"Қазақтелеком" акционерлiк қоғамының 2004-2006 жылдарға арналған даму жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 маусымдағы N 690 қаулысы
"Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтік жоспарларын әзiрлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647  қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) "Қазақтелеком" акционерлiк қоғамының 2004-2006 жылдарға арналған даму жоспары;
2) "Қазақтелеком" акционерлiк қоғамының 2004 жылға арналған дамуының аса маңызды көрсеткiштерi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 маусымдағы
N 690 қаулысымен
бекітілген
"Қазақтелеком" акционерлiк қоғамының
2004-2006 жылдарға арналған даму жоспары Астана, 2004 жыл
1-бөлiм. Ұлттық компанияның жағдайы және
даму перспективасы туралы баяндама
1. Кiрiспе
"Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясы Қазақстан Республикасының бүкiл аумағына кең көлемдегі байланыс қызметiн ұсынатын, ұлттық ауқымда құрылатын акционерлiк қоғамның жарғылық қорына мемлекеттiк аймақтық және мамандандырылған телекоммуникациялар кәсiпорындарының мүлкiн табыстау жолымен "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясын (бұдан әрi - ҰАҚ) құру туралы" 1994 жылғы 17 маусымдағы N 666 Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң  қаулысына сәйкес құрылды.
1996 жылғы наурызда мөлшерi 12,1 млрд. теңгенi құраған жарғылық қор шамасында акциялардың бастапқы эмиссиясы тiркелдi.
Қазақстан Республикасы Азаматтық  кодексiнiң талаптарына сәйкес "Қазақтелеком" ҰАҚ Жарғысына өзгерiстер енгiзiлдi, Қазақстан Республикасының әдiлет органдары "Қазақтелеком" ҰАҚ "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамы ретiнде қайта тiркеуден (заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тiркеу туралы 1997 жылғы 20 ақпандағы сериясы А N 084256 куәлiгi) өткiздi.
"Акционерлiк қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес акционерлiк қоғам ретiнде (бұдан әрi - "Қазақтелеком" АҚ) қайта тiркеу жүргiзiлдi. Заңды тұлғаны мемлекеттiк қайта тiркеу туралы 2004 жылғы 1 сәуiрдегi N 6924-901-АҚ куәлiктi Астана қаласының Әдiлет департаментi бердi.
"Қазақтелеком" АҚ Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланудағы бiртұтас телекоммуникациялар желiсiнiң ұлттық операторы болып табылады. Оның мақсаты:
Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында жеке және заңды тұлғаларға байланыстың жалпыға бiрдей қол жетiмдi қызметтерiн ұсыну;
экономиканың барлық субъектiлерiнiң, қоғамның және Қазақстанның мемлекеттiк билiк органдарының ақпарат алмасудағы қажеттілiктерiн қазiргi заманға сай телекоммуникациялық технологиялар негізiнде қанағаттандыру.
"Қазақтелеком" АҚ мынадай негiзгі қызметтердi:
жергiлiктi, қалааралық, халықаралық телефон байланысы;
телеграф, телекс, деректер беру;
спутниктiк байланыс;
сым арқылы радиохабар тарату;
байланыс арналарын жалға беру қызметтерiн көрсетедi.

Об утверждении Плана развития акционерного общества "Казахтелеком" на 2004-2006 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2004 года N 690
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) План развития акционерного общества "Казахтелеком" на 2004-2006 годы;
2) важнейшие показатели развития акционерного общества "Казахтелеком" на 2004 год.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2004 года N 690
План развития
акционерного общества "Казахтелеком"
на 2004-2006 годы
Раздел 1. Доклад о состоянии и перспективах
развития национальной компании
1. Введение
Национальная акционерная компания "Казахтелеком" была образована в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июня 1994 года N 666 "О создании национальной акционерной компании "Казахтелеком" (далее - НАК "Казахтелеком") путем передачи имущества государственных региональных и специализированных предприятий телекоммуникаций в уставный фонд создаваемого акционерного общества национального масштаба, предоставляющего широкий диапазон услуг связи на всей территории Республики.
В марте 1996 года была зарегистрирована первичная эмиссия акций на величину уставного фонда, размер которого составил 12,1 млрд. тенге.
В соответствии с требованиями Гражданского кодекса Республики Казахстан в Устав НАК "Казахтелеком" были внесены изменения, органами юстиции Республики Казахстан (свидетельство о государственной перерегистрации юридического лица серия А N 084256 от 20 февраля 1997 года) произведена перерегистрация НАК "Казахтелеком" в открытое акционерное общество "Казахтелеком".
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" была произведена перерегистрация в акционерное общество (далее - АО "Казахтелеком"). Свидетельство о государственной перерегистрации юридического лица N 6924-1901-АО от 1 апреля 2004 года выдано Департаментом юстиции г. Астана.
АО "Казахтелеком" является национальным оператором единой сети телекоммуникаций общего пользования Республики Казахстан. Его миссия:
предоставление общедоступных услуг связи физическим и юридическим лицам на всей территории Республики Казахстан;
удовлетворение потребности всех субъектов экономики, общества и органов государственной власти Казахстана в информационном обмене на основе современных телекоммуникационных технологий.
АО "Казахтелеком" оказывает следующие основные услуги:
местная, междугородная, международная телефонная связь;
телеграф, телекс, передача данных;
спутниковая связь;
проводное радиовещание;
аренда каналов связи.

2. Қызмет саласы рыногын талдау
Бағалау бойынша 2002 жылы телекоммуникациялар қызметiн көрсетудiң қазақстандық рыногының көлемi 2001 жылмен салыстырғанда 25% өсiп, 90 млрд. теңгеден асты. Рынок құрылымының өзгеруi ұялы байланыс рыногы үлесiнiң өсуi есебiнен болып отыр. Телекоммуникациялар рыногының жалпы көлемiндегi халықаралық, қалааралық және ұялы байланыс қызметiн көрсетудiң үлесi шамамен бiрдей екендiгiн атап өту керек (бағалау бойынша - 25-28%). Қалған үлестi жергiлiктi байланыс, деректер беру қызметiн көрсету мен Интернет желiсi алып отыр.
Жоғары өсу қарқыны деректер беру, Интернет желiсi және ұялы байланыс рыногында; бiрқалыпты өсу қарқыны жергiлiктi және қалааралық телефон байланысы рыногында сақталған; төменгi өсу қарқыны халықаралық байланыс рыногында күтiлуде, өйткенi онда осы қызмет түрiмен айналысушылар өте көп.
2002 жылы "Қазақтелеком" АҚ-ның жергiлiктi байланыс рыногындағы үлесi 81%, қалааралық байланыста 91%, ТМД елдерiмен халықаралық байланыста 92%, алыс шетелдермен байланыста 81% болып бағаланды. "Қазақтелеком" АҚ-ның деректер беру және Интернет желiсi рыногындағы үлесiн бағалау 42% құрайды.
Рыноктағы жоғарғы үлестер көбiнесе тарихи қалыптасқан клиенттiк базаның болуымен түсiндiрiледi. Кейбiр жергiлiктi рынокта және корпоративтiк клиенттер рыногында "Қазақтелеком" АҚ үлесi анағұрлым төмен.
Телекоммуникация рыногында операторлардың бәсекелесi мен белсендiлiгiнiң арта түскенiн атап өткен жөн. Мәселен, 2001 жылы 184 лицензия берiлсе, 2002 жылы 215 лицензия берiлдi. Белсендiлiктiң артуы рыноктың барлық сараланымында, ал ең көбі - қалааралық пен халықаралық байланыс (бөлiнген операторлар), арналарды жалдау, деректер беру және Интернет желiсi рыноктарында байқалып отыр.
Байланыс жүйелерiне техникалық пайдалану қызметiн көрсету, корпоративтiк желiлердi басқару және әкiмшiлiктендiру рыногына қызығушылық артып отырғанын атап өту керек.
Клиенттерге байланыс қызметтерiн көрсетудiң толық спектрiн ұсынуға қабiлеттi бөлектелген байланыс желiсi операторларының саны көбейiп келедi. Операторлар өз лицензияларының тiзiмiн жаңа байланыс қызмет көрсетумен толықтыруда.
Рынокта кейбiр аймақтарда "Қазақтелеком" АҚ желiсiмен бара-бар жер үстi желiлерiне бар iрi магистральдық оператор KazTransCom пайда болды.
Арна және Ratel жетекшi операторларының DUCAT жаңа сауда маркасы аясындағы одағы Атырау қаласы мен Батыс Қазақстан облысы рыногына белсендi түрде енгiзiлiп, 2003 жылы Астана қаласы рыногына шықты.
"Қазақтелеком" АҚ-ның басты бәсекелестерi
___________________________________________________________________
Қызмет көрсету түрлерi     |         Операторлар
___________________________________________________________________
Жергілiктi телефон байланысы     KazTransCom, Транстелеком,
Қазаэронавигация, Арна,
Каскортелеком, Мұнайтелеком, СВИМ
Қалааралық, халықаралық байла.   ASTEL, Нұрсат, Ratel, KazTransCom,
ныс, арналарды жалдау және       TNS-plus, Қазинформтелеком, Кателко
спутниктiк байланыстың бөлек.
телген желiсi қызметiн көрсету
Деректер беру және арналарды     Нұрсат, ASTEL, KazTransCom
жалдау                           TNS-plus, Кателко,
Қазинформтелеком, Golden Telecom,
DUCAT
___________________________________________________________________

2. Анализ рынка сферы деятельности
По оценке, объем казахстанского рынка услуг телекоммуникаций в 2002 году вырос по сравнению с 2001 годом на 25% и превысил 90 млрд.тенге. Изменение структуры рынка произошло за счет роста доли рынка сотовой связи. Необходимо отметить, что услуги международной, междугородной и сотовой связи имеют примерно равный вес (по оценке - 25-28%) в общем объеме рынка телекоммуникаций. Остальную долю занимают услуги местной связи, передачи данных и сети Интернет.
Высокие темпы роста сохраняются на рынках передачи данных, сети Интернет и сотовой связи; умеренные темпы роста - на рынках местной и междугородной телефонной связи; низкие темпы роста ожидаются на рынке международной связи, что определяется его насыщением.
На рынке местной связи доля АО "Казахтелеком" в 2002 году оценивается в 81%, междугородной - 91%, международной со странами СНГ - 92%, со странами дальнего зарубежья - 81%. Оценка доли АО "Казахтелеком" на рынке передачи данных и сети Интернет составляет 42%.
Высокие доли рынка во многом объясняются исторически сложившейся клиентской базой. На некоторых локальных рынках и рынке корпоративных клиентов доля АО "Казахтелеком" гораздо ниже.
Необходимо отметить рост конкуренции и повышения активности операторов на телекоммуникационном рынке. Так, в 2002 году было выдано 215 лицензий, в то время как в 2001 году - 184. Рост активности наблюдается на всех сегментах рынка, но в наибольшей степени - на рынках междугородной и международной связи (выделенные операторы) и аренды каналов, передачи данных и сети Интернет.
Необходимо отметить рост интереса к рынку услуг технической эксплуатации систем связи, управления и администрирования корпоративных сетей.
Продолжает расти число операторов выделенных сетей связи, способных предоставлять клиентам полный спектр услуг связи. Операторы пополняют список своих лицензий все новыми услугами связи.
На рынке появился крупный магистральный оператор KazTransCom, обладающий наземными сетями, которые в некоторых регионах сопоставимы с сетью АО "Казахтелеком".
Альянс ведущих операторов Арны и Ratel под новой торговой маркой DUCAT произвел активное внедрение на рынок г.Атырау и Западно-Казахстанской области, с выходом в 2003 году на рынок г.Астана.
Основные конкуренты АО "Казахтелеком"
____________________________________________________________________
Виды услуг           |        Операторы
-------------------------------------------------------------------
Местная телефонная связь      KazTransCom, Транстелеком,
Казаэронавигация, Арна, Каскортелеком,
Мунайтелеком, СВИМ
Междугородная, международная  ASTEL, Нурсат, Ratel, KazTransCom,
связь, аренда каналов и       TNS-plus, Казинформтелеком, Кателко
услуги выделенных сетей
спутниковой связи
Передача данных и аренда      Нурсат, ASTEL, KazTransCom,
каналов                       TNS-plus, Кателко, Казинформтелеком,
Golden Telecom, DUCAT
____________________________________________________________________

Заңды және жеке тұлғалар "Қазақтелеком" АҚ қызметiн тұтынушылар болып табылады. Тұтынушылар құрылымының 11%-ын алатын заңды тұлғалар "Қазақтелеком" АҚ кiрiстерiнiң 45%-ын бередi. Тұтынушылар құрылымының 89%-ын құрайтын жеке тұлғалар "Қазақтелеком" АҚ кiрiстерiнiң 55%-ын қалыптастырады.
3. 2001-2003 жылдардағы өндiрiстiк-қаржылық қызметтi талдау
1. 2001 жылдың қорытындылары
2001 жыл "Қазақтелеком" АҚ үшiн жоғары өндiрiстiк және қаржылық көрсеткiштермен ерекшелендi. Мәселен, негiзгi қызметтен алынған кiрiс 45,9 млрд. теңгенi құрап, 2000 жылмен салыстырғанда 19% артты. "Қазақтелеком" АҚ жүргiзiп отырған телекоммуникациялар желiсiн кеңейту және жаңарту жөніндегі жұмыстар, ел экономикасының жаппай жандануы, нысаналы тарифтiк саясат көрсетiлетiн қызметiн көлемiн ұлғайтып отыр.
Трафик көлемi жөнiндегi жоспарды асыра орындау есебiнен қалааралық және халықаралық сөйлесулердiң артуы 2000 жылғымен салыстырғанда 30% болады. Жергілiктi желi бойынша негізгі телефон аппараттары (бұдан әрi - НТА) мен жаңа қондырғыларды көбейту есебiнен кiрiстердiң ұлғаюы байқалды. Смарт-карталар сату, деректер беру желiсiнiң қызмет көрсетуi тәрiздi жаңа қызмет түрлерi бойынша едәуiр өсiм барын айту қажет, Kulan желiсiнен, IPLC жалға беруден, оларды сатудан түскен кiрiстiң сомасы 88% өстi.
Операциялық қызмет шығыстарының сомасы 34,1 млрд. теңгенi, оның iшiнде өндiрiстiк өзiндiк құн бойынша 26,8 млрд. теңгенi құрады (өcуi - 6,6%). Бұл ретте кезең шығындары 2000 жылмен салыстырғанда 15% төмендетiлiп, жоспарланған 8,1 млрд. теңгенiң орнына 7,3 млрд. теңгенi құрады.
Таза кiрiс 2000 жылғы деңгейден 3 есе өсiп, 8,6 млрд. теңгенi құрады. 2002 жылғы 15 мамырда өткен акционерлердiң жылдық жалпы жиналысында 2001 жылдың қорытындылары бойынша жай акцияларға таза кiрiстiң 20%-ы мөлшерiнде дивидендтер төлеу туралы шешiм қабылданды. 1 акцияға кiрiс 155,97 теңге болды.
2001 жылы ақылы қалааралық және халықаралық телефон трафигi өткен жылдың деңгейiнен 30% асып түсiп, 1101 млн. минутқа жеттi.
Деректер беру желiсiнiң (Интернет желiсiне қол жеткiзу, электрондық пошта, факсимильдiк және дауыстық хабарлар беру, телеконференциялар, деректер беру және цифр түрiнде ұсынылатын кез келген ақпаратты беру) одан әрi дамуы және осы қызметтерге деген зор сұраныс Интернет желiсi арналарында жұмыс iстеу уақытының өсуiне әсер етiп, оны 2000 жылмен салыстырғанда 89%-ға ұлғайтып, 204,8 млн. минутқа жеткiздi.
Батыс талшықты-оптикалық магистральдың негiзгi екi сараланымы құрылысының аяқталуы байланыс желiсiн жаңғырту мен дамытудағы негiзгi жетiстiк болды.
Ұлттық Ақпараттық Супермагистраль (бұдан әрi - ҰACM) құрылысын жалғастыру шеңберiнде жобалау-iздестiру жұмыстары жүргiзiлiп ҰАСМ Шығыс тармағының жұмыс сызбалары әзiрлендi.
Астана қаласында 6572 порттық екiншi Халықаралық коммутация орталығының (бұдан әрi - XКO) пайдалануға берiлуi Қазақстанның телекоммуникациялар желiсiн дамыту және жетiлдiру жолындағы маңызды кезеңнiң бiрi болды.

Потребителями услуг АО "Казахтелеком" являются юридические и физические лица. Юридические лица, занимающие в структуре потребителей 11%, генерируют 45% доходов АО "Казахтелеком". Физические лица, составляющие 89% в структуре потребителей, формируют 55% дохода.
3. Анализ производственно-финансовой деятельности
за 2001-2003 годы
1. Итоги 2001 года
Для АО "Казахтелеком" 2001 год был отмечен высокими производственными и финансовыми показателями. Так, доходы от основной деятельности составили 45,9 млрд.тенге и по сравнению с 2000 годом увеличились на 19%. Проводимые АО "Казахтелеком" работы по расширению и обновлению сети телекоммуникаций, общее оживление экономики страны, целенаправленная тарифная политика привели к увеличению объемов оказываемых услуг.
По междугородным, международным разговорам рост к 2000 году составил 30% за счет перевыполнения плана по объему трафика. По местной сети отмечено увеличение доходов за счет прироста основных телефонных аппаратов (далее - ОТА) и новых установок. Необходимо отметить значительный рост по новым видам услуг - реализация смарт-карт, услуги сети передачи данных, доходы по сети Kulan, аренда IPLC - их продажи выросли в сумме на 88%.
Расходы операционной деятельности составили в сумме 34,1 млрд.тенге, в том числе по производственной себестоимости - 26,8 млрд.тенге (рост на 6,6%). При этом расходы периода были снижены на 15% по сравнению с 2000 годом и составили 7,3 млрд.тенге при 8,1 млрд.тенге по плану.
Чистый доход составил 8,6 млрд.тенге, превысив уровень 2000 года в 3 раза. На годовом общем собрании акционеров 15 мая 2002 года принято решение о выплате дивидендов на простые акции по итогам 2001 года в размере 20% от чистого дохода. Доход на 1 акцию составил 155,97 тенге.
Междугородный, международный телефонный трафик в 2001 году на 30% превзошел уровень прошлого года и составил 1101 млн. минут.
Дальнейшее развитие сетей передачи данных (доступ к сети Интернет, электронная почта, передача факсимильных и голосовых сообщений, телеконференции, передача данных и передача любой информации, предоставляемой в цифровом виде) и большой спрос на данный вид услуг отразились на росте времени занятия каналов по сети Интернет, которое составило 204,8 млн.мин. с увеличением по сравнению с 2000 годом на 89%.
Принципиальным достижением в модернизации и развитии сети связи стало завершение строительства двух основных сегментов Западной волоконно-оптической магистрали.
В рамках продолжения строительства Национальной Информационной Супермагистрали (далее - НИСМ) выполнены проектно-изыскательские работы и разработаны рабочие чертежи Восточной ветки НИСМ.
Одним из важных этапов в развитии и модернизации сети телекоммуникаций Казахстана стал ввод в эксплуатацию второго Международного центра коммутации (далее - МЦК) на 6572 порта в Астане.

Жергiлiктi желiнi цифрландыру жұмыстары 2001 жылы да жалғасты. Облыс орталықтары мен облыстық бағыныстағы қалаларда жалпы сыйымдылығы 186 мың нөмiрлiк жабдықтар орнатылды. Бұған қоса, Ақмола, Атырау, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қостанай, Павлодар, Солтүстiк Қазақстан, Оңтүстiк Қазақстан, Қызылорда облыстарының аудандары орталықтарында жалпы сыйымдылығы 32 мың нөмiрлiк цифрлық жабдықтар орнатылды.
Уақыт бойынша есептеудi жаппай енгізу жұмысы "Телекоммуникация желiлерiнде ТҚУЕ енгiзудiң жоспар-кестесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 26 маусымдағы N 873 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысымен бекiтiлген жоспар-кестеге сәйкес жүргізiлдi.
Балама желiнi уақыт бойынша есептеу аппаратурасымен толықтырып жабдықтау жүргiзiлдi, 2001 жылы ТҚУЕ енгiзiлген қалаларда "Микронет" және "ELSIS" фирмаларының аппаратуралары жұмыс iстеп тұр.
2001 жылы Павлодар, Шымкент, Қарағанды, Атырау, Қостанай және Өскемен қалаларында SDH қалалық сақиналары пайдалануға берiлдi.
Сөйтiп, Қазақстанның 11 облыс орталығында орнатылған цифрлық жеткiзу желiлерi ҚТС жүйесiнде станцияаралық байланыс сапасын жақсартумен бiрге, барлық ақпарат түрлерiн берудi, оның iшiнде деректер бepу, бейнеақпарат және басқа да мультимедиялық қызметтер көрсетуді ұйымдастыруға да мүмкіндік туғызды.
2001 жылы "Қазақтелеком" АҚ абоненттік мультисервистiк қол жеткiзу желiсiнiң құрылысын салу, интеллектуалдық желiсiн құру жобасын жасау басталды.
2. 2002 жылдың қорытындылары
2002 жылы "Қазақтелеком" АҚ-ын серпiндi дамыту жөнiндегi оң үрдiсi нығайтылды. Жоспарланған өндiрiстiк және қаржылық көрсеткiштердiң көпшiлiгi асыра орындалды.
2002 жыл ҰАСМ Шығыс тармағы құрылысының басталуымен ерекшелендi. ТОБЖ-не 6 облыс орталығы және облыстық бағыныстағы 29 қала кiретiн болады. Шығыс тармағының құрылысын салу ұлтаралық транзиттi ұйымдастыруға және екi қаланың - Астана мен Алматының (солтүстiк пен оңтүстiк) XКO-тарын цифрлық ағымдармен байланыстыруға мүмкiндiк бередi. Бұл ұлттық телекоммуникациялар желiсiнiң және халықаралық байланыстың тұрақты жұмысын ұйымдастыру үшiн аса маңызды.
Жергiлiктi желiнi жетiлдiру жұмыстары жалғастырылды. Облыс орталықтарында және облыстық бағыныстағы қалаларда жалпы сыйымдылығы 134223 нөмiрлiк цифрлық автоматты телефон станциялары орнатылды. ATC бойынша қалалық телефон станцияларында 67147 нөмiр цифрлық ATC сынақтық пайдалануға берiлдi. Қалалық телефон станцияларында (бұдан әрi - ҚТС) сыйымдылығы 39564 нөмiрлiк цифрлық ATC-тар, аймақтық желiде сыйымдылығы 27512 нөмiр iске қосылды.
___________________________________________________________________
|     Нөмiр
___________________________________________________________________

В 2001 году были продолжены работы по цифровизации местной сети. Смонтировано оборудование в областных центрах и городах областного подчинения общей емкостью 186 тыс.номеров. Кроме того, в райцентрах Акмолинской, Атырауской, Актюбинской, Восточно- Казахстанской, Западно-Казахстанской, Костанайской, Павлодарской, Северо-Казахстанской, Южно-Казахстанской, Кызылординской областей установлено цифровое оборудование общей емкостью 32 тыс.номеров.
Проводилась работа по повсеместному внедрению повременного учета в соответствии с планом-графиком, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2001 года N 873 "О внедрении системы повременного учета стоимости местных телефонных соединений на сетях телекоммуникаций Республики Казахстан".
Производилось дооборудование аналоговой сети аппаратурой повременного учета, в городах, где СПУС внедрен в 2001 году, работает аппаратура фирм "Микронет" и "ELSIS".
В 2001 г. введены в эксплуатацию городские кольца SDH в Павлодаре, Шымкенте, Караганде, Атырау, Костанае и Усть-Каменогорске.
Таким образом, в 11 областных городах Казахстана цифровые транспортные сети не только повысили качество межстанционных связей, но и позволили организовать передачу всех видов информации, в том числе передачу данных, видеоинформации и других мультимедийных услуг.
В 2001 году начато строительство сети абонентского мультисервисного доступа и проекта создания интеллектуальной сети АО "Казахтелеком".
2. Итоги 2002 года
В 2002 году произошло укрепление положительной тенденции по динамичному развитию АО "Казахтелеком". Перевыполнены многие запланированные производственные и финансовые показатели.
2002 год отмечен началом строительства Восточной ветки НИСМ. Длина трассы составляет 2400 км. В ВОЛС будут включены 6 областных центров и 29 городов областного подчинения. Строительство Восточной ветки позволит организовать транснациональный транзит и связать цифровыми потоками МЦК двух городов - Астаны и Алматы (север и юг страны). Это крайне важно для организации стабильной работы национальной сети телекоммуникаций и международной связи.
Были продолжены работы по модернизации местной сети.
Установлены цифровые автоматические телефонные станции (далее - АТС) в областных центрах и городах областного подчинения общей емкостью 134223 номеров. Введены в опытную эксплуатацию цифровые АТС на городских телефонных станциях (далее - ГТС) на 67147 номеров. Запущены в эксплуатацию цифровые АТС на городских телефонных станциях на 39564 номеров, на зоновой сети - 27512 номеров.
____________________________________________________________________
|   номеров
-------------------------------------------------------------------

Жалпы монтаждалған сыйымдылық                     2 398 359
оның iшiнде цифрлық                         1 055 145
ҚТС монтаждалған сыйымдылығы                      1 927 557
оның iшiнде цифрлық                           995 985
Ауылдық телефон станцияларының (бұдан әрi - АТС)
монтаждалған сыйымдылығы                            470 802
оның iшiнде цифрлық                            59 160
Жалпы iске қосылған сыйымдылық                    2 093 770
оның iшiнде цифрлық                           949 562
ҚТС iске қосылған сыйымдылығы                     1 728 225
оның iшiнде цифрлық                           896 433
АТС iске қосылған сыйымдылығы                       365 545
оның iшiнде цифрлық                            53 129
___________________________________________________________________
2003 жылдың 1 қаңтарында НТА саны 2 081 858 нөмiрдi (2001 жылмен салыстырғанда 6,8% өсiм), оның iшiнде ҚТС бойынша - 1 716 879 нөмiрдi (5,5% өсiм), ATC бойынша - 364 979 нөмiрдi (12,9 % өсiм) құрады.
Қазақстан Республикасы бойынша телефон тығыздығы 100 тұрғынға шаққанда 14 нөмiрдi, оның iшiнде ҚТС бойынша - 20,5 нөмiрдi және ATC бойынша - 5,6 нөмiрдi құрады.
2002 жылы желiнi ұлғайта отырып, координаттық станцияларды М-200 үлгісiндегi цифрлық станциямен ауыстыру арқылы 56 ауылдық ATC жаңартылды. Сөйтiп, ауылдағы цифрлық станциялардың жалпы саны өткен жылғымен салыстырғанда 2 есе көбейдi.
Шағын жаңғырту жабдықтарымен (БАУЕ-АНА, электрондық РСЛО және регистрлер) толық жабдықтау арқылы, ATMК-50/200 үлгісiндегi 351 ауылдық ATC абоненттерiнiң қалааралық желiге шығуы қосымша қамтамасыз етiлдi.
Ауылдық және қатынауы қиын аудандар үшiн ДАМА технологиясы бойынша спутниктiк байланыс желiсiнiң құрылысын салу жалғастырылды. 2002 жылы 30 ДАМА станциясы орнатылды. Спутниктiк желiнiң жалпы сыйымдылығы 2003 жылдың 1 қаңтарында 230 станция болды, оның 195-i шалғайдағы ауылдық мекендерде.
2002 жылы "Қазақтелеком" АҚ уақыт бойынша есеп айырысуды жаппай енгiзуге қатысты жұмыстарды жалғастырды. Тараз, Өскемен, Орал, Павлодар, Ақтау, Петропавл, Атырау, Қостанай және Көкшетау қалаларында балама ATC-ның уақыт бойынша есептеу жабдықтары сынақтық пайдалануға қабылданды.
2002 жылы өнiмдердi сатудан түскен кiрiс 56804,4 млн. теңге сомасында немесе жоспардың 105,6% болып есептелдi. 2001 жылмен салыстырғанда 23,8% өсiмiмен жоспардан тыс 3027,6 млн. теңге алынды. Кiрiстер жоспары бұрынғы жылғыдан да өсе түсiп, телекоммуникациялар қызметiнiң барлық түрi бойынша қамтамасыз етiлдi.
Кiрiстер құрамындағы ең көп үлестi қалааралық және халықаралық телефон байланысы алады - 63%. Қызмет көрсетудiң осы түрiндегi жоспардың артық орындалуы 7,5% немесе 2001 жылмен салыстырғанда 24,7% өсiмiмен 2493,6 млн. теңге мөлшерiнде қамтамасыз етiлдi.

Общая монтированная емкость                        2 398 359
в том числе цифровых                               1 055 145
Монтированная емкость ГТС                          1 927 557
в том числе цифровых                                 995 985
Монтированная емкость сельских телефонных
станций (далее - СТС)                                470 802
в том числе цифровых                                  59 160
Общая задействованная емкость                      2 093 770
в том числе цифровых                                 949 562
Задействованная емкость ГТС                        1 728 225
в том числе цифровых                                 896 433
Задействованная емкость СТС                          365 545
в том числе цифровых                                  53 129
____________________________________________________________________
Число ОТА на 1 января 2003 года составило 2 081 858 номеров (6,8% прироста по сравнению с 2001г.), в том числе по ГТС - 1 716 879 номеров (5,5% прироста), по СТС -
364 979 номера (12,9% прироста).
Телефонная плотность по Республике Казахстан составила 14 номеров на 100 жителей, в том числе по ГТС - 20,5 номеров и по СТС - 5,6 номеров.
В 2002 году модернизировано 56 сельских АТС путем замены координатных станций на цифровые типа М-200 с расширением линейного хозяйства. Таким образом, общее количество цифровых станций на селе увеличилось в 2 раза по сравнению с прошлым годом.
Путем дооборудования средствами малой модернизации (АПУС-АОН, электронные РСЛО и регистры) дополнительно обеспечен выход на междугородную сеть абонентов 351 сельской АТС типа АТСК-50/200.
Было продолжено строительство спутниковой сети связи для сельских и труднодоступных районов по технологии ДАМА. За 2002 год смонтировано 30 станций ДАМА. Общая емкость спутниковой сети на 1 января 2003 года составила 230 станций, из них в удаленных сельских пунктах - 195.
В 2002 году АО "Казахтелеком" были продолжены работы по повсеместному внедрению повременного учета. Принято в опытную эксплуатацию оборудование повременного учета аналоговых АТС в городах Тараз, Усть-Каменогорск, Уральск, Павлодар, Актау, Петропавловск, Атырау, Костанай и Кокшетау.
За 2002 год доходы от реализации продукции начислены в сумме 56804,4 млн. тенге или 105,6% к плану. Сверх плана получено 3 027,6 млн. тенге, с ростом к 2001 году на 23,8%. План доходов обеспечен в основном по всем видам услуг телекоммуникаций с ростом к предыдущему году.
Наибольшую долю в структуре доходов занимает междугородная международная телефонная связь - 63%. По данному виду услуг перевыполнение плана обеспечено на 7,5% или на 2 493,6 млн. тенге, с ростом к 2001 году на 24,7%.

Жергiлiктi телефон байланысы бойынша көрсетiлген қызметтен түскен кiрiс көлемi желi абоненттерiнің санын көбейту бойынша жоспардың 1,8 есе, телефон орнату жоспарының 33,1% артығымен орындалу есебiнен жоспарға қарағанда 473,2 млн. теңге (104,5%), өстi. 2001 жылға қарай кiрiс өсiмi 111,3% құрады.
2002 жылы операциялық қызмет шығындары 43 951,4 млн. теңге сомасында есептелдi, бұл жоспардағыдан 5,2% артық.
Негiзгi қызметтен түскен кiрiс "Қазақтелеком" АҚ бойынша тұтас алғанда 2001 жылғымен салыстырғанда 9,3% өсiммен 12 852,9 млн. теңге сомасында есептелдi.
Таза кiрiс 2001 жылмен салыстырғанда 40,6% және жоспардан 40,9% жоғары өсiмiмен 12 147,2 млн. теңге сомасында алынды.
Бiр жұмыс iстеушiге шаққандағы кiрiсi 19,1% ұлғайып, 1 764,5 мың теңге болды.
2002 жылы жұмыс iстеушiлердiң орташа тiзiмдiк саны 32193 адамды құрап, 2001 жылға қарағанда 3,3% өстi.
Орташа тiзiмдiк сан ауылдық байланысты қалпына келтiру жөнiндегi бағдарламаның жүзеге асырылуына және өндiрiстiң кеңеюiне (атап айтқанда, желiлiк-кабелдiк шаруашылықты техникалық қамтамасыз ету, Батыс ТОБЖ пайдалануға берiлуi, сату орталықтарын кеңейту) байланысты көбейдi.
Негiзгі реттелетiн қызмет көрсетулердiң тарифтерi өсiрiлген жоқ.
2002 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетiне салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер ретiнде 13194,5 млн. теңге, оның iшiнде корпоративтiк табыс салығы 2924,9 млн. теңге, әлеуметтiк салық - 2455,1 млн. теңге, ҚҚС - 3830,1 млн. теңге, Қазақстан Республикасы аумағына әкелiнетiн тауарларға ҚҚC - 1947,4 млн. теңге төлендi. Сонымен бiрге, 2002 жылы 2001 жылғы жұмыс қорытындысы бойынша мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер 946,5 млн. теңге көлемiнде бюджетке төлендi.
3. 2003 жылдың қорытындылары
HTA өсiмi 146,4 мың телефон болды, оның iшiнде 44,2 мың телефон ауылдық жерлерде, орнатылған НТА саны - 191,8 мың телефон, оның iшiнде 59,2 мың телефон ауылдық жерлерде. "Қазақтелеком" АҚ өз қаражаты есебiнен бұрын телефондандырылмаған 536 елдi мекендi телефондандырды.
2003 жылдың аяғында HTA саны 2228 мың бiрлiктi құрады.
Смарт-карталармен жұмыс iстейтiн әмбебап таксофондар желiсi 642 данаға ұлғайды.
2003 жылы қалааралық, халықаралық телефон трафигi 1545,5 млн. минутты, оның iшiнде бағыттар бойынша: Қазақстан Республикасы - 1418,5 млн. минутты (ұялы байланыс операторларының 271,3 млн. минут трафигін қосқанда), ТМД мемлекеттерi бойынша - 113,9 млн.минутты, алыс шетелдер бойынша - 13 млн. минутты құрады.
2003 жылы телеграф трафигi 532 мың бiрлiктi құрады.
Негiзгі қызметтен түсетiн кiрiс 65 880,6 млн. теңгенi, оның iшiнде қалааралық, халықаралық байланыс қызметiн көрсетуден түскен кiрiс 41 086,3 млн. теңге, жергiлiктi байланыстан түскен кiрiс - 11 731,5 млн. теңге, деректер беру желiсi қызметiн көрсетуден түскен кiрiс - 2 667 млн. теңге болды.

По местной телефонной связи объем доходов от предоставленных услуг увеличился против плана на 473,2 млн. тенге (104,5%), за счет перевыполнения планов по приросту абонентов сети в 1,8 раза, установкам телефонов на 33,1 %. Рост доходов к 2001 году составил 111,3%.
За 2002 год начислено расходов операционной деятельности в сумме 43 951,4 млн. тенге, что выше плана на 5,2%.
Доход от основной деятельности начислен в целом по АО "Казахтелеком" в сумме
12 852,9 млн. тенге с ростом к 2001 году на 9,3%.
Чистый доход получен в сумме 12 147,2 млн. тенге, с ростом к 2001 году на 40,6% и на 40,9% выше плана.
Доходы на 1 работающего возросли на 19,1% и составили 1 764,5 тыс.тенге.
Среднесписочная численность работающих за 2002 год составила 32193 человек и увеличилась к 2001 году на 3,3%.
Увеличение среднесписочной численности связано с реализацией программы по восстановлению сельской связи и расширением производства (в частности, техническое обслуживание линейно-кабельного хозяйства, ввод в эксплуатацию Западной ВОЛС, расширение центров продаж).
Повышения тарифов на основные регулируемые услуги не производилось.
За 2002 год уплачено в государственный бюджет Республики Казахстан 13194,5 млн.тенге в виде налогов и других платежей в бюджет, в том числе корпоративный подоходный налог составил 2924,9 млн.тенге, социальный налог - 2455,1 млн.тенге, НДС - 3830,1 млн.тенге, НДС на товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан - 1947,4 млн.тенге. Кроме того, в 2002 году были внесены в бюджет дивиденды на госпакет акций в размере 946,5 млн.тенге по итогам деятельности за 2001 год.
3. Итоги 2003 года
Прирост ОТА составляет 146,4 тыс. телефонов, в том числе 44,2 тыс. телефонов в сельской местности, количество установленных ОТА - 191,8 тыс. телефонов, в том числе 59,2 тыс. телефонов в сельской местности. За счет собственных средств АО "Казахтелеком" телефонизировано 536 ранее нетелефонизированных населенных пунктов.
Количество ОТА к концу 2003 года составило 2 228 тыс.единиц.
Сеть универсальных таксофонов, работающих на смарт-картах, расширена на 642 единицы.
За 2003 год междугородный, международный телефонный трафик составил 1545,5 млн. минут, в том числе по направлениям: Республика Казахстан - 1418,5 млн.минут (включая трафик к операторам сотовой связи 271,3 млн.минут), по государствам СНГ - 113,9 млн.минут, по странам дальнего зарубежья - 13 млн.минут.
Телеграфный трафик за 2003 год составил 532 тыс. единиц.
Доходы от основной деятельности составили 65 880,6 млн. тенге, в том числе доходы от услуг междугородной, международной связи - 41086,3 млн.тенге, доходы от услуг местной связи - 11 731,5 млн.тенге, доходы от услуг сети передачи данных - 2 667 млн.тенге.

Операциялық қызмет шығыстары 49610,8 млн. теңге сомасын, оның iшiнде өндiрiстiк өзiндiк құн бойынша - 37 940,7 млн. теңгенi құрады.
Өзiндiк құн құрылымы мынадай болды:
(млн. теңге)
___________________________________________________________________
Өзiндiк құн, барлығы                              37940,7
оның iшiнде:
Материалдар                                        2755,9
Еңбек бойынша шығындар                            12058,7
үстеме шығындар                                   23126,1
___________________________________________________________________
Кезең шығындары 11 670,1 млн. теңгенi, оның iшiнде жалпы және әкiмшiлiк шығындар - 9 318,4 млн. теңгенi құрады.
Жалпы табыс 2002 жылға қарағанда 18,8%-ке өсiп, 27 939,9 млн. теңге болды.
Таза кiрiс мөлшерi 17 827,3 млн. теңгенi, негізгi қызмет табысына қарағанда таза кiрiс деңгейi 27% құрады.
Кiрiстер бойынша болжамдардың орындалуы кеңейтiлген инвестициялық бағдарламаны жүзеге асыру нәтижесiнде қамтамасыз етiлдi, оның көлемi 19088 млн. теңге болды. Бағдарламаны қаржыландыру сыртқы қарыздар есебiнен (10247 млн. теңге) және өз қаражаттарын пайдалану жолымен (8840 млн. теңге) қамтамасыз етiлдi. Инвестицияларды жергiлiктi телекоммуникациялар желiсiн жетiлдiруге және дамытуға, Шығыс ТОБЖ құрылысын аяқтауға, Интернетке баратын сыртқы арналардың жалпы сыйымдылығын 68 Мбит/с дейiн ұлғайта отырып, деректер беру желiсiн дамытуға және басқа жобаларға бағытталды.
Жезқазған - Жаркент, Атырау - Орал цифрлы радиорелелiк желiлердiң құрылысын салу жүзеге асырылды. 2003 жылы Солтүстiк ТОБЖ жобалауды әзiрлеу бойынша жұмыстар жүргізiлдi. 2003 жылы 140 ауылдық балама станцияларды цифрлық АТС-ге алмастыру жүргiзiлдi. Аудан iшiндегi қосылу желiлерiн цифрландыру 116 ауылдық елдi мекендi қамтыды. Шалғайдағы қатынауы қиын аудандарда 30 ДАМА станциясы орнатылды.
"Қазақтелеком" АҚ акционерлерiнiң 2003 жылы 16 мамырда өткен жалпы жиналысының шешiмiне сәйкес 2002 жылдың қорытындылары бойынша дивидендтер мөлшерi жай акцияларға 3,24 млрд. теңге, оның iшiнде мемлекеттiк акциялар пакетiне 1,8 млрд. теңгенi құрады. Сөйтiп, бiр жай акцияға дивидендтер мөлшерi 296,63 теңгенi құрады.
2003 жылы мемлекеттік бюджетке төленген салық мөлшерi 15,57 млрд.теңгенi құрады: ҚҚС - 6,28 млрд.теңге, корпоративтiк табыс салығы - 3,92 млрд.теңге, әлеуметтік салық - 2,82 млрд.теңге, көлiкке, жерге, мүлiкке салық - 0,62 млрд.теңге, төлем көзiнен табыс салығы - 1,43 млрд. теңге болды.
"Қазақтелеком" АҚ Жамбыл облысында болған жер сiлкiнiсiнен зардап шеккендерге көмек көрсету мақсатында 25 млн. теңге аударды. Жер сiлкiнiсi салдарынан қираған телекоммуникация объектiлерiн қалпына келтiруге 141 млн. теңге мөлшерiнде қаражат бөлiндi. Қираған ATC ғимараттарының құрылысы салынуда және Қызылшаруа ауылы мен Луговая станциясында жаңа цифрлық станциялар орнатылуда, жаңа желiлiк-кабельдiк шаруашылық құрылысын, оның iшiнде "Луговая-Құлан станциясы" учаскесiндегi талшықты-оптикалық байланыстың қосылу желiсiн салу жүзеге асырылуда. Аудан орталығы Құландағы ATC ғимараты күрделi жөндеуден өтуде.

Расходы операционной деятельности составили в сумме 49610,8 млн. тенге, в т.ч. по производственной себестоимости - 37 940,7 млн. тенге.
Структура себестоимости выглядит следующим образом:
(млн.тенге)
___________________________________________________________________
Себестоимость всего                        37940,7
в том числе:
Материалы                                   2755,9
Расходы по труду                           12058,7
Накладные затраты                          23126,1
------------------------------------------------------------------
Расходы периода составили в сумме 11 670,1 млн. тенге, в том числе общие и административные расходы - 9 318,4 млн. тенге.
Валовый доход составил 27 939,9 млн. тенге, с ростом к 2002 году на 18,8%.
Размер чистого дохода составил 17827,3 млн. тенге, уровень чистого дохода к доходам основной деятельности достиг 27%.
Выполнение прогнозов по доходам обеспечено в результате реализации обширной инвестиционной программы, объем которой составил 19088 млн.тенге. Финансирование программы обеспечено за счет внешних займов (10247 млн.тенге) и путем использования собственных средств (8840 млн.тенге). Инвестиции направлены на модернизацию и развитие местной сети телекоммуникаций, окончание строительства Восточной ВОЛС, развитие сети передачи данных с увеличением общей емкости внешнего канала на Интернет до 68 Мбит/с и другие проекты.
Осуществлялось строительство цифровых радиорелейных линий Жезказган - Жаркент, Атырау - Уральск. В 2003 году проведены работы по подготовке к проектированию Северной ВОЛС.
В 2003 году произведена замена 140 сельских аналоговых станций на цифровые АТС. Цифровизация внутрирайонных соединительных линий охватила 116 сельских населенных пунктов. Установлены 30 станций ДАМА в удаленных, труднодоступных районах.
В соответствии с решением общего собрания акционеров АО "Казахтелеком", состоявшегося 16 мая 2003 года, размер дивидендов по итогам 2002 года по простым акциям составил 3,24 млрд.тенге, в том числе на государственный пакет акций - 1,8 млрд. тенге. Таким образом, размер дивидендов на одну простую акцию составил 296,63 тенге.
Размер налогов, уплаченных в государственный бюджет в 2003 году, составил 15,57 млрд.тенге: НДС - 6,28 млрд.тенге, корпоративного подоходного налога - 3,92 млрд.тенге, социального налога - 2,82 млрд.тенге, налогов на транспорт, землю, имущество - 0,62 млрд.тенге, подоходного налога у источника выплаты - 1,43 млрд.тенге.
В целях оказания помощи пострадавшим от землетрясения в Жамбылской области АО "Казахтелеком" перечислено 25 млн.тенге. На восстановление объектов телекоммуникаций, разрушенных в результате землетрясения, выделены средства в объеме 141 млн.тенге. Ведется строительство разрушенных зданий АТС и установка новых цифровых станций в поселке Кызылшаруа и на станции Луговая, осуществляется строительство нового линейно-кабельного хозяйства, в том числе соединительной линии волоконно-оптической связи на участке "ст. Луговая - Кулан". В райцентре Кулан производится капитальный ремонт здания АТС.

4. 2004-2006 жылдарға арналған даму жоспары
1. Мақсаттар және мiндеттер
Экономиканың өрлеуiмен, iскерлiк белсендiлiктiң жандануымен, халық табысының өсуiмен сипатталатын қолайлы макроэкономикалық факторлар болжанып отырған кезеңде телекоммуникациялар қызметiн көрсетуге деген көтерiңкi сұранысты қалыптастырады және телекоммуникациялар рыногының серпiндi дамуына септiгiн тигізедi.
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың 2004 жылғы 17 наурыздағы N 1297 тапсырмасына және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Д.К. Ахметовтiң 2004 жылғы 9 сәуiрдегi N 17-52/1881 тапсырмасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң DСS-1800 стандартындағы лицензияға конкурс өткiзу жөнiндегi жоспарларына байланысты жоспарланып отырған кезеңде ұялы байланысқа лицензия алу қарастырылуда. 2006 жылы "Қазақтелеком" АҚ-ын жекешелендiрудi жүзеге асыру мүмкiндiгi қарастырылатын болады.
Бәсекелестiк рынок жағдайында тиiмдi әрi табысты жұмыс iстеу мақсатында "Қазақтелеком" АҚ толығымен бизнес бағытын ұстанған компанияға айналуы керек. Ол үшiн бизнестiң тиiмдi жаңа түрлерiн игеруге, кiрiстерi жоғары сараланымдардағы жұмысты күшейту және көпшiлiкке қызмет көрсету рыногындағы өзiндiк үлесiн арттыра түсуге тиiс.
Ырықтандыру барысында кiрiстердiң шығыны жаңа рыноктардағы кiрiстiң өсуiмен және тарифтердi қайта теңгерiмдеумен өтелуге тиiс. Жоспарланған мерзiмде "Қазақтелеком" АҚ-ның ұялы байланыс желiсiн құру көзделедi. Ұялы байланыс операторының рыногына қатысу "Қазақтелеком" АҚ үшiн стратегиялық мiндет болып табылады. Бұл компанияның капиталдануын арттырады, келешегi зор және стратегиялық тұрғыдан маңызды ұялы байланыс операторы рыногына мемлекеттiң қатысуын күшейтедi, ауылдық байланыстың бiрқатар мәселелерiн ең аз шығынмен шешуге, тұрғындарға сапалы әрi арзан ұялы байланысты ұсынуға мүмкiндiк бередi. Лицензия алу және жобаны жүзеге асыру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес iске асырылатын болады.
Соның нәтижесiнде болашақ жекешелендiру кезiнде "Қазақтелеком" АҚ капиталдануы рыноктық құнды арттыру арқылы өсетiн болады.
"Қазақтелеком" АҚ жоспарланып отырған кезеңдегi жұмысының мақсаттары:
қоғамның және мемлекеттiк басқару органдарының байланыс қызметiн көрсетудiң барлық түрлерiне сұраныстарын қанағаттандыру;
рыноктық бағаның тұрақты ұзақ мерзiмдi өсуi.
"Қазақтелеком" АҚ алдағы кезеңдегi мiндеттерi:
рыноктағы өз тұғырларын нығайту;
бизнес-бағыттық iшкi және сыртқы саясатты қалыптастыру;
бәсекелестiкке төтеп бере алатын және қазiргi заманға сай телекоммуникациялық инфрақұрылымды қалыптастыру болып табылады.
2004 жылы толық бәсекелестiк рыногы жағдайында рыноктағы тұғырлардан айырылмау үшiн компанияны бизнес-бағыттық тұрғыдан қайта ұйымдастыру стратегиялық мiндет болып табылады.

4. План развития на 2004-2006 годы
1. Цели и задачи
Благоприятные макроэкономические факторы, характеризующиеся подъемом экономики, оживлением деловой активности, повышением доходов населения, формируют повышенный спрос на услуги телекоммуникаций и предполагают динамичное развитие рынка телекоммуникаций в прогнозируемом периоде.
В соответствии с поручением Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева от 17 марта 2004 года N 1297 и поручением Премьер-министра Республики Казахстан Д.К. Ахметова от 9 апреля 2004 года N 17-52/1881 и в связи с планами Правительства Республики Казахстан по проведению конкурса на лицензию стандарта DCS-1800 в планируемом периоде предполагается получение лицензии на мобильную связь. В 2006 году будет рассмотрена возможность осуществления приватизации АО "Казахтелеком".
В целях эффективного и успешного функционирования в условиях конкурентного рынка АО "Казахтелеком" должно стать полностью бизнес-ориентированной компанией. Для этого необходимо освоить новые рентабельные виды бизнеса, активизировать работу в высокодоходных сегментах и увеличивать свою долю на рынке массовых услуг.
Потеря доходов при либерализации должна быть компенсирована ростом доходов на новых рынках и ребалансированием тарифов. В планируемом периоде предполагается создание сети сотовой связи АО "Казахтелеком". Участие на рынке операторов сотовой связи является стратегической задачей для АО "Казахтелеком". Это повысит капитализацию компании, усилит присутствие государства на перспективном и стратегически важном рынке сотовой связи, позволит с наименьшими затратами решить ряд проблем сельской связи, предоставит более качественную и дешевую сотовую связь населению. Получение лицензии и реализация проекта будут производиться в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В результате произойдет рост капитализации АО "Казахтелеком" с повышением рыночной стоимости при будущей приватизации.
Целями работы АО "Казахтелеком" на планируемый период являются:
удовлетворение потребности общества и органов государственного управления в получении всех видов телекоммуникационных услуг;
устойчивый долгосрочный рост рыночной стоимости.
Задачи АО "Казахтелеком" на предстоящий период:
укрепление своих позиций на рынке;
формирование бизнес-ориентированной внутренней и внешней политики;
формирование конкурентоспособной и современной телекоммуникационной инфраструктуры.
В 2004 году стратегической задачей будет преобразование в бизнес-ориентированную компанию для удержания рыночных позиций в условиях полностью конкурентного рынка.

2. Алға қойылған мiндеттерге қол жеткiзу жолдарын таңдау
Алға қойылған мiндеттерге қол жеткiзу үшiн "Қазақтелеком" АҚ мынадай стратегиялық бағыттарды таңдайды:
қазiргі заманғы телекоммуникациялық инфрақұрылымды қалыптастыруды аяқтау;
жоғары кiрiстi сараланымдарда бизнестi жандандыру;
клиенттерге қызмет көрсету сапасын арттыру.
2007 жылға қарай ҰАСМ құрылысы аяқталатын болады, жергiлiктi желiлерде монтаждалған сыйымдылықты цифрландыру деңгейiн 60% дейiн жеткiзудi қамтамасыз ету болжанып отыр. Қазiргi заманғы цифрлық жабдықтар, желiлер мен оларды пайдалануды оңтайландыру негiзiнде жергiлiктi телекоммуникациялар желiлерiн жетiлдiру және дамыту, желiнiң және оны пайдаланудың тиiмдiлiгін арттыру жөнiндегi жұмыстарды жалғастыру қажет. "Қазақтелеком" АҚ алдағы қызметiнде озық технологияларды пайдалану негiзiнде телекоммуникациялар қызметiн көрсету түрлерiн кеңейтуге баса назар аударатын болады.
Бизнес құрылымы жоғары рентабелдi клиенттер мен қызмет түрлерiнiң сараланымда компанияның үлесiн арттыру жағына қарай өзгеруi тиiс. "Қазақтелеком" АҚ-ның Европа - Қытай транзиттiк трафигiнiң ең iрi ұлтаралық операторы, ұялы байланыс операторы ретiнде қалыптасуы ең маңызды стратегиялық бағыт болып табылады. Бұқаралық рынок үшiн деректер беру қызметiн көрсетедi, оны одан әрi кеңейтудiң де болашағы зор.
"Қазақтелеком" АҚ-ы телекоммуникациялық рыноктағы жетекшi тұғырын нығайта түсу сату жүйесiн айтарлықтай жақсартуға және тұтынушыларға ұсынылатын сервистiң сапасын арттыруға негiзделетiн болады.
3. Өнiм (жұмыс, көрсетiлетiн қызмет) өндiрудiң даму серпiнi
Болжанып отырған кезеңде "Қазақтелеком" АҚ-ның күш-жiгерi жоғары сапалы iшкi және сыртқы ақпарат алмасуды, телекоммуникациялар қызметiн көрсетудiң барлық түрлерiн дамытудың ең қуатты негізiн қамтамасыз ететiн, бiрегей техникалық және ұйымдастыру идеологиясы негiзiнде жұмыс iстейтiн және дамитын қазiргі заманға сай телекоммуникациялар желiсiн құруға бағытталатын болады.
Болжам бойынша күрделi салымдар 2004 жылы 25,2 млрд. теңге, 2005 жылы - 22,1 млрд. теңге, 2006 жылы - 21,7 млрд. теңге болады. Аталған қаражаттар телекоммуникациялар желiсiн одан әрi дамытуға, халықтың және дамып келе жатқан экономиканың байланыс қызмет көрсетулерiне деген өсе түсетiн сұранысты қанағаттандыруға жұмсалады.
2006 жылы негiзгi телефон аппараттарының саны 2004 жылмен салыстырғанда 8% өсiп, 2,4 млн. данаға жетедi. Қалааралық және халықаралық телефон трафигi 1,8 млрд. минутқа жетедi.
__________________________________________________________________
|2004 ж. |2005 ж. |2006 ж.
| болжам |болжам  | болжам
__________________________________________________________________

2. Выбор путей достижения поставленных задач
Для достижения поставленных задач АО "Казахтелеком" выбирает следующие стратегические направления:
завершение формирования современной телекоммуникационной инфраструктуры;
активизация бизнеса в высокодоходных сегментах;
повышение качества услуг и обслуживания клиентов.
К 2007 году будет закончено строительство НИСМ, предполагается обеспечить уровень цифровизации местных сетей до 60% монтированной емкости. Необходимо продолжить работы по модернизации и развитию местных сетей телекоммуникаций на базе современного цифрового оборудования, оптимизации сети и ее эксплуатации. АО "Казахтелеком" в предстоящей деятельности будет придавать приоритетное значение расширению спектра предоставляемых услуг телекоммуникаций на основе использования передовых технологий.
Структура бизнеса должна измениться в сторону увеличения доли на сегменте высокорентабельных клиентов и видов деятельности. Важнейшими стратегическими направлениями является становление АО "Казахтелеком" как оператора сотовой связи, крупного транснационального оператора транзитного трафика Европа-Китай. Перспективным является дальнейшее расширение услуг передачи данных для массового рынка.
Укрепление лидирующей позиции АО "Казахтелеком" на телекоммуникационном рынке будет основано на значительном улучшении системы продаж, повышении качества предоставляемого потребителям сервиса.
3. Динамика развития производства продукции (работ, услуг)
Усилия АО "Казахтелеком" в прогнозируемом периоде будут направлены на построение современной сети телекоммуникаций, функционирующей и развивающейся на основе единой технической и организационной идеологии, обеспечивающей высококачественный внутренний и международный информационный обмен, мощную базу для развития всех видов услуг телекоммуникаций.
По прогнозу, капитальные вложения в 2004 году составят 25,2 млрд.тенге, в 2005 году - 22,1 млрд.тенге, в 2006 году - 21,7 млрд.тенге. Указанные средства будут направлены на дальнейшее развитие сети телекоммуникаций, удовлетворение растущих потребностей населения и развивающейся экономики в услугах связи.
Количество основных телефонных аппаратов в 2006 году возрастет по сравнению с 2003 годом на 8% и составит 2,4 млн.единиц. Междугородный, международный телефонный трафик составит 1,8 млрд. минут.
____________________________________________________________________
| 2004 прогноз | 2005 прогноз | 2006 прогноз
-------------------------------------------------------------------
Наличие ОТА - всего,

HTA - барлығы, мың дана                2362      2386    2409
Қалааралық, халықаралық телефон
трафигі - барлығы, млн. мин.           1623      1704    1789
__________________________________________________________________
2006 жылы сатылған өнiмнiң (жұмыстың, қызмет көрсетудiң) болжамды өзiндiк құны 2004 жылдың деңгейiне қарағанда 12% өсiмiмен, 42,3 млрд. теңгенi құрайтын болады.
Өзiндiк құн құрылымының 2006 жылға дейiнгi болжамы
(млн.теңге)
__________________________________________________________________
|2004 ж. |2005 ж. |2006 ж.
| болжам |болжам  | болжам
__________________________________________________________________
Өзiндiк құн, барлығы                   39908    40073    42316
оның iшiнде:
Материалдар                            4133     4321     4808
Еңбек бойынша шығыстар                 11972    11410    12103
үстеме шығындар                        23803    24342    25405
__________________________________________________________________
Телекоммуникациялар желiлерiнiң кеңеюiне, сол сияқты iшкi және сыртқы өндiрушiлер бағаларының көтерiлуiмен де байланысты электр қуатына, отынға, кабельге және қосалқы бөлшектерге жұмсалатын шығыстардың артуы болжануда. Жабдықтардың айтарлықтай мөлшерiнiң желiнi жаңарту мен кеңейту процесiнде iске қосылуына байланысты амортизациялық жарналар ұлғаятын болады.
"Қазақтелеком" АҚ-да әкiмшiлiк пен еңбек ұжымы арасында жасалған Ұжымдық шартқа сәйкес жүзеге асырылатын нақты мақсаттарға бағытталған әлеуметтiк саясат жүргiзiлуде.
"Қазақтелеком" АҚ-ның Ұжымдық шартында жұмыс берушi мен қызметкерлердiң құқықтары және мiндеттерi, еңбек және демалыс тәртiбi, еңбекақы төлеудегi негізгi кепiлдiктер, қызметкерлер мен зейнеткерлердi әлеуметтік тұрғыдан қорғау, еңбек қорғау жөніндегі шаралар, әлеуметтік кепiлдемелер және толық немесе iшiнара еңбекке қабiлетiн жоғалтқан жағдайда қызметкерге өтемақы төлеу белгiленген.
Телекоммуникациялар желiсiн цифрландыру, жабдықтардың жаңа түрлерiн, ақпараттық технологияларды және бағдарламалық өнiмдердi енгiзу бiлiктiлiгi неғұрлым жоғары мамандарды тартуды және тиiсiнше еңбекақы төлеудi талап етедi.
Директорлар кеңесi 1997 жылы "Қазақтелеком" АҚ-ның ауылда тұратын мамандарды жергiлiктi жерде оқытып, үйретуге тиiс деген шешiм қабылдады. Оқыту шығындары "Қазақтелеком" АҚ-ның орталықтандырылған қорынан төленедi. Тұрақты түрде семинарлар өткiзiледi, қызметкерлер ұдайы бiлiктiлiктi жетiлдiру курстарынан өтiп отырады.
"Қазақтелеком" АҚ-ның қызметi қоршаған ортаға зиян келтiрмейдi. Байланыс желiлерi құрылысын салғанда жердi қайта өңдеу және қалпына келтiру шаралары жүзеге асырылады.

тыс.единиц                  2362           2386          2409
Междугородный,
международный
телефонный трафик -
всего, млн. мин.            1623           1704          1789
____________________________________________________________________
Себестоимость реализованной продукции (работ, услуг) в 2006 году составит по прогнозу 42,3 млрд.тенге с ростом на 12% к уровню 2003 года.
Прогноз структуры себестоимости до 2006 года
(млн.тенге)
____________________________________________________________________
| 2004 прогноз | 2005 прогноз | 2006 прогноз
-------------------------------------------------------------------
Себестоимость всего         39908          40073         42316
в том числе:
Материалы                    4133           4321          4808
Расходы по труду            11972          11410         12103
Накладные затраты           23803          24342         25405
____________________________________________________________________
Прогнозируется рост расходов на электроэнергию, топливо, кабель и запасные части, обусловленный как расширением сети телекоммуникаций, так и ростом цен внутренних и зарубежных производителей. Амортизационные отчисления будут увеличиваться, что связано с вводом значительного количества оборудования в процессе обновления и расширения сети.
В АО "Казахтелеком" проводится целенаправленная социальная политика, осуществляемая в соответствии с Коллективным договором, заключенным между администрацией и трудовым коллективом.
В Коллективном договоре АО "Казахтелеком" определены права и обязанности работодателя и работников, режим труда и отдыха, основные гарантии в оплате труда, социальная защита работников и пенсионеров, меры по охране труда, социальные гарантии и компенсации при утере полной или частичной трудоспособности работника.
Цифровизация сети телекоммуникаций, внедрение новых видов оборудования, информационных технологий и программных продуктов требуют привлечения специалистов более высокой квалификации и соответствующей оплаты труда.
В 1997 году Совет директоров принял решение, что АО "Казахтелеком" должно обучать на местах специалистов, проживающих в сельской местности. Расходы на обучение оплачиваются из централизованного фонда АО "Казахтелеком". На постоянной основе проводятся семинары, работники постоянно проходят курсы повышения квалификации.
Деятельность АО "Казахтелеком" не наносит ущерба для окружающей среды. При строительстве линий связи проводится рекультивация земель и их восстановление.

Еңбектi қорғау және қауiпсiздiк техникасы жөніндегі жұмыс "Қазақстан Республикасындағы Еңбек туралы" 1999 жылғы 10 желтоқсандағы "Еңбек қауiпсiздiгі және еңбектi қорғау туралы" 2004 жылғы 12 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңдарына, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, "Қазақтелеком" АҚ-да еңбектi қорғау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру туралы epeжегe" сәйкес жүргiзiледi. Жоғарыда аталған актiлердiң негiзiнде "Қазақтелеком" АҚ әкiмшiлiгi мен Қазақстан Республикасы Байланыс қызметкерлерiнiң кәсiподағы арасында ұжымдық шарт жасалған, оның талаптарын "Қазақтелеком" АҚ барлық филиалдары орындауға мiндеттi.
Ұжымдық шартқа сәйкес еңбек жағдайын жақсарту жөнiндегi шараларды жүзеге асыруға әрбiр жұмысшының заңдарда белгiленген жылдық ең төменгі еңбекақы деңгейiнiң 30%-нан кем болмайтын мөлшерде қаражат бөлiнедi. Онда ғылым мен техниканың ең жаңа жетiстiктерiн енгізу, нақты және моральдiк тұрғыдан ескiрген жабдықтарды ауыстыру, жұмыс жайларында жарық пен жылу беру тәртiбiн нормаға жеткiзу жөнiндегi талаптар да көрсетiлген.
Еңбектi қорғау мақсатына арналған қаражат мына баптар:
телекоммуникация қызметкерлерiнiң тиiстi санаттары үшiн салалық тегiн беру нормаларына сәйкес арнайы киiм, арнайы аяқкиiм, жеке қорғану құралдарын сатып алу;
кәсiптiк тәуекел сыныбын, зиянды және қауiптi жұмыс жағдайларында iстейтiн қызметкерлерге жеңiлдiктер мен өтемақылар белгiлеу мақсатында жұмыс орындарында аттестаттау жүргiзу;
зиянды және қолайсыз еңбек жағдайларында жұмыс iстейтiн қызметкерлердi мiндетті түрде дәрiгерлiк тексеруден өткiзу;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес арнайы тамақтандыру; өндiрiсте жүрiп зақым алған қызметкерлерге емделуге, протездеуге және т.б. арналған залалдарды өтеу; өртке қарсы шаралар; еңбектi қорғау бойынша нормативтiк-техникалық құжаттамалар сатып алу бойынша жұмсалады.
4. Баға және тариф саясаты
Тариф саясаты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылатын болады.
Болжанып отырған кезеңде тарифтердi қайта теңдестiру және жалпы пайдаланымдағы қызмет көрсетулердi қаржыландыру бойынша ауыртпалықты рынокқа қатысушылардың барлығына бiрдей бөлудi ашық және әдiл тетiкке бiртiндеп ауыстыру жолымен тиiмдi емес қызмет көрсетулердiң кросс-қаражаттандырылуын болдырмау көзделiп отыр.
Табиғи монополиялар туралы заңдарға және монополияға қарсы заңдарға сәйкес реттелетiн телекоммуникациялық қызмет көрсетулердiң түрлерi бойынша iске қосылған байланыс операторларының активтерi және кiрiстер мен шығыстарды жеке есептеудi жүргiзудiң Тұжырымдамалық негiздерiнiң талаптарына сәйкес, қызмет көрсету түрлерi бойынша кiрiстер мен шығыстарды жеке eceптеу, әмбебап қызметтердi қаржыландыру тетігін бiр мезгiлде енгiзумен қатар жүзеге асырылады.
Телекоммуникациялардың реттелетiн қызмет көрсетулерiнiң тарифтерiн қайта теңдестiру жүргiзiлетiн болады.

Работа по охране труда и технике безопасности проводится в соответствии с Законами Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О труде в Республике Казахстан" , от 12 марта 2004 года "О безопасности и охране труда" , иными нормативными правовыми актами, Положением об организации работы по охране труда в АО "Казахтелеком". На основании вышеуказанных актов между администрацией АО "Казахтелеком" и профсоюзом работников связи Республики Казахстан заключен коллективный договор, условия которого обязательны для всех филиалов АО "Казахтелеком".
В соответствии с коллективным договором на осуществление мероприятий по улучшению условий труда выделяются средства в размере не менее 30% от уровня установленной законодательством минимальной заработной платы на одного работника в год. Там же зафиксированы требования по внедрению новейших достижений науки и техники, замене физически и морально устаревшего оборудования, доведению до норм освещенности и температурного режима помещений.
На цели охраны труда направляются средства по следующим статьям:
приобретение спецодежды, спецобуви, средств индивидуальной защиты в соответствии с отраслевыми нормами бесплатной выдачи для соответствующих категорий работников телекоммуникаций;
проведение аттестации рабочих мест в целях установления класса профессионального риска, льгот и компенсаций работникам, занятым на работах с вредными и опасными условиями труда;
проведение обязательного медицинского осмотра работников, занятых во вредных и неблагоприятных условиях труда;
специальное питание согласно законодательству Республики Казахстан; возмещение ущерба пострадавшим на производстве работникам на лечение, протезирование и т. д.; противопожарные мероприятия; приобретение нормативно-технической документации по охране труда.
4. Ценовая и тарифная политика
Тарифная политика будет осуществляться в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В прогнозируемом периоде предполагается устранение кросс-субсидирования нерентабельных услуг путем ребалансирования тарифов и постепенной замены на прозрачный и справедливый механизм равномерного распределения бремени по финансированию общедоступных услуг на всех участников рынка телекоммуникаций.
Будет произведено внедрение раздельного учета доходов и расходов по видам услуг в соответствии с требованиями Концептуальных основ ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов операторами связи по видам услуг телекоммуникаций, регулируемых в соответствии с законодательством о естественных монополиях и антимонопольным законодательством, с одновременным внедрением механизма финансирования универсальных услуг.
Будет произведено ребалансирование тарифов на регулируемые услуги телекоммуникаций.

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Д.К. Ахметовте өткен жиналыстың 2003 жылғы 20 тамыздағы N 17-52/007-3 Хаттамасына сәйкес жеке тұлғалар үшiн 2004 жылдың 1 сәуiрiнен бастап, ал заңды тұлғалар үшiн - 2006 жылдан бастап бiр жарым жыл iшiнде тарифтердi қайта теңгерiмдеудi бастауға шешiм қабылданды.
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес табиғи монополия саласына қатысты қызмет көрсетулердiң тарифi табиғи монополия субъектiлерiн бақылау және реттеу саласындағы өкiлеттi органмен бекiтiлетiн болады.
Байланыс қызметiн көрсетудiң экономикалық негiзделген тарифтерiн қайта теңдестiру және белгiлеу телекоммуникациялық рыноктың бұрын басқа операторлар үшiн тартымсыз болған сараланымдарында бәсекелестiктiң пайда болуына жағдай жасайды, ол ұсынылатын қызмет көрсетулердiң толыққандылығын, сапалылығын және әртүрлiлiгiн арттыра түседi.
5. Қаржылық нәтижелер және бюджетпен қарым-қатынас
Бүгiнгi таңда саланы ырықтандыру өлшемдерi анықталған жоқ, сондықтан кiрiстердiң болжамы шамамен жасалып отыр және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 18 ақпандағы N 168 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының телекоммуникация саласын 2003-2005 жылдарға арналған дамыту бағдарламасының (бұдан әрi - Бағдарламалар) нақты iс-шараларының бекiтiлуiне қарай дәлдене түсетiн болады.
Негізгi қызметтен түсетiн кiрiстер болжам бойынша 2004 жылы 66,6 млрд. теңгенi, 2005 жылы 65,7 млрд. теңгенi, 2006 жылы 65,6 млрд. теңгенi құрайды. "Қазақтелеком" АҚ-ның эксклюзивтiк құқықтан айыру нәтижесiнде қалааралық, халықаралық байланыс кiрiстерi 2004 жылғы 40,2 млрд. теңгеден 2006 жылы 36,9 млрд. теңгеге дейiн төмендейтiнi болжанып отыр. Жергілiктi байланыс бойынша кiрiстер тарифтердi қайта теңдестiру нәтижесiнде 2004 жылғы 12,9 млрд. теңгеден 2006 жылы 14,1 млрд. теңгеге дейiн өседi.
Рентабельдiлiктiң 2002 жылғы 21%-дан 2006 жылы 18%-ға дейiн төмендеуi телекоммуникациялар саласын ырықтандыру жағдайында "Қазақтелеком" АҚ жұмысының сыртқы жағдайларының өзгеруiне байланысты туындап отыр.
Таза пайда болжам бойынша 2004 жылы 12,8 млрд. теңгенi, 2005 жылы - 12,4 млрд. теңгенi, 2006 жылы - 11,9 млрд. теңгенi құрайды.
Мына талаптар:
тарифтердi қайта теңдестiру 2004 жылдан бастап үш жыл iшiнде жүргізiлуi;
тарифтердiң өзгеру серпiндiлiгі жоспарланған көрсеткiштерге сәйкес жүргiзiлуi;
"Қазақтелеком" АҚ-ның акциялары бойынша бөлуге жататын жыл сайынғы дивидендтер көлемi таза кiрiстiң 20%-нан аспауы;
экономика өрлеуiнiң тұтастай сақталуы орындалғанда ғана кiрiстер болжамының iске асуына қол жететiнiн атап өту керек.
Акционерлердiң 2004 жылғы 23 сәуiрде өткен жылдық жалпы жиналысында 2003 жылдың қорытындылары бойынша жай акцияларға 3438,5 млн. теңге, оның iшiнде мемлекеттiк акциялар пакетiне - 1910,1 млн. теңге көлемiнде дивидендтер төлеу туралы шешiм қабылданды. Сонымен қатар, қалған таза кiрiстен ауылдық байланысты дамытуға 500 миллион теңге жұмсау шешiлдi. Жай акциялар бойынша дивидендтер жөнiндегi болжам 2005 жылы 2446,7 млн. теңгенi құрайды, 2006 жылы 2359,2 млн. теңге, оның iшiнде мемлекеттiк акциялар пакетiне дивидендтер - 1359,1 млн. теңге, тиiсiнше 1310,5 млн. теңге болады. Жай акцияларға дивидендтер төлеу нысаны, тәртiбi мен мөлшерi заңдарға сәйкес белгiленетiн болады.

В соответствии с Протоколом совещания у Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К. от 20 августа 2003 года N 17-52/007-3 принято решение начать ребалансирование тарифов для физических лиц с 1 апреля 2004 года в течение полутора лет, для юридических лиц - с 2006 года.
Тарифы на услуги, относящиеся к сфере естественной монополии, будут утверждаться уполномоченным органом в сфере регулирования и контроля субъектов естественной монополии в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Ребалансирование и установление экономически обоснованных тарифов на услуги связи приведет к появлению конкуренции в секторах телекоммуникационного рынка, ранее непривлекательных для других операторов, что повысит насыщение, качество и разнообразие предоставляемых услуг.
5. Финансовые результаты и отношения с бюджетом
В настоящее время параметры либерализации отрасли не определены, поэтому прогноз доходов осуществлен индикативно и будет уточнен по мере утверждения конкретных мероприятий Программы развития отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2003 года N 168 (далее - Программа).
Доходы от основной деятельности по прогнозу в 2004 году составят 66,6 млрд.тенге, в 2005 году - 65,7 млрд.тенге, в 2006 году - 65,6 млрд.тенге. Предполагается, что в результате отмены эксклюзивного права АО "Казахтелеком" доходы междугородной, международной связи снизятся с 40,2 млрд.тенге в 2004 году до 36,9 млрд.тенге в 2006 году. В результате ребалансирования тарифов, доходы по местной связи возрастут с 12,9 млрд.тенге в 2004 году до 14,1 млрд.тенге в 2006 году.
Снижение рентабельности с 21% в 2002 году до 18% в 2006 году вызвано изменениями внешних условий функционирования АО "Казахтелеком" в условиях либерализации отрасли телекоммуникаций.
Чистый доход в 2004 году по прогнозу составит 12,8 млрд.тенге, в 2005 году - 12,4 млрд.тенге, в 2006 году - 11,9 млрд.тенге.
Необходимо отметить, что реализация прогноза доходов будет достигнута в случае выполнения следующих условий:
ребалансирование тарифов будет произведено в течение трех лет, начиная с 2004 года;
динамика изменения тарифов будет происходить в соответствии с запланированными показателями;
ежегодный размер дивидендов по акциям АО "Казахтелеком" не превысит 20% от чистого дохода, подлежащего распределению;
сохранение роста экономики в целом.
На годовом общем собрании акционеров 23 апреля 2004 года принято решение о выплате дивидендов по простым акциям по итогам 2003 года в размере 3438,5 млн.тенге, в том числе на государственный пакет акций - 1910,1 млн.тенге. Кроме того, решено из оставшегося чистого дохода дополнительно направить 500 миллионов тенге на развитие сельской связи.
В 2005 году прогноз дивидендов по простым акциям составляет 2446,7 млн.тенге, в 2006 году - 2359,2 млн.тенге, в том числе по дивидендам на государственный пакет акций - 1359,1 млн.тенге, 1310,5 млн.тенге соответственно. Форма, порядок и размер выплаты дивидендов на простые акции будут устанавливаться в соответствии с законодательством.

"Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру бойынша 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысына сәйкес телефон байланысы жоқ ауылдық елдi мекендердi телефондандыруға республикалық бюджет қаражаты есебiнен немесе "Қазақтелеком" АҚ-ның жай акцияларын қайта инвестициялау есебiнен 2004 жылы 940,2 млн. теңге, 2005 жылы - 751,2 млн. теңге, 2006 жылы - 540,1 млн. теңге жұмсалатын болады.
"Қазақтелеком" АҚ-на қалааралық, халықаралық байланыс қызметтерiн көрсетуге берiлген эксклюзивтiк құқығын алып тастағаны үшiн 2004 жылы республикалық бюджет есебiнен 2299,5 млн. теңге мөлшерiнде өтемақы төлеу қарастырылып отыр.
2004-2006 жылдары салық және бюджетке төленетiн
басқа да мiндеттi төлемдер көлемiнiң болжамы
(млрд. теңге)
__________________________________________________________________
|2004 ж. |2005 ж. |2006 ж.
| болжам |болжам  | болжам
__________________________________________________________________
ҚҚС                                     6,1       6,0     6,1
Әлеуметтiк салық                        2,4       2,5     2,5
Корпоративтiк салық, барлығы            5,5       5,3     5,1
корпоративтiк табыс салығы        4,2       4,1     3,9
мерзiмi ұзартылған корпоративтiк
табыс салығы                      1,3       1,2     1,2
Мүлiкке, көлiк құралдарына, жерге салық 0,8       0,8     0,8
Төлем көзiнен табыс салығы              0,4       0,4     0,4
Барлығы                                 15,2     15,0    14,9
__________________________________________________________________
2004 жылы салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер түрiнде 15,2 млрд. теңге, 2005 жылы - 15,0 млрд. теңге, 2006 жылы - 14,9 млрд. теңге төлеу болжануда.
2-бөлiм. Ұлттық компанияны дамытудың инвестициялық жоспары
1. Инвестициялық саясат және оның негiздемесi
"Қазақтелеком" АҚ-ның инвестициялық саясаты алдыңғы қатардағы әлемдiк байланыс құралдарын өндiрушiлердiң ең жаңа технологиялары негізiнде қазiргі заманғы телекоммуникациялық инфрақұрылымды қалыптастыруға және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ақпараттық ағымдар транзитiн ұлғайтуға бағытталған.
"Қазақтелеком" АҚ-ның инвестициялық саясаты телекоммуникациялар желiсiн жетiлдiру мен дамытудың мынадай басым бағыттарына негiзделген:
ҰАСМ құрылысын жалғастыру;
жергiлiктi телекоммуникациялар желiсiн жетiлдiру және дамыту;
деректер беру желiсiн дамыту;
коммерциялық жобаларды дамыту.
Жүйе жасаудың, саланы технологиялық жағынан қайта құрудың негiзi есебiндегi iрi жобалардың бiрi ҰАСМ құрылысын салу болып отыр. Бұл жобаның тұжырымдамасы SDH сақинасына негiзделген технологияны пайдаланып, баламалы магистраль желiсiн жер үстiндегi талшықты-оптикалық жоғары жылдамдықты магистральдық желiлерге түгелiмен ауыстыру қажеттiгіне тоғысқан. Соның нәтижесiнде республиканың барлық аймақтарын әлемдiк ақпарат желiсiне кем дегенде үш жолмен шығатын үш үлкен сақина түрiнде оңтайлы жалғастырылатын болады. ҰАСМ құрылысын салу магистральдық желiнi пайдалануды арзандатады, қосудың сапасын арттырады, сондай-ақ байланыстың жоғары сапалы цифрлық арналарын және тасымалдау ортасын пайдалануға беру негізiнде республикадағы телекоммуникациялар рыногын дамытуды қамтамасыз етедi және елiмiздiң ұзақ мерзiм бойы бәсекелестiк басымдығын қамтамасыз ету үшiн технологиялық жағынан алда болуға және техникалық негіз жасауға ықпал етедi.
"Қазақтелеком" АҚ 2005 жылдың соңына қарай Қазақстан Республикасының KazSat ұлттық геостационарлық байланысы және хабар тарату спутнигiнде жаңа iшкi аймақтық бағыттарды ұйымдастыруды жоспарлап отыр. Қазiргі бар iшкi аймақтық бағыттар бойынша ауыстыру Қоғам акционерлерi мақұлдағаннан кейiн жүзеге асырылуы мүмкiн, бұл ретте қолданыстағы спутниктiк операторлармен жасалған қолданыстағы ұзақ мерзiмдi шарттарды бұзу барысындағы жоғалтулар барынша азайтылуға тиiс. Осы мiндеттердi жүзеге асыру үшiн "Қазақтелеком" АҚ қажеттi ұйымдастыру-техникалық iс-шараларын жүргізедi.

В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы" на телефонизацию сельских населенных пунктов, в которых отсутствует телефонная связь, за счет средств республиканского бюджета или за счет реинвестирования дивидендов по простым акциям АО "Казахтелеком" в 2004 году будет направлено 940,2 млн.тенге, в 2005 году - 751,2 млн.тенге, в 2006 году - 540,1 млн.тенге.
В 2004 году за счет средств республиканского бюджета предполагается выплата компенсации АО "Казахтелеком" в размере 2299,5 млн.тенге за отмену эксклюзивного права на предоставление услуг междугородной, международной связи.
Прогноз объема налогов и других обязательных платежей в бюджет
в 2004 -2006 годах
(млрд.тенге)
____________________________________________________________________
| 2004 прогноз | 2005 прогноз | 2006 прогноз
-------------------------------------------------------------------
НДС                         6,1            6,0           6,1
Социальный налог            2,4            2,5           2,5
Корпоративный налог,
всего                       5,5            5,3           5,1
корпоративный
подоходный налог            4,2            4,1           3,9
отсроченный подоходный
налог                       1,3            1,2           1,2
Налоги на имущество,
транспортные средства,
на землю                    0,8            0,8           0,8
Подоходный налог
у источника выплаты         0,4            0,4           0,4
Всего                      15,2           15,0          14,9
____________________________________________________________________
В 2004 году предполагается в качестве налогов и других обязательных платежей в бюджет выплатить 15,2 млрд.тенге, в 2005 году - 15,0 млрд.тенге, в 2006 году - 14,9 млрд.тенге.
Раздел 2. Инвестиционный план развития национальной компании
1. Инвестиционная политика и ее обоснование
Инвестиционная политика АО "Казахтелеком" направлена на формирование современной телекоммуникационной инфраструктуры на базе новейших технологий ведущих мировых производителей средств связи и увеличение транзита информационных потоков через территорию Республики Казахстан.
Инвестиционная политика АО "Казахтелеком" основана на следующих приоритетных направлениях модернизации и развития сети телекоммуникаций:
продолжение строительства НИСМ;
модернизация и развитие местной сети телекоммуникаций;
развитие сети передачи данных;
развитие коммерческих проектов.
Одним из крупных, системообразующих проектов, составляющих основу технологических преобразований отрасли, является строительство НИСМ. Концепция данного проекта базируется на необходимости полной замены аналоговой магистральной сети на наземные волоконно- оптические высокоскоростные цифровые магистральные сети с использованием технологии колец SDH. В результате произойдет оптимальное соединение всех регионов республики в форме трех крупных колец, имеющих не менее трех выходов во всемирную информационную сеть. Строительство НИСМ вызовет удешевление эксплуатации магистральной сети, повышение качества соединений, а также обеспечит развитие рынка телекоммуникаций в республике на основе предоставления высококачественных цифровых каналов связи и транспортной среды и будет способствовать технологическому опережению и созданию технической базы для обеспечения долгосрочных конкурентных преимуществ страны.
АО "Казахтелеком" планирует организацию новых внутризоновых направлений на национальном геостационарном спутнике связи и вещания Республики Казахстан "KazSat" с конца 2005 года. По существующим внутризоновым направлениям перевод может быть осуществлен после одобрения акционеров Общества, при этом должны быть минимизированы потери при расторжении действующих долгосрочных договоров со спутниковыми операторами. Для реализации данных задач АО "Казахтелеком" проведет необходимые организационно-технические мероприятия.

2. Инвестициялық бағдарлама
"Қазақтелеком" АҚ-ның 2004-2006 жылдары iске асыру
жоспарланатын ең iрi инвестициялық жобаларының тiзбесi
(млн. теңге)
___________________________________________________________________
Жобаның және оның құрамдастарының аталуы |        Болжам
|-------------------------
|  2004  |  2005  | 2006
___________________________________________________________________
1. Телекоммуникация желiлерiн дамыту
және жетiлдiру                             21511    18867   18518
1.1. Бастапқы желi                         4395     3140    3486
1.1.1. Магистральдық бастапқы желi         4311     2870    3216
ҰАСМ құрылысын салу                 4015     2830    3176
Ақтөбе қ-да ХКО құрылысын салу      250
XКO арна сыйымдылығын кеңiту        46       40      40
1.1.2. Аймақ iшiндегi бастапқы желi        84       270     270
1.2. Туынды желi                           12385    12525   12398
1.2.1. Жергiлiктi желi                     10693    10555   10348
Жергілiктi желiнi жаңғырту және
дамыту                              9566     9291    9048
Ауылдық желiнi жаңғырту және дамыту 1127     1264    1300
ДАМА спутниктiк байланыс
желiсiн дамыту                      204      247
1.2.2. Деректер беру желiсi                733      1484    1781
1.2.3. Yстеме салынған желiлер             959      486     269
J-Run бизнес-желiсiн дамыту         348      275     269
KULAМ бизнес-желiсiн дамыту         611      211
1.3. Телекоммуникация желiлерiн ағымдық
дамыту үшiн негiзгi құрал-жабдықтарды
сатып алу                                  4731     3202    2634
2. Ақпараттық технологиялар                1808     1303    1300
3. Басқа ұзақ мерзiмдi активтердi сатып
алу немесе құру                            1490     1550    1450
4. Тез өтелетiн коммерциялық жобалар       400      400     400
Барлығы                                    25209    22120   21668
___________________________________________________________________
"Телекоммуникация желiлерiн дамыту және жетiлдiру" жобалары топтарының құрамдастары:
бастапқы желi, қайталама желi;
телекоммуникация желiлерiн ағымдық пайдалану және ағымдық дамыту үшiн негізгі құрал-жабдықтар сатып алу.
"Бастапқы желi" жобасының құрамдастары:
аймақ iшiндегi бастапқы желi;
магистральдық бастапқы желi;
Болжанған кезеңде ҰАСМ құрылысын салу жалғастырылады, оны 2007 жылға қарай толық аяқтау жоспарлануда және ол әлемдiк телекоммуникациялық рынокта ұлттық бәсекеге қабiлеттiлiктi қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi. Цифрлық магистраль құру барлық деңгейдегі телекоммуникацияларды дамытуға да, ақпараттандыруды арттыруға да, ТОБЖ өтетiн аймақтардың iскерлiк белсендiлiгiн көтеруге де мүмкiндiк туғызады және Ресей желiсiне қосылатын екiншi өте қуатты тәуелсiз шлюз ұйымдастырылатын болады.
ҰАСМ құрылысын салу мемлекеттік деңгейдегі аса iрi жоба болып табылады. Магистральдық талшықты-оптикалық сақина құру мыналарды қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi:
Қазақстан Республикасының халқына сапалы қалааралық цифрлық байланысты ұсынуды;
Қазақстанның Алматы, Астана және Ақтөбе қалаларындағы XКO-тар арқылы халықаралық желiге цифрлық шығуын;
халықаралық трафиктiң ең қауырт жұмыс iстеу уақыттарындағы ысырабын болғызбай, үш XКO арасында оңтайландыру;
цифрлық трактiлердi және барынша қысқа маршруттарды пайдалану есебiнен трафик сапасын арттыру;
қызмет көрсетулер спектрiн, деректер беру, Интернет желiсiне қатынау қызмет көрсетулерiн кеңейту;
Қытайдан, Орталық Азия елдерiнен Ресейге транзиттiк трафиктi өткiзу;
магистральдық SDH сақинасының құрылысы салынғаннан кейiн байланыстың балама желiлерiн пайдаланудан шығару.
Супермагистральдың негiзгі сақинасы Қазақстанның барлық iрi: қалаларын - Алматыны, Астананы, Өскемендi, Семейдi, Павлодарды, Қостанайды, Ақтөбенi, Қызылорданы, Шымкенттi және Таразды қамтиды. Негiзгi сақина осьтiк магистралымен "жарылады", бұл халық саны бойынша Қазақстанның екiншi қаласы Қарағандыны бiрыңғай желiге қосып, iшкi екi сақинаны құруға мүмкiндiк бередi. Қазақстанның батысында Батыс сақинасының құрылысын салу көзделуде, ол Ақтөбе, Орал, Атырау қалаларын және аудан орталығы Мақаттан Ақтау қаласына тармақталуды қамтиды.
Батыс және Негізгі сақиналардың байланысы Ақтөбе қаласында жүзеге асады.
2004-2006 жылдары ҰАСМ құрылысын салуға 10021 млн. теңге жұмсау болжанып отыр. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 96 ай. ТОБЖ Шығыс тармағының құрылысын қаржыландыру мақсатында бiрқатар кредиттiк келiсiмдер жасалды. 2002 жылғы 18 маусымдағы шарт шеңберiнде Siemens АӨ компаниясының жабдықтарын және қызмет көрсетулерiн жеткiзудi қаржыландыру үшiн 2002 жылғы 29 тамызда Sumitomo корпорациясымен 6,7 миллион eypo сомасына (толықтай 1.08 млн. теңге сомасына игерiлдi) кредиттiк келiсiм жасалды. Қаржыландыру мерзiмi - 5 жыл, сыйлықақы ставкасы - Euribor + жылдық 3,5295%. 2003 жылдың 2 сәуiрiнде "Қазақтелеком" АҚ Commerzbank AG (Германия) және Credit Agricole Indosuez (Франция) бiрге кредиттік келiсiмдерiнiң құжаттарына қол қойды. Коммерциялық кредит бойынша 12 млн. eуpoғa (ағымдағы жылдың 01 мамырындағы жағдай бойынша 11 млн. евро немесе 1.8 млрд. теңге игерiлдi) жуық мөлшерде қаражат Қазақстан аумағындағы бас мердiгердiң құрылыс-монтаж жұмыстарын, қызмет көрсетулерiн және материалдар мен жабдықтарды жергiлiктi жерден жеткiзудi қаржыландыруға бағытталатын болады, оның 15,4 млн. eвpo мөлшерiнде (ағымдағы жылдың 01 мамырындағы жағдай бойынша 14 млн. евро немесе 2.5 млрд. теңге игерiлдi) сатып алу кредитi жобаның экспорттық бөлiгiне жұмсалады. Қаржыландыру 2002 жылдың 1 қыркүйегiндегi Siemens Ag жасалған N 2 сегментiнiң тапсырысы шеңберiнде ТОБЖ-нiң Шығыс тармағы құрылысының жобасын iске асыруға бағытталды. Қаржыландыру мерзiмi - 3-6 жыл, сыйлықақы ставкасы - EuriBor+ жылдық 0,75%-1,5%.

2. Инвестиционная программа
Перечень инвестиционных проектов АО "Казахтелеком",
планируемых к реализации в 2004-2006 годы
(млн.тенге)
___________________________________________________________________
Наименование проекта          |           Прогноз
и его компонентов             |----------------------------------
|   2004    |   2005   |  2006
------------------------------------------------------------------
1.  Развитие и модернизация сети
телекоммуникаций                21511        18867    18518
1.1. Первичная сеть                   4395         3140     3486
1.1.1. Магистральная первичная сеть   4311         2870     3216
Строительство НИСМ             4015         2830     3176
Строительство МЦК
в г.Актобе                      250
Расширение канальной
емкости МЦК                      46           40       40
1.1.2. Внутризоновая первичная сеть     84          270      270
1.2.   Вторичная сеть                12385        12525    12398
1.2.1. Местная сеть                  10693        10555    10348
Модернизация и развитие
местной сети                   9566         9291     9048
Модернизация и развитие
сельской сети                  1127         1264     1300
Развитие сети спутниковой
связи ДАМА                      204          247
1.2.2. Сеть передачи данных            733         1484     1781
1.2.3. Наложенные сети                 959          486      269
Развитие бизнес-сети J-Run      348          275      269
Развитие бизнес-сети KULAN      611          211
1.3.   Приобретение основных
средств для текущего
развития сетей
телекоммуникаций               4731         3202     2634
2.    Информационные технологии      1808         1303     1300
3.    Приобретение или
строительство других
долгосрочных активов           1490         1550     1450
4.    Коммерческие быстроокупаемые
проекты                         400          400      400
Итого                         25209        22120    21668
___________________________________________________________________
Компоненты группы проектов "Развитие и модернизация сети телекоммуникаций":
первичная сеть;
вторичная сеть;
приобретение основных средств для текущей эксплуатации и текущего развития сетей телекоммуникаций.
Компоненты проекта "Первичная сеть":
магистральная первичная сеть;
внутризоновая первичная сеть.
В прогнозируемом периоде будет продолжено строительство НИСМ, полное завершение которой планируется к 2007 году и позволит обеспечить национальную конкурентоспособность на мировом телекоммуникационном рынке. Создание цифровой магистрали будет способствовать как развитию телекоммуникаций на всех уровнях, так и повышению информатизации и деловой активности регионов, через которые проходит ВОЛС, будет организован второй мощный независимый шлюз на сеть России.
Строительство НИСМ является крупномасштабным проектом государственного значения. Создание магистрального волоконно-оптического кольца позволит обеспечить:
предоставление качественной междугородной цифровой связи населению Республики Казахстан;
цифровой выход Казахстана на международную сеть через МЦК городов Алматы, Астана и Актобе;
оптимизацию международного трафика между тремя МЦК, исключая его потери во время часов наибольшей нагрузки;
повышение качества трафика за счет использования цифровых трактов и более коротких маршрутов;
расширение спектра услуг, услуг передачи данных, доступа к сети Интернет;
пропуск транзитного трафика из Китая, стран Центральной Азии на Россию;
вывод из эксплуатации аналоговых линий связи после строительства магистрального кольца SDH.
Основное кольцо супермагистрали охватит все крупнейшие города Казахстана - Алматы, Астана, Усть-Каменогорск, Семипалатинск, Павлодар, Костанай, Актюбинск, Кызылорду, Шымкент и Тараз. Основное кольцо "рассекается" осевой магистралью, что позволит включить в единую сеть второй по численности населения город Казахстана Караганду и создать два внутренних кольца. На западе Казахстана предусматривается строительство Западного кольца, которое охватит города Актюбинск, Уральск и Атырау и ответвление на Актау от райцентра Маката.
Связь Западного и Основного кольца осуществится в Актюбинске.
В 2004-2006 годах на строительство НИСМ предполагается направить 10021 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 96 месяцев.
Для целей финансирования строительства Восточной ветки ВОЛС заключен ряд кредитных соглашений. 29 августа 2002 года заключено кредитное соглашение с корпорацией Sumitomo на сумму 6.7 млн. евро (освоен полностью на сумму 1.08 млн. тенге) для финансирования поставок оборудования и услуг компанией Siemens AG в рамках договора от 18 июня 2002 года. Срок финансирования - 5 лет, ставка вознаграждения - Euribor+3,5295% годовых. 2 апреля 2003 года АО "Казахтелеком" подписан пакет кредитных соглашений с Commerzbank AG (Германия) совместно с Credit Agricole Indosuez (Франция). Средства по коммерческому кредиту в размере около 12 млн. евро (по состоянию на 01 мая т.г. освоено 11 млн. евро или 1.8 млрд. тенге) будут направлены на финансирование работ строительно-монтажных работ, услуг генерального подрядчика и местные поставки материалов и оборудования на территории Казахстана, в то время как покупательский кредит в размере 15,4 млн. евро (по состоянию на 01 мая т.г. освоено 14 млн. евро или 2.5 млрд. тенге) - на экспортную часть проекта. Финансирование направлено на реализацию проекта строительства Восточной ветки ВОЛС в рамках Заказа на сегмент N 2 от 1 сентября 2002 года с Siemens Ag. Срок финансирования - 3-6 лет, ставка вознаграждения - Euribor+0,75-1,5% годовых.

2004 жылы Ақтөбе қаласындағы ХКО құрылысын салуды аяқтау болжануда. Қазiргі уақытта Қазақстан Республикасында Алматы және Астана қалаларындағы 5ESS жабдығына негiзделген екi XКO жұмыс iстейдi. Үшiншi ХКО құрылысын салу қолданыстағы коммутациялық сызбаны тұйықтауға, қалааралық және халықаралық байланыстың сенiмдiлiгін едәуiр арттыруға мүмкiндiк бередi. Ақтөбе қаласындағы ХКО құрылысын салуды аяқтауға 2004 жылы 250 млн. теңге жұмсалады. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 66 ай. Қаржыландыру көзi - "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
ХКО арна сыйымдылығын кеңейту үшiн 2004-2006 жылдардағы күрделi қаржы салымдары 126 млн. теңге болады. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 54 ай. Қаржыландыру көзi - "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
"Қайталама желi" жобасының құрамдастары:
жергiлiктi желi;
деректер беру желiсi;
үстеме салынған желi.
2004 және 2006 жылдар аралығындағы кезеңде жергiлiктi телекоммуникациялар желiлерiн жаңғырту және дамыту жөніндегі жобаларды iске асыру Қазақстан Республикасы облыс орталықтарының және облыстық бағыныстағы iрi қалаларының жергiлiктi желiлерiн цифрландыру жолымен жалғасатын болады. Қалалық телекоммуникациялар желiлерiн жетiлдiру нәтижесiнде 2007 жыл қарсаңында цифрландыру деңгейi 94%-ға жетедi, табиғи тозығы жеткен және сапалық жағынан ескiрген коммутациялық жабдықты ауыстыру жүзеге асырылатын болады, сондай-ақ ұсынылатын қызмет көрсетулердiң сапасы жақсарып, түрлерi көбейе түседi. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 27905 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 90 ай.
Жергiлiктi телекоммуникация желiлерiн жаңғырту мен дамыту үшiн жабдықтар мен қызмет көрсетулердi жеткiзудi қаржыландыру үшiн отандық, сондай-ақ шет мемлекеттерге экспортқа-несиелiк агенттiктердiң немесе халықаралық қаржылық институттардың сақтандыру өтеулерi бойынша заемдық қаражаттарын тарту анағұрлым тартымды болып отыр.
Осы сатыда Bayersch Landesbankпен жалпы құны 4,7 млн. АҚШ доллары (тек екi кредиттiк келiсiм ғана толықтай 3,3 млн. АҚШ долл. немесе 500 млн. теңге сомасына игерiлдi) (5 жылдық мерзiммен екi қарыз, пайыздың ставкасы Libor+0,75%, негiзгi борыш бойынша төлем мерзiмiн кейiнге қалдыру кезеңi алты ай) және 14 млн. eypo (ағымдағы жылдың 01 мамырындағы жағдай бойынша 12 млн. eypo немесе 1,9 млн. теңге игерiлдi) (5 жылдық мерзiммен төрт заем, сыйақы мөлшерлемесi Libor+0,90 %, негiзгі қарыз бойынша төлем мерзiмiн кейiнге қалдыру кезеңi алты ай), жетi несиелiк келiсiм жасалды.
Export Development Canada-мен (EDC) 5 жылдық мерзiмге 20 млн. АҚШ долларына дейiнгi сомадағы кредиттiк желi шартына қол қойылды, пайыздық ставкасы Libor+3,25%.

В 2004 году предполагается завершение строительства МЦК в г.Актобе. В настоящий момент в Республике Казахстан функционируют два МЦК на основе оборудования 5ESS в городах Алматы и Астане. Строительство третьего МЦК позволит замкнуть существующую коммутационную схему и значительно повысить надежность междугородной и международной сети. В 2004 году на завершение строительства МЦК в г.Актобе будет направлено 250 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 66 месяцев. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Капитальные вложения для расширения канальной емкости МЦК в 2004-2006 годах составят 126 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 54 месяца. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Компоненты проекта "Вторичная сеть":
местная сеть;
сеть передачи данных;
наложенные сети.
В период с 2004 по 2006 годы будет продолжена реализация проектов по модернизации и развитию местной сети телекоммуникаций путем цифровизации местных сетей областных центров и крупных городов областного подчинения Республики Казахстан. В результате модернизации городских сетей телекоммуникаций к 2007 году уровень цифровизации достигнет 94%, будет осуществлена замена физически изношенного и морально устаревшего коммутационного оборудования, а также произойдет улучшение качества предоставляемых услуг и расширение их ассортимента. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 27905 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 90 месяцев.
Для финансирования поставок оборудования и услуг для модернизации и развития местной сети телекоммуникаций наиболее привлекательным является привлечение заемных средств под страховое покрытие как отечественных, так и зарубежных государственных экспортно-кредитных агентств или международных финансовых институтов.
На данном этапе заключено семь кредитных соглашений с Bayerisch Landesbank суммарной стоимостью 4,7 млн.долл.США (освоено только два кредитных соглашения полностью на сумму 3,3 млн. долл.США или 500 млн. тенге) (два займа сроком по 5 лет, процентная ставка Libor+0,75%, период отсрочки платежа по основному долгу шесть месяцев, один займ сроком на 3 года, процентная ставка Libor+0,90%, период отсрочки платежа по основному долгу шесть месяцев) и 14 млн. евро (по состоянию на 01 мая т.г. освоено 12 млн. евро или 1,9 млн. тенге) (четыре займа сроком по 5 лет, процентная ставка Euribor+0,90%, период отсрочки платежа по основному долгу шесть месяцев).
Подписан договор кредитной линии с Export Development Canada (EDC) на сумму до 20 млн. долл.США, сроком на 5 лет, процентная ставка Libor+3,25%.

Alcatel, Kommunikations-Elektronik GmbH, Elcon Systemtechnik жабдықтарын жеткiзудi қаржыландыру үшiн 2001 жылғы 21 желтоқсандағы шектеулi кредиттiк келiсiм шеңберiнде 4,6, 4,3, 1,5, 1,4 және 1,6 миллион eypo сомасына Bayerische Landesbank Girocentrale-мен (Германия) жеке кредиттiк келiсiм жасалды. Қаржыландыру мерзiмi - 5 жыл, сыйлықақы ставкасы - Libor + жылдық 0,9%.
ADC Telecommunications компаниясының жабдықтарын жеткiзудi қаржыландыру мақсатымен 2001 жылғы 28 қазанда Bank Leumi le-Israel-мен 3,4 миллион АҚШ доллары сомасына (толықтай 473 млн. теңге сомасына игерiлдi) кредиттiк келiсiм жасалды. Қаржыландыру мерзiмi - 5 жыл, сыйлықақы ставкасы - Libor + жылдық -0,5%.
Сонымен бiрге, осы жобаны қаржыландыру үшiн жеткiзушiнiң кредиттерi тартылуда жалпы сомасы 16,7 млн. АҚШ доллары, ол 30.04.04 жылға жағдай бойынша 2,3 млрд. теңгенi құрайды.
___________________________________________________________________
Жеткiзушiнiң| Сомасы, |30.04.04ж. |  Өтеу күні  |мөлшер.  |Жеңiлдiк
атауы   |валютамен|млн. теңге,|             |леме. %  |кезеңi
|         | сомасы    |             |         |
___________________________________________________________________
ЕСI Telecom  1,187,45   164,4      31.08.2004ж.  Libor+   30.11.
1 USD                               1,75 %   2000 ж.
дейiн
ЕСI Telecom  74,633      79,6      1.09.2004ж.   Libor+   01.09.
USD                                 1,75 %   2001 ж.
дейiн
ЕСI Telecom  67,425     106,3      28.05.2004ж.  Libor+   28.02.
USD                                 2%       2003 ж.
дейiн
Inovia       081,89     288,3      1.12.2004ж.   Libor+   01.12.
Telecoms     USD                                 1,75 %   2002 ж.
Ltd.                                                      дейiн
Inovia       450,37     339,4      17.08.2006ж.  Libor+3%
Telecoms     6 USD
Ltd.
Netas        1,064,57   147,4      15.05.2004ж.     -
1 USD
Netas        1,688,16   233,8      15.07.2004ж.     -
8 USD
Netas        1,773,60  245,6       10.09.2004ж.    -
6 USD
Netas        2,347,08   325,1      2.06.2005ж.     -
4 USD
ZMC          2,777,21   384,6      19.01.2007ж.   7,65%
2 USD
___________________________________________________________________
Ауылдық байланысты жаңғырту және дамыту жөнiндегi жоба балама АТС-ды цифрлықтармен ауыстыруды, қосу желiлерiн цифрландыруды, әуемен тартылған байланыс желiлерiн радиорелелiк және талшықты-оптикалық байланыс желiлерiмен ауыстыруды, ауылдық телефон станцияларын аудан орталығы желiлерi мен бiртiндеп бiрiктiрудi көздейдi, сөйтіп бiрегей жергілiкті желi құрылатын болады. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 3691 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi - 120 ай.

В рамках рамочного кредитного соглашения от 21 декабря 2001 года с Bayerische Landesbank Girocentrale (Германия) заключены индивидуальные кредитные соглашения на сумму 4,6, 4,3, 1,5, 1,4 и 1,6 млн. евро соответственно для финансирования поставок оборудования Alcatel, Kommunikations-Elektronik GmbH, Elcon Systemtechnik. Срок финансирования - 5 лет, ставка вознаграждения - Libor + 0,9% годовых.
28 октября 2001 года заключено кредитное соглашение с Bank Leumi le-Israel на сумму 3,4 млн. долл.США (освоен полностью на сумму 473 млн. тенге) с целью финансирования поставок оборудования компании ADC Telecommunications. Срок финансирования - 5 лет, ставка вознаграждения - Libor + 0,5% годовых.
Кроме того, для финансирования инвестиционных программ привлекаются кредиты поставщика, на общую сумму 16,7 млн. долл.США, что составляет 2,3 млрд. тенге, по состоянию на 30.04.04 г.:
___________________________________________________________________
Наименование|  Сумма, в |Сумма в млн.| Дата    |  %     |Льготный
поставщика  |  валюте   | тенге, на  |погашения| ставка |период
|           | 30.04.04г. |         |        |
------------------------------------------------------------------
ECI Telecom   1,187,451   164,4       31.08.    Libor+   до 30.11.
USD                     2004г.    1,75%    2000 г.
ECI Telecom   574,633     79,6        01.09.    Libor+   до 01.09.
USD                     2004г.    1,75%    2001 г.
ECI Telecom   767,425     106,3       28.05.    Libor+   до 28.02.
USD                     2004г.    2%       2003 г.
Inovia Teleco 2,081,898   288,3       01.12.    Libor+   до
ms Ltd.       USD                     2004г.    1,75%    01.12.
2002 г.
Inovia Teleco 2,450,376   339,4       17.08.    Libor+
ms Ltd.       USD                     2006г.    3%
Netas         1,064,571   147,4       15.05.      -
USD                     2004г.
Netas         1,688,168   233,8       15.07.      -
USD                     2004г.
Netas         1,773,606   245,6       10.10.      -
USD                     2004г.
Netas         2,347,084   325,1       02.06.      -
USD                     2005г.
ZMC           2,777,212   384,6       19.01.    7,65%
USD                     2007г.
____________________________________________________________________
Проект по модернизации и развитию сельской связи предполагает замену аналоговых АТС на цифровые, цифровизацию соединительных линий, замену воздушных линий связи на радиорелейные линии и волоконно-оптические линии связи, постепенную интеграцию сельских телефонных станций с сетью райцентра, приводящую к построению единой местной сети. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 3691 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 120 месяцев.

Iskratel (Словения) компаниясының шағын сыйымдылықты ауылдық АТС-ын жеткiзудi қаржыландыру үшiн 2003 жылғы 27 ақпанда Нова Люблянска Банкiмен 4,3 миллион АҚШ доллары сомасында (толықтай 615 млн. теңге сомасына игерiлдi) кредиттiк келiсiм жасалды. Қаржыландыру мерзiмi - 5 жыл, сыйлықақы ставкасы - Libor + жылдық 3,5%.
Қазiргі уақытта Қазақстан Республикасында телефон орнатылмаған 1157 елдi мекен бар. Оларда телефон орнату жобасы республикалық бюджеттен қаржыландыру не дивидендтердi қайта инвестициялау жүзеге асырылған жағдайда iске асатын болады, қаржыландыру қажеттiлiгі 2200 млн. теңгенi құрайды. Әлеуметтiк маңызы бар жобаларды iске асыру тек мемлекет тарапынан қолдау тапқанда ғана жүзеге асуы мүмкiн. Бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспарының 2.5-тармағына сәйкес тұрғындар саны 200 адам және одан асатын елдi мекендердi телефондандыру жоспары 2004 жылдың төртiншi тоқсанында әзiрленiп бекiтіледi.
ДАМА спутниктік байланыс желiсiн дамыту жөніндегі жоба ауылдық аудандар тұрғындарының байланыс қызметiн көрсетудегі сұраныстарын қанағаттандыруға арналған. Қатынауы қиын аудандар үшiн оңтайлы шешiм жер үсті байланысының магистральдық арналарын спутниктiк байланыс желiлерiмен ұштастыру болып саналады. Аталған жоба хабар таратудың жоғары сапалылығымен, байланыстың тез өткiзетiн арналарының болуымен, коммутацияның және бағыттаудың жақсартылған мүмкiндiгімен, энергия тұтынудың төмендiгімен сипатталады. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 451 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 144 ай. Қаржыландыру көзi - "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
Iшкi аймақтық және ауылдық желiлердi жаңғырту, және дамыту сондай-ақ ДАМА спутниктiк байланыс желiсiн дамыту жөнiндегi жобалар Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2003 жылға арналған iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" 2002 жылғы 29 сәуiрдегi халыққа үндеуiн орындау мақсатында iске асырылады, онда 2003-2005 жылдар аралығындағы кезеңде ауылды (селоны) өркендетуге арнау қажеттiгi атап көрсетiлген болатын.
Деректер беру желiсiн дамыту жөніндегі жоба Қазақстан Республикасының тұрғындарын осы саладағы қазiргі заманды әлемдiк жетiстiктерге сай қызмет көрсетулердiң толық жиынтығымен қамтамасыз етудi көздейдi. Деректер беру желiсiн одан әрi дамыту (Интернет желiсiне қол жеткiзу, электрондық пошта, факсимильдiк және дауыстық хабарларды беру, телеконференциялар, деректер беру және цифрлық түрде ұсынылатын кез келген ақпаратты беру) осы қызмет түрiне өсiп отырған сұраныстың қанағаттандырылуын қамтамасыз етедi. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 3998 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 36 ай. Осы жобаны қаржыландыру үшiн Telspec жеткiзушiнiң екi кредитi пайдаланылады. Бiрiншi кредит - 1 707 341 АҚШ доллары сомасына, өтеу күнi - 2006 жылғы 10 шiлде, пайыздық ставкасы 5,71%, жеңiлдiк кезеңi - 2002 жылдың 15 сәуiрiне дейiн. Екiншi кредит - 2 341 594 АҚШ доллары сомасына, өтеу күнi - 2007 жылғы 10 қазан, пайыздық ставкасы 4,49%, жеңiлдiк кезеңi - 2003 жылғы 31 наурызға дейiн.

Для финансирования поставок сельских АТС малой емкости компании Iskratel (Словения) заключено кредитное соглашение от 27 февраля 2003 года на сумму 4.3 млн.долл. США (освоен полностью на сумму 615 млн. тенге) с Нова Люблянска Банка. Срок финансирования - 5 лет, ставка вознаграждения - Libor+3,5% годовых.
В настоящее время в Республике Казахстан насчитывается 1157 нетелефонизированных населенных пунктов. В случае осуществления финансирования из республиканского бюджета либо реинвестирования дивидендов будет реализован проект по их телефонизации, потребность в финансировании составляет 2200 млн.тенге. Реализация социально значимых проектов может быть осуществлена лишь при поддержке со стороны государства. В соответствии с пунктом 2.5. Плана мероприятий по реализации Программы в четвертом квартале 2004 года будет разработан и утвержден План телефонизации населенных пунктов с числом жителей 200 человек и более.
Проект по развитию сети спутниковой связи ДАМА предназначен для удовлетворения потребностей жителей сельских районов в предоставлении услуг связи. Оптимальным решением для труднодоступных районов считается сочетание магистральных каналов наземной связи и сетей спутниковой связи. Указанный проект характеризуется высоким качеством передачи, наличием скоростных каналов связи, улучшенной возможностью коммутации и маршрутизации, низким энергопотреблением. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 451 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 144 месяца. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Проект по модернизации и развитию внутризоновых и сельских сетей и по развитию сети спутниковой связи ДАМА реализуется во исполнение обращения Президента Республики Казахстан к народу "Об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2003 год" от 29 апреля 2002 года, где была отмечена необходимость на предстоящий период, с 2003 по 2005 годы, посвятить возрождению аула (села).
Проект по развитию сети передачи данных предусматривает обеспечение жителей Республики Казахстан полным пакетом услуг, отвечающим современным мировым достижениям в этой области. Дальнейшее развитие сетей передачи данных (доступ к сети Интернет, электронная почта, передача факсимильных и голосовых сообщений, телеконференции, передача данных и передача любой информации, предоставляемой в цифровом виде) обеспечит удовлетворение все возрастающего спроса на данный вид услуг. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 3998 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 36 месяцев. Для финансирования данного проекта используются два кредита поставщика Telspec. Первый кредит - на сумму
2 008 636,45 долл.США, дата погашения - 16 октября 2006 года, процентная ставка 5,71%, льготный период - до 15 апреля 2002 года. Второй кредит - на сумму 2 754 816,89 долл.США, дата погашения - 1 октября 2007 года, процентная ставка 4,49%, льготный период - до 31 марта 2003 года.

Үстеме салынған J-Run телефон желiсiн дамыту жөніндегі жоба бүкiл Қазақстан Республикасының аумағында жалпы қолданылатын телефон желiсiне алыс және таяу шетелдерге шығу мүмкiндігі, сондай-ақ желi шегінде бiрыңғай алты мәндi нөмiрлеудi ұйымдастыру мүмкiндiгі арқылы телекоммуникация қызметiнiң кеңейтiлген қызметін көрсетуге арналған. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 892 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 42 ай. Қаржыландыру көзi - "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
Үстеме салынған Kulan спутниктiк желi Fara Way ТМ VSAT және Sky Star Advantage TM технологиясымен құрылған және телефон байланысы мен деректер беру қызмет көрсетулерiн корпоративтiк қажеткерлер үшiн ұсынуға арналған спутниктiк байланыстың телекоммуникациялық желiсi болып табылады. Kulan бизнес-желiсi Intelsat-703 спутнигін пайдаланады, оның сәулесi Қазақстанға арнайы бұрылып бағытталған. Спутниктік терминалды осы сәуле түсетiн аймақтың кез келген жерiнде орнатуға болады. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 822 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 78 ай. Қаржыландыру көзi "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
Едәуiр қаражат (телекоммуникациялық жабдықтар құнының жоғарылығына және желі-кабель шаруашылығының өте ұзақ қашықтықтарға жайылғандығына қарай) телекоммуникация желiлерiн ағымдық пайдалану және дамыту үшiн негізгі құрал-жабдықтарды - таксофон желiсiн кеңейтудегі, ағымдық дамыту үшiн негізгі құрал-жабдықтарды және материалдық емес активтердi - өлшеу аспаптарын, желiлiк және станциялық кешендер, дизель-генераторлар, станциялық аккумуляторлар, электр қорегін беретін қондырғылар, аппараттық және бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алуға бағытталады. Бұл жоба технологиялық сипатта және пайдаланылып отырған желiлердi жұмысқа жарамды жағдайда ұстау үшiн қажет. Жобаға 2004-2006 жылдарда салынатын күрделi салым 10567 млн. теңге. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi 84 ай. Қаржыландыру көзi - "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
2004-2006 жылдары ақпараттық технологияларды дамытуға және ендiруге күрделi қаржы салымдары 4411 млн. теңгенi құрайды. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi - 48 ай. Қаржыландыру көзi - "Қазақтелеком" АҚ-ның өз қаражаттары.
"Басқа ұзақ мерзiмдiк активтердi сатып алу және құру" жобасы жаңғырту және дамыту объектiлерi үшiн инфрақұрылым құруға - технологиялық ғимараттар құрылысын салуға, техникалық тораптарды, деректер беру аппаратураларын, кабельдiк учаскелердi орналастыруға, телекоммуникация объектiлерiнiң құрылысын салу үшiн жер сатып алу не жер асты желiлiк құрылыстарын салу кезеңiнде жер бөлiп беруге бағытталған. 2004-2006 жылдары ұзақ мерзiмдi активтердi алуға немесе құруға кететiн күрделi қаржы салымдары 4490 млн. теңгенi құрайды. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi - 130 ай. Қаржыландыру көзi - өз қаражаттары.

Проект по развитию наложенной телефонной сети J-Run предназначен для предоставления услуг телекоммуникаций расширенного сервиса на всей территории Республики Казахстан с возможностью выхода на телефонную сеть общего пользования, на страны дальнего и ближнего зарубежья, а также возможностью организации в пределах сети единой шестизначной нумерации. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 892 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 42 месяца. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Наложенная спутниковая сеть Kulan построена на технологии Fara Way TM VSAT и Sky Star Advantage TM и представляет собой телекоммуникационную сеть спутниковой связи, предназначенную для предоставления услуг телефонной связи и услуг передачи данных для корпоративных клиентов. Бизнес-сеть Kulan использует спутник Intelsat-703, луч которого был развернут специально на Казахстан. Спутниковый терминал может устанавливаться в любом месте в зоне покрытия данного луча. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 822 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 78 месяцев. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Значительные средства (ввиду высокой стоимости телекоммуникационного оборудования и большой протяженности линейно-кабельного хозяйства) будут направлены на приобретение основных средств для текущего развития сетей телекоммуникаций - на расширение таксофонной сети, на закупку основных средств и нематериальных активов по текущему развитию - измерительных приборов, линейных и станционных сооружений, дизель-генераторов, станционных аккумуляторов, электропитающих устройств, аппаратное и программное обеспечение. Данный проект носит технологический характер и необходим для поддержания существующей сети в рабочем состоянии. Капитальные вложения в 2004-2006 годах - 10567 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 84 месяца. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Капитальные вложения на развитие и внедрение информационных технологий в 2004-2006 годах составят 4411 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 48 месяцев. Источник финансирования - собственные средства АО "Казахтелеком".
Проект "Приобретение или строительство других видов долгосрочных активов" направлен на создание инфраструктуры для объектов модернизации и развития - строительство технологических зданий, размещение технических узлов, аппаратуры передачи данных, кабельных участков, выкуп земли под строительство объектов телекоммуникаций либо под отвод земли на период строительства подземных линейных сооружений. Капитальные вложения на приобретение или строительство долгосрочных активов в 2004-2006 годах составят 4490 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 130 месяцев. Источник финансирования - собственные средства.

"Тез өтелетін коммерциялық жобалар" жобасы интеграцияланған телекоммуникациялық желiлердi (цифрлық арналарды жалдаумен қатар телефония қызметтерiн көрсету) құру бойынша қызметтердi көрсетуге деген корпоративтік клиенттердiң сұранысын қанағаттандыруға жедел түрде жауап беру үшiн резерв құруға және/немесе бизнестi ойдағыдай жүргізу үшiн (ІSDN аудиомәтiн, Call-Center, Frее-Phone, теледауыс беру, ақылы ақпараттық қызметтер, алдын ала төлем, есеп айырысу және кредит карталар) қажетті жоғары технологиялық байланыс қызметтерiнiң толық кешенiн қамтамасыз етуге бағытталған. Тез өтелетiн коммерциялық жобаларға күрделi қаржы салымдарына 2004-2006 жылдары 1200 млн. теңге жұмсалады. Жобаның өтелiмдiлiк мерзiмi - 10 ай. Қаржыландыру көзi - өз қаражаттары.
2004-2006 жылдары инвестициялық бағдарламаның болжамды көлемi 68997 млн. теңгенi құрайды. "Қазақтелеком" АҚ инвестициялық жобаларды қаржыландыруға қатысты саясатын өз қаражаттары және заемдық қаражаттар есебiнен сақтап қалуды ойлап отыр. Кредит берушiнiң беделi, қаржыландыру құны мен мерзiмi, экспорттық-кредиттiк агенттiктердiң сақтандыруды пайдалану мүмкіндiгi заемдық күрделi салымды тарту кезiндегi негiзгi факторлардың бiрi болып табылады.
"Қазақтелеком" АҚ-ның инвестициялық жоспарындағы жобалар мен инвестициялар мөлшерi инвестициялық бағдарламаның Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөніндегі агенттiгiмен келiсiлгеннен кейiн нақтыланатын болады.
Инвестициялық жобалар Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында iске асырылатын болады. Тауарлық кредиттердi тарту жабдықтар мен қызмет көрсетулердi жеткiзушiнi таңдау бойынша өткiзiлетiн конкурстар (тендерлер) нәтижесi негiзiнде жүргiзiледi. Таза ақша ағынына баға беру, сыйлықақының нақты және тиiмдi ставкасы бойынша қаржыландырылу құны, қамтамасыз ету нысаны негiзгі сипаттамалар болып табылады. Қалыптасқан практикаға сәйкес, айналымдағы капиталды толықтыру үшiн кредиттiк қаражат тарту, жаңартылатын (жаңартпалы) кредит шеңберiнде кредит беруге жасалған келiсiмдер шегiнде жүргізiледi. Әдетте, банк кредиттерiн жабу мерзiмi, өте қысқа (бip жылға дейiн).
"Қазақтелеком" АҚ-ның алдағы кезеңдегi бүкiл қызметi ұлттық бәсекеге қабiлеттiлiктi қамтамасыз етуге және Қазақстанның Оңтүстiк-Шығыс Азия - Еуропа және Орталық Азия - Ресей бағыттарында айтарлықтай көлемдегi ақпарат ағымдарын қамтамасыз ету бойынша халықаралық транзит торабы ретiнде қалыптасуына бағытталатын болады. "Қазақтелеком" АҚ өз мақсатын озық технологиялар мен   бiрыңғай техникалық және ұйымдық идеология негiзiнде жұмыс iстейтiн және дамитын, телекоммуникациялық қызметтердiң барлық түрлерiн, оның iшiнде бұларға жүктелген мiндеттердi бейбiт және соғыс уақытында, төтенше жағдайлар туындаған және ерекше маңызды жұмыстар мен iс-шараларды жүргізген кезде шешу үшiн мемлекеттiк басқару, қорғаныс, қауiпсiздiк және құқықтық тәртiптi қорғау органдарының мүдделерiнде дамытуға мүмкiндiк беретiн қуатты базаны қамтамасыз ететiн телекоммуникациялар желiлерiн құру деп түсiнедi.

Проект "Коммерческие быстроокупаемые проекты" направлен на создание резерва для оперативного реагирования по удовлетворению спроса корпоративных клиентов на предоставление услуг по построению интегрированных телекоммуникационных сетей (предоставление услуг телефонии наряду с арендой цифровых каналов) и/или обеспечению полного комплекса высокотехнологичных услуг связи, необходимых для успешного ведения бизнеса (ISDN, аудиотекст, Call-Center, Free-Phone, телеголосование, платные информационные услуги, вызовы по предоплаченной, расчетной и кредитной картам). Капитальные вложения в коммерческие быстроокупаемые проекты в 2004-2006 годах составят 1200 млн.тенге. Срок окупаемости проекта 10 месяцев. Источник финансирования - собственные средства.
Прогнозируемый объем инвестиционной программы в 2004-2006 годах составляет 68997 млн.тенге. АО "Казахтелеком" намерено сохранить политику в отношении финансирования инвестиционных проектов за счет собственных и заемных средств. Одними из основных факторов при привлечении заемного капитала являются репутация кредитора, стоимость и срок финансирования, возможность использования страхования экспортно-кредитными агентствами.
Размер инвестиций и проекты в инвестиционном плане АО "Казахтелеком" будут уточнены после согласования инвестиционной программы с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
Инвестиционные проекты будут реализовываться по всей территории Республики Казахстан. Привлечение товарных кредитов производится на основании результатов проводимых конкурсов (тендеров) по выбору поставщиков оборудования и услуг. Основными характеристиками является оценка чистых денежных потоков, стоимость финансирования по номинальной и эффективной ставке вознаграждения, форма обеспечения. В соответствии со сложившейся практикой, привлечение заемных средств на пополнение оборотного капитала производится в рамках заключенных соглашений на предоставление кредитов в рамках кредитной возобновляемой (револьверной) линии. Как правило, срок погашения банковских кредитов достаточно мал (до одного года).
Вся деятельность АО "Казахтелеком" в предстоящем периоде будет направлена на обеспечение национальной конкурентоспособности и становление Казахстана как международного транзитного узла по обеспечению значительных информационных потоков на направлениях Юго-Восточная Азия - Европа и Центральная Азия - Россия. АО "Казахтелеком" видит своей целью создание сети телекоммуникаций, функционирующей и развивающейся на основе передовых технологий и единой технической и организационной идеологии, обеспечивающей мощную базу для развития всех видов услуг телекоммуникаций, в том числе в интересах государственных органов управления, обороны, безопасности и охраны правопорядка, для решения возложенных на них задач в мирное и в военное время, при возникновении чрезвычайных ситуаций и проведении особо важных работ и мероприятий.

3-бөлім. 2004-2006 жылдарға арналған
дамудың аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Қазақтелеком" АҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰҚ нысаны
___________________________________________________________________
р/б|                     |  Өлшем   | 2002 ж.|  2003 ж.|  2003 ж.
N |   Көрсеткіштер      | бірлігі  | есеп   |  есеп   |  % пен
|                     |          |        |         |  2002 ж.
___________________________________________________________________
А           Б                  1        2        3          4
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнiм     мың теңге  56804354  65880642   116,0
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі -
оның ішінде
2.    Жергілікті байланыс
- кірістер          мың теңге  10882368  11731511   107,8
- НТА саны          бірлік      2081858   2228246   107,0
3.    Қалааралық, халықа.
ралық байланыс
- кірістер          мың теңге  35770385  41086324   114,9
- трафик            мың теңге   1283469   1545478   120,4
Деректер беру       мың теңге   1984392   2667083   134,4
желілері қызметі.
нен кірістер
Басқа кірістер      мың теңге   8167209  10395724   127,3
4.    Қаржыландырудың     мың теңге  17120941  19087692   111,5
барлық көздерінің
есебiнен негізгі
капиталға инвес.
тиция - барлығы:
заемдық қаражат        "       8213790  10247348   124,8
есебiнен
өз қаражаты            "       8907151   8840344    99,2
есебiнен
мемлекеттік бюджет     "          -         -        -
есебінен
5.    Негізгі және        мың теңге   64327859 78657260   122,3
негiзгі емес
қызметтен кiрiс.
тер, барлығы
6.    Негізгі және            "       48180900  55044196  114,2
негiзгі емес
қызметтен шығыс.
тар, барлығы
7.    Негізгі қызмет          "       56804354  65880642  116,0
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын        "       33276064  37940746  114,0
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы кiрiс             "       23528290  27939896  118,8
10.   Кезең шығыстары,        "       10675362  11670069  109,3
барлығы
10.1   жалпы және әкiм.       "        8335820   9318445  111,8
шілiк шығыстар
10.2   Өткiзiлген дайын       "         547622    739190  135,0
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi       "        1791920   1612434   90,0
шығыстар
11.   Салық салынатын         "       16146959  23613064  146,2
кiрiс

Раздел 3. Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
АО "Казахтелеком"
___________________________________
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
___________________________________________________________________
N |   Показатели    |Един. | 2002г. | 2003г. | 2003 г. | 2004 г.
п/п|                 |измер.| отчет  | отчет  | в % к   | прогноз
|                 |      |        |        | 2002 г. |
-------------------------------------------------------------------
А |        Б        |  1   |    2   |    3   |    4    |    5
-------------------------------------------------------------------
1. Объем произведен-
ной продукции
(работ, услуг)-   тыс.
всего:            тенге  56804354  65880642  116,0    66560744
из них:
2. Местная связь
тыс.
- доходы          тенге  10882368  11731511  107,8    12850835
- количество ОТА  единиц  2081858   2228246  107,0     2361941
3. Междугородная,
международная
связь
- доходы          тыс.
тенге  35770385  41086324  114,9    40175069
- трафик          тыс.
мин.    1283469   1545478  120,4     1622752
Доходы от услуг
сети передачи     тыс.
данных            мин.    1984392   2667083  134,4     3200500
Другие доходы     тыс.
тенге   8167209  10395724  127,3    10334340
4. Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -  тыс.
всего:            тенге  17120941  19087692  111,5    25209120
за счет заемных
средств             "     8213790  10247348  124,8    15809501
за счет
собственных
средств             "     8907151   8840344   99,2     9399619
за счет средств
государственного
бюджета             "        -         -        -         -
5. Доходы от
основной и
неосновной
деятельности,     тыс.
всего             тенге   64327859  78657260  122,3   73460744
6. Расходы от
основной и
неосновной
деятельности,
всего               "     48180900  55044196  114,2   55120531
7. Доход от
основной
деятельности        "     56804354  65880642  116,0   66560744
8. Себестоимость
реализованной
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)              "     33276064  37940746  114,0   39908000
9. Валовый доход       "     23528290  27939896  118,8   26652744
10. Расходы периода,
всего               "     10675362  11670069  109,3   12212531
10.1 общие и
административные
расходы            "      8335820   9318445  111,8    9267042
10.2 расходы по
реализации
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)             "       547622    739190  135,0     886942
10.3 расходы в виде
вознаграждения     "      1791920   1612434   90,0    2058547
11.  Налогооблагаемый
доход              "     16146959  23613064  146,2   18340213

12.   Корпоративтiк           "        3996381   5785785  144,8
табыс салығы
корпоративтік табыс    "        3305269   3594402  108,7
салығы
мерзімі ұзартылған     "         691112   2191383  317,1
корпоративтік табыс
салығы
13.   Таза кіріс              "       12147203  17827279  146,8
14.   Өткен жылдың        мың теңге    1703641   3240052  190,2
қорытындысы бойынша
жай акцияларға
дивидендтер,
барлығы
14.1   о.і. акциялар.         "         946467   1800029  190,2
дың мемлекеттік
пакетіне
15.   Пайдадан аударым.       %
дар нормативтерi*
16.   Қызмет тиiмдiлiгі       %             21        27
17.   Материалдық емес    мың теңге    6985767   8072372  115,6
активтер мен не.
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.    адам           32193     33006  102,5
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат        "            507       572  100,4
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың теңге   12506870  14716117  117,7
20.   жалпы компания      теңге          30871     35637  115,4
бойынша қызметкер.
лердің орташа
айлық жалақысы
20.1   оның iшiнде        теңге         139876    156363  111,8
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Тарифтердің өсімі
(+)/ төмендеуі (-)
(желтоқсан өткен
жылдың желтоқсанына
қарағанда)
халықаралық            %              0         0
байланыс
қалааралық             %              0         0
байланыс
жергілікті
байланыс:
қала
жеке тұлғалар         %              0         0
заңды тұлғалар        %              0         0
ауыл                  %              0         0
22.   Несиегерлiк         мың теңге   38527087  43826961  113,8
берешек,
барлығы
23.   Дебиторлық          мың теңге   11783309  14510628  123,1
берешек,
барлығы
___________________________________________________________________
*- РМК үшін
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
р/б|                     |2004 ж. | 2005 ж. |2006 ж. |2006  |2006ж.
N |   Көрсеткіштер      |болжам  | болжам  |болжам  |ж. %  |% пен
|                     |        |         |        |пен   |2003ж.
|                     |        |         |        |2002ж.|
___________________________________________________________________
А           Б                5         6        7      8      9
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнiм     66560744  65739598 65589309  115,5  99,6
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі -
оның ішінде

12.  Корпоративный
подоходный налог,
всего              "      3996381   5785785  144,8    5502064
корпоративный
подоходный налог   "      3305269   3594402  108,7    3411280
отсроченный
корпоративный
подоходный налог   "       691112   2191383  317,1    2090784
13.  Чистый доход       "     12147203  17827279  146,8   12838149
14.  Дивиденды на
простые акции
по итогам
предыдущего      тыс.
года, всего      тенге    1703641   3240052  190,2    3438530
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций        "       946467   1800029   190,2   1910103
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*        %
16.  Рентабельность
деятельности       %         21        27               19
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных         тыс.
средств          тенге    6985767   8072372   115,6   9014044
18.  Численность
работников
компании,
всего            чел.       32193     33006   102,5     33006
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата          "           570       572   100,4       572
19.  Фонд заработной  тыс.
платы            тенге   12506870  14716117   117,7  14574514
20.  Среднемесячная
заработная плата
работников,
в целом по
компании         тенге      30871     35637   115,4     36838
в т.ч.
работников
центрального
аппарата         тенге     139876    156363   111,8    166707
21.  Прирост (+)/
снижение (-)
тарифов
(декабрь к
декабрю
предыдущего
года)
международная
связь              %          0        0                  -20
междугородная
связь              %          0        0                   0
местная связь:
город
физические лица    %          0        0                   20
юридические лица   %          0        0                    0
село               %          0        0                    0
22.  Кредиторская
задолженность,   тыс.
всего            тенге  38527087  43826961    113,8   42950422
23.  Дебиторская
задолженность,   тыс.
всего            тенге  11783309  14510628    123,1   14220415
____________________________________________________________________
* - для РГП
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
N |   Показатели      |   2005г. |  2006г.  |  2006г.  | 2006г.
п/п|                   |   отчет  |  отчет   |  в % к   | в % к
|                   |          |          |  2002 г. | 2003г.
-------------------------------------------------------------------
А |         Б         |     6    |    7     |    8     |    9
-------------------------------------------------------------------
1. Объем произведен-    65739598    65589309    115,5      99,6
ной продукции
(работ, услуг)-
всего:
из них:

2.    Жергілікті байланыс
- кірістер          12850835  14002328 14128349  129,8  120,4
- НТА саны          2361941   2385560  24709416  115,7  108,1
3.    Қалааралық, халықа.
ралық байланыс
- кірістер          40175069  37825698 36944281  103,3  89,9
- трафик            1622752   1703890  1789085   139,4  115,8
Деректер беру       3200500   3680575  4490302   226,3  168,4
желілері қызметі.
нен кірістер
Басқа кірістер      10334340  10230997 10026377  122,8  96,4
4.    Қаржыландырудың     25209120  22120263 21668235  126,6  113,5
барлық көздерінің
есебiнен негізгі
капиталға инвес.
тиция -барлығы:
заемдық қаражат    15809501  12166193 12154509  148,0  118,6
есебiнен
өз қаражаты        9399619   9954070  9513726   106,8  107,6
есебiнен
мемлекеттік бюджет    -         -        -
есебінен
5.    Негізгі және        73460744  73039598 74389309  115,6  94,6
негiзгі емес
қызметтен кiрiс.
тер, барлығы
6.    Негізгі және        55120531  55324252 57428000  119,2  104,3
негiзгі емес
қызметтен шығыс.
тар, барлығы
7.    Негізгі қызмет      66560744  65739598 65589309  115,5  99,6
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын    39908000  40073000 42316000  127,2  111,5
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы кiрiс         26652744  25666598 23273309  98,9   83,3
10.   Кезең шығыстары,    12212531  12251252 12112000  113,5  103,8
барлығы
10.1   жалпы және әкiм.   9267042   9276309  9076000   108,9  97,4
шілiк шығыстар
10.2   Өткiзiлген дайын   886942    895811   936000    170,9  126,6
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi   2058547   2079132  2100000   117,2  130,2
шығыстар
11.   Салық салынатын     18340213  17715346 16961309  105,0  71,8
кiрiс
12.   Корпоративтiк       5502064   5314604  5088393   127,3  87,9
табыс салығы
корпоративтік табыс 3411280  3295054  3154804   95,4   87,8
салығы
мерзімі ұзартылған 2090784   2019550  1933589   279,8  88,2
корпоративтік табыс
салығы
13.   Таза кіріс          12838149  12400742 11872916  97,7   66,6
14.   Өткен жылдың        3438530   2446672  2359190   138,5  72,8
қорытындысы бойынша
жай акцияларға
дивидендтер,
барлығы
14.1   о.і. акциялар.     1910103   1359126  1310530   138,5  72,8
дың мемлекеттік
пакетіне
15.   Пайдадан аударым.
дар нормативтерi*
16.   Қызмет тиiмдiлiгі   19        19       18
17.   Материалдық емес    9014044   9194325  9303000   133,2  115,2
активтер мен не.
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.    33006     102,5    33006     102,5  100,0
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат    572       572      572       100,4  100,0
қызметкерлерiнiң
саны

2. Местная связь
- доходы             14002328    14128349    129,8     120,4
- количество ОТА      2385560    24709416    115,7     108,1
3. Междугородная,
международная
связь
- доходы             37825698    36944281    103,3      89,9
- трафик              1703890     1789085    139,4     115,8
Доходы от услуг
сети передачи
данных                3680575     4490302    226,3     168,4
Другие доходы        10230997    10026377    122,8      96,4
4. Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -
всего:               22120263    21668235    126,6     113,5
за счет заемных      12166193    12154509    148,0     118,6
средств
за счет
собственных
средств               9954070     9513726    106,8     107,6
за счет средств
государственного
бюджета                  -           -
5. Доходы от            73039598    74389309    115,6      94,6
основной и
неосновной
деятельности,
всего
6. Расходы от           55324252    57428000    119,2     104,3
основной и
неосновной
деятельности,
всего
7. Доход от             65739598    65589309    115,5      99,6
основной
деятельности
8. Себестоимость
реализованной
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)               40073000    42316000    127,2     111,5
9. Валовый доход        25666598    23273309     98,9      83,3
10. Расходы периода,
всего                12251252    12112000    113,5     103,8
10.1 общие и
административные
расходы              9276309     9076000    108,9      97,4
10.2 расходы по
реализации
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)                895811      936000    170,9     126,6
10.3 расходы в виде
вознаграждения       2079132     2100000    117,2     130,2
11.  Налогооблагаемый
доход               17715346    16961309    105,0      71,8
12.  Корпоративный
подоходный налог,
всего                5314604     5088393    127,3      87,9
корпоративный
подоходный налог     3295054     3154804     95,4      87,8
отсроченный
корпоративный
подоходный налог     2019550     1933589    279,8      88,2
13.  Чистый доход        12400742    11872916     97,7      66,6
14.  Дивиденды на
простые акции
по итогам
предыдущего года,
всего                2446672     2359190    138,5      72,8
14.1 в т. ч. на
государственный
пакет акций          1359126     1310530    138,5      72,8
15.  Нормативы
отчислений
от прибыли*
16.  Рентабельность         19           18
деятельности
17.  Расходы на           9194325     9303000    133,2     115,2
амортизацию
нематериальных
активов и
основных средств
18.  Численность
работников
компании,
всего                  33006       33006    102,5     100,0
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата                 572         572    100,4     100,0

19.   Жалақы қоры        14574514  15303240 16106268  128,8  109,4
20.   жалпы компания      36838     38693    40665     131,7  114,1
бойынша қызметкер.
лердің орташа
айлық жалақысы
оның iшiнде        166707    173375   176842,5  126,4  113,1
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Тарифтердің өсімі
(+)/ төмендеуі (-)
(желтоқсан өткен
жылдың желтоқсанына
қарағанда)
халықаралық        -20       -20      -20
байланыс
қалааралық         0         0         0
байланыс
жергілікті
байланыс:
қала
жеке тұлғалар     20        20        0
заңды тұлғалар    0         0         -15
ауыл              0         0         0
22.   Несиегерлiк         42950422  42091414  41670500  108,2  95,1
берешек,
барлығы
23.   Дебиторлық          14220415  13936007  13657287  115,9  94,1
берешек,
барлығы
___________________________________________________________________
2004 жылға арналған табыстар мен шығыстар болжамы
"Қазақтелеком" АҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың.теңге
___________________________________________________________________
N |   Көрсеткіштер   |2002 жыл | 2003 жыл |   2004 жыл (болжам)
|       атауы      | есеп    |   есеп   |________________________
|                  |         |          |1 тоқсан |1 жарты жылдық
___________________________________________________________________
А |          Б       |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1   Негізгі қызметтен  56804354  65880642   14843046   31616353
табыс
2   Өткізілген дайын   33276064  37940746    8899484   19076024
өнімнің (тауар.
лардың, жұмыстар.
дың, қызмет көр.
сетулердің)
өзіндік құны
3   Жиынтық кіріс      23528290  27939896    5943562   12540329
(1 жол - 2 жол)
4   Кезең шығыстары,   10675362  11670069    2742693    6320310
оның ішінде
4.1  жалпы және         8335820   9318445    2006320    4847565
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнімді        547622    739190     221736     443471
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көр.
сетулерді)
өткізу бойын.
ша шығыстар
4.3  сыйақы түрін.      1791920   1612434     514637    1029274
дегі шығыстар
5   Негізгі қызмет.    12852928  16269827    3200869    6220019
тен табыс
(залал)
(3 жол - 4 жол)
6   Негізгі емес        3294031   7343237     624000    1708200
қызметтен табыс
(залал)
7   Салық салуға       16146959  23613064    3824869    7928219
дейінгі негізгі
қызметтен табыс
(залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8   Корпоративтік       3996381   5785785    1147461    2378466
табыс салығы
9   Салық салудан      12150578  17827279    2677408    5549753
кейін жай
қызметтен табыс
(залал)
(7 жол - 8 жол)
10  Төтенше жағдай.       -3375
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
табыстар
(залалдар)
11  Таза табыс         12147203  17827279    2677408    5549753
(залал)(9 жол +
(-) 10 жол)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
р/б|      2004 жыл (болжам)     |   2002 ж. %     |   2003 ж. %
N |----------------------------|    2003 ж.      |   2004 ж.
|   9 ай       |   жыл       |                 |
___________________________________________________________________

19.  Фонд заработной
платы               15303240    16106268    128,8     109,4
20.  Среднемесячная
заработная плата
работников,
в целом по
компании               38693       40665    131,7     114,1
в т.ч.
работников
центрального
аппарата              173375    176842,5    126,4     113,1
21.  Прирост (+)/
снижение (-)
тарифов
(декабрь к декабрю
предыдущего года)
международная
связь                   -20          -20
междугородная
связь                    0            0
местная связь:
город
физические лица          20           0
юридические лица         0           -15
село                     0            0
22.  Кредиторская
задолженность,
всего               42091414    41670500    108,2     95,1
23.  Дебиторская
задолженность,
всего               13936007    13657287    115,9     94,1
____________________________________________________________________
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
АО "Казахтелеком"
______________________________
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
тыс.тенге
___________________________________________________________________
N |   Наименование   |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    |  отчет  | отчет   |-------------------------
|                  |         |         | 1 квартал  |1 полугодие
-------------------------------------------------------------------
А |        Б         |    1    |    2    |     3      |      4
-------------------------------------------------------------------
1  Доход от основной
деятельности        56804354  65880642    14843046   31616353
2  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              33276064  37940746     8899484   19076024
3  Валовой доход
(стр. 1 - стр.2)    23528290  27939896     5943562   12540329
4  Расходы периода,
в том числе         10675362  11670069     2742693    6320310
4.1. общие и
административные
расходы             8335820   9318445     2006320    4847565
4.2. расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)              547622     739190      221736     443471
4.3. расходы в виде
вознаграждения     1791920    1612434      514637    1029274
5   Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)   12852928   16269827     3200869    6220019
6   Доход (убыток)
от неосновной
деятельности       3294031    7343237      624000    1708200
7   Доход (убыток)
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)
стр.6)            16146959   23613064     3824869    7928219
8   Корпоративный
подоходный налог   3996381    5785785     1147461    2378466
9   Доход (убыток)
от обычной
деятельности
после налого-
обложения
(стр.7 - стр.8)   12150578   17827279     2677408    5549753
10   Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций            -3375
11   Чистый доход
(убыток)
(стр.9 +(-)
стр. 10)          12147203   17827279     2677408    5549753
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003г.   | 2004г.
п/п |--------------------------|   в % к    | в % к
|   9 месяцев |   год      |   2002г.   | 2003г.
-------------------------------------------------------------------

А  |     5        |      6      |       7         |     8
___________________________________________________________________
1    48323100       66560744         116,0            101,0
2    29053024       39908000         114,0            105,2
3    19270076       26652744         118,8             95,4
4     9268750       12212531         109,3            104,6
4.1   7059633        9267042         111,8             99,4
4.2    665207         886942         135,0            120,0
4.3   1543910        2058547          90,0            127,7

А |      5      |      6     |     7      |     8
-------------------------------------------------------------------
1    48323100     66560744       116,0       101,0
2    29053024     39908000       114,0       105,2
3    19270076     26652744       118,8        95,4
4     9268750     12212531       109,3       104,6
4.1.   7059633      9267042       111,8        99,4
4.2.    665207       886942       135,0       120,0
4.3.   1543910      2058547        90,0       127,7

5    10001326       14440213         126,6             88,8
6     2858700        3900000         222,9             53,1
7    12860026       18340213         146,2             77,7
8     3858008        5502064         144,8             95,1
9     9002018       12838149         146,7             72,0
10
11    9002018       12838149         146,7             72,0
___________________________________________________________________
"Қазақтелеком" АҚ ақша ағымдары қозғалысының болжамы
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

5    10001326     14440213       126,6        88,8
6     2858700      3900000       222,9        53,1
7    12860026     18340213       146,2        77,7
8     3858008      5502064       144,8        95,1
9     9002018     12838149       146,7        72,0
10
11     9002018     12838149       146,8        72,0
____________________________________________________________________
Прогноз движения денежных средств
АО "Казахтелеком"
Форма 3 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

N      |  Көрсеткіштер | 2002 жыл  |   2003 жыл   |    2004 жыл
|     атауы     |  есеп     |    есеп      |    (болжам)
|               |           |              |________________
|               |           |              |    1 тоқсан
___________________________________________________________________
А      |      Б        |    1      |     2        |       3
___________________________________________________________________
I.      Операциялық
қызметтен ақша
қаражаттарының
қозғалысы
I.1.    Ақшаның түсуі:   53544700    63515990       14064481
1.1      дайын өнімді    51711216    60903860       13540062
(жұмыстарды,
қызмет көр.
сетулерді)
өткізуден
табыс
1.2      алынған         1014186     1290662        249419
аванстар
1.3      пайыздар         65028       84467
1.4      дивидендтер
1.5      роялти
1.6      өзге де         754270      1237001        275000
түсімдер
I.2.    Ақша қаражатта.  38135542    42562684       9031784
рының кетуі:
2.1      жеткізушілер    8650861     8297735        1336460
мен мердігер.
лердің шоттары
бойынша
2.2      берілген        1789286     958417         177950
аванстар
2.3      жалақы бойынша  10269087    11925495       2676049
2.4      салықтар        12849320    15492086       3398399
бойынша
2.5      әлеуметтік      1289565     1310407        294365
сақтандыру және
зейнетақымен
қамтамасыз етуге
ақша аудару
2.6      сыйақы          1843992     1736930        580769
төлемдері
2.7      өзге де         1443431     2841614        567792
төлемдер
I.3.    Операциялық      15409158    20953306       5032697
қызмет нәти.
жесінде ақша.
ның қаражаттары.
ның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
II.     Инвестициялық
қызметтен ақша
қаражаттарының
қозғалысы
II.1    Ақша қаражатта.
рының түсуі:     88217       151225         20000
1.1      материалдық
емес актив.
тердің іске
асырылуынан
табыс
1.2      негізгі құ.     63455       105520         20000
ралдардың
іске асырылуы.
нан табыс
1.3      басқа да ұзақ
мерзімді ак.
тивтердің асы.
рылуынан табыс
1.4      қаржы инвес.    24762       45705
тицияларының
асырылуынан
табыс
1.5      басқа заңды
тұлғаларға
берілген
несиелерден
түсетін табыс
1.6      өзге де
түсімдер
II.2.   Ақша қаражат.    14973979    15114190       3647673
тарының кетуі:
2.1      материалдық     178815      99701          39600
емес актив.
терді сатып
алу
2.2      негізгі құ.     10894405    11137395       3571156
ралдарды
сатып алу
2.3      басқа да ұзақ   2331796     1594154
мерзімді ак.
тивтерді
сатып алу
2.4      қаржы инвес.    1568571     1309783
тицияларын
сатып алу
2.5      басқа да
заңды тұл.
ғаларға
несиелер беру
2.6      өзге де         392         973157         36917
төлемдер
II.3.   Инвестициялық    -14885762   -14962965      -3627673
қызмет нәти.
жесінде ақша
қаражаттарының
ұлғаюы
(+)/ кемуі
III.    Қаржы қызметі.
нен ақша қара.
жатының
қозғалысы
III.1.  Ақша қаражатта.  18448129    34919076       2404352
рының түсуі:
1.1      акциялар мен    855808
басқа да бағалы
қағаздардан
1.2      банк несиелерін 17592321    34919076       2404352
алу
1.3      өзге де
түсімдер
III.2.  Ақша қаражатта.  19321618    40458576       4630848
рының кетуі
2.1      банк несиелерін 15933532    34008544       323486
өтеу
2.2      өз акцияларын
сатып алу
2.3      дивидендтерді   1693391     2825566        135000
төлеу
2.4      өзге де         1694695     3624466        4172362
төлемдер
III.3.  Қаржы қызметі.   -873489     -5539500       -2226496
нің нәтижесінде
ақшаның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
Барлығы: ақша    -350093     450841         -821472
қаражаттарының
ұлғаюы (+)/
азаюы (-)
Есеп беру кезеңі 2143834     1793741        2244582
басындағы ақша
қаражаты
Есеп беру кезеңі 1793741     2244582        1423110
аяғындағы ақша
қаражаты
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N      |        2004 ж. (болжам)          |2002 ж. %    |2003 ж. %
|----------------------------------|2003 ж       |2004 ж.
|1 жарты    |   9 ай   |   жыл     |             |
|жылдық     |          |           |             |
___________________________________________________________________
А      |    4      |   5      |    6      |     7       |    8
___________________________________________________________________
І
І.1      30662302    47283962   64024458      118,6        100,8
1.1.     29541953    45543953   61545736      117,8        101,1
1.2.     532849      827617     1133722       127,3         87,8

N |   Наименование   |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей    |  отчет  | отчет   |-------------------------
|                  |         |         | 1 квартал  |1 полугодие
-------------------------------------------------------------------
А |        Б         |    1    |    2    |     3      |      4
-------------------------------------------------------------------
I. Движение денежных
средств от
операционной
деятельности
I.1 Поступление
денежных средств    53544700  63515990   14064481    30662302
1.1. доход от
реализации
продукции
(работ, услуг)     51711216  60903860   13540062    29541953
1.2. авансы полученные   1014186   1290662     249419      532849
1.3. проценты              65028     84467
1.4. дивиденды
1.5. роялти
1.6. прочие поступления   754270   1237001     275000      587500
I.2  Выбытие денежных
средств            38135542  42562684    9031784    21049100
2.1. по счетам
поставщиков
и подрядчиков       8650861   8297735    1336460     4276673
2.2. авансы выданные     1789286    958417     177950      569439
2.3. по заработной
плате              10269087  11925495    2676049     5838652
2.4. по налогам         12849320  15492086    3398399     7414689
2.5. отчисления на
социальное
страхование
и пенсионное
обеспечение         1289565   1310407     294365      642252
2.6. выплата
процентов           1843992   1736930     580769     1068577
2.7. прочие выплаты      1443431   2841614     567792     1238818
I.3  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денежных средств
в результате
операционной
деятельности       15409158  20953306    5032697     9613202
II. Движение
денежных средств
от инвестиционной
деятельности
II.1 Поступление
денежных средств      88217    151225      20000       40000
1.1. доход от реализации
нематериальных
активов
1.2. доход от реализации
основных средств      63455    105520      20000        40000
1.3. доход от реализации
других долгосрочных
активов
1.4. доход от реализации
финансовых инвестиций 24762    45705
1.5. доход от получения
кредитов, предос-
тавленных другим
юридическим лицам
1.6. прочие поступления
II.2 Выбытие денежных
средств             14973979  15114190    3647673    8703164
2.1. приобретение
нематериальных
активов               178815     99701      39600      84600
2.2. приобретение
основных средств    10894405  11137395    3571156    8003671
2.3. приобретение других
долгосрочных
активов              2331796   1594154
2.4. приобретение
финансовых
инвестиций           1568571   1309783                450000
2.5. предоставление
кредитов другим
юридическим лицам
2.6. прочие выплаты           392    973157      36917     164893
II.3 Увеличение (+),
уменьшение (-)
денежных средств
в результате
инвестиционной
деятельности       -14885762 -14962965   -3627673   -8663164
III. Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1 Поступление
денежных средств   18448129  34919076    2404352    4706852
1.1.  от выпуска акций
и других ценных
бумаг                855808
1.2.  получение
банковских
кредитов           17592321  34919076    2404352    4706852
1.3.  прочие
поступления
III.2 Выбытие
денежных средств  19321618   40458576    4630848    5838856
2.1.  погашение
банковских
кредитов          15933532   34008544     323486    1185044
2.2.  приобретение
собственных
акций
2.3.  выплата
дивидендов         1693391   2825566      135000     150000
2.4.  прочие выплаты     1694695   3624466     4172362    4503812
III.3 Увеличение (+),
уменьшение (-)
денежных средств
в результате
финансовой
деятельности       -873489  -5539500    -2226496   -1132004
Итого:
Увеличение (+),
уменьшение (-)
денежных средств   -350093   450841     -821472     -181966
Денежные средства
на начало
отчетного периода  2143834  1793741     2244582     1423110
Денежные средства
на конец
отчетного периода  1793741  2244582     1423110     1241144
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003г.   |  2004г.
п/п |--------------------------|   в % к    |  в % к
|   9 месяцев |   год      |   2002г.   |  2003г.
-------------------------------------------------------------------
А |      5      |      6     |     7      |     8
-------------------------------------------------------------------
I.
I.1     47283962      64024458      118,6        100,8
1.1.    45543845      61545736      117,8        101,1
1.2.      827617       1133722      127,3         87,8

1.3.                            95000         129,9        112,5
1.4.
1.5.
1.6.     587500      912500     1250000       164,0        101,1
І.2      21049100    31944637   43684636      111,6        102,6
2.1.     4276673     6504107    8909735        95,9        107,4
2.2.     569439      866022     1186332        53,6        123,8
2.3.     5838652     8879616    12163858      116,1        102,0
2.4.     7414689     11276506   15447269      120,6         99,7
2.5.     642252      976758     1338024       101,6        102,1
2.6.     1068577     1557592    2058547        94,2        118,5
2.7.     1238818     1884036    2580871       196,9         90,8
І.3      9613202     15339325   20339822      136,0         97,1
ІІ
ІІ.1     40000       60000      80000         171,4         52,9
1.1.
1.2.     40000       60000      80000         166,3         75,8
1.3.
1.4.                                          184,6
1.5.
1.6.
ІІ.2     8703164     12309734   15420302      100,9        102,0
2.1.     84600       131400     180000         55,8        180,5
2.2.     8003671     11319206   13826084      102,2        124,1
2.3.                                           68,4
2.4.     450000      450000     850000         83,5         64,9
2.5.
2.6.     164893      409128     564218                      58,0
ІІ.3     -8663164    -12249734  -15340302
ІІІ
ІІІ.1    4706852     7176852    7176852       189,3         20,6
1.1.
1.2.     4706852     7176852    7176852       189,3         20,6
1.3.
ІІІ.2    5838856     9903361    12391388      209,4         30,6

1.3.                     95000      129,9        112,5
1.4.
1.5.
1.6.      912500       1250000      164,0        101,1
І.2     31944637      43684636      111,6        102,6
2.1.     6504107       8909735       95,9        107,4
2.2.      866022       1186332       53,6        123,8
2.3.     8879616      12163858      116,1        102,0
2.4.    11276506      15447269      120,6         99,7
2.5.      976758       1338024      101,6        102,1
2.6.     1557592       2058547       94,2        118,5
2.7.     1884036       2580871      196,9         90,8
І.3     15339325      20339822      136,0         97,1
ІІ.
ІІ.1       60000         80000      171,4         52,9
1.1.
1.2.       60000         80000      166,3         75,8
1.3.
1.4.                                184,6
1.5.
1.6.
ІІ.2     2309734      15420302      100,9        102,0
2.1.      131400        180000       55,8        180,5
2.2.    11319206      13826084      102,2        124,1
2.3.                                 68,4
2.4.      450000        850000       83,5         64,9
2.5.
2.6.      409128        564218                    58,0
ІІ.3   -12249734     -15340302
ІІІ
ІІІ.1    7176852       7176852      189,3         20,6
1.1.
1.2.     7176852       7176852      189,3         20,6
1.3.
ІІІ.2    9903361      12391388      209,4         30,6

2.1.     1185044     1647971    3861707       213,4         11,4
2.2.
2.3.     150000      3564400    3579400       166,9        126,7
2.4.     4503812     4690990    4950281       213,9        136,6
ІІІ.3    -1132004    -2726509   -5214536
-181966     363082     -215016
1423110     1241144    2244582        83,7        125,1
1241144     1604226    2029566       125,1         90,4
___________________________________________________________________
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
"Қазақтелеком" АҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

2.1.     1647971       3861707      213,4         11,4
2.2.
2.3.     3564400       3579400      166,9         126,7
2.4.     4690990       4950281      213,9         136,6
ІІІ.3   -2726509      -5214536
363082      -215016
1241144      2244582        83,7        125,1
1604226      2029566       125,1         90,4
___________________________________________________________________
Прогноз расходов на 2004 год
АО "Казахтелеком"
______________________________
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс. тенге
___________________________________________________________________

р/б N  |     Көрсеткіш      | 2002 жыл  |   2003 жыл   | 2004 жыл
|        атауы       |   есеп    |     есеп     | (болжам)
|                    |           |              |___________
|                    |           |              | 1 тоқсан
___________________________________________________________________
А      |      Б             |    1      |     2        |    3
___________________________________________________________________
Барлығы               10675362      11670069      3053133
1       Жалпы және әкімшілік  8335820       9318445       2006320
шығыстары, барлығы
1.1     Материалдар           205310        163045        62637
1.2     Қызметкерлердің еңбе. 3312292       3934610       846034
гіне ақы төлеу, е/дем
қоса алғанда
1.3     Еңбекақыдан           600914        792565        131083
аударымдар
1.4     Негізгі құрал мен     883817        974981        201555
материалдық емес
активтердің
амортизациясы
1.5     Негізгі құралдар мен  96284         156437        16158
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу
1.6     Коммуналдық шығыстар  15952         20852         11144
1.7     Іссапар шығыстары,    183029        214908        36966
барлығы
1.7.1   белгіленген норма     180514        214908        36966
шеңберінде
1.7.2   нормадан тыс          2515
1.8     Өкілдік шығыстар      29453         51621         9537
1.9     Қызметкерлердің       64690         76711         35397
біліктілігін артты.
руға шығыстар
1.10    Директорлар кеңесін
ұстап тұруға шығыстар
1.11    Салықтар бойынша      10225806      1265296       303566
шығыстар
1.12    Кеңсе және баспахана  116585        103885        27549
жұмыстары
1.13    Байланыс қызметі      87652         99264         23321
1.14    Күзет шығыстары       46273         61582         16525
1.15    Консультациялық (ау.  251481        816291        81306
диторлық) және ақпа.
раттық қызмет
көрсетулер
1.16    Банктік қызмет        307079        317720        75587
көрсетулер
1.17    Сақтандыру шығыстары  71199         21918         25000
1.18    Сот шығасысы          1212          326           0
1.19    Шарт ережелерін бұз.  104104
ғаны үшін айыппұлдар,
өсімдер және тұрақ.
сыздық айыптары
1.20    Табыстарды жасырғаны   -98           187
(кеміткені) үшін
айыппұлдар мен
өсімдер
1.21    Талан-таражы залал.                 3784
дары, нормативтен тыс
ысыраптар, бүліну,
ТМҚ жетіспеушіліктері
1.22    Жалға алу бойынша     46137         52862         20892
шығыстар
1.23    Әлеуметтік салаға     4310          6541          3051
шығыстар
1.24    Күмәнді талаптар      38457         -408791       22939
бойынша резервтер
құру жөніндегі
шығыстар

N  |    Наименование    | 2002 год  |   2003 год   | 2004 год
п/п |    показателей     | отчет     |   отчет      | (прогноз)
|                    |           |              |-------------
|                    |           |              | 1 квартал
___________________________________________________________________
А  |      Б             |    1      |     2        |    3
___________________________________________________________________
Всего               10675362      11670069       3053133
1       Общие и
административные
расходы, всего       8335820       9318445       2006320
1.1     Материалы             205310        163045         62637
1.2     Оплата труда         3312292       3934610        846034
работников, включая
резерв отпусков
1.3     Отчисления от         600914        792565        131083
оплаты труда
1.4     Амортизация           883817        974981        201555
основных средств
и нематериальных
активов
1.5     Обслуживание и         96284         156437        16158
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов
1.6     Коммунальные расходы  15952         20852         11144
1.7     Командировочные      183029        214908         36966
расходы, всего
1.7.1   в пределах           180514        214908         36966
установленных норм
1.7.2   сверх норм             2515
1.8     Представительские     29453         51621          9537
расходы
1.9     Расходы на повышение  64690         76711         35397
квалификации
работников
1.10    Расходы на
содержание Совета
директоров
1.11    Расходы по налогам  1022506       1265296        303566
1.12    Канцелярские и       116585        103885         27549
типографские
работы
1.13    Услуги связи          87652         99264         23321
1.14    Расходы на охрану     46273         61582         16525
объектов
1.15    Консультационные     251481        816291         81306
(аудиторские) и
информационные
услуги
1.16    Банковские           307079        317720        75587
услуги
1.17    Расходы на            71199         21918         25000
страхование
1.18    Судебные издержки      1212          326           0
1.19    Штрафы, пени и       104104
неустойки за
нарушение условий
договора
1.20    Штрафы и пени           -98           187
за сокрытие
(занижение) дохода
1.21    Убытки от хищений                    3784
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22    Расходы по аренде     46137         52862         20892
1.23    Расходы на             4310          6541          3051
социальную сферу
1.24    Расходы по созданию   38457         -408791       22939
резервов по
сомнительным
требованиям

1.25    Мерекелік, мәдени-    121495        153667        20200
бұқаралық және
спорттық іс-шараларды
өткізуге
1.26    Қайырымдылық көмегі   3922          2437
1.27    Өзге де шығыстар      721765        435746       35873
2       Дайын өнімді (тауар.  547622        739190       221736
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша
шығыстар, барлығы
2.1     Материалдар
2.2     Қызметкерлердің
еңбекақысы
2.3     Еңбекақыдан аударымдар
2.4     Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтер амортизациясы
2.5     Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтерді жөндеу және
қызмет көрсету
2.6     Коммуналдық шығыстар
2.7     Іссапар шығыстары,
барлығы
2.7.1   белгіленген норма
шеңберінде
2.7.2   нормадан тыс
2.8     Тиеу, тасымалдау
және сақтау бойынша
шығыстар
2.9     Жарнамаға және        350654        514328        157861
маркетинг шығыстары
2.10    Жалдау бойынша
шығыстар
2.11    Әлеуметтік саланың
шығыстары
2.12    Өзге де шығыстар      196968        224862        63875
3       Сыйақы түріндегі      1791920       1612434       514637
шығыстар, барлығы

1.25    На проведение        121495        153667        20200
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий
1.26    Благотворительная      3922          2437
помощь
1.27    Прочие расходы       721765        435746         35873
2       Расходы по           547622        739190        221736
реализации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг),
всего
2.1     Материалы
2.2     Оплата труда
работников
2.3     Отчисления от
оплаты труда
2.4     Амортизация основных
средств и
нематериальных
активов
2.5     Ремонт и
обслуживание
основных средств
и нематериальных
активов
2.6     Коммунальные расходы
2.7     Командировочные
расходы, всего
2.7.1   в пределах
установленных норм
2.7.2   сверх норм
2.8     Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению
2.9     Расходы на       350654        514328        157861
рекламу и
маркетинг
2.10    Расходы по
аренде
2.11    Расходы на
социальную
сферу
2.12    Прочие расходы   196968        224862             63875
3       Расходы в виде  1791920       1612434            514637
вознаграждения,
всего

3.1     Банктердің заемдары   1099947       959621        489794
негізіндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
Жеткізушілердің заем. 691973        652813        24843
дары негізінде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.2     Өзге де
шығыстар
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N      |          2004 ж. (болжам)         | 2002 ж. %   |2003 ж. %
|-----------------------------------| 2003 ж.     | 2004 ж.
|  1 жарты  |   9  ай   |   жыл     |             |
|   жылдық  |           |           |             |
___________________________________________________________________

3.1     Расходы по      1099947       959621             489794
вознаграждению
(процентам)
по займам банков
Расходы по       691973        652813             24843
вознаграждению
(процентам)
по займам
поставщиков
3.2     Прочие расходы
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N      |          2004 г. (прогноз)        | 2003 г.     | 2004 г.
|-----------------------------------| в % к       | в % к
|  1        |   9       |   год     | 2002 г.     | 2003 г.
|полугодие  | месяцев   |           |             |
___________________________________________________________________

А      |    4      |    5      |    6      |     7       |   8
___________________________________________________________________
6106266   9159398     12212531       109,3       104,6
1         4847565   7059633     9267042        111,8        99,4
1.1       123859    186400      247802         79,4        152,0
1.2       2367398   3284231     4142453        118,8       105,3
1.3       358475    506139      641328         131,9        80,9
1.4       417950    641485      881913         110,3        90,5
1.5       55619     89403       119659         162,5        76,5
1.6       16322     20038       30243          130,7       145,0
1.7       88714     153826      217143         117,4       101,0
1.7.1     88714     153826      217143         119,1       101,0
1.7.2
1.8       19069     28626       38232          175,3        74,1
1.9       66970     92482       144123         118,6       187,9
1.10
1.11      624229    941194      1270288        123,7       100,4
1.12      56095     85781       113497          89,1       109,3
1.13      47450     71906       96244          113,2        97,0
1.14      33074     49663       66234          133,1       107,6
1.15      147214    251734      285254         324,6        47,2
1.16      154787    234831      316269         103,5        99,5
1.17      50000     75000       100000          30,8       456,2
1.18      100       200         300             26,9        92,0
1.19
1.20
1.21
1.22      41788    62687        83614          114,6       158,2
1.23      5607     8082         10980          151,8       167,9
1.24      23357    53749        24813                       -6,1
1.25      50100    68900        136468         126,5        88,8
1.26
1.27      99388    155276       200185          60,4        45,9
2         443471   665207       886942         135,0       120,0
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.7.1
2.7.2
2.8

А      |    4      |    5      |    6      |     7       |   8
___________________________________________________________________
6106266   9159398     12212531       109,3       104,6
1         4847565   7059633     9267042        111,8        99,4
1.1       123859    186400      247802         79,4        152,0
1.2       2367398   3284231     4142453        118,8       105,3
1.3       358475    506139      641328         131,9        80,9
1.4       417950    641485      881913         110,3        90,5
1.5       55619     89403       119659         162,5        76,5
1.6       16322     20038       30243          130,7       145,0
1.7       88714     153826      217143         117,4       101,0
1.7.1     88714     153826      217143         119,1       101,0
1.7.2
1.8       19069     28626       38232          175,3        74,1
1.9       66970     92482       144123         118,6       187,9
1.10
1.11      624229    941194      1270288        123,7       100,4
1.12      56095     83781       113497          89,1       109,3
1.13      47450     71906       96244          113,2        97,0
1.14      33074     49663       66234          133,1       107,6
1.15      147214    251734      385254         324,6        47,2
1.16      154787    234831      316269         103,5        99,5
1.17      50000     75000       100000          30,8       456,2
1.18      100       200         300             26,9        92,0
1.19
1.20
1.21
1.22      41788    62687        83614          114,6       158,2
1.23      5607     8082         10980          151,8       167,9
1.24      23357    53749        24813                       -6,1
1.25      50100    68900        136468         126,5        88,8
1.26
1.27      99388    155276       200185          60,4        45,9
2         443471   665207       886942         135,0       120,0
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.7.1
2.7.2
2.8

2.9       315721   473582       631442         146,7       122,8
2.10
2.11
2.12      127750   191625       255500         114,2       113,6
3         1029274  1543910      2058547         90,0       127,7
3.1       979588   1469381      1959175         87,2       204,2
49686    74529        99372           94,3       15,2
3.2
___________________________________________________________________
"Қазақтелеком" АҚ-ның 2004-2006 жылдары іске асыруға жоспарланған инвестициялық жобаларының тізбесі
5 ҰК нысаны
___________________________________________________________________
N    |  Жоба атауы    | Іске асыру |Жалпы құны,|Жобаның  | Қаржы.
п/п  |                | кезеңдері  | млн.теңге |өтелімді.|ландыру
|                |            |           |лік мер. |көздері
|                |            |           |зімі, ай |
___________________________________________________________________
І      Телекоммуни.                  131198
кация желісін
дамыту ж/е
жетілдіру

2.9       315721   473582       631442         146,7       122,8
2.10
2.11
2.12      127750   191625       255500         114,2       113,6
3         1029274  1543910      2058547         90,0       127,7
3.1       979588   1469381      1959175         87,2       204,2
49686    74529        99372           94,3       15,2
3.2
___________________________________________________________________
Перечень инвестиционных проектов АО "Казахтелеком",
планируемых к реализации в 2004-2006 годах
Форма 5НК
___________________________________________________________________
N |    Наименование   |Период    |Общая    |Сроки  |Источники
п/п|    проекта        |реализации|стоимость|окупае-|финансирования
|                   |          |млн.тенге|мости, |
|                   |          |         |месяц  |
--------------------------------------------------------------------
I   Развитие и
модернизация
сети теле-
коммуникаций                    131198

І.1    Бастапқы желі                 27779
І.1.1. Магистралдық     1997-2007    25755
бастапқы желі
оның ішінде:     1997-2007    25278       96      банктік
Ұлттық ақпарат.                                   несие
тық суперма.
гистраль
Ақтөбе қ-ғы ХКО  2003-2004    270         66      өз
құрылысы                                          қаражаты
ХКО (басқалар.   2003-2007    207         54      өз
дың) арналық                                      қаражаты
сыйымдылығын
кеңейту
І.1.2. Ішкі аймақтық    2002-2007    2024        72      өз
бастапқы желі                                     қаражаты
І.2    Туынды желі                   83692
І.2.1. Жергілікті желі  1998-2011    68370               жеткізуші.
нің несие.
сі, банк.
тік несие,
өз қаражаты
оның ішінде:     1998-2011    62756       90      жеткізу.
жергілікті же.                                    шінің
ліні жетілдіру                                    несиесі,
және кеңейту                                      банктік
несие, өз
қаражаты
Ауылдық желіні   2001-2006    5614        120     өз қаражаты
жетілдіру және
дамыту
DАМА спутник     1998-2005    2214        144     өз қаражаты
байланысы
желісін дамыту
І.2.2. Деректер беру    1999-2008    9541        36      жеткізу.
желісі                                            шінің
несиесі,
банктік
несие, өз
қаражаты
І.2.3. Үстеме салынған  1997-2011    5781
желілер
оның ішінде:     1997-2011    4543        42      өз қаражаты
J-RUN бизнес
желісін дамыту
KULAN бизнес     2000-2005    1238        78      өз қаражаты
желісін дамыту
І.3.   Телекоммуникация 1997-2008    19727       84      өз қаражаты
желілерін ағымда
дамыту үшін не.
гізгі құрал-жаб.
дықтарды сатып
алу
оның ішінде:     1998-2008    1623        96      өз қаражаты
таксофондық
желіні дамыту
ІІ     Ақпараттық       2001-2008    11348       48      өз қаражаты
технология
ІІІ    Басқа ұзақ мер.  1997-2010    9170        130     өз қаражаты
зімді активтерді
сатып алу немесе
құру
ІV     Тез өтелетін                  1200        10      өз қаражаты
коммерциялық
жобалар
Жиынтығы                      152916
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
N  |Жобаның атауы  |   жылдар бойынша қаржыландыру (күрделі
п/п |               |            қаржы), млн теңге:
|               |_____________________________________________
|               |01.01.04|2004 жыл|2005 жыл|2006 жыл|01.01.07
|               |ж. иге. |(болжам)|(болжам)|(болжам)|ж. қалдық
|               | рілді  |        |        |        |
___________________________________________________________________

I.1. Первичная сеть                   27779
I.1.1. Магистральная
первичная сеть   1997-2007     25755
из них:
Национальная
информационная
супермагистраль  1997-2007     25278    96      банковский
кредит
Строительство                                   собственные
МЦК в г. Актобе  2003-2004       270    66      средства
Расширение
канал-ой емкости                                собственные
МЦК (прочие)     2003-2007       207    54      средства
I.1.2. Внутризоновая                                   собственные
первичная сеть   2002-2007      2024    72      средства
I.2.   Вторичная сеть                 83692
I.2.1. Местная сеть     1998-2011     68370            кредит
поставщика,
банковский
кредит,
собственные
средства
из них:                                         кредит
Модернизация                                    поставщика,
и расширение                                    банковский
местной сети     1998-2011     62756    90      кредит,
собственные
средства
Модернизация
и развитие                                      собственные
сельской сети    2001-2006      5614   120      средства
Развитие сети
спутниковой                                     собственные
связи DAMA       1998-2005      2214   144      средства
I.2.2. Сеть передачи                                   кредит
данных           1999-2008      9541    36      поставщика,
собственные
средства
I.2.3. Наложенные сети  1997-2011      5781
из них:
Развитие бизнес                                 cобственные
ceти J-RUN       1997-2011      4543    42      средства
Развитие бизнес                                 собственные
сети KULAN       2000-2005      1238    78      средства
I.3.   Приобретение
основных средств
для текущего
развития сетей                                  собственные
телекоммуникаций 1997-2008     19727    84      средства
из них:                                         собственные
Развитие         1998-2008     1623     96      средства
таксофонной сети
II     Информационные                                  собственные
технологии       2001-2008     11348    48      средства
III    Приобретение или
строительство
других долго-                                   собственные
срочных активов  1997-2010      9170    130     средства
IV     Коммерческие
быстроокупаемые                                 собственные
проекты                         1200     10     средства
Итого                         152916
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
_______________________________________________________________________
N  |  Наименование | финансирование (капитальное вложение)
п/п |  проекта      | по годам, млн. тенге:
|               |__________________________________________________
|               |освоено   |2004 год |2005 год |2006 год |остаток
|               |на        |(прогноз)|(прогноз)|(прогноз)|на
|               |01.01.04г.|         |         |         |01.01.07г.
_______________________________________________________________________

І      Телекоммуни.    40732    21511   18867     18518    31570
кация желісін
дамыту ж/е
жетілдіру
І.1    Бастапқы желі   15462    4395    3140      3486     1295
І.1.1. Магистралдық    14342    4311    2870      3216     1015
бастапқы желі
оның ішінде:    14282    4015    2830      3176     975
Ұлттық ақпарат.
тық суперма.
гистраль
Ақтөбе қ-ғы     20       250
ХКО құрылысы
ХКО (басқалар.  40       46      40        40       40
дың) арналық
сыйымдылығын
кеңейту
І.1.2. Ішкі аймақтық   1120     84      270       270      280
бастапқы желі
І.2    Туынды желі     19385    12385   12525     12398    27000
І.2.1. Жергілікті желі 15038    10693   10555     10348    21736
оның ішінде:    13115    9566    9291      9048     21736
жергілікті же.
ліні-жетілдіру
және кеңейту
Ауылдық желіні  1923     1127    1264      1300
жетілдіру және
дамыту
DАМА спутник    1763     204     247
байланысы
желісін дамыту
І.2.2. Деректер беру   2088     733     1484      1781     3456
желісі
І.2.3. Үстеме салынған 2259     959     486       269      1808
желілер
оның ішінде:    1843     348     275       269      1808
J-RUN бизнес
желісін дамыту
KULAN бизнес    416      611     211
желісін дамыту
І.3.   Телекоммуникация 5885    4731    3202      2634     3275
желілерін ағымда
дамыту үшін не.
гізгі құрал-жаб.
дықтарды сатып
алу
оның ішінде:    1108     204     276
таксофондық
желіні дамыту
ІІ     Ақпараттық      3037     1808    1303      1300     3900
технология
ІІІ    Басқа ұзақ мер. 1080     1490    1550      1450     3600
зімді актив.
терді сатып алу
немесе құру
ІV     Тез өтелетін             400     400       400
коммерциялық
жобалар
Жиынтығы        44849    25209   22120     21668    39070
___________________________________________________________________
2004-2006 жылдарға арналған
дамудың аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Қазақтелеком" АҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰҚ/1 нысаны
___________________________________________________________________
р/б|                     |Өлшем  | 2002 ж.| 2003 ж.|2004 ж. |2004ж.
N |   Көрсеткіштер      |бірлігі|  есеп  |  есеп  |болжам  |2003
|                     |       |        |        |        |ж.-%
|                     |       |        |        |        |бен
___________________________________________________________________
А           Б              1        2        3       5       9
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнiм     мың    56804354  65880642  66560744 101,0
(жұмыс, қызмет      теңге
көрсету) көлемі -
оның ішінде

І      Развитие и      40732      21511      18867     18518    31570
модернизация
сети теле-
коммуникаций
І.1    Первичная сеть  15462      4395        3140      3486     1295
І.1.1. Магистральная   14342      4311        2870      3216     1015
первичная сеть
из них:         14282      4015        2830      3176     975
Национальная
информационная
супермагистраль
Строительство      20      250
МЦК в г.Актобе
Расширение         40       46           40        40       40
канал-ой емкости
МЦК (прочие)
І.1.2. Внутризоновая    1120       84          270       270      280
первичная сеть
І.2    Вторичная сеть  19385    12385        12525     12398    27000
І.2.1. Местная сеть    15038    10693        10555     10348    21736
из них:         13115     9566         9291      9048    21736
Модернизация
и расширение
местной сети
Модернизация     1923     1127         1264      1300
и развитие
сельской сети
Развитие сети    1763     204           247
спутниковой
связи DАМА
І.2.2. Сеть передачи    2088     733          1484      1781     3456
данных
І.2.3. Наложенные сети  2259     959           486       269     1808
из них:          1843     348           275       269     1808
Развитие
бизнес сети
J-RUN
Развитие          416      611          211
бизнес-сети
KULAN
І.3.   Приобретение     5885     4731         3202      2634     3275
основных средств
для текущего
развития сетей
телекоммуникаций
из них:          1108     240          276
развитие
таксофонной сети
ІІ     Информационные   3037     1808        1303       1300    3900
технологии
ІІІ    Приобретение     1080     1490        1550       1450    3600
или строительство
других долго-
срочных активов
ІV     Коммерческие               400         400        400
быстроокупаемые
проекты
Итого           44849    25209       22120      21668    39070
___________________________________________________________________
Прогноз важнейших показателей развития на 2004 год
АО" Казахтелеком"
_________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 1 НК/1
___________________________________________________________________
N |                    |Един.  | 2002 г.| 2003 г.|2004 г. |2004г.
п/п|   Показатели       |измер. | отчет  | отчет  |прогноз |% к
|                    |       |        |        |        |2003г.
-------------------------------------------------------------------
А |           Б        |   1   |    2   |    3   |    5   |  9
-------------------------------------------------------------------
1. Объем произведенной
продукции (работ,    тыс.
услуг) - всего:      тенге   56804354  65880642 66560744  101,0
из них:

2.    Жергілікті байланыс
- кірістер          мың    10882368  11731511  12850835 109,5
теңге
- НТА саны          бірлік 2081858   2228246   2361941  106,0
3.    Қалааралық, халықа.
ралық байланыс
- кірістер          мың    35770385  41086324  40175069  97,8
теңге
- трафик            мың    1283469   1545478   1622752  105,0
мин.
Деректер беру       мың    1984392   2667083   3200500  120,0
желілері қызметі.   мин.
нен кірістер
Басқа кірістер      мың    8167209   10395724  10334340  99,4
теңге
4.    Қаржыландырудың     мың    17120941  19087692  25209120 132,1
барлық көздерінің   теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвес.
тиция - барлығы:
заемдық қаражат      "    8213790   10247348  15809501 154,3
есебiнен
өз қаражаты          "    8907151   8840344   9399619  106,3
есебiнен
мемлекеттік бюджет   "       -         -        -
есебінен
5.    Негізгі және        мың    64327859  78657260  73460744  93,4
негiзгі емес        теңге
қызметтен кiрiс.
тер, барлығы
6.    Негізгі және          "    48180900  55044196  55120531 100,1
негiзгі емес
қызметтен шығыс.
тар, барлығы
7.    Негізгі қызмет        "    56804354  65880642  66560744 101,0
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын      "    33276064  37940746  39908000 105,2
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы кiрiс           "    23528290  27939896  26652744  95,4
10.   Кезең шығыстары,      "    10675362  11670069  12212531 104,6
барлығы
10.1   жалпы және әкiм.     "    8335820   9318445   9267042   99,4
шілiк шығыстар
10.2   Өткiзiлген дайын     "    547622    739190    886942   120,0
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi     "    1791920   1612434   2058547  127,7
шығыстар
11.   Салық салынатын       "    16146959  23613064  18340213  77,7
кiрiс
12.   Корпоративтiк         "    3996381   5785785   5502064   95,1
табыс салығы,
барлығы
корпоративтік табыс  "    3305269   3594402   3411280   94,9
салығы
мерзімі ұзартылған   "    691112    2191383   2090784   95,4
корпоративтік табыс
салығы
13.   Таза кіріс            "    12147203  17827279  12838149  72,0
14.   Өткен жылдың        мың    1703641   3240052   3438530  106,1
қорытындысы бойынша теңге
жай акцияларға
дивидендтер,
барлығы
14.1   о.і. акциялар.       "    946467    1800029   1910103  106,1
дың мемлекеттік
пакетіне
15.   Пайдадан аударым.     %
дар нормативтерi*
16.   Қызмет тиiмдiлiгі     %    21        27        19        70,4
17.   Материалдық емес    мың    6985767   8072372   9014044  111,7
активтер мен не.    теңге
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар

2. Местная связь
- доходы             тыс.
тенге   10882368  11731511 12850835  109,5
- количество ОТА     единиц   2081858   2228246  2361941  106,0
3. Междугородная,
международная связь
- доходы             тыс.
тенге   35770385  41086324 40175069   97,8
- трафик             тыс.мин. 1283469   1545478  1622752  105,0
Доходы от услуг
сети передачи
данных               тыс. мин.1984392   2667083  3200500  120,0
Другие доходы        тыс.
тенге    8167209  10395724 10334340   99,4
4.  Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -     тыс.
всего:               тенге   17120941  19087692 25209120  132,1
за счет заемных
средств                "      8213790   10247348 15809501 154,3
за счет
собственных
средств                "      8907151    8840344  9399619 106,3
за счет средств
государственного
бюджета                "         -          -       -
5.  Доходы от
основной и
неосновной           тыс.
деятельности, всего  тенге    64327859  78657260 73460744  93,4
6.  Расходы от
основной и
неосновной
деятельности, всего    "      48180900  55044196 55120531  100,1
7.  Доход от основной
деятельности           "      56804354  65880642 66560744  101,0
8.  Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)                 "      33276064  37940746 39908000  105,2
9.  Валовый доход          "      23528290  27939896  26652744  95,4
10. Расходы периода,       "      10675362  11670069  12212531 104,6
всего
10.1 общие и               "       8335820   9318445   9267042  99,4
административные
расходы
10.2 расходы по            "        547622    739190   886942  120,0
реализации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)
10.3 расходы в виде        "       1791920   1612434  2058547  127,7
вознаграждения
11.  Налогооблагаемый      "      16146959  23613064  18340213  77,7
доход
12.  Корпоративный         "       3996381   5785785   5502064  95,1
подоходный налог,
всего
корпоративный         "       3305269   3594402   3411280  94,9
подоходный налог
отсроченный           "        691112   2191383   2090784  95,4
корпоративный
подоходный налог
13.  Чистый доход          "      12147203  17827279  12838149  72,0
14.  Дивиденды на         тыс.     1703641   3240052   3438530 106,1
простые акции по     тенге
итогам предыдущего
года, всего
14.1 в т.ч. на             "        946467   1800029   1910103 106,1
государственный
пакет акций
15.  Нормативы             %
отчислений от
прибыли*
16.  Рентабельность        %          21        27        19   70,4
деятельности
17.  Расходы на           тыс.    6985767   8072372   9014044  111,7
амортизацию          тенге
нематериальных
активов и основных
средств

18.   Компания қызмет.    адам   32193     33006     33006    100,0
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат      "    507       572       572      100,0
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың    12506870  14716117  14574514  99,0
теңге
20.   жалпы компания      теңге  30871     35637     36838    103,4
бойынша қызметкер.
лердің орташа
айлық жалақысы
20.1   оның iшiнде        теңге  139876    156363    166707   106,6
орталық аппарат
қызметкерлерi
21.   Тарифтердің өсімі
(+)/ төмендеуі (-)
(желтоқсан өткен
жылдың желтоқсанына
қарағанда)
халықаралық          %    0         0         -20
байланыс
қалааралық           %    0         0         0
байланыс
жергілікті
байланыс:
қала
жеке тұлғалар       %    0         0         20
заңды тұлғалар      %    0         0         0
ауыл                %    0         0         0
22    Несиегерлiк         мың    38527087  43826961  42950422  98,0
берешек,            теңге
барлығы
23    Дебиторлық          мың    11783309  14510628  14220415  98,0
берешек,            теңге
барлығы
___________________________________________________________________
*- РМК үшін
2004-2006 жылдарға арналған
дамудың аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы
GSM Қазақстан ЖШС Қазақтелеком ААҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1ҰҚ нысаны
___________________________________________________________________
Рет|                     |  Өлшем   | 2002 ж.|  2003 ж.|  2003 ж.
N |   Көрсеткіштер      | бірлігі  | есеп   | бағалау |  % пен
|                     |          |        |         |  2002 ж.
___________________________________________________________________
А           Б                  1        2        3          4
___________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнiм     мың теңге 17898438  24738541     138
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі -
2.    Абоненттері         адам      614512    839060       137
3.    Трафик              мың мин   479538    664354       139
4.    Қаржыландырудың     мың теңге 4673586   9990368      214
барлық көздерінің
есебiнен негізгі
капиталға инвес.
тиция - барлығы:
4.1    заемдық қаражат      "       3885711
есебiнен
4.1.1   о.і. мемлекеттік    "
бюджет есебінен
4.2    өз қаражаты есебiнен "       787875    9990368      1268
5.    Кірістер, барлығы     "       18029241  25511421     142
6.    Шығыстар, барлығы     "       10921556  15501765     142
7.    Негізгі қызмет        "       17898438  24738541     138
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын      "       6904401   11803009     171
өнiмнiң (тауарлардың,
жұмыстың, қызмет
көрсетудің) өзiндiк
құны:

18.  Численность          чел.      32193     33006     33006  100,0
работников
компании, всего
18.1 Численность           "         570       572       572   100,0
сотрудников
центрального
аппарата
19.  Фонд заработной      тыс.    12506870  14716117  14574514  99,0
платы                тенге
20.  Среднемесячная       тенге      30871     35637     36838 103,4
заработная плата
работников,
в целом по компании
в т.ч. работников
центрального
аппарата             тенге    139876     156363    166707 106,6
21.  Прирост (+)/
снижение (-)
тарифов (декабрь
к декабрю
предыдущего года)
международная связь    %        0         0         -20
междугородная связь    %        0         0          0
местная связь:
город
физические лица        %        0         0         20
юридические лица       %        0         0         0
село                   %        0         0         0
22   Кредиторская         тыс.   38527087  43826961  42950422  98,0
задолженность,       тенге
всего
23   Дебиторская          тыс.    11783309  14510628  14220415  98,0
задолженность,       тенге
всего
___________________________________________________________________
* - для РГП
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
TOO GSM Казахстан ОАО "Казахтелеком"
____________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 1 НК
___________________________________________________________________
N |                     | Един.    | 2002 г.|  2003 г.|  2003 г.
п/п|   Показатели        | измер.   | отчет  |  оценка |  в % к
|                     |          |        |         |  2002 г.
-------------------------------------------------------------------
А |          Б          |    1     |   2    |    3    |    4
-------------------------------------------------------------------
1.   Объем произведенной  тыс.тенге 17898438  24738541      138
продукции
(работ, услуг)-
всего:
2.   Абоненты             чел.        614512    839060      137
3.   Трафик               тыс. мин    479538    664354      139
4.   Инвестиции в         тыс.тенге  4673586   9990368      214
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -
всего:
4.1  за счет                "        3885711
земных средств
4.1.1  в т.ч. средств       "
государственного
бюджета
4.2    за счет              "         787875    9990368     1268
собственных средств
5.    Доходы, всего         "       18029241   25511421      142
6.    Расходы, всего        "       10921556   15501765      142
7.    Доход от основной     "       17898438   24738541      138
деятельности
8.    Себестоимость         "        6904401   11803009      171
реализованной готовой
продукции (товаров,
работ, услуг):

9.    Жалпы кiрiс           "       10994037  12935532     118
10.   Кезең шығыстары,      "       3476630   3698756      106
барлығы
10.1   жалпы және әкiм.     "       1340086   1619918      121
шілiк шығыстар
10.2   өткiзiлген дайын     "       1258662   1445488      115
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi     "       877882    633350       72
шығыстар
11.   Салық салынатын       "       7109117   10009656     141
кiрiс
12.   Корпоративтiк табыс   "
салығы*
13.   Таза кіріс            "       7109117   10009656     141
(залал)
14.   Дивидендтер, барлығы  "
14.1   о.і. акциялардың   мың теңге
мемлекеттік
пакетіне
15.   Пайдадан аударым.     %
дар нормативтерi
(РМК үшін)
16.   Қызмет тиiмдiлiгі     "       40%       39%          99
17.   Материалдық емес    мың теңге 1786165   3074232      172
активтер мен не.
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.    адам      265       376          142
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат      "
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры         мың теңге 210830    328618       156
20.   Компания бойынша      "       85        85           101
тұтас алғанда
орташа айлық
жалақы

9.    Валовый доход         "       10994037   12935532      118
10.   Расходы периода,      "        3476630    3698756      106
всего
10.1  Общие и               "        1340086    1619918      121
административные
расходы
10.2  расходы по            "        1258662    1445488      115
реализации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)
10.3  расходы в виде        "         877882     633350       72
вознаграждения
11.   Налогооблагаемый      "        7109117   10009656      141
доход
12.   Корпоративный         "
подоходный налог*
13.   Чистый доход          "        7109117   10009656      141
(убыток)
14.   Дивиденды, всего      "
14.1  в т.ч. на
государственный     тыс.
пакет акций         тенге
15.   Нормативы             %
отчислений от
прибыли (для РГП)
16.   Рентабельность        "          40%       39%           99
деятельности
17.   Расходы на          тыс. тенге 1786165   3074232        172
амортизацию
нематериальных
активов и основных
средств
18.   Численность         чел.         265       376          142
работников компании,
всего
18.1  Численность          "
сотрудников
центрального
аппарата
19.   Фонд заработной     тыс. тенге 210830    328618         156
платы
20.   Среднемесячная       "             85        85         101
заработная плата
работников,
в целом по компании

20.1   соның iшiнде       теңге
орталық аппарат
қызметкерлерiнің
21.   Өткен жылға қара.     %       0         -9
ғанда тарифтер
(бағалар) өзгерісі
22    Несиегерлiк         мың теңге 1650616   3812839      231
берешек
23    Дебиторлық            "       1128157   788633       70
берешек
___________________________________________________________________
*- ҚР Инвестициялар жөніндегі агенттігімен жасалған 18/08/99 N 0142-08-99 контрактіге сәйкес корпоративтік табыс салығынан босату
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________

20.1  в том числе         тенге
работников
центрального
аппарата
21.   Изменение тарифов    %              0         -9
(цен) к предыдущему
периоду
22    Кредиторская        тыс.тенге 1650616   3812839        231
задолженность
23    Дебиторская           "       1128157    788633         70
задолженность
___________________________________________________________________
* - Освобождение от корпоративного подоходного налога согласно контракту
с Агентством РК по инвестициям от 18/08/99 N 0142-08-99
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________

р/N  |  2004 жыл  |  2005 жыл  | 2006 жыл |  2006 ж. % |2006 ж. %
|   болжам   |   болжау   |  болжам  |пен 2002 ж. |пен 2003 ж.
___________________________________________________________________
1    |    5       |     6      |    7     |      8     |    9
___________________________________________________________________
1.      31082154     38287874    44358604       248         179
2.      1125192      1444747     1754490        286         209

N   |  2004 год  |  2005 год  | 2006 год |  2006 г.   |2006 г. %
п/п  |  прогноз   |  прогноз   | прогноз  |в % к 2002г.|к 2003 г.
___________________________________________________________________
1    |    5       |     6      |    7     |      8     |    9
___________________________________________________________________
1.      31082154     38287874    44358604       248         179
2.      1125192      1444747     1754490        286         209

3.      768963       855868      927277         193         140
4.      9802801      4925770     6134980        131         61
4.1
4.1.1
4.2     9802801      4925770     6134980        779         61
5.      31143670     38430330    44768510       248         175
6.      18513578     23899683    29313095       268         189
7.      31082154     38287874    44358604       248         179
8.      14041815     18727221    23071996       334         195
9.      17040339     19560654    21286608       194         165
10.     4471764      5172465     6141099        180         169
10.1    1958601      2287121     3042232        227         188
10.2    2325815      2885341     3198867        254         221
10.3    187348          -          -
11.     12630091     14530648    15455416       217         154
12.     1839985      5147422     5716253
13.     10790106     9383226     9739162        137         97
14.
14.1
15.
16.     35%          24%         22%            55          55
17.     4235213      6004657     7538126        422         245

3.      768963       855868      927277         193         140
4.      9802801      4925770     6134980        131         61
4.1
4.1.1
4.2     9802801      4925770     6134980        779         61
5.      31143670     38430330    44768510       248         175
6.      18513578     23899683    29313095       268         189
7.      31082154     38287874    44358604       248         179
8.      14041815     18727221    23071996       334         195
9.      17040339     19560654    21286608       194         165
10.     4471764      5172462     6241099        180         169
10.1    1958601      2287121     3042232        227         188
10.2    2325815      2885341     3198867        254         221
10.3    187348          -          -
11.     12630091     14530648    15455416       217         154
12.     1839985      5147422     5716253
13.     10790106     9383226     9739162        137         97
14.
14.1
15.
16.     35%          24%         22%            55          55
17.     4235213      6004657     7538126        422         245

18.     472          548         600            226         159
18.1
19.     568799       773881      965572         458         294
20.     112          127         140            165         164
20.1
21.     -10          0           0
22.     4156366      1120472     1441511        87          38
23.     924997       1222360     1587327        141         201
___________________________________________________________________
2004 жылға арналған табыстар мен шығыстар болжамы
GSM Қазақстан ЖШС Қазақтелеком ААҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың.теңге
___________________________________________________________________

18.     472          548         600            226         159
18.1
19.     568799       773881      965572         458         294
20.     112          127         140            165         164
20.1
21.     -10          0           0
22.     4156366      1120472     1441511        87          38
23.     924997       1222360     1587327        141         201
___________________________________________________________________
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
TOO GSM Казахстан ОАО "Казахтелеком"
__________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 2 НК
тыс.тенге
___________________________________________________________________

N |   Көрсеткіштер   |2002 жыл | 2003 жыл |   2004 жыл (болжам)
|       атауы      | есеп    | бағалау  |________________________
|                  |         |          |1 тоқсан |1 жарты жылдық
___________________________________________________________________
А |          Б       |    1    |    2     |    3     |      4
___________________________________________________________________
1   Негізгі қызметтен  17898438  24738541    6956777   14525758
табыс
2   Өткізілген дайын   6904401   11803009    3103690   6498942
өнімнің (тауар.
лардың, жұмыстар.
дың, қызмет көр.
сетулердің)
өзіндік құны
3   Жиынтық кіріс      10994037  12935532    3853088    8026817
(1 жол - 2 жол)
4   Кезең шығыстары,   3476521   3698756     1061281    2110923
оның ішінде
4.1  жалпы және        1340086   1619918     426288     872706
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнімді      1258662   1445488     537382     1102977
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көр.
сетулерді)
өткізу бойын.
ша шығыстар
4.3  сыйақы түрін.     877772    633350      97612      135239
дегі шығыстар
5   Негізгі қызмет.    7517516   9236776     2791806    5915894
тен табыс
(залал)
(3 жол - 4 жол)
6   Негізгі емес       408407    772880      150088     27433
қызметтен табыс
(залал)
7   Салық салуға       7109110   10009656    2806894    5943327
дейінгі негізгі
қызметтен табыс
(залал)
(5 жол +(-) 6 жол)
8   Корпоративтік         -
табыс салығы
9   Салық салудан      7109110   10009656    2806894    5943327
кейін негізгі
қызметтен табыс
(залал)

N |   Наименование   |2002 год | 2003 год |   2004 год (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |-----------------------
|                  |         |          |1 квартал|1 полугодие
-------------------------------------------------------------------
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
-------------------------------------------------------------------
1   Доход от основной  17898438  24738541    6956777   14525758
деятельности
2   Себестоимость       6904401   11803009    3103690   6498942
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)
3   Валовый доход      10994037  12935532    3853088    8026817
(стр.1 - стр.2)
4   Расходы периода,    3476521   3698756     1061281    2110923
в том числе
4.1 общие и             1340086   1619918     426288     872706
административные
расходы
4.2 расходы по          1258662   1445488     537382     1102977
реализации готовой
продукции (товаров,
работ, услуг)
4.3 расходы в виде       877772    633350      97612      135239
вознаграждения
5   Доход (убыток)      7517516   9236776     2791806    5915894
от основной
деятельности
(стр.3 - стр.4)
6   Доход (убыток)       408407    772880       15088     27433
от неосновной
деятельности
7   Доход (убыток)      7109110   10009656    2806894    5943327
от обычной
деятельности до
налогообложения
(стр.5 +(-)
стр.6)
8   Корпоративный         -
подоходный налог
9   Доход (убыток)      7109110   10009656    2806894    5943327
от обычной
деятельности
после
налогообложения

4.3  187348         187348           72               30
5    9168334        12568575         123              136
6    46139          61516                             8
7    9214473        12630091         141              126
8    864638         1839985
9    8349835        10790106         141              108
10
11   8349835        10790106         141              108
___________________________________________________________________
2004 жылға арналған ақша ағымдары қозғалысының болжамы
GSM Қазақстан ЖШС Қазақтелеком ААҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

4.3  187348         187348           72               30
5    9168334        12568575         123              136
6    46139          61516                             8
7    9214473        12630091         141              126
8    864638         1839985
9    8349835        10790106         141              108
10
11   8349835        10790106         141              108
___________________________________________________________________
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
TOO GSM Казахстан ОАО "Казахтелеком"
_________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 3 НК
тыс.тенге
___________________________________________________________________

N |     Көрсеткіштер     |2002 ж.  | 2003 ж.  | 2004 жыл (болжам)
|       атауы          | есеп    | бағалау  |____________________
|                      |         |          | 1 тоқсан | 1 жарты
|                      |         |          |          |  жылдық
___________________________________________________________________
А |          Б           |    1    |    2     |     3    |      4
___________________________________________________________________
I.      Операциялық
қызметтен ақша
қозғалысы
I.1.    Ақшаның түсуі:
1.1      дайын өнімді     17269709  24896567    6642253   13960648
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көр.
сетулерді)
өткізуден
табыс
1.2      алынған             -
аванстар
1.3      сыйақы           65803     48256       17822     33155
1.4      дивидендтер         -
1.5      роялти              -
1.6      өзге де түсімдер 13128
I.2.    Ақшаның кетуі:       -
2.1      жеткізушілер     7631978   7007705     2110116   4173012
мен мердігер.
лердің шоттары
бойынша
2.2      берілген аванстар   -
2.3      жалақы бойынша   268292    433288      125248    261587
2.4      әлеуметтік          -
сақтандыру және
зейнетақымен
қамтамасыз ету
қорына
2.5      салықтар бойынша 393722    1686583     840606    1769117
2.6      сыйақылар төлеу  1027005   646519      106486    161013
2.7      өзге де төлемдер 681836
I.3.    Операциялық       7286507   15170728    3477619   7629073
қызмет нәти.
жесінде ақша.
ның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
II.     Инвестициялық
қызметтен ақша
қозғалысы
II.1    Ақшаның түсуі:
1.1      материалдық
емес актив.
тердің кетуі.
нен табыс
1.2      негізгі құ.
ралдардың
кетуінен
табыс
1.3      басқа да ұзақ
мерзімді ак.
тивтердің ке.
туінен табыс
1.4      қаржы инвес.
тицияларының
кетуінен табыс
1.5      басқа да
тұлғаларға
берілген заем.
дарды алудан
табыс
1.6      өзге де
түсімдер
II.2.   Ақшаның кетуі:
2.1      материалдық      173765    1197085     321494    665376
емес актив.
терді сатып
алу
2.2      негізгі құ.      4507899   8702976     1209796   4127084
ралдарды
сатып алу
2.3      басқа да ұзақ
мерзімді ак.
тивтерді
сатып алу
2.4      қаржы инвес.
тицияларын
сатып алу
2.5      басқа да
заңды тұл.
ғаларға
заемдар беру
2.6      өзге де
төлемдер
II.3.   Инвестициялық     -4681664  -9900061    -1531290  -4792460
қызмет нәти.
жесінде ақша.
ның ұлғаюы
(+)/ кемуі
III.    Қаржы қызметі.
нен ақша қара.
жатының
қозғалысы
III.1.  Ақшаның түсуі:
1.1      акциялар мен
басқа да
бағалы қағаз.
дарды шығару.
дан
1.2      банк заемдарын
алу
1.3      өзге де
түсімдер
III.2.  Ақшаның кетуі
2.1      банк заемдарын   2041484   4398090     2173188   2173188
өтеу
2.2      өз акцияларын
сатып алу

N |   Наименование   |2002 год | 2003 год |   2004 год (прогноз)
п/п|   показателей    | отчет   |  оценка  |-----------------------
|                  |         |          |1 квартал|1 полугодие
-------------------------------------------------------------------
А |         Б        |    1    |    2     |    3     |      4
-------------------------------------------------------------------
I.    Движение денег
от операционной
деятельности
I.1.  Поступление
денег:
1.1   доход от         17269709  24896567    6642253   13960648
реализации
готовой
продукции
(товаров,
работ, услуг)
1.2   авансы              -
полученные
1.3   вознаграждения      6503      48256       17822     33155
1.4   дивиденды           -
1.5   роялти              -
1.6   прочие
поступления         13128
I.2.  Выбытие денег:       -
2.1   по счетам         7631978   7007705     2110116   4173012
поставщиков и
подрядчиков
2.2   авансы выданные        -
2.3   по заработной
плате              268292    433288      125248    261587
2.4   в фонды                -
социального
страхования и
пенсионного
обеспечения
2.5   по налогам         393722    1686583     840606   1769117
2.6   выплата
вознаграждений    1027005   646519      106486     161013
2.7   прочие выплаты     681836
I.3.  Увеличение (+)/   7286507   15170728    3477619   7629073
уменьшение (-)
денег в
результате
операционной
деятельности
II.   Движение денег
от инвестиционной
деятельности
II.1  Поступление денег:
1.1   доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2   доход от выбытия
основных средств
1.3   доход от выбытия
других
долгосрочных
активов
1.4   Доход от выбытия
финансовых
инвестиций
1.5   Доход от получения
займов,
предоставленных
другим юридическим
лицам
1.6   Прочие поступления
II.2  Выбытие денег:
2.1   приобретение
нематериальных
активов             173765    1197085   321494    665376
2.2   приобретение
основных
средств             4507899   8702976   1209796   4127084
2.3   приобретение
других
долгосрочных
активов
2.4   приобретение
финансовых
инвестиций
2.5   предоставление
займов другим
юридическим лицам
2.6   прочие выплаты
II.3  Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности        -4681664  -9900061  -1531290  -4792460
III.  Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1. Поступление денег:
1.1   от выпуска акций и
других ценных бумаг
1.2   получение банковских
займов
1.3   прочие поступления
III.2 Выбытие денег
2.1   погашение
банковских
займов              2041484   4398090   2173188   2173188
2.2   приобретение
собственных
акций

2.3      дивидендтерді
төлеу
2.4      өзге де
төлемдер
III.3.  Қаржы қызметі.    -2041484  -4398090    -2173188  -2173188
нің нәтижесінде
ақшаның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
Барлығы:          563359    872578      -226859    663425
ақшаның
ұлғаюы (+)/
азаюы (-)
Кезең басына      1499670   2063029     2935606   2708747
ақша
Кезең соңына      2063029   2935606     2708747   3599031
ақша
____________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
_________________________________________________
|  2004 жыл (болжам) | 2002 ж. % | 2003 ж. %
N  |--------------------|  2003 ж.  | 2004 ж.
| 9 ай     |   жыл   |           |
_________________________________________________

2.3   выплата дивидендов
2.4   прочие выплаты
III.3 Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
финансовой
деятельности        -2041484  -4398090  -2173188  -2173188
Итого:
Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег               563359    872578    -226859   663425
Деньги на начало
периода             1499670   2063029   2935606   2935606
Деньги на конец
периода             2063029   2935606   2708747   3599031
____________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003г.   |  2004г.
п/п |--------------------------|   в % к    |  в % к
| 9 месяцев   |    год     |   2002г.   |  2003г.
-------------------------------------------------------------------

2.1.  4452447   4452447       215        101
2.2.
2.3.
2.4.
ІІІ.3 -4452447  -4452447      215        101
-159492   1226200       155        141
2935606   2935606       138        142
2776114   4161806       142        142
_________________________________________________
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
GSM Қазақстан ЖШС Қазақтелеком
(заңды тұлғаның атауы)
4 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

2.1.    4452447      4452447        215        101
2.2.
2.3.
2.4.
ІІІ.3  -4452447     -4452447        215        101
-159492      1226200        155        141
2935606      2935606        138        142
2776114      4161806        142        142
___________________________________________________________________
Прогноз расходов на 2004 год
ТОО GSM Казахстан ОАО "Казахтелеком"
____________________________________
(наименование юридического лица)
форма 4 НК
тыс.тенге
____________________________________________________________________

N  |      Көрсеткіштер        |2002 ж. |2003 ж. | 2004 ж.(болжам)
р/с |        атауы             |  есеп  |бағалау |________________
|                          |        |        | 1 тоқсан
____________________________________________________________________
А    |           Б              |   1    |   2    |     3
____________________________________________________________________
Барлығы                    3476521  3698755   1061281
1     Жалпы және әкімшілік
шығыстары, барлығы         1307266   1619918  426287
1.1   Материалдар                13445     8316     4450
1.2   Қызметкерлердің еңбегіне
ақы төлеу                  100840    156145   33377
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     44410     66447    14699
1.4   Негізгі құралдардың мен
материалдық емес актив.
тердің амортизациясы       39269     61485    18076
1.5   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу        30500    22000     10095
1.6   Коммуналдық шығыстар       1483     2104      491
1.7   Іссапар шығыстары, барлығы 12051    20719     4758
1.7.1  белгіленген норма         10802    18572     4345
шеңберінде
1.7.2  нормадан тыс              1249     2147      413
1.8   Өкілдік шығыстар           3676     2582      1217
1.9   Қызметкерлердің білікті.
лігін арттыруға шығыстар   904      9709      299
1.10  Директорлар кеңесін ұстап
тұруға шығыстар                     -         -
1.11  Салықтар бойынша шығыстар  511180   687505    169195
1.12  Кеңсе және баспахана
жұмыстары                           -         -
1.13  Байланыс қызметі           2464     3801      816
1.14  Күзет шығыстары            10141    13741     3357
1.15  Консультациялық (аудитор.
лық) және ақпараттық
қызмет көрсетулер          65424    154874    30655
1.16  Банктік қызмет көрсетулер  247027   143994    41763
1.17  Сақтандыруға шығыстар      91720    23957     30358
1.18  Сот шығасысы                          -         -
1.19  Шарт ережелерін бұзғаны
үшін айыппұлдар, өсімдер
және тұрақсыздық айыптары  610
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кеміткені) үшін айыппұлдар
мен өсімдер                         -         -
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативтен тыс ысыраптар,
бүліну, ТМҚ жетіспеу.
шіліктері                           -         -
1.22  Жалға алу бойынша шығыстар 33560    53024     11108
1.23  Әлеуметтік салаға шығыстар 8745     9826      2894

N |   Наименование       |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей        |  отчет  | оценка  |_____________________
|                      |         |         |1 квартал|   1
|                      |         |         |         | полугодие
___________________________________________________________________
А |        Б             |    1    |    2    |     3   |   4
___________________________________________________________________
Всего              3476521   3698755   1061281   2110922
1       Общие и
административные
расходы, всего     1307266   1619918   426287    872707
1.1     Материалы          13445     8316      4450      9069
1.2     Оплата труда
работников         100840    156145    33377     68017
1.3     Отчисление от
оплаты труда       44410     66447     14699     29955
1.4     Амортизация
основных средств и
нематериальных
активов            39269     61485     18076     38719
1.5     Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов            30500     22000     10095     20572
1.6     Коммунальные
расходы            1483      2104      491       1000
1.7     Командировочные
расходы, всего     12051     20719     4758      10842
1.7.1   в пределах
установленных норм 10802     18572     4345      10000
1.7.2   сверх норм         1249      2147      413       842
1.8     Представительские
расходы            3676      2582      1217      2479
1.9     Расходы на
повышение
квалификации
работников         904       9709      299       610
1.10    Расходы на
содержание Совета
директоров                   -         -         -
1.11    Расходы по
налогам            511180    687505    169195    344794
1.12    Канцелярские и
типографические
работы                       -         -         -
1.13    Услуги связи       2464      3801      816       1662
1.14    Расходы на охрану  10141     13741     3357      6840
1.15    Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги             65424     154874    30655     54129
1.16    Банковские услуги  247027    143994    41763     66621
1.17    Расходы на
страхование        91720     23957     30358     61866
1.18    Судебные издержки            -         -         -
1.19    Штрафы, пени и
неустойки за
нарушение условий
договора           610
1.20    Штрафы и пени                -         -         -
за сокрытие
(занижение) дохода
1.21    Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ                -         -         -
1.22    Расходы по аренде  33560     53024     11108     27636
1.23    Расходы на
социальную сферу   8745      9826      2894      5899

1.24  Күмәнді талаптар бойынша
резервтер құру жөніндегі
шығыстар                   7349     30129     2432
1.25  Мерекелік, мәдени-бұқара.
лық және спорттық іс-
шараларды өткізуге         1873     2802      620
1.26  Қайырымдылық көмегі        31509    47145     10429
1.27  Өзге де шығыстар           49086    99615     35198
2     Дайын өнімді (тауарларды,
жұмыстарды, қызмет
көрсетулерді) өткізу
бойынша аванстар, барлығы  1291483  1445488   537381
2.1   Материалдар                12380    14794     4475
2.2   Қызметкерлердің еңбекақысы 74526    115831    26937
2.3   Еңбекақыдан аударымдар     32821    26179     11863
2.4   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтердің амортизациясы  28111    30742     9038
2.5   Негізгі құралдар мен мате.
риалдық емес активтерді
жөндеу және қызмет көрсету 141      160       51
2.6   Коммуналдық шығыстар       509      542       184
2.7   Іссапар шығыстары, барлығы 4497     13000     3625
2.7.1 белгіленген норма
шеңберінде                 4079     12500     3474
2.7.2 нормадан тыс               418      500       151
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша шығыстар    250      2769      90
2.9   Жарнамаға және маркетинг
шығыстары                  1099586  1190120   467144
2.10  Жалдау бойынша шығыстар    10236    10938     3700
2.11  Әлеуметтік салаға
шығыстары                  7895     11071     2854
2.12  Өзге де шығыстар           20531    29341     7421
3     Сыйақы түріндегі шығыстар,
барлығы                    877772   633350    97612

1.24    Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям        7349      30129     2432      4957
1.25    На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий        1873      2802      620       1263
1.26    Благотворительная
помощь             31509     47145     10429     21253
1.27    Прочие расходы     49086     99615     35198     94523
2       Расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров,
работ, услуг),
всего              1291483   1445488   537381    1102977
2.1     Материалы          12380     14794     4475      9167
2.2     Оплата труда
работников         74526     115831    26937     55184
2.3     Отчисления от
оплаты труда       32821     26179     11863     24303
2.4     Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов            28111     30742     9038      19360
2.5     Ремонт и
обслуживание
основных средств и
нематериальных
активов            141       160       51        104
2.6     Коммунальные
расходы            509       542       184       377
2.7     Командировочные
расходы, всего     4497      13000     3625      8330
2.7.1   в пределах
установленных
норм               4079      12500     3474      8020
2.7.2   сверх норм         418       500       151       310
2.8     Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению         250       2769      90        185
2.9     Расходы на
рекламу и
маркетинг          1099586   1190120   467144    957339
2.10    Расходы по аренде  10236     10938     3700      7579
2.11    Расходы на
социальную сферу   7895      11071     2854      5846
2.12    Прочие расходы     20531     29341     7421      15202
3       Расходы в виде
вознаграждения,
всего              877772    633350    97612     135239

3.1   Банктердің заемдары
негізіндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар                   877772   633350    97612
3.2   Жеткізушілердің заемдары
негізінде сыйақы (про.
центтер) бойынша
шығыстар
3.3   Жалдау негізінде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
____________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________________________________
|         2004 ж. (болжам)         |  2003 ж. %|  2004 ж. %
|__________________________________|  2002 ж.  |  2003 ж.
|  1 жарты   |     9 ай  |   жыл   |           |
|  жылдық    |           |         |           |
____________________________________________________________________
А      |      4     |      5    |    6    |    7      |    8 ____________________________________________________________________
2110922      3307264     4471764   106        121
1       872707       1413955     1958601   124         121
1.1     9069         13855       19175     62          231
1.2     68017        103914      143812    155         92
1.3     29955        45763       63335     150         95
1.4     38719        62114       88387     157         144
1.5     20572        31430       43497     72          198
1.6     1000         1528        2115      142         101
1.7     10842        19287       26781     172         129
1.7.1   10000        18000       25000     172         135
1.7.2   842          1287        1781      172         83
1.8     2479         3788        5243      70          203
1.9     610          932         1289      1074        13
1.10    -            -           -
1.11    344794       526764      729016    134         106
1.12    -            -           -
1.13    1662         2539        3514      154         92
1.14    6840         10450       14463     135         105
1.15    54129        87418       113304    237         73
1.16    66621        154558      252296    58          175
1.17    61866        94516       130806    26          546
1.18    -            -           -
1.19
1.20    -            -           -
1.21    -            -           -
1.22    27636        38583       57861     158         109
1.23    5899         9012        12472     112         127
1.24    4957         7573        10481     410         35
1.25    1263         1930        2671      150         95
1.26    21253        32470       44936     150         95
1.27    94523        165532      193147    203         194
2       1102977      1705961     2325815   112         161
2.1     9167         14122       16600     119         112
2.2     55184        85012       99929     155         86
2.3     24303        37439       44099     80          168
2.4     19360        31057       44193     109         144
2.5     104          161         189       113         118
2.6     377          581         682       106         126
2.7     8330         13130       16030     289         123
2.7.1   8020         12653       15469     306         124
2.7.2   310          477         560       120         112
2.8     185          285         335       1108        12
2.9     957339       1480073     2052008   108         172
2.10    7579         11676       13725     107         125
2.11    5846         9006        10586     140         96
2.12    15202        23420       27529     143         94
3       135239       187348      187348    72          30
3.1     135239       187348      187348    72          30
3.2
3.3
3.4
____________________________________________________________________
GSM Қазақстан ЖШС Қазақтелеком ААҚ 2004-2006 жылдары іске асыруға жоспарланған инвестициялық жобаларының тізбесі
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/N |    Жоба атауы     | Іске асыру | Жалпы құны |  Қаржыландыру
|                   |   кезеңі   | мың.теңге  |     көзі
___________________________________________________________________
1    Жабу желісін кеңейту  2004-2006    25381069     өз қаражаты
- телекоммуникациялық   жж.                       есебінен
жабдық сатып алу
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
жылдар бойынша қаржыландыру:
___________________________________________________________________
Р/N| 01.01.04 ж. | 2004 жыл  | 2005 жыл  | 2006 жыл  | 01.01.07 ж.
|  игерілді   | (болжам)  | (болжам)  | (болжам)  |   қалдық
___________________________________________________________________
1                  10461775     6023116     8896178         -
___________________________________________________________________
2004-2006 жылдарға арналған дамудың
аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы
АЛТЕЛ АҚ
________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰҚ нысаны
___________________________________________________________________
Рет |    Көрсеткіштер     |  Өлшем  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2003 ж.
N  |                     | бірлігі |  есеп   | бағалау | %-пен
|                     |         |         |         | 2002 ж.
____________________________________________________________________
А    |           Б         |   1     |    2    |     3   |    4
____________________________________________________________________

3.1     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
займам банков      877772    633350    97612     135239
3.2     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
займам
поставщиков
3.3     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
аренде
3.4     Прочие расходы
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003г.   |  2004г.
п/п |__________________________|   в % к    |  в % к
| 9 месяцев   |    год     |   2002г.   |  2003г.
___________________________________________________________________
А |      5      |      6     |     7      |     8
___________________________________________________________________
3307264     4471764       106         121
1       1413955     1958601       124         121
1.1     13855       19175         62          231
1.2     103914      143812        155         92
1.3     45763       63335         150         95
1.4     62114       88387         157         144
1.5     31430       43497         72          198
1.6     1528        2115          142         101
1.7     19287       26781         172         129
1.7.1   18000       25000         172         135
1.7.2   1287        1781          172         83
1.8     3788        5243          70          203
1.9     932         1289          1074        13
1.10    -           -
1.11    526764      729016        134         106
1.12    -           -
1.13    2539        3514          154         92
1.14    10450       14463         135         105
1.15    87418       113304        237         73
1.16    154558      252296        58          175
1.17    94516       130806        26          546
1.18    -           -
1.19
1.20    -           -
1.21    -           -
1.22    38583       57861         158         109
1.23    9012        12472         112         127
1.24    7573        10481         410         35
1.25    1930        2671          150         95
1.26    32470       44936         150         95
1.27    165532      193147        203         194
2       1705961     2325815       112         161
2.1     14122       16600         119         112
2.2     85012       99929         155         86
2.3     37439       44009         80          168
2.4     31057       44193         109         144
2.5     161         189           113         118
2.6     581         682           106         126
2.7     13130       16030         289         123
2.7.1   12653       15469         306         124
2.7.2   477         560           120         112
2.8     285         335           1108        12
2.9     1480073     2052008       108         172
2.10    11676       13725         107         125
2.11    9006        10586         140         96
2.12    23420       27529         143         94
3       187348      187348        72          30
3.1     187348      187348        72          30
3.2
3.3
3.4
____________________________________________________________________
Перечень инвестиционных проектов ТОО GSM Казахстан
ОАО "Казахтелеком", планируемых к реализации
в 2004-2006 годах
Форма 5-НК
____________________________________________________________________
N |  Наименование  |  Период     |   Общая    |    Источники
п/п|    проекта     | реализации  | стоимость  |  финансирования
|                |             | тыс.тенге  |
____________________________________________________________________
Расширение
сети покрытия-
телекоммуника-
ционное          2004-2006     25381069     собственные
оборудование                                 средства
--------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
____________________________________________________________________
финансирование по годам:
____________________________________________________________________
освоенно    | 2004 год |  2005 год |  2006 год  |   остаток
на 01.01.04 г. |(прогноз) | (прогноз) | (прогноз)  | на 01.01.07 г.
____________________________________________________________________
| 10461775 |   6023116 |   8896178  |
____________________________________________________________________
Прогноз важнейших показателей развития
на 2004-2006 годы
АО АЛТЕЛ
____________________________________
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
___________________________________________________________________
N |   Показатели    |Един. | 2002г. | 2003г. | 2003 г. | 2004 г.
п/п|                 |измер.| отчет  | оценка | в % к   | прогноз
|                 |      |        |        | 2002 г. |
___________________________________________________________________
А |        Б        |  1   |    2   |    3   |    4    |    5
___________________________________________________________________

1.    Шығарылған өнiм (жұ.  мың теңге  1384649   1786964   129
мыс, қызмет көрсету)
көлемі -
2.    оның ішінде
Жабдық сату              "       58428     423866    725
Абоненттік ақы           "       267394    192065    72
Эфирлік уақыт            "       756710    464399    61
Басқалар                 "       21108     19791     75
Тұмар эфирлік уақыт      "       270801    248434    92
Тұмар жабдық             "       9707      442409    4557
3.    Шығарылған өнiм (жұ.  саны
мыс, қызмет көрсету)
көлемі - барлығы
АЛТЕЛ трафигі         мың мин    51145     46753     91
Тұмар трафигі         мың мин    14114     26554     188
АЛТЕЛ абоненттері     адам       16247     30363     166
Тұмар абоненттері     адам       11302     36395     199
4.    Қаржыландырудың бар.  мың теңге  35219     2900079   8234
лық көздерінің есе.
бiнен негізгі капи.
талға инвестиция -
барлығы:
4.1    заемдық қаражат         "                 2900079
есебiнен
4.1.1   о.і. мемлекеттік       "
бюджет есебінен
4.2    өз қаражаты есебiнен    "
5.    Кірістер, барлығы        "       1408979   1786964   127
6.    Шығыстар, барлығы        "       1586485   2320081   146
7.    Негізгі қызмет кiрiстер  "       1384649   1786964   129
8.    Өткізiлген дайын         "       1050801   1197174   114
өнiмнiң (тауарлардың,
жұмыстың, қызмет
көрсетудің) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы кiрiс              "       358178    589790    165
10.   Кезең шығыстары, барлығы "       535684    1122908   210
10.1   жалпы және әкiмшілiк    "       329796    582012    176
шығыстар
10.2   өткiзiлген дайын        "       205889    501528    244
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi        "                 39368
шығыстар
11.   Салық салынатын кiрiс    "       -177507   -533118   300
12.   Корпоративтiк            "
табыс салығы
13.   Таза кіріс               "       -177507   -533118   300
(залал)
14.   Дивидендтер, барлығы     "
14.1   о.і. акциялардың     мың теңге
мемлекеттік пакетіне
15.   Пайдадан аударымдар      %
нормативтерi
16.   Қызмет тиiмдiлiгі        "
17.   Материалдық емес      мың теңге  410363    637265    155
активтер мен не.
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.      адам       290       233       80
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат         "
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры           мың теңге  411301    237846    58
20.   Компания бойынша         "       118190    85249     72
тұтас алғанда
орташа айлық
жалақы
20.1   оның iшiнде орталық  теңге
аппарат қызметкер.
лерiнің

1.   Объем произведен-
ной продукции
(работ, услуг) -  тыс.
всего:            тенге 1384649   1786964    129       3908445
2.   в том числе по
видам
Продажа
оборудования      "       58428    423866    725        701650
Абонплата         "      267894    192065     72        686374
Эфирное время     "      756710    464399     61        857654
Прочие            "       21108     15791     75         97290
Тумар эфирное
время             "      270801    248434     92        452661
Тумар
оборудование      "        9707    442409   4557       1112815
Объем произведен-
ной продукции
(работ, услуг)-
всего:            кол-во
3.   Трафик АЛТЕЛ      тыс мин  51145    46753      91       104737
Трафик ТУМАР      тыс мин  14114    26554     188        74889
Абоненты АЛТЕЛ    человек  18247    30363     166        57127
Абоненты Тумар    человек  18302    36395     199        80259
4.   Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования-
всего:            тыс.тенге 35219   2900079   8234       908570
4.1  за счет заемных
средств           "                 2900079              908570
4.11 в т.ч. средств
государственного
бюджета           "
4.2  за счет
собственных
средств           "
5.   Доходы, всего     "        1408979  1786964   127       3908445
6.   Расходы, всего    "        1586485  2320081   146       4630298
7.   Доход от основной
деятельности      "        1384649  1786964   129       3908445
8.   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):           "        1050801  1197174   114       2519168
9.   Валовый доход     "         358178   589790   165       1389277
10.  Расходы периода,
всего             "         535684  1122908   210       2111130
10.1 Общие и админи-
стративные
расходы           "         329796   582012   176       1054296
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)            "         205889   501528   244        839259
10.3 расходы в виде
вознаграждения    "                   39368              217575
11.  Налогооблагаемый
доход             "         -177507 -533118   300       -721853
12.  Корпоративный
подоходный налог  "
13.  Чистый доход
(убыток)          "         -177507 -533118   300       -721853
14.  Дивиденды, всего  "
14.1 в т.ч. на
государственный
пакет акций       тыс.тенге
15.  Нормативы
отчислений от
прибыли*          %
16.  Рентабельность
деятельности      %
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных средств  тыс.тенге 410363  637265    155       940208
18.  Численность
работников
компании, всего   чел.         290     233     80        234
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата          "
19   Фонд заработной
платы             тыс.тенге  411301  237846    58       251274
20   Среднемесячная
заработная плата
работников, в
целом по компании "         118190  85249     72         89677
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата          тенге
21   Тарифы(цены) на
единицу продук-   тенге за
ции (работ, услуг) единицу  12,15   10,87     90            19

21.   Өнім бірлігінің       теңге      12,15     10,87     90
(жұмыстардың,         бірлігіне
қызмет көрсету.
лердің) тарифтері
(бағалары)
21.1   өткен жылға қараған.    %       7         -10
да тарифтер (бағалар)
өсуі (төмендеуі)
22.   Несиегерлiк берешек   мың теңге  455448    2485768   546
23.   Дебиторлық берешек       "       95205     949370    997
___________________________________________________________________
*- РМК үшін
таблицаның жалғасы
___________________________________________________________________
Рет |    Көрсеткіштер    |2004 ж. | 2005 ж.| 2006 ж.|2006ж.|2006ж.
N  |      атауы         |болжам  | болжам | болжам |%-пен |%-пен
|                    |        |        |        |2002ж.|2002ж.
____________________________________________________________________
А    |           Б        |    5   |   6    |    7   |   8  |  9
____________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнiм      3908445  5387351  7152814    517   400
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі -
2.    оның ішінде
Жабдық сату          701650   673193   377390     646   89
Абоненттік ақы       686374   1422572  2209542    825   1150
Эфирлік уақыт        857654   1590899  2373277    314   511
Басқалар             97290    246789   470966     2231  2983
Тұмар эфирлік уақыт  452661   808302   1202869    444   484
Тұмар жабдық         1112815  645596   518769     5344  117
3.    Шығарылған өнiм (жұ.
мыс, қызмет көрсету)
көлемі - барлығы
АЛТЕЛ трафигі        104737   175493   243474     476   521
Тұмар трафигі        74899    140764   227551     1612  857
АЛТЕЛ абоненттері    57127    93009    120177     659   396
Тұмар абоненттері    80259    139663   215728     1179  593
4.    Қаржыландырудың бар. 908570   648312   635683     1805  22
лық көздерінің есе.
бiнен негізгі капи.
талға инвестиция -
барлығы:
4.1    заемдық қаражат     908570   648312   635683           22
есебiнен
4.1.1   о.і. мемлекеттік
бюджет есебінен
4.2    өз қаражаты
есебiнен
5.    Кірістер, барлығы    3908445  5387351  7152814    508   400
6.    Шығыстар, барлығы    4630298  5018500  5515520    348   238
7.    Негізгі қызмет       3908445  5387351  7152814    517   400
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын     2519168  2847205  3284104    313   274
өнiмнiң (тауарлар.
дың, жұмыстың,
қызмет көрсетудің)
өзiндiк құны:
9.    Жалпы кiрiс          1389277  2540146  3868710    1080  656
10.   Кезең шығыстары,     2111130  2171295  2231416    417   199
барлығы
10.1   жалпы және          1054296  1085925  1140221    346   196
әкiмшілiк шығыстар
10.2   өткiзiлген дайын    839259   864437   907659     441   181
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi    217575   220933   183536           466
шығыстар

21.  Рост (снижение)
(цен) к
предыдущему
периоду           %         7       -10                     76
22   Кредиторская
задолженность     тыс.тенге 455448  2485768  546       2904149
23   Дебиторская
задолженность     "          95205   949370  997       1421916
--------------------------------------------------------------------
*- для РГП
(продолжение таблицы)      ____________________________________________________________________
N  |   Показатели      |   2005г. |  2006г.  |  2006г.  | 2006г.
п/п|                   |   отчет  |  отчет   |  в % к   | в % к
|                   |          |          |  2002 г. | 2003г.
___________________________________________________________________
А |         Б         |     6    |    7     |    8     |    9
___________________________________________________________________
1.   Объем произведен-
ной продукции
(работ,услуг)-
всего:              5387351    7152814     517        400
2.   в том числе по
видам
Продажа
оборудования        673193     377390      646        89
Абонплата           1422572    2209542     825        1150
Эфирное время       1590899    2373277     314        511
Прочие              246789     470966      2231       2983
Тумар эфирное
время               808302     1202869     444        484
Тумар оборудование  645596     518769      5344       117
Объем произведенной
продукции (работ,
услуг) всего:
3.   Трафик АЛТЕЛ        175493     243474      476        521
Трафик Тумар        140764     227551      1612       857
Абоненты АЛТЕЛ      93009      120177      659        396
Абоненты Тумар      139663     215728      1179       593
4.   Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования -
всего:              648312     635683      1805       22
4.1  за счет заемных
средств             648312     635683                 22
4.11 в т.ч. средств
государственного
бюджета
4.2  за счет
собственных
средств
5.   Доходы, всего       5387351    7152814     508        400
6.   Расходы, всего      5018500    5515520     348        238
7.   Доход от основной
деятельности        5387351    7152814     517        400
8.   Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг):             2847205    3284104     313        274
9.   Валовый доход       2540146    3868710     1080       656
10.  Расходы периода,
всего               2171295    2231416     417        199
10.1 общие и
административные
расходы             1085925    1140221     346        196
10.2 расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров,работ,
услуг)              864437     907659      441        181
10.3 расходы в виде
вознаграждения      220933     183536                 466

11.   Салық салынатын      -721853  368851   1637294
кiрiс
12.   Корпоративтiк
табыс салығы
13.   Таза кіріс (залал)   -721853  368851   1637294
14.   Дивидендтер, барлығы
14.1   о.і. акциялардың
мемлекеттік пакетіне
15.   Пайдадан аударымдар
нормативтерi
16.   Қызмет тиiмдiлiгі
17.   Материалдық емес     940208   1025926  1012164    247   159
активтер мен не.
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.     234      234      234        81    100
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры (са.     251274   261823   272899     66    115
лықтар мен зейнета.
қыны есептемегенде)
20.   Компания бойынша     89677    93441    97394      82    114
тұтас алғанда
орташа айлық жалақы
20.1   оның iшiнде орталық
аппарат қызметкер.
лерiнің
21.   Өнім бірлігінің      19       19       19         158   176
(жұмыстардың, қызмет
көрсетулердің)
тарифтері (бағалары)
21.1   өткен жылға қара.   76       0        0
ғанда тарифтер
(бағалар) өсуі
(төмендеуі)
22.   Несиегерлiк берешек  2904149  3813279  4070706    894   164
23.   Дебиторлық берешек   1421916  2506685  3884488    4080  409
___________________________________________________________________
2004 жылға арналған табыстар мен шығындар болжамы
АЛТЕЛ АҚ
________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
N  |      Көрсеткіштер        |2002 ж. |2003 ж. | 2004 ж.(болжам)
р/с |        атауы             |  есеп  |бағалау |________________
|                          |        |        | 1 тоқсан
____________________________________________________________________
А    |           Б              |   1    |   2    |     3
____________________________________________________________________
1       Негізгі қызметтен табыс   1384649   1786964   791460
2       Өткізілген дайын өнімнің
(тауарлардың, жұмыстар.
дың, қызмет көрсетулер.
дің) өзіндік құны         1050801   1197174   604600
3       Жиынтық табыс
(1 жол - 2 жол)           358178    589790    186860
4       Кезең шығыстары, оның
ішінде                    535684    1122908   506671
4.1      жалпы және әкімшілік
шығыстары                329796    582012    253031
4.2      дайын өнімді (тауарлар.
ды, жұмыстарды, қызмет
көрсетулерді) өткізу
бойынша шығыстар         205889    501528    201422
4.3      сыйақы түріндегі
шығыстар                 0         39368     52218
5       Негізгі қызметтен табыс
(залал) (3 жол - 4 жол)   -177507   -533118   -319811
6       Негізгі емес қызметтен
табыс (залал)             24330
7       Салық салуға дейінгі      -153177   -533118   -319811
негізгі қызметтен табыс
(залал) (5жол +(-) 6жол)
8       Корпорациялық табыс       0
салығы
9       Салық салудан кейін       -153177   -533118   -319811
негізгі қызметтен табыс
(залал) (7 жол - 8 жол)
10      Төтенше жағдайлардан
және тоқтатылған
операциялардан
табыстар
(залалдар)
11      Таза табыс (залал)        -153177   -533118   -319811
(9 жол + (-) 10 жол)
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________
р/с |    2004 ж. (болжам)     | 2002 ж. %|2003 ж. %
N  |-------------------------| 2003 ж.  | 2004 ж.
|1 жарты | 9  ай |  жыл   |          |
| жылдық |       |        |          |
___________________________________________________
А   |    4   |   5   |   6    |     7    |   8
___________________________________________________
1    1758800  2726140  3908445    129     219
2    1209200  1837985  2519168    114     210
3    549600   888155   1389277    164     236
4    1013342  1540281  2111130    210     188

11.  Налогооблагаемый
доход               368851     1637294
12. Корпоративный
подоходный налог
13. Чистый доход
(убыток)            368851     1637294
14. Дивиденды, всего
14.1 в т.ч.на
государственный
пакет акций
15. Нормативы
отчислений
от прибыли*
16. Рентабельность
деятельности
17. Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных средств    1025926    1012164     247        159
18. Численность
работников
компании, всего     234        234         81         100
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата
19  Фонд заработной
платы               261823     272899      66         115
20  Среднемесячная
заработная плата
работников, в
целом по компании   93441      97394       82         114
20.1в том числе
работников
центрального
аппарата
21  Тарифы (цены) на
единицу продукции
(работ, услуг)      19         19          158        176
21. Рост (снижение)
тарифов (цен) к
предыдущему
периоду             0          0
22  Кредиторская
задолженность       3813279    4070706     894        164
23  Дебиторская
задолженность       2506685    3884488     4080       409
____________________________________________________________________
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
АО АЛТЕЛ
_________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 2 НК
тыс.тенге
____________________________________________________________________
N |   Наименование       |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей        |  отчет  | оценка  |_____________________
|                      |         |         |1 квартал|   1
|                      |         |         |         | полугодие
___________________________________________________________________
А |        Б             |    1    |    2    |     3   |   4
___________________________________________________________________
1       Доход от основной
деятельности       1384649   1786964   791460    1758800
2       Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)            1050801   1197174   604600    1209200
3       Валовой доход
(стр.1-стр.2)      358178    589790    186860    549600
4       Расходы периода,
в том числе        535684    1122908   506671    1013342
4.1     общие и
административные
расходы            329796    582012    253031    506062
4.2     расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)             205889    501528    201422    402844
4.3     расходы в виде
вознаграждения     0         39368     52218     104436
5       Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3-стр.4)      -177507   -533118   -319811   -463743
6       Доход (убыток) от
неосновной
деятельности       24330
7       Доход (убыток)от
обычной
деятельности до
налогооблажения
(стр.5 +(-) стр.6) -153177   -533118   -319811   -463743
8       Корпоративный
подоходный налог   0
9       Доход (убыток) от
обычной
деятельности
после налого-
облажения
(стр.7 -стр.8)     -153177   -533118   -319811   -463743
10      Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций
11      Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)        -153177   -533118   -319811   -463743
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003г.   |  2004г.
п/п |__________________________|   в % к    |  в % к
| 9 месяцев   |    год     |   2002г.   |  2003г.
___________________________________________________________________
А |      5      |      6     |     7      |     8
___________________________________________________________________
1       2726140     3908445       129         219
2       1837985     2519168       114         210
3       888155      1389277       165         236
4       1540281     2111130       210         188

4.1. 506062   769214   1054296    176     181
4.2. 402844   612323   839259     244     167
4.3. 104436   158743   217575             553
5    -463743  -652125  -721853    301     135
6
7    -463743  -652125  -721853    349     135
8
9    -463743  -652125  -721853    349     135
10
11   -463743  -652125  -721853    349     135
___________________________________________________
2004 жылға арналған шығыстар болжамы
АЛТЕЛ АҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
3 ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________

4.1.    769214      1054296       176         181
4.2.    612323      839259        244         167
4.3.    158743      217575                    553
5       -652125     -721853       300         135
6
7       -652125     -721853       348         135
8
9       -652125     -721853       348         135
10
11      -652125     -721853       348         135
____________________________________________________________________
Прогноз движения денежных потоков в 2004 году
АО АЛТЕЛ
________________________________
(наименование юридического лица)
форма 3 НК
тыс. тенге
____________________________________________________________________

N |     Көрсеткіштер     |2002 ж.  | 2003 ж.  | 2004 жыл (болжам)
|       атауы          | есеп    | бағалау  |____________________
|                      |         |          | 1 тоқсан | 1 жарты
|                      |         |          |          |  жылдық
___________________________________________________________________
А |          Б           |    1    |    2     |     3    |    4
___________________________________________________________________
I.      Операциялық
қызметтен ақша
қозғалысы
I.1.    Ақшаның түсуі:    1572558   1601165     863334    1918521
1.1      дайын өнімді     1313140   1601165     717882    1595293
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көр.
сетулерді)
өткізуден
табыс
1.2      алынған          247057                145453    323228
аванстар
1.3      сыйақы           12361
1.4      дивидендтер
1.5      роялти
1.6      өзге де түсімдер
I.2.    Ақшаның кетуі:    1635462   3125941     1031717   2063435
2.1      жеткізушілер     834821    2746336     936483    1872967
мен мердігер.
лердің шоттары
бойынша
2.2      берілген         123342    15865
аванстар
2.3      жалақы бойынша   264929    266188      64625     129250
2.4      әлеуметтік       23467     48134       12276     24553
сақтандыру және
зейнетақымен
қамтамасыз ету
қорына
2.5      салықтар бойынша 388903    49418       18333     36666
2.6      сыйақы
төлемдері
2.7      өзге де төлемдер
I.3.    Операциялық       -62904    -1524776    -168383   -144914
қызмет нәти.
жесінде ақша.
ның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
II.     Инвестициялық
қызметтен ақша
қозғалысы
II.1    Ақшаның түсуі:    0         268566      0         0
1.1      материалдық
емес актив.
тердің кетуі.
нен табыс
1.2      негізгі құ.
ралдардың
кетуінен
табыс
1.3      басқа да ұзақ
мерзімді ак.
тивтердің ке.
туінен табыс
1.4      қаржы инвес.               268566
тицияларының
кетуінен табыс
1.5      басқа заңды
тұлғаларға
берілген заем.
дарды алудан
табыс
1.6      өзге де
түсімдер
II.2.   Ақшаның кетуі:    -8168     2403256     0         0
2.1      материалдық      66414
емес актив.
терді сатып алу
2.2      негізгі құрал.   -29681    2403256
дарды сатып алу
2.3      басқа да ұзақ
мерзімді ак.
тивтерді
сатып алу
2.4      қаржы инвести.   -44901
цияларын сатып
алу
2.5      басқа да заңды
тұлғаларға
заемдар беру
2.6      өзге де
төлемдер
II.3.   Инвестициялық     8168      -2134690    0         0
қызмет нәти.
жесінде ақша.
ның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
III.    Қаржы қызметі.
нен ақша қара.
жатының
қозғалысы
III.1.  Ақшаның түсуі:    0         3716900     270581    541162
1.1      акциялар мен
басқа да
бағалы қағаз.
дарды шығарудан
1.2      банк заемдарын
алу
1.3      өзге де түсімдер           3176900     270581    541162

N |   Наименование       |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей        |  отчет  | оценка  |_____________________
|                      |         |         |1 квартал|   1
|                      |         |         |         | полугодие
___________________________________________________________________
А |        Б             |    1    |    2    |     3   |   4
__________________________________________________________________
I.      Движение денег от
операционной
деятельности
I.1     Поступление денег: 1572558   1601165   863334    1918521
1.1     доход от
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)             1313140   1601165   717882    1595293
1.2     авансы полученные  247057              145453    323228
1.3     вознаграждения     12361
1.4     дивиденды
1.5     роялти
1.6     прочие поступления
I.2.    Выбытие денег:     1635462   3125941   1031717   2063435
2.1     по счетам
поставщиков и
подрядчиков        834821    2746336   936483    1872967
2.2     авансы выданные    123342    15865
2.3     по заработной
плате              264929    266188    64625     129250
2.4     в фонды
социального
страхования и
пенсионного
обеспечения        23467     48134     12276     24553
2.5     по налогам         388903    49418     18333     36666
2.6     выплата
вознаграждений
2.7     прочие выплаты
I.3.    Увелечение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
операционной
деятельности       -62904    -1524776  -168383   -144914
II.     Движение денег от
инвестиционной
деятельности
II.1.   Поступление денег: 0         268566    0         0
1.1     доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2     доход от выбытия
основных средств
1.3     доход от выбытия
других
долгосрочных
активов
1.4     доход от выбытия
финансовых
инвестиций                   268566
1.5     доход от получения
займов,
предоставленных
другим юридическим
лицам
1.6     прочие поступления
II.2.   Выбытие денег:     -8168     2403256   0         0
2.1     приобретение
нематериальных
активов            66414
2.2     приобретение
основных средств   -29681    2403256
2.3     приобретение
других
долгосрочных
активов
2.4     приобретение
финансовых
инвестиций         -44901
2.5     предоставление
займов другим
юридическим
лицам
2.6     прочие выплаты
II.3.   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности       8168      -2134690  0         0
III.    Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1   Поступление денег: 0         3716900   270581    541162
1.1     от выпуска акций и
других ценных
бумаг
1.2     получение
банковских
займов
1.3     прочие поступления           3716900   270581    541162

III.2.  Ақшаның кетуі     0         75345       87345     174689
2.1      банк заемдарын
өтеу
2.2      өз акцияларын
сатып алу
2.3      дивидендтерді
төлеу
2.4      өзге де                    75345       87345     174689
төлемдер
III.3.  Қаржы қызметінің  0         3641554     183236    366472
нәтижесінде
ақшаның ұлғаюы
(+)/ кемуі (-)
Барлығы:          -54736    -17911      14853     221558
ақшаның
ұлғаюы (+)/
азаюы (-)

III.2   Выбытие денег      0         75345     87345     174689
2.1     погашение
банковских
займов
2.2     приобретение
собственных
акций
2.3     выплата дивидендов
2.4     прочие выплаты               75345     87345     174689
III.3   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в
результате
финансовой
деятельности       0         3641554   183236    366472
ИТОГО:
Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег              -54736    -17911    14853     221558
Деньги на начало

N  |      Көрсеткіштер        |2002 ж. |2003 ж. | 2004 ж.(болжам)
р/с |        атауы             |  есеп  |бағалау |________________
|                          |        |        | 1 тоқсан
____________________________________________________________________
А    |           Б              |   1    |   2    |     3
____________________________________________________________________
Барлығы                    535684   1122908       506671
1     Жалпы және әкімшілік
шығыстары, барлығы         329796   582 012       253031
1.1   Материалдар                1869     97228         3497
1.2   Қызметкерлердің еңбегіне
ақы төлеу                  116610   234 124       58272
1.3   Еңбекақыдан аударымдар     19186    38513         9586
1.4   Негізгі құралдардың мен
материалдық емес актив.
тердің тозуы               25327    28737         106550
1.5   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтерге қызмет
көрсету және жөндеу        795      6240          1804
1.6   Коммуналдық шығыстар       3400     3726          1714
1.7   Іссапар шығыстары, барлығы 10688    6625          1403
1.7.1  белгіленген норма
шеңберінде
1.7.2  нормадан тыс
1.8   Өкілдік шығыстар           0        1973          594
1.9   Қызметкерлердің білікті.
лігін арттыруға шығыстар   23       2269          899
1.10  Директорлар кеңесін ұстап
тұруға шығыстар
1.11  Салықтар бойынша шығыстар  22334    35329         11061
1.12  Кеңсе және баспахана
жұмыстары                  4119     5779          1523
1.13  Байланыс қызметі           10228    9777          3153
1.14  Күзет шығыстары            9054     14594         5053
1.15  Консультациялық (аудитор.
лық) және ақпараттық
қызмет көрсетулер          20901    6561          4890
1.16  Банктік қызмет көрсетулер  15675    2060          8463
1.17  Сақтандыруға шығыстар      24003    23308         5939
1.18  Сот шығысы
1.19  Шарт ережелерін бұзғаны
үшін айыппұлдар, өсімдер
және тұрақсыздық айыптары  1103     0             0
1.20  Табыстарды жасырғаны
(кеміткені) үшін айыппұлдар
мен өсімдер
1.21  Талан-таражы залалдары,
нормативпен тыс ысыраптар,
бүліну, ТМҚ жетіспеу.
шіліктері
1.22  Жалға алу бойынша шығыстар 26188    58735         25705
1.23  Әлеуметтік салаға шығыстар 823      327           107
1.24  Күмәнді талаптар бойынша
резервтер құру жөніндегі
шығыстар                   0        4925          2464
1.25  Мерекелік, мәдени-бұқара.
лық және спорттық іс-
шараларды өткізуге
1.26  Қайырымдылық көмегі        445
1.27  Өзге де шығыстар           7025     1181          354
2     Дайын өнімді (тауарларды,
жұмыстарды, қызмет
көрсетулерді) өткізу
бойынша шығыстар, барлығы  205889   501528        201422
2.1   Материалдар                3087     6941          2034
2.2   Қызметкерлердің еңбекақысы 54034    55102         14227
2.3   Еңбекақыдан аударымдар     10025    10221         2639

N |   Наименование       |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей        |  отчет  | оценка  |_____________________
|                      |         |         |1 квартал|   1
|                      |         |         |         | полугодие
____________________________________________________________________
А |        Б             |    1    |    2    |     3   |   4
____________________________________________________________________
Всего              535684    1122908   506671    1013342
1       Общие и админи-
стративные
расходы, всего     329796    582012    253031    506062
1.1     Материалы          1869      97228     3497      6994
1.2     Оплата труда
работников         116610    234124    58272     116544
1.3     Отчисления от
оплаты труда       19186     38513     9586      19172
1.4     Амортизация
основных
средств и
нематериальных
активов            25327     28737     106550    213100
1.5     Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов            795       6240      1804      3607
1.6     Коммунальные
расходы            3400      3726      1714      3428
1.7     Командировочные
расходы, всего     10688     6625      1403      2807
1.7.1   в пределах
установленных
норм
1.7.2   сверх норм
1.8     Представительские
расходы            0         1973      594       1188
1.9     Расходы на
повышение
квалификации
работников         23        2269      899       1799
1.10    Расходы на
содержание
Совета директоров
1.11    Расходы по налогам 22334     35329     11061     22123
1.12    Канцелярские и
типографические
работы             4119      5779      1523      3047
1.13    Услуги связи       10228     9777      3153      6306
1.14    Расходы на охрану  9054      14594     5053      10106
1.15    Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги             20901     6561      4890      9779
1.16    Банковские услуги  15675     2060      8463      16925
1.17    Расходы на
страхование        24003     23308     5939      11878
1.18    Судебные издержки
1.19    Штрафы, пени и
неустойки за
нарушение условий
договора           1103      0         0         0
1.20    Штрафы и пени за
сокрытие
(занижение)
дохода
1.21    Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ
1.22    Расходы по аренде  26188     58735     25705     51411
1.23    Расходы на
социальную сферу   823       327       107       214
1.24    Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям        0         4925      2464      4929
1.25    На проведение
праздничных,
культурно-
массовых и
спортивных
мероприятий
1.26    Благотворительная
помощь             445
1.27    Прочие расходы     17025     1181      354       707
2       Расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг), всего      205889    501528    201422    402844
2.1     Материалы          3087      6941      2034      4067
2.2     Оплата труда
работников         54034     55102     14227     28455
2.3     Отчисления от
оплаты труда       10025     10221     2639      5278

2.4   Негізгі құралдар мен
материалдық емес
активтердің тозуы          7912     6386          2261
2.5   Негізгі құралдар мен мате.
риалдық емес активтерді
жөндеу және қызмет көрсету 2403     1177          357
2.6   Коммуналдық шығыстар       1887     850           295
2.7   Іссапар шығыстары, барлығы 690      978           955
2.7.1 белгіленген норма
шеңберінде
2.7.2 нормадан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша шығыстар    0        10496         2952
2.9   Жарнамаға және маркетинг
шығыстары                  57345    29158         8385
2.10  Жалдау бойынша шығыстар    3386     2062          441
2.11  Әлеуметтік салаға
шығыстары                  32
2.12  Өзге де шығыстар           34606    48994         35214
3     Сыйақы түріндегі шығыстар,
барлығы                             39368         52218
3.1   Банктердің заемдары
негізіндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар                            39368         52218

2.4     Амортизация
основных средств и
нематериальных
активов            7912      6386      2261      4523
2.5     Ремонт и
обслуживание
основных средств и
нематериальных
активов            2403      1177      357       714
2.6     Коммунальные
расходы            1887      850       295       589
2.7     Командировочные
расходы, всего     690       9781      955       1910
2.7.1   в пределах
установленных
норм
2.7.2   сверх норм
2.8     Расходы по
погрузке,
транспортировке и
хранению           0         10496     2952      5904
2.9     Расходы на
рекламу и
маркетинг          57345     291589    83859     167717
2.10    Расходы по аренде  33867     20623     4411      8822
2.11    Расходы на
социальную
сферу              32
2.12    Прочие расходы     34606     48994     35214     70429
3       Расходы в виде
вознаграждения,
всего                        39368     52218     104436
3.1     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
займам банков                39368     52218     104436

1.7.1
1.7.2
1.8     1188         1806        2475                 125
1.9     1799         2734        3748      9855       165
1.10
1.11    22123        33627       46089     151        130
1.12    3047         4631        6347      140        110
1.13    6306         9585        13137     96         134
1.14    10106        15361       21054     161        144
1.15    9779         14864       20373     31         311
1.16    16925        25726       35261     13         1711
1.17    11878        18054       24745     97         106
1.18
1.19    0            0
1.20
1.21
1.22    51411        78145       107106    224        182
1.23    214          325         445       40         136
1.24    4929         7491        10268                208
1.25
1.26
1.27    707          1075        1474      7          125
2       402844       612323      839259    244        167
2.1     4067         6183        8474      225        122
2.2     28455        43251       59280     102        108
2.3     5278         8023        10997     102        108
2.4     4523         6874        9422      81         148
2.5     714          1085        1488      49         126
2.6     589          896         122       45         145
2.7     1910         2903        3979      1417       41
2.7.1
2.7.2
2.8     5904         8975        12301                117
2.9     16771        254930      349411    508        120
2.10    8822         13409       18379     61         89

1.7.1
1.7.2
1.8     1806        2475                      125
1.9     2734        3748          9855        165
1.10
1.11    33627       46089         158         130
1.12    4631        6347          140         110
1.13    9585        13137         96          134
1.14    15361       21054         161         144
1.15    14864       20373         31          311
1.16    25726       35261         13          1711
1.17    18054       24745         97          106
1.18
1.19    0
1.20
1.21
1.22    78145       107106        224         182
1.23    325         445           40          136
1.24    7491        10268                     208
1.25
1.26
1.27    1075        1474          7           125
2       612323      839259        244         167
2.1     6183        8474          225         122
2.2     43251       59280         102         108
2.3     8023        10997         102         108
2.4     6874        9422          81          148
2.5     1085        1488          49          126
2.6     896         1228          45          145
2.7     2903        3979          1417        41
2.7.1
2.7.2
2.8     8975        12301                     117
2.9     254930      349411        508         120
2.10    13409       18379         61          89

2.11
2.12    70429        107052      146726    142        299
3       104436       158743      217575               553
3.1     104436       158743      217575               553
3.2
3.3
3.4
____________________________________________________________________
АЛТЕЛ АҚ 2004-2006 жылдары іске асыруға жоспарланған инвестициялық жобаларының тізбесі
5-ҰК нысаны
___________________________________________________________________
Р/N |    Жоба атауы     | Іске асыру | Жалпы құны,|  Қаржыландыру
|                   |   кезеңі   | мың теңге  |     көзі
___________________________________________________________________

2.11
2.12    107052      146726        142         299
3       158743      217575                    553
3.1     158743      217575                    553
3.2
3.3
3.4
____________________________________________________________________
Перечень инвестиционных проектов АО АЛТЕЛ, планируемых к
реализации в 2004-2006 годах
Форма 5-НК
____________________________________________________________________
N  |   Наименование    |  Период    |   Общая    |    Источники
п/п |     проекта       | реализации | стоимость  |  финансирования
|                   |            | тыс.тенге  |
___________________________________________________________________

1    CDMA ұялы байланыс    2003-2007    5669959     Жабдық жеткізу.
желісін ұйымдастыру     жж.                    шінің несиесі
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
жылдар бойынша қаржыландыру:
___________________________________________________________________
Р/N| 01.01.04 ж. | 2004 жыл  | 2005 жыл  | 2006 жыл  | 01.01.07 ж.
|  игерілді   | (болжам)  | (болжам)  | (болжам)  |   қалдық
___________________________________________________________________
1     2900079       908570       648312     635683      577316
___________________________________________________________________
2004-2006 жылдарға арналған
дамудың аса маңызды көрсеткіштерінің болжамы
"Нурсат" ЖАҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
1 ҰҚ нысаны
___________________________________________________________________
Рет |    Көрсеткіштер    |  Өлшем  | 2002 ж. | 2003 ж. | 2003 ж.
N  |                    | бірлігі |---------|---------| %-пен
|                    |         |  есеп   | бағалау | 2002 ж.
____________________________________________________________________
А    |           Б        |   1     |    2    |     3   |    4
____________________________________________________________________
1.    Шығарылған өнiм      мың теңге  1943503   2274587   117
(жұмыс, қызмет
көрсету) көлемі -
барлығы:
оның ішінде
Интернетке жал.      мың сағат  2248      2463     110
ғанатын қатынау
мың теңге  261981    281460   107
Электрондық          клиент     300       400      133
коммерция            мың теңге  22650     32615    144
2.    Интернетке бө.         ГБ       11713     19864    170
лектелген қатынау
және деректер
беру
мың теңге   332950    494970   149
3.    Телефония           мың мин.    3542      5876        166
мың теңге   508409    547668      108
ІР-телефония        мың мин.    4023      5543        138
мың теңге   218041    236613      109
Қазақстан бойынша      ts       411       416         101
ашық арналар
мың теңге   431098    429588      100
Халықаралық ашық       ts       11        12          109
арналар
мың теңге   37900     35484       94
Жабдық сату         мың теңге   32963     36869       112
Басқа кірістер      мың теңге   97512     179319      184

1     Организация сети     2003-2007    5669959     Кредит
сотовой связи СДМА                            поставщика
оборудования
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
финансирование по годам:
___________________________________________________________________
N |освоено на   | 2004 год  | 2005 год  | 2006 год  |остаток на
п/п| 01.01.04 г. | (прогноз) | (прогноз) | (прогноз) |01.01.07 г.
___________________________________________________________________
1     2900079       908570       648312     635683      577316
___________________________________________________________________
Прогноз важнейших показателей развития на 2004-2006 годы
ЗАО "НУРСАТ"
________________________________
(наименование юридического лица)
форма 1 НК
___________________________________________________________________
N |   Показатели    |Един. | 2002г. | 2003г. | 2003 г. | 2004 г.
п/п|                 |измер.|        |        |к 2002, %|
|                 |      |______________________________________
|                 |      | отчет  | план   |         | прогноз
|                 |      |        |        |         |
__________________________________________________________________
А |        Б        |  1   |        |        |         |
__________________________________________________________________
1.   Объем произведен-
ной продукции
(работ, услуг)-   тыс.
всего:            тенге  1943503 2274587  117       2615989
в том числе по
видам
Коммутируемый
доступ в          тыс.
Интернет          часов  2248    2463     110       2858
тыс.
тенге  261981  281460   107       323678
Электронная       клиен-
коммерция         тов    300     400      133       460
тыс.
тенге  22650   32615    144       37508
2.   Выделенный
доступ в
Интернет и
передача данных   ГБ     11713   19864    170       25131
тыс.
тенге  332950  494970   149       569216
3.   Телефония         тыс.
минут  3542    5876     166       6945
тыс.
тенге  508409  547668   108       629819
IP-телефония      тыс.
минут  4023    5543     138       7208
тыс.
тенге  218041  236613   109       272105
Прозрачные
каналы по
Казахстану        ts     411     416      101       496
тыс.
тенге  431098  429588   100       494026
Международные
прозрачные каналы ts     11      12       109       15
тыс.
тенге  37900   35484    94        40807
Продажа           тыс.
оборудования      тенге  32963   36869    112       42433
Прочие доходы     тыс.
тенге  97512   179319   184       206396

4.    Қаржыландырудың     мың теңге   461675    717305      155
барлық көздерінің
есебiнен негізгі
капиталға инвес.
тиция - барлығы:
4.1    заемдық қаражат       "        14043     67177       478
есебiнен
4.1.1   о.і. мемлекет.       "        0         0
тік бюджет
есебінен
4.2    өз қаражаты           "        452337    623032      138
есебiнен
5.    Негізгі және           "        1978877   2337553     118
негiзгі емес
қызметтен кiрiс.
тер, барлығы
6.    Негізгі және           "        2213399   2293545     104
негiзгі емес
қызметтен шығыс.
тар, барлығы
7.    Негізгі қызмет         "        1943503   2274587     117
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын       "        1650777   1741414     105
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы кiрiс            "        1109174   533173      48
10.   Кезең шығыстары,       "        514625    552130      107
барлығы
10.1   жалпы және әкiм.      "        362770    323682      89
шілiк шығыстар
10.2   өткiзiлген дайын      "        150331    209000      139
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi      "        1524      19448       1276
шығыстар
11.   Салық салынатын кiрiс  "        -234522   44008
12.   Корпоративтiк          "        0         483
табыс салығы
13.   Таза кіріс (залал)     "        -234522   43525
14.   Дивидендтер, барлығы   "
14.1   о.і. акциялардың   мың теңге
мемлекеттік
пакетіне
15.   Пайдадан аударым.
дар нормативтерi*      %
16.   Қызмет тиiмдiлiгі      "        -12%      2%
17.   Материалдық емес    мың теңге   646971    668087      103
активтер мен не.
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.    адам        271       344         127
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат       "   78        82          105
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры (са.    мың теңге   180198    233406      130
лықтар мен зейне.
тақыны есептеме.
генде)
20.   Компания бойынша       "        55416     56524       102
тұтас алғанда
орташа айлық
жалақы
20.1   соның iшiнде       теңге       71120     72542       102
орталық аппарат
қызметкерлерiнің
21.   Өнім бірлігінің     теңге
(жұмыстардың,       бірлігіне
қызмет көрсету.
лердің) тарифтері
(бағалары)
Интернетке жалға.   теңге       119       114         96
натын қатынау
Электрондық         теңге       6450      6795        105
коммерция
Интернетке бөлек.   теңге       29141     24918       86
телген қатынау
және деректер
беру
Жергілікті          теңге       160       167         105
телефония
Бөлектелген         теңге       143       81          57
телефония
ІР телефония        теңге       56        43          77
Қазақстан бойынша   теңге       89609     86159       96
ашық арналар
Халықаралық ашық    теңге       294355    246420      84
арналар
21.1   өткен жылға           %
қарағанда тариф.
тер (бағалар)
өзгерісі
Интернетке жалға.                         83%         96%
натын қатынау
Электрондық                               75%         105%
коммерция
Интернетке бөлек.                         81%         86%
телген қатынау
және деректер
беру
Жергілікті телефония                      110%        105%
Бөлектелген телефония                     104%        57%
ІР телефония                              40%         77%
Қазақстан бойынша                         63%         96%
ашық арналар
Халықаралық ашық                          72%         84%
арналар
22.   Несиегерлiк         мың теңге   199123    81103       41
берешек
23.   Дебиторлық             "        269854    173815      64
берешек
___________________________________________________________________
*- РМК үшін
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Рет |  Көрсеткіштер    |Өлшем|2004 ж.|2005 ж.|2006 ж.|2006ж.|2006ж.
N  |                  |бір. |-------|-------|-------|%-пен |%-пен
|                  |лігі |болжам |болжам |болжам |      |
____________________________________________________________________
А   |            Б     |  1  |   5   |   6   |   7   |   8  |  9
____________________________________________________________________

4.   Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования-   тыс.
всего:            тенге  461675  717305   155       482408
4.1  за счет заемных
средств           "      14043   67177    478       0
4.1.1 в т.ч. средств
государственного
бюджета           "      0       0                  0
4.2  за счет
собственных
средств           "      452337  623032   138       482408
5.   Доходы от
основной и
неосновной
деятельности,
всего             "      1978877 2337553  118       2679969
6.   Расходы от
основной и
неосновной
деятельности,
всего             "      2213399 2293545  104       2525890
7.   Доход от
основной
деятельности      "      1943503 2274587  117       2615989
8.   Себестоимость
реализованной
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг):           "      1650777 1741414  105       1917538
9.   Валовый доход     "      1109174 533173   48        698451
10.  Расходы периода,
всего             "      514625  552130   107       608352
10.1 общие и
административные
расходы           "      362770  323682   89        371635
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)            "      150331  209000   139       225888
10.3 расходы в виде
вознаграждения    "      1524    19448    1276      10830
11.  Налогооблагаемый
доход             "      -234522 44008              154078
12.  Корпоративный
подоходный налог  "      0       483                46246
13.  Чистый доход
(убыток)          "      -234522 43525              107832
14.  Дивиденды,
всего             "
14.1 в т.ч. на
государственный   тыс.
пакет акций       тенге
15.  Нормативы
отчислений от
прибыли*          %
16.  Рентабельность
деятельности      %              2                  4
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и         тыс.
основных средств  тенге  646971  668087   103       701491
18   Численность       чел.      271     344   127          354
работников
компании,
всего
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата          "      78      82       105       82
19   Фонд заработной
платы (за
высчетом налогов  тыс.
и пенсионных)     тенге  180198  233406   130       247410
20   Среднемесячная
заработная плата
работников, в
целом по компании "      55416   56524    102       58220
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата          тенге  71120   72542    102       74719
21   Тарифы (цены)
на единицу        тенге
продукции         за
(работ, услуг)    единицу
Коммутируемый
доступ в
Интернет          тенге  119     114      96        113
Электронная
коммерция         тенге  6450    6795     105       6795
Выделенный
доступ в
Интернет и
передача
данных            тенге  29141  24918     86        22650
Телефония
местная           тенге  160     167      105       151
Телефония
выделенная        тенге  143     81       57        80
IP телефония      тенге  56      43       77        38
Прозрачные каналы
по Казахстану     тенге  89609   86159    96        83049
Международные
прозрачные
каналы            тенге  294355  246420   84        226496
21.1 изменение
тарифов (цен) к
предыдущему
периоду           %
Коммутируемый
доступ в
Интернет                 83%     96%                99%
Электронная
коммерция                75%     105%               100%
Выделенный
доступ в
Интернет и
передача
данных                   81%     86%                91%
Телефония
местная                  110%    105%               90%
Телефония
выделенная               104%    57%                99%
IP телефония             40%     77%                88%
Прозрачные каналы
по Казахстану            63%     96%                96%
Международные
прозрачные
каналы                   72%     84%                92%
22   Кредиторская      тыс.
задолженность     тенге  199123  81103    41        94699
23   Дебиторская
задолженность     "      269854  173815   64        204047
__________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
______________________________________________________________
N |   Показатели     | 2005г. | 2006г. | 2006 г. | 2006 г.
п/п|                  |        |        |к 2002, %|к 2003, %
|                  |_______________________________________
|                  | прогноз| прогноз|         |
|                  |        |        |         |
______________________________________________________________
А |        Б         |        |        |         |
______________________________________________________________

1.    Шығарылған өнiм   мың   2615989 2799108 2939063  151   129
(жұмыс, қызмет    теңге
көрсету) көлемі -
барлығы:
оның ішінде
Интернетке жал.   мың   2858    3100    3299     147   134
ғанатын қатынау   сағат
мың   323678  346336  363653   139   129
теңге
Электрондық       кли.  460     503     541      180   135
коммерция         ент
мың   37508   40133   42140    186   129
теңге
2.    Интернетке бө.      ГБ  25131   27818   30252    258   152
лектелген қатынау
және деректер
беру
мың   569216  609061  639514   192   129
теңге
3.    Телефония         мың   6945    7677    8356     236   142
мин.
мың   629819  673906  707601   139   129
теңге
ІР-телефония      мың   7208    8383    10123    252   183
мин.
мың    272105  291153  305710   140   129
теңге
Қазақстан бойынша  ts    496     583     613      149   148
ашық арналар
мың    494026  528608  555039   129   129
теңге
Халықаралық ашық   ts    15      17      18       164   151
арналар
мың    40807   43664   45847    121   129
теңге
Жабдық сату       мың    42433   45403   47673    145   129
теңге
Басқа кірістер    мың    206396  220844  231886   238   129
теңге
4.    Қаржыландырудың   мың    482408  515382  587813   127   82
барлық көздерінің теңге
есебiнен негізгі
капиталға инвес.
тиция -барлығы:
4.1    заемдық қаражат    "    0       0       0
есебiнен
4.1.1   о.і. мемлекет.    "    0       0       0
тік бюджет
есебінен
4.2    өз қаражаты        "    482408  515382  587813   130   94
есебiнен
5.    Негізгі және        "    2679969 2863159 3002029  152   128
негiзгі емес
қызметтен кiрiс.
тер, барлығы
6.    Негізгі және        "   2525890 2662461 2736803  124   119
негiзгі емес
қызметтен шығыс.
тар, барлығы
7.    Негізгі қызмет      "   2615989 2799108 2939063  151   129
кiрiстер
8.    Өткізiлген дайын    "   1917538 2036819 1461758  89    84
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) өзiндiк
құны:
9.    Жалпы кiрiс         "   698451  762289  1477305  133   277
10.   Кезең шығыстары,    "   608352  625642  598143   116   108
барлығы
10.1   жалпы және әкiм.   "   371635  381115  400171   110   124
шілiк шығыстар
10.2   өткiзiлген дайын   "   225888  244527  256753   171    123
өнiмнiң (тауар.
лардың, жұмыстың,
қызмет көрсету.
дің) шығыстары:
10.3   сыйақы түрiндегi   "   10830   0       0
шығыстар
11.   Салық салынатын     "   154078  200698  265226         603
кiрiс
12.   Корпоративтiк       "   46246   60232   79568          16474
табыс салығы
13.   Таза кіріс          "   107832  140466  185659         427
(залал)
14.   Дивидендтер,        "
барлығы
14.1   о.і. акциялар.   мың
дың мемлекеттік  теңге
пакетіне

1.   Объем произведен-
ной продукции
(работ, услуг)-
всего:            2799108  2939063  151       129
в том числе по
видам
Коммутируемый
доступ в
Интернет          3100     3299     147       134
346336   363653   139       129
Электронная
коммерция         503      541      180       135
40133    42140    186       129
2.   Выделенный
доступ в
Интернет и
передача данных   27818    30252    258       152
609061   639514   192       129
3.   Телефония         7677     8356     236       142
673906   707601   139       129
IP-телефония      8383     10123    252       183
291153   305710   140       129
Прозрачные
каналы по
Казахстану        583      613      149       148
528608   555039   129       129
Международные
прозрачные каналы 17       18       164       151
43664    45847    121       129
Продажа
оборудования      45403    47673    145       129
Прочие доходы     220844   231886   238       129
4.   Инвестиции в
основной капитал
за счет всех
источников
финансирования-
всего:            515382   587813   127       82
4.1  за счет заемных
средств           0        0
4.1.1 в т.ч. средств
государственного
бюджета           0        0
4.2  за счет
собственных
средств           515382   587813   130       94
5.   Доходы от
основной и
неосновной
деятельности,
всего             2863159  3002029  152       128
6.   Расходы от
основной и
неосновной
деятельности,
всего             2662461  2736803  124       119
7.   Доход от
основной
деятельности      2799108  2939063  151       129
8.   Себестоимость
реализованной
готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг):           2036819  1461758  89        84
9.   Валовый доход     762289   1477305  133       277
10.  Расходы периода,
всего             625642   598143   116       108
10.1 общие и
административные
расходы           381115   400171   110       124
10.2 расходы по
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)            244527   256753   171       123
10.3 расходы в виде
вознаграждения    0        0
11.  Налогооблагаемый
доход             200698   265226             603
12.  Корпоративный
подоходный налог  60232    79568              16474
13.  Чистый доход
(убыток)          140466   185659             427
14.  Дивиденды,
всего
14.1 в т.ч. на
государственный
пакет акций

15.   Пайдадан аударым.   %
дар нормативтерi
16.   Қызмет тиiмдiлiгі   "   4%      5%      6%             332
17.   Материалдық емес  мың   701491  736565  773394   120   116
активтер мен не.  теңге
гiзгі қаражат
амортизациясына
шығыстар
18.   Компания қызмет.  адам  354     354     354      131   103
керлерiнiң саны,
барлығы
18.1   Орталық аппарат    "   82      82      82       105   100
қызметкерлерiнiң
саны
19.   Жалақы қоры (са.  мың   247410  254833  262478   146   112
лықтар мен зейне. теңге
тақыны есептеме.
генде)
20.   Компания бойынша    "   58220   59967   61766    111   109
тұтас алғанда
орташа айлық
жалақы
20.1   соның iшiнде     теңге 74719   76960   79269    111   109
орталық аппарат
қызметкерлерiнің
21.   Өнім бірлігінің   теңге
(жұмыстардың,     бірлі.
қызмет көрсету.   гіне
лердің) тарифтері
(бағалары)
Интернетке жалға. теңге 119     114     96       113   112
натын қатынау
Электрондық       теңге 6795    6644    6493     101   96
коммерция
Интернетке бөлек. теңге 22650   21895   21140    73    85
телген қатынау
және деректер
беру
Жергілікті        теңге 151     136     121      76    72
телефония
Бөлектелген       теңге 80      79      77       54    95
телефония
ІР телефония      теңге 38      35      30       54    71
Қазақстан бойынша теңге 83049   75499   75499    84    88
ашық арналар
Халықаралық ашық  теңге 226496  218947  211397   72    86
арналар
21.1   өткен жылға        %
қарағанда тариф.
тер (бағалар)
өзгерісі
Интернетке жалға.       99%     99%     99%
натын қатынау
Электрондық             100%    98%     98%
коммерция
Интернетке бөлек.       91%     97%     97%
телген қатынау
және деректер
беру
Жергілікті              90%     90%     89%
телефония
Бөлектелген             99%     98%     98%
телефония
ІР телефония            88%     92%     87%
Қазақстан бойынша       96%     91%     100%
ашық арналар
Халықаралық ашық
арналар                 92%     97%     97%
22.   Несиегерлiк       мың   94699   101328  106394   53    131
берешек           теңге
23.   Дебиторлық         "    204047  218330  229247   85    132
берешек
___________________________________________________________________
2004 жылға арналған табыстар мен шығыстар болжамы
"Нурсат" ЖАҚ
_____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2 ҰК нысаны
мың.теңге
____________________________________________________________________
N |   Көрсеткіштер   |2002 ж.  |2003 ж.   |   2004 жыл (болжам)
|       атауы      | есеп    |бағалау   |_________________________
|                  |         |          |1 тоқсан  |1 жарты жылдық
____________________________________________________________________

15.  Нормативы
отчислений от
прибыли*
16.  Рентабельность
деятельности      5        6
17.  Расходы на
амортизацию
нематериальных
активов и
основных средств  736565   773394   120       116
18.  Численность
работников
компании, всего   354      354      131       103
18.1 Численность
сотрудников
центрального
аппарата          82       82       105       100
19   Фонд заработной
платы (за
вычетом налогов
и пенсионных)     254833   262478   146       112
20   Среднемесячная
заработная плата
работников, в
целом по компании 59967    61766    111       109
20.1 в том числе
работников
центрального
аппарата          76960    79269    111       109
21   Тарифы (цены)
на единицу
продукции
(работ, услуг)
Коммутируемый
доступ в
Интернет          112      110      92        96
Электронная
коммерция         6644     6493     101       96
Выделенный
доступ в
Интернет и
передача
данных            21895    21140    73        85
Телефония
местная           136      121      76        72
Телефония
выделенная        79       77       54        95
IP телефония      35       30       54        71
Прозрачные каналы
по Казахстану     75499    75499    84        88
Международные
прозрачные
каналы            218947   211397   72        86
21.1 изменение
тарифов (цен) к
предыдущему
периоду
Коммутируемый
доступ в
Интернет          99%      99%
Электронная
коммерция         98%      98%
Выделенный
доступ в
Интернет и
передача
данных            97%      97%
Телефония
местная           90%      89%
Телефония
выделенная        98%      98%
IP телефония      92%      87%
Прозрачные каналы
по Казахстану     91%      100%
Международные
прозрачные
каналы            97%      97%
22   Кредиторская
задолженность     101328   106394   53        131
23   Дебиторская
задолженность     218330   229247   85        132
___________________________________________________________________
* - для РГП
Прогноз доходов и расходов на 2004 год
ЗАО "Нурсат"
________________________________
(наименование юридического лица)
форма 2 НК
____________________________________________________________________
N |   Наименование       |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей        |  отчет  | оценка  |_____________________
|                      |         |         |1 квартал|   1
|                      |         |         |         | полугодие
___________________________________________________________________

А |          Б       |    1    |    2     |    3     |      4
____________________________________________________________________
1   Негізгі қызметтен  1943503    2274587    653997     1281834
табыс
2   Өткізілген дайын   1650777    1741414    479385     939594
өнімнің (тауар.
лардың, жұмыстар.
дың, қызмет көр.
сетулердің)
өзіндік құны
3   Жиынтық табыс      292726     533173     174613     342241
(1 жол - 2 жол)
4   Кезең шығыстары,   514625     552130     152088     298093
оның ішінде
4.1  жалпы және        362770     323682     92909      182101
әкімшілік
шығыстары
4.2  дайын өнімді      150331     209000     56472      110685
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызмет көр.
сетулерді)
өткізу бойын.
ша шығыстар
4.3  сыйақы түрін.     1524       19448      2708       5307
дегі шығыстар
5   Негізгі қызмет.    221899     18958      22525      44148
тен табыс
(залал)
(3 жол - 4 жол)
6   Негізгі емес       12623      62966      15742      31483
қызметтен табыс
(залал)
7   Салық салуға       234522     44008      38266      75631
дейінгі негізгі
қызметтен табыс
(залал)
(5жол +(-) 6жол)
8   Корпорациялық      0          483        11562      23123
табыс салығы
9   Салық салудан      -234522    43525      26704      52508
кейін негізгі
қызметтен табыс
(залал)
(7 жол - 8 жол)
10  Төтенше жағдай.       -         -          -           -
лардан және
тоқтатылған
операциялардан
табыстар
(залалдар)
11  Таза табыс         -234522    43525      26704      52508
(залал)(9 жол +
(-) 10 жол)
____________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
____________________________________________
N  |  2004 жыл (болжам)|2002 ж. %|2003 ж. %
|-------------------|2003 ж.  | 2004 ж.
|   9 ай  |  жыл    |         |
____________________________________________

А |        Б             |    1    |    2    |     3   |   4
___________________________________________________________________
1       Доход от основной
деятельности       1943503   2274587   653997    1281834
2       Себестоимость
реализованной
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)            1650777   1741414   479385    939594
3       Валовой доход
(стр.1-стр.2)      292726    533173    174613    342241
4       Расходы периода,
в том числе        514625    552130    152088    298093
4.1     общие и
административные
расходы            362770    323682    92909     182101
4.2     расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров, работ,
услуг)             150331    209000    56472     110685
4.3     расходы в виде
вознаграждения     1524      19448     2708      5307
5       Доход (убыток)
от основной
деятельности
(стр.3-стр.4)      -221899   -18958    22525     44148
6       Доход (убыток) от
неосновной
деятельности       -12623    62966     15742     31483
7       Доход (убыток)от
обычной
деятельности до
налогооблажения
(стр.5 +(-) стр.6  -234522   44008     38266     75631
8       Корпоративный
подоходный налог   0         483       11562     23123
9       Доход (убыток) от
обычной
деятельности
после налого-
облажения
(стр.7-стр.8)      -234522   43525     26704     52508
10      Доходы (убытки)
от чрезвычайных
ситуаций и
прекращенных
операций           -         -         -         -
11      Чистый доход
(убыток) (стр.9+
(-) стр.10)        -234522   43525     26704     52508
_________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003г.   |  2004г.
п/п |__________________________|   в % к    |  в % к
| 9 месяцев   |    год     |   2002г.   |  2003г.
___________________________________________________________________

А  |    5    |   6     |   7     |     8
____________________________________________
1    1935832   2615989     117      115
2    1418978   1917538     105      110
3    516853    698451      182      131
4    450181    608352      107      110
4.1. 275010    371635      89       115
4.2. 167157    225888      139      108
4.3. 8014      10830       1276     56
5    66673     90098
6    47225     62966                100

А |      5      |      6     |     7      |     8
___________________________________________________________________
1       1935832     2615989       117         115
2       1418978     1917538       105         110
3       516853      698451        182         131
4       450181      608352        107         110
4.1.    275010      371635        89          115
4.2.    167157      225888        139         108
4.3.    8014        10830         1276        56
5       66673       90098
6       47225       62966                     100

N      |  Көрсеткіштер атауы   | 2002 ж. | 2003 ж.  |    2004 жыл
|                       |  есеп   | бағалау  |    (болжам)
|                       |         |          |_______________
|                       |         |          |    1 тоқсан
____________________________________________________________________
А      |              Б        |    1    |     2    |       3
____________________________________________________________________
I.      Операциялық қызметтен
ақша қозғалысы
I.1.    Ақшаның түсуі:          2256544     2588214   688403
1.1      дайын өнімді (тауар.   2210294
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізуден табыс
1.2      алынған аванстар       132
1.3      сыйақы                   -
1.4      дивидендтер              -
1.5      роялти                   -
1.6      өзге де түсімдер       46119
I.2.    Ақшаның кетуі:          1793741     2076250   530895
2.1      жеткізушілер мен мер.  826643
дігерлердің шоттары
бойынша
2.2      берілген аванстар      368822
2.3      жалақы бойынша         206062
2.4      әлеуметтік сақтандыру  85923
және зейнетақымен
қамтамасыз ету қорына
2.5      салықтар бойынша       251972
2.6      сыйақы төлемдері       2195
2.7      өзге де төлемдер       52123
I.3.    Операциялық қызмет      462803      511964     157508
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі (-)
II.     Инвестициялық қызметтен
ақша қозғалысы
II.1    Ақшаның түсуі:          41734
1.1      материалдық емес
активтердің кетуінен
табыс
1.2      негізгі құралдардың    40134
кетуінен табыс
1.3      басқа да ұзақ мерзімді
активтердің кетуінен
табыс
1.4      қаржы инвестициялары.  1600
ның кетуінен табыс
1.5      басқа да тұлғаларға
берілген заемдарды
алудан  табыс
1.6      өзге де түсімдер
II.2.   Ақшаның кетуі:          476174      717305    120602
2.1      материалдық емес
активтерді сатып алу
2.2      негізгі құралдарды     461675
сатып алу
2.3      басқа да ұзақ мерзімді
активтерді сатып алу
2.4      қаржы инвестицияларын
сатып алу
2.5      басқа да заңды тұл.
ғаларға заемдар беру
2.6      өзге де төлемдер       14499
II.3.   Инвестициялық қызмет    -434441     -717305   -120602
нәтижесінде ақшаның
ұлғаюы (+)/ кемуі
III.    Қаржы қызметінен ақша
қаражатының қозғалысы
III.1.  Ақшаның түсуі:          38625       245354
1.1      акциялар мен басқа да     -
бағалы қағаздарды
шығарудан
1.2      банк заемдарын алу     38625       245354
1.3      өзге де түсімдер
III.2.  Ақшаның кетуі           45726       178177    25533
2.1      банк заемдарын өтеу    24482                 16794

N  |   Наименование       |  2002г. | 2003г.  |    2004 г. (прогноз)
п/п|   показателей        |  отчет  | оценка  |_____________________
|                      |         |         |1 квартал|   1
|                      |         |         |         | полугодие
___________________________________________________________________
А |        Б             |    1    |    2    |     3   |   4
__________________________________________________________________
I.      Движение денег от
операционной
деятельности
I.1     Поступление денег: 2256544   2588214   688403    1349269
1.1     доход от
реализации
готовой продукции
(товаров, работ,
услуг)             2210294
1.2     авансы полученные  132
1.3     вознаграждения     -
1.4     дивиденды          -
1.5     роялти             -
1.6     прочие поступления 46119
I.2.    Выбытие денег:     1793741   2076250   530895    1040554
2.1     по счетам
поставщиков и
подрядчиков        826643
2.2     авансы выданные    368822
2.3     по заработной
плате              206062
2.4     в фонды
социального
страхования и
пенсионного
обеспечения        85923
2.5     по налогам         251972
2.6     выплата
вознаграждений     2195
2.7     прочие выплаты     52123
I.3.    Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
операционной
деятельности       462803    511964    157508    308715
II.     Движение денег от
инвестиционной
деятельности
II.1.   Поступление денег: 41734
1.1     доход от выбытия
нематериальных
активов
1.2     доход от выбытия
основных средств   40134
1.3     доход от выбытия
других
долгосрочных
активов
1.4     доход от выбытия
финансовых
инвестиций         1600
1.5     доход от получения
займов,
предоставленных
другим юридическим
лицам
1.6     прочие поступления
II.2.   Выбытие денег:     476174    717305    120602    236380
2.1     приобретение
нематериальных
активов
2.2     приобретение
основных средств   461675
2.3     приобретение
других
долгосрочных
активов
2.4     приобретение
финансовых
инвестиций
2.5     предоставление
займов другим
юридическим
лицам
2.6     прочие выплаты     14499
II.3.   Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денег в результате
инвестиционной
деятельности       -434441   -717305   -120602   -236380
III.    Движение денежных
средств от
финансовой
деятельности
III.1   Поступление денег: 38625     245354
1.1     от выпуска акций и
других ценных
бумаг              -
1.2     получение
банковских
займов             38625     245354
1.3     прочие поступления
III.2   Выбытие денег      45726     178177    25533     50045
2.1     погашение
банковских
займов             24482               16794     32917

1.10    Директорлар кеңесін        -          -         -
ұстап тұруға шығыстар
1.11    Салықтар бойынша         36855      32884      9439
шығыстар
1.12    Кеңсе және баспахана     846        755        217
жұмыстары
1.13    Байланыс қызметі         5077       4530       1300
1.14    Күзет шығыстары          512        457        131
1.15    Консультациялық (ауди.   10662      9513       2731
торлық) және ақпараттық
қызмет көрсетулер
1.16    Банктік қызмет           8954       7989       2293
көрсетулер
1.17    Сақтандыруға шығыстар    12024      10728      3079
1.18    Сот шығасысы               -          -         -
1.19    Шарт ережелерін бұзғаны    -          -         -
үшін айыппұлдар, өсімдер
және тұрақсыздық айыптары
1.20    Табыстарды  жасырғаны      -          -         -
(кеміткені) үшін айып.
пұлдар мен өсімдер
1.21    Талан-таражы залалдары,    -          -         -
нормативтен тыс ысырап.
тар, бүліну, ТМҚ
жетіспеушіліктері
1.22    Жалға алу бойынша        47436      42325      12149
шығыстар
1.23    Әлеуметтік салаға        1442       1287       369
шығыстар
1.24    Күмәнді талаптар         6755       6027       1730
бойынша резервтер құру
жөніндегі шығыстар
1.25    Мерекелік, мәдени-       3509       3131       899
бұқаралық және
спорттық іс-шараларды
өткізуге
1.26    Қайырымдылық көмегі        -          -         -
1.27    Өзге де шығыстар         10964      9783       2808
2       Дайын өнімді (тауар.     150331     209000     56472
ларды, жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді)
өткізу бойынша шығыстар,
барлығы
2.1     Материалдар              165        230        62
2.2     Қызметкерлердің          38520      53553      14470
еңбекақысы
2.3     Еңбекақыдан аударымдар   23046      32040      8657
2.4     Негізгі құралдар мен       -          -         -
материалдық емес
активтердің тозуы
2.5     Негізгі құралдар мен       -          -         -
материалдық емес
активтерді жөндеу және
қызмет көрсету
2.6     Коммуналдық шығыстар       -          -         -
2.7     Іссапар шығыстары,       4507       6266       1693
барлығы
2.7.1    белгіленген норма       4056       5639       1524
шеңберінде
2.7.2    нормадан тыс            451        627        169
2.8     Тиеу, тасымалдау және      -          -         -
сақтау бойынша шығыстар
2.9     Жарнамаға және маркетинг 77683      108000     29182
шығыстары
2.10    Жалдау бойынша шығыстар  4679       6505       1758
2.11    Әлеуметтік салаға        1498       2082       563
шығыстары
2.12    Өзге де шығыстар         233        324        88
3       Сыйақы түріндегі         1524       19448      2708
шығыстар, барлығы
3.1     Банктердің заемдары      1524       19448      2708
негізіндегі сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар

1.10    Расходы на
содержание Совета
директоров               -          -         -          -
1.11    Расходы по
налогам                36855     32884      9439      18500
1.12    Канцелярские и
типографические
работы                   846       755       217        425
1.13    Услуги связи            5077      4530      1300       2549
1.14    Расходы на охрану        512       457       131        257
1.15    Консультационные
(аудиторские) и
информационные
услуги                 10662      9513      2731       5352
1.16    Банковские услуги       8954      7989      2293       4495
1.17    Расходы на
страхование            12024     10728      3079       6035
1.18    Судебные издержки        -         -         -           -
1.19    Штрафы, пени и
неустойки за
нарушение условий
договора                 -         -         -           -
1.20    Штрафы и пени за
сокрытие
(занижение) доходов      -         -         -           -
1.21    Убытки от хищений,
сверхнормативные
потери, порча,
недостача ТМЗ            -         -         -           -
1.22    Расходы по аренде      47436     42325     12149      23812
1.23    Расходы на
социальную сферу        1442      1287       369        724
1.24    Расходы по
созданию резервов
по сомнительным
требованиям             6755      6027      1730       3391
1.25    На проведение
праздничных,
культурно-массовых
и спортивных
мероприятий             3509      3131       899       1761
1.26    Благотворительная
помощь                   -         -         -           -
1.27    Прочие расходы         10964      9783      2808       5504
2       Расходы по
реализации готовой
продукции
(товаров,
работ, услуг),
всего                 150331    209000     56472     110685
2.1     Материалы                165       230        62        122
2.2     Оплата труда
работников             38520     53553     14470      28361
2.3     Отчисления от
оплаты труда           23046     32040      8657      16968
2.4     Амортизация
основных средств
и нематериальных
активов                  -         -         -           -
2.5     Ремонт и
обслуживание
средств и
нематериальных
активов                  -         -         -           -
2.6     Коммунальные
расходы                  -         -         -           -
2.7     Командировочные
расходы, всего          4507      6266      1693       3318
2.7.1   в пределах
установленных
норм                    4056      5639      1524       2987
2.7.2   сверх норм               451       627       169        332
2.8     Расходы по
погрузке,
транспортировке
и хранению               -         -         -           -
2.9     Расходы на
рекламу и
маркетинг              77683    108000     29182      57196
2.10    Расходы по аренде       4679      6505      1758       3445
2.11    Расходы на
социальную сферу        1498      2082       563       1103
2.12    Прочие расходы           233       324        88        172
3       Расходы в виде
вознаграждения,
всего                   1524     19448      2708       5307
3.1     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
займам банков           1524     19448      2708       5307

3.2     Жеткізушілердің заемдары
негізінде сыйақы (про.
центтер) бойынша
шығыстар
3.3     Жалдау негізінде сыйақы
(проценттер) бойынша
шығыстар
3.4     Өзге де шығыстар
____________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
_______________________________________________________
N      |     2004 ж. (болжам)    |2002 ж. % |2003 ж. %
|-------------------------|2003 ж    |2004 ж.
|1 жарты| 9 ай   |  жыл   |          |
|жылдық |        |        |          |
_______________________________________________________
А      |  4    |  5     |    6   |     7    |    8
_______________________________________________________
298093  444097   608352      107      110
1        182101  271293   371635      89       115
1.1      4771    7107     9736        89       115
1.2      43682   68057    93229       89       115
1.3      27765   41364    56664       89       115
1.4      18793   27998    38353       89       115
1.5      2782    4145     5678        89       115
1.6      2569    3827     5242        89       115
1.7      4632    6901     9454        89       115
1.7.1    4169    6211     8508        89       115
1.7.2    463     690      945         89       115
1.8      1274    1898     2601        89       115
1.9      1028    1531     2098        89       115
1.10       -       -        -
1.11     18500   27561    37755       89       115
1.12     425     633      867         89       115
1.13     2549    3797     5201        89       115
1.14     257     383      525         89       115
1.15     5352    7973     10922       89       115
1.16     4495    6696     9173        89       115
1.17     6035    8992     12317       89       115
1.18       -       -        -
1.19       -       -        -
1.20       -       -        -
1.21       -       -        -
1.22     23812   35475    48595       89       115
1.23     724     1079     1478        89       115
1.24     3391    5051     6920        89       115
1.25     1761    2624     3595        89       115
1.26       -       -        -
1.27     5504    8200     11232       89       115
2        110685  164898   225888      139      108
2.1      122     181      249         139      108
2.2      28361   42252    57880       139      108
2.3      16968   25279    34629       139      108
2.4        -       -        -
2.5        -       -        -
2.6        -       -        -
2.7      3318    4944     6772        139      108
2.7.1    2987    4449     6095        139      108
2.7.2    332     494      677         139      108
2.8        -       -         -
2.9      57196   85211    116727      139      108
2.10     3445    5132     7031        139      108
2.11     1103    1643     2250        139      108
2.12     172     256      350         139      108
3        5307    7906     10830       1276     56
3.1      5307    7906     10830       1276     56
_______________________________________________________

3.2     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
займам
поставщиков
3.3     Расходы по
вознаграждению
(процентам) по
аренде
3.4     Прочие расходы
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
________________________________________________________
N  |    2004 г. (прогноз)     |   2003 г.  |  2004 г.
п/п |__________________________|   в % к    |  в % к
| 9 месяцев   |    год     |   2002 г.  |  2003 г.
________________________________________________________
А |      5      |      6     |     7      |     8
________________________________________________________
444097       608352         107        110
1         274293       371635          89        115
1.1         7107         9736          89        115
1.2        68057        93229          89        115
1.3        41364        56664          89        115
1.4        27998        38353          89        115
1.5         4145         5678          89        115
1.6         3827         5242          89        115
1.7         6901         9454          89        115
1.7.1       6211         8508          89        115
1.7.2        690          945          89        115
1.8         1898         2601          89        115
1.9         1531         2098          89        115
1.10          -           -
1.11       27561        37755          89        115
1.12         633          867          89        115
1.13        3797         5201          89        115
1.14         383          525          89        115
1.15        7973        10922          89        115
1.16        6696         9173          89        115
1.17        8992        12317          89        115
1.18          -           -
1.19          -           -
1.20          -           -
1.21          -           -
1.22       35475        48595          89        115
1.23        1079         1478          89        115
1.24        5051         6920          89        115
1.25        2624         3595          89        115
1.26          -           -
1.27        8200        11232          89        115
2         164898       225888         139        108
2.1          181          249         139        108
2.2        42252        57880         139        108
2.3        25279        34629         139        108
2.4           -           -
2.5           -           -
2.6           -           -
2.7         4944         6772         139        108
2.7.1       4449         6095         139        108
2.7.2        494          677         139        108
2.8           -           -
2.9        85211       116727         139        108
2.10        5132         7031         139        108
2.11        1643         2250         139        108
2.12         256          350         139        108
3           7906        10830        1276         56
3.1         7906        10830        1276         56
3.2
3.3
3.4
____________________________________________________________________
Перечень инвестиционных проектов ЗАО "НУРСАТ",

"Нурсат" ЖАҚ 2004-2006 жылдары іске асыруға жоспарланған инвестициялық жобаларының тізбесі
5-ҰК нысаны
мың теңге
___________________________________________________________________
р/с|    Жоба атауы    | Іске асыру | Жалпы құны |Қаржыландыру көзі
N |                  |   кезеңі   |            |------------------
|                  |            |            | өзіндік |заемдық
___________________________________________________________________
1  Спутниктік тірек    2003-2006 жж.   798160    798160
желісі/жетілдіру
2  Мәліметтер жіберу   2003-2006 жж.   540527    540527
желісі

планируемых к реализации в 2004-2006 годах
Форма 5 НК
тыс.тенге
___________________________________________________________________
N |  Наименование    |   Период   |    Общая   |   Источники
п/п|    проекта       | реализации |  стоимость | финансирования
|                  |            |            |__________________
|                  |            |            |собственные|заемные
___________________________________________________________________
1  Спутниковая опорная 2003-2006 гг.   798160    798160
сеть/модернизация
2  Сеть передачи       2003-2006 гг.   540527    540527
данных

3  Телефония желісі    2003-2006 жж.   72717     72717
4  Сымсыз қатынау      2003-2006 жж.   285267    218090    67177
жабдығы
5  Шоғырсым                            290867    290867
инфрақұрылымы
6  Қосалқы жабдықтар   2003-2006 жж.   69081     69081
7  Қажеткерлік базаның 2003-2006 жж.   122784    122784
өсуіне байланысты
жабдықтар
8  Бағдарламалық       2003-2006 жж.   22651     22651
қамтамасыз ету
9  Басқалар            2003-2006 жж.   100857    100857
Барлығы                             2302908   2302908   67177
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
жылдар бойынша қаржыландыру:
___________________________________________________________________
р/с| 01.01.04 ж. | 2004 жыл  | 2005 жыл  | 2006 жыл  | 01.01.07 ж.
N |  игерілді   | (болжам)  | (болжам)  | (болжам)  |   қалдық
___________________________________________________________________

3  Сеть телефонии      2003-2006 гг.   72717     72717
4  Оборудование        2003-2006 гг.   285267    218090       67177
беспроводного
доступа
5  Кабельная                           290867    290867
инфраструктура
6  Вспомогательное     2003-2006 гг.   69081     69081
оборудование
7  Оборудование,       2003-2006 гг.   122784    122784
связанное с ростом
клиентской базы
8  Программное         2003-2006 гг.   22650     22650
обеспечение
9  Прочие              2003-2006 гг.   100857    100857
Итого:                              2302908   2235731      67177
___________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
финансирование по годам:
___________________________________________________________________
N |   освоено    | 2004 год  | 2005 год  | 2006 год  | остаток
п/п|на 01.01.04 г.| (прогноз) | (прогноз) | (прогноз) |на 01.01.07г.
___________________________________________________________________

8      22650          -            -            -          -
9      31415        21127       22571        25743         -
717305       482408      515382       587813        -
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 22 маусымдағы
N 690 қаулысымен
бекітілген
"Қазақтелеком" акционерлiк қоғамын дамытудың
2004 жылға арналған негізгі көрсеткiштерi
2004 жылы "Қазақтелеком" АҚ серпiндi даму бойынша қол жеткiзген оң үрдiстердi нығайтуды жоспарлап отыр. Тиiмдi және табысты қызмет етудi қамтамасыз ету үшiн жоғары деңгейде жоспарланған өндiрiстiк және қаржылық көрсеткiштерге қол жеткiзуге күш салу керек.
Болжам бойынша, телекоммуникациялық қызметтердi сатудан түскен кiрiстер 2004 жылы 66560,7 млн. теңгенi құрайды және ол 2003 жылмен салыстырғанда 1%-ға өседi.
Жергiлiктi байланыстан түсетiн кiрiстер, болжам бойынша 2004 жылы 9,5%-ға өсiп, 12850,8 млн. теңгенi құрайтын болады. Бұл ретте негiзгі телефон аппараттарының саны 2361941 бiрлiкке дейiн жетедi деп болжануда, олардың саны 2003 жылмен салыстырғанда 6%-ға артады.
Қалааралық, халықаралық байланыс қызметтерiн көрсету бойынша кiрiстер көлемi 2004 жылы 40175,1 млн.теңге мөлшерiнде жоспарланып отыр. Бұл ретте қалааралық, халықаралық байланыстың шығыс трафигi болжам бойынша өткен жылдың осындай кезеңiне қарағанда 5%-ға артып, 1622,8 млн. минутқа дейiн жетедi деп күтiлуде.
Деректер беру желiсiнiң қызметтерiн көрсету бойынша кiрiстер көлемi 2004 жылы 3200,5 млн.теңге мөлшерiнде болжанып отыр, ол 2003 жылға қарағанда 20%-ға өскен.
Басқа да табыстар (телеграфтық байланыстан, бөгде операторларды қосудан, смарт-карталарды, сымдық таратуды, "Құлан" желiсiн сатудан) болжам бойынша 10334,3 млн. теңгенi құрайтын болады.
Кiрiстер бойынша болжамдардың орындалуы кең көлемдi инвестициялық бағдарламаны iске асыру нәтижесiнде қамтамасыз етiлетiн болады, оның ауқымы 25209,1 млн. теңге көлемiнде болады деп болжануда. Бағдарламаны қаржыландыруды сыртқы заемдар (15809,5 млн. теңге) есебiнен және өз қаражаттарын (9399,6 млн. теңге) пайдалану жолымен қамтамасыз ету қарастырылуда. Инвестицияларды жергiлiктi телекоммуникациялар желiсiн жетiлдiруге және дамытуға, Шығыс ТОБЖ құрылысын бастауға, деректер беру желiсiн және коммерциялық жобаларды әрi қарай дамытуға бағыттау көзделуде.
"Қазақтелеком" АҚ өзiндiк қаражаттары есебiнен 1 млрд. астам теңге ауылдық желiлердi жетiлдiру мен дамытуға жiберiлетiн болады. Атап айтқанда, 2004 жылы 19 аудан орталығындағы және қала үлгiсiндегi екi ауылда ATC жетiлдiру, сондай-ақ аудан орталықтарынан төмен деңгейде орналасқан 17 аналогтық ATC цифрлыққа ауыстыру жоспарлануда. Мұнан басқа, 132 радио ұзартқыш орнату, 118 координаттық АТС шағын жетiлдiру құралдарымен қосымша жабдықтау және аудан орталығы-ауыл учаскелерiндегі 54 жалғау желiлерiн цифрландыру жоспарлануда.

8      22650          -            -            -          -
9      31415        21127       22571        25743         -
717305       482408      515382       587813        -
___________________________________________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июня 2004 года N 690
Важнейшие показатели развития акционерного общества
"Казахтелеком" на 2004 год
Основные показатели на 204 год
В 2004 году АО "Казахтелеком" планирует закрепить достигнутую положительную тенденцию по динамичному развитию. Для обеспечения эффективного и успешного функционирования необходимо направить усилия на достижение высоких запланированных производственных и финансовых показателей.
По прогнозу, доходы от реализации услуг телекоммуникаций в 2004 году составят 66560,7 млн.тенге и по сравнению с 2003 годом возрастут на 1%.
Доходы местной связи в 2004 году по прогнозу составят 12850,8 млн.тенге с ростом на 9,5%. При этом предполагается, что количество основных телефонных аппаратов достигнет 2361941 единиц с ростом их числа по сравнению с 2003 годом на 6%.
Объем доходов по предоставлению услуг междугородной, международной связи в 2004 году прогнозируется в размере 40175,1 млн.тенге. При этом исходящий междугородный, международный трафик по прогнозу достигнет 1622,8 млн.минут с ростом к аналогичному периоду прошлого года на 5%.
Объем доходов по предоставлению услуг сети передачи данных в 2004 году прогнозируется в размере 3200,5 млн.тенге с ростом к 2003 году на 20%.
Другие доходы (от телеграфной связи, подключения сторонних операторов, реализации смарт-карт, проводного вещания, сети "Кулан") составят по прогнозу 10334,3 млн.тенге.
Выполнение прогнозов по доходам будет обеспечено в результате реализации обширной инвестиционной программы, объем которой прогнозируется в размере 25209,1 млн.тенге. Финансирование программы предполагается обеспечить за счет внешних займов (15809,5 млн.тенге) и путем использования собственных средств (9399,6 млн.тенге). Инвестиции предполагается направить на модернизацию и развитие местной сети телекоммуникаций, начало строительства Северной ВОЛС, дальнейшее развитие сети передачи данных и коммерческих проектов.
На модернизацию и развитие сельских сетей будет направлено более 1 млрд.тенге за счет собственных средств АО "Казахтелеком". В частности, в 2004 году планируется осуществить модернизацию АТС в 19 райцентрах и двух поселках городского типа, а также заменить на цифровые 17 аналоговых АТС, расположенных на сети ниже райцентра. Кроме того, планируется установить 132 радиоудлиннителя, дооборудовать средствами малой модернизации 118 координатных АТС и цифровизировать 54 соединительные линии на участке райцентр-село.

Қатынауы қиын ауылдық жерлерде ДАМА технологиясы бойынша спутниктiк байланыс желiсiнiң құрылысын салу жалғасатын болады. 2004 жылы алыс, қатынауы қиын аудандарда 15 ДАМА станциясын орнату жоспарлануда.
Сатылған өнiмдердiң (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құны болжам бойынша 2003 жылмен салыстырғанда 5,2%-ға артып, 39908 млн. теңгенi құрайды, оның iшiнде материалдар - 4133 млн. теңге, еңбек бойынша шығындар - 11972 млн.теңге, үстеме шығыстар - 23803 млн.теңге. Амортизациялық аударымдар артатын болады, бұл желiнiң жаңаруы және кеңеюi барысында едәуiр жабдық санының енгiзiлуiне байланысты.
Жалпы кiрiс, болжам бойынша 26652,7 млн. теңгеге жетедi. Салық салынатын кiрiс 18340,2 млн. теңгенi құрайды. Болжам бойынша таза пайда 12838,1 млн. теңгеге жетедi.
2004 жылғы 23 сәуiрдегi акционерлердiң жылдық жалпы жиналысында 2003 жылдың қорытындылары бойынша жай акцияларға 3438,5 млн. теңге көлемiнде дивидендтер төлеу туралы шешiм қабылданды, оның iшiнде мемлекеттiк акциялар пакетi бойынша 1910,1 млн. теңге.
Қазақтелеком" АҚ қызметкерлер саны 2003 жылдың деңгейi бойынша болжанып отыр және 33006 адамды құрайды. Болжам бойынша, жалақы қоры 14574,5 млн. теңгеге жетедi. Бiр қызметкердiң орташа айлық жалақысы 36838 теңгенi құрайтын болады.
2004 жылы тиiмдi емес қызмет көрсетулердi кросс-қаражаттандыруды жою процесiн тарифтердi қайта теңгерiмдеу мен телекоммуникация рыногының барлық қатысушыларына жалпы қол жетiмдi қызмет көрсетулердi қаржыландыру бойынша ауыртпалықты теңдей бөлудiң айқын және әдiлеттi механизмiн бiртiндеп ауыстыру жолымен бастау қарастырылып отыр.
2004 жылдың 1 шiлдесiнен бастап қала халқы үшiн жергiлiктi байланыс тарифтерiн көтеру күтiлуде. Бұл ретте, халықаралық байланыс тарифтерiн шамамен 20%-ға төмендету көзделуде.
Кредиторлық берешек болжам бойынша 2003 жылмен салыстырғанда 2%-ға кемидi және 42950,4 млн.теңгенi құрайды.
Дебиторлық берешекте 2%-ға кемiп және 14220,4 млн.теңгенi құрайды деп болжануда.

Будет продолжено строительство спутниковой сети связи для сельских труднодоступных районов по технологии ДАМА. В 2004 году планируется установка 15 станций ДАМА в удаленных, труднодоступных районах.
Себестоимость реализованной продукции (работ, услуг) составит по прогнозу 39908 млн.тенге с ростом на 5,2% по сравнению с 2003 годом, в том числе материалы - 4133 млн.тенге, расходы по труду - 11972 млн.тенге, накладные затраты - 23803 млн.тенге. Амортизационные отчисления будут увеличиваться, что связано с вводом значительного количества оборудования в процессе обновления и расширения сети.
Валовый доход по прогнозу достигнет 26652,7 млн.тенге. Налогооблагаемый доход составит 18340,2 млн.тенге. По прогнозу, чистый доход достигнет 12838,1 млн.тенге.
На годовом общем собрании акционеров 23 апреля 2004 года принято решение о выплате дивидендов по простым акциям по итогам 2003 года в размере 3438,5 млн.тенге, в том числе на государственный пакет акций - 1910,1 млн.тенге.
Численность работников АО "Казахтелеком" прогнозируется на уровне 2003 года и составит 33006 человек. Фонд заработной платы по прогнозу достигнет 14574,5 млн.тенге. Среднемесячная заработная плата одного работника составит 36838 тенге.
В 2004 году предполагается начать процесс устранения кросс-субсидирования нерентабельных услуг путем ребалансирования тарифов и постепенной замены на прозрачный и справедливый механизм равномерного распределения бремени по финансированию общедоступных услуг на всех участников рынка телекоммуникаций.
С 1 июля 2004 года ожидается повышение тарифов на местную связь для городского населения на 20%. При этом предполагается произвести снижение тарифов на международную связь ориентировочно на 20%.
Кредиторская задолженность по прогнозу снизится на 2% по сравнению с 2003 годом и составит 42950,4 млн.тенге.
Дебиторская задолженность также прогнозируется со снижением на 2% и составит 14220,4 млн.тенге.