Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанынан Құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес мәселелерi жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 маусымдағы N 507 қаулысы. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 10 желтоқсандағы N 1297 қаулысымен
Құқық бұзушылыққа қарсы күрес және оның алдын алу жүйесiн жетілдiру жөнiндегі ұсыныстар әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнің жанынан Құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2003 жылғы 2 маусымдағы
N 507 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанында Құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес мәселелерi бойынша ведомствоаралық комиссияның құрамы
Мұхаметжанов                   - Қазақстан Республикасының
Бауыржан Әлімұлы                 Премьер-Министрінің
орынбасары, төраға
Сүлейменов                     - Қазақстан Республикасының
Қайырбек Шошанұлы                Iшкi iстер министрi, төрағаның
орынбасары
Әкiмбеков                      - Қазақстан Республикасы
Назымбек Қыздарбекұлы            Премьер-Министрiнің Кеңсесi
Қорғаныс және құқықтық
тәртiп бөлiмінің меңгерушiсi,
хатшы
Комиссия мүшелерi:
Әбiлхатаев                     - Қазақстан Республикасы
Марат Кәрiмұлы                   Президентiнің Әкімшiлiгi
Мемлекеттiк-құқық бөлiмi
меңгерушiсінің орынбасары
(келiсiм бойынша)
Бақтыбаев                      - Қазақстан Республикасы Бас
Ілияс Жақыпбекұлы                прокурорының бiрiншi орынбасары
(келiсiм бойынша)
Беркiмбаева                    - Қазақстан Республикасының
Шәмша Көпбайқызы                 Бiлiм және ғылым министрi
Бұлғақбаев                     - Қазақстан Республикасының
Болатбек Ақылбайұлы              Қаржы полициясы агенттiгінiң
төрағасы
Жұмабеков                      - Қазақстан Республикасының
Оңалсын Исламұлы                 Әдiлет министрi
Кәрбозов                       - Қазақстан Республикасының
Қозыкөрпеш Жапарханұлы           Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
Тергеу департаментiнiң бастығы
(келiсiм бойынша)
Котлов                         - Қазақстан Республикасы
Андрей Николаевич                Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Басшысының орынбасары
Құл-Мұхаммед                   - Қазақстан Республикасының
Мұхтар Абрарұлы                  Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсім министрi
Сапарбаев                      - Қазақстан Республикасы
Бердiбек Мәшбекұлы               Кедендiк бақылау агенттiгiнiң
төрағасы
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнің
2003 жылғы 2 маусымдағы
N 507 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасы Үкiметінің жанындағы Құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес мәселелерi жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже

Об образовании Межведомственной комиссии по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2003 года N 507. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 декабря 2004 года N 1297 (P041297)
В целях выработки предложений по совершенствованию системы борьбы с правонарушениями и ее профилактики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при Правительстве Республики Казахстан (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2003 года N 507
Состав Межведомственной комиссии
по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью
при Правительстве Республики Казахстан
Мухамеджанов Бауржан Алимович  -  Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан,
председатель
Сулейменов Каирбек Шошанович   -  Министр внутренних дел
Республики Казахстан,
заместитель председателя
Акимбеков                      -  заведующий Отделом обороны
Назымбек Кыздарбекович            и правопорядка Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Абулхатаев Марат Каримович     -  заместитель Заведующего
Государственно-правовым отделом
Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Бахтыбаев Ильяс Жакипбекович   -  Первый заместитель Генерального
прокурора Республики Казахстан
(по согласованию)
Беркимбаева Шамша Копбаевна    -  Министр образования и науки
Республики Казахстан
Булгакбаев Болатбек Акылбаевич -  Председатель Агентства финансовой
полиции Республики Казахстан
Жумабеков Оналсын Исламович    -  Министр юстиции Республики
Казахстан
Карбузов                       -  начальник Следственного
Козы-Корпеш Жапарханович          департамента Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию)
Котлов Андрей Николаевич       -  заместитель Руководителя
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Кул-Мухаммед Мухтар Абрарулы   -  Министр культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан
Сапарбаев Бердибек Машбекович  -  Председатель Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2003 года N 507
Положение о Межведомственной комиссии
по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью
при Правительстве Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес мәселелерi жөніндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметінiң кесiмдерiн, өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
1) құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрестiң жай-күйiн талдау;
2) мыналар:
құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру;
мемлекеттік органдардың құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрестi күшейтуге, оның тиiмдiлiгін арттыруға бағытталған ұйымдастыру шараларын қабылдау;
құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес пен оның алдын алу мәселелерi бойынша заңнаманы жетілдiру жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдар әзiрлеу;
3) Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiн құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрестiң жай-күйi туралы хабардар ету болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
4. Комиссия оған жүктелген мiндеттердi iске асыру үшiн заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдар мен ұйымдармен өзара iс-қимыл жасауға;
2) оның құзыретiне енетiн мәселелер бойынша ұсынымдар әзiрлеуге және ұсыныстар енгiзуге;
3) Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн қажетті материалдарды мемлекеттiк органдар мен басқа ұйымдардан заңнамада белгiленген тәртiппен сұратуға және алуға;
4) Комиссияның отырысына Комиссияның мiндеттерiн iске асыруға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың өкілдерiн шақыруға және тыңдауға;
5) уақытша және тұрақты жұмыс iстейтiн сараптама және жұмыс топтарын ұйымдастыруға;
6) құқық бұзушылыққа және қылмысқа қарсы күрес саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелерін қарауға қатысуға;
7) мыналар:
Қазақстан Республикасының қылмысқа қарсы күрес және құқық бұзушылықтардың алдын алу саласындағы заңнамасын жетiлдiру жөнiнде;
құқық қорғау органдарының құрылымын жетiлдiру және оңтайландыру, олардың қызметiнің басым бағыттарын айқындау жөнінде;
қылмысқа қарсы күреске және оның тиiмділiгiн арттыруға байланысты шараларды заңнамаға сәйкес қабылдау жөнiнде;
Қазақстан Республикасының қылмысқа қарсы күрес мәселелерi жөнiндегі заңдарының және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерінің орындалуын қамтамасыз етпеген құқық қорғау және өзге де мемлекеттiк органдар басшылары мен лауазымды тұлғаларының жауапкершілігі туралы ұсыныстар енгізуге;

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при Правительстве Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) анализ состояния борьбы с правонарушениями и преступностью;
2) выработка предложений и рекомендаций по:
реализации государственной политики в области борьбы с правонарушениями и преступностью;
принятию государственными органами организационных мер, направленных на усиление борьбы с правонарушениями и преступностью, повышение ее эффективности;
совершенствованию законодательства по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью и ее профилактики;
3) информирование Премьер-Министра Республики Казахстан о состоянии борьбы с правонарушениями и преступностью.
3. Права Комиссии
4. Комиссия для реализации возложенных на нее задач имеет право в установленном законодательством порядке:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и иными государственными органами и организациями;
2) вырабатывать рекомендации и вносить предложения по вопросам, входящим в ее компетенцию;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
4) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций по вопросам, связанным с реализацией задач Комиссии;
5) организовывать временно и постоянно действующие экспертные и рабочие группы;
6) участвовать в рассмотрении вопросов международного сотрудничества в сфере борьбы с правонарушениями и преступностью;
7) вносить предложения:
по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере борьбы с преступностью и профилактики правонарушений;
по совершенствованию и оптимизации структуры правоохранительных органов, определению приоритетных направлений
их деятельности;
по принятию в соответствии с законодательством мер, связанных с борьбой с преступностью и повышением ее эффективности;
об ответственности руководителей и должностных лиц правоохранительных и иных государственных органов, не обеспечивших исполнение законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам борьбы с преступностью;

8) оның құзыретiне жатқызылған өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
4. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру
5. Комиссияға басшылық етудi оның төрағасы болып табылатын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары жүзеге асырады.
6. Комиссияның дербес құрамын Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi. Комиссия мүшелерi отырыстарға ауыстыру құқығынсыз қатысады. Комиссияның отырыстарына шақырылған адамдар қатыса алады.
7. Комиссияның жұмысы ағымдағы және перспективалы жоспарлар негiзiнде жүзеге асырылады.
8. Комиссияның отырыстары қажеттiлiгiне қарай оның мүшелерiнің кемiнде үштен екiсi болған кезде өткiзiледi.
9. Отырыс күн тәртiбінің әрбiр мәселесi бойынша шешiм ашық дауыспен қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
10. Оның жұмыс органы белгiлеген тәртiппен дайындайтын Комиссияның шешiмдерi оның төрағасы қол қоятын хаттамалармен ресiмделедi және барлық мүдделi мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдарға жiбереді.
11. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнің Қорғаныс және құқықтық тәртiп бөлiмi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
12. Комиссияның жұмыс органы мүдделi мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар ұсынған құжаттар негiзінде Комиссия отырыстарының күн тәртiптерi бойынша қажеттi материалдар дайындайды және белгiленген тәртiппен Комиссия қабылдаған шешiмдердiң орындалуын бақылауды жүзеге асыруды қамтамасыз етедi.

8) осуществлять иные права, отнесенные к ее компетенции.
4. Организация работы Комиссии
5. Руководство Комиссией осуществляет заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, который является ее председателем.
6. Персональный состав Комиссии утверждается Правительством Республики Казахстан. Члены Комиссии участвуют в заседаниях без права замены. На заседаниях Комиссии могут участвовать приглашенные лица.
7. Работа Комиссии осуществляется на основе текущих и перспективных планов.
8. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости при наличии не менее двух третей ее членов.
9. Решения по каждому вопросу повестки дня заседания принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
10. Решения Комиссии оформляются протоколами, которые в установленном порядке подготавливаются ее рабочим органом, подписываются его председателем и рассылаются во все заинтересованные государственные органы и иные организации.
11. Рабочим органом Комиссии является Отдел обороны и правопорядка Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
12. Рабочий орган Комиссии на основе документов, представленных заинтересованными государственными органами и иными организациями, готовит необходимые материалы по повесткам дня заседаний Комиссии и в установленном порядке обеспечивает осуществление контроля за исполнением принятых Комиссией решений.