Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы N 1720 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.30 N 1720 Қаулысымен.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңына сәйкес және ақпараттық қауiпсiздiктi, қолданыстағы әрi жасалатын мемлекеттiк ақпараттық жүйелер мен ресурстардың бiрдейлендiрiлуiн және үйлесiмдiлiгiн (ұштасуын) қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамы ақпараттандыру саласындағы ұлттық оператор болып белгiленсiн.
2. Жүктелген мiндеттердi iске асыру үшiн ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторға мынадай өкiлеттiктер берiлсiн:
1) оларды әлемдiк ақпарат жүйелерi мен ақпарат ресурстарына кiрiктiру мақсатында мемлекеттiк ақпараттық жүйелердiң өзара iс-қимылын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстарды орындау;
2) бағдарламалық-ақпараттық құралдарға жүйелiк-техникалық қызмет көрсетудi және Қазақстан Республикасының ұлттық инфрақұрылымына кiрiктiрiлетiн мемлекеттiк ақпараттық жүйелердi сүйемелдеудi жүзеге асыру;
3) мемлекеттiк ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердi қалыптастыру, дамыту және сүйемелдеудi ұйымдастыру-техникалық қолдауды жүзеге асыру;
4) мемлекеттiк ақпараттық жүйелер мен ақпараттық ресурстардың бiрыңғай коммуникациялық ортасын және өзара iс-қимыл жасау жүйесiн құру әрi оны техникалық қолдау;
5) ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердiң мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзудi техникалық қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстарды орындау;
6) Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымына кiрiктiрiлетiн ақпараттық жобаларға техникалық талдау жүргiзу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы қызметтi жүзеге асыру кезiнде мемлекеттiк ақпараттық жүйелер мен ақпараттық ресурстардың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөнiндегі жұмыстар жүргiзу.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года N 1720
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.10.2009 N 1720.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации" и в целях обеспечения совместимости (сопряжения) и информационной безопасности, унификации действующих и создаваемых государственных информационных систем и информационных ресурсов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить Национальным оператором в сфере информатизации закрытое акционерное общество "Национальные информационные технологии".
2. Для реализации возложенных функций наделить Национального оператора в сфере информатизации следующими полномочиями:
1) выполнение работ по обеспечению взаимодействия государственных информационных систем в целях их интегрируемости в мировые информационные системы и информационные ресурсы;
2) осуществление системно-технического обслуживания программно-аппаратных средств и сопровождение государственных информационных систем, интегрируемых в национальную информационную инфраструктуру Республики Казахстан;
3) осуществление организационно-технической поддержки формирования, развития и сопровождения государственных информационных ресурсов и информационных систем;
4) создание и техническая поддержка единой коммуникационной среды и системы взаимодействия государственных информационных систем и информационных ресурсов;
5) выполнение работ по техническому обеспечению ведения государственного регистра информационных ресурсов и информационных систем;
6) проведение технического анализа информационных проектов, интегрируемых в национальную информационную инфраструктуру Республики Казахстан;
7) при осуществлении деятельности в сфере информатизации государственных органов проведение работ по обеспечению информационной безопасности государственных информационных систем и информационных ресурсов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан