Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 7 қарашадағы N 1111 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1117 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 40, 508-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi туралы ережеде:
1-тармақтың бiрiншi абзацы "денсаулығын сақтау" деген сөздерден кейiн "медициналық және фармацевтикалық бiлiм бepу" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақта:
1) тармақша "денсаулығын сақтау" деген сөздерден кейiн "медицина ғылымы, медициналық және фармацевтикалық бiлiм бepу" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақшада "және оларды жарақтандыруды қамтамасыз ету" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақта:
1) тармақшада "денсаулық сақтауды" деген сөздерден кейiн "медициналық және фармацевтикалық бiлiм берудi"деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада "денсаулық сақтау" деген сөздерден кейiн "медициналық және фармацевтикалық бiлiм бepу" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1) және 6-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"6-1) медициналық және фармацевтикалық бiлiм берудi қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы стандарттарды, денсаулық сақтау ұйымдарының номенклатураларын, олардың қызметi туралы ереженi, дәрiгерлiк лауазымдар мен мамандықтардың номенклатураларын, құрылымдар мен үлгі штаттарды және штаттық нормативтердi, халыққа медициналық қызмет көрсетудің көлемi мен деңгейiнiң нормативтерiн, бастапқы медициналық-санитарлық, бiлiкті стационарлық, мамандандырылған және жоғары мамандандырылған медициналық көмектің, қалыпқа келтiрiп емдеу мен медициналық оңалтудың түрлерi мен көлемiн, азаматтарға ақылы қызмет көрсету кезiнде медициналық есепке алу-есеп беру құжаттамаларын жүргiзудің нысандарын, сондай-ақ кеңейтудiң салалық жүйесiн әзiрлеу және бекiту;
6-2) санаторийлiк-курорттық емдеу, амбулаториялық-емханалық ұйымдардың санаттары, сондай-ақ медициналық көмек көрсету тәртібi мен азаматтарды дәрi-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету көрсетiлген аурулар мен денсаулықтың бұзылуларының тізбecін айқындау;";
9) тармақша "ұйымдардың" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру ұйымдарының" деген сөздермен толықтырылсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) төтенше жағдайлар кезiнде азаматтарға тегiн медициналық көмек көрсетудi ұйымдастыру және оларды дәрі-дәрмек құралдарымен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету";
15) тармақшада "сот-медициналық және сот-психиатриялық сараптама" деген сөздер "медициналық сараптамалардың түрлерi" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465
Постановление Правительства Республики Kазахстан от 7 ноября 2003 года N 1111. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1117 (P041117).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.10.2004 № 1117.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 40, ст. 508) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац первый пункта 1 дополнить словами "медицинского и фармацевтического образования";
в пункте 10:
подпункт 1) дополнить словами "медицинской науки, медицинского и фармацевтического образования";
в подпункте 6) после слова "базы" дополнить словами "и обеспечение оснащения";
в пункте 11:
в подпункте 1) после слов "развития здравоохранения" дополнить словами "медицинского и фармацевтического образования";
подпункт 2) дополнить словами "медицинского и фармацевтического образования";
дополнить подпунктами 6-1) и 6-2) следующего содержания:
"6-1) разработка и утверждение стандартов в области здравоохранения, включая медицинское и фармацевтическое образования, номенклатуры организаций здравоохранения, положения об их деятельности, номенклатуры врачебных должностей и специальностей, структуры и типовых штатов и штатных нормативов, нормативов объема и уровня медицинского обслуживания населения, видов и объемов первичной медико-санитарной, квалифицированной стационарной, специализированной и высокоспециализированной медицинской помощи, восстановительного лечения и медицинской реабилитации, форм ведения учетно-отчетной медицинской документации при оказании платных услуг гражданам, а также отраслевой системы поощрения;
6-2) определение перечня заболеваний и расстройств здоровья, при которых показано санаторно-курортное лечение, категорий амбулаторно-поликлинических организаций, а также порядка оказания медицинской помощи и обеспечения лекарственными средствами граждан;";
подпункт 9) дополнить словами ", а также организаций медицинского и фармацевтического образования";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) организация оказания бесплатной медицинской помощи и обеспечения лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения гражданам при чрезвычайных ситуациях";
в подпункте 15) слова "судебно-медицинской и судебно-психиатрической экспертизе" заменить словами "видам медицинских экспертиз";

мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
"19-1) бiлiктiлiк емтихандарын өткiзу тәртібін айқындау;";
21) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) дәрі-дәрмек құралдарын әкелуге және әкетуге келiсудi жүзеге асыру";
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) медицина ғылымының дамуын қамтамасыз ету және денсаулық сақтау саласындағы ғылыми қызметтi үйлестiру";
мынадай мазмұндағы 24-1) және 24-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"24-1) денсаулық сақтау саласындағы стандарттарды сақтауды және денсаулық сақтау ұйымдарында стационарлық емдеуде болған науқастарды дәрiлiк қамтамасыз етудi бақылауды жүзеге асыру";
"24-2) мемлекеттiк денсаулық сақтау басқармасының жергiлiктi органдары басшылары мен мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары басшыларының кәсiптiк құзыреттілiгіне аттестаттау жүргiзу";
29) тармақшада "санитарлық" деген сөз "санитарлық-эпидемиологиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
32) және 33) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"32) медициналық жабдықтардың, медициналық және санитарлық-гигиеналық мақсаттағы бұйымдарды өндiру мен олардың сапасын, сондай-ақ дәрi-дәрмек құралдары айналымы саласындағы мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
33) амбулаториялық емдеу кезiнде оларға дәрі-дәрмек құралдары, мамандандырылған емдеу тағамдары рецепт бойынша тегiн немесе жеңiлдiктi шартпен берiлетiн негiзгi (өмiрлiк маңызды) дәрі-дәрмек құралдарының тiзiмiн, аурулардың түрлерi мен халықтың жекелеген санаттарының тiзбесiн бекiту";
34) тармақша ", сондай-ақ денсаулық сақтау саласында мемлекеттiк статистикалық есепке алу мен есеп берудi жүргiзудi қамтамасыз ету" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 34-1) тармақшамен толықтырылсын:
"34-1) денсаулық сақтау саласында, оның iшiнде дәрі-дәрмек құралдарын басқару жөнiндегi республикалық ақпараттық және коммуникациялық жүйелердi құруды және олардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;";
12-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртіппен халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғандығы үшiн әкiмшiлiк ықпал ету шараларын қолдану";
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) медициналық және фармацевтикалық бiлiм беру саласында қызметпен айналысуға арналған лицензиялауға қорытынды ұсыну және қатысу, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарын аккредитациялауды жүргiзу;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) определение порядка проведения квалификационных экзаменов;";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) осуществление согласования на ввоз и вывоз лекарственных средств";
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
"23) обеспечение развития медицинской науки и координация научной деятельности в области здравоохранения";
дополнить подпунктами 24-1) и 24-2) следующего содержания:
"24-1) осуществление контроля за соблюдением стандартов в области здравоохранения и за лекарственным обеспечением больных, находящихся на стационарном лечении в организациях здравоохранения;
24-2) проведение аттестации на профессиональную компетентность руководителей местных органов государственного управления здравоохранением и руководителей государственных организаций здравоохранения;";
в подпункте 29) слово "санитарных" заменить словами "санитарно-эпидемиологических";
подпункты 32) и 33) изложить в следующей редакции:
"32) осуществление государственного контроля за производством и качеством медицинского оборудования, изделий медицинского и санитарно-гигиенического назначения, а также в сфере обращения лекарственных средств;
33) утверждение списка основных (жизненно-важных) лекарственных средств, перечня видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства, специализированное лечебное питание по рецептам отпускаются бесплатно или на льготных условиях";
подпункт 34) дополнить словами ", а также обеспечение ведения государственного статистического учета и отчетности в области здравоохранения";
дополнить подпунктом 34-1) следующего содержания:
"34-1) обеспечение создания и функционирования республиканской информационной и коммуникационной систем в области здравоохранения, в том числе по управлению лекарственными средствами;";
в пункте 12:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) осуществлять государственный санитарно-эпидемиологический надзор и принимать меры административного воздействия за нарушение законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан";
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) выдавать заключение и принимать участие в лицензировании на занятие деятельностью в области медицинского и фармацевтического образования, а также проводить аккредитацию организаций здравоохранения;".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан