Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi үйлестiру кеңесiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 қазандағы N 1045 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.02.03. N 99 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы ереже бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасы Yкiметінiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi үйлестiру кеңесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 маусымдағы N 853  қаулысына мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
1-тармақта:
Мыналар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi үйлестiру кеңесiнiң құрамына енгiзiлсiн:
Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмiнiң меңгерушiсi, төрағаның орынбасары;
Диқанбаева Сәуле Әлкейқызы - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрi, хатшы;
Ойнаров Азамат Рысқұлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi;
Шәмшiдинова Күләш Ноғатайқызы - Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым вице-министрi;
Лукин Андрей Иванович - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрi;
Досжан Ардақ Дүкенбайұлы - Қазақстан Республикасының Ақпарат вице-министрi;
Нұрғалиева Еңлiк Нұрғалиқызы - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау вице-министрi;
Әшитов Батыржан Зайырқанұлы - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау вице-министрi;
Оразбаев Бiрлiк Есiркепұлы - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар вице-министрi;
Тасболатов Абай Бөлекбайұлы - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрiнiң орынбасары;
Өскембаев Қожамұрат Бейiсұлы - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер вице-министрi;
Мусина Лилия Сәкенқызы - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрi;
Исаев Батырхан Арысбекұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Қанағатов Елсияр Баймұхамедұлы - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi төрағасының орынбасары;
мына:
"Досқалиев Жақсылық Ақмырзаұлы - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрi, төрағаның орынбасары
Белоног Анатолий Александрович - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрi, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттiк санитарлық дәрiгерi" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Досқалиев Жақсылық Ақмырзаұлы - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрi, төраға
Белоног Анатолий Александрович - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау бiрiншi вице-министрi, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттiк санитарлық дәрiгерi";
көрсетiлген құрамнан Бауыржан Әлiмұлы Мұхамеджанов, Ерiк Мазанұлы Мусин, Арман Тергеуұлы Айдарханов, Ғалымқайыр Мұтанұлы Мұтанов, Ерiк Мылтықбайұлы Өтембаев, Олег Максимович Беспалько, Нұрша Кәкенұлы Кәкенов, Ғалым Iзбасарұлы Оразбақов, Олег Григорьевич Рябченко, Елена Леонидовна Бахмутова, Төлеухан Мұратханұлы Нұрқиянов, Иван Иванович Отто, Қайрат Айтмұхамбетұлы Нүрпейiсов, Наталья Артемовна Коржова шығарылсын;
2-тармақ алынып тасталсын;

О некоторых вопросах Координационного совета при Правительстве Республики Казахстан по реализации Государственной программы "Здоровье народа"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2003 года N 1045. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 февраля 2005 г. N 99 (P050099)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Координационном совете при Правительстве Республики Казахстан по реализации Государственной программы "Здоровье народа".
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 853 "О создании Координационного совета при Правительстве Республики Казахстан по реализации Государственной программы "Здоровье народа" следующие изменения:
в пункте 1:
ввести в состав Координационного совета при Правительстве Республики Казахстан по реализации Государственной программы "Здоровье народа":
Жумагулова Бакытжана Турсыновича - заведующего Отделом социально-культурного развития Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителем председателя;
Диканбаеву Сауле Алкеевну - вице-министра здравоохранения Республики Казахстан, секретарем;
Ойнарова Азамата Рыскуловича - вице-министра финансов Республики Казахстан;
Шамшидинову Куляш Ногатаевну - вице-министра образования и науки Республики Казахстан;
Лукина Андрея Ивановича - вице-министра индустрии и торговли Республики Казахстан;
Досжана Ардака Дукенбайулы - вице-министра информации Республики Казахстан;
Нургалиеву Енлик Нургалиевну - вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан;
Ашитова Батыржана Заиркановича - вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
Оразбаева Бырлыка Есиркеповича - вице-министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
Тасбулатова Абая Болюкпаевича - заместителя Министра обороны Республики Казахстан;
Ускимбаева Кожамурата Беисовича - вице-министра внутренних дел Республики Казахстан;
Мусину Лилию Сакеновну - вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан;
Исаева Батырхана Арысбековича - вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Канагатова Ельсияра Баймухамедовича - заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту;
строки:
"Доскалиев Жаксылык Акмурзаевич - Министр здравоохранения Республики Казахстан, заместитель председателя
Белоног Анатолий Александрович - вице-министр здравоохранения Республики Казахстан, главный государственный санитарный врач Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Доскалиев Жаксылык Акмурзаевич - Министр здравоохранения Республики Казахстан, председатель
Белоног Анатолий Александрович - первый вице-министр здравоохранения Республики Казахстан, главный государственный санитарный врач Республики Казахстан";
вывести из указанного состава: Мухамеджанова Бауржана Алимовича, Мусина Ерика Мазановича, Айдарханова Армана Тергеуовича, Мутанова Галымкаира Мутановича, Утембаева Ерика Мылтыкбаевича, Беспалько Олега Максимовича, Какенова Нуршу Какеновича, Оразбакова Галыма Избасаровича, Рябченко Олега Григорьевича, Бахмутову Елену Леонидовну, Нуркиянова Толеухана Муратхановича, Отто Ивана Ивановича, Нурпеисова Кайрата Айтмухамбетовича, Коржову Наталью Артемовну;
пункт 2 исключить.

3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 10 қазандағы
N 1045 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегі үйлестiру кеңесi туралы
ереже
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi үйлестiру кеңесi қызметiнiң мiндеттерiн, функцияларын, құқықтық және ұйымдастыру негiздерiн белгiлейдi.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан әрi - Үйлестiру кеңесi) "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасының (бұдан әрi - Бағдарлама) iс-шараларын орындауды қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу мақсатында құрылды.
2. Үйлестiру кеңесi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
3. Үйлестiру кеңесi өзiнiң қызметiн Қазақстан Республикасының заңнамасына және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Yйлестiру кеңесiнiң негiзгі мiндеттерi мен функциялары
4. Үйлестiру кеңесiнiң негiзгi мiндеттерi:
1) Бағдарламада көзделген iс-шаралардың орындалуын қамтамасыз ету;
2) азаматтардың денсаулығын сақтау саласында мемлекеттiк саясатты жетiлдiру жөнiндегi ұсынымдар мен ұсыныстарды дайындау болып табылады.
5. Өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес Үйлестiру кеңесiнiң функциялары:
1) Бағдарламаның iс-шараларын орындау жөнiндегi iстiң жай-күйiн талдау;
2) мынадай:
халық денсаулығын сақтау саласындағы мүдделi орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн жетiлдiру;
денсаулық сақтау мәселелерi жөнiндегi салааралық ынтымақтастықты үйлестірудi күшейту және реформалар мониторингi жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу;
3) азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелерi жөнiндегi қоғамдық және халықаралық ұйымдармен тиiмдi өзара iс-қимыл мен ынтымақтастық саласында жәрдемдесу;
4) Бағдарламаны iске асыру барысы туралы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiн хабардар ету болып табылады.
3. Yйлестiру кеңесiнiң құқығы
6. Үйлестiру кеңесi жүктелген мiндеттердi iске асыру мақсатында:
1) орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара iс-қимыл жасауға;
2) өзiнiң құзыретiне енетiн мәселелер бойынша ұсынымдарды әзiрлеуге және ұсыныстарды енгiзуге;
3) Бағдарламаны iске асыруға қатысты мемлекеттiк және басқа да органдар мен ұйымдардан материалдарды сұратуға және алуға;
4) мiндеттердi iске асыруға байланысты мәселелер бойынша мүдделi мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың өкілдерiн өз отырысына шақыруға және тыңдауға;

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 октября 2003 года N 1045
Положение
о Координационном совете при Правительстве
Республики Казахстан по реализации Государственной программы
"Здоровье народа"
Настоящее Положение определяет задачи, функции, правовые и организационные основы деятельности Координационного совета при Правительстве Республики Казахстан по реализации Государственной программы "Здоровье народа".
1. Общие положения
1. Координационный совет при Правительстве Республики Казахстан по реализации Государственной программы "Здоровье народа" (далее - Координационный совет) образован в целях выработки предложений по обеспечению выполнения мероприятий Государственной программы "Здоровье народа" (далее - Программа).
2. Координационный совет является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Координационный совет осуществляет свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основные задачи и функции
Координационного совета
4. Основными задачами Координационного совета является подготовка рекомендаций и предложений по:
1) обеспечению выполнения мероприятий, предусмотренных Программой ;
2) совершенствованию государственной политики в области охраны здоровья граждан.
5. Функциями Координационного совета в соответствии с возложенными на него задачами являются:
1) анализ состояния дел по выполнению мероприятий Программы ;
2) выработка предложений по:
совершенствованию деятельности заинтересованных центральных и местных исполнительных органов в сфере охраны здоровья населения;
усилению координации межотраслевого сотрудничества и мониторинга реформ по вопросам здравоохранения;
3) содействие в области эффективного взаимодействия и сотрудничества с общественными и международными организациями по вопросам охраны здоровья граждан;
4) информирование Премьер-Министра Республики Казахстан о ходе реализации Программы .
3. Права Координационного совета
6. В целях реализации возложенных задач, Координационный совет имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и иными государственными органами и организациями;
2) вырабатывать рекомендации и вносить предложения по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) запрашивать и получать от государственных и других органов и организаций материалы, касающиеся реализации Программы ;
4) приглашать на его заседания и заслушивать представителей заинтересованных государственных органов и организаций по вопросам, связанным с реализацией задач;

5) Бағдарламада көзделген iс-шараларды уақытылы орындау жөнiндегi, сондай-ақ Бағдарламаның iске асырылуын қамтамасыз етпейтiн мүдделi мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың басшылары және лауазымды адамдарының жауапкершiлiгiн белгiлеу жөнiндегi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзуге;
6) өзiнiң құзыретiне жатқызылған өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
4. Үйлестiру кеңесiнiң жұмысын ұйымдастыру
7. Үйлестiру кеңесiнiң құрамы мемлекеттiк органдардың өкiлдерiнен қалыптасады және Қазақстан Республикасының Үкiметi бекітедi.
8. Үйлестiру кеңесiнiң төрағасы оның қызметiне басшылық етедi, отырыстарына төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды және оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
9. Yйлестiру кеңесiнiң отырысын өткiзу үшiн қажеттi материалдарды даярлауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігi Үйлестiру кеңесiнің жұмыс органы болып табылады, бұл ретте барлық қажеттi материалдарды отырысқа дейiн кем дегенде үш күн бұрын Yйлестiру кеңесiнiң мүшелерiне жiбередi.
10. Үйлестiру кеңесiнiң отырысы қажеттiлiгiне қарай, бiрақ жарты жылда кем дегенде бiр рет өткiзiледi. Отырыс Үйлестiру кеңесi мүшелерiнiң жалпы санының кем дегенде үштен екiсi қатысқан жағдайда заңды деп есептеледi.
11. Үйлестіру кеңесiнiң шешiмi Үйлестіру кеңесi мүшелерiнiң жалпы санының қарапайым көпшiлiк дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда Төраға берген дауыс шешушi болып табылады.
12. Үйлестiру кеңесiнiң шешiмi хаттамамен ресiмделедi және ұсынымдық сипатқа ие болады.

5) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по своевременному выполнению мероприятий, предусмотренных Программой, а также по определению ответственности руководителей и должностных лиц заинтересованных государственных органов и организаций, не обеспечивающих реализацию Программы;
6) осуществлять иные права, отнесенные к его компетенции.
4. Организация работы Координационного совета
7. Состав Координационного совета формируется из представителей государственных органов и утверждается Правительством Республики Казахстан.
8. Председатель Координационного совета руководит его деятельностью, председательствует на его заседаниях, планирует его работу и осуществляет общий контроль над реализацией его решений.
9. Рабочим органом Координационного совета является Министерство здравоохранения Республики Казахстан, которое осуществляет подготовку необходимых материалов для проведения заседания Координационного совета, при этом направляет членам Координационного совета все необходимые материалы не менее чем за 3 дня до его заседания.
10. Заседание Координационного совета проводится по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие. Заседание считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Координационного совета.
11. Решения Координационного совета принимаются простым большинством голосов от общего количества членов Координационного совета. При равенстве голосов членов Координационного совета голос Председателя является решающим.
12. Решения Координационного совета оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.