Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 12 желтоқсандағы N 1623 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 маусымдағы N 523 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381  Қаулысымен.
Ауылдық тауар өндiрушiлер өнiмiнiң сауда рыноктарына қол жетiмділік мүмкiндiктерiн кеңейту, бәсекелестiктi дамыту және азық-түлiк тауарларына бөлшек бағаларды төмендетуге бағытталған кезек күттiрмейтiн шараларды қабылдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Аса маңызды азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 12 желтоқсандағы N 1623  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 47, 553-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсiн:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер, Көлiк және коммуникациялар, Денсаулық сақтау Ауыл шаруашылығы министрлiктерi белгiленген үлгідегi, оның iшiнде автокөлiк құралдарының параметрлерiн, өнiмнiң сапасы мен қауiпсiздiгiн растайтын, тауардың шығу тегi туралы куәландыратын және тиiсті уәкілеттi органдар берген несие құжаттары болған кезде, азық-түлiк тауарларын, оның iшiнде жемiс-көкөнiс өнiмiн тасымалдауды жүзеге асыратын көлiк құралдарына Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автомобиль жолдарында жеке және заңды тұлғалар кiдiрiс туғызатын заңсыз iс-әрекеттердi жоюды қамтамасыз етсiн.";
3-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттігi" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
5) тармақшадағы "сатумен айналысатын" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автомобиль жолдарындағы бақылау-өткiзу бекеттерi арқылы тауар өткiзетiн" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6)-8) тармақшалармен толықтырылсын:
"6) сауда-сатып алу ұйымдарымен бiрлесiп, облыстық, аудандық орталықтар мен қалалардың сауда рыноктарына жеткiзу үшiн ауылдық жерлерден азық-түлiк тауарларын сатып алуды жүзеге асыру мүмкiндiгiн қарастырсын;
7) өңiрлер кәсiпкерлерiнiң пiкiрiн ескере отырып, олардың тез бұзылатын азық-түлiк тауарларды, оның iшiнде жемiс-көкөнiс өнiмiн тасымалдауға арналған тоңазытқыш қондырғыларымен жабдықталған арнайы автомобильдердi лизингтiк негiзде сатып алу сызбасын әзiрлесiн және енгiзсiн;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2001 года N 1623
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2003 года N 523. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 3 июня 2003 года N 523 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях расширения возможностей доступа продукции сельских товаропроизводителей на торговые рынки, развития конкуренции и принятия безотлагательных мер, направленных на снижение розничных цен на продовольственные товары, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2001 года N 1623 "О мерах по стабилизации цен на важнейшие продовольственные товары" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 47, ст. 553) следующие изменения и дополнения:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Министерствам внутренних дел, транспорта и коммуникаций, здравоохранения, сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить устранение неправомерных действий, создающих задержку транспортных средств, осуществляющих перевозки продовольственных товаров, в том числе плодоовощной продукции физическими и юридическими лицами на автомобильных дорогах по территории Республики Казахстан, при наличии сопроводительных документов установленного образца, в том числе, удостоверяющих параметры автотранспортных средств, качество и безопасность продукции, свидетельствующих о происхождении товара и выданных соответствующими уполномоченными органами.";
пункт 3 исключить;
в пункте 5:
слова "Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса Республики Казахстан" заменить словами "Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции";
в пункте 7:
в подпункте 5) после слов "торговых рынках," дополнить словами "а также перемещающих товар через контрольно-пропускные посты на автомобильных дорогах по территории Республики Казахстан";
дополнить подпунктами 6)-8), следующего содержания:
"6) совместно с торгово-закупочными организациями рассмотреть возможность осуществления закупок продовольственных товаров в сельской местности для поставок на торговые рынки областных, районных центров и городов;
7) с учетом мнения предпринимателей регионов разработать и внедрить схему приобретения ими на лизинговой основе специальных автомобилей, оборудованных холодильными установками для перевозки скоропортящихся продовольственных товаров, в том числе плодоовощной продукции;

8) мынадай:
сауда қызметi, жеке кәсіпкерлердің қызметi саласындағы проблемалық мәселелердi, оның iшiнде базарлар мен басқа сауда нүктелерiнде тұтынушылар мен сатушылар арасында туындайтын әртүрлi жағдайларды жергіліктi теледидар арналары мен басқа да бұқаралық ақпарат құралдары бойынша баяндау;
бұқаралық ақпарат құралдарында азық-түлiк тауарларының түсуi, болуы, бағалары және сатылу орындары туралы жарнамалық және ақпараттық материалдарды жариялау;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сауда рыноктары иемденген жер телiмдерiн жалға беру мерзiмдерiн ұзақ кезеңге ұзарту, жұмыс iстеп тұрған сауда рыноктары иемденген және жаңа базарлардың құрылысына арналған жер телiмдерiн тараптардың (кәсiпкерлер мен әкiмдiктiң) келiсiмi бойынша сатуды жүзеге асыру;
шаруашылық субъектiлерi - ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлерге Қазақстан Республикасы мемлекеттiк санитарлық бас дәрiгерiнiң 2002 жылғы 4 қыркүйектегi N 38 бұйрығымен бекiтілген "Азық-түлiк базарларының құрылымына, оларды ұстауға және пайдалануға қойылатын санитарлық-гигиеналық талаптар" санитарлық ережелерi мен нормаларының талаптарына сәйкес тұтынушылар үшiн қол жетiмдi жерде орналасқан, азық-түлік тауарларын, оның iшiнде жүк автомобильдерiнен сатуға арналған, тұрақты негiзде жұмыс iстейтiн мамандандырылған алаңдарды беру;
азық-түлiк тауарлары мен ауыл шаруашылығы өнiмiн жеткiзудi жүзеге асыратын жүк автомобильдерiнiң жүргiзушiлерiне тиiстi әкімшілiк-аумақтық бiрлiктің аумағына кiру кезiнде сызбалар-жол көрсеткiштер немесе азық-түлiк тауарлары мен ауыл шаруашылығы өнiмi қамбаларының, қоймаларының және өзге сақтау пункттерiнiң, оларды көтерме сату-сатып алудың болуы туралы ақпараттық буклеттер беру мүмкiндiктерiн қарастырсын.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Бiр ай мерзiмде Қарағанды, Солтүстiк Қазақстан, Батыс Қазақстан облыстарының және Астана қаласының әкiмдерi басқа облыстардың және Алматы қаласының әкімдерiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң сауда саласындағы аумақтық бөлiмшелерiн тарта отырып, азық-түлiк тауарларын, оның iшiнде жемiс-көкөнiс өнiмiн тiкелей жеткiзу жөнiнде шарттар жасасу үшiн кәсiпкерлер арасында кездесулер ұйымдастырсын.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

8) рассмотреть возможность:
освещения по местным каналам телевидения и другим средствам массовой информации проблемных вопросов в сфере торговой деятельности, деятельности частных предпринимателей, в том числе различных ситуаций, возникающих на рынках и других торговых точках между потребителями и продавцами;
публикации в средствах массовой информации рекламных и информационных материалов о поступлениях, наличии, ценах и местах реализации продовольственных товаров;
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан продления сроков аренды земельных участков, занятых под торговые рынки, на длительный период, осуществления продажи земельных участков, занятых под действующие торговые рынки, и под строительство новых рынков по согласованию сторон (предпринимателей и акимата);
предоставления хозяйствующим субъектам-производителям сельскохозяйственной продукции специализированных площадей, соответствующих требованиям санитарных правил и норм "Санитарно-гигиенические требования к устройству, содержанию и эксплуатации продовольственных рынков", утвержденным  приказом  главного государственного санитарного врача Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 38, расположенных на доступном для потребителей месте, действующих на постоянной основе для реализации продовольственных товаров, в том числе с грузовых автомобилей;
выдачи водителям грузовых автомобилей, осуществляющих поставку продовольственных товаров и сельхозпродукции при въезде на территорию соответствующих административно-территориальных единиц, схем-путеводителей или информационных буклетов о наличии хранилищ, складов и иных пунктов хранения, оптовой купли-продажи продовольственных товаров и сельхозпродукции.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. В месячный срок акимам Карагандинской, Северо-Казахстанской, Западно-Казахстанской областей и города Астаны совместно с акимами других областей и города Алматы организовать встречи между предпринимателями для заключения договоров по прямым поставкам продовольственных товаров, в том числе плодоовощной продукции с привлечением территориальных подразделений Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в сфере торговли.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан