Әбiлхан Қастеевтiң туғанына 100 жыл толу мерейтойына дайындық және оны өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 желтоқсандағы N 1243 қаулысы
Қазақстан Республикасының халық суретшiсi, Шоқан Уәлиханов атындағы мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, Қазақстанның тұңғыш кәсiпқой суретшiсi, жылнамашысы Әбiлхан Қастеевтiң есiмiн мәңгi есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Әбiлхан Қастеевтiң туғанына 100 жыл толу мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Әбiлхан Қастеевтiң туғанына 100 жыл толу мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегі iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1243 қаулысына қосымша
Әбiлхан Қастеевтiң туғанына 100 жыл толу
мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi
республикалық комиссия
Тасмағамбетов              - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
Иманғали Нұрғалиұлы          хатшысы, төраға (келiсiм бойынша)
Қасейiнов                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дүйсен Қорабайұлы            министрi, төрағаның орынбасары
Құлекеев                   - Қазақстан Республикасының Бiлiм
Жақсыбек Әбдірахметұлы       және ғылым министрi
Досмұханбетов              - Астана қаласының әкiмi
Темiрхан Мыңайдарұлы
Құлмаханов                 - Алматы облысының әкiмi
Шалбай
Храпунов                   - Алматы қаласының әкiмi
Виктор Вячеславович
Қапақов                    - Қазақстан Республикасының
Нұрлан Төлегенұлы            Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмi
мәдениет секторының меңгерушiсi
Мергенов                   - Қазақстан Суретшiлер одағы
Еркiн Тiлекұлы               басқармасының төрағасы
(келiсiм бойынша)
Өмiрбеков                  - "Қазақстан Республикасының
Байтұрсын Есжанұлы           Әбiлхан Қастеев атындағы мемлекеттік
өнер мұражайы" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры, Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген өнер қайраткерi,
профессор (келiсiм бойынша)
Қастеев                    - суретшінің ұлы, суретші
Нұртас                       (келiсiм бойынша)
Көпбосынова                - "Қазақстан Республикасының
Роза Тохтарқызы              Әбiлхан Қастеев атындағы мемлекеттiк
өнер мұражайы" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
ғылыми қызметкерi (келiсiм бойынша)
Қышқашбаев                 - Қазақстан Республикасының
Тілеуғали Әшiрбекұлы         Бiлiм және ғылым министрлігі
Т.Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер
академиясының ректоры
Ибрагимов                  - "Қазақстан Республикасының
Ұлықбек Шарахынұлы           Президенттiк мәдени орталығы"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорнының директоры (келiсiм
бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1243 қаулысымен
бекітілген
Әбiлхан Қаетеевтiң туғанына 100 жыл толу
мерейтойына дайындық және оны өткізу жөнiндегi
ic-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
p/c|              Іс-шара             | Орындалу |  Орындалуына
N  |                                  | мерзiмi  |   жауаптылар
___________________________________________________________________
1                    2                    3              4
___________________________________________________________________

О подготовке и проведении 100-летнего юбилея со дня рождения Абылхана Кастеева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2003 года N 1243
В целях увековечения памяти народного художника Республики Казахстан, лауреата Государственной премии имени Шокана Валиханова, первого профессионального художника, летописца Казахстана Абылхана Кастеева Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Абылхана Кастеева в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Абылхана Кастеева.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2003 года N 1243
Республиканская комиссия
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея
со дня рождения Абылхана Кастеева
Тасмагамбетов             - Государственный секретарь
Имангали Нургалиевич        Республики Казахстан, председатель
(по согласованию)
Касеинов                  - Министр культуры Республики
Дюсен Корабаевич            Казахстан, заместитель председателя
Кулекеев                  - Министр образования и науки
Жаксыбек Абдрахметович      Республики Казахстан
Досмуханбетов             - аким города Астаны
Темирхан Мынайдарович
Кулмаханов                - аким Алматинской области
Шалбай
Храпунов                  - аким города Алматы
Виктор Вячеславович
Капаков                   - заведующий сектором культуры,
Нурлан Тулегенович          Отдела социально-культурного
развития Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Мергенов                  - председатель правления
Еркин Тлекович              Союза художников Казахстана
(по согласованию)
Омирбеков                 - директор республиканского
Байтурсын Есжанович         государственного казенного предприятия
"Государственный музей искусств
Республики Казахстан имени Абылхана
Кастеева", заслуженный деятель
искусств Республики Казахстан,
профессор (по согласованию)
Кастеев                   - сын художника, художник
Нуртас                      (по согласованию)
Копбосинова               - научный сотрудник
Роза Тохтаровна             республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
музей искусств Республики Казахстан
имени Абылхана Кастеева"
(по согласованию)
Кишкашбаев                - ректор Казахской национальной
Тлеугали Аширбекович        академии искусств имени Т. Жургенова
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Ибрагимов                 - директор республиканского
Улыкбек Шарахынович         государственного казенного предприятия
"Президентский центр культуры
Республики Казахстан" (по согласованию)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2003 года N 1243
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея
со дня рождения Абылхана Кастеева
-------------------------------------------------------------------
N  !         Мероприятие        !   Срок   !    Ответственные
п/п!                            !исполнения!    за исполнение
-------------------------------------------------------------------
1 !              2             !     3    !          4
-------------------------------------------------------------------

1   "Ә.Қастеев. Өмiрi мен               2004 жыл  Қазақстан
шығармашылығы: атты өмiрбаяндық      наурыз   Республикасының
альбомын, каталогын, "Пейзаж,                 Ақпарат
портрет, ою-өрнек" репродукциялық             министрлiгі
жұмыстар жинағын шығару
2   Ә.Қастеевтiң өмiрi мен қызметiн     2004 жыл  Қазақстан
бұқаралық ақпарат құралдарында      тұрақты   Республикасының
жария ету                                     Ақпарат
министрлiгi
3   Ә.Қастеевтiң мерейтойына арнайы     2004 жыл  Қазақстан
почта маркаларын, открыткалар,      ақпан     Республикасының
күнтізбелер және конверттер                   Көлiк және
шығару                                        коммуникациялар
министрлiгi
4   Естелiк теңге шығару                2004 жыл  Қазақстан
қаңтар   Республикасының
Ұлттық Банкi
(келiсiм бойынша)
5   "Қазақстанның бейнелеу өнерi        2004 жыл  Қазақстан
және Ә.Қастеев мұрасы" атты          ақпан    Республикасының
халықаралық ғылыми конференция                Мәдениет
өткiзу                                        министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Бiлiм және ғылым
министрлiгi және
Қазақстан
Суретшiлер одағы
(келiсiм бойынша)
6  Ә.Қастеевтiң туғанына 100 жыл       2004 жыл    Алматы қаласының
толуына арналған мерейтой             мамыр     әкімдігі
салтанаттарын өткiзу
7  Алматы қаласындағы Ә.Қастеев         2004 жыл   Алматы қаласының
атындағы Қазақстан Республикасы       мамыр     әкімдігі
Мемлекеттiк өнер мұражайының
алдында Ә.Қастеевтiң ескерткiш
мүсiнiн орнату және салтанатты
түрде ашу
8  Алматы облысында Ә.Қастеевтiң         2004 жыл  Алматы облысының
туғанына 100 жыл толуына               мамыр    әкімдігі
арналған мерейтой салтанаттарын
өткiзу
9  "Ә.Қастеев және оның уақыты"          2004 жыл   Қазақстан
атты мерейтойлық көрме                 қаңтар    Республикасының
ұйымдастыру                                      Мәдениет
министрлiгi
10 Ә.Қастеевтiң мерейтойына              2004 жыл   Қазақстан
арналған "Менiң Қазақстаным"           сәуiр-    Республикасының
атты тақырып бойынша бейнелеу          мамыр     Мәдениет
өнерiнiң ең үздiк туындысына                     министрлiгi
конкурс өткiзу және республика
мұражайлары қорының кейiннен
сатып алуымен көрмелер
ұйымдастыру үшін үздiк
жұмыстарды таңдап алу
11 Астана қаласында "Ә. Қастеевке -       2004 жыл  Астана қаласының
100 жыл" көрмесi                       наурыз    әкімдігі
12 T. Жүргенов атындағы Қазақ             2004 жыл  Қазақстан
ұлттық өнер академиясының              қыркүйек  Республикасының
студенттерiне халық суретшiсi                    Бiлiм және ғылым
Ә. Қастеев атындағы атаулы                       министрлiгi
стипендия тағайындау
__________________________________________________________________

1   Издание биографического      2004 год   Министерство информации
альбома "А.Кастеев. Жизнь    март       Республики Казахстан
и творчество", каталога,
комплекта репродукций
работ "Пейзаж, портрет,
орнамент"
2   Освещение жизни и деятель-   2004 год   Министерство информации
ности А. Кастеева в          постоянно  Республики Казахстан
средствах массовой
информации
3   Выпуск специальных почтовых  2004 год   Министерство транспорта
марок, открыток, календарей  февраль    и коммуникаций
и конвертов к юбилею                    Республики Казахстан
А. Кастеева
4   Выпуск памятной монеты       2004 год   Национальный Банк
январь     Республики Казахстан
(по согласованию)
5   Проведение международной     2004 год   Министерство культуры
научной конференции          февраль    Республики Казахстан,
"Изобразительное искусство              Министерство образова-
Казахстана и наследие                   ния и науки Республики
А. Кастеева"                            Казахстан и Союз
художников Казахстана
(по согласованию)
6   Проведение юбилейных         2004 год   акимат города Алматы
торжеств, посвященных        май
100-летию со дня рождения
А. Кастеева
7   Установка и торжественное    2004 год   акимат города Алматы
открытие памятника бюста     май
А. Кастеева перед зданием
Государственного музея
искусств Республики
Казахстан имени А. Кастеева
в городе Алмате
8   Проведение юбилейных         2004 год   акимат Алматинской
торжеств, посвященных        май        области
100-летию со дня рождения
А. Кастеева, в Алматинской
области
9   Организация юбилейной        2004 год   Министерство культуры
выставки "А. Кастеев и его   январь     Республики Казахстан
время"
10  Проведение конкурса на       2004 год   Министерство культуры
лучшее произведение          апрель-    Республики Казахстан
изобразительного искусства   май
по теме "Мой Казахстан",
посвященного юбилею
А. Кастеева, и отбор лучших
работ для организации
выставок с последующим
выкупом фондами музеев
республики
11  Выставка в городе Астане     2004 год   акимат города Астаны
"А. Кастееву - 100 лет"      март
12  Учреждение именной           2004 год   Министерство образова-
стипендии имени народного    сентябрь   ния и науки Республики
художника А. Кастеева для               Казахстан
студентов Казахской
национальной академии
искусств имени Т. Жургенова
-------------------------------------------------------------------