Қазақстан Республикасының көрме-жәрмеңке қызметi мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 ақпандағы N 189 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.06.25. N 626 қаулысымен.
Республикада және одан тысқары жерлерде көрме-жәрмеңке қызметiн жетілдiру және дамыту жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының көрме-жәрмеңке қызметi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының көрме-жәрмеңке қызметі мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Mинистрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 18 ақпандағы
N 189 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының көрме-жәрмеңке
қызметi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық
комиссиясының құрамы
Жақсыбеков                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әділбек Рыскелдіұлы         және сауда министрi, төраға
Смағұлов                  - Қазақстан Республикасының Индустрия
Болат Советұлы              және сауда вице-министрi, төрағаның
орынбасары
Шақшақбаев                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Вадим Шәмілұлы              және сауда министрлiгi Сауда комитетiнiң
төрағасы, хатшы
Комиссия мүшелерi:
Лавриненко                - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Юрий Иванович               коммуникациялар бiрiншi вице-министрi
Зверьков                  - Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер
Вадим Павлович              вице-министрi
Бектұрғанов               - Қазақстан Республикасының Білiм және
Нұралы Сұлтанұлы            ғылым вице-министрi
Ысқақов                   - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Нұрлан Әбділдаұлы           ортаны қорғау вице-министрi
Тілеухан                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Бекболат Қанайұлы           вице-министрi
Рахымбеков                - Қазақстан Республикасының Ауыл
Төлеутай Сатайұлы           шаруашылығы министрлiгi Талдау және
агроөнеркәсіп кешенi мен ауылдық
аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу
департаментiнің директоры
Әбiтаев                   - "KEGOC" ашық акционерлiк қоғамының
Есберген Әбітайұлы          вице-президентi (келiсiм бойынша)
Кәрiбжанов                - "Қазақтелеком" ашық акционерлiк
Қайрат Сәлiмұлы             қоғамының вице-президентi
(келiсiм бойынша)
Күмiсбеков                - "Қазақстан темiр жолы" ұлттық
Нұрлыбек Кенжебекұлы        компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының
басқарушы директоры (келiсiм бойынша)
Сманқұлов                 - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" жабық
Асқар Сұлтанұлы             акционерлiк қоғамының аппарат басшысы
(келiсiм бойынша)
Син                       - "Шағын кәсiпкерлiк бойынша
Валерий Секкиевич           республикалық ақпараттық-көрме
орталығы" жабық акционерлiк қоғамының
президентi (келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 18 ақпандағы
N 189 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасының көрме-жәрмеңке қызметi
мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы
туралы ереже

О создании Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам выставочно-ярмарочной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2004 года N 189. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 июня 2005 г. N 626
В целях разработки предложений по усовершенствованию и развитию выставочно-
ярмарочной деятельности в республике и за ее пределами Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию Республики Казахстан по вопросам выставочно-ярмарочной деятельности в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Межведомственной комиссии по вопросам выставочно-ярмарочной деятельности.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2004 года N 189
Состав
Межведомственной комиссии Республики Казахстан
по вопросам выставочно-ярмарочной деятельности
Джаксыбеков Адильбек Рыскельдинович  - Министр индустрии и торговли
Республики Казахстан, председатель
Смагулов Болат Советович             - вице-министр индустрии и торговли
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Шакшакбаев Вадим Шамильевич          - председатель Комитета торговли
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан,
секретарь
Члены комиссии:
Лавриненко Юрий Иванович             - первый вице-министр транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
Зверьков Вадим Павлович              - вице-министр иностранных дел
Республики Казахстан
Бектурганов Нуралы Султанович        - вице-министр образования и науки
Республики Казахстан
Искаков Нурлан Абдильдаевич          - вице-министр охраны окружающей
среды Республики Казахстан
Тлеухан Бекболат Канайулы            - вице-министр культуры Республики
Казахстан
Рахимбеков Толеутай Сатаевич         - директор Департамента анализа и
государственного регулирования
развития агропромышленного
комплекса и сельских территорий
Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Абитаев Есберген Абитаевич           - вице-президент открытого
акционерного общества
"KEGOC" (по согласованию)
Карибжанов Хайрат Салимович          - вице-президент открытого
акционерного общества
"Казахтелеком" (по
согласованию)
Кумысбеков Нурлибек Кенжебекович     - управляющий директор закрытого
акционерного общества
"Национальная компания
"Казакстан темiр жолы"
(по согласованию)
Сманкулов Аскар Султанович           - руководитель аппарата закрытого
акционерного общества
"Национальная компания
"КазМунайГаз"
(по согласованию)
Син Валерий Секкиевич                - президент закрытого акционерного
общества "Республиканский
информационно-выставочный центр
по малому предпринимательству"
(по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2004 года N 189
Положение
о Межведомственной комиссии Республики Казахстан
по вопросам выставочно-ярмарочной деятельности

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының көрме-жәрмеңке қызметi мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясы (бұдан әрi - Комиссия) республикада және одан тысқары жерлерде көрме-жәрмеңке қызметін дамытудың негiзгi бағыттарын әзiрлеу, тәсiлдерiн жүйелеу және үйлестiру үшін Қазақстан Республикасы министрлiктерінің және ұйымдарының өкiлдерiнен құрылатын Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтік-кеңесшi орган болып табылады. Комиссияның құрамын Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Yкіметінің кесiмдерiн және өзге де нормативтік құқықтық кесiмдердi, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мақсаты мен мiндеттерi
3. Комиссияның мақсаты республикада және одан тысқары жерлерде көрме-жәрмеңке қызметiн жетілдiру, дамыту және үйлестіру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
4. Комиссияның негiзгі мiндеттерi:
республиканың экономикалық мүдделерiн негiзге алып және халықаралық келiсiмдер шеңберiнде қабылданған Қазақстанның халықаралық мiндеттемелерiн ескере отырып, Қазақстан Республикасындағы көрме-жәрмеңке қызметінің негiзгi бағыттарын қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
Қазақстан Республикасы көрме-жәрмеңке қызметiнiң жүйесiн одан әрi жетілдiру жөнiндегi iс-шараларды дайындау және ұсыныстар әзiрлеу;
екi жақты және көп жақты келiссөздерде көрме-жәрмеңке қызметі жөнiндегi Қазақстан Республикасының келiсілген ұстанымын дайындау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
мүдделi мемлекеттiк органдарды халықаралық көрме-жәрмеңке ұйымдары қызметiнiң негiзгi бағыттары туралы ақпаратпен қамтамасыз ету, семинарлар, конференциялар ұйымдастыру және өткiзу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу, көрме-жәрмеңке қызметi жөнiнде жарияланымдар дайындау болып табылады.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссияның өзiне жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру кезiнде өз құзыретті шегiнде:
белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне республиканың көрме-жәрмеңке қызметi және оның халықаралық ұйымдарға қатысуы жөнінде ұсыныстар енгiзуге;
заңнамада белгіленген тәртiппен министрлiктер мен ұйымдардан Комиссияның құзыретiне кiретiн ақпаратты сұрауға және алуға;
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдар қызметiне қатысуына байланысты мәселелердi шешу жөнiндегi проблемаларды талдауға және ұсыныстарды әзiрлеуге ғылыми ұйымдарды, сондай-ақ отандық және шетелдiк сарапшыларды тартуға;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне Комиссияның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтiк базасын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзуге құқығы бар.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия Республики Казахстан по вопросам выставочно-ярмарочной деятельности (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, формируемым из представителей министерств и организаций Республики Казахстан, для выработки основных направлений развития, систематизации подходов и координации выставочно-ярмарочной деятельности в республике и за ее пределами. Состав Комиссии утверждается Правительством Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, международными договорами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Цель и задачи Комиссии
3. Целью Комиссии является выработка предложений по усовершенствованию, развитию и координации выставочно-ярмарочной деятельности в республике и за ее пределами.
4. Основными задачами Комиссии являются:
выработка предложений по формированию основных направлений выставочно-ярмарочной деятельности в Республике Казахстан, исходя из экономических интересов республики и с учетом принятых международных обязательств Казахстана в рамках международных соглашений;
разработка мероприятий и выработка предложений по дальнейшему совершенствованию системы выставочно-ярмарочной деятельности Республики Казахстан;
выработка предложений по подготовке согласованной позиции Республики Казахстан по выставочно-ярмарочной деятельности на двухсторонних и многосторонних переговорах;
выработка предложений по обеспечению заинтересованных государственных органов информацией об основных направлениях деятельности международных выставочно-ярмарочных организаций, организации и проведению семинаров, конференций, подготовка публикаций по выставочно-ярмарочной деятельности.
3. Права Комиссии
5. Комиссия в пределах своей компетенции при осуществлении возложенных на нее задач имеет право:
вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения по выставочно-ярмарочной деятельности республики и участию ее в международных организациях;
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от министерств и организаций информацию, входящую в компетенцию Комиссии;
привлекать научные организации, а также отечественных и иностранных экспертов к анализу проблем и выработке предложений по решению вопросов, связанных с участием Республики Казахстан в деятельности международных организаций;
вносить в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию законодательной и нормативной базы Республики Казахстан по входящим в компетенцию Комиссии вопросам.

4. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссияға оның қызметiне басшылық жасайтын, Комиссияның отырыстарында төрағалық ететiн, оның жұмысын жоспарлайтын, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асыратын және Комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн жауап беретiн төраға басқарады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын Комиссия төрағасының орынбасары орындайды.
7. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Сауда комитетi Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
8. Комиссия хатшысы Комиссия отырыстарының күн тәртiбi бойынша ұсыныстар, қажетті құжаттар, материалдар дайындайды және отырыстар өткiзiлгеннен кейiн хаттамаларды ресiмдейдi. Комиссия хатшысы Комиссияның толыққанды мүшесi болып табылады.
9. Комиссия отырыстары қажеттiгiне қарай, бiрақ кем дегенде тоқсанына бiр рет өткiзіледi.
10. Комиссия төрағасы Комиссияның қарауына шығарылатын материалдардың негiзiнде Комиссияның жоспардан тыс отырыстарын шақырады.
11. Егер Комиссия отырысына Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен eкici қатысса, ол заңды болып саналады. Комиссия отырыстарға алмастыру құқығынсыз қатысады.
12. Комиссия отырыстары ашық болып табылады. Төрағаның шешiмi бойынша жабық отырыстар өткiзiлуi мүмкiн.
13. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыспен қабылданады және егер оған отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшілiгi дауыс берсе, қабылданған болып саналады және хаттамамен ресiмделедi. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады. Комиссия шешiмдерi отырыс хаттамасымен ресiмделедi және оған отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерi қол қояды. Комиссияның шешiмдерi ұсынымдық сипатта болады. Комиссия мүшелерiнің ерекше пiкiр білдiру құқығы бар, ол бiлдiрілген жағдайда, жазбаша түрде мазмұндалуы және хаттамаға қоса берілуi тиiс.
14. Комиссия төрағасы Комиссия мүшелерінің келiсiмi бойынша отырыстарының күн тәртiбiн, сондай-ақ олардың өткiзiлетiн орны мен уақытын айқындайды және нақтылайды.

4. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя Комиссии.
7. Рабочим органом Комиссии является Комитет торговли Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
8. Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседаний Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после проведения заседаний. Секретарь Комиссии является полноправным членом Комиссии.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
10. Внеплановые заседания Комиссии созываются председателем Комиссии на основании представленных материалов, выносимых на рассмотрение Комиссии.
11. Заседание Комиссии считается правомочным, если в нем принимает участие не менее двух третьих от общего числа членов Комиссии. Члены Комиссии участвуют на заседании без права замены.
12. Заседания Комиссии являются открытыми. По решению председателя могут проводиться закрытые заседания.
13. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов Комиссии, и оформляются протоколом. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Решения Комиссии оформляются протоколом заседания и подписываются присутствующими на заседании членами Комиссии. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
14. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.