Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорындарының жекелеген мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 қыркүйектегі N 916 қаулысы
Өсiмдiк шаруашылығы, астық және мал азығы дақылдарының, дәрiлiк өсiмдiктердiң және картоптың селекциясы, жоғарғы репродукциялы тұқым өндiру саласында ғылыми-зерттеудiң тиiмдiлiгiн арттыру және Орталық Қазақстанның ауыл шаруашылығы өндiрiсiне қазiргi заманғы агротехнологияларды енгiзу үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қарағанды өсiмдiк шаруашылығы және селекциялар ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң мән-жайы ғылым саласындағы өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi (өсiмдiк шаруашылығы және егiншiлiк) жүзеге асыру болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының жедел басқаруынан 79132000 (жетпiс тоғыз миллион жүз отыз екi мың) теңге сомасындағы негiзгi құралдар Кәсiпорынның жедел басқаруына берiлсiн (1-қосымша).
5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның жарғысын бекiтудi және оны әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және осы қаулының 4-тармағына сәйкес негiзгi қаражатты берудi қамтамасыз етсiн.
7. Осы қаулының 1, 4-тармақтарында және 5-тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген шаралар жүзеге асырылғаннан кейiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны заңнамада белгiленген тәртiппен Қарағанды облысының коммуналдық меншiгiне берiлсiн.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қарағанды облысының әкiмiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын коммуналдық меншiкке берудi қамтамасыз етсiн.

Отдельные вопросы республиканских государственных казенных предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2003 года N 916
Для повышения эффективности научных исследований в области растениеводства, селекции зерновых и кормовых культур, лекарственных растений и картофеля, производства семян высших репродукций и внедрения современных агротехнологий в сельскохозяйственное производство Центрального Казахстана Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать республиканское государственное казенное предприятие "Карагандинский научно-исследовательский институт растениеводства и селекции" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан органом государственного управления Предприятием.
3. Определить предметом деятельности Предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки (растениеводство и земледелие).
4. Передать из оперативного управления республиканского государственного казенного предприятия "Центрально-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в оперативное управление Предприятия основные средства на сумму 79132000 (семьдесят девять миллионов сто тридцать две тысячи) тенге (приложение 1).
5. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение устава Предприятия и его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке утвердить устав Предприятия и обеспечить передачу основных средств согласно пункту 4 настоящего постановления.
7. Передать в установленном законодательством порядке республиканское государственное казенное предприятие "Центрально-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в коммунальную собственность Карагандинской области после осуществления мер, указанных в пунктах 1, 4 и подпункте 1) пункта 5 настоящего постановления.
8. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с акимом Карагандинской области в установленном законодательством порядке обеспечить передачу республиканского государственного казенного предприятия "Центрально-
Казахстанский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в коммунальную собственность.

9. Қарағанды облысының әкiмi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының тұрақты жер пайдалануынан жалпы көлемi 15347 (он бес мың үш жүз қырық жетi) гектар ауыл шаруашылығына арналған жердi, соның iшiнде 13414 (он үш мың төрт жүз он төрт) гектар егiстiк жердi Кәсiпорынның тұрақты жер пайдалануына берудi қамтамасыз етсiн (2-қосымша);
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды жүзеге асырсын.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
11. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 10 қыркүйектегі
N 916 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
"Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорнының жедел басқаруынан Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Қарағанды өсiмдiк
шаруашылығы және селекциялар ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының жедел
басқаруына берiлетiн негiзгi құралдардың
Тізбесі
(2003 жылдың 01 сәуiрiне)
___________________________________________________________________
р/с |            Атауы            | Саны,| Теңгерімдік | Қалдық
N   |                             | дана | құны, теңге |құны, теңге
___________________________________________________________________
1                2                  3           4          5
___________________________________________________________________
Ғимараттар
1 Картоп қоймасы                   5     5042057       3106893
2 Тұқым қоймасы                    21    10379895      8568305
3 Астық таза пунктi                5     3385985       762185
4 Зертханалық корпус               1     889967           -
5 Механо-техникалық шеберхана      1     2820924       1634708
6 Зат қоймасы                      1     1233982       974940
7 "Элита" кешенi                   1     13725269      8578293
8 Гараж                            1     410856        112986
9 Техникалық қызмет көрсету пункті 1     118685        76314
10 Ағаш ұстасының шеберханасы       1     158935           -

9. Акиму Карагандинской области в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить передачу из постоянного землепользования республиканского государственного казенного предприятия "Центрально-Казахстанский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в постоянное землепользование Предприятия сельскохозяйственные угодья общей площадью 15347 (пятнадцать тысяч триста сорок семь) гектаров, в том числе пашни - 13414 (тринадцать тысяч четыреста четырнадцать) гектара (приложение 2).
2) осуществить иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
11. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2003 года N 916
Перечень
основных средств, передаваемых из оперативного управления
республиканского государственного казенного предприятия "Центрально-
Казахстанский научно-исследовательский институт сельского хозяйства"
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в оперативное
управление республиканского государственного казенного предприятия
"Карагандинский научно-исследовательский институт растениеводства
и селекции" Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан (на 01 апреля 2003 года)
____________________________________________________________________
N !        Наименование      !Коли-!  Балансовая  ! Остаточная
п/п!                          !чест-!  стоимость,  ! стоимость,
!                          !во,  !  тенге       ! тенге
!                          !штук !              !
--------------------------------------------------------------------
1 !            2             !  3  !      4       !      5
--------------------------------------------------------------------
Здания
1  Картофелехранилище           3        5042057        3106893
2  Семенохранилище             21       10379895        8568305
3  Зерноочистительный пункт     5        3385985         762185
4  Лабораторный корпус          1         889967            -
5  Механо-техническая
мастерская                   1        2820924        1634708
6  Материальный склад           1        1233982         974940
7  Комплекс "Элита"             1       13725269        8578293
8  Гараж                        1         410856         112986
9  Пункт технического
обслуживания                 1         118685          76314
10  Столярная мастерская         1         158935            -

11 Асхана                           1     384780           -
12 Қонақ үйiмен сауда орталығы      1     11534137      9873221
13 Тұқымды бақылау зертханасы       1     120567        12058
14 Ғылым ғимараты                   1     124           88
15 Сүт шағынзауыты                  1     27176         12186
Құрылыстар
16 Авто таразылар                   2     59299             -
17 Бөгет                            6     1581393       1417000
18 Қойма аймағының қоршауы                280716            -
19 Астық алаңы                      10    5198929       3920246
20 Мұнай базасының кезекшiлiк
бөлмесi                          1     15136         1176
21 Су құбыры                        3     191273        116417
22 Сорт сынау учаскесi              1     408346        81669
23 Шошқа қора                       1     311335            -
Өзге негiзгi қаражаттар мен
жабдықтар
24 Тоңазытқыш камерасы              2     719592        581435
25 Асхана жабдықтары                7     171802        16575
26 Астық қоймасының жабдықтары      11    295448        174226
27 Ұйымдастыру техникасы            14    881489        593537
28 Кабинет жиһазы                   5     107385        72781
29 Металл қоймасы                   4     252191        135680
30 Tрактор тiркемелерi              13    851765          -
31 Кiтапхана қоры                         531           292
32 Жөндеу шеберханасының жабдығы    9     516361        221788
33 Қоймалардың жабдығы              5     472543        141476
34 Голландия жабдығының жиынтығы    1     13439096      10439097
35 Зертхана жабдығы                 1     138586        662
36 Шағын сүт зауытының жабдықтары   1     230000        201661
37 Диiрмен                          2     2459880       1994752
38 Суаруға арналған сорап           2     34068         23516
39 Электр станциясы                 1     100000        86000
40 Тыңайтқыш ceбуге арналған машина 1     52008            -
Автокөлік
41 КАМАЗ                            3     688710           -
42 ГАЗ-53                           12    746277           -
43 ГАЗ-52                           2     100271           -
44 ЗИЛ-131                          1     515665           -
45 КАВЗ-3270                        3     290070           -
46 РАФ                              2     213478           -
47 УАЗ-3303                         8     625644        8804
48 ГАЗ-3507                         8     644160        9424

11  Столовая                     1         384780            -
12  Торговый центр с гостиницей  1       11534137        9873221
13  Контрольно-семенная
лаборатория                  1         120567          12058
14  Здание науки                 1            124             88
15  Минимолочный завод           1          27176          12186
Сооружения
16  Автовесовая                  2          59299             -
17  Плотина                      6        1581393        1417000
18  Ограждение складской зоны              280716             -
19  Зерноплощадка               10        5198929        3920246
20  Дежурка нефтебазы            1          15136           1176
21  Скважина                     3         191273         116417
22  Сортоиспытательный участок   1         408346          81669
23  Свинарник                    1         311335            -
Прочие основные средства
и оборудование
24  Холодильная камера           2         719592         581435
25  Оборудование столовой        7         171802          16575
26  Оборудование зерносклада    11         295448         174226
27  Оргтехника                  14         881489         593537
28  Кабинетная мебель            5         107385          72781
29  Склад металлический          4         252191         135680
30  Прицеп тракторный           13         851765            -
31  Библиотечный фонд                       531             292
32  Оборудование ремонтной
мастерской                   9         516361         221788
33  Оборудование складов         5         472543         141476
34  Набор голландского
оборудования                 1       13439096       10439097
35  Лабораторное оборудование    1         138586            662
36  Оборудование Минимолзавода   1         230000         201661
37  Мельница                     2        2459880        1994752
38  Насос для полива             2          34068          23516
39  Электростанция               1         100000          86000
40  Машина для внесения
удобрений                    1          52008            -
Автотранспорт
41  КАМАЗ                        3         688710            -
42  ГАЗ-53                      12         746277            -
43  ГАЗ-52                       2         100271            -
44  ЗИЛ-131                      1         515665            -
45  КАВЗ-3270                    3         290070            -
46  РАФ                          2         213478            -
47  УАЗ-3303                     8         625644           8804
48  ГАЗ-3507                     8         644160           9424

49 УАЗ-31512                        4     3619874          -
50 ЗИЛ-130                          1     897545           -
51 ГАЗ-66                           1     200687           -
52 ГАЗ-3110                         1     677800        629780
53 ЗИЛ-431410                       1     24664            -
54 ГАЗ-31029                        1     299250        111719
55 ГАЗ-3102                         1     271907           -
Тракторлар
56 ДТ-75                            9     2035320       1007199
57 МТЗ-80                           12    7483795       3569698
58 МТЗ-82                           6     6068238       2908674
59 К-701                            5     2407755          -
60 К-700A                           8     3285966          -
61 ЮМЗ-6                            3     658776           -
62 T-40                             6     6326465       4125000
63 T25                              3     187797        21875
64 T-16                             3     261812           -
65 Жаңбырлатқыш қондырғы            5     703662        2163
Комбайндар
66 Вихрь                            1     8668             -
67 Дон-1500A                        17    11957038      6692388
68 CК-5                             2     3335185       3204533
69 Енисей-1200                      8     15257147         -
70 "Сампо"                          1     182447           -
71 "Xere"                           1     214582           -
Ауыл шаруашылық машиналары
72 Қопсытқыш                        22    964802           -
73 Пәлек ұнтақтағыш                 1     29597            -
74 Tұқым сепкiш                     29    1606567          -
75 Сыдыра қопсытқыш                 2     50095            -
76 Тiркеме                          6     80970            -
77 Тырма                            11    968039           -
78 Дестелегiш                       23    4871029          -
79 Соқа                             16    347627           -
80 Десте жинауыш                    13    1368978          -
81 Таптауыш                         1     18816            -
82 Жүйек салғыш                     2     94657            -
83 Қар жыртқыш                      5     96653            -
84 Маялағыш                         2     208169           -
85 Электр тиегiш                    1     873233           -
86 Тұқым сепкiштiң тиегiшi          4     189847           -
87 Картоп қазғыш                    4     113316           -
88 МТПЦ балғалау                    1     25369            -

49  УАЗ-31512                    4        3619874            -
50  ЗИЛ-130                      1         897545            -
51  ГАЗ-66                       1         200687            -
52  ГАЗ-3110                     1         677800         629780
53  ЗИЛ-431410                   1          24664            -
54  ГАЗ-31029                    1         299250         111719
55  ГАЗ-3102                     1         271907            -
Трактора
56  ДТ-75                        9        2035320        1007199
57  МТЗ-80                      12        7483795        3569698
58  МТЗ-82                       6        6068238        2908674
59  К-701                        5        2407755            -
60  К-700А                       8        3285966            -
61  ЮМЗ-6                        3         658776            -
62  Т-40                         6        6326465        4125000
63  Т-25                         3         187797          21875
64  Т-16                         3         261812            -
65  Дождевальная установка       5         703662           2163
Комбайны
66  Вихрь                        1           8668            -
67  Дон-1500 А                  17       11957038        6692388
68  СК-5                         2        3335185        3204533
69  Енисей -1200                 8        1525714            -
70  "Сампо"                      1         182447            -
71  "Хеге"                       1         214582            -
Сельскохозяйственные
машины
72  Культиватор                 22         964802            -
73  Ботводробитель               1          29597            -
74  Сеялка                      29        1606567            -
75  Плоскорез                    2          50095            -
76  Сцепка                       6          80970            -
77  Борона                      11         968039            -
78  Жатка                       23        4871029            -
79  Плуг                        16         347627            -
80  Подборщик                   13        1368978            -
81  Катки                        1          18816            -
82  Грядообразователь            2          94657            -
83  Снегопах                     5          96653            -
84  Стогомет                     2         208169            -
85  Электропогрузчик             1         873233            -
86  Загрузчик сеялок             4         189847            -
87  Картофелекопалка             4         113316            -
88  Молотилка МТПЦ               1          25369            -

89 Тұқым тазалағыш машина           2     67544            -
Мал шаруашылығы
90 Айғырлар                         1     248000        218000
91 Биелер                           7     1279503       1279503
92 Аттар                            8     1411077       1411077
Барлығы                                150345621   79132000
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 10 қыркүйектегі
N 916 қаулысына
2-қосымша
"Орталық Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорнының жедел басқаруынан Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
"Қарағанды өсiмдiк шаруашылығы және селекциялар
ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорнының жедел басқаруына берiлетiн
ауыл шаруашылығының жерлерiн
Экспликациялау
___________________________________________________________________
Ауыл шаруашылығының    |      Ауыспалы егістік   | Алаң,
жерлерi          |       жерінің нөмірі    |  га
___________________________________________________________________
1                                2               3
___________________________________________________________________
Негiзгi жер алаңы                                           15347
соның iшiнде ауыл шаруашылығы
жерлерi                                                     14883
оның iшiнде суармалы жерлер                                 420
Егiстiк жер - барлығы                                       13414

89  Семяочистительная машина     2          67544            -
Животноводство
90  Жеребцы-производители        1         218000         218000
91  Конематки                    7        1279503        1279503
92  Мерины                       8        1411077        1411077
Всего                               150345621       79132000
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2003 года N 916
Экспликация
сельскохозяйственных угодий, передаваемых из оперативного
управления республиканского государственного казенного
предприятия "Центрально-Казахстанский научно-
исследовательский институт сельского хозяйства" в
оперативное управление республиканского государственного
казенного предприятия "Карагандинский научно-
исследовательский институт растениеводства и селекции"
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
___________________________________________________________________
Сельскохозяйственные  ! Номер поля севооборота !  Площадь, га
угодья          !                        !
-------------------------------------------------------------------
1             !           2            !       3
-------------------------------------------------------------------
Общая земельная площадь                                 15347
в том числе сельхозугодий                               14883
из них орошаемые земли                                    420
Пашня - всего                                           13414

69-14              327
73-15              210
74-15              210
75-1-15             142
79 (1)-16 суармалы телiм  110
79 (3)-16 суармалы телiм  12
79 (2)-16 суармалы телiм  18
78 (1)-16 суармалы телiм  61
78 (2)-16 суармалы телiм  79
81-16 суармалы телiм      140
Тәжiрибе телiмi                                             833
Жайылым, барлығы:                                           1469
соның iшiнде түбегейлi
жақсартылатын                                               1036
43-9               401

69-14                   327
73-15                   210
74-15                   210
75-1-15                  142
79(1)-16 орошаемый участок     110
79(3)-16 орошаемый участок      12
79(2)-16 орошаемый участок      18
78(1)-16 орошаемый участок      61
78(2)-16 орошаемый участок      79
81-16 орошаемый участок     140
Опытные участки                                          833
Пастбища - всего:                                       1469
в том числе
коренное улучшение:                                     1036
43-9                   401

27-6               257
44(1)-9              259
44(2)-9              107
7-2                10
37-8               2
Екпе жайылым                                                274
Жайылым                                  14-3               136
Жайылым                                  ІІ-1               23
Ағаш бұтақ екпе жерлері (оның
ішінде орман алқабы)                                        140
Өзге жерлер                                                 138
Су астындағы жерлер - барлығы                               186
Тоғандар                                 N 16               36
N 11               7
N 3                7
N 9                16
N 13               3
N 14               2
N 6                25
Ферма жанындағы бөгет                                       57
Найдорф кенті жанындағы бөгет                               25
N 2 бригаданың N 7 бөгеті                                   8
___________________________________________________________________

27-6                   257
44(1)-9                  259
44(2)-9                  107
7-2                   10
37-8                    2
Культурные пастбища                                      274
Пастбища                           14-3                  136
Пастбища                           II-1                   23
Древесно-кустарниковые земли
(в том числе лесополосы)                                 140
Прочие земли                                             138
Земли под водой - всего                                  186
Пруды                              N 16                   36
N 11                    7
N 3                     7
N 9                    16
N 13                    3
N 14                    2
N 6                    25
Плотина возле фермы                                       57
Плотина возле поселка Найдорф                             25
Плотина N 7 бригады N 2                                    8
--------------------------------------------------------------------