Қазақстан Pecпубликасы Үкіметінің 2000 жылғы 26 мамырдағы N 802 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1055 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Санитарлық-эпидемиологиялық, туберкулездiк, психоневрологиялық мекемелер, сот сараптамасы органдары, Қазақ республикалық лепрозорийi ұсынатын тауарлар мен қызмет көрсетулердi сатудан түскен қаражатты пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 26 мамырдағы N 802 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 24, 283-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Санитарлық-эпидемиологиялық, туберкулездiк, психоневрологиялық мекемелер, сот сараптамасы органдары, Қазақ республикалық лепрозорийi ұсынатын тауарлар мен қызмет көрсетулердi сатудан түскен қаражатты пайдалануды ретке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Санитарлық-эпидемиологиялық, туберкулездiк, психоневрологиялық мекемелер, сот сараптамасы органдары, Қазақ республикалық лепрозорийi ұсынатын тауарлар мен қызмет көрсетулердi сатудан түскен қаражатты пайдаланудың ережесiнде:
2-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Санитарлық-эпидемиологиялық мекемелер ұсынатын, өтiнiштер бойынша санитарлық-эпидемиологиялық сараптама мен зертханалық зерттеулердi жүргiзуден, нормативтiк-техникалық және бланк өнiмдерiн өндiру мен дезинфекциялық, дезинсекциялық және дератизациялық қызмет көрсетулердi сатудан, кәсiптiк-гигиеналық даярлықты жүргiзуден түскен қаражат мынадай тәртiппен:";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станцияның нормативтік-техникалық, баспа өнiмдерiн өндiруге байланысты шығыстарына;";
мемлекеттік тiлдегi мәтінiнде алтыншы абзац мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
"үй-жайлар мен басқа да объектілерге дезинфекция,  дезинсекция, дератизация жүргізуге байланысты шығыстарға;";
мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"санитарлық-эпидемиологиялық мекемелердi материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жетілдіруге пайдаланылады.";
5-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Санитарлық-эпидемиологиялық мекемелер ұсынатын, өтініштер бойынша санитарлық-эпидемиологиялық сараптама мен зертханалық зерттеулерді жүргізуден, нормативтік-техникалық және бланк өнімдерін өндіру мен дезинфекциялық, дезинсекциялық және дератизациялық қызмет көрсетулерді сатудан, кәсіптік-гигиеналық даярлықты жүргізуден түскен қаражат мынадай тәртіппен:";
төртінші абзацтағы "қамтамасыз етуге" деген сөздерден кейін "және бланк өнімдерін сатуға" деген сөздермен толықтырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінінде бесінші абзац мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
"үй-жайлар мен басқа да объектiлерге дезинфекция, дезинсекция, дератизация жүргiзуге байланысты шығыстарға;";
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнiнде алтыншы абзацтағы "шығыстарға" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"санитарлық-эпидемиологиялық мекемелердi материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жетілдiруге";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2000 года N 802
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1055
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2000 года N 802 "Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими, туберкулезными, психоневрологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, Казахским республиканским лепрозорием" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 24, ст. 283) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях упорядочения использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими, туберкулезными, психоневрологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, Казахским республиканским лепрозорием, Правительство Республики Казахстан постановляет:";
в Правилах использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими, туберкулезными, психоневрологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, Казахским республиканским лепрозорием, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Средства, поступающие от проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы и лабораторных исследований по заявлениям, производства и реализации нормативно-технической и бланочной продукции, дезинфекционных, дезинсекционных и дератизационных услуг, профессионально-гигиенической подготовки, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими учреждениями, используются в следующем порядке:";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на расходы республиканской санитарно-эпидемиологической станции, связанные с производством нормативно-технической, печатной продукции";
в абзаце шестом слова "санитарно-эпидемиологических станций по проведению" заменить словами ",связанные с проведением";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"на совершенствование материально-технического обеспечения санитарно-
эпидемиологических учреждений.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Средства, поступающие от проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы и лабораторных исследований по заявлениям, реализации нормативно-технической и бланочной продукции, дезинфекционных, десинсекционных и дератизационных услуг, профессионально-гигиенической подготовки, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими учреждениями, используются в следующем порядке:";
в абзаце четвертом после слова "документацией" дополнить словами "и реализацией бланочной продукции;";
в абзаце пятом слова "санитарно-эпидемиологических станций по проведению" заменить словами ", связанные с проведением";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"на совершенствование материально-технического обеспечения санитарно-
эпидемиологических учреждений.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Pecпубликалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер көрсететiн ақылы қызметтердiң бағаларын - заңнамада белгiленген тәртiппен азаматтардың денсаулығын сақтау саласындағы Қазақстан Pecпубликасының уәкiлеттi орталық атқарушы органы, жергiлікті бюджеттен қаржыландырылатын ақылы қызметтердің бағаларын жергiлiктi атқарушы органдар бекiтедi".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"6. Цены на платные услуги, оказываемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, утверждаются уполномоченным центральным исполнительным органом Республики Казахстан в области охраны здоровья граждан, финансируемыми из местного бюджета - местными исполнительными органами в установленном законодательством порядке".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан