Нұртас Оңдасыновтың туғанына 100 жыл толуы мерейтойына дайындық және оны өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 10 наурыздағы N 301 қаулысы
Аса көрнектi мемлекет және қоғам қайраткері Нұртас Оңдасыновтың есiмiн мәңгі eстe қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Нұртас Оңдасыновтың туғанына 100 жыл толуы мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегі республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Нұртас Оңдасыновтың туғанына 100 жыл толуы мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi іс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. "2003-2004 жылдары республикалық деңгейде өткізiлетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 26 ақпандағы N 28-ө  өкiмiне мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген өкiммен бекiтілген 2003-2004 жылдар кезеңiнде республикалық деңгейде өткiзілетін мерейтойлар мен атаулы күндер тiзбесi мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 10-жолмен толықтырылсын:
"10. Нұртас Оңдасыновтың  Yкiмет қаулысы  Мәдениет  2004 жыл".
100 жылдығы                          министр.
лiгi
4. Осы қаулы қол қойылған күнiне күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 10 наурыздағы
N 301 қаулысына
қосымша
Нұртас Ондасыновтың туғанына 100 жыл толуы мерейтойына дайындық және оны өткiзу жөнiндегi республикалық комиссияның
құрамы
Әбдiкәрiмов                  - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Оралбай                        хатшысы, төраға (келiсiм бойынша)
Қасейiнов                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дүйсен Қорабайұлы              министрi, төрағаның орынбасары
Аманшаев                     - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ермек Әмiрханұлы               вице-министрi, хатшы
Абдрахманов                  - Қазақстан Республикасының Ақпарат
Сауытбек                       министрi
Құлекеев                     - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Жақсыбек Әбдiрахметұлы         ғылым министрi
Досмұханбетов                - Астана қаласының әкiмi
Темiрхан Мыңайдарұлы
Храпунов                     - Алматы қаласының өкiмi
Виктор Вячеславович
Жылқышиев                    - Оңтүстiк Қазақстан облысының өкiмi
Болат Әбжаппарұлы
Қапақов                      - Қазақстан Республикасының Премьер-
Нұрлан Төлегенұлы              Министрi Кеңсесiнiң Әлеуметтік-мәдени
даму бөлiмi мәдениет секторының
меңгерушiсi
Хұсайынов                    - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Көбей Шахметұлы                ғылым министрлiгiнiң "A. Байтұрсынов
атындағы Тiл бiлiмi институты"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсiпорнының директоры
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2004 жылғы 10 наурыздағы
N 301 қаулысымен
бекiтiлген
Нұртас Оңдасыновтың туғанына 100 жыл толуы
мерейтойына дайындық және оны өткізу жөніндегі
іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
P/c|Iс-шаралар                 |Орындалу   |Орындалуына
N  |                           |мерзімі    |жауаптылар
___|___________________________|___________|_______________________

О подготовке и проведении 100-летнего юбилея со дня рождения Нуртаса Ондасынова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2004 года N 301
В целях увековечения памяти выдающегося государственного и общественного деятеля Нуртаса Ондасынова Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Нуртаса Ондасынова в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летнего юбилея со дня рождения Нуртаса Ондасынова.
3. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 28-р "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2003-2004 годах" следующее дополнение:
перечень юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в период с 2003 по 2004 годы, утвержденный указанным распоряжением, дополнить строкой, порядковый номер 10, следующего содержания:
"10. 100-летие         Постановление  Минкультуры       2004 год".
Нуртаса           Правительства
Ондасынова
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2004 года N 301
Состав
Республиканской комиссии по подготовке и проведению
100-летнего юбилея со дня рождения Нуртаса Ондасынова
Абдыкаримов               - Государственный секретарь Республики
Оралбай                     Казахстан, председатель (по согласованию)
Касеинов                  - Министр культуры Республики
Дюсен Курабаевич            Казахстан, заместитель председателя
Аманшаев                  - вице-министр культуры Республики
Ермек Амирханович           Казахстан, секретарь
Абдрахманов               - Министр информации
Сауытбек                    Республики Казахстан
Кулекеев                  - Министр образования и науки
Жаксыбек Абдрахметович      Республики Казахстан
Досмуханбетов             - аким города Астаны
Темирхан Мынайдарович
Храпунов                  - аким города Алматы
Виктор Вячеславович
Жылкышиев                 - аким Южно-Казахстанской области
Болат Абжаппарович
Капаков                   - заведующий сектором культуры Отдела
Нурлан Тулегенович          социально-культурного развития
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Хусаинов                  - директор Республиканского
Кобей Шахметович            государственного казенного предприятия
"Институт языкознания имени
А. Байтурсынова" Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2004 года N 301
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего
юбилея со дня рождения Нуртаса Ондасынова
-------------------------------------------------------------------
N  !          Мероприятия       !   Срок   !   Ответственные за
п/п!                            !исполнения!      исполнение
!                            !          !
-------------------------------------------------------------------

1.  H. Оңдасыновтың арабша-қа.  2004 жыл    Қазақстан Республика.
зақша және парсыша-қазақша              сының Ақпарат
түсiндiрме сөздiктерін                  министрлігі
шығару
H. Оңдасыновтың өмiрi мен
қызметі туралы бұқаралық
ақпарат құралдарында
материалдар жариялау
2.  Астана қаласында респуб.    2004 жыл    Қазақстан Республика.
ликалық ғылыми-практикалық              сының Білім және
конференция өткізу,                     ғылым министрлігі,
Яссауи атындағы Қазақ-тү.               Астана қаласының әкімі
рiк университетінде
H. Оңдасынов атындағы
3 стипендия тағайындау
3.  Оқу орындарында             2004 жыл    Қазақстан Республика.
Н. Оңдасыновтың 100 жыл.                сының Білім және
дығына арналған тақырып.                ғылым министрлігі,
тық кештер мен кiтапха.                 Қазақстан Республикасы.
наларда көрмелер ұйым.                  ның Мәдениет министрлі.
дастыру                                 гі, Жазушылар одағы
(келісім бойынша)
4.  Оңтүстік Қазақстан облы.    2004 жыл    Оңтүстік Қазақстан
сында H. Оңдасыновтың                   облысының әкiмі
100 жылдығына арналған
мерекелік iс-шаралар
өткiзу.
Түркiстан қаласында:
"Дарын" мектебiне,
Арыс-Түркістан
каналына H. Оңдасыновтың
есiмiн беруді заңнамада
белгіленген тәртiппен
қарауды;
"Тұран Тұлғалары" аллея.
сында H. Оңдасыновтың
мүсінін орнатуды;
H. Оңдасыновтың мұражайын
ашуды ұсыну
5.  Астана және Алматы қала.    2004 жыл    Астана және Алматы
лары көшелерiнің бiрiне                 қалаларының әкімдері
заңнамада белгіленген
тәртіппен H. Оңдасыновтың
есiмiн беру
6.  Астана және Алматы қала.    2004 жыл    Қазақстан Республика.
ларында H. Оңдасыновтың                 сының Мәдениет минис.
100 жылдығына арналған                  трлігі, Астана және Ал.
салтанатты iс-шаралар                   маты қалаларының әкім.
ұйымдастыру                             дері
7.  "Нұртас Оңдасынов" деректi  2005 жыл    Қазақстан Республика.
-хроникалы фильмiн шыға.                сының Мәдениет
руды ұйымдастыру                        министрлігі

1.  Издать арабо-казахский и      2004 год  Министерство информации
персидско-казахский толковые            Республики Казахстан
словари Н. Ондасынова.
Опубликовать в средствах
массовой информации
материалы о жизни и
деятельности Н. Ондасынова
2.  Провести республиканскую      2004 год  Министерство образова-
научно-практическую                     ния и науки Республики
конференцию в городе                    Казахстан, аким города
Астане.                                 Астаны
Установить 3 стипендии
имени Н. Ондасынова в
Казахско-турецком
университете имени Яссави
3.  Организовать тематические     2004 год  Министерство образова-
вечера, посвященные                     ния и науки Республики
100-летию Н. Ондасынова,                Казахстан, Министерство
в учебных заведениях и                  культуры Республики
выставки в библиотеках.                 Казахстан, Союз писа-
телей (по согласованию)
4.  Провести праздничные          2004 год  Аким Южно-Казахстанской
мероприятия, посвященные                области
100-летию Н. Ондасынова, в
Южно-Казахстанской области.
Рекомендовать в городе
Туркестане:
рассмотреть в установленном
законодательством порядке
присвоение школе "Дарын",
каналу Арыс-Туркестан имя
Н. Ондасынова;
установить бюст Н. Ондасы-
нова на аллее "Герои
Турана";
открыть музей Н. Ондасынова
5.  Присвоить в установленном     2004 год  Акимы городов Астаны и
законодательством порядке               Алматы
одной из улиц городов
Астаны и Алматы имя
Н. Ондасынова
6.  Организовать торжественные    2004 год  Министерство культуры
мероприятия, посвященные                Республики Казахстан,
100-летию Н. Ондасынова,                акимы городов Астаны
в городах Астане и Алматы               и Алматы
7.  Организовать выпуск           2005 год  Министерство культуры
хроникально-документального             Республики Казахстан
фильма "Нуртас Ондасынов"
-------------------------------------------------------------------