Биологиялық белсенді қосылыстардың республикалық банкі және Дәрілік заттар мен бөгде қоспалар стандартты үлгілерінің республикалық банкі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 тамыздағы N 846 қаулысы
Отандық фармацевтика өнеркәсібін дамытуды ғылыми-техникалық қамтамасыз ету, республика ғалымдарының зияткерлік меншігін қорғау және дәрілік құралдарды тіркеу рәсімін оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігімен бірлесіп:
1) Қазақстан Республикасында алынған биологиялық белсенді заттарды есепке алу, тіркеу және сақтау ережесін әзірлесін және бекітсін;
2) Қазақстан Республикасында алынған биологиялық белсенді заттардың үлгілерін, дәрілік заттар мен бөгде қоспалардың мемлекеттік және жұмыстық стандартты үлгілерін есепке алуды, тіркеуді және сақтауды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Фитохимия институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының базасында Биологиялық белсенді қосылыстар бойынша республикалық банк және ақпараттық дерекқор құрсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық министрлігінің "Дәрілік құралдарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы сараптау ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының базасында Дәрілік заттар мен бөгде қоспалардың стандартты үлгілері бойынша республикалық банкін және ақпараттық дерекқор құрсын.
4. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мен Денсаулық сақтау министрлігі осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік меншік объектілерінің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 43, 513-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 21 және 22-жолдармен толықтырылсын:
"21. Биологиялық белсенді қосылыстардың республикалық банкі;
22. Дәрілік заттар мен бөгде қоспалар стандартты үлгілерінің республикалық банкі".
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О Республиканском банке биологически активных соединений и Республиканском банке стандартных образцов лекарственных веществ и посторонних примесей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 846
В целях научно-технического обеспечения развития отечественной фармацевтической промышленности, защиты интеллектуальной собственности ученых республики и оптимизации процедуры регистрации лекарственных средств Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству образования и науки совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан:
1) разработать и утвердить правила учета, регистрации и хранения биологически активных веществ, полученных в Республике Казахстан;
2) обеспечить учет, регистрацию и хранение образцов биологически активных веществ, полученных в Республике Казахстан; государственных и рабочих стандартных образцов лекарственных веществ и посторонних примесей.
2. Создать Республиканский банк и информационную базу данных по биологически активным соединениям на базе Республиканского государственного казенного предприятия "Институт фитохимии" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Создать Республиканский банк и информационную базу данных по стандартным образцам лекарственных веществ и посторонних примесей на базе Республиканского государственного предприятия "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Министерству образования и науки и Министерству здравоохранения Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 513) следующие дополнения:
приложение 1 к указанному постановлению дополнить строками, порядковые номера 21 и 22, следующего содержания:
"21. Республиканский банк биологически активных соединений;
22. Республиканский банк стандартных образцов лекарственных веществ и посторонних примесей".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан