Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 25 қыркүйектегі N 1051 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 сәуірдегі N 328 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 29 сәуірдегі N 598 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 29 сәуірдегі N 598 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Кейбiр акционерлік қоғамдар - ұлттық компаниялардың директорлар кеңестерiнің құрамдары туралы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 25 қыркүйектегi N 1051 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 32, 341-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсін:
2-тармақта "Эйр Қазақстан" жабық акционерлiк қоғамының және" деген сөздер алынып тасталып, "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамының директорлар кеңестерiнің" деген сөздер "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамының директорлар кеңесінiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
1, 2, 3, 4, 5, 6-тармақтар осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
7-тармақта "Жәмiшев Болат Бидахметұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы бiрiншi вице-министрi" деген жол мынадай мазмұндағы "Paxметов Нұрлан Құсайынұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi" деген жолмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9 және 10-тармақтармен толықтырылсын:
"9. "Эйр Қазақстан" ЖАҚ:
Жандосов Ораз Әлиұлы - Қазақстан Республикасы Президентінiң көмекшiсi, төраға;
Исаев Батырхан Арысбекұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрi;
Нығматулин Нұрлан Зайруллаұлы - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар вице-министрi;
Комаров Геннадий Григорьевич - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi төрағасының орынбасары;
Нөгербеков Серiк Нөгербекұлы - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігі Қаржылық реттеу департаментiнiң директоры;
Қалиев Еркiн Жәкенұлы - "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-тың президентi.
10. "Қазақстан-инжиниринг" ұлттық компаниясы" ААҚ:
Әбiқаев Нұртай Әбiқайұлы - Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнің Басшысы, төраға;
Андрющенко Александр Иванович - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда бiрiншi вице-министрi;
Поспелов Николай Николаевич - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнің орынбасары;
Раханов Мақсұтбек Смағұлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң төрағасы;
Метте Виталий Леонидович - "Қазақстан-инжиниринг" ұлттық компаниясы" ААҚ-тың президентi;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2002 года N 1051
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года N 328. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2009 года N 598
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2009 N 598.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2002 года N 1051 "О составах советов директоров некоторых акционерных обществ - национальных компаний и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 32, ст. 341) следующие изменения и дополнения:
в пункте 2 слова "в составы советов директоров закрытого акционерного общества "Эйр Казахстан" и" заменить словами "в состав совета директоров";
в приложении 1 к указанному постановлению:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в пункте 7 строку "Жамишев Болат Бидахметович - первый вице-министр финансов Республики Казахстан" заменить строкой следующего содержания "Рахметов Нурлан Кусаинович - вице-министр финансов Республики Казахстан";
дополнить пунктами 9 и 10 следующего содержания:
"9. ЗАО "Эйр Казахстан":
Джандосов Ораз Алиевич - помощник Президента Республики Казахстан, председатель;
Исаев Батырхан Арысбекович - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Нигматулин Нурлан Зайруллаевич - вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Комаров Геннадий Григорьевич - заместитель председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Нугербеков Серик Нугербекович - директор Департамента финансового регулирования Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Калиев Еркин Жакенович - президент ЗАО "Эйр Казахстан".
10. ОАО "Национальная компания "Казахстан-инжиниринг":
Абыкаев Нуртай Абыкаевич - Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель;
Андрющенко Александр Иванович - первый вице-министр индустрии и торговли Республики Казахстан;
Поспелов Николай Николаевич - заместитель Министра обороны Республики Казахстан;
Раханов Максутбек Смагулович - председатель Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Метте Виталий Леонидович - президент ОАО "Национальная компания "Казахстан-инжиниринг";

көрсетілген қаулыға 2-қосымшадағы 1-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 5 сәуірдегі
N 328 қаулысына
қосымша
1. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" ЖАҚ:
Әбiқаев Нұртай Әбiқайұлы - Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы, төраға;
Әшiмов Нұрғали Сәдуақасұлы - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар бiрiншi вице-министрi;
Нәлiбаев Әбдiхалық Зәкiрұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының орынбасары;
Pахметов Нұрлан Құсайынұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi;
Орынбаев Ербол Тұрмаханұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Раханов Мақсұтбек Смағұлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетінің төрағасы;
Қарабалин Ұзақбай Сүлейменұлы - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" ЖАҚ-тың президентi.
2. "Электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстандық компания" AAҚ:
Жабағиев Қожахан Көкiрекбайұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің Кеңсесi Өндiрiстiк сала және инфрақұрылым бөлiмiнiң меңгерушiсi, төраға;
Оразбаев Бiрлiк Есiркепұлы - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар вице-министрi;
Орынбаев Ербол Тұрмаханұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрi;
Комаров Геннадий Григорьевич - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi төрағасының орынбасары;
Бозымбаев Қанат Алдабергенұлы - "Электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстандық компания" ААҚ-тың президентi.
3. "Қазпочта" ААҚ:
Нәлiбаев Әбдiхалық Зәкiрұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының орынбасары, төраға;
Жұмағалиев Асқар Қуанышұлы - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi комитетi төрағасының орынбасары;
Кадюков Николай Викторович - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi төрағасының орынбасары;
Абдулина Нәйла Құрманбекқызы - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басқармасы төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша);
Арыстанов Әркен Кеңесбекұлы - "Қазпочта" ААҚ басқармасының төрағасы.
4. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" ЖАҚ:
Күрiшбаев Ақылбек Қажығұлұлы - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрi, төраға;
Лавриненко Юрий Иванович - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар бiрiншi вице-министрi;
Боос Владимир Викторович - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Өндiрiстiк сала және инфрақұрылым бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары;
Комаров Геннадий Григорьевич - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi төрағасының орынбасары;
Әзiмов Руслан Жұмабайұлы - "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" ЖАҚ-тың президентi.

в приложении 2 к указанному постановлению пункт 1 исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 апреля 2003 года N 328
1. ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз":
Абыкаев Нуртай Абыкаевич - Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель;
Ашимов Нургали Садвокасович - первый вице-министр энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
Налибаев Абдукалык Закирович - заместитель Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
Рахметов Нурлан Кусаинович - вице-министр финансов Республики Казахстан;
Орынбаев Ербол Турмаханович - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Раханов Максутбек Смагулович - председатель Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Карабалин Узакбай Сулейменович - президент ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз".
2. ОАО "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями":
Жабагиев Кожахан Кокрекбаевич - заведующий Отделом производственной сферы и инфраструктуры Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель;
Оразбаев Бырлык Есиркепович - вице-министр энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
Орынбаев Ербол Турмаханович - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Комаров Геннадий Григорьевич - заместитель председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Бозумбаев Канат Алдабергенович - президент ОАО "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями".
3. ОАО "Казпочта":
Налибаев Абдукалык Закирович - заместитель Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель;
Жумагалиев Аскар Куанышевич - заместитель председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Кадюков Николай Викторович - заместитель председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Абдулина Наилия Курманбековна - заместитель правления Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию);
Арыстанов Аркен Кенесбекович - председатель правления ОАО "Казпочта".
4. ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация":
Куришбаев Ахылбек Кажигулович - вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан, председатель;
Лавриненко Юрий Иванович - первый вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Боос Владимир Оттович - заместитель заведующего Отделом производственной сферы и инфраструктуры Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
Комаров Геннадий Григорьевич - заместитель председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Азимов Руслан Жумабаевич - президент ЗАО "Продовольственная контрактная корпорация".

5. "Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" ЖАҚ:
Оразбаев Бiрлiк Есiркепұлы - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар вице-министрi, төраға;
Ысқақов Нұрлан Әбдiлдаұлы - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау вице-министрi;
Шыналиев Ғазиз Қоршабекұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Өндiрiстiк сала және инфрақұрылым бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары;
Раханов Мақсұтбек Смағұлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң төрағасы;
Жәкiшев Мұхтар Еркiнұлы - "Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" ЖАҚ-тың президентi.
6. "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ:
Өтембаев Ержан Әбiлхайырұлы - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары, төраға;
Лавриненко Юрий Иванович - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар бiрiншi вице-министрi;
Нәлiбаев Әбдiхалық Зәкiрұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының орынбасары;
Тоқсейiтов Рақымберген Құрманғалиұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi;
Орынбаев Ербол Тұрмаханұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Раханов Мақсұтбек Смағұлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң төрағасы;
Атамқұлов Ерлан Дүмшебайұлы - "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ-тың президентi.

5. ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром":
Оразбаев Бырлык Есиркепович - вице-министр энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, председатель;
Искаков Нурлан Абдильдаевич - вице-министр охраны окружающей среды Республики Казахстан;
Чиналиев Газиз Коршабекович - заместитель заведующего Отделом производственной сферы и инфраструктуры Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
Раханов Максутбек Смагулович - председатель Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Джакишев Мухтар Еркынович - президент ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром".
6. ЗАО "Национальная компания "Казакстан темiр жолы":
Утембаев Ержан Абулхаирович - заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председатель;
Лавриненко Юрий Иванович - первый вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
Налибаев Абдукалык Закирович - заместитель Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
Токсеитов Ракимберген Курмангалиевич - вице-министр финансов Республики Казахстан;
Орынбаев Ербол Турмаханович - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Раханов Максутбек Смагулович - председатель Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
Атамкулов Ерлан Думшебаевич - президент ЗАО "Национальная компания "Казакстан темiр жолы".