"Ақпарат" ашық акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қазандағы N 1062 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Ақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын және оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 10 желтоқсандағы N 1602 қаулысына :
1-тармақта:
"және оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары", "тиiсiнше", "және қосымшаға сәйкес ашық акционерлiк қоғамдар" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қоғамдар" деген сөз "Қоғам" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақта:
1) тармақшада:
"Қоғамдар жарғыларын" деген сөз "Қоғамның жарғысын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және ақпарат орталығының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "Қоғамдардың" деген сөз "Қоғамның" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Ақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын және оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 10 желтоқсандағы N 1602 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 2, 3-тармақтары алынып тасталсын;
2) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Ақмола облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 13-2-жол алынып тасталсын;
"Астана қаласы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 21-24-жол алынып тасталсын;
"Алматы облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 38-2-жол алынып тасталсын;
"Алматы қаласы" деген бөлiмде реттiк нөмiрлерi 123-59, 123-60-жолдар алынып тасталсын;
"Ақтөбе облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрлерi 133-2, 133-3-жолдар алынып тасталсын;
"Атырау облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 145-3-жол алынып тасталсын;
"Шығыс Қазақстан облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 165-6-жол алынып тасталсын;

О некоторых вопросах открытого акционерного общества "Акпарат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2003 года N 1062
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2001 года N 1602 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Акпарат" Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его дочерних государственных предприятий":
в пункте 1:
слова "и его дочерние государственные предприятия", "соответственно", "и открытые акционерные общества согласно приложению" исключить;
слово "Общества" заменить словом "Общество";
в пункте 2:
в подпункте 1):
слова "уставов Обществ" заменить словами "устава Общества";
слова "Центра правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" заменить словами "Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан";
в подпункте 2) слово "Общества" заменить словом "Общество";
пункты 2, 3 Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2001 года N 1602 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Акпарат" Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его дочерних государственных предприятий" исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
в разделе "Акмолинская область" строку, порядковый номер 13-2, исключить;
в разделе "г. Астана" строку, порядковый номер 21-24, исключить;
в разделе "Алматинская область" строку, порядковый номер 38-2, исключить;
в разделе "г. Алматы" строки, порядковые номера 123-59, 123-60, исключить;
в разделе "Актюбинская область" строки, порядковые номера 133-2, 133-3, исключить;
в разделе "Атырауская область" строку, порядковый номер 145-3, исключить;
в разделе "Восточно-Казахстанская область" строку, порядковый номер 165-6, исключить;

"Жамбыл облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 180-3-жол алынып тасталсын;
"Батыс Қазақстан облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 194-2-жол алынып тасталсын;
"Қарағанды облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 214-9-жол алынып тасталсын;
"Қызылорда облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 218-3-жол алынып тасталсын;
"Қостанай облысы" деген бөлiмде "Ақпарат Қостанай" ААҚ деген реттiк нөмiрi 229-1-жол алынып тасталсын;
"Маңғыстау облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 236-6-жол алынып тасталсын;
"Павлодар облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 265-5-жол алынып тасталсын;
"Солтүстiк Қазақстан облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 280-3-жол алынып тасталсын;
"Оңтүстiк Қазақстан облысы" деген бөлiмде реттiк нөмiрi 294-1-жол алынып тасталсын;
3) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына" деген бөлiмде реттiк нөмiрлерi 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261-жолдар алынып тасталсын.
2. Қосымшаға сәйкес "Ақпарат" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) оған Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Ақпарат" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарын қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келiсiм бойынша) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) Қоғамның Жарғысын бекiтсiн;
2) әдiлет органдарында Қоғамның мемлекеттiк қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 20 қазандағы
N 1062 қаулысына
қосымша
"Ақпарат" ашық акционерлiк қоғамына қосылатын
"Ақпарат" республикалық мемлекеттік кәсiпорнының
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарының тiзбесi
___________________________________________________________________
Р/с  |              Атауы және олардың орналасқан жерi
N
___________________________________________________________________
1     "Ақпарат-Көкшетау" еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны
Көкшетау қаласы
___________________________________________________________________
2     "Ақпарат-Жетiсу" еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны
Талдықорған қаласы
___________________________________________________________________
3     "Ақпарат-Информ" редакциялық басылым орталығы" еншiлес
мемлекеттiк кәсiпорны
Алматы қаласы
___________________________________________________________________
4     "Ақпарат-Атырау" еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны
Атырау қаласы
___________________________________________________________________
5     "Ақпарат-Шығыс" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Өскемен қаласы
___________________________________________________________________
6     "Ақпарат-Тараз" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Тараз қаласы
___________________________________________________________________
7     "Ақпарат-Батыс" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Орал қаласы
___________________________________________________________________
8     "Ақпарат-Ақтөбе" еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны
Ақтөбе қаласы
___________________________________________________________________
9     "Ақпарат-Ақтөбе жолы" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Ақтөбе қаласы
___________________________________________________________________
10    "Ақпарат-Астана жолы" еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны
Астана қаласы
___________________________________________________________________
11    "Ақпарат-Қарағанды" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Қарағанды қаласы
___________________________________________________________________
12    "Ақпарат-Қостанай" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Қостанай қаласы
___________________________________________________________________
13    "Ақпарат-Қызылорда" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Қызылорда қаласы
___________________________________________________________________
14    "Ақпарат-Маңғыстау" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Ақтау қаласы
___________________________________________________________________
15    "Ақпарат-Павлодар" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Павлодар қаласы
___________________________________________________________________
16    "Ақпарат-Солтүстік" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Петропавл қаласы
___________________________________________________________________
17    "Ақпарат-Оңтүстік" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Шымкент қаласы
___________________________________________________________________
18    "Ақпарат-Орталық" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны
Алматы қаласы
___________________________________________________________________

в разделе "Жамбылская область" строку, порядковый номер 180-3, исключить;
в разделе "Западно-Казахстанская область" строку, порядковый номер 194-2, исключить;
в разделе "Карагандинская область" строку, порядковый номер 214-9, исключить;
в разделе "Кызылординская область" строку, порядковый номер 218-3, исключить;
в разделе "Костанайская область" строку, порядковый номер 229-1 ОАО "Акпарат-Костанай", исключить;
в разделе "Мангистауская область" строку, порядковый номер 236-6, исключить;
в разделе "Павлодарская область" строку, порядковый номер 265-5, исключить;
в разделе "Северо-Казахстанская область" строку, порядковый номер 280-3, исключить;
в разделе "Южно-Казахстанская область" строку, порядковый номер 294-1, исключить;
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав владения и пользования государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Генеральной прокуратуре Республики Казахстан" строки, порядковые номера 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, исключить.
2. Реорганизовать открытое акционерное общество "Акпарат" (далее - Общество) путем присоединения к нему дочерних государственных предприятий Республиканского государственного предприятия "Акпарат" на праве хозяйственного ведения Генеральной прокуратуры Республики Казахстан согласно приложению.
3. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить Устав Общества;
2) обеспечить государственную перерегистрацию Общества в органах юстиции;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2003 года N 1062
Перечень дочерних государственных предприятий
республиканского государственного предприятия "Акпарат",
присоединяемых к открытому акционерному обществу "Акпарат"
-------------------------------------------------------------------
N  !               Наименование и их местонахождение
п/п!
-------------------------------------------------------------------
1   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Кокшетау"
город Кокшетау
2   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Жетысу"
город Талдыкорган
3   Дочернее государственное предприятие "Редакционно-издательский
центр "Акпарат-Информ"
город Алматы
4   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Атырау"
город Атырау
5   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Шыгыс"
город Усть-Каменогорск
6   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Тараз"
город Тараз
7   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Батыс"
город Уральск
8   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Актобе"
город Актобе
9   Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Актобе жолы"
город Актобе
10  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Астана жолы"
город Астана
11  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Караганды"
город Караганда
12  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Костанай"
город Костанай
13  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Кызылорда"
город Кызылорда
14  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Мангыстау"
город Актау
15  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Павлодар"
город Павлодар
16  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Солтустiк"
город Петропавловск
17  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Онтустiк"
город Шымкент
18  Дочернее государственное предприятие "Акпарат-Орталык"
город Алматы
-------------------------------------------------------------------