Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 131 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.04.19. N 316 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасы туралы" 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар:
1) Жоспарда белгiленген iс-шаралардың тиiсiнше әрi уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
2) жылына екі рет, 20 қаңтарға және 20 шiлдеге Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне Жоспар iс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi жылына екi рет, 10 ақпанға және 10 тамызға Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспар iс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрi К.Қ. Мәсiмовке жүктелсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.05.22. N  436 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 3 ақпандағы
N 131 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға
арналған экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасын
iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған
iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР ҮКіметінің 2005.05.23.  N 492 , 2006.05.22. N  436 , 2007.01.20.   N 41 қаулыларымен.
___________________________________________________________________
P/c|     Іс-шараның атауы     |  Аяқтау   | Орындауға  | Орындау
N |                          |  нысаны   | жауаптылар | мерзiмi
___________________________________________________________________
1               2                  3           4           5
___________________________________________________________________
Экономиканы экологияландыру
1  Қоршаған ортаны қорғаудың   Қазақстан   Қоршаған.    2004 жылдың

О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 131. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2007 года N 316
Сноска. Постановление Правительства РК от 3 февраля 2004 года N 131 утратило силу постановлением Правительства РК от 19 апреля 2007 года N  316 .
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241 "О Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение мероприятий, определенных Планом;
2) два раза в год, к 20 января и 20 июля, представлять Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
3. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан два раза в год, к 10 февраля и 10 августа, представлять Правительству Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Масимова К.К.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 мая 2006 года N  436 .
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2004 года N 131
План мероприятий на 2004-2006 годы
по реализации Концепции экологической безопасности
Республики Казахстан на 2004-2015 годы  <*>
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23 мая 2005 г.  N 492 ; от 22 мая 2006 года N  436 ; от 20 января 2007 года  N 41 .
-------------------------------------------------------------------
N  !     Наименование      !    Форма     !Ответствен-!    Срок
п/п!     мероприятия       !  завершения  !ные за ис- ! исполнения
!                       !              !полнение   !
-------------------------------------------------------------------
1 !           2           !       3      !     4     !      5
-------------------------------------------------------------------
Экологизация экономики
-------------------------------------------------------------------
1   Разработка Программы    Проект поста-  МООС        IY квартал
охраны окружающей       новления Пра-              2004 года

2005 - 2007 жылдарға        Республи.   ортаминi     IV тоқсаны
арналған бағдарламасын      касының
әзiрлеу                     Үкiметі
қаулысының
жобасы
2  Экологиялық жүйе қағидатын  Қазақстан   Қоршаған.    IV тоқсан,
ескере отырып, әзiрленетiн  Республи.   ортаминi     жыл сайын
мемлекеттiк, өңiрлiк және   касының
салалық бағдарламалар үшін  Үкiметiне
экологиялық шарттар мен     ақпарат
талаптарды енгiзу
3  Қоршаған ортаның ластануын  Қазақстан   Қоршаған.    2005 жылдың
төмендетудi ынталандырудың  Республи.   ортаминi     II тоқсаны
экономикалық тетiктерін     касының
әзiрлеу                     Yкiметіне
ұсыныстар
4  Қоршаған ортаны қорғау және Қазақстан   Қоршаған.    2005 жылдың
табиғат пайдалану саласын.  Республи.   ортаминi,    II тоқсаны
дағы мемлекеттiк бақылау    касының     AШM, ЭМРМ
органдарының институционал. Yкiметіне
дық реформаларын жүргізу    ақпарат
5  Қоршаған ортаны қорғау      Нормативтiк Қоршаған.    2004 жылдың
саласындағы рұқсат ету      құқықтық    ортаминi     IV тоқсаны
жүйесiн оңтайландыру        кесімнің
жобасы
6  Геоақпараттық жүйелер       Нормативтік Қоршаған.    2005 жылдың
негiзiнде қоршаған орта     құқықтық    ортаминi,    IV тоқсаны
мен табиғи ресурстар        кесімнің    АШМ, ЭMPM,
экологиялық мониторингiнiң  жобасы      ЖРА
бірыңғай мемлекеттiк
жүйесiн құру жөнiндегi
шараларды қабылдау
7  Экологиялық ақпаратты       Нормативтік Қоршаған.    2004 жылдың
жинау, жүйелендіру, сақтау  құқықтық    ортаминi     III тоқсаны
және тарату үшiн            кесiмнiң
экологиялық ақпарат         жобасы
орталығын құру
8  Қоршаған ортаны қорғау      Қазақстан   Қоршаған.    2004 жылдың
саласындағы индикаторлар    Республи.   ортамині     IV тоқсаны
мен көрсеткіштердің ғылыми  касының
негiзделген жүйесiн әзiрлеу Үкiметiне
ақпарат
9  Қоршаған ортаны қорғау      Нормативтiк Қоршаған.    2005 жылдың
саласындағы индикаторлар    құқықтық    ортаминi,    IV тоқсаны
мен көрсеткiштер жүйесiн    кесiмнiң    СА
индикативтік әлеуметтік-    жобасы
экономикалық жоспарлау
практикасына және
мемлекеттік статистикаға
енгiзу
Заңнаманы экологияландыру
10 Қоршаған ортаны қорғау      Қазақстан   Қоршаған.    2005 жылдың
саласындағы заңнаманы       Республи.   ортаминi     IV тоқсаны
талдауды, жүйелендіруді     касының
жүргiзу және нормативтік    Үкiметiне
құқықтық кесiмдердi әзiрлеу ұсыныстар
Қоғамды экологияландыру
11 Үздiксiз экологиялық білім  Нормативтік БҒМ, Қорша.  2006 жылдың
беру жүйесін қалыптастыруды құқықтық    ғанортаминi  IV тоқсаны
қамтамасыз ету, сондай-ақ   кесiмнiң
қоршаған ортаны қорғау және жобасы
табиғатты пайдалану
саласындағы мамандарды
даярлау, кадрларды қайта
даярлау және біліктілігін
арттыру
12 Биологиялық әркелкiлiкті    Қазақстан   Қоршағанор.  2005 жылдың
сақтау проблемаларын,       Республи.   таминi, БҒМ, IV тоқсаны
биоқауiпсiздiктiң ғылыми    касының     АШМ
негiздерiн зерделеудi       Үкiметiне
жүргiзу                     ақпарат
13 Климаттың жаhандық және     Қазақстан   Қоршағанор.  2005 жылдың
өңiрлiк өзгеруi проблема.   Республи.   таминi, БҒМ  IV тоқсаны
лары бойынша ғылыми         касының
зерттеулер жүргiзу          Үкiметiне
есеп
14 Экологиялық қатерлердi      Қазақстан   БҒМ, Қорша.  2005 жылдың
айқындаудың ғылыми          Республи.   ғанортаминi  IV тоқсаны
негiздерiн әзiрлеу          касының
Yкiметіне
есеп
15 Қоршаған ортаның            Қазақстан   Қоршағанор.  2005 жылдың
ластануының алдын алу мен   Республи.   таминi, БҒМ, IV тоқсаны
жоюдың, оңалтудың және      касының     ИСМ, ЭМРМ
қауіпті қалдықтарды кәдеге  Үкiметіне
жаратудың әдiстерi мен      ақпарат
құралдарын әзiрлеу
жөнiндегi ғылыми-зерттеу
жұмыстарын жүргiзу
16 Халықтың денсаулығы мен     Қазақстан   Қоршағанор.  2005 жылдың
қоршаған ортаның сапасы     Республи.   таминi, ДСМ  IV тоқсаны
арасындағы байланысты       касының
зерделеу жөнiнде медицина.  Үкiметіне
лық зерттеулер жүргiзудi    есеп
ұйымдастыру
17 Қоршаған ортаны қорғау      Қазақстан   Қоршағанор.  2005 жылдың
саласындағы ғылыми          Республи.   таминi, БҒМ  IV тоқсаны
зерттеулердi үйлестiрудi    касының
қамтамасыз ету              Үкiметiне
ақпарат
18 Интернеттiң қазақстандық    Қазақстан   Қоршаған.    IV тоқсан,
бөлiгiнде экологиялық       Республи.   ортаминi     жыл сайын
сайттар жасау               касының
Үкiметіне
ақпарат
19 Табиғатпен үйлесiмдiктегi   Қазақстан   Ақпаратминi, IV тоқсан,
салауатты өмiр салтын       Республи.   Мәдениет.    жыл сайын
насихаттау                  касының     минi, Қорша.
Үкiметiне   ғанортаминi
ақпарат
Халықаралық ынтымақтастықты кеңейту
20 Қазақстан Республикасы      Қазақстан   Қоршаған.    IV тоқсан,
қатысушысы болып табылатын  Республи.   ортаминi     жыл сайын
халықаралық табиғат қорғау  касының
шарттары мен келiсiмдерiнің Үкiметiне
(конвенцияларының)          ақпарат
орындалуына талдау жүргiзу
және оларды практикалық
iске асыруды қамтамасыз ету
Жаhандық экологиялық проблемалар
21 Парник газдарының тастан.   Қазақстан   Қоршағанор.  2004 жылдың
дыларын қысқарту жөнiндегі  Республи.   таминi, ЭБЖМ IV тоқсаны
сандық міндеттемелердiң     касының
Қазақстанның экономикасына  Үкiметіне
әсерi мәселелерi бойынша    есеп
зерттеу жүргізу
22 Қазақстан Республикасындағы Қазақстан   Қоршаған.    IV тоқсан,
парник газдарының тастанды. Республи.   ортаминi     жыл сайын
ларына жыл сайынғы түгендеу касының
жүргізу                     Yкiметіне
ақпарат
23 Қазақстан үстіндегi озон    Қазақстан   Қоршағанор.  IV тоқсан,
қабатының жай-күйін зерттеу Республи.   таминi, БҒМ  жыл сайын
жөнiндегi ғылыми зерттеу.   касының
лердi жүргiзу               Үкіметіне
ақпарат
24 Қазақстандағы озон          Қазақстан   Қоршаған.    IV тоқсан,
бүлдiргiш заттарды жыл      Республи.   ортаминi,    жыл сайын
сайынғы түгендеудi          касының     АШМ
ұйымдастыру және жүргiзу    Үкіметіне
ақпарат
25 Биоәркелкілiк объектіле.    Қазақстан   АШМ, Қорша.  IV тоқсан,
рінің жай-күйін бағалауды   Республи.   ғанортаминi  жыл сайын
және оларды түгендеудi      касының
жүргiзу                     Үкіметiне
ақпарат
26 ЮНЕСКО-ның Дүниежүзілiк     Қазақстан   Қоршағанор.  IV тоқсан,
табиғи мұрасының тiзiмiне   Республи.   таминi, АШМ  жыл сайын
елдiң ерекше қорғалатын     касының
табиғи аумақтарын енгiзу    Yкіметiне
жөнiнде жұмыс жүргiзу       ақпарат
27 Биоәркелкілiк бойынша БҰҰ   Нормативтiк АШМ, Қорша.  2006 жылдың
конвенциясының Биоқауіп.    құқықтық    ғанортаминi, IV тоқсаны
сiздiк жөнiндегi Картахена  кесiмнiң    СIМ
хаттамасына Қазақстанның    жобасы
қатысуы жөнiнде
iс-шаралар жүргiзу
28 Қазақстан Республикасындағы Қазақстан   Қоршағанор.  2004 жылдың
шөлденуге қарсы күрес       Республи.   таминi, АШМ, IV тоқсаны
жөнiндегi бағдарламаны      касының     ЖРА
әзiрлеу және бекiту         Үкiметі
қаулысының
жобасы
Ұлттық экологиялық проблемалар
29 Бұрынғы Семей ядролық сынақ Қазақстан   ЭБЖМ, ЕХҚМ,  2005 жылдың
полигонының және Арал       Республи.   Қоршаған.    III тоқсаны
өңірінің проблемаларын      касының     ортаминi,
кешендi шешу жөнiнде        Үкiметiне   ЭMPM, АШМ,
ұсыныстар әзiрлеу           ақпарат     ДСМ, БҒМ
30 Каспий теңізiнiң қоршаған   Қазақстан   Қоршаған.    2005 жылдың
теңiз ортасын қорғау        Респу.      ортаминi,    IV тоқсаны
жөнiндегi негіздемелiк      бликасы     СIМ
конвенцияны бекiтуге        Заңының
дайындау                    жобасы
31 Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.05.22. N  436 қаулысымен.
32 Шектi жол берілетін         Қазақстан   АШМ, Қорша.  IV тоқсан,
зиянды әсер етулердің       Республи.   ғанортаминi  жыл сайын
нормативтерiн және судың    касының
жай-күйінiң мақсатты        Үкiметіне
көрсеткiштерiн әзірлеу      ақпарат
жөнiндегi ғылыми-қолданбалы
зерттеулер кешенін жүргiзу
33   алынып тасталды
34 Жаңа ластанулардың          Нормативтiк ЭМРМ, Қорша. 2005 жылдың
туындауын болдырмайтын      құқықтық    ғанортаминi, IV тоқсаны
құқықтық, экономикалық      кесiмнiң    ЭБЖМ, Әді.
және өзге де тетiктердi     жобасы      летминi
әзiрлеу және енгiзу
35 Трансшекаралық су ағындарды Қазақстан   АШМ, СIМ     2005 жылдың
және халықаралық өзендердi  Республи.                I тоқсаны
қорғау және пайдалану       касының
жөніндегі Хельсинки         Үкiметiне
конвенциясына Орталық Азия  ақпарат
мемлекеттерінің қосылуы
жөнiндегi Қазақстанның
бастамашылығын жылжыту
мәселесін пысықтау
36 Әскери-ғарыш және сынақ     Нормативтiк Қоршағанор.  2005 жылдың
полигондары аумақтарының    құқықтық    таминi, ККM  IY тоқсаны
экологиялық жай-күйiнiң     кесiмнің
мониторингi жүйесiн құру    жобасы
Жергілікті экологиялық проблемалар
37 Ластанудың радиоактивтi     Қазақстан   ЭMPM, Қорша. 2004 жылдың
көздерін түгендеу жөнiндегi Республи.   ғанортаминi, IV тоқсаны
жұмысты жүргiзу             касының     ДСМ
Үкiметiне
ақпарат
38 Жоғары радиациялық          Нормативтiк ТЖА, ИСМ,    2005 жылдың
сәулелену қауіптiлігі       құқықтық    ДСМ, Қорша.  IІІ тоқсаны
туралы халыққа уақтылы      кесiмнің    ғанортаминi,
ақпарат беру жөнiндегi      жобасы      облыстардың,
шараларды әзiрлеу                       Астана және
Алматы
қалаларының
әкiмдерi
39 Радиоактивтi қалдықтарды    Қазақстан   ЭМРМ, ИСМ,   2004 жылдың
қайта өңдеу және көму       Республи.   Қоршаған.    IV тоқсаны
жөнiнде мамандандырылған    касының     ортаминi
ұйымды құрудың орындылығы   Үкіметiне
туралы мәселенi қарау       ұсыныстар
40 Арал теңiзiндегi            Қазақстан   ДСМ, Қорша.  тұрақты
Барсакелмес аралының        Республи.   ғанортаминi
аумағында қоршаған орта     касының
объектілерінің эпидемио.    Үкiметiне
логиялық мониторингiн       ақпарат
жүргiзу
41 Жұқпалы аурулар қоздыр.     Қазақстан   ДСМ, Қорша.  2005 жылдың
ғыштарының ұзақ уақыт       Республи.   ғанортаминi  IV тоқсаны
сақталу мүмкiндігі          касының
тұрғысынан Арал             Үкiметiне
теңiзiндегi Барсакелмес     ақпарат
аралының аумағын
бағалауды жүргiзу
42 Қалдықтарды басқаруды       Нормативтiк Қоршаған.    2005 жылдың
есепке алу мен бақылау      құқықтық    ортаминi,    IV тоқсаны
жүйесiн ұйымдастыруға       кесiмнiң    ЭMPM, ИСМ
бағытталған нормативтiк     жобасы
құжаттарды әзiрлеу және
енгiзу
43 Көмiрсутегi кен орындарын   Нормативтiк ЭМРМ, ТЖА,   2005 жылдың
әзiрлеу аумақтарында        құқықтық    Қоршаған.    III тоқсаны
қауiптi геологиялық         кесімнің    ортаминi
процестер мониторингiнiң    жобасы
жүйесiн құру
44 Орман өрттерiн уақтылы      Қазақстан   АШМ, ТЖА,    2005 жылдың
табу және сөндiру үшiн      Республи.   ККM          IV тоқсаны
жеңіл моторлы авиацияның    касының
мамандандырылған жасағын    Үкiметiне
құру жөнiнде ұсыныстар      ұсыныстар
енгiзу
___________________________________________________________________

среды на 2005-2007      вительства
годы                    Республики
Казахстан
2   Внедрение экологических Информация     МООС        IY квартал,
условий и требований    Правительству              ежегодно
для разрабатываемых     Республики
государственных, регио- Казахстан
нальных и отраслевых
программ с учетом
экосистемного принципа
3   Разработка экономичес-  Предложения    МООС        II квартал
ких механизмов стимули- Правительству              2005 года
рования снижения заг-   Республики
рязнения окружающей     Казахстан
среды
4   Проведение институцио-  Информация     МООС, МСХ,  II квартал
нальных реформ государ- Правительству  МЭМР        2005 года
ственных органов конт-  Республики
роля в сфере охраны     Казахстан
окружающей среды и
природопользования
5   Оптимизация разреши-    Проект         МООС        IY квартал
тельной системы в       нормативного               2004 года
области охраны окружаю- правового
щей среды               акта
6   Принятие мер по созда-  Проект         МООС, МСХ,  IY квартал
нию единой государст-   нормативного   МЭМР, АЗР   2005 года
венной системы экологи- правового
ческого мониторинга     акта
окружающей среды и при-
родных ресурсов на
основе геоинформацион-
ных систем
7   Создание центра эколо-  Проект         МООС        III квартал
гической информации     нормативного               2004 года
для сбора, систематиза- правового
ции, хранения и распро- акта
странения экологической
информации
8   Разработка научно-обос- Информация     МООС        IY квартал
нованной системы инди-  Правительству              2004 года
каторов и показателей в Республики
области охраны окружаю- Казахстан
щей среды
9   Внедрение системы инди- Проект         МООС, АС    IY квартал
каторов и показателей в нормативного               2005 года
области охраны окружаю- правового
щей среды в практику    акта
индикативного социаль-
но-экономического пла-
нирования и государст-
венную статистику
-------------------------------------------------------------------
Экологизация законодательства
-------------------------------------------------------------------
10  Проведение анализа,     Предложения    МООС        IY квартал
систематизации законо-  Правительству              2005 года
дательства и разработка Республики
нормативных правовых    Казахстан
актов в сфере охраны
окружающей среды
-------------------------------------------------------------------
Экологизация общества
-------------------------------------------------------------------
11  Обеспечение формирова-  Проект         МОН, МООС   IY квартал
ния системы непрерыв-   нормативного               2006 года
ного экологического     правового
образования, а также    акта
подготовка специалис-
тов, переподготовка и
повышение квалификации
кадров в области охра-
ны окружающей среды и
природопользования
12  Проведение изучения     Информация     МООС, МОН,  IY квартал
проблем сохранения      Правительству  МСХ         2005 года
биологического разно-   Республики
образия, научных основ  Казахстан
биобезопасности
13  Проведение научных      Отчет          МООС, МОН   IY квартал
исследований по проб-   Правительству              2005 года
лемам глобального и     Республики
регионального измене-   Казахстан
ния климата
14  Разработка научных      Отчет          МОН, МООС   IY квартал
основ определения       Правительству              2005 года
экологических рисков    Республики
Казахстан
15  Проведение научно-      Информация     МООС, МОН,  IY квартал
исследовательских       Правительству  МИТ, МЭМР   2005 года
работ по разработке     Республики
средств и методов       Казахстан
предупреждения и лик-
видации загрязнений,
реабилитации окружаю-
щей среды и утилизации
опасных отходов
16  Организация проведения  Отчет          МООС, МЗ    IY квартал
медицинских исследова-  Правительству              2005 года
ний по изучению связи   Республики
между здоровьем населе- Казахстан
ния и качеством окру-
жающей среды
17  Обеспечение координации Информация     МООС, МОН   IY квартал
научных исследований в  Правительству              2005 года
области охраны окружаю- Республики
щей среды               Казахстан
18  Создание экологических  Информация     МООС        IY квартал,
сайтов в казахстанской  Правительству              ежегодно
части Интернета         Республики
Казахстан
19  Пропаганда здорового    Информация     МИ, МК,     IY квартал,
образа жизни в гармонии Правительству  МООС        ежегодно
с природой              Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Расширение международного сотрудничества
-------------------------------------------------------------------
20  Проведение анализа вы-  Информация     МООС        IY квартал,
полнения международных  Правительству              ежегодно
природоохранных догово- Республики
ров и соглашений (кон-  Казахстан
венций), участником
которых является Рес-
публика Казахстан, и
обеспечение практичес-
кой их реализации
-------------------------------------------------------------------
Глобальные экологические проблемы
-------------------------------------------------------------------
21  Проведение исследования Отчет          МООС, МЭБП  IY квартал
по вопросам влияния на  Правительству              2004 года
экономику Казахстана    Республики
количественных обяза-   Казахстан
тельств по сокращению
выбросов парниковых
газов
22  Проведение ежегодной    Информация     МООС        IY квартал,
инвентаризации выбросов Правительству              ежегодно
парниковых газов в Рес- Республики
публике Казахстан       казахстан
23  Проведение научных      Информация     МООС, МОН   IY квартал,
исследований по изуче-  Правительству              ежегодно
нию состояния озонового Республики
слоя над Казахстаном    Казахстан
24  Организация и проведе-  Информация     МООС, МСХ   IY квартал,
ние ежегодной инвента-  Правительству              ежегодно
ризации озоноразрушаю-  Республики
щих веществ в Казах-    Казахстан
стане
25  Проведение оценки сос-  Информация     МСХ, МООС   IY квартал,
тояния объектов биораз- Правительству              ежегодно
нообразия и их инвента- Республики
ризация                 Казахстан
26  Проведение работы по    Информация     МООС, МСХ   IY квартал,
включению особо охра-   Правительству              ежегодно
няемых природных терри- Республики
торий страны в список   Казахстан
Всемирного природного
наследия ЮНЕСКО
27  Проведение мероприятий  Проект         МСХ, МООС,  IY квартал
по участию Казахстана   нормативного   МИД         2006 года
в Картахенском прото-   правового
коле по биобезопасности акта
Конвенции ООН по био-
разнообразию
28  Разработка и утвержде-  Проект         МООС, МСХ,  IY квартал
ние программы по борьбе постановления  АЗР         2004 года
с опустыниванием в Рес- Правительства
публике Казахстан       Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Национальные экологические проблемы
-------------------------------------------------------------------
29  Выработка предложений   Информация     МЭБП,       III квартал
по комплексному решению Правительству  МТСЗН,      2005 года
проблем бывшего Семипа- Республики     МООС, МЭМР,
латинского испытатель-  Казахстан      МСХ, МЗ,
ного ядерного полигона                 МОН
и Приаралья
30  Подготовка к ратифика-  Проект Закона  МООС, МИД   IY квартал
ции Рамочной конвенции  Республики                 2005 года
по защите окружающей    Казахстан
морской среды Каспийс-
кого моря
31   (Исключена - от 22 мая 2006 года N  436 )
32  Проведение комплекса    Информация     МСХ, МООС   IY квартал,
научно-прикладных       Правительству              ежегодно
исследований по выра-   Республики
ботке нормативов пре-   Казахстан
дельно допустимых вред-
ных воздействий и целе-
вых показателей состоя-
ния вод
33   (Исключена - от 20 января 2007 года  N 41 )
34  Разработка и внедрение  Проект         МЭМР, МООС, IY квартал
правовых, экономических нормативного   МЭБП, МЮ    2005 года
и иных механизмов,      правового
исключающих возникнове- акта
ние новых загрязнений
35  Проработка вопроса      Информация     МСХ, МИД    I квартал
продвижения инициатив   Правительству              2005 года
Казахстана по присоеди- Республики
нению государств Цент-  Казахстан
ральной Азии к Хельсин-
ской конвенции по ох-
ране и использованию
трансграничных водото-
ков и международных
озер
36  Создание системы мони-  Проект         МООС, МТК   IY квартал
торинга экологического  нормативного               2005 года
состояния территорий    правового
военно-космических и    акта
испытательных полигонов
-------------------------------------------------------------------
Локальные экологические проблемы
-------------------------------------------------------------------
37  Проведение работы по    Информация     МЭМР, МООС, IY квартал
инвентаризации радиоак- Правительству  МЗ          2004 года
тивных источников заг-  Республики
рязнения                Казахстан
38  Разработка мер по       Проект         АЧС, МИТ,   III квартал
своевременному информи- нормативного   МЗ, МООС,   2005 года
рованию населения об    правового      акимы
опасности повышенного   акта           областей,
радиационного облучения                гг. Астаны
и Алматы
39  Рассмотрение вопроса о  Предложения    МЭМР, МИТ,  IY квартал
целесообразности созда- Правительству  МООС        2004 года
ния специализированной  Республики
организации по перера-  Казахстан
ботке и захоронению
радиоактивных отходов
40  Проведение эпидемиоло-  Информация     МЗ, МООС    постоянно
гического мониторинга   Правительству
объектов окружающей     Республики
среды на территории     Казахстан
острова Возрождения в
Аральском море
41  Проведение оценки       Информация     МЗ, МООС    IY квартал
территории острова      Правительству              2005 года
Возрождения в Аральском Республики
море с точки зрения     Казахстан
возможности длительного
сохранения возбудителей
инфекционных болезней
42  Разработка и внедрение  Проект         МООС, МЭМР, IY квартал
нормативных документов, нормативного   МИТ         2005 года
направленных на органи- правового
зацию системы учета и   акта
контроля за управлением
отходами
43  Создание системы мони-  Проект         МЭМР, АЧС,  III квартал
торинга опасных геоло-  нормативного   МООС        2005 года
гических процессов на   правового
территориях разработки  акта
месторождений углеводо-
родов
44  Внесение предложений по Предложения    МСХ, АЧС,   IY квартал
созданию специализиро-  Правительству  МТК         2005 года
ванного отряда легкомо- Республики
торной авиации для      Казахстан
своевременного обнару-
жения и тушения лесных
пожаров
-------------------------------------------------------------------