Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 1999 жылғы 1 шiлдедегi N 909 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 702 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Жарғылық капиталда қатысудың басым мемлекеттік үлесi бар акционерлiк қоғам басқармасының төрағасымен жасалатын Үлгілiк келiсiмшартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 1 шілдедегi N 909  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 32-33, 290-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбында және мәтiнiнде:
"келiсiмшартты", "келiсiмшарт", "келiсiмшарттар" деген сөздер тиiсiнше "жеке еңбек шартын", "жеке еңбек шарты", "жеке еңбек шарттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"басқармасының төрағасымен", "басқармалар төрағаларымен" деген сөздер тиiсiнше "атқарушы органы басшысымен", "атқарушы органдар басшыларымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Қазақстан Республикасының министрлiктерi, агенттiктерi мен орталық атқарушы органдарының ведомстволары" деген сөздер "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары және Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша)" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жарғылық капиталда қатысудың басым мемлекеттiк үлесi бар акционерлiк қоғам басқармасының төрағасымен жасалатын Үлгілiк Келiсiмшартта:
тақырыбында:
"Келiсiмшарт" деген сөз "жеке еңбек шарты" деген сөздермен ауыстырылсын;
"басқармасының төрағасымен" деген сөздер "атқарушы орган басшысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мәтiнiнде:
"келiсiм шартты", "келiсiмшарттың", "келiсiмшарт", "келiсiмшартпен" деген сөздер тиiсiнше "жеке еңбек шартты", "жеке еңбек шарттың", "жеке еңбек шарты", "жеке еңбек шартпен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 18-тармақтарда "төрағасы", "Төраға", "Төрағаның" "Tөрағаға" "Төрағада" деген сөздер тиiсiнше "басшысы", "Басшы", "Басшының", "Басшыға" "Басшыда" деген сөздермен ауыстырылсын;
2 және 3-тармақтарда "басқармасының", "басқарманың", "басқарма", "басқармасы" деген сөздер тиiсiнше "атқарушы органының", "атқарушы органның", "атқарушы орган", "атқарушы органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) атқарушы органның тиiмдi жұмыс iстеуiн, Қоғамның қызметiн және акционерлердiң жалпы жиналысы мен директорлар кеңесi шешiмдерiнiң орындалуын ұйымдастырады;";
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) Қоғам қызметкерлерiн (атқарушы орган мүшелерi болып табылатын қызметкерлердi қоспағанда) қабылдауды, ауыстыруды және босатуды жүзеге асырады, оларға көтермелеу шараларын қолданады және тәртiптiк жаза қолданады, Қоғамның штат кестесiне сәйкес қоғам қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақысының мөлшерiн және жалақыларға дербес үстемелердi белгілейдi, атқарушы орган және қоғамның iшкi аудитi қызметiнiң құрамына кiретiн қызметкерлердi қоспағанда, қоғам қызметкерлерiнiң сыйақы мөлшерiн анықтайды;";
13) және 14) тармақшалар алынып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) қоғамның қаржы-шаруашылық қызметiнiң орта мерзiмдi жоспарының (ұлттық компанияның даму жоспарының) әзiрленуiн ұйымдастырады;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 909
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года N 702
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июля 1999 года N 909 "Об утверждении Типового контракта, заключаемого с председателем правления акционерного общества, имеющего преобладающую государственную долю участия в уставном капитале" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 32-33, ст. 290) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и тексте:
слова "контракта", "контракт", "контрактов" заменить соответственно словами "индивидуального трудового договора", "индивидуальный трудовой договор", "индивидуальных трудовых договоров";
слова "с председателем правления", "с председателями правлений" заменить соответственно словами "с руководителем исполнительного органа", "с руководителями исполнительных органов";
в пункте 2 слова "Министерствам, агентствам и ведомствам центральных исполнительных органов Республики Казахстан" заменить словами "Государственным органам и Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию)";
в Типовом контракте, заключаемом с председателем правления акционерного общества, имеющего преобладающую государственную долю участия в уставном капитале, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке:
слово "контракт" заменить словами "индивидуальный трудовой договор";
слова "председателем правления" заменить словами "руководителем исполнительного органа";
в тексте:
слова "контракт", "контракта", "контракте", "контракту", "контрактом" заменить соответственно словами "индивидуальный трудовой договор", "индивидуального трудового договора", "индивидуальном трудовом договоре", "индивидуальному трудовому договору", "индивидуальным трудовым договором";
в пунктах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 18 слова "председателя", "Председатель", "Председателя", "Председателю", "Председателем" заменить соответственно словами "руководителя", "Руководитель", "Руководителя", "Руководителю", "Руководителем";
в пунктах 2 и 3 слово "правления" заменить словами "исполнительного органа";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) организует эффективную работу исполнительного органа, деятельность Общества и выполнение решений общего собрания акционеров и совета директоров;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) осуществляет прием, перемещение и увольнение работников Общества (за исключением работников, являющихся членами исполнительного органа), применяет к ним меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания, устанавливает размеры должностных окладов работников общества и персональных надбавок к окладам в соответствии со штатным расписанием Общества, определяет размеры премий работников общества, за исключением работников, входящих в состав исполнительного органа и службы внутреннего аудита общества;";
подпункты 13) и 14) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) организует разработку среднесрочного плана финансово-хозяйственной деятельности общества (плана развития национальной компании);";

мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтер мөлшерiнiң болжамды көрсеткiштерiн көрсетілген акцияларды иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттiк органға жоспарлының алдындағы жылдың бiрiншi сәуiрiне дейiн берудi қамтамасыз етедi;";
"Тараптардың мекен-жайы және қолдары" деген кiшi бөлiм мынадай редакцияда жазылсын:
"Тараптардың орналасқан жерi және қолдары:
Қоғам:
Директорлар кеңесiнiң төрағасы            Басшы
______________________________            _________________
______________________________            _________________
(қолы) М.О.                                                ".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) обеспечивает представление прогнозных показателей размера дивидендов на государственный пакет акций государственному органу, осуществляющему права владения и пользования указанными акциями, до первого апреля года, предшествующего планируемому;";
подраздел "Местонахождение и подписи сторон" изложить в следующей редакции:
"Местонахождение и подписи сторон:
Общество:
Председатель Совета директоров             Руководитель
________________________                   ____________
________________________                   ____________
(подпись)        М.П.                                ".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан