Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1325 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 49-50, 592-құжат) мынадай өзгерiстер енгізілсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мүгедектерді оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасында:
1) "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасының паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Қаржыландыру көздерi мен көлемi" деген жолда бiрiншi абзацта:
"3,98 млрд. теңге" деген сөздер "5,26 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2,0 млрд. теңге" деген сөздер "2,8 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"1,98 млрд. теңге" деген сөздер "2,46 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) "Бағдарламаны iске асыруды қаржылық қамтамасыз ету" деген 6-бөлiмде:
екінші абзацта:
"3,98 млрд. теңге" деген сөздер "5,26 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2,0 млрд. теңге" деген сөздер "2,8 млрд. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"1,98 млрд.теңге" деген сөздер "2,46 млрд. теңге" деген сөздермен aуыстырылсын;
үшiншi абзацта:
"501,2 млн. теңге" деген сөздер "700 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"509,0 млн. теңге" деген сөздер "984,4 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын
"628,7 млн. теңге" деген сөздер "944,7 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацта:
"655,8 млн. теңге" деген сөздер "898,0 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"697,5 млн. теңге" деген сөздер "937,4 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Мүгедектердi оңалтудың 2002 - 2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1325 қаулысына
қосымша
8. Мүгедектерді оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с|     Іс-шара     | Аяқталу| Орында. |Орын.  |Болжанып |Қаржы.
N |                 | нысаны | луына   |далу   | отырған |ландыру
|                 |        | (іске   |(іске  | шығыстар|көзі
|                 |        | асыры.) |асыры. | (мың    |
|                 |        | луына   | лу)   | теңге)  |
|                 |        | жауапты |мерзімі|         |
__________________________________________________________________

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1325
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 49-50, ст.592) следующие изменения:
в Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
1) в разделе 1 "Паспорт Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы":
в строке "Источники и объемы финансирования" в абзаце первом:
слова "3,98 млрд. тенге" заменить словами "5,26 млрд. тенге";
слова "2,0 млрд. тенге" заменить словами  "2,8 млрд. тенге";
слова "1,98 млрд. тенге" заменить словами "2,46 млрд. тенге";
2) в разделе 6 "Финансовое обеспечение реализации Программы":
в абзаце втором:
слова "3,98 млрд. тенге" заменить словами "5,26 млрд. тенге";
слова "2,0 млрд. тенге" заменить словами  "2,8 млрд. тенге";
слова "1,98 млрд. тенге" заменить словами "2,46 млрд. тенге";
в абзаце третьем:
слова "501,2 млн. тенге" заменить словами "700 млн.тенге";
слова "509,0 млн. тенге" заменить словами "984,4 млн. тенге";
слова "628,7 млн. тенге" заменить словами "944,7 млн.тенге";
в абзаце четвертом:
слова "655,8 млн. тенге" заменить словами "898,0 млн.тенге";
слова "697,5 млн. тенге" заменить словами "937,4 млн. тенге";
3) раздел 8 "План мероприятий по реализации Программы реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" изложить в редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1325
8. План мероприятий по реализации Программы
реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие    !Форма    !Ответст- !Срок  !Предпола-!Источ-
п/п!                   !заверше- !венный за!испол-!гаемые   !ник
!                   !ния      !исполне- !нения !расходы  !фин-
!                   !         !ние (реа-!(реа- !(тыс.    !нанси-
!                   !         !лизацию) !лиза- !тенге)   !рова-
!                   !         !         !ции)  !         !ния
-------------------------------------------------------------------

1 |        2        |   3    |    4    |   5   |    6    |   7
__________________________________________________________________
Әлеуметтік оңалту
__________________________________________________________________
1  "Қазақстан Респуб. Қазақстан   ЕХҚМ    2003 ж. Шығындар.   -
ликасында мүгедек. Республи.           IV      ды талап
тердi әлеуметтiк   касы                тоқсан  етпейді
қорғау туралы"     Заңының
Қазақстан Респуб.  жобасы
ликасы Заңының
жобасын әзірлеу
2  Жергiлiктi         Әкімдіктің Облыстар. 2003 ж. Шығындар.  -
атқарушы           қаулысы    дың,      ІІІ     ды талап
органдардың                   Астана    тоқсан  етпейді
жанынан Мүгедектер            және
iстерi жөнiндегi              Алматы
кеңестер құру                 қалалар.
ының
әкімдері
3  Протездік-ортопе.  ЕХҚМ-нің   ЕХҚМ      2002 ж. Шығындар.  -
диялық кәсiпорын.  бұйрығы              І       ды талап
дардың басқару                          тоқсан  етпейді
құрылымын
медициналық
стационарлармен
қосу және
протездік-
ортопедиялық
орталықтарды құру
жолымен оңтайлан.
дыруды жүзеге
асыру
4  Қазіргі заманғы    ЕХҚМ-нің   ЕХҚМ      2002 ж. Шығындар.   -
технологиялар      бұйрығы              ІІ      ды талап
бойынша жасалатын                       тоқсан  етпейді
протездермен
қамтамасыз етудi
көздей отырып,
Қазақстан
Республикасының
халқына
протездік-
ортопедиялық көмек
берудiң қолданылып
жүрген тәртiбiн
жетiлдiру
5  Облыстарда жұмыс   ЕХҚМ-ға   ЕХҚМ (про.  2003   2003 ж.  Жергі.
iстейтiн протездік жыл сайын тездік-ор.  -2005  -1100,0  лікті
шеберханаларды     20 қаң.   топедиялық  жж.    2004 ж.  бюджет
нығайту жөнiнде    тарға     орталық.           -112,0
қосымша шаралар    ақпарат   тар),
қабылдау           беру      облыстар.
тардың,
Астана және
Алматы қа.
лаларының
әкімдері
6  Протездеу мен      ЕХҚМ-ға   ЕХҚМ (про.  2002- 2002 ж.-  Респуб.
ортездеудi,        жыл сайын тездік-ор.  2005  143232,0  ликалық
ортопедиялық аяқ   20 қаң.   топедиялық  жж.   2003 ж.-  бюджет
киiммен,           тарға     орта.             297491,0
ортопедиялық       ақпарат   лықтары)          2004 ж.-
аппараттармен,     беру                        436260,0
корсеттермен және                              2005 ж.-
басқа да                                       458073,9
протездік-
ортопедиялық
бұйымдарымен (ПОБ)
қамтамасыз етудi
жүзеге асыру,
ПОБ жөндеу,
қазіргі заманғы
технологиялар
бойынша
протездеумен және
ортездеумен
байланысты
қызметтер көрсету
7  Мүгедектердi:      ЕХҚМ-ға   Облыстар. 2002 ж., 2002 ж.- Жергі.
техникалық         жыл сайын дың,      2003 ж., 60105,0  лікті
құралдармен,       20 қаң.   Астана    2004 ж., 2003 ж.- бюджет
әртүрлi            тарға     және      2005 ж., 58794,0
модификациядағы    ақпарат   Алматы    IV       2004 ж.-
кресло-арбалармен  беру      қалалар.  тоқсан   68544,5
қамтамасыз ету               ының               2005 ж.-
әкімдері           31264,4
8  Құлағы кемiс      ЕХҚМ-ға   ЕХҚМ (Рес. 2002 ж., 2002 ж.- Респуб.
еститiн           жыл сайын публикалық 2003 ж., 91941,0  ликалық
мүгедектердi      20 қаң.   есту қабі. 2004 ж., 2003 ж.- бюджет
сурдотехникамен   тарға     летін      2005 ж., 92588,0
қамтамасыз ету    ақпарат   түзеу      ІV       2004 ж.-
беру      орталығы)  тоқсан   235672,0
2005 ж.-
247455,0
9  Көзi көрмейтін    Жыл сайын ЕХҚМ       2002 ж., 2002 ж.- Респуб.
мүгедектердi      20 қаң.              2003 ж., 65046,0  ликалық
тифлотехникамен   тарға                2004 ж., 2003 ж.- бюджет
және коммуника.   мәліметтер           2005 ж., 65046,0
циялық қолдау     даярлау              IV       2004 ж.-
құралдарымен                           тоқсан   36000,0
қамтамасыз ету                                  2005 ж.-
37800,0

1 !         2         !     3   !     4   !  5   !    6    !  7
-------------------------------------------------------------------
Социальная реабилитация
1   Разработать проект  Проект    МТСЗН     IV     Затрат не   -
Закона Республики   Закона              квар-  требует
Казахстан "О        Республи-           тал
социальной защите   ки Казах-           2003
инвалидов в         стан                г.
Республике
Казахстан"
2   Создать Советы по   Постанов- Акимы     III    Затрат не   -
делам инвалидов     ление     областей, квар-  требует
при местных         акимата   городов   тал
исполнительных                Астаны,   2003
органах                       Алматы    г.
3   Осуществить         Приказ    МТСЗН     I      Затрат не   -
оптимизацию         МТСЗН               квар-  требует
структуры                               тал
управления                              2002
протезно-                               г.
ортопедических
предприятий путем
их слияния с
медицинскими
стационарами и
создания
протезно-
ортопедических
центров
4   Совершенствовать    Приказ    МТСЗН     II     Затрат не   -
действующий         МТСЗН               квар-  требует
порядок                                 тал
предоставления                          2002
населению                               г.
Республики
Казахстан
протезно-
ортопедической
помощи,
предусмотрев
обеспечение
протезами,
изготовляемыми
по современным
технологиям
5   Принять             Информа-  МТСЗН     2003-  2003 г.   Мест-
дополнительные      ция в     (протез-  2005   - 1100,0  ный
меры по             МТСЗН     но-орто-  гг.    2004 г.   бюджет
укреплению          ежегодно  педичес-         - 112,0
действующих в       к 20      кие
областях протезных  января    центры),
мастерских                    акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
6   Осуществлять        Информа-  МТСЗН     2002-  2002 г.-  Рес-
протезирование и    ция в     (протез-  2005   143232,0  публи-
ортезирование,      МТСЗН     но-орто-  гг.    2003 г.-  кан-
обеспечение         ежегодно  педичес-         297491,0  ский
ортопедической      к 20      кие              2004 г.-  бюджет
обувью,             января    центры)          436260,9
ортопедическими                                2005 г.-
аппаратами,                                    458073,9
корсетами и другими
протезно-
ортопедическими
изделиями (ПОИ),
ремонт ПОИ, услуги,
связанные с
протезированием и
ортезированием по
современным
технологиям
7   Обеспечить          Информа-  Акимы     IY     2002 г.-  Мест-
инвалидов:          ция в     областей, квар-  60105,0   ный
техническими        МТСЗН     городов   тал    2003 г.-  бюджет
средствами,         ежегодно  Астаны,   2002   58794,0
креслами-колясками  к 20      Алматы    г.,    2004 г.-
различных           января              2003   68544,5
модификаций                             г.,    2005 г.-
2004   31264,4
г.,
2005
г.
8   Обеспечить          Информа-  МТСЗН     IY     2002 г.-  Рес-
инвалидов по слуху  ция в     (Респуб-  квар-  91941,0   публи-
сурдотехникой       МТСЗН     ликан-    тал    2003 г.-  кан-
ежегодно  ский      2002   92588,0   ский
к 20      центр     г.,    2004 г.-  бюджет
января    коррек-   2003   235672,0
ции       г.,    2005 г.-
слуха)    2004   247455,6
г.,
2005
г.
9   Обеспечить          Подго-    МТСЗН     IY     2002 г.-  Рес-
инвалидов по зрению товка               квар-  65046,0   публи-
тифлотехникой и     сведений            тал    2003 г.-  кан-
средствами          ежегодно            2002   65046,0   ский
коммуникационной    к 20                г.,    2004 г.-  бюджет
поддержки           января              2003   36000,0
г.,    2005 г.-
2004   37800,0
г.,
2005
г.

10 Мамандандырылған  ЕХҚМ-ға   Облыс.     2004 ж.  2004 ж.- Респу.
білім беру        20        тардың,             73600,0  бликалық
ұйымдарында       шілдеге   Астана,                      бюджет
оқитын мүгедек    және      Алматы
балаларды         20        қалала.
сурдотехникамен   қаңтарға  рының
қамтамасыз ету    ақпарат   әкімдері
беру
11 Мамандандырылған  ЕХҚМ-ға   Облыс.     2004 ж.  2004 ж.- Респу.
білім беру        20        тардың,             38565,0  бликалық
ұйымдарында       шілдеге   Астана,                      бюджет
оқитын мүгедек    және      Алматы
балаларды         20        қалала.
тифлотехникамен   қаңтарға  рының
қамтамасыз ету    ақпарат   әкімдері
беру
12 Республика        ЕХҚМ-ға   ЕХҚМ (про.  2002-            Эксим-
кәсiпорындарында  жыл       тездік-ор.  2005 жж.         банктің
қазіргі заманғы   сайын     топедиялық                   кредит
талаптарға жауап  2003      орталық.                     ресурс
беретін қол және  жылдан    тар) ИСМ                     тары
аяқ протездерiне  бастап
жинақтаушы        20
түйiндер мен      қаңтарға
бөлшектердi       ақпарат
шығаратын импорт  беру
алмастыратын
технологияларды
енгiзудi
ұйымдастыру
13 Кiрме жолдардың,  ЕХҚМ-ге    Облыстар.  2002-  2002 ж.-  Жергі.
пандустардың      жыл сайын  дың,       2005   900,0     лікті
құрылысын, құрыл. 20 шіл.    Астана     жж.    2003 ж.-  бюджет
ғыларды мүгедек.  деге және  және              69284,0
тер арбалары үшін 20         Алматы            2004 ж.-
қамтамасыз етіп   қаңтарға   қалалар.          1701,0
тұрғын үйлерге,   ақпарат    ының              2005 ж.-
қоғамдық және     беру       әкімдері,         1018,0
өндірістік                   меншік
ғимараттарға,                нысанына
әлеуметтiк                   қарамастан
инфрақұрылым                 кәсіпорын.
объектiлерiне                дардың,
мүгедектердің                ұйымдардың
кіруіне жағдай               басшылары
жасау
14 Мүгедектерге      ЕХҚМ-ға    Облыстар   2002-  2002 ж.   Жергі.
қызмет көрсетуге  жыл сайын  дың,       2005   -1673,2   лікті
бағдарланған ме.  20 шілдеге Астана,    жж.    2003 ж.   бюджет
кемелер орналас.  және 20    Алматы            -71555,0
қан жерлерде,     қаңтарға   қалала.            2004 ж.
сондай-ақ         ақпарат    рының              -11567,0
мүгедектер болуы  беру       әкімдері           2005 ж.
мүмкiн адам                                     -751,0
неғұрлым көп
жүретiн жерлерде
синхронды дыбыс
дабылы бар
арнайы бағдаршам.
дар, жол
белгiлерi мен
көрсеткiштер
дайындау және
орнату
15 Әрбiр облыс        ЕХҚМ-ға   Облыстар.  2002-  2003 ж.-  Жергі.
орталығында        жыл сайын дың,       2005   6137,2    лікті
дыбысты            20 шілде. Астана     жж.    2004 ж.-  бюджет

10  Обеспечить          Инфор-    Акимы     2004   2004 г.-  Рес-
сурдотехникой       мация     областей, г.     73600,0   публи-
детей-инвалидов,    в МТСЗН   городов                    канский
обучающихся в       к 20      Астаны,                    бюджет
специализирован-    июля и    Алматы
ных организациях    20        МОН
образования         января
11  Обеспечить          Инфор-    Акимы     2004   2004 г.   Рес-
тифлотехникой       мация в   областей, г.     38565,0   публи-
детей-инвалидов,    МТСЗН     городов                    канский
обучающихся в       к 20      Астаны,                    бюджет
специализирован-    июля и    Алматы
ных организациях    20        МОН
образования         января
12  Организовать на     Информа-  МТСЗН     2002-            Кре-
предприятиях        ция в     (протез-  2005             дитные
республики          МТСЗН     но-орто-  гг.              ресур-
внедрение импорто-  ежегодно  педичес-                   сы Эк-
замещающих          к 20      кие                        сим-
технологий по       января,   центры),                   банка
производству        начиная   МИТ
комплектующих узлов с 2003 г.
и деталей к
протезам верхних и
нижних конечностей,
отвечающих
современным
требованиям
13  Создать доступ      Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
инвалидам к жилым,  ция в     областей, 2005   900,0     ный
общественным и      МТСЗН     городов   гг.    2003 г.-  бюджет
производственным    ежегодно  Астаны,          69284,0
зданиям, объектам   к 20 июля Алматы,          2004 г.-
социальной          и 20      руководи-        1701,0
инфраструктуры,     января    тели             2005 г.-
обеспечив                     предприя-        1018,0
сооружение                    тий, ор-
подъездных путей,             ганиза-
пандусов,                     ций, не-
устройств для                 зависимо
инвалидных колясок            от форм
собствен-
ности
14  Обеспечить          Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
изготовление и      ция в     областей, 2005   1673,2    ный
установку           МТСЗН     городов   гг.    2003 г.-  бюджет
специальных         ежегодно  Астаны,          71555,0
светофоров с        к 20 июля Алматы           2004 г.-
синхронными         и 20                       11567,4
звуковыми           января                     2005 г.-
сигналами, дорожных                            751,0
знаков и указателей
в местах
расположения
учреждений,
ориентированных на
обслуживание
инвалидов, а также
в наиболее людных
местах, где могут
находиться инвалиды
15  Построить в каждом  Информа-  Акимы     2002-  2003 г.-  Мест-
областном центре    ция в     областей, 2005   6137,0    ный
пешеходные          МТСЗН     городов   гг.    2004 г.-  бюджет

құрылғыларымен     ге және   және              1073,0
жарақталған, жаяу  20 қаң.   Алматы            2005 ж.-
жүрегіншілер       тарға     қалаларының       752,0
жолдарын салу      ақпарат   әкімдері
беру
16 Қолданылып жүрген  Құрылыс   ИСМ         2002  Шығындар.    -
құрылыс нормала.   істері    (Құрылыс    ж.    ды талап
рына және ережеле. жөніндегі істері      ІІІ   етпейді
рiне (ҚНжЕ) өзге.  комитет.  жөніндегі   тоқ.
рiстер енгiзу,     тің       комитет)    сан
жаңа ҚНжЕ,         бұйрығы
техникалық
шарттарды (ТШ)
және көлiк пен
тиiстi көлiк
инфрақұрылымының,
ғимараттардың,
құрылыстардың,
тұрмыстық
құралдар мен
техникалардың,
кәсiпорындардағы
жұмыс орындарының
мүгедектерге
лайықты болуын
көздейтiн басқа да
нормативтiк-
техникалық
құжаттарды әзiрлеу
мен бекiту
17 Жобалар әзiрлеуге, ЕХҚМ-ға   Облыс.     2002   Кәсіпкерлік   -
сондай-ақ          жыл сайын тардың,    -2005  қызмет
ғимараттар,        20 шілде. Астана     жж.    субъек.
құрылыстар,        ге және   және              тілері
жолдар, көлiк,     20        Алматы            қаражаты
байланыс           қаңтарға  қалала.           есебінен
объектiлерiн       ақпарат   рының
салуға             беру      әкімдері
мемлекеттiк
тапсырыстарды
орналастырған,
көлiк және
өзге қызмет көрсету
түрлерiн ұсынған
кезде мүгедектердің
әлеуметтiк
инфрақұрылымға
кедергiсiз кiруiн
қамтамасыз ету
қажеттiгiн
конкурстық
құжаттама
талаптарының бiрi
етiп белгілеу
18 Көлiк пен          Қазақстан    ККМ      2002  Шығындар.    -
байланыстағы       Республика.           ж.    ды талап
кәсiпкерлiк қызмет сының                 ІІІ   етпейді
субъектiлерiн      Үкіметі               тоқ.
лицензиялау        қаулысының            сан
бойынша            жобасы
нормативтiк
құжаттарға
өзгерiстер енгiзу,
көлiктегі және
байланыстағы
лицензияланатын
қызметті жүзеге
асыруға өтiнiш
берушiлерге
қойылатын
біліктілік
талаптарын
лицензиаттар
көрсететiн
қызметтерге
мүгедектердiң
кедергiсiз қол
жеткізуін
көздейтін
мүліктердің,
құрал-саймандардың
болуы
мiндеттілігiн
белгiлейтін
ережелермен
толықтыру
19 Мемлекеттiк        Ақпараттық  Ақпарат. 2003   2003 ж.-  Респуб.
теледидар          бағдарла.   мині     ж.     1725,0    ликалық
арнасында          малардың                              бюджет
ақпараттық         сурдоаудар.
бағдарламалардың   масымен
сурдоаудармасын    эфирге
ұйымдастыру        шығуы
20 "Ардагер"          Жыл сайын   ЕХҚМ      2002- 2002 ж. - Респуб.
республикалық      20                    2005  49790,0   ликалық
пансионаты         қаңтарға              ж.ж.  2003 ж. - бюджет
базасында          мемтапсырыс.                51590,0
мүгедектер мен     тың орында.                 2004 ж. -
ардагерлерді       луы туралы                  70862,0
санаторлық-        есеп беру                   2005 ж. -

переходы,           ежегодно  Астаны,          1073,0
обустроенные        к 20 июля Алматы           2005 г.-
звуковыми           и 20                       752,0
устройствами        января
16  Внести изменения в  Приказ    МИТ       III    Затрат не  -
действующие         Комитета  (Комитет  квар-  требует
строительные нормы  по делам  по делам  тал
и правила (СНиП),   строи-    строи-    2002
разработать и       тельства  тельства) г.
утвердить новые
СНиП, технические
условия (ТУ) и
другие нормативно-
технические
документы,
предусматривающие
доступность для
инвалидов
транспорта и
соответствующей
транспортной
инфраструктуры,
зданий, сооружений,
бытовых приборов и
техники, рабочих
мест на
предприятиях
17  При размещении      Информа-  Акимы     2002-  За счет   -
государственных     ция в     областей, 2005   средств
заказов на          МТСЗН     городов   гг.    субъектов
разработку          ежегодно  Астаны,          предпри-
проектов, а также   к 20 июля Алматы           ниматель-
строительство       и 20                       ской
зданий, сооружений, января                     деятель-
дорог, объектов                                ности
транспорта, связи,
предоставлении
транспортных и иных
видов услуг одним
из требований в
конкурсной
документации
устанавливать
необходимость
обеспечения
беспрепятственного
доступа инвалидов
к социальной
инфраструктуре
18  Внести изменения в  Проект    МТК       III    Затрат не   -
нормативные         постанов-           квар-  требует
документы по        ления               тал
лицензированию      Прави-              2002
субъектов           тельства            г.
предпринимательской Республи-
деятельности на     ки Казах-
транспорте и связи, стан
дополнив
квалификационные
требования к
заявителям на
осуществление
лицензируемой
деятельности на
транспорте и связи
положениями,
устанавливающими
обязательность
наличия имущества,
приспособлений,
предусматривающих
беспрепятственный
доступ инвалидов
к услугам,
оказываемым
лицензиатами
19  Организовать на     Выход в   Мин-      2003   2003 г.-  Рес-
государственном     эфир      информ    г.     1725,0    публи-
телевизионном       информа-                             кан-
канале              ционных                              ский
сурдоперевод        программ                             бюджет
информационных      с сурдо-
программ            переводом
20  На базе             Отчет о   МТСЗН     2002-  2002 г.-  Рес-
Республиканского    выполне-            2005   49790,0   публи-
пансионата          нии гос-            гг.    2003 г.-  кан-
"Ардагер"           заказа                     51590,0   ский
обеспечить          ежегодно                   2004 г.-  бюджет
санаторно-          к 20                       70862,0
курортное лечение   января                     2005 г.-

курорттық емдеудi                              74405,1
және оңалтуды
қамтамасыз ету
Шортанды-Бурабай
курорт аймағында
мүгедектер мен
ардагерлерді
санаторлық
курорттық емдеуді
және оңалтуды
қамтамасыз ету
21 Мемлекеттiк        Конкурс     ЕХҚМ     2002   2004 ж.-  Респуб.
тапсырыс           өткізу               ж. IV  75846,0   ликалық
шеңберiнде                              тоқ.             бюджет
мүгедектігі бар                         сан
адамдардың                              2004
орталықтанды.                           ж.
рылған деректер
банкін (МОДБ)
әзірлеу және
енгізу
22 Мүгедектерді       ЕХҚМ-ға   СІМ, ЕХҚМ,  2002  Шығындар.   -
оңалту,            жыл сайын ДСМ, БҒМ   -2005  ды талап
мүгедектердi       20                    жж.   етпейді
оңалтуға байланыс. қаңтарға
ты жобалар мен     ақпарат
шараларға қолдау   беру
көрсету
мәселелерi
бойынша Біріккен
Ұлттар Ұйымымен,
Халықаралық еңбек
ұйымымен,
Дүниежүзілік
денсаулық сақтау
ұйымымен,
ЮНЕСКО-мен,
ЮНИСЕФ-пен,
үкiметтік емес
ұйымдармен
ынтымақтастықты
дамыту
23 Мүгедектердi,      ЕХҚМ-ға    ЕХҚМ, БҒМ 2002   2002 ж.-  Жергі.
оның iшiнде        жыл сайын  Облыстар. -2005  400,0     лікті
мүгедек балаларды  20 шілдеге дың,      жж.    2003 ж.-  бюджет
белсендi өмiр      және 20    Астана,          2344,3
сүруге тарту       қаңтарға   Алматы           2004 ж.-
мақсатында         ақпарат    қалала.          1405,2
облыстық,          беру       рының            2005 ж.-
республикалық                 әкімдері         986,1
көркемөнерпаздар,
суреттер, ұсақ-
түйек заттар және
шығармашылықтың
басқа да
түрлерiнің
конкурстарын
өткізу
24 Мүгедектердiң      ЕХҚМ-ға   Облыс.     2002-  Шығындар.
шығармашылық       жыл сайын тардың,    2005   ды талап
жұмыстарының,      20 шілде. Астана,    жж.    етпейді
мүгедектер         ге және   Алматы
ұйымдары           20        қалала.
шығаратын          қаңтарға  рының
өнімдердің         ақпарат   әкімдері
көрме-саудасын     беру
өткiзу
25 Республикалық және ЕХҚМ-ға   Облыстардың, 2003, 2003 ж.  Респуб.
өңірлік            жыл сайын Астана,      2005  -3568,4  ликалық
телемарафондар     20        Алматы қала. жж.   -респуб. және
өткiзудi           қаңтарға  ларының            ликалық  жергі.
қамтамасыз ету,    ақпарат   әкімдері           бюджет   лікті
оларды өткiзуден   беру                                  бюджет.
түскен қаражатты                                         тер
мүгедектерге
атаулы әлеуметтік
көмек көрсетуге
жұмсау
26 Интернат           ЕХҚМ-ға   Облыстардың, 2003- 2003 ж.  Жергі.
үйлерiндегi        жыл сайын Астана,      2005  - 50,0   лікті
мүгедектер мен     20        Алматы қала. жж.   2004 ж.  бюджет

и реабилитацию                                 74405,1
инвалидов и
ветеранов.
Обеспечить
санаторно-
курортное лечение
и реабилитацию
инвалидов и
ветеранов в
Щучинско-Боровской
курортной зоне
21  В рамках            Проведе-  МТСЗН     IV     2004г.-   Рес-
государственного    ние кон-            квар-  75846,0   публи-
заказа разработка   курса               тал              кан-
и внедрение                             2002             ский
централизованного                       г.               бюджет
банка данных лиц,                       2004
имеющих инвалидность                    г.
(ЦБДИ)
22  Развивать           Информа-  МИД,      2002-  Затрат не   -
сотрудничество с    ция в     МТСЗН,    2005   требует
Организацией        МТСЗН     МЗ,       гг.
Объединенных Наций, ежегодно  МОН
Международной       к 20
организацией труда, января
Всемирной
организацией
здравоохранения,
ЮНЕСКО, ЮНИСЕФ,
неправительствен-
ными организациями
по вопросам
реабилитации
инвалидов, оказания
поддержки проектам
и мерам, связанным
с реабилитацией
инвалидов
23  В целях приобщения  Информа-  МТСЗН,    2002-  2002 г.-  Мест-
инвалидов, в том    ция в     МОН,      2005   400,0     ный
числе детей-        МТСЗН     акимы     гг.    2003 г.-  бюджет
инвалидов к         ежегодно  областей,        2344,3
активному образу    к 20 июля городов          2004 г.-
жизни, проводить    и 20      Астаны,          1405,2
областные,          января    Алматы           2005 г.-
республиканские                                986,1
конкурсы
художественной
самодеятельности,
рисунков, поделок
и других видов
творчества
24  Проводить выставки- Информа-  Акимы     2002-  Затрат не   -
распродажи          ция в     областей, 2005   требует
творческих работ    МТСЗН     городов   гг.
инвалидов,          ежегодно  Астаны,
продукции,          к 20 июля Алматы
выпускаемой         и 20
инвалидными         января
организациями
25  Обеспечить          Информа-  Акимы     2003,  2003 г.-  Рес-
проведение          ция в     областей, 2005   3568,4 -  публи-
республиканского и  МТСЗН     городов   гг.    респуб-   кан-
региональных        ежегодно  Астаны,          ликанский ский
телемарафонов,      к 20      Алматы,          бюджет    и мест-
средства от         января    Мининформ                  ный
проведения которых                                       бюджеты
направлять на
оказание адресной
помощи инвалидам
26  Привлекать          Информа-  Акимы     2003-  2003 г.-  Мест-
самодеятельные      ция в     областей, 2005   50,0      ный
художественные      МТСЗН     городов   гг.    2004 г.-  бюджет

қарттардың         шілдеге   ларының            -1342,0
демалысын          және 20   әкімдері           2005 ж.
ұйымдастыру үшiн   қаңтарға                     - 50,0
көркемөнерпаз      ақпарат
ұжымдарын тарту    беру
27 Интернат үйлерінде ЕХҚМ-ға   Облыстардың, 2002- Шығындар.   -
тұратын мүгедек    жыл сайын Астана,      2005  ды талап
балалар арасында   20 шілде. Алматы қала. жж.   етпейді
спорт жарыстарын   ге және   ларының
өткізу             20        әкімдері
қаңтарға
ақпарат
беру
28 Мүгедектер         ЕХҚМ-ға   Облыстардың, 2002- 2002 ж.- Жергі.
арасында жарыстар  жыл сайын Астана,      2005  500,0    лікті
өткiзу үшiн        20        Алматы қала. жж.   2003 ж.- бюджет
спорттық арбалар,  қаңтарға  ларының            1750,0
қысқы спорт        ақпарат   әкімдері           2004 ж.-
түрлерiне арналған беру                         7850,0
спорт                                           2005 ж.-
киiмдерi мен                                    1000,0
арнаулы жабдықтар
сатып алу
29 Барлық санаттағы   ЕХҚМ-ға   Облыстардың, 2002- 2002 ж.- Жергі.
мүгедектер арасын. жыл сайын Астана,      2005  4250,0   лікті
да спорт бойынша   20        Алматы қала. жж.   2003 ж.- бюджет
аудандық, қалалық, қаңтарға  ларының            2920,0
облыстық жарыстар  ақпарат   әкімдері           2004 ж.-
өткiзу             беру                         11852,4
2005 ж.-
634,0
30 Мүгедектер         ЕХҚМ-ға   ҚР Туризм   2002 ж. 2002 ж. Респуб.
арасында           жыл сайын және спорт  ІІІ     -5000,0 ликалық
Республикалық      20        жөніндегі   тоқсаны         бюджет
спартакиада        қаңтарға  агенттігі,
өткiзу             ақпарат   ЕХҚМ,
беру      облыстардың,
Астана,
Алматы қала.
ларының
әкімдері
31 Қазақстан          ЕХҚМ-ға   ҚР Туризм   2005 ж.  2005 ж. Респуб.
Республикасының    2005      және спорт  ІІІ      -5000,0 ликалық
Параолимпиадалық   жылғы 20  жөніндегі   тоқсаны          бюджет
ойындарын          желтоқ.   агенттігі,
өткiзу             санға     ЕХҚМ,
ақпарат   облыстардың
беру      әкімдері
32 Мүгедек            ЕХҚМ-ға   ҚР Туризм    2002-  2002 ж. Жергі.
спортшылардың      жыл       және спорт   2005   -6420,0 лікті
Параолимпиадалық   сайын 20  жөніндегі    жж.    2003 ж. бюджет
ойындарға,         қаңтарға  агенттігі,          -7094,0
спорттық           ақпарат   облыстардың,        2004 ж.
фестивальдарға,    беру      Астана,             -20434,6
мерекелерге және             Алматы қала.        2005 ж.
басқа да                     ларының             -3561,0
халықаралық және             әкімдері
республикалық
спорт жарыстарына,
Арнаулы
Олимпиадалық
ойындарға
қатысуын
қамтамасыз ету

коллективы для      ежегодно  Астаны,          1342,0
организации досуга  к 20      Алматы           2005 г.-
инвалидов и         января                     50,0
престарелых в       и 20 июля
домах-интернатах
27  Проводить           Информа-  Акимы     2002-  Затрат не   -
спортивные          ция в     областей, 2005   требует
соревнования среди  МТСЗН     городов   гг.
детей-инвалидов,    ежегодно  Астаны,
проживающих в       к 20      Алматы
домах-интернатах    июля и 20
января
28  Для проведения      Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
соревнований среди  ция в     областей, 2005   500,0     ный
инвалидов           МТСЗН     городов   гг.    2003 г.-  бюджет
приобрести          ежегодно  Астаны,          1750,0
спортивные коляски, к 20      Алматы           2004 г.-
форму и специальное января                     7850,0
оборудование для                               2005 г.-
зимних видов спорта                            1000,0
29  Проводить районные, Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
городские,          ция в     областей, 2005   4250,0    ный
областные           МТСЗН     городов   гг.    2003 г.-  бюджет
соревнования по     ежегодно  Астаны,          2920,0
спорту среди        к 20      Алматы           2004 г.-
инвалидов всех      января                     11852,4
категорий                                      2005 г.-
634,0
30  Провести            Информа-  АТурС,    III    2002 г.-  Рес-
Республиканскую     ция в     МТСЗН,    квар-  5000,0    публи-
спартакиаду среди   МТСЗН     акимы     тал              кан-
инвалидов           ежегодно  областей, 2002             ский
к 20      городов   г.               бюджет
января    Астаны,
Алматы
31  Провести            Информа-  АТурС,    III    2005 г.-  Рес-
Параолимпийские     ция в     МТСЗН,    квар-  5000,0    публи-
игры Республики     МТСЗН к   акимы     и тал            кан-
Казахстан           20 декаб- областей  2005             ский
ря 2005             г.               бюджет
г.
32  Обеспечить участие  Информа-  АТурС,    2002-  2002 г.-  Мест-
спортсменов-        ция в     акимы     2005   6420,0    ный
инвалидов в         МТСЗН     областей, гг.    2003 г.-  бюджет
Параолимпийских     ежегодно  городов          7094,0
играх, спортивных   к 20      Астаны,          2004 г.-
фестивалях,         января    Алматы           20434,6,
праздниках и других                            2005 г.-
международных и                                3561,0
республиканских
спортивных
соревнованиях,
Специальных
Олимпийских играх

33 Мүгедектердi дене ЕХҚМ-ға    ҚР Туризм    2003 ж. Шығындар.  -
шынықтыру және    2004 жылғы және спорт           ды талап
спорт құралдары.  20         жөніндегі            етпейді
мен оңалтуға      қаңтарға   агенттігі,
арналған          ақпарат    ЕХҚМ
әдiснамалық       беру       облыстардың,
ұсынымдар                    Астана,
әзiрлеу                      Алматы
қалаларының
әкімдері
__________________________________________________________________
Кәсіби оңалту
__________________________________________________________________
34 Мүгедектерді жеке ЕХҚМ-ға   Облыстардың, 2002- 2002 ж.  Жергі.
оңалту            жыл сайын Астана,      2005  -24222,0 лікті
бағдарламасына    20 қаң.   Алматы       жж.   2003 ж.  бюджет
сәйкес кәсіби     тарға     қалаларының  IV    -7269,1
бағдарлауды       ақпарат   әкімдері,    тоқ.  2004 ж.
қамтамасыз ету    беру      БҒМ, ЕХҚМ    сан   -13760,4
2005 ж.
-4727,6
35 Мүмкіндігі        ЕХҚМ-ға   облыс.       2002-           Жергі.
шектеулі балалар  жыл сайын тардың,      2005            лікті
үшін білім        20 шіл.   Астана,      жж.             бюджет
берудің арнаулы   деге және Алматы
ұйымдары желісін  20        қалала.
дамыту жөнінде    қаңтарға  рының
шаралар қабылдау: ақпарат   әкімдері,
60 мың балаға     беру      БҒМ, ЕХҚМ          2002 ж.
психологиялық-                                 -52454,0
медициналық-                                   2003 ж.
педагогикалық                                  -88674,0
консультациялар;                               2004 ж.
-98084,0
2005 ж.
-88674,0
- республикалық                                2002 ж.
және облыстық                                  -27450,0
маңызы бар                                     2003 ж.
қалаларда оңалту                               -70556,0
орталықтары;                                    2004 ж.
-72545,0
2005 ж.
-70556,0
- аудандық                                     2003 ж.
орталықтарында                                 -99042,0
психологиялық-                                 2004 ж.
педагогикалық                                  -105958,0
түзеу кабинеттерi;                             2005 ж.
-99042,0
үйде әлеуметтік                                2003 ж.
көмек көрсету                                  - 242129,0
бөлімшелері                                    2004 ж.
- 201086,0
36 Жеке кәсiпкерлiктi, ЕХҚМ-ға Облыстардың, 2002- 2002 ж.  Жергі.
шағын және орта     2003    Астана,      2005  -1257,0  лікті
бизнестi дамыту,    жылдан  Алматы қала. жж.   2003 ж.  бюджет,
кадрларды кәсiби    бастап  ларының            -1317,0  жұмыс
даярлау, қайта      жыл     әкімдері           2004 ж.  беруші.
даярлау, жыл сайын  сайын                      -7754,0  лердің
мүгедектердi        20                         2005 ж.  қаражаты
қорғау жөнiндегi    қаңтарға                   -1440,0
әлеуметтiк          ақпарат
шараларды анықтау   беру
арқылы қосымша
жұмыс орындарын
құру жолымен
мүгедектердi
жұмыспен қамтуға
жәрдемдесу
__________________________________________________________________
Медициналық оңалту
__________________________________________________________________
37 Босанатын әйелдерге ЕХҚМ-ға   ДСМ, БҒМ   2002 ж., Шығындар.  -
жәрдем беретін және 2003                 2003 ж., ды талап
амбулаторлық-       жылдан               2004 ж., етпейді
емханалық           бастап               2005 ж.,
ұйымдарда "қатерлi" жыл сайын            IV
топтағы балаларды   20                   тоқсаны
ертерек анықтауды   қаңтарға
ұйымдастыру және    және 20
анықталған          шілдеге
"қатерлi" топтағы   ақпарат
және мүмкіндігі     беру
шектеулі
балаларды
психологиялық-
медициналық-
педагогикалық
консультацияларға
жiберу

33  Разработать         Информа-  АТурС,    2003   Затрат не  -
методические        ция в     акимы     г.     требует
рекомендации для    МТСЗН к   областей,
реабилитации        20 января городов
инвалидов           2004 г.   Астаны,
средствами                    Алматы
физической
культуры и спорта
Профессиональная реабилитация
34  Обеспечить          Информа-  Акимы     IV     2002 г.-  Мест-
профессиональную    ция в     областей, квар-  24222,0   ный
ориентацию          МТСЗН     городов   тал    2003 г.-  бюджет
инвалидов в         ежегодно  Астаны,   2002-  7269,1
соответствии с      к 20      Алматы,   2005   2004 г.-
индивидуальной      января    МОН,      гг.    13760,4
программой                    МТСЗН            2005 г.-
реабилитации                                   4727,6
35  Принять меры по     Информа-  Акимы      2002-            Мест-
развитию сети       ция в     областей,  2005             ный
специальных         МТСЗН     городов    гг.              бюджет
организаций         ежегодно  Астаны,
образования для     к 20 июля Алматы,
детей с             и 20      МОН
ограниченными       января    МТСЗН
возможностями:                                 2002 г.-
психолого-медико-                              52454,0
педагогические                                 2003 г.-
консультации на 60                             88674,0
тысяч детского                                 2004 г.-
населения;                                     98084,0
2005 г.-
88674,0
реабилитационные                               2002 г.-
центры в городах                               27450,0
республиканского и                             2003 г.-
областного                                     70556,0
значения;                                      2004 г.-
72545,0
2005 г.-
70556,0
кабинеты                                       2003 г.-
психолого-                                     99042,0
педагогической                                 2004 г.-
коррекции в                                    105958,0
районных центрах                               2005 г.-
99042,0
отделения социальной                           2003 г.-
помощи на дому                                 242129,0
2004 г.-
201086,0
36  Содействовать       Информа-  Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
занятости инвалидов ция в     областей, 2005   1257,0    ный
путем создания      МТСЗН     городов   гг.    2003 г.-  бюд-
дополнительных      ежегодно  Астаны,          1317,0    жет,
рабочих мест через  к 20      Алматы           2004 г.-  сред-
развитие            января,                    7754,2    ства
индивидуального     начиная с                  2005 г.-  рабо-
предпринимательст-  2003 г.                    1440,0    тода-
ва, малого и                                             телей
среднего бизнеса,
профессиональной
подготовки и
переподготовки
кадров, ежегодного
определения
социальных мер по
защите инвалидов
Медицинская реабилитация
37  Организовать раннее Информа-  МЗ, МОН   IV     Затрат не  -
выявление детей     ция в               квар-  требует
группы "риска" в    МТСЗН               тал
родовспомогательных ежегодно            2002
и амбулаторно-      к 20                г.,
поликлинических     января              2003
организациях и      и 20                г.,
направление         июля,               2004
выявленных детей    начиная             г.,
группы "риска" и с  с 2003 г.           2005
ограниченными                           г.
возможностями в
психолого-медико-
педагогические
консультации

38 Ұлы Отан соғысының  ЕХҚМ-ға      ДСМ      2004- 2004 ж.  Респуб.
мүгедектерiне       2005 ж.               2005  -17500,0 ликалық
арналған            20 шілдеге            жж.   2005 ж.  бюджет
республикалық       ақпарат                     -17000,0
клиникалық          беру
госпиталь базасында
сумен, балшықпен
емдеу
орындарын қайта
жаңғырта отырып,
жөндеу-қалпына
келтіру жұмыстарын
жүзеге асыру
39 Мүгедек балаларды
оңалтудың
медициналық
құрылымдары мен
ұйымдарының желiсiн
дамыту:
- Маңғыстау,          ЕХҚМ-ға  Облыстардың 2003 ж. 2003 ж. Жергі.
Қызылорда, Алматы,    2004 ж.  әкімдері    2004 ж. -6000,0 лікті
Атырау облыстарының   20                           2004 ж. бюджет
балалар ауруханасында қаңтарға                     -31000,0
30 - 40 орынға арнал. ақпарат
ған неврологиялық     беру
бөлiмшелердi қалпына
келтiру;
- ОЖЖ  органикалық    ЕХҚМ-ға Облыстардың 2004 ж. 2004 ж.- Жергі.
зақымданған           2005 ж. әкімдері            144586,0 лікті
балаларға арналған    20                                   бюджет
Ақтөбе, Алматы,       қаңтарға
Атырау, Шығыс         ақпарат
Қазақстан, Батыс      беру
Қазақстан, Қарағанды,
Қостанай, Қызылорда,
Маңғыстау, Солтүстiк
Қазақстан
облыстарында 10
оңалту орталығын
ұйымдастыру;
- "Балбұлақ"          ЕХҚМ-ға    ДСМ      2005  2005 ж.   Респуб.
республикалық         2005 ж.             ж.    -105000,0 ликалық
балаларды оңалту      20 шілдеге                          бюджет
орталығының           ақпарат
125 орынға арналған   беру
ұйықтайтын корпус
салу
40 Мыналарды өткізу:     ЕХҚМ-ға    ДСМ      2003-  2003 ж. Респуб.
- жүйке жүйесi        жыл сайын           2004   -192,0  ликалық
өрескел дерттенген    20 шілдеге          жж.    2004 ж. бюджет
психосоматикалық      және 20                    -108,7
жағдайдағы            қаңтарға
балалардың жүйке-     ақпарат
психикалық            беру
дамуын бағалау
жөнiнде көшпелi
оқу-әдiстемелiк
циклдар
- алғашқы
медициналық-
санитарлық көмек
ұйымдарының
медбикелерін
балалардың
психикалық- дене
дамуының ерте
жастағы
скринингіне оқыту
41 Мүгедектердi          Мәслихат. Облыстар. 2002- 2002 ж.   Жергі.
санаторлық-курорттық  тардың    дың,      2005  -70014,0  лікті
емдеу бойынша         шешімдері Астана,   жж.   2003 ж.   бюджет
жеңiлдiктердi         мен әкім. Алматы          -161062,5
қамтамасыз ету        дердің    қалаларының     2004 ж.
қаулылары әкімдері,       -126677,1
ЕХҚМ, ДСМ       2005 ж.
-73321,0
__________________________________________________________________
Кадрмен қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
42 Халықты әлеуметтiк   ЕХҚМ-ға   ЕХҚМ, ДСМ 2003  1 "Еңбек, Респуб.
қорғау; денсаулық    жыл сайын           -2005 жұмыспен  ликалық
сақтау жүйесінде     20                   жж.  қамту,    бюджет
мүгедектердi оңалту  қаңтарға                  халықты
мәселелерiмен        ақпарат                   әлеу.
айналысатын          беру                      меттік
қызметкерлердiң                                қорғау
бiлiктiлiгiн                                   саласын.
арттыруды жүзеге                               дағы
асыру                                          уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз
ету"
деген
бағдар.
ламаның
007 "Мем.
лекеттік
қызметші.
лердің
білік.
тілігін
арттыру"
деген кіші
бағдар.
ламасы
бойынша
бөлінетін
қаражат
есебінен

38  Осуществить         Информа-  МЗ        2004-  2004 г.-  Рес-
ремонтно-           ция в               2005   17500,0   публи-
восстановительные   МТСЗ к 20           гг.    2005 г.-  кан-
работы с            июля                       17000,0   ский
реконструкцией      2005 г.                              бюджет
водогрязелечебницы
на базе
Республиканского
клинического
госпиталя для
инвалидов Великой
Отечественной
войны
39  Развивать сеть
медицинских
структур и
организаций
реабилитации детей-
инвалидов:
восстановить в      Информа-  Акимы     2003   2003 г.-  Мест-
детских больницах   ция в     областей  г.,    6000,0,   ный
Мангистауской,      МТСЗН к 20          2004   2004 г.-  бюджет
Кызылординской,     января              г.     31000,0
Алматинской,        2005 г.
Атырауской областях
неврологические
отделения на 30-40
коек;
организовать 10     Информа-  Акимы     2004   2004 г.-  Мест-
реабилитационных    ция в     областей  г.     144586,0  ный
центров для детей с МТСЗН к 20                           бюджет
органическим        января
поражением ЦНС в    2005 г.
Актюбинской,
Алматинской,
Атырауской,
Восточно-
Казахстанской,
Западно-
Казахстанской,
Карагандинской,
Костанайской,
Кызылординской,
Мангистауской,
Северо-
Казахстанской
областях;
строительство       Информа-  МЗ        2005  2005 г.-  Рес-
спального           ция в               г.    105000,0  публи-
корпуса             МТСЗН к                             канский
Республиканского    20 июля                             бюджет
детского            2005 г.
реабилитационного
центра "Балбулак"
на 125 коек
40  Проводить:          Информа-  МЗ        2003-  2003 г.-  Рес-
выездные учебно-    ция в               2004   192,0     публи-
методические циклы  МТСЗН               гг.    2004 г.-  кан-
по оценке нервно-   ежегодно                   108,7     ский
психического        к 20 июля                            бюджет
развития детей,     и 20
психосоматического  января
состояния с грубой
патологией нервной
системы;
обучение
медицинских сестер
организаций
первичной медико-
санитарной помощи,
скринингу
психофизического
развития детей
раннего возраста
41  Обеспечить льготы   Решения   Акимы     2002-  2002 г.-  Мест-
по санаторно-       маслиха-  областей, 2005   70014,0   ный
курортному лечению  тов и     городов   гг.    2003 г.-  бюджет
инвалидов           постанов- Астаны,          161062,5
ления     Алматы,          2004 г.-
акимов    МТСЗН,           126677,1
МЗ               2005 г.-
73321,0
Кадровое обеспечение
42  Осуществлять        Информа-  МТСЗН,    2003-  За счет   Рес-
повышение           ция в     МЗ        2005   средств,  публи-
квалификации        МТСЗН               гг.    выделяе-  кан-
работников,         ежегодно                   мых по    ский
занимающихся        к 20                       программе бюджет
вопросами           января                     007 "По-
реабилитации                                   вышение
инвалидов в                                    квалифи-
системе                                        кации
социальной защиты                              государ-
населения,                                     ственных
здравоохранения                                служащих",
программы
1 "Обес-
печение
деятель-
ности
уполно-
моченного
органа в
области
труда,
занятости,
социаль-
ной защи-
ты населе-
ния"

43 Протездік-орто.   ЕХҚМ-ға  ЕХҚМ (Орта.  2003 ж., Кәсіпо.
педиялық кәсi.    жыл      лық экспери. 2004 ж., рындар
порындар қызмет.  сайын 20 менталдық    2005 ж.  қаража.
керлерiн қайта    қаңтарға протездеу             ты есе.
даярлауды         ақпарат  зертханасы)           бінен
ұйымдастыру       беру
44 Үйлерге барып     ЕХҚМ-ға  ЕХҚМ, облыс. 2002 ж., 2002 ж.  Жергі.
әлеуметтiк көмек  2003     тардың,      2003 ж., -900,0   лікті
көрсету           жылдан   Астана,      2004 ж., 2003 ж.  бюджет
бөлiмшелерінің    бастап   Алматы қала. 2005 ж.  -900,0
әлеуметтік        жыл      ларының               2004 ж.
қызметкерлерiн    сайын 20 әкімдері,             -10110,0
қайта даярлауды   қаңтарға                       2005 ж.
ұйымдастыру       ақпарат                        -1242,0
беру
45 Мүгедектерді      ЕХҚМ-ға  ЕХҚМ, ДСМ    2003 ж. Шығындар.   -
медициналық-      2004 ж.               IV      ды талап
әлеуметтiк        20 қаң.               тоқсан  етпейді
сараптаудың және  тарға
оңалтудың         ақпарат
өзекті            беру
проблемалары
бойынша
практикалық
конференциялар
өткiзуді
ұйымдастыру
__________________________________________________________________
Шығындардың жиыны:
жергілікті бюджеттен - 2,46 млрд. теңге, соның ішінде: 2002 ж. - 250,5 млн. теңге; 2003 ж. - 898,0 млн. теңге; 2004 ж. - 937,4 млн. теңге; 2005 ж. - 379,0 млн. теңге;
Республикалық бюджеттен: - 2,8 млрд. теңге, соның ішінде: 2002 ж. - 355,0 млн. теңге; 2003 ж. - 512,2 млн. теңге; 2004 ж. - 984,4 млн. теңге; 2005 ж. - 944,7 млн. теңге.
Шығындардың барлығы: 5,26 млрд. теңге, соның ішінде: 2002 ж. - 605,5 млн. теңге; 2003 ж. - 1410,2 млн. теңге; 2004 ж. - 1921,8 млн. теңге; 2005 ж. - 1323,7 млн. теңге.
* Мүгедектердi оңалтудың 2005 жылғы арналған бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға көзделген шығыстар тиісті жылға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру кезiнде түзетіліп отыратын болады.

43  Организовать        Информа-  МТСЗН     2003   За счет
переподготовку      ция в     (Центра-  г.,    средств
работников          МТСЗН     льная     2004   пред-
протезно-           ежегодно  экспе-    г.,    приятий
ортопедических      к 20      римен-    2005
предприятий         января    тальная   г.
лабора-
тория
протези-
рования)
44  Организовать        Информа-  МТСЗН,    2002   2002 г.-  Мест-
переподготовку      ция в     акимы     г.,    900,0     ный
социальных          МТСЗН     областей, 2003   2003 г.-  бюджет
работников          ежегодно  городов   г.,    900,0
отделений           к 20      Астаны,   2004   2004 г.-
социальной помощи   января,   Алматы    г.,    10110,0
на дому             начиная             2005   2005 г.-
с 2003 г.           г.     1242,0
45  Организовать        Информа-  МТСЗН, МЗ IV     Затрат не    -
проведение          ция в               квар-  требует
практической        МТСЗН к             тал
конференции по      20 января           2003
актуальным          2004 г.             г.
проблемам медико-
социальной
экспертизы и
реабилитации
инвалидов
-------------------------------------------------------------------
Итого затрат:
из местного бюджета - 2,46 млрд. тенге, в том числе: 2002 г.- 250,5 млн. тенге; 2003 г. - 898,0 млн. тенге; 2004 г.- 937,4 млн. тенге; 2005 г. - 379,0 млн. тенге;
из Республиканского бюджета - 2,8 млрд. тенге, в том числе: 2002 г.- 355,0 млн. тенге; 2003 г. - 512,2 млн. тенге; 2004 г. - 984,4 млн. тенге; 2005 г.- 944,7 млн. тенге.
Всего затрат: 5,26 млрд. тенге, в том числе: 2002 г. - 605,5 млн. тенге; 2003 г. - 1410,2 млн. тенге; 2004 г. - 1921,8 млн. тенге; 2005 г. - 1323,7 млн. тенге.
* Расходы, предусмотренные на реализацию Плана мероприятий по реализации Программы реабилитации инвалидов на 2005 год, будут корректироваться при формировании республиканского и местных бюджетов на соответствующий год.