Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N 1262 қаулысы
Мемлекеттік сатып алу процесінің жариялылығын қамтамасыз ету, тиімділігі мен айқындылығын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің "Электрондық коммерция орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні электрондық мемлекеттік сатып алу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігі:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне Кәсіпорынның жарғысын бекітуге ұсынсын және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "2003 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1429  қаулысына :
көрсетілген қаулыға  642-қосымшада :
6-тармақтың 5-бағаны (Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар) "басылымы" деген сөзден кейін "2003 жылғы 1 қаңтардан бастап 1 қарашаға дейін уақыт кезеңінде" деген сөздермен толықтырылсын, "10 000 экземпляр" деген сөздерден кейін "2003 жылғы қарашада, желтоқсанда 30 000 экземпляр" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулыға 645-қосымшада:
4-тармақтағы "енгізу" деген сөзден кейін "Электрондық коммерция орталығы" РМҚК құру" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың 5-бағаны (Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар) мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын;
"4." Электрондық коммерция орталығы" РМҚК құру және оның қызметін қамтамасыз ету";
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
3) <*>
Ескерту: 3)-тармақша күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1134   қаулысымен .
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2003 года N 1262
В целях обеспечения гласности, повышения эффективности и прозрачности процесса государственных закупок Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Центр электронной коммерции" Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам (далее - Предприятие).
2. Определить органом государственного управления Предприятием Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам (далее - Агентство).
3. Определить основным предметом деятельности Предприятия обеспечение функционирования системы электронных государственных закупок.
4. Агентству Республики Казахстан по государственным закупкам:
1) представить на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год":
в приложении 642 к указанному постановлению:
в графе 5 (Мероприятия по реализации программы) пункта 6 после слов "10 000 экземпляров" дополнить словами "в течение периода времени с 1 января по 1 ноября 2003 года и по 30 000 экземпляров в ноябре, декабре 2003 года";
в приложении 645 к указанному постановлению:
в пункте 4 после слов "электронных финансов" дополнить словами "создание РГКП "Центр электронной коммерции"";
в графе 5 (Мероприятия по реализации программы) пункта 6 дополнить пунктом следующего содержания:
"4. Создание и обеспечение деятельности РГКП "Центр электронной коммерции";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
3) (Подпункт 3) утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 октября 2004 г. N 1134 )
6. Настоящее постановление вступает в силу с момента подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан