Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 27 тамыздағы N 872 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 тамыздағы № 796 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 27 тамыздағы
N 872 қаулысымен
бекітiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
1. <*>
Ескерту. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1180   қаулысымен .
2. <*>
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.11.24. N 1172   қаулысымен .
3. <*>
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.29. N 1130  қаулысымен .
4. "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң Мәдениет комитетi" деген бөлiм және реттiк нөмiрлерi 512, 512-1, 512-2, 512-3, 512-4, 512-5, 512-6, 512-7, 512-8, 512-9, 512-10, 512-11, 512-12, 512-13, 512-14, 512-15, 512-16, 512-17, 512-18, 512-21, 512-22, 512-23, 512-24, 512-25, 512-26, 512-27, 512-28, 512-30, 512-31, 512-32-жолдар алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлігі" деген бөлiмде:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 415-1, 415-2, 415-3, 415-4, 415-5, 415-6, 415-7, 415-8, 415-9, 415-10, 415-11, 415-12, 415-13, 415-14, 415-15, 415-16, 415-17, 415-18, 415-19, 415-20, 415-21, 415-22, 415-23, 415-24, 415-25, 415-26, 415-27, 415-28, 415-29, 415-30, 415-31-жолдармен толықтырылсын:
"415-1. "Абай атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық
опера және балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-2.  "М.Әуезов атындағы қазақ мемлекеттік
академиялық драма театры" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-3.  "М.Лермонтов атындағы мемлекеттiк
академиялық орыс драма театры"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсiпорны                          Алматы қаласы

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2003 года № 872. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2013 года № 796
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2003 года N 872
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1180 )
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 24 ноября 2003 г. N 1172 )
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 октября 2004 г. N 1130 )
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790 "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256):
в Перечне республиканских государственных предприятий, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Комитет культуры Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан" и строки, порядковые номера с 512, 512-1, 512-2, 512-3, 512-4, 512-5, 512-6, 512-7, 512-8, 512-9, 512-10, 512-11, 512-12, 512-13, 512-14, 512-15, 512-16, 512-17, 512-18, 512-21, 512-22, 512-23, 512-24, 512-25, 512-26, 512-27, 512-28, 512-30, 512-31, 512-32, исключить;
в разделе "Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан":
дополнить строками, порядковые номера 415-1, 415-2, 415-3, 415-4, 415-5, 415-6, 415-7, 415-8, 415-9, 415-10, 415-11, 415-12, 415-13, 415-14, 415-15, 415-16, 415-17, 415-18, 415-19, 415-20, 415-21, 415-22, 415-23, 415-24, 415-25, 415-26, 415-27, 415-28, 415-29, 415-30, 415-31 следующего содержания:
"415-1. Республиканское государственное казенное
предприятие "Казахский государственный
академический театр оперы и балета
им. Абая"                                   город Алматы
415-2.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Казахский государственный
академический театр драмы им. М. Ауэзова"   город Алматы
415-3.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный академический
русский театр драмы им. М. Лермонтова"      город Алматы

415-4.  "Ғ.Мүсiрепов атындағы қазақ
мемлекеттiк академиялық балалар мен
жасөспiрімдер театры" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны              Алматы қаласы
415-5.  "Н.Сац атындағы академиялық балалар
мен жасөспірімдер театры" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-6.  "Республикалық мемлекеттік ұйғыр
музыкалық комедия театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-7.  "Республикалық мемлекеттік корей
музыкалық комедия театры" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-8.  "Республикалық немiс драма театры"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-9.  "Мемлекеттiк қуыршақ театры"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-10. "Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттiк
филармониясы" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны                          Алматы қаласы
415-11. "Қазақконцерт" мемлекеттік
гастрольдік-концерттік бiрлестігi"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-12. "Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік
академиялық халық аспаптар оркестрi"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-13. "Қазақстан камератасы" классикалық
музыка ансамблi" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-14. "Қазақстан Республикасының "Салтанат"
мемлекеттік би ансамблі" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-15. "Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлігi Мәдениет комитетiнің
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
академиялық би театры" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-16. "Гүлдер" ансамблi" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны              Алматы қаласы
415-17. "Қазақ Мәдениеті мен өнертану
ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-18. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік
орталық мұражайы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-19. "Бiрегей музыкалық шектi аспаптар
мемлекеттік коллекциясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы

415-4.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный академический
казахский театр для детей и юношества
им. Г. Мусрепова"                           город Алматы
415-5.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный академический
русский театр для детей и юношества
им. Н. Сац"                                 город Алматы
415-6.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный
республиканский уйгурский
театр музыкальной комедии"                  город Алматы
415-7.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный
республиканский корейский
театр музыкальной комедии"                  город Алматы
415-8.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Республиканский немецкий
драматический театр"                        город Алматы
415-9.  Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный театр кукол"   город Алматы
415-10. Республиканское государственное казенное
предприятие "Казахская государственная
филармония им. Жамбыла"                     город Алматы
415-11. Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственное гастрольно-
концертное объединение "Казахконцерт"       город Алматы
415-12. Республиканское государственное казенное
предприятие "Казахский государственный
академический оркестр народных
инструментов им. Курмангазы"                город Алматы
415-13. Республиканское государственное казенное
предприятие Ансамбль классической музыки
"Камерата Казахстана"                       город Алматы
415-14. Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный ансамбль
танца Республики Казахстан "Салтанат"       город Алматы
415-15. Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный академический
театр танца Республики Казахстан" Комитета
культуры Министерства культуры, информации
и общественного согласия Республики
Казахстан                                   город Алматы
415-16. Республиканское государственное казенное
предприятие ансамбль "Гульдер"              город Алматы
415-17. Республиканское государственное казенное
предприятие "Казахский научно-
исследовательский институт культуры и
искусствознания"                            город Алматы
415-18. Республиканское государственное казенное
предприятие "Центральный государственный
музей Республики Казахстан"                 город Алматы
415-19. Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственная коллекция
уникальных смычковых музыкальных
инструментов"                               город Алматы

415-20. "Қазақстан Республикасының Ә.Қастеев
атындағы мемлекеттік өнер мұражайы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-21. "Ықылас атындағы республикалық музыкалық
халық аспаптары мұражайы" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-22. "Республикалық кiтап мұражайы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-23. "Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсiреповтың
мемлекеттік әдеби-мемориалдық мұражай
кешенi" республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсiпорны                          Алматы қаласы
415-24. "Республикалық және халықаралық мәдени
бағдарламалар дирекциясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-25. "Көркемсурет көрмелерi дирекциясы"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсiпорны                                    Алматы қаласы
415-26. "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм"
Ұлттық компаниясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
415-27. "Ордабасы ұлттық тарихи-мәдени
қорығы" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны                       Оңтүстік Қазақстан
облысы
Ордабасы ауданы
415-28. "Республика сарайы" республикалық
мемлекеттік кәсiпорны (шаруашылық
жүргізу құқығында)                           Алматы қаласы
415-29. "Республикалық мемлекеттiк
құрылыс-жөндеу және қайта қалпына
келтiру басқармасы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны
(шаруашылық жүргізу құқығында)               Алматы қаласы
415-30. "Материалдық мәдениет ескерткiштерiн
ғылыми-зерттеу және жобалау институты"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
(шаруашылық жүргiзу құқығында)               Алматы қаласы
415-31. "Күләш Байсейiтова атындағы ұлттық
опера және балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны              Алматы қаласы
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 27 тамыздағы
N 872 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы 29 сәуiрдегi
N 499 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң қарауындағы ұйымдардың
ТIЗБЕСI
1. Полиграфия ұйымдары
"Мектеп" баспасы.
"Алатау" БПК.
Қарағанды полиграфиясы.
Қазақ энциклопедиясы.
"Елорда" баспасы.
2. Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы ұйымдар
"Қазақстан" Республикалық Телерадиокорпорациясы" ЖАҚ.
"Хабар" Агенттігi" ЖАҚ.
"Егемен Қазақстан" Республикалық газетi" ААҚ.
"Казахстанская правда" Республикалық газетi" AAҚ.
"Қазақ газеттерi" ЖАҚ.
"Жас өркен" ААҚ.
"Қазақ ақпараттық агенттiгi" Ұлттық компаниясы ААҚ.
"Қазбаспасөз" ААҚ.
"Абай" журналы" РМК.
"Жалын" республикалық әдеби-көркем журналы" РМҚК.

415-20. Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный музей
искусств Республики Казахстан
им. А. Кастеева"                            город Алматы
415-21. Республиканское государственное казенное
предприятие "Республиканский музей
народных музыкальных инструментов
им. Ыхласа"                                 город Алматы
415-22. Республиканское государственное
казенное предприятие "Республиканский
музей книги"                                город Алматы
415-23. Республиканское государственное казенное
предприятие "Государственный литературно-
мемориальный музейный комплекс Сабита
Муканова и Габита Мусрепова"                город Алматы
415-24. Республиканское государственное казенное
предприятие "Дирекция республиканских и
международных культурных программ"          город Алматы
415-25. Республиканское государственное казенное
предприятие "Дирекция художественных
выставок"                                   город Алматы
415-26. Республиканское государственное казенное
предприятие "Национальная компания
"Казахфильм" им. Шакена Айманова"           город Алматы
415-27. Республиканское государственное казенное    Южно-
предприятие "Национальный историко-         Казахстанская
культурный заповедник "Ордабасы"            область,
Ордабасынский
район
415-28. Республиканское государственное
предприятие "Дворец Республики"
(на праве хозяйственного ведения)           город Алматы
415-29. Республиканское государственное
предприятие "Республиканское
государственное ремонтно-строительное
и реставрационное управление"
(на праве хозяйственного ведения)           город Алматы
415-30. Республиканское государственное
предприятие "Научно-исследовательский
и проектный институт памятников
материальной культуры" (на праве
хозяйственного ведения)                     город Алматы
415-31. Республиканское государственное
казенное предприятие "Национальный
театр оперы и балета имени
Куляш Байсеитовой"                          город Астана".
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2003 года N 872
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 1999 года N 499
Перечень
организаций, находящихся в ведении Министерства культуры,
информации и общественного согласия Республики Казахстан
1. Организации полиграфии
Издательство "Мектеп".
ИПК "Алатау".
Карагандинская полиграфия.
Казак энциклопедиясы.
Издательство "Елорда".
2. Организации в сфере средств массовой информации
ЗАО "Республиканская Телерадиокорпорация "Казахстан".
ЗАО "Агентство "Хабар".
ОАО "Республиканская газета "Егемен Казакстан".
ОАО "Республиканская газета "Казахстанская правда".
ЗАО "Казак газеттерi".
ОАО "Жас оркен".
ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство".
ОАО "Казбаспасоз".
РГП "Журнал "Абай".
РГКП "Республиканский литературно-художественный журнал "Жалын".

3. Мәдениет саласындағы ұйымдар
Театрлар
Абай атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық опера және балет театры.
Күләш Байсейiтова атындағы ұлттық опера және балет театры.
М.Әуезов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық драма театры.
Ю.М.Лермонтов атындағы мемлекеттiк академиялық орыс драма театры.
Ғ.Мүсiрепов атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық балалар мен
жасөспiрiмдер драма театры.
Н.Сац атындағы академиялық орыс балалар мен жасөспiрiмдер театры.
Республикалық мемлекеттiк ұйғыр музыкалық комедия театры.
Республикалық мемлекеттiк корей музыкалық комедия театры.
Республикалық немiс драма театры.
Мемлекеттiк қуыршақ театры.
Концерттік ұйымдар
Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттiк филармониясы.
"Қазақконцерт" мемлекеттiк гастрольдiк-концерттiк бiрлестiгi.
Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттiк академиялық халық аспаптар
оркестрi.
Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттiк би ансамблi.
"Қазақстан камератасы" мемлекеттiк классикалық музыка ансамблi.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк академиялық би театры.
"Гүлдер" ансамблi.
Мұражайлар
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк орталық мұражайы.
Әбiлхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк өнер
мұражайы.
Мемлекеттік алтын және бағалы металдар мұражайы.
Ықылас атындағы республикалық музыкалық халық аспаптар мұражайы.
Бiрегей музыкалық шектi аспаптар мемлекеттiк коллекциясы.
Республикалық кiтап мұражайы.
Көркем көрмелер дирекциясы.
Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсiреповтың мемлекеттiк әдеби-мемориалдық
мұражай кешенi.
Қазақстан Республикасының Президенттiк мәдени орталығы.
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мұражайы.
Кино
Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық компаниясы.
Тарихи-мәдени қорықтар
Отырар мемлекеттiк археологиялық қорығы.
"Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы.
"Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғат қорығы.
"Әзiрет Сұлтан" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық мұражайы.
Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорығы.
"Көне Тараз ескерткiштерi" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорығы.
Кiтапханалар
Қазақстан Республикасының ұлттық кiтапханасы.
Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер кiтапханасы.
С.Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар кiтапханасы.
Республикалық зағип және нашар көретiн азаматтар кiтапханасы.
4. Мұрағаттар
Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттiк мұрағаты
5. Өзге де ұйымдар
Республика Сарайы.
Республикалық мемлекеттiк жөндеу-құрылыс және қайта қалпына келтiру басқармасы.
Материалдық мәдениет ескерткiштерiнiң ғылыми-зерттеу және жобалау институты.
Қазақстан Республикасында мәдениет пен өнердi мемлекеттiк қолдау қоры.
Мәдениет пен өнертану қазақ ғылыми-зерттеу институты.
Республикалық және халықаралық мәдени бағдарламаларының дирекциясы.
Өндiрiстiк пайдалану бiрлестiгi.
Республикалық мемлекеттiк тiлдi жылдамдатып оқыту орталығы.
Мемлекеттiк кiтап баспасы.

3. Организации в сфере культуры
Театры
Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая.
Национальный театр оперы и балета имени Куляш Байсеитовой.
Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова.
Государственный академический театр драмы имени М.Ю. Лермонтова.
Казахский государственный академический театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова.
Русский академический театр для детей и юношества имени Н. Сац.
Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии.
Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии.
Республиканский немецкий драматический театр.
Государственный театр кукол.
Концертные организации
Казахская государственная филармония им. Жамбыла.
Государственное гастрольно-концертное объединение "Казахконцерт".
Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы.
Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат".
Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана".
Государственный академический театр танца Республики Казахстан.
Ансамбль "Гулдер".
Музеи
Центральный государственный музей Республики Казахстан.
Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева.
Государственный музей золота и драгоценных металлов.
Республиканский музей народных музыкальных инструментов имени Ыхласа.
Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов.
Республиканский музей книги.
Дирекция художественных выставок.
Государственный литературно-мемориальный музейный комплекс Сабита Муканова и Габита Мусрепова.
Президентский центр культуры Республики Казахстан.
Музей Первого Президента Республики Казахстан.
Кино
Национальная компания "Казахфильм" имени Шакена Айманова.
Историко-культурные заповедники
Отрарский государственный археологический заповедник.
Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы".
Национальный историко-культурный и природный заповедник "Улытау".
Государственный историко-культурный заповедник-музей "Азрет-Султан".
Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник имени Абая.
Государственный историко-культурный заповедник "Памятник древнего Тараза".
Библиотеки
Национальная библиотека Республики Казахстан.
Государственная республиканская юношеская библиотека имени Жамбыла.
Государственная республиканская детская библиотека имени С. Бегалина.
Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан.
4. Архивы
Центральный государственный архив Республики Казахстан
5. Иные организации
Дворец Республики.
Республиканское государственное ремонтно-строительное и реставрационное управление.
Научно-исследовательский и проектный институт памятников материальной культуры.
Государственный Фонд поддержки культуры и искусства в Республике Казахстан.
Казахский научно-исследовательский институт культуры и искусствоведения.
Дирекция республиканских и международных культурных программ.
Производственно-эксплуатационное объединение.
Республиканский центр ускоренного обучения государственному языку.
Государственная книжная палата.