________________________
(указывается наименование военно-лечебного
__________________________________________________________________
учреждения)
Справка выдана для назначения единовременной денежной
компенсации в случае получения увечья военнослужащим.
М.П.      Председатель
военно-врачебной комиссии __________  __________
подпись    (Ф.И.О.)
Приложение 4
к Правилам
Журнал регистрации заявлений на выплату
единовременной компенсации
-------------------------------------------------------------------
N  !Воинское!Ф.И.О. военно-!Ф.И.О. наслед-!Дата !Откуда!Причина
п/п!звание  !служащего, по-!ника погибшего!пос- !посту-!возмещения
!        !лучившего уве-!(умершего)    !туп- !пил   !ущерба
!        !чье, погибшего!военнослужа-  !ления!мате- !(смерть,
!        !(умершего)    !щего          !N вх.!риал  !инвалид-
!        !              !              !     !      !ность, тя-
!        !              !              !     !      !желая или
!        !              !              !     !      !легкая
!        !              !              !     !      !травма)
-------------------------------------------------------------------

1 !   2   !       3       !       4       !   5  !  6  !    7
-------------------------------------------------------------------
Таблицаның жалғасы:
--------------------------
Біржолғы    !   Төлем     !
өтемақының  !тапсырмасының!
сомасы      ! N және күні !
--------------------------!
8      !      9      !
--------------------------

1 !   2    !      3       !       4      !  5  !   6  !     7
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы:
------------------------
Сумма едино-!N и дата  !
временной   !платежного!
компенсации !поручения !
------------------------
8      !    9     !
------------------------