Грузия халқына гуманитарлық көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 шілдедегі N 758 қаулысы
Грузия халқына азық-түлiктiк гуманитарлық көмек көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен 23598050 (жиырма үш миллион бес жүз тоқсан сегiз мың елу) теңгенi астықтың құнын және гуманитарлық жүктi Тбилиси-Товарная станциясына дейiн жеткiзу жөнiндегi шығынды өтеуге Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне бөлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" акционерлiк қоғамымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп Грузия халқына гуманитарлық көмек көрсету үшiн 2003 жылғы егiннiң 1000 (бiр мың) тонна азық-түлiктiк бидайын мемлекеттiк сатылатын ресурстардан бiр тоннасын 14700 (он төрт мың жетi жүз) теңге баға бойынша тиеп, жөнелтудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамымен (келiсiм бойынша) бiрлесiп Грузияға гуманитарлық жүктi тасымалдау үшiн жылжымалы құрамды уақтылы берудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi гуманитарлық көмектi алушыны анықтасын және оны көрсету жөнiндегi шараларды үйлестiрудi жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiленген тәртiппен бөлiнген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об оказании гуманитарной помощи народу Грузии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2004 года N 758
В целях оказания гуманитарной продовольственной помощи народу Грузии Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить из резерва Правительства Республики Казахстан 23598050 (двадцать три миллиона пятьсот девяносто восемь тысяч пятьдесят) тенге Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан на возмещение стоимости зерна и затрат по доставке гуманитарного груза до станции Тбилиси - Товарная.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация" (по согласованию) для оказания гуманитарной помощи народу Грузии обеспечить отгрузку 1000 (одной тысячи) тонны продовольственной пшеницы урожая 2003 года из государственных реализационных ресурсов по цене 14700 (четырнадцать тысяч семьсот) тенге за одну тонну.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с акционерным обществом "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" (по согласованию) обеспечить своевременную подачу подвижного состава для транспортировки гуманитарного груза в Грузию.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан определить получателя гуманитарной помощи и осуществлять координацию мер по ее оказанию.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан