Қазақ ССР Жоғарғы Соты Пленумының "Азаматтық істер бойынша экспертиза туралы" 1989 жылғы 22 желтоқсандағы N 14 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2004 жылғы 18 маусымдағы N 15 Нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2016 жылғы 25 қарашадағы № 9 Нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 25.11.2016 № 9 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы қаулы етеді:
1. Қазақ ССР Жоғарғы Соты Пленумының "Азаматтық істер бойынша экспертиза туралы" 1989 жылғы 22 желтоқсандағы N 14 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) қаулының атауындағы "Қазақ ССР Жоғарғы Соты Пленумының қаулысы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) кіріспеде:
бірінші және бесінші абзацтағы "Қазақ ССР Жоғары Сотының Пленумы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "АІЖК-нің 40, 42" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Азаматтық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - АІЖК) 40, 41" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "257-статьясы" деген сөз "305-статьясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 3-тармақта:
бірінші абзацтағы "АІЖК-нің 73, 74, 78-статьяларының" деген сөздер "АІЖК-нің 91, 93, 94, 95, 98-статьяларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "221-статьясында" деген сөздер "252-статьясында" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 4-тармақтағы "73-статьясына" деген сөздер "91-статьясына" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 5-тармақтағы "74-статьясы" деген сөздер "93-статьясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 11-тармақ алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға міндетті болып табылады әрі ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы

О внесении изменений в постановление Пленума Верховного Суда Казахской ССР N 14 от 22 декабря 1989 года "Об экспертизе по гражданским делам"
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 15. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда Республики Казахстан от 25 ноября 2016 года № 9.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда РК от 25.11.2016 № 9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В связи с изменениями законодательства Республики Казахстан, пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан
постановляет:
1. Внести следующие изменения в  постановление Пленума Верховного Суда Казахской ССР N 14 от 22 декабря 1989 года "Об экспертизе по гражданским делам":
1) в наименовании слова "Постановление Пленума Верховного Суда Казахской ССР" заменить словами "Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан";
2) в преамбуле:
в абзацах первом и пятом слова "Пленум Верховного Суда Казахской ССР" заменить словами "пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан";
в абзаце втором слова "40, 42 ГПК" заменить словами " 40,   41  Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - ГПК)";
в абзаце третьем слова "ст. 257" заменить словами "статья 305";
3) в пункте 3:
в абзаце первом слова "статей 73, 74, 78 ГПК" заменить словами "статей  91,   93,   94,   95,   98  ГПК";
в абзаце втором слова "ст. 221" заменить словами " статье 252 ";
4) в пункте 4 слова "ст. 73" заменить словами " статьей 91 ";
5) в пункте 5 слова "ст. 74" заменить словами " статья 93 ";
6) пункт 11 исключить.
2. Согласно  статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания